Voor barricade moet je in Soest zijn iL DE HEINEKEH FOTO ACTIE m 'Praten met B. W. in de wijk' gaat gewoon op de oude voet verder 'Domino' start op 20 oktober Werk aan de weg in Soest doorgaand rij verkeer ®J gestremd pagina 10 WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 Op vang A nderstalige Peuters SOESTER COURANT ACTUEEL! PAGINA 11 Tal van afsluitingen als gevolg van wegwerkzaamheden Bewonersclubs tonen weinig interesse Rabobank Soest-Baarn Bij C-1000 v.d. Graaf te Soest ontvangt u op zaterdag 11 oktober bij aankoop van elk krat Heineken bier een waardebon. Op zaterdag 11 oktober 1997 kunt u vervolgens van 10.00 -17.00 uur gratis op de foto met uw Heineken krat. Welke hypotheekadviseur neemt uw plannen serieus bij uw modelhuis? wwwn, w-er gebreid 1^ II Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven 035-6019954 Maandag 20 oktober - na de herfs'" vakantie - zal de Opvang Andersta- lige Peuters van start gaan. &e naam voor deze nieuwe opf*,,,gvoorz,e~ ning is: "Domino". de peuterspeelzfla' Dikkie Dik (buurthuis V* Én8h' A,ber* C"yP- laan 200) z"llen gedurende 4 mid dagen va" ongeveer 2,5 uur de peu ters w^den opgevangen. poel van dit project is om maximaal 15 peuters - begeleid door 3 leidsters - ge durende een jaar op te vangen. Ze vol gen een programma waarin met name op een voor een peuter geëigende wij ze de taalontwikkeling centraal staat. Daarnaast komt onder andere ook de sociale redzaamheid aan bod. Een twee de doel is het stimuleren van een meer evenredige verdeling van anderstalige peuters over de basisscholen in Soest. Aanpak, programma en intensiteit van de opvang is daarmee anders dan die van een reguliere peuterspeelzaal. Om dit project - de opvang zelf en het vervolg op de basisscholen - goed te la ten verlopen is een convenant gesloten tussen alle schoolbesturen in Soest (Ka tholiek, Prot. Christelijk, Bijzonder Neutraal en Openbaar), de Stichting Kinderopvang Soest, de Gemeente en Onderwijsvoorrang Eemland. Hiermee wordt de gezamenlijke verantwoorde lijkheid ten aanzien van een goede op vang van anderstalige leerlingen in het basisonderwijs inhoud gegeven. Verte genwoordigers hiervan zitten in de stuurgroep die het project begeleidt. De steunstichting Onderwijsvoorrang Eem land is inhoudelijk en organisatorisch verantwoordelijk voor de coördinatie en uitvoering. Aanmelding Via met name het consultatiebureau komen de aanmeldingen binnen. Elke aanmelding wordt gevolgd door een huisbezoek waarna bespreking in de in dicatiecommissie plaatsvindt. Deze be kijkt aan de hand van een aantal crite ria of de peuter geplaatst kan worden. De aanleiding om tot deze speciale vorm van opvang over te gaan zijn voor al de ervaringn van de basisscholen dat sommige kleuters als ze op school ko men niet of nauwelijks in het Neder lands aanspreekbaar zijn. Er is al een (onderwijs)achterstand voordat de kin deren op school komen. Om die reden is er voor gekozen te investeren in de periode voorafgaand aan de school. De nadruk zal liggen op anderstalige peu ters, maar deelname van Nederlandsta lige kinderen wordt niet op voorhand uitgesloten. Na de opvang zullen de kleuters naar een basisschool gaan. Bin nen de basisschool zal dan - indien no dig en gewenst - nadere begeleiding ge geven worden. De gemeenteraad heeft in april voor twee jaar een bedrag van ongeveer f 60.000,- op jaarbasis beschikbaar ge steld. Na het besluit van de gemeente raad is de werving en selectie van de coördinatrice en de leidsters van start gegaan. Per 1 september zijn zij in dienst. De leidsters leggen nu huisbe zoeken af, regelen (de inrichting van) de ruimte en bereiden het programma voor. Gezien het bijzondere van deze aappak en de daarvoor noodzakelijke voorbereidingen zal na de herfstvakan tie van start worden gegaan. Koninginnelaan: voorlopig nog wel even afgesloten. Koningsweg: nog ongeveer twee weken afgesloten. Van Weedestraat De herinrichting gaat verder op het ge deelte van de Van Weedestraat tussen de Stadhouderslaan en de Korte Brink- weg. eerst vindt hier werk plaats aan kabels, leidingen en riolering. De uit voering zal 15 november gereed zijn. Overige werkzaamheden Langs dé Dorresteinweg wordt een trottoir en fietspad aangelegd tussen de Koningsweg en de Zuidergracht. Dit werk zal naar verwachting tot eind ok tober duren. Langs de Beukenlaan wordt het fiets pad tussen de Dalweg en de Smitsweg gereconstrueerd. Ook hier krijgt het trottoir grijze tegels en het fietspad dik ke rode tegels. De fietsers moeten in beide richtingen gebruikmaken van het fietspad aan de zijde van de Graanak ker en de Molenstraat. Op het gedeelte van de Beukenlaan tussen de Wijnand Toplaan en de Dalweg wordt ook aan de voet- en fietspaden gewerkt. Ook daar voor is omleiding van het fietsverkeer via het tegenoverliggend fietspad nodig. Het waterleidingbedrijf werkt hier nog aan de de vervanging van de hoofdlei ding en de huisaansluitingen. Dit betreft ook het gedeelte van de Beukenlaan tussen de Verlengde Talmalaan en de Beetzlaan. Na de werkzaamheden aan de waterleiding volgt eveneens hier de vervanging van de trottoirs en fietspa den. Op het Kerkplein - het weggedeelte tegenover de Dalweg tussen de Steen- hoffstraat en het Kerkpad - wordt naar verwachting tot en met 17 oktober het riool vervangen. Tijdens de werkzaam heden wordt het verkeer vanaf de Lan ge Brinkweg in plaats van de route via de Korte Kerkstraat en het Kerkplein naar de aansluiting Steenhoffstraat/Dal weg omgeleid via de Lange en Korte Brinkweg en Stadhouderslaan. Er zal tijdens de werkzaamheden geen auto verkeer mogelijk zijn tussen het Kerk pad Noordzijde en Zuidzijde. Voor de fietsers wordt een doorgang vrijgehou den. Naar verwachting tot 18 oktober zal over de Wieksloterweg (tussen de Insin- gerstraat en de Dorresteinweg) geen doorgaand verkeer mogelijk zijn. Na elkaar wordt de bestrating van iedere versmalling en ook van de aansluiting van de Wieksloterweg op de Insinger- straat vervangen. Begonnen wordt met de eerste versmalling vanaf de Dorres teinweg. Als na twee weken de bestra ting van de versmallingen is hersteld, sluit men het werk af met het herstel Slechts vier van de in totaal vijftien bewonerscommissies of-verenigin gen die de gemeente Soest telt heb ben gereageerd op de uitnodiging van Het College B. en W. om van gedachten te wisselen over de opzet van "Praten met B. en W." Ze von den dat de wijkbijeenkomsten in de huidige vorm moeten blijven be staan. Het College had de vijftien bewoners clubs gevraagd mee te komen denken over vorm en inhoud van de "praat- avonden". Dit mede naar aanleiding van de kritiek die de vereniging Soesterbergs Belang onlangs spuide op de publieks- avond over de Voorlichting (ter gelegen heid van het nogal geruchtmakende rap port van de Rekenkamer). Op 23 september verschenen echter al leen de vertegenwoordigers van de Veenbes, Soest-Zuid, GeMer en Soest- duinen. Soesterbergs Belang had zich nog netjes schriftelijk afgemeld, maar de rest (Overhees, KLM-flats, Soesterveen, Haverakker, Wostok, Chr. Huygen- slaan/Lorentzlaan, Groot Engendaal, Vrij Polderland, 't Hart en Buntweg) schitterde zelfs zonder enig boeh-of-bah door afwezigheid. De vereniging Soesterbergs Belang had schriftelijk laten weten dat ze meer heil zag in bijeenkomsten waarin B. en W. informatie geven over zaken die op kor te termijn in en om Soesterberg zouden gaan plaatsvinden, maar de vier wél aanwezige bewonersclubs vonden dat de praatavonden in hun huidige vorm moesten worden voortgezet, vooral om dat de individuele burger op die manier direct in contact kan komen met de le den van Het College. Soest-Zuid zou overigens op haar ledenvergaderingen graag Collegeleden willen uitnodigen om vragen te beantwoorden. In het gesprek kwamen verder de nodi ge kritische kanttekeningen naar voren. Zo hadden de bewonersclubs het gevoel dat het college achter de tafel hen niet altijd serieus nam. Men vond ook dat het College de vragen van de bewoners duidelijker en uitvoeriger zouden moe ten beantwoorden, en dat het veel te lang duurt (soms twee maanden of lan ger) voordat men op een "meegeno men" vraag antwoord krijgt. Ook het verslag van de bijeenkomst laat veel te lang op zich wachten. Op verzoek van de Veenbes werd toe gezegd dat men - via de Centrale Voor lichting - voortaan uitgebreid antwoord krijgt van de betrokken ambtelijke afde ling, zodat bepaalde onduidelijkheden in het wijkorgaan De Veenbes opgelost kunnen worden. Ten slotte werden de bewonersvertegenwoordigers nog eens herinnerd aan het bestaan van de ge meentelijke Klachtentefeloon (tel. 6093459), waardoor men binnen 48 uur een reactie krijgt. Al geruime tijd stelt de Soester Cou rant haar lezers wekelijks op de hoogte van de werkzaamheden die in Soest aan de openbare weg wor den uitgevoerd. De informatie wordt rechtstreeks betrokken van de gemeente en geplaatst onder de vas te kop 'Werk aan de weg in Soest'. Het zal de trouwe lezer zijn opgevallen dat deze rubriek steeds langer wordt. Net zo goed als het de Soester niet zal zijn ontgaan dat in Soest een toenemend aantal wegen en kruisingen is opgebro ken voor uiteenlopende werkzaamhe den. Voor een spelletje barricade moet je in Soest zijn. Sommige mensen gaan 's ochtends iets- Burgemeester Grothestraat: nog een week of vijf. jes eerder van huis om op tijd op hun werk te zijn. Bijna iedereen moet een andere dan de voor de hand liggende route uitstippelen om op de plaats van bestemming te komen. De meest ingrijpende werkzaamheden vinden momenteel plaats op de kruising van de Koningsweg en de Dorrestein weg, waar een rotonde wordt aangelegd. Hetzelfde gebeurt op de Burgemeester Grothestraat, ter hoogte van Braamha- ge. Deze straat is sinds eergisteren afge sloten voor doorgaand verkeer. Op de Koninginnelaan en de Nieuwstraat wordt een nieuwe riolering gelegd. Het is niet onverstandig de rubriek 'Werk aan de Weg in Soest' door te ne men, voordat u de deur uitgaat. Wieksloterweg: waarschijnlijk nog anderhalve week. alles vindt men terug in houten kuipje. 'Het Authentieke Net zoals smakenpallet en de tijd krijgt zich van de aansluiting Wieksloterweg/Insin- gerstraat. De fietsers kunnen gebruik maken van het fietspad door de bos rand. Ter hoogte van de kruising van de Koningsweg met de Dorresteinweg moet het verkeer op de Koningsweg van de ventweg gebruik maken vanwege het werk aan een rotonde. Ook de buslijnen 71 en 284 rijden via de ventweg. Er staan op de ventweg vervangende hal tes nabij de Dorresteinweg. Het verkeer naar de Boerenstreek en het westelijk gedeelte van de Dorresteinweg zal via de Nieuwegracht en de Zuidergracht moeten rijden. Voor het fietsverkeer tussen het westelijk gedeelte van de Dorresteinweg en het noordelijk gedeel te van de Koningsweg is een fietsbrug over de watergang bij de Gareel gelegd. Via de wijk boerenstreek is de fietsbrug bereikbaar. Op de ventweg geldt aan beide zijden een stopverbod. Het werk en dus ook de omleidingen zullen naar verwachting tot 22 oktober duren. In verband met rioolwerkzaamheden zijn de Nieuwstraat en de Koninginnel aan afgesloten. Het gaat hierbij om de Nieuwstraat vanaf de Koninginnelaan, eerst tot de Beetzlaan en later tot de Hartweg en de Koninginnelaan tussen de Nieuwstraat en de Meent. Het ver keer en ook de lijnbussen rijden om via de Van Straelenlaan, Hellingweg, Nach- tegaalweg en Schrikslaan. Op deze stra ten zullen, om de doorgang van het ver keer te verzekeren, stopverboden wor den ingesteld. Het plantsoentje op de aansluiting van de Hellingweg op de Beetzlaan zal het overstappunt Soest- dijk-Noord vervangen. Rond het tijde lijke overstappunt bleken aanpassingen nodig. Voor het autoverkeer van en naar de Hellingweg gelden verplichte rijrich tingen. Op de aansluiting van de Inspecteur Schreuderlaan op de Burgemeester Grothestraat, wordt de rotonde aange legd. De aansluiting van de Inspecteur Schreuderlaan op de Burgemeester Grothestraat is tot en met 15 november volledig afgesloten. Het verkeer vanaf de invalswegen als de Birks£raa^> de Soesterbergsestraat en vanuit Baarn wordt naar de Koningswegr°ute verwe zen. Het resterend ^e*,ke|r ln noordelijke richting via de Stadhouder- laan en de fioorderweg omgeleid. Van uit noordelijk richting wordt het reste rend verkeer via de Emmalaan, de Prins Hendr'klaan en het Nassauplantsoen omgeleid. De aflsuiting maakt tijdelijk een forse aanpassing van het busplan nodig. Tussen het (verplaatste) busover stappunt Soestdijk-Noord en NS-station Soestdijk wisselen de lijnen 72/74 en lijn 73 van route. De lijnen 72 (Soest dijk-Noord - Soest-Zuid NS - Amers foort) en 74 (Soestdijk-Noord - Soest- Zuid NS - Soesterberg) zullen via de wijk Soestdijk de normale route van lijn 73 rijden. De kleine bussen van buslijn 73 zullen via een zo kort mogelijke om leidingsroute de haltes langs Burge meester Grothestraat nabij Mariënburg slechts één maal per uur bedienen. In de wijk Soestdijk zullen de bussen van de lijnen 72 en 74 de haltes ieder halfuur bedienen. De aanpassingen zijn nodig om de onderlinge aansluitingen tussen de bussen in Soest te handhaven. Ter voorbereiding van de aanpassing van de verkeerslichten en reconstructie van de kruising van de Ossendamweg/ Vondellaan met de Soesterbergsestraat, die van maandag 14 tot en met woens dag 16 oktober is gepland, vinden voor bereidende werkzaamheden plaats. Met de reconstructie wordt ook de voor rangsregeling omgedraaid. Het verkeer op de Soesterbergsestraat moet voor rang verlenen aan het verkeer op de Ossendamweg en Vondellaan. Dit is vooral van belang als de verkeerslichten buiten bedrijf zijn. De hinder voor het verkeer tijdens de werkzaamheden wordt zo veel mogelijk beperkt. De fiet sers richting Amersfoort worden ter plaatse omgeleid via een afgeschermd gedeelte van de rijbaan. Tijdens de re constructie zullen de verkee^/,c'lten enkele dagen zijn uitgeschakf/d. Op de Kastanjelaan vanaf de Plasweg tot en met de Acacialaan wordt het riool vervangen. Het werk start op 20 okto ber en duurt naar verwachting tot half november. Tijdens de werkzaamheden is het gedeelte van de Katanjelaan vol ledig a/gesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Schoutenkampweg. Afvalinzameling Als de huisvuilauto's vanwege werk zaamheden niet langs de woningen kun nen rijden, zorgt het personeel van het aannemersbedrijf voor het verplaatsen van de containers naar een verzamel plaats. Voorwaarde is wel dat de afval containers 's morgens op het trottoir van de woning of daar direct bij staan. Ook moet het juiste huisnummer duidelijk leesbaar zijn om in het bezit te blijven van de eigen container. Het bouwen van een eigen huis is een span nende gebeurtenis. Want het is de kans het huis van uw dromen neer te zetten. Maar voor het zover is, moet er nog het een en ander geregeld worden. Hoeveel hypotheek heeft u nodig, welke vorm past het best, welke ver zekeringen moet u afsluiten, hoe zit het fiscaal? Allemaal vragen waar de hypotheekadviseur van de Rabobank een antwoord op heeft. Hij is prima thuis in de woningmarkt en kan u een com- pleet financieel advies bieden voor uw huis en hypotheek. Voor nu en voor later, omdat u in de toekomst misschien wel weer andere serieuze plan nen heeft met uw modelhuis. Meer weten? Maak een afspraak bij Rabobank Huis Hypotheek advies. Bel met één van onze hypotheekadviseurs: Met de hypotheekadviseur van de Rabobank sta je er niet alleen voor. Onderhoud overwegen Tot 24 oktober vindt 's nachts onder houd plaats aan een tiental overwegen. Hiervoor zijn de overwegen van 23.00 tot 7.00 uur volledig afgesloten voor alle verkeer. Door onvoorziene omstandig heden kunnen de werkzaamheden kor ter of langer duren. De planning is als volgt: 11/12 oktober: Weideweg; 12/13 oktober: Weideweg; 20/21 oktober: Grote Melmweg; 21/22 oktober: Eemweg; 22/23 oktober: Spiekerweg; 23/24 oktober: Peter van den Breemer- weg. Verkeersveiligheid Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Men wordt verzocht gebruik te maken van de aangegeven omleidingsroutes. Het is van groot belang dat stop- en parkeer verboden niet worden overtreden. Fiet sers en vooral bromfietsers moeten extra opletten op de fietspaden waar men tij delijk in twee richtingen rijdt. Over de bereikbaarheid van woningen en perce len worden, voor de uitvoering van de werkzaam/'e£len» afspraken gemaakt met de betrokkenen. Kerkplein: tot 18 oktober. i Haven porselein 1.159,- Is zijn exclusief kranen HEmCHAPPEN ETC. Ji Gaspkiderfioi/td Chelford porselein 549,- •arn, (035) 54 86 111. 54 •1:601 38 77 601 89 04 2065

Soester Courant | 1997 | | pagina 11