Feest bij De Boekelier De Hoeksteen kan worden verkocht Raadsleden op werkbezoek 300 Squadron heet nu Cougarville -X Boekje van Anneke Vestering GRATIS GRATIS Hulpverlening fc Medio 1998 einde kerkgebouw Mosdecoraties voor huis en tuin Filmomnibus Kerkdiensten Medische dienst Banninghal krijgt energiezuinige lichtinstallatie Vormingscentrum Beukbergen houdt open dag WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 Op uitnodiging van VSB-bestuur Over Duivelsei en Heksenboter Themamorgen PCOB KORFBAL Koploper KVO onderuit tegen SVMM: 10-11 Avondvliegen heli's Meningen van lezers Ijsbaan Welkom, welkom In beweeglijkheid ligt onze kracht Brand verwoed aut° Agenda 'Dinsdag 30 september j.1. werd van de bevoegde landelijke kerkelijke instantie schriftelijk bericht ontvan gen dat de tegen verkoop ingedien de bezwaren andermaal ongegrond waren verklaard. Dat betekent dat >ve nu overgaan tot de feitelijk ver koop van het gebouw'. Aldus Bert Keddeman, voorzitter van de beheerscommissie van de beide plaatselijke protestantse kerken, die met dit bericht bijzonder verheugd is, waar mee aan een vertraging van bijna een jaar een einde is gekomen. De plaatse lijke hervormde gemeente en de gere formeerde kerk zijn reeds enkele jaren in gesprek in het kader van de landelij ke actie Samen op Weg. Vanwege een sterk afnemend aantal gemeenteleden in beide kerken zag men zich voorts ge noodzaakt één van beide kerkgebouwen af te stoten. Na een grondig onderzoek werd de Hoeksteen aangewezen om ter verkoop aan te bieden. Binnen de hervormde gemeente vorm de zich een groep die daarop tegen was en actie voerde voor behoud van de Hoeksteen. Eén en andermaal wendden zij zich tot een landelijke kerkelijke commissie teneinde gelijk te krijgen. Nu het protest voor de tweede keer is afge wezen is geen kerkelijk hoger beroep meer mogelijk. Betrokkenen werden dinsdag 30 september hiervan schrifte lijk in kennis gesteld. En nu verder 'Intussen hebben wij niet stil gezeten, maar oriënterende gesprekken gevoerd met belanghebbenden in het gebouw en grond van de Hoeksteen. Via makelaar Schoeman te Soest is een offerte aan een bouwbedrijf uitgebracht. Deze zal op korte termijn reageren en als wij el kaar hierin kunnen vinden wordt de ver koop een feit', vervolgt Keddeman. 'Dat wil niet zeggen dat de Hoeksteen dan direct wordt overgedragen, dat zal pas medio 1998 gebeuren. Naast diverse schriftelijke zaken en overleg met onder andere de gemeente Soest, moet het kerkelijk centrum aan de Gen. Winkel manstraat verbouwd worden. In die tijd worden de kerkdiensten in de Hoek steen gehouden met alle rouw- en trouwdiensten. Het bouwbedrijf voert reeds gesprekken met de Verenigde Ondernemers Soes- terberg (VOS), omdat zij duidelijke plannen hebben met het winkelcentrum van de Buijs Ballotlaan. Een mogelijk heid is bijvoorbeeld dat er een grote su permarkt voor de plaatselijke E-Markt wordt gebouwd, met daarboven onge veer 15 appartementen. Maar op het moment dat wij de Hoeksteen hebben verkocht, eindigen al onze bemoeienis sen voor een verdere toekomst van het gebouw'. Onder andere wordt het kerkorgel van de Hoeksteen naar het kerkelijk cen trum overgebracht. Ook de klokken ver huizen naar de Gen. Winkelmanstraat en komen mogelijk in een klokkenstoel te hangen, als herinnering aan de Hoek steen. Kerkelijk centrum Intussen zijn ook gesprekken gevoerd en plannen gemaakt voor een grondige ver bouwing van het kerkelijk centrum aan de Gen. Winkelmanstraat. Zo zal er een opbaringsruimte aan worden gebouwd ten behoeve van uitvaartbedrijf Smoren- burg. De twintig jaar oude cv-ketel wordt door nieuwe ketels vervangen. Ook zullen de kerkbanken verdwijnen en komen er losse stoelen. De kerkzaal en de andere ruimten kun nen dan voor diverse doeleinden wor den gebruikt. Zo wordt momenteel een zaal gebruikt als klaslokaal voor de er naast gelegen Postiljonschool, vanwege de grote toename van leerlingen. Keddeman is er zeker van dat men bin nenkort met deze verbouw kan begin nen. In het eerder genoemde Samen op De Hoeksteen. Weg proces zijn de beide kerken ook voortgegaan en kan men tegelijk met de ingebruikneming van het vernieuwd kerkelijk centrum spreken van een fede ratie van beide gemeenten. Beide ge meenten blijven dan alleen in naam be staan, maar groeien naar de fusie met de landelijke naam Verenigde Protestantse Kerken van Nederland, afgekort VPKN. De beide kerkelijke gemeenten hebben op al deze plannen verheugd gereageerd en men kan met ingang van medio 1998 spreken van een vernieuwde gezamen lijke start. 'Ik kreeg zoveel vragen over mosde coraties, dat ik het maar eens op pa pier heb gezet. Een uitgever zag er iets in en dan rolt er zomaar een boekje uit'. Anneke Vestering is niet alleen bekend van restaurant de Tuin, Rondje Soester- berg van Radio Soest, maar geniet ook landelijk bekendheid op gebied van ate liers en workshops. Ze heeft een bijzon dere artistieke aanleg waardoor ze met weinig spullen, veel kan doen. Zo staan weer diverse workshops op het pro gramma waar men te maken krijgt met witte verengans, mosdecoraties, buxus- beesten, zilver en roesttechniek, schel pendecoraties, sier wandborden, deco ratief dienblad, voetveeg, mailboxen, bloemenschikken enz. Voor informatie kan men bellen Atelier de Tuin in Soesterberg, tel. 0346-351273. Mosboekje Deze week is het nieuwe boekje van Anneke Vestering verschenen onder de titel: Mosdecoraties voor huis en tuin. Het is het tweede boekje van haar hand. In het vooijaar kwam haar eerste boekje uit, 'Decoraties met schelpen', dat een groot succes werd. Al jaren lang geeft Anneke Vestering creatieve cursussen in de Tuin in Soesterberg. Het schrijven van boekjes is de laatste jaren erbij ge komen, ze hoopt op deze manier heel Anneke Vestering. veel mensen te inspireren. In Soesterberg is het boekje te koop bij boekwinkel Marjolein aan de Radema- kerstraat. Ook de creatieve cursussen gaan gewoon door in haar Atelier de Tuin. Eind oktober ligt het nieuwe pro grammaboekje klaar dat men gratis kan afhalen in de Tuin, Rademakerstraat 6 in Soesterberg. Donderdag 9 oktober wordt aan de Rademakersstraat 51 cd te Soesterberg een nieuwe De Boekelier winkel met Postkantoor geopend. Dit gaan we feestelijk vieren met fantastische aanbiedingen en leuke acties. Kleur- en speelhoek, viltstiften wasco en kleurpotloden In th Of fire The Fugitive Basic Instinct Voor de eerste 100 klanten Parker Jotter balpen Gratis adresboekje Stnpmix, 188 pagina's humor en spanning Print- kopieerpapier 2 pakken, löDü vél Foto-album voor 600 Foto's en we hebben nog veel meer... kom snel want op op! Tegen Inlevering van deze bon ontvangt u een gratis exemplaar van het Algemeen Dagblad Algemeen Dagblad i Alleen geldig op zaterdag 11 oktober Rademakersstraat 51 cd 3769 BC Soesterberg Tegen inlevering van deze bon ontvangt u een gratis exemplaar van het Algemeen Dagblad Algemeen Dagblad Alleen geldig op donderdag 9 oktober Zondag 12 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J.G. Schaap, Ede STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. De verlichting van sporthal De Ban ninghal wordt vervangen. De ge meente trekt daarvoor 90.000 gul den uit, maar verwacht die investe ring in zeven jaar terug te verdienen. De nieuwe installatie zal aanzienlijk minder energie verbruiken dan de hui dige die bijna tien jaar oud is en nog niet afgeschreven. De acht raadsfracties hebben hun licht laten schijnen over het voorstel van het college en kondigden vorige week woensdag tijdens de vergadering van de commissie milieu aan dat ze hun goed keuring zullen geven in de gemeente raadsvergadering van deze maand. De gemeente wil de vervanging van de verlichting nog dit jaar uitvoeren, zodat ze subsidie in het kader van de STI- MEV-regeling krijgt. Zaterdag 11 oktober is men van 10.00 tot 13.00 uur welkom in het Vormings Centrum Beukbergen, gelegen aan de Amersfoortseweg 59 te Huis ter Heide. Vanaf Soesterberg is het direct na de stoplichten nabij Sterrenberg rechts. Het centrum wil zich graag openstellen voor de regio en doet dat door het geven van rondleidingen. Ook voor de oudere jeugd van Soesterberg is er een ruimte met bar in de gewelven van het zeer markante pand, waarvan gebruik kan worden gemaakt. Een ieder is welkom en men wordt ontvangen met koffie en i koek en/of frisdrank. 'Uiteraard verwacht je een groot aantal gemeenteraadsleden voor een bezoek aan Soesterberg. Maar dat het er vijftien waren, was ook voor ons een fijne verrassing'. Een zichtbaar verheugde Yvonne Hoekstra mocht als voorzitter van de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) zaterdagmorgen zegge en schrijve vijf tien leden van de gemeenteraad in res taurant de Tuin welkom heten. De VSB had hen uitgenodigd om be paalde zaken ook eens van heel dicht bij te bekijken en met elkaar te spreken over Soesterbergse wensen. De raadsle den luisterden aandachtig naar haar toe lichting. Te voet ging men naar de hoek Rade makerstraat/Van der Griendtlaan, waar het schuin parkeren werd bekeken met de vooral voor oudere mensen moeilij ke oversteekplaats van- en naar de Plus marktwinkel. Daarna stapten ze in de open K2 brandweerauto met daarachter een personenbusje van de politie en be keken op de hoek Rademakerstraat/ Banningstraat het zogenaamde kermis terrein met het JOP, als toekomstige plaats voor het Luchtvaart Herinnerings Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Monument. Daarna via de Veldmaar schalk Montgomeryweg naar het stort- gat en het industrieterrein. Via Sterren- berg retour langs de Rademakerstraat, Antonie van Leeuwenhoeklaan, Simon Stevinlaan, Plesmanstraat, Fokkerstraat, Generaal Winkelmanstraat, Kamerlingh Onneslaan en Kampweg naar de ingang van het Kamp van Zeist. Vervolgens via de Mercury, Apollo, Richelleweg en Amersfoortsestraat terug naar restau rant de Tuin. Op diverse plaatsen werd halt gehouden en toelichting gegeven op situaties die aandacht verdienden. De raadsleden maakten zich er niet vanaf, maar waren over het algemeen bijzon der geïnteresseerd. Hier en daar werden aantekeningen gemaakt en aanvullende vragen gesteld. Terug in restaurant de Tuin werd nog even nabesproken, waar onder andere ook de onderwerpen op vang oudere jeugd, verplaatsen week markt en planten bomen langs de snel weg tegen geluidsoverlast werd ge noemd. Uit de reacties van de raadsle den werd vernomen dat zij dit 'rondje Soesterberg' leerzaam en zeer op prijs hadden gesteld. Voor hun beraadslagin gen over bepaalde Soesterbergse onder werpen weten zij nu aanmerkelijk meer. Zondag 12 oktober wordt om 10.00 en 14.00 uur een schitterende natuurwan deling gehouden over het terrein van Sterrenberg in Huis ter Heide. Onder leiding van een gids gaat men langs het natuurpad waar verschillende mooie paddestoelen zijn te zien. Over het ge hele terrein staan bankjes, zodat ook mensen die wat moeilijk ter been zijn aan deze wandeltocht kunnen deelne men. De start is bij de grote groene loods achter op het terrein bij de kassen. Donderdag 16 oktober zijn alle 50-plus- sers welkom op de themamorgen van de plaatselijke PCOB, aanvang 09.45 uur in het dienstencentrum De Drie Eiken. Dhr. Staalduinen houdt een lezing met als titel: 'Voorkom ergernis bij erfenis'. Hij zal op andere aspecten dan een no taris de nadruk leggen. Uit diverse reac ties is vernomen dat het een leerzame bespreking kan zijn. De toegang is gra tis en de koffie staat klaar. De volgende themamorgen staat ge pland op 20 november. Dan komt dhr. Loenen uit Austerlitz vertellen over 'Het Franse Kamp te Austerlitz' en de in Soesterberg zo bekende Kozakkenput en Wallenburg. Een datum om vast te noteren. KVO heeft de vijfde wedstrijd van het seizoen verloren. Geheel onnodig werd van het veel lager geplaatste SVMM uit Maarn verloren. Met name het scoren van afstand ging KVO slecht af. Ook werden vele schotkansen omgezet in missers. Nog eens drie doelpunten werden we gens overtredingen onder de paal afge keurd. KVO blijft wel koploper met 8 punten uit 5 wedstrijden. Doelpunten kwamen van Mien Driessen en Marcel van der Veer (3), Sity Vissia, Rob de Peuter, Richard Jasper Fayer en Erik Zweenink. Overige uitslagen: KVO 2-RDZ 2 10-16, KVO 4-Doorn 4 9-10, KVO Al-EKVA A3 9-5, KVO Cl-Victum C2 4-1, KVO C2- Woudenberg C3 2-12, Hellas D2-KVO Dl 4-1, Mia El-KVO El 4-0. Voor de maand oktober zijn de volgen de dagen gepland voor het avondvliegen met de Chinook- en Gougar transport helikopters: 13,16, 20, 21,23, 27, 28 en 30 oktober. Bij slechte weersomstandig heden gaan de vluchten vanwege gel dende veiligheidsnormen niet door. Het is zacht uitgedrukt als wij zeggen dat we verdrietig gestemd zijn, omdat wij een gemeentebestuur hebben dat ons verzoek tot het verbeteren van de accommodatie van de ijsbaan afwijst. Het gehele jaar door zou de jeugd van Soesterberg met ons plan kunnen wor den opgevangen en begeleid door een groep vrijwilligers. Een unieke kans voor een gemeentebe stuur, dat voortmoddert met een (ach terhaalde) aanpak van de welzijnspro- blematiek, die per jaar vele honderddui zenden guldens kost in Soest en Soester berg (zie ook de welzijnsnota Rijcken). Er zou geen geld zijn, maar de op brengst van de Soesterbergse voetbal velden is ruim 25 keer groter dan de f 160.000,- die de accommodatieverbe tering aan de Kampweg zou moeten kosten. Krijgt Soesterberg zelfs geen kruimeltje van de Soester tafel? De sport in Soest krijgt nu, zonder fu sie zo'n 5 miljoen gulden. Wij hebben een plan ingediend, dat nog geen 4% van dat bedrag vergt en dat in feite sport én welzijn omspant in Soesterberg. Wij hebben ons plan netjes ingediend begin 1997 en moeten nu (september) uit de krant de "visie" van het gemeen tebestuur lezen. Een nette antwoord brief kan er kennelijk niet af. Geen vi sie, maar ook geen manieren. En daar mee moeten we dan naar de Soesterber- gers, van wie 300 families nu al betalend lid zijn van onze vereniging zonder ac commodatie. Het bestuur van de IJsvereniging Soesterberg. Welkom, gij uit die blauwe bankjes van de Tweede Kamer gewerkte en uitge rangeerde, en op het Binnenhof ge dumpte CDA Tweede Kamerleden. Welkom gij oudjes van het CDA in de gelederen van ww-ers, aow-ers en de vele anderen die het maar moeten zien te redden met datgene wat te weinig is om te leven en net iets te veel om van dood te gaan. Met belangstelling heb ik via de pers kunnen volgen hoe U op een nette wijze de bankjes van het CDA in de Tweede Kamer bent uitgewerkt. Maar!! geen krimp, omkomen van de honger is niet nodig, men mag toch na mens een uwer Bisschoppen zonder te betalen indien nodig zomaar een brood uit de winkel pakken! (in de volksmond is dat jatten). Kijk, omkomen van kou en ellende is in het geheel niet nodig, want dan kunt u toch ook terecht in het tentenkamp in Ter Apel. Kijk, ik heb er al meer de Tweede Kamer uit zien vlie gen, maar dan was het ook wel nodig. Maar dat het CDA op deze wijze zijn politieke vrienden de laan uitzet, dat is toch wel al te dol. J. van Loveren r. 'Hel is niets officieels en ik >vil er ook verder geen woorden f*n *oe" voegen, maar vandaag *"18* ons squadron zijn eigen naam. Dat staat op dit bord en als ik he* papier ver wijder is daarw'e® tevens deze sa menkomst bt-eindigd Dat waren kort maar krachtig de inwij- djIngswoorden van majoor Ph. Whittle, commandant van het 35 jaar jonge 300 squadron, toen hij op woensdag 1 okto ber met zijn mensen voor hun tijdelijk Vrijdag 3 oktober re"A om ongeveer 14.15 uur ee" L: Ipaar u,t Bun schoten in rf",Flat over de Kamp- weg in Somberg. Omdat ze een jjraijcf/ncht roken en de motor be- goII te haperen, parkeerden ze hun jiuto aan de kant van de weg. Toen rook uit de motorkap kwam, ver lieten ze onmiddellijk hun auto, wat maar goed was ook. Ineens stond de motor in brand. Met schuimblussers werd getracht het vuur te doven. Maar zelfs met drie spuitbussen lukte dat niet. De brandweer bedwong het vuur wel, maar de auto moest als wrak afgevoerd. De motorbrand was moeilijk te blus sen. Meer berichten over Soesterberg op pagina 17 (nood)gebouw op de vliegbasis Soester berg stond. Sinds vele weken was het zwaar bewolkt en viel er een lichte mot regen, dus geen weer om een lang ver haal in de open lucht te houden. Met een ruk werd het zwarte papier van een bord verwijderd en stond daar ineens het woord 'Cougarville'. Applaus en even snel rondom het bord staan voor een foto, maar daarna alle hens aan dek voor de vele werkzaamheden binnen het squadron. Op 1 oktober 1962 werd het 300 squa dron opgericht met als bakermat de vliegbasis Ypenburg. Het verhuisde in 1968 naar de vliegbasis Deelen om in 1995 in de echte bakermat van de vlieg basis Soesterberg te worden opgeno men. Een squadron met een verleden van 35 jaar waarin vele soorten vliegtui gen operationeel waren. Het begon met de bekende gele Piper Super Cubs, de Hiller H-23b Ravens, de Beavers en vanaf 1965 de bekende Alouette III he likopters. Tot de hoofdtaken behoorden o.a. gewondentransporten en het oplei den van de helikoptervliegers. En heel bekend was het beroemde helikopterde monstratieteam 'The Grasshoppers', dat tot 1995 tot dit onderdeel behoorde. Sinds de zomer van 1995 is het 300 squadron overgestapt van de Alouettes op de Franse Cougar MK2-transporthe- likopter. Een wentelwiek die onder alle omstandigheden kan worden ingezet; zijn geluid is bij de Soesterbergers al bekend. Nu is de hoofdtaak het vervoer en de ondersteuning van personeel van de Luchtmobiele Brigade, maar ze wor den ook ingezet voor international hu manitaire operaties of assistentie fan de burgerbevolking bij rampen en noodsi- tuaties. In het embleem is een naar be neden springende goudkleurige poema afgebeeld, omdat cougar 'n het Neder lands poema betekent. V? wapenspreuk van het 300 squadron /uidt: 'In mobili- tate vis nostra' (In beweeglijkheid ligt onze kracht). Het 35-jarig bestaan van het squadron werd vrijdag 3 oktober gevierd met een familiedag. Ze kregen de gelegenheid om de werkplek van het squadron te bezichtigen- Donderdag 9 oktober 10.00 koffiemorgen ANBO, Drie Eiken Zaterdag 11 oktober 10.00 klaveijasmarathon, Drie Eiken 10.00 Open dag, Beukbergen 13.00 Nat. Skiwedstrijd, Sportpark Zondag 12 oktober 14.00 langlaufen, skibaan Sportpark Nat. Modelbouw Manifestatie TNO en Museum Maandag 13 oktober 10.00 koffie-inloopochtend, Hoeksteen avondvliegen helikopters Opgaven: tel. 351252

Soester Courant | 1997 | | pagina 19