Bosboom vijftig jaar in auto's aan de Birkstraat in Soest 1947 -1997: De voltallige 'crew' van Autobedrijf Bosboom E.H.Bosboom Opvallende automerken aan de Poort van Soest cHBVSIER Suzuki-dealer sinds 1984. 2 november a.s. Jubileumconcert in de Oude Kerk alNA 14 WOENSDAG 1 OKTOBER 1997SOESTER COURANT PAGINA 15 Bosboom zit er al vanaf het prille begin. Birkstraat 105, Soest. Nu een compleet, modern autobedrijf met een ruime showroom vol glanzende automobielen voor een breed publiek, tóen een bescheiden garage met een pomp ervoor, meer niet. Pa, E.H. Bosboom, was de oprichter met visie. Jammer genoeg mocht hij de viering van het 50-jarig bestaan van 'zijn' bedrijf niet meemaken. Bosboom Senior is vorig jaar overleden. Maar zijn werk wordt met veel enthousiasme en vakmanschap voortgezet. Op hetzelfde adres, nog steeds, aan de poort van Soest. vandaag de dag betekent voor Soest. De prachtige, opvallende locatie aan de Poort van Soest, komende vanuit Amersfoort, vormt nu de inleiding van wat over een paar maanden, als de bouw vlak ernaast klaar is, een gezellige winkelpassage wordt. De plek is goud waard. Pa Bosboom betaalde er ooit f. 10,- per vierkante meter voor... Zo vader, zo zoon Zoals de ouden zongen, zo piepen de jongen: Bosboom Senior had al heel snel door, dat goede service en altijd-klaar-staan om mensen te hel Foto: Willem van Oosten den. Wii feliciteren Autobedrijf Bos boomvan harte met het 50-jarig jubi- leumen wensen het nog heel succes toe. B. Hulshoff, Directeur Chrysler Import Holland B.V.,Vianen. Het is direct na de oorlog begonnen. Eemnes gedrukt. De krant had nog Soest was nog maar amper vijf geen eigen vervoer. Harry Smit dagen bevrijd of Pa Bosboom, de werd de chauffeur. De Chevrolet vader van Gerard, Ad en Martin, verhuisde vervolgens naar Dirk reed alweer rond in een oud Fordje Engel, de oprichter van de Rij- uit 1929. Pa is helaas vorig jaar school Los. Bosboom nam weer overleden, maar heeft vaak genoeg plaats in een Ford. Een cabriolet dit- de verhalen verteld over de manier maal en hij reed er overdag mee waarop hij met zijn auto de kost pro- voor Van Buren en 's nachts voor beerde te verdienen. Hij heeft met onder andere De Vlijt Textiel. Hij dat oude Fordje in anderhalfjaar tijd zette zijn eerste stappen in de zo'n dikke ÏCKXOOO kilometers afge- gebruikte autohandel, bezocht de legd. Hij had de ruimte, denken wij. automarkten, op maandag in Til- Bosboom Senior verhuurde zich als burg, op de dinsdagen in Apel- particulier chauffeur voor f. 0,25 per doorn, 's woensdags in Amersfoort kilometer, maar hij vervoerde ook en elke donderdag kon je hem in goederen voor wie dat maar wenste, Utrecht vinden, reed bijna iedere dag naar Amsterdam op en neer. Als hij De 'Birktgarage' ergens wat lang moest wachten ging 'ie gewoon op een kussen achterin De handel floreerde en leidde tot de liggen slapen. Bosboom schafte een aankoop van een perceel met woon- Chevrolet uit 1933 aan; het Fordje huis, met erachter de koekfabriek werd verkocht aan de Soester van Masselink, aan de Birkstraat. Courant, die werd toen in Laren of Voor de oorlog was daar de 'Birktgarage' te vinden. De koekfa briek verhuisde naar de achterkant. De voorkant werd autohandel. Toen de koekfabriek een paar jaar later verdween maakte Bosboom er een mooie showroom van. Er werd meteen ook grond bij gekocht, eerst van boer Hartman, later nog van boer Hilhorst. Wilde je met een auto naar de gekochte grond van boer Hilhorst komen dan kon je niet anders dan de sloot, die er in de volle lengte langsliep, dempen. Op dat stuk van Hilhorst zit zoon Martin nu met het schadebedrijf. De. boer vroeg tijdens de koop leep of Bosboom niet meer grond wilde "moet er nou nog niet wat bij, man!", riep 'ie Bosboom achterna, maar die vond het wel genoeg. Hij heeft dikwijls laten merken, dat 'ie daar lang spijt van heeft gehad, maar ja, een mens kan ook niet alles weten. E.H. Bosboom legde op die manier wel de basis voor wat nu één van de modernste autobedrijven in de regio is. Maar er is toch nog heel wat water door de Eem gestroomd voordat het Nog maar ruim een jaar geleden kon bedrijf kon uitgroeien tot wat het je de heer E.H. Bosboom dagelijks op zijn fiets van zijn huis 'om de bocht' van de Birkstraat richting 'zijn' bedrijf zien peddelen. Weer of r geen weer: even kijken, even bijpra- ten. Hij legde de basis, vijftig jaar Wf WÈÊÊÊmÈÊSÊÈ geleden. Hij durfde die oude koekfa- briek, die er toen was, wel te kopen. %-fsjj Die durf én keihard werken werden meer dan beloond. Onverwacht was ^85^ hij weg. Leeg was het ineens zonder 'IpS? die dagelijkse nostaligsche aanwe- zigheid van de nestor van Auto- bedrijf Bosboom. Jammer dat hij er lg| niet bij kan zijn. Net niet. E.H. Bosboom zag het 49 jaar lang groei en. Hij heeft eer gehad van zijn werk, zijn levenswerk. 1 Gerard Bosboom Autobedrijf Bosboor 50 jaar jong De Birktgarage, er stonden zelfs pompen voor Wie vijftig jaar bestaat viert feest. Op deze pagina en in de advertentie hiernaast staan alle activiteiten uit gebreid vermeld. Bijzonder is zeker de manier waarop Bosoom de fees telijkheden voor de klanten gaat besluiten. Het gebeurt op zondag 2 november met een concert in de Oude Kerk in Soest waar een aantal vooraanstaande Nederlandse musici uit het Radio Filharmonisch Orkest een speciaal voor het jubilerende bedrijf samengesteld programma van klassieke, licht-klassieke en operettemuziek ten gehore zal bren gen. Wie in de maand oktober naar Bosboom gaat loopt tegen veel aan trekkelijke zaken aan. De ingang wordt met een traditionele jubileum- boog versierd. Niet zo'n gek idee voor een autobedrijf aan de Birkstraat. Er rijden immers per dag zo'n kleine twintigduizend automo bielen voorbij. Laat dan maar even zien dat je jarig bent! van Suzuki, de nostalgische Jeeps, en de ruime Dodges, die samen met de Chrysler Voyagers de zogeheten ruimte wagenmarkt bedienen, maken het assortiment compleet. Uitgebreide werkplaatsservice Bosboom was de eerste in de regio die overging tot een ploegendienst voor de werkplaats. Wie klant is bij Bosboom weet dat hij voor onder houd ook na sluitingstijd in de werk plaats terecht kan. De deuren staan gewoon open maar er wordt in prin cipe alleen gewerkt volgens af spraak. Echter: wie met onoverko melijke pech staat en even belt, wordt natuurlijk ook keurig gehol pen. Dankzij dit systeem van ploe gendienst kunnen reparaties en onderhoudsbeurten in bijna ieder geval in hoog tempo worden uitge voerd. Als je aan Gerard Bosboom vraagt hoe lang die werkplaats nou precies open is, dan geeft'ie een onverwacht maar helder antwoord: "onze werkplaats is maar zeven uur per dag dicht". Met andere woorden: uitsluitend 's nachts dus. Het is niet verwonderlijk dat er van alles aan. wordt gedaan om de kwaliteit van Autobedrijf Bosboom zo hoog mogelijk op te voeren. Er wordt hard gewerkt aan het verkrijgen van het ISO 9002 certificaat. Op tal van onderdelen van het bedrijf zijn daar inmiddels de nodige resultaten mee bereikt. Bosboom is uiteraard aan gesloten bij de Bovag en de garan tiebepalingen worden strikt in acht genomen. Dat geldt al evenzeer voor de verkoop van gebruikte auto's. Er wordt een uitermate streng beoordelingssysteem gehan teerd. Alleen het allerbeste komt in de selectie en op iedere gebruikte auto zit een royale garantietermijn. Er gaat geen auto 'de dam af die niet van top tot teen is doorgelicht, gerepareerd, waar nodig en nauw keurig opnieuw is afgesteld. Een goede gebruikte auto kopen is een kwestie van vertrouwen. Daar kunt u bij Bosboom volop op rekenen. Autobedrijf Bosboom maakte op mij al op heel jonge leeftijd grote indruk. Autobedrijf Bosboom was in de jaren dat ik op de middelbare school zat, maar ook wat later, in mijn stu dententijd, synoniem met gebruikte nieuwe auto's. Dat ziet eruit als een tegenstelling, maar de wijze waarop Bosboom ge-bruikte auto's verkocht was volledig vergelijkbaar met de manier waarop gloednieuwe auto mobielen op de markt werden gebracht. Bosboom hanteerde de volgende succesvolle criteria: per fecte kwaliteit een gebruikte auto presenteren alsof het een nieuwe betrefteen goede aflevering niet zeuren over garantie en zorgen voor een uitmuntende 'after sales'. In 1984 was het dan ook een beleve nis om Bosboom als Suzuki-dealer te mogen aanstellen. In 1987 werd dat gevolgd door het dealerschap van Chrysler. Van de verkoop van beide merken heeft Bosboom een succes gemaakt. Het bedrijf maakte een sterke groei door, maar paste zich ook aan bij zich snel wijzigen de en veeleisende omstandigheden. Auto-bedrijf Bosboom is altijd scherp vooruit blijven kijken. Het team Gerard Bosboom en Ludy Jacobs heeft aangetoond dat een dealer die goed weet om te gaan met gebruikte auto's een beste basis legt voor de succesvolle verkoop van nieuwe. Ik wens ze graag nog veel meer successen toe! De viering van het 50-jarig jubi leum van Autobedrijf Bosboom wordt voor cliënten op zondag 2 november stijlvol afgesloten met een speciaal samengesteld muziek programma tijdens welk zowel klassieke als licht-klassieke wer ken ten gehore zullen worden gebracht. De uitvoerenden zijn vooraanstaande musici uit het Radio Filharmonisch Orkest. 1923-1996 Ludy Jacobs pen, een formule was die naar suc ces leidde. Ook Gerard Bosboom, die nu samen met Ludy Jacobs het management, want zo heet dat tegenwoordig, voert, is regelmatig in de weer met het bewustmaken en houden van de gedachte bij zijn medewerkers en medewerksters, dat servicegevoeligheid een heilig goed is. Mensen kopen een auto, maar 'kopen' ook de garage erbij, de dealer van het merk waar ze voor hebben gekozen. Als je ze goed blijft begeleiden, ze in alle maten van redelijkheid perfecte service blijft verlenen, bouw je een vaste klantenkring op. Het is dezelfde gedachte waarmee ook Pa Bosboom zijn zaak naar grote hoogten wist te tillen. Jarenlang was hij subdealer voor Ford, tegenwoordig is Auto bedrijf Bosboom dealer voor een grote regio van Suzuki, Chrysler, Jeep en Dodge. Dat is een magnifie ke combinatie van merken. Bos boom kan daar een breed publiek mee van dienst zijn. Chrysler kent schitterende Amerikaanse modellen in het duurdere segment, maar heeft bijvoorbeeld ook de populaire Chrysler Neon, die het uitstekend doet in de markt. Suzuki begint met de voordelige Alto, gevolgd door de overal rijdende Swifts en de Baleno's, waar dit jaar een handige, fraai gelijnde wagon-versie bij kwam. Offroad-cars zoals de Vitara Bosboom, toonaange vende Chrysler-dealer. Autobedrijf Bosboom is één van de toonaangevende dealerbedrijven binnen de Chrysler/Dodge/Jeep- organisatie. De heer Bosboom Sr. is er 50 jaar geleden mee begonnen, zijn zoon Gerard heeft het verder uit gebouwd tot het prachtige dealerbe- drijf van dit moment. Vanaf het pril le begin in 1987 heeft Auto-bedrijf Bosboom deel uitgemaakt van de Chrysler-dealerorganisatie. En met succes, mede dankzij de inzet van Ludy Jacobs, die de stuwende kracht op de Afdeling Verkoop is, terwijl Gerard Bosboom het management over de 'after sales' tot zijn speciali teit rekent. Natuurlijk worden zij bij gestaan door een goed getrainde en toegewijde staf van medewerkers en medewerksters, die met veel trots Chrysler/Dodge en Jeep vertegen woordigen. Het gaat zelfs zó goed, dat het op 18 januari 1995 feestelijk heropende, geheel verbouwde en daardoor fors uitgebreide bedrijf met een werkelijk schitterende showroom, alweer te klein is gewor- Hans van Doorn, Directeur BV NIMAG, Heinenoord. Achterste rij, v.l.n.r. Ed Jonker Joop Heil Louise Bosboom Gerard Bosboom Ludy Jacobs Jos Bennes Henk van 't Land Sandra Groeneveld Wilma Bruinekreeft Edwin Groeneveld Jacco de Bruin Frank Welling FerdiJansen Remco Colman Xwsmz Voorste rij, v.l.n.r. Ruud de Zoete Gert Jan Idenburg Reinier van Bloemendal Miquel Bouwman Ronald Veenman Raymond Bouman Gert Jan Gielen Johan van Wijhe René Wassenaar Henk van Drie Foto: Willem van Oosten

Soester Courant | 1997 | | pagina 15