En dit zijn de knallers van deze week: 698 649 79 CDA-bestuur gunt Van Logtenstein geen plek meer op kandidatenlijst Rechter geeft Remu gelijk llïirk Trein gaat aan Soestduinen voorbij 'Bart Nieuwenhuizen is een held!' Gevraagd VASTE-, en INVAL- L0PERS 6027493 WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 76e JAARGANG NO. 7 V.d. Breemer stopt om gezondheidsredenen Top-tien van CDA-Soest HET VLEESCENTRUM 10.95 6?° Basispakket 'wacht' op programmaraad A. van der Lee yan Breukden 5 Vast-goed 3 Actueel 5 Actueel 11 Actueel 21 Sport 'Gevaarlijk spel' van bierdieven bij Hees Bekeuringen op A.P. Hilhorstweg Drie Soesters op de bon tijdens alcoholcontrole Soester Courant Inwoners niet blij met besluit Nederlandse Spoorwegen 19-jarige Soester redt jongetje in zwembad Gemengd gehakt Verse schol panklaar Boerenkool vers gesneden VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend 5 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 15, Buiten Soest 30, Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Twee zittende CDA-ers - en niet de minst prominente - keren na de ver kiezingen van mei volgend jaar niet meer terug in de gemeenteraad. Arie van den Breemer kondigde onlangs zijn vertrek uit de politiek al aan, omdat zijn gezondheid te wensen overlaat. Het komende ver trek van wethouder Ries van Log tenstein is een verrassing en heeft kennelijk ook nogal wat voeten in de aarde gehad. Het CDA-bestuur presenteert binnen kort de advieslijst, die door de zgn. ver trouwenscommissie is opgesteld en door het bestuur overgenomen. De namen van Van Logtenstein en Van den Bree mer komen daarop niet voor. Volgens CDA-afdelingsvoorzitter Henk Striet- man wordt Van Logtenstein gehouden aan de onderlinge afspraak dat drie zit tingsperioden in de raad het maximum is. Van Logtenstein zelf heeft laten we ten dat hij het besluit betreurt, "vanuit zijn ambitie", maar er wel begrip voor heeft. Het is duidelijk dat hij zich slechts node bij het besluit van het bestuur neerlegt. Strietman benadrukt overigens dat het een moeilijke beslissing is geweest, ge zien de invulling die Van Logtenstein - "tot volle tevredenheid van het bestuur" - aan zijn functie heeft gegeven. Voor het bestuur was het een keuze tussen continuïteit (Van Logtensteins 25-jari- ge ervaring) en vernieuwing. Krol lijsttrekker Strietman gaf gisteren de advieslijst - althans de eerste tien ("verkiesbare") plaatsen - prijs. De CDA-ledenvergade- ring krijgt op 23 oktober nog de gele genheid eventuele veranderingen in de volgorde aan te brengen, maar Striet man gaat ervan uit dat dat niet zal ge beuren. De lijst wordt, zoals verwacht, aangevoerd door fractievoorzitter Bart Krol, die naar eigen inzicht geen reële kans heeft op een Tweede Kamerzetel, omdat hij op de landelijke advieslijst de 52e plaats inneemt. Verrassende nieuwkomers op de Soes- ter CDA-lijst zijn oud-aannemer Jan Smeeing, die op de tweede plaats staat, en Teun Middelkoop, voorzitter van het bestuur van de Rabobank en oud-direc teur van de Nederlandse Export Com binatie, die op positie nummer 4 is ge zet. Op drie staat Els de Waard, die sinds een paar maanden (na het af scheid van Jan Zwaanenburg) in de raad zit. Ze wordt in het CDA gezien als een rijzende ster en vertegenwoordigt het "sociale gezicht" van de fractie, volgens Strietman Zeven zetels? Opmerkelijk is verder dat de zittende raadsleden Jan Pieter Lokker en Besse- line Gerritse pas daarachter (op resp. de plaatsen 5 en 6) terecht zijn gekomen. Op plaats 7 staat Margreet van Roomen, die uit de CDA-jeugd voort komt en bij eventuele zetelwinst - waar op het CDA vurig hoopt - ook een ze tel kan gaan bezetten. Strietman is op timistisch over de verkiezingsuitslag. "We rekenen op minstens zeven zetels, tenzij de landelijke ontwikkelingen ons parten spelen." 1. Bart Krol 2. Jan Smeeing 3. Els de Waard 4. Teun Middelkoop 5. Jan Pieter Lokker 6. Besseline Gerritse 7. Margreet van Roomen 8. Henk Koning 9. Pierre Storimans 10. Martin Oosterveen Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Sucadelappen per kilo Verse worst per kilo Lamsbout (heel of schijven), per kilo lO. Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar :-:W Ries van Logtenstein: treurnis, maar begrip. Arie van der Breemer: gezondheidsredenen. De plaatsen 8, 9 en 10 worden op de CDA-advieslijst ingenomen door resp. Henk Koning (sinds kort wonend in Soest, die in Drente al een respectabe le politieke carrière moet hebben opge bouwd), Pierre Storimans uit Soester- berg (zoon van het oud-raadslid Piet Storimans) en Martin Oosterveen, die op dit moment fractie-assistent is. De lijst zal verder nog worden aangevuld met kandidaten die niet perse een ver kiesbare plaats ambiëren, aldus Striet man. Bloedgroepen Als de CDA-fractie volgend jaar op nieuw uit zes leden zal bestaan houdt dat (opnieuw) een verzwakking van de katholieke inbreng in. Van "bloedgroe pen" is bij het Soester CDA weliswaar nauwelijks sprake meer, maar er werd altijd nog wel rekening gehouden met de kerkelijke herkomst. De protestanten zijn echter aanzienlijk zwaarder verte genwoordigd dan de katholieken. Krol, de Waard, Middelkoop, Lokker, Gerrit se, Koning en Oosterveen zijn van pro testantse huize; Smeeing is de enige ka tholiek in de (verkiesbare) top van de lijst, en wordt pas een heel stuk verder op gevolgd door Van Roomen en Sto rimans. Aan de voorwaarde dat er min stens één prominente kandidaat uit Soesterberg moet komen wordt met Pierre Storimans voldaan. Interessant is ook dat er in de top van de CDA-lijst twee vertegenwoordigers van het bedrijfsleven voorkomen (Smeeing en Middelkoop), twee docen ten uit het middelbaar onderwijs (Krol en Lokker) en twee automatiseringsdes kundigen (Koning en Oosterveen). 'Vrouwelijk' aandeel Opmerkelijk is verder dat het maximum van drie raadsperioden niet van toepas sing is verklaard op Besseline Gerritse, toch ook al een van de "oudjes". Vol gens Strietman is in dit geval juist van de afspraak afgeweken om de continuï teit in het "vrouwelijke" aandeel te waar borgen, gezien de betrekkelijke onerva renheid van Els de Waard en eventueel Margreet van Roomen. In het geval van Van Logtenstein speelt mee dat er voor hem wel goede vervangers geacht wor den klaar te staan. Strietman ziet in de lijst een waarborg voor continuïteit en vernieuwing, zoals hem bij zijn aantreden als voorzitter ze ven jaar geleden voor ogen stond. "Deze lijst ziet er gezond uit; het zijn allemaal mensen die weten waar ze het over heb ben. Zo kunnen we bouwen aan de toe komst." Hij gaat er voorshands van uit dat de ledenvergadering de lijst niet zal wijzigen. "Ik wil 'm in elk geval graag verdedigen." De REMU mag per 1 oktober 21,39 gulden per maand rekenen voor het pakket van 32 zenders dat ze nu in Soest aanbiedt. De kabelex ploitant werd eergisteren door de Utrechtse rechter in het gelijk ge steld in het kort geding dat de ge meente tegen de REMU had aange spannen. De REMU heeft het recht het tarief aan te passen aan de uitbreiding van een programmapakket, omdat de regionale programmaraad nog geen basispakket heeft samengesteld. De rechter vindt het niet onredelijk dat de REMU nu 21,39 gulden vraagt voor 32 zenders. Omgerekend naar het oude pakket van 22 zenders had de REMU zelfs 26,67 gulden kunnen vragen. De gemeente had op 29 september be toogd dat de exploitant sinds de nieu we Mediawet van 1 september verplicht is om minimaal vijftien zenders aan te bieden voor maximaal 17,78 gulden. Maar volgens de rechter geldt dit voor schrift pas als de nieuwe programma raad de inhoud van het wettelijk basis pakket van vijftien zenders heeft be paald. Dat is nog niet gebeurd, omdat de regionale programmaraad nog moet worden samengesteld door de gemeen teraden van Soest, Amersfoort en Bun schoten. Dat de REMU tot die tijd zelf een goedkoper basispakket moet aanbieden, is de rechter met de gemeente oneens, omdat de kabelexploitant dat niet op eigen houtje mag doen. Enkele weken geleden stelde de REMU haar abon nees overigens ook de keuze uit een voorlopig beperkt basispakket van acht zenders, maar daar werd snel van afge- Bij de liberalisering van de Mediawet was het aanvankelijk de bedoeling dat de inhoud van het basispakket wettelijk zou worden vastgesteld, maar de Twee de Kamer gaf er toch de voorkeur aan om de burgers via de programmaraad invloed te geven op de inhoud ervan. Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 22 VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 nccofififaury firlas(in^aavir$ Koningsweg 29, Soest AA Telefoon (035) 603 7000 zie pagina Beperkte opknapbeurt Steenhoffstraat. Overstap naar landelijke politiek is voor Bart Krol nog ver weg. Deel trapveld wijkt voor auto's. Soester huisarts injecteert kennis. Voor barricade moet je in Soest zijn. Hees boort verwachtingen de grond in. Als de politie ze niet in de kraag had gegrepen, dan hadden de leden van Hees waarschijnlijk zelf een klopjacht georganiseerd. Want het domste wat je op het terrein van de voetballers kunt doen, is hun bier stelen. Je mag daar overal aankomen, behalve aan het geestrijk vocht en hun vrouwen Dat wist een 23-jarige inwoner van Utrecht kennelijk niet. Met een handlanger uit Zeist - die het, zo zou hij later verklaren, wel eens span nend vond om in te breken - forceer de hij het hek van het complex aan de Verlengde Oude Utrechtseweg en vernielde hij het slot van de voor raadkast. Het tweetal nam zaterdagmorgen omstreeks twee uur enkele vaten bier en kratten met limonadeflessen mee en keerde na de eerste rit terug om de auto opnieuw vol te laden. De in brekers waren echter te luidruchtig geweest, want een buurtbewoner had hen gehoord en de politie gebeld. Die ontdekte de dieven om tien voor drie toen ze uit het bos kwamen rij den met wederom een aantal vaten aan boord. Het tweetal gaf gas en vluchtte over de Wieksloterweg in de richting van de Biltseweg, maar werd achterhaald door de politie. De Utrechter vertelde later dat hij met de opbrengst van de buit een schuld had willen aflossen. Tijdens de wed strijd van het eerste elftal werden de vaten en kraten teruggebracht door de politie. Die werd bij Hees met open armen ontvangen. Op de A.P. Hilhorstweg zijn maandag middag twee automobilisten bekeurd, omdat ze de gesloten verklaring aan hun laars lapten. Ze werden aangehouden tijdens een controle die de politie tussen half vier en kwart over vier hield. In dat tijdsbestek werd een bromfietser meege deeld dat hij het certificaat van zijn voertuig moet komen tonen op het po litiebureau. Drie Soesters zijn vrijdagnacht betrapt op rijden onder invloed. Ze werden be keurd tijdens een alcoholcontrole die de politie tussen tien uur 's avonds en twee uur 's nachts in zowel Eemland-Noord als Zuid hield. Een 35-jarige Soester werd aangehou den op de Birkstraat, een 42-jarige man liep tegen de lamp op de Amsterdam sestraatweg in Baarn en een Soesterber- ger van 26 moest stoppen op de Hilver- sumsestraatweg. Alledrie kregen ze een rijverbod van vijf uur en een boete van 850 gulden. De 35-jarige man had zijn rijbewijs niet bij zich en moest om die reden zijn auto meegeven aan de poli tie. Hij kon de auto later, op vertoon van zijn rijbewijs, ophalen bij het poli tiebureau. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 In Soestduinen zijn ze niet blij met de beëindiging van de treinbedie- ning op het station aan de Beaufort- laan. Op 30 mei volgend jaar kan daar voor de laatste keer worden in gestapt in de stoptrein Amersfoort- Utrecht (v.v.). Een loket heeft het station al decennia niet meer. Wie in Soestduinen instapt en nog geen kaartje heeft, moet in de trein bij de conducteur een enkeltje of een retourtje kopen. Al geruime tijd hing in de lucht dat de stoptrein tussen Amersfoort en Utrecht en v.v. met on verminderde vaart langs het station in Soestduinen zou gaan denderen. En onlangs hebben de Nederlandse Spoor wegen (NS) de knoop doorgehakt. Over zeven maanden kunnen de perrons en de vrijwel nieuwe wachthuisjes als nut teloos worden beschouwd en gaat de trein aan Soestduinen voorbij. In een brief vraagt de Stichting Bewo nersbelangen Soestduinen het college bezwaar aan te tekenen tegen het besluit van de NS. Ze vreest dat na 30 mei meer verkeer door de smalle straten van de dorpskern zal rijden, omdat werkne mers van onder meer Polychrome en bezoekers van het bos en de Lange Dui nen noodgedwongen de auto pakken in plaats van de trein. Bij Polychrome is men niet blij met de plannen van de NS. Het bedrijf heeft de Spoorwegen ge vraagd in elk geval tijdens de spits trei nen te laten stoppen. De Stichting schrijft ook dat veel inwo ners van Soestduinen, hun studerende kinderen, familie en kennissen regelma tig gebruik maken van de trein die in Soestduinen stopt. Volgens cijfers van de NS maken dage lijks nog maar 150 reizigers gebruik van de treinbediening in Soestduinen. Voor De nagenoeg nieuwe wachthuisjes van station Soestduinen kunnen over goed een halfjaar worden weggehaald, want (jan zal de stoptrein in volle vaart door- rijden. een bedrijfsmatige treinexploitatie ach ten de NS het daarom niet langer ver antwoord de machinist één keer per uur (in de spits elk half uur) te laten stop pen in Soestduinen. Het college van burgemeester en wet houders van Soest betreurt het besluit, maar toont wel begrip voor de vervoer- kundige en bedrijfseconomische afwe gingen van de NS. Om die reden vindt het college het niet realistisch bezwaar te maken. Bij de NS is er wel op aan gedrongen contact op te nemen met de busmaatschappij Midnet en de provin cie om ervoor te zorgen dat de bereik baarheid van Soestduinen per openbaar vervoer in de avonduren en tijdens de weekeinden gewaarborgd blijft. Bart Nieuwenhuizen uit Soest is maandag uitgebreid gehuldigd voor zijn heldendaad: de redding van een 5-jarig jongetje, dat zondagmiddag bijna verdronk in Aqua Indoor. De 19-jarige leerling van de Lasenberg - de school van het Van Arkel-insti- tuut - bracht het jochie veilig op de kant. Toen Bart in de gaten had dat het knaapje (afkomstig uit Amersfoort) naar de bodem van het zwembad zak te, aarzelde hij geen moment. Bart is een uitstekende zwemmer - hij is o.a. lid van de Duinkikkers - en verstaat ui teraard ook de kunst van het reddend zwemmen. Daardoor heeft hij zonder twijfel het leven van het jongetje gered. Volgens ooggetuigen zag het knaapje - de naam is onbekend gebleven - al blauw toen hij door Bart op de kant werd gezet. De gewaarschuwde bad meesters zorgden ervoor dat hij zo snel mogelijk Per ambulance naar het Eem- land-ziekenhuis werd overgebracht, Zondagavond mocht hij al naar huis. Hij had er niets ernstigs aan overgehouden. Bart, zijn redder, werd zondag bij Aqua Indoor al gefêteerd voor zijn helden- kilo 1040 nu 500 gram 250 gram +90 daad. Maandag gebeurde dat ook nog eens bij Albert Heijn aan de Smitshof, waar hij op maandag en donderdag sta ge loopt, en natuurlijk op school. Wijk agent L.J. Bomhof kwam 's middags met een cadeaubon naar de klas van Bart, om de bewondering van de poli tie te onderstrepen, en van de meesters en de juffen kreeg Bart een oorkonde en bloemen. Bart liet zich de belangstelling met veel plezier welgevallen, vooral toen de kb* hem "Bart's Heldenblues" toezo«g: "Bartje, je redde een leven. Bartje, wat Bart Nieutrrnhuizen wordt gefelici- teerd door wi/kagent L.J. Bomhof. ben je eenheid- Jij was daar en deed het maar. Je sprong in 't bad en deed toen wat. Je redde mooi een leven. Wat een heldendaad was dat!" zie pag.22in dit blad) Burg. Grothestraat 54

Soester Courant | 1997 | | pagina 1