Uitnodiging De Kinderboekenweek is er voor alle jongens en meisjes! See nou soon 9u Toontje-• Nieuwe formule 3-in-l Bij de boekhandel stap je in de tijdmachine! 't Nut heeft plekken vrij voor ecologisch tuinieren O" Nieuws van de bibliotheek Cafetaria en Eethuis stichting openbare bibliotheek Keuze uit de nieuwe cd's Het is even omrijden... WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 -'iiaao /ft «7l*MMn Bij ROC de Amerlanden (Trema) SOESTER COURANT KINDERBOEKENWEEK] pagina"^ KINDERBOEKENWEEK 1997 - 1 t/m 11 OKTOBER Geld gestolen Activiteiten in de Kinderboekenweek Kinderboekenweekgeschenken prentenboekje Allerliefst en allervoordeligst Bij deze nodig ik, Antonio van den Hengel, al mijn familie, vrienden en bekenden uit om a.s, maandag 6 oktober de opening te vieren van: Op terrein aan de Jachthuislaan Wie vergelijkt leest de Soester Courant Onheilspellend-lekker en nog gratis ook! Max Velthuijs. vPaui van Loorv i--—ly O Albert Cuyplaan 202 3 764 TW Soest 86 Bellini - Samba de Janeiro. Met de gelijknamkge single "Samba de Janeiro" scoorde het uit Duitsland afkomstige internationale gezelschap Bellini een grote zomerhit. De num mers op deze cd zijn dan ook een vrolijke mix van salsa en latin-house. 78 Brooks, Meredith - Blurring the edges (Hit-cd). Meredith Brooks is afkomstig uit het noordwesten van Amerika. Haar sound vertoont veel overeenkomsten met Alanis Morissette. Ook zegt zij geïnspireerd te zijn door o.a. Chris- sie Hynde. De cd "Blurring the ed ges" bevat 12 stevige gitaarsongs met krachtig gezongen teksten. Het is een genre dat momenteel erg aanslaat. 78 Fleetwood Mac - The dance. Met Mick Fleetwood, Lindsey Buckingham, Stevie Nicks en John en Christine MacVie is de legendari sche band Fleetwood Mac terug in hun meest succesvolle bezetting. In hun lange bestaan maakten zij pop muziek van buitengewoon goede kwaliteit. De cd "Dance" is een regis tratie van een optreden voor MTV- unplugged. Naast oude successen staan er vier nieuwe nummers op. 78 Jiskefet - Buil. Wie de afgelopen jaren het VPRO- programma Jiskefet heeft gevolgd weet wat hij kan verwachten van deze tweede cd van de heren Koch, Prins en Romeyn. 60 Long, Robert - Uit liefde en res pect. Ter gelegenheid van het 100-ste ge boortejaar van George Gershwin ver taalde Robert Long 15 van zijn we reldberoemde composities in het Nederlands. Opvallend is de mede werking van Greetje Kauffeld. 78 Oasis - Be here now (Hit-cd). Oasis geldt als de beste band van dit moment. De broers Gallagher gaan met grote voortvarendheid te werk en schuwen de publiciteit niet. De teksten zijn pakkend en het resultaat is dan ook weer een uitstekende pop- cd, voor een groot publiek. 78 Vaughan, Stevie Ray - Live at Carnegie Hall. Deze cd is een eerbetoon aan de in 1990 ten gevolge van een helicopter- ongeluk overleden gitaarvirtuoos en zanger Stevie Ray Vaughan. Het be treft hier een registratie van een con cert in New York dat hij zelf als het beste concert beschouwde dat hij ooit gaf. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaert- straat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag, woensdag en vrijdag 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. I.v.m. de aanleg van de rotonde bij Braamhage is het doorgaande rijverkeer tijdelijk gestremd. De winkels blijven bereikbaar, óók met de auto! Winkelkring van Weedestraat, het winketen waard! Max Velthuijs Olifant en de tijdmachine U kunt dan genieten van een goed Eethuis Cafetaria! Van de Ven Steenhoffstraat 15,3764 BH Soest Telefoon: 035 - 601 21 32 Combinatiecursus 3-in-l: Engels - Nederlands - computerles. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in deze nieuw gestarte cursus bij ROC de Amerlanden-Soest (voorheen Tre ma '87). Cursisten kunnen alle onderdelen vol gen of een keuze maken voor 2 van de 3 onderdelen. Engels op beginnersni veau is naar keuze, aan het begin van de ochtend, van 8.45-9.45 uur. De Neder landse les in deze formule is verplicht. Oude kennis wordt opgefrist en de Nieuwe Spelling komt aan bod, van 9.45-10.45 uur. Aansluitend aan het uurtje Nederlands kan er nog computerles voor beginners gevolgd worden waarbij men onder an dere leert werken met WP 5, van 11.00- 12.00 uur. Deze pakketten op maat zijn bedoeld voor Nederlanders met weinig opleiding. Lestijd: vrijdagmorgen 8.45-12.00 uur. Duur van de cursus: tot de kerstvakan tie. Kosten: f 90,- (inclusief lesmateri aal). Locatie: Orlando, Di Lassostraat 65, tel: 6025771. Er is kinderopvang aanwezig. Na de makelaardij weer heel wat anders, een mooie uitdaging in de horeca, een leuke tent waar u uw maaltijden c.q. snacks kunt afhalen of rustig kunt nuttigen onder het genot van een drankje. U wordt vanaf 18.00 uur ontvangen met een hapje en een drankje, afsluiten proberen wij om 22.00 uur. De nieuwe naam zal vanaf 19.00 uur op het pand aan de Birkstraat 7 verschijnen, hopelijk zijn jullie daarbij. Vanaf dinsdag 7 oktober is heel Soest welkom en zal Broodje van Toontje elke dag van 10 tot 10 geopend zijn! Op het Weteringpad is ingebroken in een bedrijfspand, zo is maandagmorgen vroeg duidelijk geworden. De dader gooide een steen door de ruit om zich toegang tot het gebouw te verlenen en vernielde enkele drank- en wisselauto maten. Hij ging ervandoor met een on bekend geldbedrag, afkomstig uit de automaten. Vele nieuwe CD's van o.a. Elton John, Rolling Stones, Golden Earring, Mariah Carey, BZN, New London Chorale Raoul en Lindsay ontdekken dat de ver anderingen te maken hebben met tele visie-uitzendingen van het lokale station TV 12 en LYC-DROP, een nieuwe dropsoort, die overal gratis wordt aan geboden. Ze kunnen niemand meer ver trouwen. Iedereen in het dorp lijkt on der de invloed van de drop en de tv... Paul van Loon (1955) volgde een illus tratoropleiding aan de kunstacademie. Hij begon verhalen te schrijven bij zijn eigen tekeningen. Het schrijven kreeg de overhand. Hij schreef voor tijdschriften (o.a. Bobo, Okki, Donald Duck en Tap toe) en in 1983 verscheen zijn eerste boek "Boven op tante De laatste jaren heeft hij zich vooral toe gelegd op griezelboeken ("De Griezel bus", "De Griezelbus 2", "De Griezelbus 3" en "Griezelhandboek"). Paul van Loon is voorzitter van het Griezelge nootschap, dat o.a. "Griezelige feestda gen" en "Griezelige beesten" schreef. Vor jonge kinderen schrijft Paul van Loon ook niet-griezelboeken als "Mees ter Kikker". Zijn boeken "Bang voor vampiers", "Gezicht in de mist", "Weg met die krokodil" en "De Griezelbus 2" werden getipt door de Nederlandse Kindeijury. "Meester Kikker", "Nooit de buren bijten" en "De Griezelbus 3" wer den bekroond. "De Griezelbus 3" was ook het best verkochte kinderboek van het jaar 1996. Max Velthuijs: 'Olifant en de tijdmachine' Olifant krijgt voor zijn verjaardag een tijdmachine van Krokodil. Eerst is hij blij met de koekoeksklok, maar als hij de seconden telt, de minuten en de uren, wordt hij boos omdat de dagen zo heel snel voorbij gaan. Hij zet de tijd stil. Krokodil zegt dat dat niet helpt. De zon gaat immers elke dag onder en dat betekent dat er weer een dag voorbij is en dat iedereen een dag ouder is gewor den. Olifant begrijpt nu dat hij de tijd niet kan tegenhouden en dat dat maar goed is ook, "anders zou je altijd een kind blijven". Max Velthuijs (1923) volgde een oplei ding tot grafisch ontwerper en schilder aan de Academie voor Beeldende Kun- Woensdag 1 oktober: Matti en het Zwarte Pad' Voorstelling van Theater Terra met pop pen en acteurs, voor kinderen vanaf 7 ijaar. Aanvang 14.00 uur in C-drie. Toe gang: kinderen f 7,50; volwassenen f 10,-. Zaterdag 4 oktober: Grote Spelochtend Voor kinderen van alle leeftijden, om en in de jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Toegang: met button gratis. Van 10.00 tot 13.00 uur. Woensdag 8 oktober: 'De klokkenluider van de Notre Dame' Tekenfilm van Walt Disney, Nederlands gesproken, om 14.00 uur in C-drie, voor kinderen vanaf 4 jaar. Toegang: f 5,- voor kinderen; f 7,50 voor volwassenen. sten te Arnhem. Na de oorlog begon hij politieke prenten te tekenen, waarna hij opdrachten kreeg voor het ontwerpen van affiches, postzegels, boekomslagen, advertenties en tv-spots. Vanaf 1962 il lustreert hij kinderboeken. Verschilende dieren spelen een rol in zijn verhalen, maar voor Kikker is een hoofdrol weg gelegd. Max Velthuijs ontving het Gou den Penseel voor "Het gevoelige mon ster en de rovers" (in 1977), "Klein- Madnetje vindt het geluk" (in 1986), "Kikker in de kou" (in 1993) en "Kik ker is Kikker" (in 1997). De Gouden Griffel kreeg hij voor het boek "Kikker en het vogeltje" (in 1992). In 1988 maakte Max Velthuijs de speciale kleu- teruitgave van de Kinderboekenweek "Krokodil en het meesterwerk". Pickwick Voor het tweede achtereenvolgende jaar is Pickwick hoofdsponsor vna de Kin derboekenweek. Door die financiële ondersteuning is het wederom mogelijk de Kinderboekenweek in een tv-com- mercial onder de aandacht van een breed publiek te brengen. Daarnaast ondersteunt Pickwick de Kinderboekenweek met de volgende activiteiten: Aan de basisscholen die deelnemen aan de Kinderboekenweek biedt Pickwick een pakket aan waarmee scholen een boekenfestijn kunnen organiseren en aankleden, een zogenoemde Kinder boekenthee. Een middag of ochtend die geheel in het teken staat van lezen en het kinderboek. Voor scholen die een beknopte foto- of videoreportage van dit festijn inzenden, ligt een bijzondere prijs in het verschiet: de vijf aardigste inzendingen worden beloond met Boe- kenbonnen voor de schoolbibliotheek ter waarde van f 750,-. In de 13.000 Kinderboekenweek-les pakketten die basisscholen bij de Stich ting CPNB bestelden, zitten als extraa tje van Pickwick ex-libris-vellen die de kinderen kunnen inkleuren en in hun eigen boeken kunnen plakken. De ex- libris-tekeningen zijn gemaakt door Jan Jutte (Gouden Penseel-winnaar in 1994) en zijn geïnspireerd op het thema van de Kinderboekenweek 1997, De Tijdmachine. Ook deelt Pickwick via de boekhandel meer dan 200.000 ex-libris- sen uit. Hou je ook zo van verhalen over vroeger? Over het ontstaan van de wereld, de oermens, de bijbel, de Middeleeuwen, Columbus, Rem- brandt, Napoleon, de eerste auto, de landing op de maan? Gefeliciteerd, de Kinderboekenweek wordt helemaal jouw week, want dan staan boeken die met de historie van doen hebben in het middelpunt. Van de romans van Thea Beekman en de strips van Asterix tot familiegeschiedenissen en jeugdherinneringen. Plus al die boe ken over oude culturen, ontdekkingsrei zen, uitvindingen, beroemde mannen en vrouwen, noem maar op. De boekwinkel doet altijd al veel aan geschiedenis, maar tijdens de Kinder boekenweek, van 1 t/m 11 oktober, is het wel heel erg raak. Het thema luidt dan ook: De Tijdmachine - terug naar toen. Dat je weer meer dan welkom bent, spreekt vanzelf. De boekhandelaar heeft alvast een bijzondere man voor je opzij gelegd. Die bijzondere man is Paul van Loon. Je moet hem kennen, want zijn boeken worden regelmatig onderscheiden. Zo kregen "Meester Kikker" en "Nooit de buren bijten" vorig jaar de Prijs van de Nederlandse Kinderjury en dit jaar "De Griezelbus 3". Kort geleden voltooide hij LYC-DROP, een spannend verhaal over het lokale station TV 12 en een nieuwe dropsoort met een betoverende werking. "LYC-DROP" is het Kinderboeken weekgeschenk 1997. Je krijgt het ca deau als je tijdens de Kinderboeken week voor tenminste f 19,50 aan kinder boeken koopt. Heel verstandig om niet te wachten tot de laatste zaterdag, dus tot 11 oktober. Weet je tenminste zeker dat je wat betreft LYC-DROP niet ach ter het net vist... Prentenboekje Al kunnen peuters en kleuters nog niet lezen, ze worden echt niet vergeten tij dens de Kinderboekenweek. Speciaal voor hen tekende en schreef Max Vel thuijs een voorlees- en prentenboekje dat iets vertelt van wat tijd is. Het heet "Olifant en de tijdmachine" en is zeker zo grappig als "Kikker is Kikker" waar voor hij dit jaar zijn vierde Gouden Pen seel kreeg. Van 1 t/m 11 oktober, als het Kinderboekenweek is, is "Olifant en de tijdmachine" bijna gratis: f 3,95. Mamma's en pappa's, oma's en opa's, niet aarzelen. Het is uitverkocht voordat u het weet. KINDERBOEKENWEEK 1997 - 1 t/m 11 OKTOBER Max Velthuijs tekende en schreef een grappig prentenboekje dat peuters en kleuters iets vertelt van wat tijd is. Tijdens de Kinderboekenweek (1 t/m 11 oktober) bijna gratis: ƒ3,95, zolang de voorraad strekt. Bij de biologische tuinbouwvereni- ging 't Nut aan de Jachthuislaan zijn weer enkele tuinen vrij voor mensen die op ecologische wijze willen gaan tuinieren. Dat is het gevolg van het natuurlijke verloop in het ledenbe stand. De tuinen zijn per direct beschikbaar, zodat de nieuwe leden meteen met de voorbereidingen kunnen beginnen. Dat gebeurt meestal in de herfst. Volgens 't Nut hoeven de nieuwkomers zich niet te haasten, maar kunnen ze bijvoorbeeld een rustige start maken met de aanleg van een composthoop. Huur hoeven ze nog niet te betalen, wel dienen ze het lidmaatschap van 25 gul den te voldoen. Pas vanaf 1 januari 1998 krijgen de nieuwe leden ook een rekening voor de huur van hun tuin. Leden van 't Nut werken zonder kunst mest en synthetische bestrijdingsmidde len. Een EKU-keur bezit de vereniging niet. Het is aan de leden zelf om te be reiken dat hun tuin daarvoor in aanmer king komt. Wie geen ervaring heeft met biologisch tuinieren kan natuurlijk een gesprek aanknopen met een van de an dere leden of literatuur in de bibliotheek raadplegen. Wie (meer) informatie over de biologi sche tuinbouwvereniging 't Nut wil heb ben, kan contact opnemen met W. de Keizer, tel. 6019795. [MKUJZO E Paul van Loon schreef LYC-DROP, een spannend verhaal over een nieuwe dropsoort met een betoverende werking. Tijdens de Kinderboekenweek (1 t/m 11 oktober) krijg je het cadeau bij aankoop van ten minste ƒ19,50 aan kinderboeken, zolang de voorraad strekt. De Kinderboekenweek 1997 (1-11 oktober) heeft als thema "Vroeger in kinderboeken" verwoord onder het motto "De Tijdmachine". Cen traal staan boeken die zich afspelen in de tijd die kinderen ervaren als vroeger. Paul van Loon schreef in opdracht van de Stichting CPNB het Kinderboeken weekgeschenk. Hij was vorig jaar de grote winnaar van de Nederlandse Kinderjury. De auteur won in de cate gorie 6 t/m 9 jaar met "Meester Kikker" en in de categorie 10 t/m 12 jaar met "Nooit de buren bijten". Het prenten boek voor de kleinsten wordt getekend en geschreven door Max Velthuijs. De boeken die in de Kinderboekenweek 1997 extra aandacht krijgen, zijn voor al de historische verhalen en de infor matieve boeken over voorbije tijden. Van de romans van Thea Beekman tot de handleiding voor het lezen van hiërogliefen en de stripboeken van As terix. Van de boeken over de oertijd met dinosaurussen tot verhalen over ridders en indianen. Voor de kleuters worden onder meer de boeken die over de baby- en peuterperiode gaan naar voren ge haald. Paul van Loon: 'Lyc-drop' Er overkomen Raoul een aantal vreem de dingen als hij op een avond te laat van een feestje naar huis fietst. Op het marktplein ziet hij geheimzinnige, slui pende schaduwvormen onder de lege marktkramen. Hij voelt een dreiging, vlucht weg en komt een zwarte bestel wagen tegen, die er uitziet als een wa gen uit de hel. Onderweg waait een wik kel van het merk LYC-DROP in zijn gezicht. Thuis, in de tuin, vertelt zijn buurmeis je Lindsay over haar angsten: zij denkt dat er met haar ouders iets aan de hand is. Ze gedragen zich vreemd onverschil lig, bovendien lijkt de kleur van hun ogen te veranderen. Paul van Loon.

Soester Courant | 1997 | | pagina 13