29 100 BSSip! Eerste zege helpt SEC de lift in Hees verwerkt tegenvallers kranig Nieuwe spits André Hufman veelbelovend mm Zondag: Pijnenburgcross SEC moet bij de les blijven tijdens overleg clustering 'Wanprestatie' van V VZ'49 in Stroe Vertrekpunt BDC in Emmercompascum Heren helpen Selby aan zege Rol van betekenis MHC Soest Vreemd scoreverloop bij SEC Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant b AGINA 20 WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 21 lux! atletiek Nieuw record op marathon Dick van den Broek Ten koste van andere promovendus Hooglanderveen VOETBAL zondag Spannende games in duel met Libra'79 BADMINTON Lopen over 2, 3, 6, 9 en 12 kilometer ATLETIEK ter Eemland en alle merken goedkoop Door 1-3-overwinning op Vianen HOCKEY Paul Muller (49) nieuwe trainer VOETBAL zaterdag Ambitieuze Soesters blijven veranderlijk als het weer VOETBAL ZATERDAG Eemboys in blessuretijd langszij door omstreden strafschop I VOETBAL zaterdag Handballers aan vooravond van rentree in eerste divisie HANDBAL Soest hecht meer waarde aan drie punten dan aan monsterscore VOETBAL zondag w&aSÈkPÉ s srSBB Leder/Alcantara BIEDING 1995.- Met een tijd van twee uur, negentien minuten en 38 seconden heeft Dick van den Broek zijn persoonlijke re cord op de marathon met ongeveer negen minuten verbeterd. Hij liep zondag in Berlijn voor de tweede keer de klassieke afstand over ruim 42 kilometer. In het internationale deelnemersveld eindigde de Soester op de 29e plaats. Van den Broek was de tiende Euro peaan en de eerste Nederlander die finishte. Begeleid door zijn trainer René van Zee boekte de Pijnenburg atleet grote progressie in de Duitse stad. De wedstrijd werd overigens beheerst door de Kenianen, van wie Elijah Lagat in 2.07.41 won. Pas nadat drie van zijn landgenoten de meet waren gepasseerd, finishte een deelnemer met een andere nationaliteit: de Bra ziliaan Rolando da Costa. De snelste Europeaan was de Spanjaard Diego Garcia (2.11.26). Ten koste van de andere promoven dus Hooglanderveen heeft SEC de eerste overwinning in de derde klas se geboekt. Het werd 1-3 voor de kampioen van vorig seizoen door doelpunten van Jeroen Dorrestein, Saban Aksit (strafschop) en Peter van den Berg. De meest opvallende mutatie in de sa menstelling van de ploeg was die op de libero-positie waar Antek Wojtkowski zijn zoveelste rentree maakte, omdat Luits Houkes verstek moest laten gaan vanwege een blessure. SEC speelde in Hooglanderveen een goede eerste helft, waarin beide elftal len kansen kregen. Dorrestein miste nog in de 25e minuut, maar rondde tien mi nuten later wel een voorzet van Zeki Kurt af. Op dat moment had Aksit al een (halve) gele kaart op zak, omdat hij zich in de ogen van scheidsrechter Nee- len te gemakkelijk had laten vallen in Selby is de competitie begonnen met een S-3-zege op Libra'79. In de sportzaal van C-drie maakte Dennis Kox zijn opwachting als tweede heer. Hij neemt dit seizoen de plaats in van Herman Scheef hoorn. Bij de ouverture miste Selby eerste dame Chantal Broekhuis. Haar ver vangster was Reineke Boom die tekort kwam in het enkelspel (3-11, 3-11). De dames van Selby kwamen er zaterdag niet aan. Ook Lydia van den Dijssel ging onderuit (9-11, 8-11) en het dames dubbel was eveneens voor de bezoekers uit Lelystad. Beter verging het de heren, van wie Jo- han Meijer een cruciale wedstrijd speel de. Hij verloor de eerste game na ver lenging (17-18), maar stelde alsnog het Johan Meijer en Lydia van den Dijs sel wonnen hun dubbelspel. Foto: Goos van der Wilt eerste punt veilig door met 15-10 en 15- 7 te winnen. Kox werkte twee spannen de games af die hij in zijn voordeel be sliste (18-16, 15-11), alvorens hij met Meijer het dubbelspel won. De, beslissjng moest vallen in de mjx- partijen. Meijer en Van den Dijssel lie ten de eerste game liggen, maar dwon gen via 15-7 een derde game af. Met 15- 13 trok het duo van Selby aan het lang ste eind, waarmee de stand op 4-3 kwam. De overwinning werd binnengeloodst door Kox en Boom. Kox speelde gecon centreerd en scoorde met zijn smashes, terwijl Boom aan het net nuttige punten maakte. Met 15-8 won Selby de eerste game, daarna was het aanzienlijk span nender. Pas in de verlenging werd het 18-17 voor Selby: 5-3. GEGEBRUIKTEFORD'S 3 - 82 (hoek Dalweg) 601 26 43 serweg 16 - 22 - 541 55 55 De traditionele Pijnenburgcross wordt ditmaal gehouden op zondag 5 oktober. De wedstrijd is de eerste van de Top Tien Lopen van de Gooi- en Vechtstreek en Eemland. AV Pijnenburg geeft daarmee min of meer het startsein voor het win- tercross-seizoen. Het parkoers is uiteraard uitgestippeld in Pijnenburg. De start en finish liggen op het complex van de organiserende vereniging. Om 11.30 uur begint de wedstrijd over 2 kilometer voor de jeugd. Deelname daaraan kost 3,50 gul den. Ook staat een estafette van viermaal drie kilometer op het programma voor heren-, dames- en gemengde teams. De ploegen wordt 25 gulden in rekening ge bracht. tHet koninginnenummer van de Pijnen burgcross is de prestatieloop over 12 ki lometer, waarvoor het startschot om 12.05 uur klinkt. Tegelijkertijd kunnen de deelnemers van de 3, 6 en 9 kilome ter op pad. Het inschrijfgeld bedraagt 5 gulden. Voor meer informatie en/of inschrijving kan contact worden opgenomen met Jan Veen (tel. 6017313) en Gé van Zal (tel. 6011722). het strafschopgebied. Een minuut voor rust kreeg SEC wel een penalty, omdat Kurt werd gevloerd. Aksit haalde zijn gram (0-2), waarna een doelpunt van Van den Berg terecht werd afgekeurd wegens buitenspel. In tegenstelling tot een week eerder, toen een 2-0-voorsprong uit handen werd gegeven (2-2) stelde SEC de drie broodnodige punten veilig. Gedrag De tweede helft stond overigens meer in het teken van het gedrag van Hoog landerveen dan voetbal. De laatste 33 minuten had SEC'nog maar tien tegen standers, omdat Ingmar van Oostenrijk werd weggestuurd, nadat hij zijn me ningsverschil met Neelen verbaal uitte. Vijf minuten voor tijd verdween ook Ronnie Gerritsen (twee keer geel) en hetzelfde overkwam Ronald Reijerse in de laatste officiële minuut. Aan de zij de van SEC werd voorstopper Mark Boetekees opgeschreven. Toch werd er ook nog gevoetbald, het geen aan beide kanten kansen oplever de. Van den Berg knikte de bal na een voorzet van Aksit in de 67e minuut in het doel en twaalf minuten later werd het 1-3 door een fraai doelpunt van Kees Steenbeek. Dennis Brons, Cees Dorrestein (die halverwege de tweede helft in de ploeg was gekomen voor Ramon Heijnen) en Van den Berg wer den daarna nog in de gelegenheid ge steld de score op te voeren, maar slaag den niet in hun. missie. Dankzij de eerste zege schroefden de Soesters het puntentotaal op van één naar vier en namen ze enigszins afstand van de twee onderste ploegen. SEC dreigt de dupe te worden van het genereuze gebaar dat de ge meenteraad op initiatief van de VVD heeft gemaakt in de richting van MHC Soest. Terwijl de hock eyers met een derde (gras)veld meer krijgen dan waarop ze strikt geno men volgens de normering recht hebben, moet SEC waarschijnlijk meer inleveren dat ze lief is. In de interpretatie van het college van het gemeenteraadsbesluit van donder dag 18 september staat dat MHC Soest op de Bosstraat-West twee kunstgras velden en een eigen derde grasveld krijgt. Bij SEC wordt melding gemaakt van een hoofd- en een bijveld en: een trainings/hoek/ strook. Hoewel het college ook de opmerking heeft meegenomen dat SEC voldoende trainingsgelegenheid dient te krijgen, is onduidelijk over hoeveel oefenruimte de voetbalvereniging straks kan beschik ken. Over de uitwerking van dit plan zal worden overlegd met de besturen van MHC Soest en SEC. Helder is dat het bestuur van SEC bij de l.es zal moeten blijven, wil het straks niet te kampen krijgen met gebrek aan trainingsruimte. In een persbericht heeft het college het vraagteken over het Wetra-veld voor S.O. Soest weggehaald. De sportorgani satie krijgt het Wetra-veld dat ze wil hebben. Het wordt gesitueerd op het huidige veld 2 van sportpark Bosstraat- Oost, zodat daar na de clustering zowel trainingen als wedstrijden op kunnen worden afgewerkt. Soest beschikt dan over een stergrazo-veld en vier wed- strijdvelden (waaronder een Wetra- veld). Op de Bosstraat-Oost komt ook de Knickerbockers te zitten. De club krijgt zowel een honk- als een softbalveld. In ruil daarvoor moet de Knickerbockers genoegen nemen met een sober clubge bouw. Ook bestaat de kans dat het hui dige clubhuis van de Koningsweg naar de Bosstraat wordt verplaatst. Jeu de boulevereniging De Gemshoorn verhuist van de Koningsweg naar de Henriëtte Blaekweg, waar het een wed strijdterrein van 800 vierkante meter, een aanbouwclubhuis van 30 vierkante meter en een parkeerterrein van 300 vierkante meter in gebruik mag nemen. In de tweede klasse blijft het heren team van MHC Soest een rol van be tekenis spelen. De hockeyers boek ten in een sportieve wedstrijd een 1- 3-overwinning op Vianen en heb ben na vier duels vijf punten op zak. Door een velddoelpunt van Edwin Ros kwam Soest snel op een 0-1-voor sprong, maar daarna oogde het spel rommelig en was de dekking op het middenveld niet goed verzorgd. Mede daardoor kon Vianen voor de rust de stand in evenwicht brengen. In het begin van de tweede helft kwam Soest niet sterker voor de dag en het had geluk dat de paal een tweede tegen treffer voorkwam. Langzaamaan her vond Soest zich en een kwartier voor tijd maakte Jeroen van Tol er 1-2 van na een pass van Marcel van Let die op zijn beurt was aangespeeld door Tim van Tol. De nieuwe voorsprong werkte als een duwtje in de rug. Soest gooide de ner vositeit overboord en maakte er via eer stejaars senior Arjan Wijburg zelfs 1-3 van. De scheidsrechters voelden de wedstrijd niet helemaal aan. De drie gele kaarten, waarvan twee voor Soest, hadden niet gegeven hoeven te worden, stelden zowel de spelers van Vianen als Soest. Dames Toen Caroline van de Meer de score vroeg opende, zag het er aardig uit voor MHC Soest, maar in de tweede helftf was sprake van een totaal ander beeld. Shinty, dat voor de rust al gelijkmaak te, scoorde nog driemaal en stuurde de Soesters met een 4-1-nederlaag naar huis terug. Paul Muller is maandag begonnen als de nieuwe trainer van SEC-za- terdag. Voorheen was de 49-jarige Soester al actief bij Hees en Soest (jeugd). In het dagelijks leven is hij leraar lichamelijke opvoeding. De opvolger van Hendrik-Jan de Boer, die drie weken geleden zijn coachjas aan de kapstok hing, was zaterdag nog niet getuige van de merkwaardig tot stand gekomen 4-5-zege die zijn nieuwe ploeg op Actif boekte. Dankzij Danny van der Heijden, de her stelde Mohammed Touhami (tweemaal) en nogmaals Van der Heijden koester den de groenwitten halverwege een riante 1-4-voorsprong. Maar in de twee de helft ging het bijna mis. Op 2-4 scoorde Mark Schenderling een fraai doelpunt (2-5), maar Actif wist niet van opgeven. Aan het derde doelpunt van de Hilver summers hing een luchtje, het vierde kwam voort uit een strafschop na een 'handsbal' van Ad van Oosterom. SEC mocht nog blij zijn dat het de drie pun ten net op tijd in de tas kon stoppen. e Na de wedstrijd tegen Vianen leek VVZ'49 de juiste koers te hebben gevonden. Waarschijnlijk was het de wisselkoers, want de prestaties van de Soester derdeklasser blijven veranderlijk als het weer. In Stroe kon zelfs worden gesproken van een wanprestatie. De 4-1-nederlaag van VVZ'49 was het gevolg van collectief falen en beteken de de eerste drie punten voor de Veluw- naren die hun gebrek aan techniek com penseren met inzet. En dat ligt de fleg matieke Soesters niet. Met Michiel Kok voor de geschorste Mare Brouwer op doel was er in de eerste helft nog niet veel aan de hand. Hoewel de combina ties niet uit de verf kwamen door het schuurwerk van Stroe, ging VVZ'49 de rust in met een 0-1-voorsprong. Het doelpunt kwam op naam van Hidde Reitsma. Stroe had tot dat moment geen doelrij- pe kans gehad, maar gooide de wed strijd binnen vijf minuten op zijn kop. Uit een vrije trap werd het 1-1 en vlak daarna werd VVZ'49 op achterstand gezet. De Soesters groepeerden zich en leken de zaken alsnog recht te zetten. Maar Marcel van Essen schopte de bal op de lat en de voor Gerard Becker ingevallen Gijs Schaap kopte net naast na een ver meende handsbal van een Stroe-verde- diger. WZ'49 bleef aandringen en gaf achter in noodgedwongen ruimte weg. En vol gens het aloude principe 'lange halen, snel thuis' kwam Stroe onder de druk vandaan. Bij een uitval trok Alendar Kurt aan de noodrem, waardoor hij na Gert van de Munt en Mare Brouwer de derde VVZ-er werd die in vier duels met een rode kaart kon vertrekken. De actie van Kurt bleek bovendien uitstel van executie, want uit de strafschop werd het 3-1. Bij een soortgelijke coun ter toverde Stroe ook nog de geflatteer de 4-1-eindstand tevoorschijn. De am bitieuze Soesters zijn nu al zeven van de tot nu toe twaalf beschikbare punten kwijt. Het was de 97e minuut toen Mi- chael van de Broek en een tegen stander een sliding inzetten om bij de bal te kunnen. De Soester won het duel, maar de scheidsrechter oordeelde anders: strafschop! De manier waarop Eemboys, diep in blessuretijd, naast Hees kwam (1-1) was zuur, maar Ron Daselaar zag meteen alweer het positieve ervan in. "Alles zat tegen. Als ze dit vorig jaar hadden ge had, was er gezeur gekomen, maar ze zijn met de borst vooruit het veld afge lopen. Ze mochten ook trots zijn en bovendien is zo'n houding leuk naar het publiek, vooral ook omdat er steeds meer Hezianen meegaan naar uitwed strijden." Hees, dat in Baarn de wedstrijd van de gemiste kansen speelde, leerde zaterdag dus tegenvallers verwerken. Opnieuw een pluspunt, net zoals dat het spel weer iets beter was verzorgd. In de eerste helft hanteerde Hees nog te vaak de lan ge bal naar de zin van Daselaar, maar de trainer had daarna meer combinaties gezien. De bal wilde er, de ene na de andere kans ten spijt, niet in. Totdat Peter de Jong een kwartier voor tijd een solo inzette en de bal pardoes door de benen van de sluitpost stuurde. "En dan ga je achterover zitten en denk je: weer drie punten, want we hadden geen kans weggegeven," aldus Daselaar die zich neerlegde bij de omstreden penalty. Veel belangrijker vond hij de spelpro- gressie en de wedstrijdmentaliteit. "Een man of vier zat niet in de wedstrijd. En dan zag je dat ze zich keihard gingen inzetten voor de rest van de ploeg. Dat ziet iedereen en dan speel je toch een lekkere wedstrijd." De jonge trainer doet er eigenlijk niets speciaals voor en zal zijn spelers zeker niet paaien door ze wat kratjes bier in het vooruitzicht te stellen. "Ze krijgen van mij niets. We werken met een A- en B-selectie. Ik heb een kleine groep van twintig mensen en wie de procedure niet volgt, is aan de beurt. Ik waarschuw niet. Als het één keer mis is, gaat 'ie naar de B-selectie en dan duurt het heel lang voordat 'ie weer bij mij terug is." Wie drie weken geleden tegen Daselaar had gezegd dat Hees deze week zeven punten uit drie duels zou hebben, had van hem per omgaande een verwijs- briefje naar een specialist gekregen. De werkelijkheid is niet anders, al zal Hees zaterdag in de thuiswedstrijd (14.30 uur) ook door PVDV op de proef wor den gesteld. "Ik geloof dat het ergens bij Emmen ligt," zegt Gerard Tukker als hij over de start van de overdekte handbal- competitie praat. In Emmercom pascum begint zondag het avontuur in de eerste divisie van de trainer/ coach en de herenformatie van Smeeing/BDC. Het enige wat Tukker van de plaats weet, is dat HVC er vandaan komt. HVC was in april een van de tegenstan ders van Smeeing/BDC tijdens de na- competitie, waarin vier clubs om twee plaatsen in de eerste divisie speelden. Die ontmoeting besliste de Soester club met vier doelpunten verschil in haar voordeel, maar via de tweede plaats stroomde ook HVC door. Beide promo vendi zien elkaar nu weer tijdens de ouverture van de zaalcompetitie. Ten opzichte van vorig seizoen zijn Wil lem Steenbakkers en Michael Ringeling uit de selectie verdwenen. Opbouwer Steenbakkers richt zich op zijn maat schappelijke carrière en hoekspeler Rin geling heeft evenmin tijd meer om zijn studie en werk te combineren met hand bal-op-niveau. In de rechter hoek moet Willem-Jan Ruder het dit seizoen gaan maken voor de Soesters. Hij is overgekomen van Nijenrodes uit Breukelen, maar kampt met een lichte blessure. Tukker ver wacht dat de nieuwkomer in Emmer compascum zijn debuut voor Smeeing/ BDC kan maken. Daarnaast is Richard van de Hoef hele maal terug in de hoofdmacht. Eind ja ren tachtig, begin jaren negentig was hij al cirkelspeler in het eerste, voordat hij naar Amersfoort verkaste. Van de Hoef keerde terug naar Smeeing/BDC en speelde in het tweede team. Maar in de bloedstollende finale van het seizoen - waarin Smeeing/BDC de kraker tegen Animo, de beslissingswedstrijd tegen dezelfde tegenstander én de promotie wedstrijden afwerkte - haalde Tukker hem weer bij de ploeg. Ondanks wisselvallige resultaten tegen sterke tegenstanders meent Tukker dat zijn spelers na een voorbereidingsfase van zeven weken klaar zijn voor hun rentree in de eerste divisie. "De tegen standers spelen fysieker en daar moeten we aan wennen. Net als aan de nieuwe regels. Bij het innemen van de bal na een doelpunt hoefje niet meer te wach ten totdat de tegenstanders op hun ei gen veld zijn. Je moet dus oppassen dat je alleen maar heen en weer gaat ren nen. Voor sommige mensen is dat mis schien wel leuk, maar je moet wel hand bal blijven spelen. Wij moeten het heb ben van onze techniek. De ploegen die minder technisch begaafd zijn, zie je voortdurend rennen. Die hebben er meer baat bij dan wij." in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Heeft Soest eindelijk de spits in huis die misschien per seizoen vijftien tot twintig maal de bal d'r inschopt? De ogen zijn vanaf nu in elk geval gericht op André Hufman die zon dag driemaal de roos trof en na vier wedstrijden op een gemiddelde van één staat. Al jarenlang ontbeert het elftal een aan valler die aan de lopende band kan sco ren. Als je er een stuk of tien maakte, stond je op de Bosstraat-Oost al snel als topscorer te boek. Vorig seizoen was Jeroen van Veenendaal de absolute ko- ningsschutter met wel zes doelpunten. Hufman is afkomstig van eersteklasser Quick, waar hij vorig seizoen tramme lant kreeg met zijn trainer en na de win terstop in het derde elftal van de Amersfoortse club speelde. In de voor bereiding en in de bekerwedstrijden stak de fysiek sterke Hufman zijn neusje voor doelpunten al om de hoek en in competitieverband was hij twee weken geleden eenmaal succesvol in de wed strijd tegen Xanthos (2-2). En een spits die drie goals maakt in één wedstrijd, doet het goed. Lopende band De huidige competitie is nog te pril om de conclusie te trekken dat Hufman de lopende band aan de gang kan houden of dat hij een eendagsvlieg is. Vast staat wel dat hij en zijn ploegmakkers het deze competitie niet vaak zo gemakke lijk zullen krijgen als tegen Zeist. De promovendus wekte de indruk het niveau van de tweede klasse (nog) niet aan te kunnen. Zelden was Soest de laatste twee, drie jaar zo superieur. Huf man had er wel vijf kunnen inknallen, Soest als ploeg wel zeven of acht, maar nadat Nico Gros het 'stoffige' bordje met de '4' had opgehangen, hoefde hij alleen nog een keer de '1' voor Zeist uit de tas te halen. De hoogte van de uitslag deed niet ter zake, het belangrijkste was dat Soest - na een nederlaag en twee gelijke spelen - de eerste overwinning boekte en zich tussen de overige voorlopige midden moters mengde. Lakens Onder aanvoering van uitblinker Paul van der Grift (en in de eerste helft ook nog van Jeroen Dorrestein) deelde Soest, met uitzondering van een onge organiseerd kwartier na rust, de lakens uit. Na kansen voor Michel Vlaswinkel, die nog scherpte mist, was het in de der tiende minuut raak. In het centrum lob- te Aijan Grapendaal de bal op de paal, waarna Hufman het merendeel van de vierhonderd toeschouwers in blijdschap hulde. Tussen twee gevaarlijke uitvallen van Zeist door liet Hufman, op aange ven van Grapendaal, een mogelijkheid liggen. Maar na uitstekend brekend en opbouwend werk van Dorrestein soleer de Hufman in de 29e minuut alsnog naar 2-0. Voor Zeist was dat het sein te wisselen. Toen de twee ploegen ook van doel hadden geruild (Martijn de Jonge ver ving de goed spelende, maar licht ge blesseerd geraakte Peter Wolfsen) speel de Soest en Zeist elkaar zelfs regelma tig de bal toe. Ook Hufman was even zijn richtingsgevoel kwijt, toen hij van dichtbij de keeper raakte. Dat de voor sprong niet werd verkleind, was te dan ken aan Michael van Ee die in het vier de kwartier van de wedstrijd als enige zijn hoofd erbij hield. Kennelijk koos Peter Vïsee op dat mo ment voor zekerheid en bracht hij in de persoon van Nico van Woerkom meer evenwicht op het middenveld in de ploeg. Aanvaller Michel Vlaswinkel ruimde het veld. Nog koud in het veld stond Van Woer kom met een fraaie hakbal aan de ba sis van het derde doelpunt van Soest. Bij de tweede paal stond Hufman klaar. Egoïsme In de resterende 25 minuten kreeg Soest zeeën van ruimte, maar het egoïsme won het van de logica. De bal werd niet snel genoeg doorgespeeld naar de vrij staande spelers, waardoor een monster- score uitbleef. Het werd nog wel 4-0 door Grapendaal. De aanvaller, overge komen van zaterdag vierdeklasser DOSC, bewees zondag dat hij veel met een bal kan, maar het rendement van zijn acties is nog niet optimaal. Zijn doelpunt was er niet minder mooi om. Grapendaal omspeelde doelman André van Randwijk en zond de bal vanuit een kleine, moeilijke hoek in het lege doel. Hufman kreeg vervolgens zijn eerste publiekswissel van Visee, zodat Mauri- ce d'Aquino in de gelegenheid werd ge steld zijn rentree te vieren. Dat hij zich nog onwennig voelde, bleek in de twee situaties, waarin hij alle tijd en ruimte had om te scoren. d'Aquino deed het niet. Dat deed er niet meer toe, net zo min als de kopbal waarmee Jeffrey Too- nen in de laatste minuut de eindstand op 4-1 bepaalde. vi' 'V. /.r Foto: Goos van der Wilt Wordt A ndré Hufman de scorende spits die Soest seizoenen gekomen aanvaller driemaal. Hier viert hij zijn eerste doelpunt lang heeft ontbeerd? Tegen Zeist scoorde de van Quick over- in de wedstrijd die met 4-1 werd gewonnen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 21