in Renovatie ijsbaan in ijskast 50-jaar bijzondere sociale hulpverlening in luchtmacht De Luitenant Koppenlaan Ansichtkaarten worden nieuw Start 'jong' Oranje Comité Proefkelder was weer groots Vertraging van monument Alle andere initiatieven afgewezen KORFBAL Riante positie voor KVO na vierde overwinning Rondje Soesterberg aan de wandel Waarover praatten zij? Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Samen leven, samen delen Help de Polen 424.70.57.53 WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 Programma in grote lijnen uitgedacht Muziek en wijn op zondagmiddag Interlandwinst Aranka van de Wal Nog geen besluit kunstcommissie Nieuws uit de bibliotheek Nieuwe prijsvraag bieb Soesterberg Uitslagen prijsvragen bibliotheek Soesterberg Klachten bezorging Agenda SOESTERBERGSE Het voorstel van de IJsvereniging Soesterberg om de baan te verhar den, waardoor er meer en een beter gebruik van de hele ruimte kan wor den gemaakt, is vooralsnog niet door het gemeentebestuur overge nomen. Hiervan is door het bestuur van de ijsvereniging met teleurstel ling kennis genomen. Het bestuur wilde tegemoet komen aan de dringende vraag meer mogelijkheden te scheppen voor de plaatselijke jeugd. Zij meende dit te zien in een verharding van de ijsbaan, waarop in de niet-win- terse maanden skeeleren, skateboarden en andere sporten kunnen worden be oefend. Uit onderzoek is gebleken dat zulks een bedrag van 160.000 gulden moet kos ten. Het College van Burgemeester en Wethouders staat wel positief tegenover dit voorstel, maar heeft geen geld in kas om dit te kunnen betalen. Pas in 1998 zou dit in de budgettaire besprekingen meegenomen kunnen worden, waarop niet eerder dan in 1999 een en ander ten uitvoer zou kunnen worden gebracht. Voor het bestuur van de IJsvereniging Soesterberg is dit een bittere teleurstel ling en is het de vraag of de ondergrond het nog zolang kan uithouden. Een woordvoerder van het bestuur rea geerde desgevraagd: 'De gemeente Soest heeft destijds enorme bedragen verdiend door de verkoop van het voet balterrein aan de Sterrenbergweg. Al dat geld is naar Soest gegaan en nu wij iets vragen, is ineens de geldpot leeg. Het gaat niet alleen om ons, het gaat ook om een groot gedeelte van de plaat selijke jeugd op te vangen. We hebben het netjes één en ander maal schriftelijk gevraagd; het antwoord moet je uit de krant lezen. Kun je je voorstellen dat wij op z'n minst teleurgesteld zijn?' PvdA-plan In aanvulling op het verzoek van de IJs vereniging Soesterberg, had de fractie van de Partij van de Arbeid een initia tiefvoorstel ingediend om het zoge naamde kermisterrein te verharden, waarop de weekmarkt kon worden ge houden en er geen problemen meer voor de busverbinding in de Radema- kerstraat zouden zijn. Het college is daar kort over: de kermis kan ook op gras staan en de weekmarkt blijft in de Rademakerstraat. De vraag is wel of de kermis daar nog kan staan als het terrein gerenoveerd moet worden voor het her inneringsmonument. Zelfs zouden de werkzaamheden in april 1998 al zover kunnen zijn, dat de kermis daar in het geheel niet meer kan plaatsvinden. Een goede uitwijk is het grote terrein aan de Kampweg dat door middel van de vele voertuigen die bij de kermis horen, kan worden afgezet. Blijft de vraag over de weekmarkt die volgens veel inwoners van Soesterberg beter op het Dorpsplein kan, ondanks haar renovatie. De weg over het Dorpsplein kan in zijn geheel worden afgesloten en dan is er voldoen de ruimte voor een zelfs nog grotere weekmarkt. Maar bekend is dat vooral wethouder Neks Blommers blijft vasthouden aan de Rademakerstraat als het enig alternatief. Daarbij verschuilt zij zich achter de wens van de winkeliers en marktkooplui die kennelijk ook op de Rademakerstraat willen blijven. Vooral de ouderen in onder anderen De Drie Eiken en in de Heybergh blijven het vreemd vinden dat als de meeste Soesterbergers het Dorps plein beter achten en daarmee heel het probleem van de busdienst over de Rademakerstraat is opgelost, men aan één standpunt blijft vasthouden. Het college blijft, in samenwerking met de winkeliers en de marktkooplui, naar een oplossing van de weekmarkt zoeken. Wie weet mogen ook nog mensen mee praten en meedenken die de belangen van de inwoners vertegenwoordigen. Het vlaggenschip van KVO heeft uit vier wedstrijden de volle winst van 8 punten behaald en staat hierdoor aan de kop met 4 punten voorsprong. De wedstrijd van zaterdagieek gemak kelijk want in de rust was het al 8-4. Na de thee verzuimde men de aanval af te maken en kon Het Bosch tot 9-8 terug komen. Aan het eind van de wedstrijd werd een oude wissel ingezet. Jaap van de Hoek stond weer in de basis en scoorde twee belangrijke punten. Uit eindelijk werd het 14-11. Erik Dormans verving de geblesseerde Rob de Peuter en Karin van Rijn kwam voor de rest van het seizoen in de ploeg voor Patri- cia van Dorrestein. Overige uitslagen: Dindoa 3 - KVO 2 18-12; Ermelo 2 - KVO 3 20-5; KVO 4 - Wouden berg 7 12-15, Oorvers A3 - KVO Al 5-9; KVO Cl - Nova Cl 6-0; KVO C2 - Doorn Cl 0-8; Woudenberg D2 - KVO Dl 7-0. Elke maandag kan men van 11.00 tot 12.00 uur luisteren naar Rondje Soester berg voor Radio Soest. Maandag 6 ok tober wordt dit programma gepresen teerd door Joop van Ipenburg. Hij praat dan met Janny Kurvers en Elly Hoeks tra. Deze dames hebben in augustus van dit jaar de Belgische Dodenmars gelo pen (100 kilometer binnen 24 uur). Daarin zijn ze geslaagd, maar ze doen het nooit weer. De Stichting 'Het Van Weerden Poelman Fonds' herdacht donder dag haar 50-jarig bestaan in het Of ficiers Casino aan de Kampweg in Soesterberg. Regelmatig zal men de heren Smo- renburg (85), Van Dijk (71), Riet veld (71), Hoogstraten (69) en Knoops (64) op een woensdagmor gen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. De heren zijn enigszins verbolgen als hun gesprekken beginnen over de Kop penlaan. Ze vinden het erg dat de ge meente de oude naam 'Luitenant Kop penlaan' heeft gewijzigd in Koppenlaan. Niemand verstaat alleen de naam Kop pen, maar wel de beroemde 'luitenant vlieger' G.A. Koppen. Want hij was het die in 1927 een spectaculaire postvlucht naar en van het toenmalig Nederlandsch Indië maakte en op 31 oktober 1927 feestelijk op het vliegveld Soesterberg werd ontvangen. In de recordtijd van negen dagen heen en tien dagen terug vloog hij die trip in de drie motorige Fokker F 7a-3M, bijgestaan door navi gator G. Frijns en monteur S. Elleman. In dat jaar lag tussen de huidige Veld. Montgomeryweg (toen Banningstraat) en de Van der Griendtlaan (toen Post weg) een zandpad met aan weerszijden jonge bomen. Er stond nog geen enke le woning aan dit pad en het had ook nog geen officiële naam. Met ingang van 19 december 1927 kreeg het van de ge meente Soest de naam Luitenant Kop penlaan. Met deze inleiding hebben de heren de volgens hen zo gedegradeerde Koppenlaan alle eer gegeven. Hieruit kan worden vastgesteld dat alle wonin gen aan deze laan pas na 1927 zijn ge bouwd en dus niet zeer oud genoemd kunnen worden. Hoogstwaarschijnlijk is de dubbele wo ning met de nummers 19 en 21 het oudste pand van de straat. Het is ver moedelijk in 1932 gebouwd door de knecht van aannemer Hol. Nummer 21, waar nu de familie Blokzijl woont, werd in 1935 bewoond door de huisschilder Stemerding. Hij presteerde het om de houten schuur van zijn toenmalige wo ning aan de Postweg in zijn geheel naar de nieuwe woning aan de Koppenlaan te verplaatsen. Deze schuur staat er nu nog en is ingericht als bedrijfsruimte voor de firma Norma. De heren zijn niet zo goed op de hoog te van de overige woningen. Opvallend noemen ze perceel 3, momenteel be woond door de familie Hordijk. In de oorlog was het eigendom van de fami lie Van Leijenhorst en het werd door een bom zwaar beschadigd. Men kan dit zien aan de voorgevel die heel anders is dan dezelfde dubbele woning ernaast. De brandweer had voor de oorlog, juist tegenover de huidige kazerne, een soort houten toren waar de brandslangen wer den gedroogd. De motorspuit, zoals men die toen noemde, stond in een loods achter de toenmalige openbare school. Dat was nog een wagen op mas sieve banden. Daarvoor had men een soort handspuit, die door de brandweer mannen moest worden getrokken. Ze kunnen zich nog herinneren dat de spuitgasten bij brand met dit vehikel door het dorp renden, onder leiding van de toenmalige brandweercommandant Schmink. Waar nu de brandweerkazer ne staat, was vroeger garage Zwaai ge vestigd. Ook meent men zich te herin neren dat daar de bierfabriek van Bleeksma heeft gestaan. Een opvallen de woning is perceel 17, een wit huis met platte daken. Op 8 januari 1933 werd het gebouwd en als het nieuwe postkantoor van het dorp in gebruik genomen. De kantoorhouders die hier hebben gewerkt waren H. Roest, W. van Ameide, H.W. van Soest en R. Ouwer- kerk. Het heeft daar tot 1960 dienst ge daan, maar verhuisde toen naar Dorps plein 2 waar nu fysiotherapie Hoelen is gevestigd. De Koppenlaan is altijd een straat zon der winkels geweest. Op nummer 4 had H. Lensink destijds een timmer- en aan nemingsbedrijf en op nummer 3 stond vroeger boven de voordeur 'Pension RialfDit huis kreeg op 3 september 1944 een voltreffer en werd volledig verwoest. 'Ik denk dat we de Koppen laan op deze wijze zo goed mogelijk hebben besproken. De volgende keer gaan we naar de Oude Tempellaan', al dus de vijf heren. Deze stichting helpt nog steeds (oud)medewerkers van de Koninklijke Luchtmacht, indien zij sociaal-financiële hulp nodig hebben dat niet op een an dere wijze kan worden verkregen. Het is destijds opgericht door majoor-vlieger Hendrik Van Weerden Poelman, gebo ren op 21 oktober 1890 en overleden op 19 oktober 1945. Naast een uitmuntend vlieger had hij een hart van goud, die gevraagd en ongevraagd veel collega's belangeloos heeft geholpen bij het op lossen van financiële moeilijkheden, zo nodig uit eigen zak. Sedert de oprichting van dit fonds op 25 september 1947 werd tot 1 januari 1997 door in totaal 5.164 mensen een beroep gedaan om hulp, waarvan bijna een kwart niet meer in actieve dienst was. Ook nu nog staat het fonds voor leden van de luchtmacht die daarop een be roep doen. Ongeveer zeventig genodig den waren bij het jubileumprogramma tegenwoordig en luisterden onder ande re naar de voorzitter van de Raad van Beheer, kolonel b.d. G. Luijpen. Ver volgens hield mevrouw Hesselink-Lugt- meijer van het NIBUD een lezing, waar in zij de waarden van het fonds nog eens duidelijk onderstreepte. Tot slot kwam de plaatsvervangend bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, generaal-majoor A.P.A. de Jong aan het woord. De sprekers werden afgewisseld door een optreden van het Luchtmacht Man nenkoor en na de pauze was er een con cert van de 'Big Band' van het Fanfare korps van de Koninklijke Luchtmacht. Na de receptie was er een buffet waar na het jubileumprogramma omstreeks 20.30 uur werd besloten. Zondag 5 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 kinderkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. T.S. van Leeuwen, Amers foort STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp/ Rode Kruis Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 35165,8 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Van 6 tot en met 11 oktober wordt de nationale collecte 'Verstandelijk Gehan dicapten' gehouden. De Soesterbergse afdeling, onder leiding van mevrouw J. Berkhof-Oudenes vraagt beleefd de col lectanten niet voor niets aan de deur te laten komen. 'Jaarlijks worden er miljoenen kaarten verzonden voor allerlei ge legenheden. Waardevolle kaarten, waaronder vaak prachtige exempla ren, moet je hergebruiken en ze een tweede kans geven, maar dan met een geheel eigen intentie'. Met deze woorden heeft mw. Petri van Stein precies gezegd wat haar hobby is, creatief bezig zijn met gebruikte kaar ten. In 1988 begon zij met gebruikte an sichtkaarten te experimenteren en kwam tot de ontdekking dat daarin een prach tige vrijetijdsbesteding zat. 'Je kunt je eigen gevoel en creativiteit erin uitleven, maar je kunt het ook heel persoonlijk maken. Je hebt het zelf in handen en wat is er mooier dan dat je een stuk van jezelf kunt geven. Uiter aard is de basis het ontwerp wat je in gedachten hebt of voelt. Een composi tie in kleur en vorm maken kan heel verrassend zijn voor jezelf maar ook voor wie de kaart bestemd is', aldus mw. Van Stein. Alleen al de wijze waarop zij over haar hobby vertelt werkt aansteke lijk. Een sprankelende dynamische vrouw met een grote dosis humor. Cursus Nu de avonden weer langer beginnen te worden en in de verte kerst met oud en nieuw beginnen te gloren, is het een leu ke ontspanning om van oude ansicht kaarten nieuwe te maken. Van Maast richt tot Den Helder en van Groningen tot Rotterdam heeft Petri van Stein deze unieke cursus gegeven. En steeds was men enthousiast over het resultaat. Ze kan in twee lessen van tweeëneenhalf uur deze unieke hobby aan een ieder overdragen. Daarbij helpt zij de cursis ten in het samenstellen van een compo sitie. Het kan zelfs een verslavende hob by worden: altijd weer de verrassing wat er onder je handen groeit. Sluimerende creativiteit in de mensen ontwikkelen die men zelf niet voor mogelijk had ge houden. Het ligt allemaal in de mogelijkheden want ze gaat ook in Soesterberg met deze cursus beginnen op 21 en 28 ok tober a.s. van 09.00 tot 12.00 uur in een OURANT zaal van het kerkelijk centrum aan de Gen. Winkelmanstraat. De kosten zijn 40 gulden per persoon voor beide dagen en maximum twaalf personen kunnen meedoen. De benodigdheden kan men tegen kostprijs bij haar bestellen. Zijn de aanmeldingen aanmerkelijk meer dan twaalf, dan overweegt ze een tweede cursus. Men kan zich opgeven bij mw. Petri van Stein, Mercury 7, 3769 KA Soesterberg, tel. (0346-)352912. ABN-Amro Soest: Voor informatie: tel 0346 - 351463 fax 0346 - 351529 Het Oranje Comité Soesterberg is weer begonnen aan de voorberei dingen van de feestdagen in 1998. Het is een nieuw en vooral jong co mité geworden. De eerste paar ver gaderingen zijn reeds gepasseerd en het heeft al een idee hoe het pro gramma op 30 april er ongeveer er uit zal zien. Naast bekende zaken als de zwarte markt voor kinderen en koffiedrinken voor ouderen staan ook veel nieuwe ac tiviteiten op het programma, waarover het comité zich nu nog niet wil uitlaten. Het weet zich in noodgevallen onder steund door Emmy Viersen en Anneke Pley, die als oude rotten in het vak met raad en daad voor hen klaar staan. Op Koninginnedag moet gezongen wor den. De vraag is wie dat op Koningin nedag 1998 eens luid en duidelijk wil laten horen. Gaarne opgave vóór 21 oktober a.s. bij Loes de Groot, tel. 352490. Het comité bestaat uit Wilma Kersten voorzitter, Loes de Groot secre taris en de leden Sonja Prins, Haro Wig- gers en Walter Zijlstra. Het 4 mei comi té wordt gevormd door Ben Niehoff- Werning. Het postadres van het Oranje Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Comité is Prof. Lorentzlaan 159, 3769 GD Soesterberg (tel. 351668). 'We zijn inderdaad jong met onze leeftijd van 20 en 22 jaar, maar deze muziek in deze ruimte is zo uniek dat we al het andere even aan de kant hebben gezet. En hoe kun je je beter ontspannen dan naar deze prachtige klanken te luisteren, ge woon heerlijk'. Annelies Hoofd en Peter van der Wes- sen uit Amersfoort hadden zondagmid dag niets dan lovende woorden voor de uitvoering, gegeven door vijf musici. In de kelderruimte, met aan de wanden de vele soorten flessen met even veel soor ten kleurige wijnen, ruisten de heerlijke klanken van een piano, viool, altviool, cello en contrabas. Het Trio XII voor piano en viool en cello van Beethoven uit het jaar 1812 klonk als uit die tijd. De bekende klanken werden over de hoofden van de ruim veertig aanwezigen uitgegoten en ze dronken het zichtbaar in. Na een korte pauze waren ze er weer met nu het zo bekende Forellenkwartet van Franz Schubert. De musici Wilhelm Heilweg piano, Jan Hulst viool, Gustav Kraut altviool, Mitzan Laster cello en Bernd Delfs contrabas, toverden de heerlijke klanken uit het zachte bruine glimmende hout. De ogen werden hier en daar gesloten en wiegend werd het aangehoord en opgenomen. Men ging terug naar de plaats waar men dat voor het eerst had gehoord en associatiege- voelens kwamen naar boven. In de kel derruimte van de Proefkelder aan de Stemerdingweg werd het nog eens her haald en hoe. De nazomerse zon deed er nog een schepje bij op en gooide zijn warme stralen door het raam, waardoor het nog gevoeliger en mooier werd. De soms tokkelende klanken van contrabas en viool werden als het ware met een bijzondere inspanning ten gehore ge bracht. De bijzonder moeilijke werken werden door de musici met een verbluf fende precisie gespeeld, maar daarvoor zijn het mensen van naam. Het echtpaar Van Ee schijnt er telkens in te slagen hun gasten muzikale hoogstandjes aan te bieden. De opvallend veel jongeren waren net zoals de overige gasten, en thousiast. Een staande ovatie kregen de bescheiden musici waarop tot groot ple zier van de aanwezigen een toegift volg de. Het is daarom van belang de datum van zondag 19 oktober te noteren. Dan kan men luisteren naar een concert van niemand minder dan Nitzan Laster cello en Ralf Wilmes piano die onder andere Eligie van Fauré zullen spelen. Een dag om nu reeds naar uit te kijken. Proefkel- derconcerten, Stemerdingweg 21 in Soesterberg. Informatie fam. Van Ee, tel. 035-6016272. Het nationale skiwedstrijdcircuit is nog niet van start gegaan. Wel stond afgelo pen zaterdag de interland Nederland- België op het programma. Het is bekend dat Skiteam Soesterberg over jeugdig talent beschikt, maar hoe was dat bij de confrontatie met België? Aranka van de Wal stak er met kop en schouders bovenuit en werd overtuigend eerste. Stefan Zoetelief: "Het is bijzon der knap van Aranka, vooral omdat ze nog lang niet in topvorm is. We gaan deze week hard trainen, want komend weekeinde staat Engeland-Nederland op de skibaan in Wales op het program ma. Dat wordt een zware opgave". Zondag mocht een aantal jeugdskiërs voor het eerst met het wedstrijdcircuit op de skibaan in Dordrecht kennisma ken. Jolanda Koch eiste de eerste plaats in haar eerste wedstrijd voor zich op. Ook lang niet slecht waren Michael Butot en Mandy Dirkszwager met bei den een derde plaats. Teleurgesteld hebben leden van de Koninklijke Luchtmacht en de afge vaardigden uit Soesterberg kennis genomen van het bericht dat de Commissie Beeldende Kunst van de gemeente Soest nog geen beslis sing in de verstrekte kunst-ontwer pen heeft kunnen nemen. Het leek allemaal zo voorspoedig te gaan. De leden van de Commissie Beel dende Kunst lagen in alles op één lijn met de voorstellen die de Soesterberg se afgevaardigden naar voren brachten. Ook de beslissing in de drie getoonde kunstwerken leek dit voorbeeld te vol gen in die van Jan de Baat. De drie au toriteiten van de Koninklijke Lucht macht die de ontwerpen ook hebben gezien, kwamen tot eenzelfde conclusie. Het enige was nog wachten op het de finitieve antwoord van de betrokken commissie. Dinsdag 22 september waren zij van mening dat Joost van den Toom nog een kans moest hebben voor het indie nen van een schetsontwerp, omdat hij kennelijk één en ander niet goed had begrepen. Dit komt.vreemd over als de beide andere kunstenaars het wél goed hebben verstaan en tot uitdrukking heb ben gebracht. Voor de leden van de Koninklijke Luchtmacht was het hele maal vreemd, omdat zij zich in bijzon dere mate distantieerden van het door Van den Toorn gemaakte ontwerp, be staande uit een vogelhok met daarop een vliegtuig op vogelpoten. Dit kwam zelfs denigrerend over bij de luchtmacht. Inwijding Intussen waren de gedachten van de or ganisatoren al bij de wijze van inge bruikneming van het monument. Als datum zagen zij 1 juni 1998. Het is dan 85 jaar geleden dat de Koninklijke Luchtmacht werd opgericht. Omdat di verse gemeentelijke verplichtingen en wettelijke regelingen nog gepasseerd moeten worden, voordat het kunstwerk kant en klaar is, moet er niet veel tegen zitten om die geplande datum te halen. Vervolgens maakt het terrein waarop het komt te staan, deel uit van een pla nologische renovatie waar ook de ijs baan en mogelijk zelfs de Rademaker straat bij betrokken zijn. Uit berichten is vernomen dat de gemeente Soest de aanvraag voor renovatie van de ijsbaan reeds heeft uitgesteld. De Koninklijke Luchtmacht wil alle medewerking verle nen en mogelijk kan het Soesterbergs bedrijfsleven hiervoor worden geïnte resseerd. Aangezien zoveel belangen en partijen in dit geheel betrokken zijn, wordt verwacht dat de Commissie Beel dende Kunst spoedig haar definitief ant woord zal geven. De bibliotheek Soesterberg is op alle 'eerste' zaterdagen van de maand tot en met 2 mei 1998 geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Daarna wordt bekeken of het zin heeft dit voort te zetten. In de de pendance van boekhandel Van de Ven kan men populaire titels, kinder boeken, veel gevraagde onderwerpen zoals kookboeken, reisverhalen, literai re pockets en Top Tien materiaal ver krijgen, alsmede plattegronden, fiets- en wandelkaarten van de omgeving. Het aanbod wordt wekelijks geactuali seerd. Vanwege de VVV kan men daar (cadeau)bonnen verkrijgen in coupures van 10,00, 12,50, 15,00, 20,00, 25,00 en 50,00 gulden die men ook in de bi bliotheek kan verzilveren. Verder zijn er fiets- en wandelroutes in en om Soester berg verkrijgbaar. Kunstuitleen is ook een vast begrip ge worden en men kan met ingang van he den permanent 12 kunstwerken bewon deren, waaruit een keuze kan worden gemaakt. Kunst kan ook worden uitge zocht in een catalogus die daar ter inza ge ligt. Het lidmaatschap hiervan kost 125 gulden per jaar. De gehele collec tie bestaat uit ongeveer 600 kunstwer ken. De bibliotheek Soesterberg heeft een prijsvraag georganiseerd ter gelegenheid van de verbouwing. Deze prijsvraag be vat 7 vragen en ligt op de balie in de bibliotheek. Het zijn multiple choice vragen, dus de deelnemer kiest steeds uit drie antwoorden. Eén van de vragen is bijvoorbeeld: In het vernieuwde filiaal Soesterberg zijn voor u beschikbaar: a. ca. 8000 boeken, bijna 100 tijdschrif ten, ca. 100 cd's b. ca. 10.000 boeken, bijna 250 tijd schriften, ca. 250 cd's c. ca. 13.000 boeken, bijna 500 tijd schriften, ca. 500 cd's De prijsvraag ligt tot 20 oktober in de bibliotheek. De prijzen zijn: een jaar abonnement op de bibliotheek ter waar de van f 45,-; een kwartaalabonnement op de Kunstuitleen ter waarde van f 40,-; een VW-bon ter waarde van f 25,-. De uitslag wordt bekend gemaakt in de Soester Courant van 22 oktober. Kunstprijsvraag De winnaar van de kunstprijsvraag is A. van Oorschot, Plesmanstraat 52. Deze kan de prijs, een jaar-abonnement op de Kunstuitleen ter waarde van f 125,- in de bibliotheek in Soesterberg ophalen, en direct één van de 12 kunstwerken die daar hangen uitzoeken en mee naar huis nemen. Ook is het mogelijk met dit abonnement een kunstwerk uit de col lectie van de Kunstuitleen in Soest te lenen. Die collectie bestaat uit ongeveer 600 kunstwerken. De kunstprijsvraag is afgelopen zaterdag 20 september in de bibliotheek Soester berg gehouden, ter gelegenheid van de feestelijke heropening van de biblio theek. De Kunstuitleen Soest heeft sinds die dag een dependance in de biblio theek. Iedereen kan lid worden, een jaarabonnement kost f 125,-; biblio theekleden krijgen een tientje korting, een kwartaalabonnement (leuk cadeau) kost f40,-. Kinderprijsvraag Tijdens de feestelijke heropening van de bibliotheek in Soesterberg deden heel veel kinderen mee aan de prijsvraag om een knuffel te winnen. Er werden in to taal 19 goede inzendingen geteld. Het antwoord op de vraag van wie Ha- zeltje het meest houdt is Grote Haas. Op welk dier kun je zitten in de jeugd afdeling was een moeilijke vraag. Er lig gen twee grote zitzakken in de kleuren wit met zwarte stippen. Die zakken lij ken erg veel op die leuke hondjes: dal- matiërs! Kikker is natuurlijk verliefd op eend, Nijntje speelt met rood, blauw, groen en geel, en de vacht van Dikkie Dik is (knal)oranje. De drie winnaars zijn: Tim Wessels, Apollo 65; Femke Jansen, Apollo 127; Ben van Zeist, Gemini 90. Deze drie kinderen kunnen ieder een knuffel ko men ophalen in de bibliotheek. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Vrijdag 3 oktober 18.00-21.00 chemokar, B. Ballotlaan Zaterdag 4 oktober 09.00-12.00 oud papier, thv Rabobank 10.00 bibliotheek open 10.30 raadsleden op bezoek Zondag 5 oktober 10.00 jubileumwedstrijd skiën Maandag 6 oktober avondvliegen heli's 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 7 oktober avondvliegen heli's 20.00 wijnproeven, Wijndoos Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 19