De mooiste keukens De verbeelding van het woord St 't Nut h voor ec Mini-symposium 'De Knie' in m.c. Molendael Kledingbeurs in Open Hof voor kinderhuizen Sri Lanka Expositie Cinzia Möllenkramer en jazzclub met Perron 5B 7 CULTUUR» WELZIJNÏ Nieuwt Hoe u ook wilt wonen.' Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Fysiotherapeuten in regio bijeen Donderdag 16 oktober: Zaterdag 4 oktober, 21.00 uur: Cursussen over leren ontspannen en omgaan met lichaam «SCHIPPER MSOEST OTU6KOCK Karakter Fiets en auto op kruising gebotst Collectieve ritten met de Seniorenbus WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 12 Anova-voorlichting op bijeenkomst van drie ouderenbonden Automobilisten op de bon geslingerd Wie vergelijkt leest de Soester Courant 'De klokkenluider van de Notre Dame' Boeken en platen voor Amnesty Drie kunstenaars exposeren in De Bereklauw Ingeborg Elzevier in 'Amanda' Winterkledingbeurs Pippeloentje op zaterdag 4 oktober Twintig kunstwerken in Groeneveld Het is even omrijden... Vertelfestival WOENSDAG 1 Op terrein ac SIJGGi w cm Bij ROC de. en over de installS ie'vajurtv keuken. Een stuk zekerheia erfvertrouwen dat u van een echte keukenspecia list mag verwachten. BAARN- SOEST paleis KONINGSWEG BAABN- SOEST PACOS KONINGSWEG In kasteel Groeneveld vindt van 4 oktober tot en met 26 oktober een bijzondere tentoonstelling plaats in de Van der Dussenzaal. Twintig beeldende kunstenaars exposeren daar een kunstwerk, dat geïnspi reerd is door de verzen uit de nieu we poëziebundel van de Soester dichter Jan Visser. Deze negende poëziebundel draagt de titel "Buitengebied" (ISBN 90 6247 384 9) en heeft alles te maken met het be stemmingsplan buitengebied van Soest, waaraan Visser als wethouder vier jaar gewerkt heeft. Bij deze bundel, die wordt uitgegeven door Holmsterland te Groningen, hoort een setje van twintig ansichtkaarten met de afbeeldingen van de verschillende schilderijen, tekeningen en objecten. De deelnemende kunstenaars zijn: Ilse Blommenstein - Soest, Judith Gor - Soest, Inez de Heer Kloots - Amers foort, Cok Hees - Baarn, Theo v.d. Hoeven - Amersfoort, Nadjezjda van Ittersum - Soest, Ilse Kauffman - Rot terdam, Lambertus v.d. Kooij - Soest, Rob van der Louw - Herwijnen, Yon Nicolas - Soest, Paul Ovink - Baarn, Arie v.d. Pol - Utrecht, Egbert de Rooij - Soest, Jean-Marie van Staveren - Soesterberg, Sascha van Tetterode - Baarn, Ineke Talen - Soest, Jan Vosman - Lage Vuursche, Harry van der Wee - Als u een huis vindt dat precies bij u past. wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Op maandag 29 september heeft het Soester fysiotherapeuten over leg, in samenwerking met de afde lingen orthopaedie en fysiotherapie van Medisch Centrum Molendael, het mini-symposium "De knie" ge organiseerd. Tijdens dit symposium hebben de ortho- paedisch chirurgen H.J.J. Zwart en A.B. Stibbe en de fysiotherapeute mevrouw J. de Heer van Medisch Centrum Mo lendael aandacht besteed aan de dia gnostiek en fysiotherapeutische behan delingsmethoden van acute en chroni sche knieletsels. Het was een leerzame avond waarop de fysiotherapeuten óp de hoogte zijn gesteld van de laatste ontwikkelingen van knieletselbehande- lingen en van de visie van de specialis ten en behandelaars van Medisch Cen trum Molendael hierop. Bovendien is het een goede gelegenheid geweest om de onderlinge contacten te verstevigen. Voor de 27e keer wordt op donder dag 16 oktober de jaarlijkse kle dingbeurs in de Open Hof georgani seerd. De opbrengst is dit jaar be doeld voor kinderhuizen in Sri Lan ka. Jacomine Drop is kinderpsychologe en werkzaam in Sri Lanka. Op een Euro pees zendingscongres, Mission '90, werd het haar duidelijk dat daar voor haar een belangrijke taak lag te wachten. Daarvoor ging zij eerst verder met stu deren. In 1991 kon zij naar Sri Lanka op stage en in 1993/1994 mocht zij er drie maal een reis leiden. Vlak na haar afstu deren in 1995 kreeg zij de gelegenheid zes maanden lang de "kust" te verken nen, dat wil zeggen de plaatsen waar hulp nodig was en nog steeds heel hard hulp nodig is. Haar is gevraagd speciaal aandacht te geven aan suggesties voor verbetering van het geestelijk klimaat in de kinder tehuizen. Er zijn er op Sri Lanka een stuk of twintig, onder supervisie van de Methodist Church of Sri Lanka. Voor de opvoeding van de kinderen zijn kle ding, schoeisel, boeken en andere les materialen nodig. Ook de opleiding van de medewerkers is een belangrijk punt. In het kader van het diakonaal jaarpro ject zijn de hervormde en gereformeer de diakonieën van Soest bezig met het inzamelen van geld voor deze kinderte huizen op Sri Lanka. Zij hopen dan ook De verzamelde kunstenaars op net bordes van kasteel Groeneveld. Soest, Sjaak de Wit - Bleiswijk en Lied Zwagerman - Soest. Openingstijden kasteel Groeneveld: di. t/m vr. 10.00-17.00 uur; za. en zo. 12.00-17.00 uur. weer op een succesvolle kledingbeurs. Die zal op donderdag 16 oktober weer gehouden worden in De Open Hof, Veenbesstraat 2, hoek Dalweg. Omdat verleden jaar is gebleken dat er ook in de vroege avonduren veel belangstelling was voor het aanschaffen van kleding tegen een leuke prijs, wordt ook nu een koopavond gehouden. De deuren zijn die dag open van 10.00 tot 16.00 uur. Heeft u kleding, schoeisel of misschien zelfs leuke tassen, waar u zelf op uitge keken bent, maar die nog steeds de moeite waard zijn, heel en schoon? Sta deze dan af voor verkoop op de komen de kledingbeurs. U kunt tot en met maandag 13 oktober terecht bij de on derstaande inleveradressen in Soest. Soest-Noord: Van Straelenlaan 13, Schrikslaan 43, Julianalaan 6, Ruysdae- llaan 28, Wald. Pyrmontlaan 22, Hart- weg 7, Pr. Bernhardlaan 16, Nassaulaan 4, Beetzlaan 14, Noorderweg 45, Pr. Hendriklaan 17, Nieuwstraat 29a. Soest-West: Joh. Poststraat 49, W. Beckmanstraat 3, Draailier 8, Hazepad 2, Willaertstraat 32, Choristenpad 83, Kamperfoeliestraat 30, Bazuin 1, Eigen domweg 6, Speenkruidstraat 33, Vale riaanstraat 98, Libel 46. Soest-Zuid: Lange Brinkweg 42, Van Lenneplaan 4, Duinweg 26, Betje Wolf- laan 31, Birkstraat 60, Bartolottilaan 29, Bosstraat 5, Staringlaan 17, Middelwijk straat 28, Buntweg 18. 'Ontspannen kun je leren' en 'Omgaan met je eigen lichaam' zijn de titels van de cursussen die op 7 oktober beginnen. De lessen worden gegeven door de Soester fysiotherapeute en yogalerares Jacintha van Kouwen. In 'Ontspannen kun je leren' wordt naast een korte theoretische uitleg inge gaan op ademhalingstechnieken, licha melijke en geestelijke ontspanning en meditatie. In 'Omgaan met je eigen lichaam' leren de cursisten juiste houdingen, tiltechnie- ken en eenvoudige oefeningen aan, die ertoe bijdragen dat ze geen rugklachten meer krijgen. Voor informatie over en opgave voor (een van) de cursussen kan contact wor den opgenomen met Jacintha van Kou wen, tel. 6030573. Na haar studie beeldhouwen aan de kunstacademie in Turijn heeft Cinzia Möllenkramer-Bailo zich als schilder verder ontwikkeld. Haar werk is zowel figuurlijk als abstract en haar thema's geven een gevoel van ontsnapping of bevrijding. Organische structuren ver hullen figuren die proberen te ontkomen aan hun beklemmende omgeving. Licht en donker, kleur en diepte, textuur en structuur spelen de hoofdrol. Cinzia werkt met gemengde technieken. De tentoonstelling is op zaterdag en Een van de schilderijen van Cinzia Möllenkramer. Kom daarom naar Schipper Soest, mant als u een nieuwe keuken gaat kopen moet u zeker bij Schipper Soest geweest zijn. Bent u opzoek naar een nieuwe keuken, dan moet u zeker eens'bij Schipper Soest gaan kijken. Een schitterende kollektie in vele stijlen en prijsklassen. Wat misschien nog belangrijker is, bij Schipper Soest krijgt u een gede gen advies over inbouwapparaturen Voor bouw- en interieur ^/votwootw vcwv 1000 rvë nscCo.O'. dewurv c#v Industrieweg 12 (Ind. terrein), Soest. Tel: (035) 60 29 468. Welkom op maandag t/m vrijdag van 08.30-17.30 uur. Zaterdag van 09.00 -16.30 uur. zondag geopend van 14.Oü-17.00 uur, via de ingang van museum Oud Soest, t/m 19 oktober. Perron 5B komt met de volgende sa menstelling: Jasper van de Wilde - drums; Martijn Derrix - bas; Job Hel- mers - bariton sax; Semmy Prinsen - tenorsax; Hugo van Os - piano. De samenstelling zal in de loop van de avond aangevuld worden met Roos Faas - zang; Cesar Stormvogel - piano; Mar- co van Os - bas; Rob van den Broeck - piano. Steenhoffstraat 46, te1.60195 77 Maandag 6 oktober De beruchte deurwaarder Dreverhaven is dood aangetroffen. Moord, vermoedt de politie. Een jongeman is aangehou den, onder het bloed. Katadreuffe is zijn naam en hij blijkt de zoon van de dode te zijn. Is hij schuldig? De klassieke roman van Bordewijk uit 1938 en de tien jaar eerder verschenen novelle "Dreverhaven en Katadreuffe" dienden als inspiratiebron. Veel elemen ten keren terug in de film, maar van een letterlijke verfilming is geen sprake. "Recht doen aan Bordewijk, daar ben ik helemaal niet in geïnteresseerd", aldus Van Diem. Zo heeft hij bijvoorbeeld gekozen voor een raamvertelling, om het geheel meer filmisch en spannender te maken. Het vooroorlogse Rotterdam, met zijn sloppenwijken, drukke kades en zaken centrum werd inventief bij elkaar ge sprokkeld op mooie locaties in Polen, Hamburg, Amsterdam en Antwerpen. Dat, tezamen met de massieve muziek van Het Paleis van Boem zorgt voor een grootse sfeer. Mike van Diem kreeg in 1990 voor zijn afstudeerfilm Alaska een Gouden Kalf. Daarnaast regisseerde hij acht afleverin gen van de populaire tv-serie Pleidooi. Aanvang 20.30 uur; Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Een dertienjarig meisje uit Soest hield een pijnlijk zitvlak en een gevoelige rug over aan een botsing met een auto. Ze reed in de verkeerde rijrichting op het fietspad van de Van Weedestraat. Ter wijl ze de Stadhouderslaan overstak, kwam uit de richting van Baarn net een automobilist aanrijden. Deze 57-jarige plaatsgenoot zag haar niet. Het meisje kwam ten val bij de aanrijding. Ouderen kunnen buiten de reguliere rij tijden een collectieve rit maken met de Seniorenbus. Voorwaarde is dat de groep uit minimaal vijf personen be staat. Het gaat om groepen die bijvoorbeeld 's avonds of in het weekeinde een toneel voorstelling of een andere activiteit wil len bezoeken. Als men dit - het liefst een week van te voren - afspreekt met de medewerkers van de Seniorenbus, wordt iedereen thuis opgehaald, naar de plaats van bestemming gebracht en la ter weer opgehaald en thuisgebracht. Voor collectieve ritten gelden andere ta rieven. Informatie is op werkdagen tus sen 9.00 en 16.00 uur verkrijgbaar via het telefoonnummer van de Senioren- bus, tel. 6019190. CULTUREEL CENTRUM C-DRIE O.,'. 1 WILLAERTSTRAAT 49 - 3766 CP SOEST TELEFOON 035 602 21 88 - FAX 035 - 601 20 03 Opening van hel culturele seizoen - VERTELFESTIVAL Zaterdag 4 oklober- 11.00-23.00 uur in Cultureel Centrum Cdrie Soest. Programma: Workshop met o.a. GERDA HAVERTONG, voorstellingen o.a. 'De Russische Oranje', Nel Kars, Kaartjesmiddag Theater, Literaire maaltijd. Info en reserveren bij theaterkassa: ma. t/m vr. 13.00-17.30 uur, tel.:035-602 2188. Winkelkring van Weedestraat, het winkelen waard! De drie ouderenbonden (PCOB, KBO en ANBO) organiseren op vrijdag 3 oktober in de Vijverhof een voorlich tingsbijeenkomst. Toegang gratis. Ano- va ziektekostenverzekeraars uit Amers foort geeft een duidelijke en uitvoerige uiteenzetting over de nieuwe vormen van de ziektekostenverzekering. Spe ciaal de nieuwe regels voor de thuiszorg zullen nader worden toegelicht. Naast de leden van de drie ouderenbon den zijn alle 50-plussers uit Soest van harte welkom op deze bijeenkomst. Er wordt ruim gelegenheid gegeven om vragen te stellen over deze belangrijke materie. Negen automobilisten zijn donderdag middag bekeurd, omdat ze de gesloten verklaring van de A.P. Hilhorstweg aan hun laars lapten. De politie slingerde en passant een bromfietser op de bon, die geen geldig certificaat bij zich had. Later op de dag kregen drie automobi listen een bekeuring, omdat ze de vei ligheidsgordel niet omhadden. Drie an deren werden gewaarschuwd, omdat de verlichting van hun wagen niet in orde was. Woensdag 8 oktober: 'De Bavianenkoning' Een theatrale vertelling over de Afri kaanse jongen Morengaroe naar aanlei ding van het gelijknamige jeugdboek van Anton Quintana. Samen met een muzikant bespeelt Hugo Brasz diverse Afrikaanse instrumenten, waarbij de kinderen actief deelnemen aan het ver haal. Tijd: 13.00-14.00 uur. Toegang: f 5,-. Leeftijd: vanaf 7 jaar. 'Tussen woord en beeld' Omdat het op deze dag ook dierendag is, kunnen de kinderen samen met de toneelspeler Hugo Brasz spannende die renverhalen komen vertellen. Tijd: 14.45-16.15 uur. Prijs: f 5,-. Leef tijd: kinderen vanaf 7 jaar. 'De Russische Oranje' Een toneelportret van de Russisch Ne derlandse vorstin Anna Paulowna, ge speeld door de actrice Nel Kars. De schitterende kostuums en decors zijn ook door Nel Kars gemaakt. Tijd: 20.00-22.30 uur. Toegang f 15,-/ f 12,50 (CJP/Pas65/VVV-leden) Tussen 14.00 en 16.00 uur zal de komi sche goochelaar Sam Angelico verschil lende spectaculaire acts laten zien in en rond het café. Rond borreltijd kan men voor slecht f 25,- genieten van een heerlijk samen gesteld literair buffet. Het café wordt tu- sen 17.30 en 19.30 uur omgetoverd tot een gezellig restaurant. Kom gerust langs! Het wordt een dag die men niet mag missen. Voor alle activiteiten zijn kaarten te re serveren bij de theaterkassa van C-drie. Openingstijden: ma t/m vr 13.00-17.30 uur, Willaertstraat 49, tel: 035-6022188. Heeft u nog boeken en platen over? Geef ze dan aan een goed doel. Binnen kort houdt Amnesty International Soest de jaarlijkse boeken- en platenmarkt. Alle bijdragen stelt Amnesty zeer op prijs. Eén telefoontje is genoeg. Boeken en platen worden op verzoek zelfs thuis opgehaald! Heeft u thuis ook boeken staan waarvan u zich het bestaan nog nauwelijks weet te herinneren? Voor deze "hopeloze ge vallen" heeft Amnesty een mooie be stemming. Zij vraagt u dan ook vrien delijk een opruimactie te starten. Of om eens kritisch te bekijken welke boeken en platen u eigenlijk best kunt missen. Het hoeft niet te gaan om dozen; ook met minder kunt u Amnesty Internatio nal helpen, dat zorgt voor een zinvolle bestemming door middel van een ver koop op 18 oktober op een zelf te orga niseren boekenmarkt. Nadere berichten volgen binnenkort. U hoeft er zelf trouwens weinig voor te doen. De boeken en platen worden thuis opgehaald. Bel met Jos den Oude (6014622), Ina Erwich (6029474) of met Alphons van Damme (alleen 's avonds, 6027847). Uiteraard is het ook mogelijk ze op een nader af te spreken plaats af te geven. In De Bereklauw zijn momenteel wer ken van drie kunstenaars te zien. Zowel binnen als buiten kan men terecht voor beelden van Hein Zegstroo. In het kunstwinkeltje aan de Steenhoffstraat hangen schilderijen van Mieke Fielmich en Gladys de Bruïne-Hubanet. Beiden hebben zich laten inspireren door de Indiaanse cultuur. De tentoonstellingen zijn gratis te bezichtigen. De Bereklauw is dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur geopend en heeft op vrij dag ook koopavond van zeven tot negen uur. Voor meer informatie, tel. 6019176. Donderdag 9 oktober In een sprankelende tekst van de Vlaamse auteur Walter van den Broeck blikt een Mexicaanse vrouw, Amanda, terug op haar leven met haar Belgische man. Als iedereen viel zij bij de eerste ontmoeting voor zijn onweerstaanbare charmes. Een eigenschap die tegelijker tijd maakt dat hij nimmer tegenspraak duldt. Op alle voorstellen van haar man kan Amanda slechts antwoorden met "ja, natuurlijk". "Welke vrouw zegt er nu in godsnaam 'ja, natuurlijk', als haar man aankondigt dat de hoer op wie hij smoorverliefd is geworden vanaf van avond bij hen intrekt. Je vindt het toch goed schat?! Ja! Ja, natuurlijk!" Aman da's monoloog houdt vaart door de vele dialogen die er op knappe wijze in zijn verwerkt. De spanning wordt verder opgevoerd door de ongewone gebeurte nissen die het stuk een vleug van de magie van de Zuid-Amerikaanse litera tuur meegeven. Op 28 mei maakte Hedy d'Ancona be kend dat Ingeborg Elzevier met "Aman da" de "Gouden Gids Publieksprijs 1997" had gewonnen. Van de veertig deelnemende voorstellingen kreeg "Amanda" de hoogste waardering van de toeschouwers en eindigde met een 8,49 gemiddeld op de eerste plaats. Ingeborg Elzevier heeft deel uitgemaakt van toneelgezelschappen als Theater, De Haagsche Comedie, De Nederland se Comedie en Centrum, waar zij o.m. speelde in "De Babyfoon" en in "Sterke Drank in Oud-Zuid". Ingeborg speelde ook hoofdrollen in "En Ik Dan?" van Annie M.G. Schmidt en "Angels of America" van Kushner. "Amanda" wordt gespeeld op donder dag 9 oktober. Aanvang 20.15 uur. Toe gang f 20,-/17,50 (CJP/Pas65/VVV). Peuterspeelzaal Pippeloentje houdt zaterdag 4 oktober een winterkle dingbeurs in wijkcentrum Smits veen aan de Smitsweg. Verkocht worden winterkleding (maat 56 t/m 176), positiekleding, speelgoed en baby-artikelen. De kleding moet schoon en gestreken zijn, beschadigde spullen worden niet ingenomen. Wie spullen wil verkopen, kan deze vrijdag 3 oktober tussen 19.30 en 21.00 uur inleveren bij Pippeloentje. De helft van de opbrengst komt ten goe de van de peuterspeelzaal. Bij artikelen die worden verkocht voor meer dan der tig, honderd of tweehonderd gulden, krijgt Pippeloentje respectievelijk vijf tien, twintig en 25 gulden. De winterkledingbeurs wordt komende zaterdag gehouden van 10.00 tot 12.00 uur. Om 14.00 uur kunnen de overge bleven spullen en de opbrengst worden opgehaald. De artikelen die niet worden opgehaald, komen ten goede aan de peuterspeelzaal. Hetzelfde geldt voor het geld dat niet wordt opgehaald. Pip peloentje wijst erop dat het inbrengen van artikelen op eigen risico geschiedt. I.v.m. de aanleg van de rotonde bij Braamhage is het doorgaande rijverkeer tijdelijk gestremd. De winkels blijven bereikbaar, óók met de autol Cultureel Centrum Zaterdag 4 oktober: De hele dag kan men van 11.00 tot 23.00 uur kiezen uit een uitgebreid pro gramma voor zowel de jeugd als de vol wassenen. Er is een aantal mooie voor stellingen te zien en men kan actief deelnemen aan een workshop. Kort programma-overzicht: 'Vertellen' De rasvertelster en actrice Gerda Haver tong zal deze workshop op haar geheel eigen wijze gaan begeleiden. Een boeiende les, die ook interessant is voor mensen die vanuit het onderwijs, inrich tingswerk en sociaal cultureel werk veel met verhalen vertellen te maken heb ben. Er zijn nog plaatsen vrij. Tijd: 11.00-12.30 uur. Prijs: f30,-. Leef tijd: volwassenen. C-drie opent het nieuwe jeugd-filmsei- zoen met de bekende film over de klok kenluider van de Notre Dame. Quasi modo, de mismaakte klokkenluider, woont al vanaf zijn jeugd afgezonderd van de buitenwereld in de toren van de kathedraal "Notre Dame". Op de dag van het Feest der Zotten raapt Quasi al zijn moed bij elkaar en mengt zich in de festiviteiten onder de toren. Hij ontmoet de mooie zigeunerdanseres Esmeralda en de heldhaftige Kapitein van de wacht Phoebus. Filmduur: 90 minuten. Leeftijd: vanaf 4 jaar. Nederlands gesproken. Toegang: f 5,-/f 4,- (strippenkaart) en f 7,50 (vol wassenen). Strippenkaarten Vanaf nu zijn er bij de theaterkassa ook strippenkaarten voor de film te koop. Een filmkaart kost f 20,- (voor 5 voor stellingen). Dit betekent een korting van f 1,- per voorstelling. Met deze kaart kunnen de kinderen voor weinig geld regelmatig een bezoekje brengen aan het theater. Het is natuurlijk ook een leuk idee deze kaart eens cadeau te ge ven! Docent Theo Naessens haalt de inspira tie uit de voorstelling "De bavianenko ning" die men net gezien heeft. Een ge schoolde ervaring op het teken- of schil- dergebied heeft u absoluut niet nodig. Tijd: 14.15-15.45 uur. Prijs: f 7,50. Leeftijd: volwassenen. Dierenverhalen Ingeborg Elzevier als "Amanda". Bij deze r bekende Na de rr een leuke te U w De nieuwe Vanaf dinsc Bij de biologische tu ging 't Nut aan de Jac weer enkele tuinen vi die op ecologische w tuinieren. Dat is het natuurlijke verloop stand. iMiyi Rollin Steenhoffstraat 15, Telefoon: 035-601 Combinatiecursus Nederlands - coni] nog enkele plaats nieuw gestarte cui Amerlanden-Soes ma '87). Cursisten kunnen al gen of een keuze rrn 3 onderdelen. Enge veau is naar keuze, a ochtend, van 8.45-9 landse les in deze f< Oude kennis word Nieuwe Spelling ki

Soester Courant | 1997 | | pagina 12