Speelse kinderboekenweek in Soest 'Het woord verbeeld' in Groeneveld Herman Vos 60 jaar lid brandweer I5S35H s.v.WZ'49 - Zeewolde Zourant Gratis advies Welpen Paltz en Eemgeuzen optimistisch het water op Symposium over duurzaamheid in kasteel Groeneveld SOESTERBERG Topscorers DANSEN PAGINA 16 SOESTER COURANT PAGINA 17 Jeugdnieuws WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 PIET VAN HEUGTEN Speciale aanbieding regelt 't Kunstwerken bij Vissers 9e poëziebundel Kunstmarkt in Lage Vuursche Expo Ans Loots in Amersfoort Wie vergelijkt leest de Soester Courant ANBO-nieuws Sportuitslagen jf Weer introductie bij Gooise Danssociëteit Jubilaris op herhaling met oefening in bos Veel activiteiten op kunstskibaan en brons voor Aranka Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Ook hoogpolig BADMINTON KORFBAL VOETBAL VISSEN VELDVOETBAL ZAALVOETBAL VOETBAL Bezoek onze afd. spec. partijen. Altijd 50.000 tapijttegels in voorraad. inze superlage ypotheek heeft niets iet goochelen te laken. Absoluut niet, <ant onze hypo- lashelder. Duidelijk gestemd op uw I aan de laagste kbaar is. nen voor. In de t we onafhankelijk Electrotechnlscb installotleburo A.s. zaterdag aan de Eemweg l, 3760 DD Soest 6824 DE ZOOM VAN DE UITVINDER VAN HIÏ TEGELTAPIJT. 600 m' TAPIJTTEGELSHOWROOM: KELA Amersfoortsestraat 22 SOESTERBERG Bel voor folder of vrijblijvend bezoek. Opmeten gratis. Tel: 0318-S7122S Llchtstudio j Gas, water en cv. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant Type CWK 24-12 nu 1985,- (inci. btw) Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Hooyer Bouw en Techniek De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Boutique des Fleurs - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën - Bakker bedrijfswagengroep - Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom - W.W. Deelen b.v. Café-Bar De Kuil Procar Linden Bedrijfskleding ASBO-groep Bosman loodgieters Vini's Bar Harry v. Es Recycling Wilhelm, Hop van Wegen Hooyer Bouw en Techniek de beste aan- 3de omdat we in l zijn vanwege ons iformeer eens vrij- suwe of bestaande Selby In de uitwedstrijd tegen 't Slot verloor het eerste jeugdteam van Selby met 6- 2. In Zeist was Tim Vaessen de enige Soester die zijn enkelspel won. Het tweede en laatste punt werd gescoord in het heren dubbelspel. Vaessen en Harold Topper wonnen daarin met 6-15 en 8-15. De overige partijen leverde Selby in. Voor al uw verzekeringen, pensioenen, hypotheken en financieringen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 De jaarlijkse kinderboekenweek - van 1 t/m 11 oktober - wordt ook in Soest gevierd. Er zijn verschillende activiteiten en de jeugd komt daarbij volop aan haar trekken met een thea tervoorstelling en een tekenfilm in C-drie. Zaterdag werd bij de jeugdbibliotheek aan de A Ibert Cuyplaan een grote spel- ochtend georganiseerd, waar tientallen jonge lezers uit Soest veel plezier beleefden, o.a. met schminken, buttons maken, sjoelen en een met recht "reusachtig-monsterachtig"springkus sen op de parkeerplaats. De kinderboekenweek duurt nog tot en met a.s. zaterdag. In de boekhandel is het geschenkboekje "Lyc Drop" van Paul van Loon verkrijgbaar (gratis). Voor de kleintjes is er het prentenboekje "Olifant en de tijdmachine" van Max Velthuys (f 3,95). In kasteel Groeneveld te Baarn wordt in de Van der Dussenzaal een bijzondere tentoonstelling gehou den met een groot Soester gehalte, van 4 tot 26 oktober. Twintig beeldende kunstenaars expose ren daar twintig kunstwerken, die zijn geïnspireerd door de negende poëzie bundel van de Soester dichter Jan Vis ser: "Buitengebied". Onder die twintig deelnemers aan de expositie bevinden zich tien Soester kunstenaars: Ilse Blommestein, Judith Gor, Nadjezjda van Ittersum, Lambertus v.d. Kooij, Yon Nicolas, Egbert de Rooij, Jean-Marie van Staveren, Ineke Talen, Harry van der Wee en Lied Zwagerman. Verkooptentoonstelling Het meest opvallende object (klei raku gestookt) hangt midden in de zaal aan het plafond in een kooi: "De Hemelnar" uit het gedicht "In de wandeling". Een opmerkelijk beeld van Lied Zwager man, dat zij in bruikleen afstond, omdat het al verkocht is (zie foto). Van Ilse Blommestein hangt er een vier luik aan de muur ("Briefing"), zoals ook het vierluik van Judith Gor: "Lichte kleuren als een tooi van melancholie". Nadjezjda van Ittersum stelt zichzelf ten toon met een prachtige foto en object, omdat Visser in zijn bundel een gedicht aan haar heeft gewijd: "Regels voor Nadjezda". Lambertus van de Kooij is aanwezig met een olieverf op paneel: "Tegen deze handen is geen kruid gewassen." En Yon Nicolas met een groot, fel gekleurd acryl op linnen: "Een blokje om". Egbert de Rooij heeft zich meer laten inspireren door de actievoerder Visser dan door diens verzen, getuige zijn ko lossale "Het opstomend betonbeleid", waarbij in het stoomschip duidelijk het gemeentehuis van Soest is te herkennen. Eén van de gedichten in "Buitengebied" is getiteld "Daphne", aanleiding voor Ineke Talen dit woord te verbeelden in "zij was een lust voor het oog". Harry van der Wee tenslotte verloochent zijn stijl niet in "Vigileren", dat "waakzaam zijn" betekent. De welpen van de Paltz en Eemgeu zen hebben zaterdag weer kennisge maakt met de watersport, zoals die wekelijks door de verkenners van dezelfde groep wordt beoefend. Dit maal hadden ze ook de mogelijk heid om zelfstandig in een éénper soonsbootje te varen. Dit jaar is de Soester Zeeverkenners- groep namelijk druk in de weer geweest om tweedehands-optimisten e.d. (klei ne, 1-persoons zeilbootjes) aan te schaf fen. Momenteel beschikt de P&E over drie dergelijke vaartuigjes, naar goed vakjargon als "Opti's" aangeduid. "Het zijn ideale bootjes om de basisprin cipes van het zeilen te leren," verklaart Darja Smink. Als welpenbegeleider is hij nauw betrokken bij het project waar door hij de jongste leden van de groep vaker op het water moet krijgen. "In de Optimist kunnen kinderen zelfstandig uitvinden waar de wind vandaan komt, hoe ze moeten sturen en hoe het zeil moet staan. Zo leren ze spelenderwijs al een beetje zeilen." Voor de veiligheid dragen alle kinderen een zwemvest en houdt de motorboot van de groep (MS "Ploetergeus") een oogje in het zeil. Ook de lelievletten, waarin de welpen zaterdag met de ver kenners zeilen als ze niet in een van de "Opti's" zitten, blijven in de buurt. Er staat een stevige wind en ook al blijven de boten dicht bij de hoge wal, opletten blijft de boodschap. Veel begeleiders van de P&E zijn 's zomers instructeur bij een van de vele zeilscholen in Neder land, zodat ze snel en vakkundig reage ren als op zeker moment een van de Optimisten omslaat. Al snel wordt een opvarende aan boord van een van de lelievletten gehesen en het bootje naar de kant gebracht. Het heeft op de welp in kwestie kennelijk weinig indruk ge maakt: lachend stapt ze even later aan wal om droge kleren aan te trekken. Het hoort er allemaal bij. "Graag zouden we nog een klein volg- bootje met buitenboordmotor aanschaf fen", vervolgt Smink. "Vandaar uit kun je net iets makkelijker instructie geven dan vanuit onze lawaaiige sleepboot. Daarbij: als de verkenners de sleepboot nodig hebben voor hun programma, dan kunnen we niet met de welpen het rui mere water op." Na een dag zeilen op het Eemmeer, af gewisseld met een spel op het eiland, nam de "Ploetergeus" alle boten op sleeptouw en voer terug naar de haven bij Eembrugge. Binnenkort zullen de Paltz en Eemgeuzen deze locatie overi gens weer verruilen voor hun winterver blijf aan de Den Blieklaan in Soest. Daar hebben ze dan meer tijd en ruim te om werken aan de verdere complete ring van hun vloot. Wie meer wil weten over de Soester zeeverkenners en hun plannen, kan contact opnemen met groepsvoorzitter Eble Mink tel. 6021215. Ansichtkaarten Verder exposeren nog twee kunstenaars uit Amersfoort (met keramiek), drie uit Baarn en één uit Rotterdam, uit Herwij nen, uit Utrecht, uit Bleiswijk en uit Lage Vuursche (pentekening "Politica", opgedragen aan Leidje Tomassen, n.t.k.): Inez de Heer Kloots, Theo v.d. Hoeven, Paul Ovink, Cok Hees, Sascha van Tetterode, Ilse Kauffman, Rob van der Louw, Arie van de Pol, Sjaak de Wit en Jan Vosman. Bij de gedichtenbundel (een uitgave van Holmsterland te Groningen), die bene den bij de receptie verkrijgbaar is, hoort een doosje van 20 ansichtkaarten mét de afbeelding van de 20 kunstwerken. Deze productie werd mogelijk gemaakt met financiële steun van de Stichting Sans Souci te Rotterdam. Openingstijden kasteel Groenveld: dinsdag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00- 17.00 uur; maandag gesloten. De traditionele Kunst- en nijverheids- markt in Lage Vuursche is dit jaar op zaterdag 18 en zondag 19 oktober. De 15 exposanten geven ditmaal een zeer gevarieerde kijk op diverse voorwerpen van glas, steen, keramiek, speksteen en brons, sieraden gemaakt van diverse materialen, zelfs van antiek bestek, en schilderkunst zowel in olieverf als aqua rel. Verder fijn knipwerk en bloemsier- kunst. De exposanten hebben zich bereid ver klaard veel tijd en aandacht te schenken aan het publiek, om uitleg te geven over hun werk. De aanwezige imkeres geeft op ieder heel uur een korte diapresen tatie over het leven van de bijen. Spe ciale gaste is de ikonenschilderes Ciska Goulmy, met zeer verrassend werk. De openingstijden zijn zowel op zater dag als op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis, met voldoende par keergelegenheid in de omgeving. Dorpshuis De Furs ligt midden in het dorp, tegenover de kei aan de toegangs weg naar kasteel Drakesteyn. Het be zoek is goed te combineren met een mooie herfstwandeling door de schitte rende bossen van de Lage Vuursche. De Soester kunstenares Ans Leertou- wer-Loots neemt van 11 tot 25 oktober deel aan een expositie in de Amers- foortse galerie Steven Volp. Haar wer ken tonen een bijzondere gevarieerdheid in onderwerp en materiaalkeuze. De laatste tijd legt ze zich toe op pastelkrijt, dat goed tot zijn recht komt in de land schappen, maar eerder werkte ze ook met aquarel, houtskool en olieverf. Ans Loots exposeerde eerder in Groe neveld en de Wintertuin. Ze volgde les sen bij Nel Kooijman in Blaricum en wordt als lid van de Baarnse kunste naarsvereniging ICC begeleid door Ton de Kruyk uit Bussum. De expositie wordt op 11 oktober om 14.00 uur geopend. Het werk is ook te koop. Galerie Steven Volp is gevestigd aan de Langegracht 14 in Amersfoort, geopend maandag 13.00-18.00 uur, dinsdag 09.00-8.00 uur, zaterdag 13.00- 7.00 uur. In het kader van de Kunstkijk- route eveneens op zondag 19 oktober 13.00-16.00 uur. Dertig jaar geleden werd de start gemaakt met het meetellen van na tuurwaarden. Zo zou je het vroege stadium van de milieu-economie kunnen noemen. Natuurbescher mers en economen staken de kop pen bij elkaar om de vraag te beant woorden hoe die vreemde z.g. "ex terne effecten" die het menselijk handelen heeft op het milieu in de economische theorie "intern" ge maakt kunnen worden. Pioniers waren er vooral in Nederland, waaronder de C.B.S.-econoom Hueting en de toenmalige W.N.F.-voorzitter Wagenaar Hummelinck. Hoewel wei eens anders wordt gedacht, is er veel bereikt. Natuur en milieu beginnen langzamerhand hun prijs te krijgen, en daarmee veranderen zowel de economie als de samenleving, met "duurzaamheid" als een veelgebruikte term. Maar was is nu eigenlijk de werkelijke duurzaamheid? hierover gaat een sy"1' posium dat op vrijdag 10 oktober ge houden wordt in Kasteel Gr0enevelcl' Nationaal Centrum voor bos, natuur en landschap in Baarn. Na de opening door M'- T.H.J. Joustra, secretaris generaa' va" ministerie van Landbouw. Natuurbeheer en Visse- rij, wordt een voordracht gehouden over de actuele stand van zaken door Wou ter van Dieren, het Nederlandse lid van de Club van Rome. Vervolgens wordt door Prof.Dr. J. Lyklema de wijze aan de kaak gesteld waarop bij het milieu beleid vaak wordt omgegaan met alge meen geldende milieuwetten en wijst Drs.A.H.E. van Hengel op de noodzaak van een goede duurzaamheidsdefinitie teneinde allerlei modieus gepraat uit het maatschappelijk debat te verwijderen. Tenslotte laat Dr.R.S. de Groot zien dat het wel degelijk mogelijk is de wilde natuur is sociaal-economische waarden uit te drukken en demonstreert zelfs een berekening van de totale waarde van alle aardse ecosystemen. De bijeenkomst staat onder Jejding van Ir.M.G. Wagenaar Hummelinck en duurt van 09.45 tor f 45 uur. Deelna me is gratis, u,'"ledigingen zijn per soonlijk en k«"nen zolanS de ™m!e toelaat non "°rd™ aangevraagd b.j de Hi He van Kasteel Groeneveld, Groe- 3 2, 3744 ML Baarn. tel. 035- 5420446. Donderdag 9 oktober houdt de ANBO in het dienstencentrum van de Drie Ei ken haar najaarsvergadering. Na behan deling van onder meer de begroting 1998 zullen enkele prettige mededelin gen worden gedaan. Het wordt een ge zellig samenzijn met een hapje en een drankje. De toegang is gratis en de ver gadering begint om 10.00 uur. De Eemvogels De pupillen waren op bezoek bij MIA. CarJijn Kraak zorgde voor een 0-1-rust stand, maar het werd terecht gelijk: 1- 1. De C2 speelde in Barneveld tegen Odik. Voor rust kwam Eemvogels twee maal langszij, daarna lukte het niet meer en werd met 5-2 verloren. Hees De B-junioren deklasseerden de B3 van Soest en staan na de 11-0-zege ongesla gen aan kop. De C-juniotren groeien naar de vorm van vorig jaar (3-3), ter wijl de D-pupillen een dramatische ne derlaag leden. De F1 (4-3-zege) bleef ongeslagen en de F2 weerde zich voor treffelijk, maar verloor met 2-0. Soest In 32 wedstrijden behaalde SO Soest zaterdag 45 punten. Er werd 14 keer gewonnen, 3 keer gelijkgespeeld en 15 keer verloren. De Al verloor thuis met 2-3 van DOS. De BI verloor van Spa kenburg met 4-1. Bij de C-junioren won de Cl van WZA (1-7) en de C5 van CJVV (7-5). Bij de D-pupillen won de D3 met 4-1 van Hooglanderveen en de D5 met 10-1 van TOV. De El won met 7-0 van SEC en de F1 met 8-0 van CJVV. De meisjes verloren in Harder wijk met 3-1 van VVOG. De Snoekbaars Tiende westrijd zomercompetitie. Eerste divisie: Willem Latahamina 9.71 meter, 2. Gerrit Kasius 9.47, 3. Eddy Strumpel 9.00, 4. John Hibbel 7.03, Theo Bosman 5.85. Eindstand: 1. Gerrit Kasius 16 punten, 2. Willem van de Kraats 22, 3. Jan Li vestro 32, 4. Willem Latahamina 40, 5. Theo Bosman 41. Tweede divisie: 1. Ton van Drie 6.57 meter, 2. Martin de Graaf 5.19, 3. Ger rit Ruizendaal 3.63, 4. Ad Hooft 3.53, 5. Melis van Twiiiert 3.19. Eindstand: 1. Henk van Riet 22 punten, 2. Bert van de Hoef 31, 3. Henk Prin sen 31, 4. Martin de Graaf 39, 5. Melis van twillert 39. Hees Hees Bl-Soest B3 11-0, Hees Cl-Greenstars C2 3-3, Eemdijk D2-Hees Dl 7-1, Hees Fl- Quick F4 4-3, Hees F2-Roda'46 F8 0-2. Soest SO Soest Al - DOS 1 2-3; Greenstars 1 - SO Soest A2 0-0; Spakenburg 1 - SO Soest BI 4-1; SO Soest B2 - Roda 2 2-7; Hees 1 - SO Soest B3 11-0; WZA 2 - SO Soest Cl 1-7; Quick 2 - SO Soest C2 4-2; WZA 3 - SO Soest C3 2-2; SO Soest C4 - Hoog landerveen 1 0-5; SO Soest C5 - CJVV 4 7- 5; SO Soest Dl - Zuidvogels 11-5; TOV 2 - SO Soest D2 2-0; SO Soest D3 - Hoog landerveen 1 4-2; SO Soest D4 - WZA 4 1-5; SO Soest D5 - TOV 4 10-1; SO Soest D5 - Spakenburg 4 2-6; SEC 1 - SO Soest El 0-7; Greenstars 2 - SO Soest E2 3-6; SO Soest E3 - Cobu Boys 2 6-2; Hoogland 6 - SO Soest E5 5-1; Hoevelaken 4 - SO Soest E6 0-1; SO Soest E7 - APWC 4 1-7; SO Soest E8 - Hoogland 12 5-2; SO Soest F1 - CJVV 1 8-0; SO Soest F2 - Roda 2 1-1; Quick 3 - SO Soest F3 2-1; LJsselmeervogels 3 - SO Soest F4 1-2; SO Soest F5 - TOV 4 6-2; KWA 4 - SO Soest F6 0-9; Eemdijk 3 - SO Soest F7 0-2; WZ 4 - SO Soest F8 9-0. Meisjes: WOG 1 - SO Soest 13-1. 1. Peter de Jong (Hees)7 2. Marcel van Essen (VVZ'49)6 3. André Hufman (Soest)4 4. Peter van den Berg (SEC-zo)3 Jeffrey Dorrestijn (Hees)3 Danny v.d. Heijden (SEC-za)3 Remi van der Pol (SEC-za)3 8. Saban Aksit (SEC-zo)2 Mohammed Touhami (SEC-za)..2 Teus Verwoerd (SEC-za)2 Michel Vlaswinkel (Soest)2 1. Zeki Kurt (Firtina)6 2. Rene de Bree (Firtina)4 3. Martin van Ernst (SEC)3 Gijs Schaap (DVS)3 Michel Vlaswinkel (DVS)3 7. Fred Bos (SEC)2 Paul Haringsma (SEC)2 Luits Houkes (DVS)2 Op zaterdag 11 oktober houdt de Gooi se Danssociëteit nogmaals een introduc tieavond. Vanaf 20.30 uur kunnen be langstellenden kennismaken met de dansvereniging die sinds kort gebruik maakt van de faciliteiten van danscen trum Slingerland aan de Weegbree- straat. Het gaat om paren die in hun vrije tijd ongedwongen willen dansen op uiteen lopende muziek. In september werd de eerste introductieavond gehouden. Toen kon de Gooise Danssociëteit al aardig wat nieuwe leden begroeten. Vanwege het succes is besloten dit initiatief ko mende Zaterdag te herhalen. Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met secretaris P. Traarbach, tel. 5257015. 'Ik wist nergens iets van. Het was een complete verrassing. Ze hebben me een hulde gebracht die ik nooit meer zal vergeten. Dat ze dat alle maal voor mij over hadden, daar word je wel even stil van.' De 85-jarige Herman Vos, bekend om zijn woordenschat, stond afgelopen za terdag bijna sprakeloos van verbazing. Het was ook niet niks geweest. Een op treden als brandweercommandant en dan nog een feestavond er overheen. 'Niet dat ik dat niet kan hebben. Ik spring zo weer op de bok en we gaan er tegenaan. Maar dat ze je zo in het mid delpunt zetten, gewoon geweldig'. Het begon dinsdag 30 september, op de enige avond in de week dat het echt re gende. In de bossen op het Soester Hoogt was alles al in scene gezet. Een parachutist was niet goed terechtgeko men en hing ergens boven in een boom. De ladderwagen van de brandweer kon er niet bijkomen, maar hij moest er wel uit. Het was als oefening uitgebreid met een verkeersongeval met beknelling. Een bestuurder zag de parachutist in de boom hangen, terwijl hij boven op 't Hoogt uit de bocht vloog en de macht over het stuur verloor. Voor de brand weer Soesterberg een echte klus om op te knappen. In een stromende regen waren zij ook deze pittige opdracht 'snel meester'. Maar toen die parachutist, wat uiteraard een pop was. Op 2 mei 1972 kreeg de 60-jarige #er~ man Vos, plaatsvervangend comman dant van de Vrijwillige Brandweer Soesterberg, dezelfde meld1 ng. Haal een parachutist uit een boom In die tijd ging de brandweers'^116 als teken voor de brandweerlied" 20 sne^ m°ge- lijk naar dn te komen. In huize Vos klonk dan altijd: Vrouw, jongens, .n j,eim en m'n laarzen' en dan stoof j,y op de fiets naar de kazerne. Met zijn jannen kwam hij bij de boom waar de parachutist inzat. Een ladderwagen was er toen nog niet en zo'n lange trap ook niet. Herman Vos moet toen de legen darische woorden hebben gezegd van: 'Zaag om die boom!' De manschappen doen nu precies wat de commandant zegt, maar vroeger was dat mogelijk nog sterker. Met een grote handzaag werd de boom zo omgezaagd dat de parachu tist geen letsel op liep. Herhaling Dinsdag 30 september stond 's avonds ineens de oude K2 brandweerwagen voor de deur van Vos. In de bak zaten zijn oude maatjes van toen. Stomver baasd staarde Vos hen in het duister en regen aan. 'Wat komen jullie doen?, was zijn eerste reactie. 'Je mot als onze com mandant mee, want er hangt een para chutist in de boom'. De bejaarde Vos keek hen nog even aan en stamelde: 'kriie nou wat'. 'Vos, ga je mee hem uit de boom ha len?'. En dat was aan de 85-jarige Vos niet tegen dovemansoren gezegd. Leren broek en leren jas aan en zo zat hij kort daarop op de bok van de K2 °P we8 naar 'den plek des onheils'. Aangeko- meP op 't Hoogt werd hem snel de toe bracht verteld. Parachutist zit vast, geen ladderwagen en ook geen ladder voor handen. 'Commandant Vos, hoe lossen we dat op?' En zo als toen klonk, daver de zijn stem naar zijn ook al oudere be manning: 'Zaag om die boom!' Geluk kig ging de echte brandweer met motor- zaag erop af en werd de parachutist be vrijd. 'Taak volbracht, instappen man nen, we gaan! En dat was en is Herman Vos. Afgelopen zaterdagavond zat hij op een stoel voor al zijn brandweer vrienden in het volle spotlicht, omdat hij 60 jaar lid is van de vereniging. De vi deo van die bewuste dinsdagavond werd onder diverse vreugdekreten bekeken, maar daarna kwam het woord van nie mand minder dan burgemeester Hans de Widt. 'Mogen ze wel Herman tegen u zeggen?' Vos: 'Alleen bij het biljarten'. Heel duidelijk werd hem verteld dat hij alle eer kreeg voor een dermate lang lid maatschap en vooral trouwe bezoeker van de dinsdagavonden. 'Zou u dat nog kunnen?, vroeg de burgemeester. 'Je kunt nog altijd een beroep op me doen'. De grootste klap die hij had meege maakt was de ontploffing in de oorlog van de Duitse munitie op de Leusder- heide. 'Is er ooit wel iets fout gegaan?' Vos twijfelde, haalde z'n schouders op. 'Dan zal ik u dat even vertellen'. Vos: 'Nee, dat hoeft echt niet, zo is het best'. De zaal lag plat. En toen kwam dat ver haal van in een winter water op een baan spuiten om ijs te krijgen. En die intense kou en toen ze even in het café gingenen toen was de brandweer auto ineens weg. De sleutels zaten er nog in en een vriendelijke heer had hem maar vast naar de kazerne gereden. Daar kregen ze van de brandweercom mandant de wind van voren. Vos: 'Ik zei, hier heb je mijn pet en zoek het maar uit. De volgende dag hebben we onze excuses aangeboden'. Dit feit en al die andere dingen waren voldoende om uit handen van burgemeester de Widr het Jaarteken 40 met de daarbij beho- rende oorkonde te mogen ontvaDgen- Daarna kreeg hij nog cadeaus en goede wensen van al zijn brandweer- vrienden én vriendinnen. Aranka van der Wal is derde gewor- den in de interland tussen Engeland en Nederlnid. Voor de jonge skister had er wellicht meer ingezeten als ze aan de andere kant van de Noordzee niet ten val was gekomen. Tegelijkertijd werd aan de Kerklaan in Soesterberg een jubileum-wedstrijddag gehouden. Nadat het echtpaar Zoetelief 'smorgens was verrast met ontbijt en champagne op bed en een aubade, wer den verschillende activiteiten gedaan, zoals voor de jeugd spijkerslaan met de verkeerde kant van de hamer en blik- werpen. Komende zaterdag begint om 14.00 uur de Benjamin-Cup met slalomwedstrij den. Om 18.30 uur volgt de ladder-wed strijd, waarna de plaatsingslijst binnen de Ski Club kan worden opgemaakt. Op zondag 12 oktober kunnen langlaufers vanaf 14.00 uur een oriëntatietocht ma ken onder begeleiding. Voor meer infor matie en inschrijving, tel. 352674.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17