Hees boort verwachtingen de grond in D I95 SEC ernstig verontrust over clustering Automatisme laat SoVoCo in de steek Courant Greenstars kan niet, Soest durft niet in saaie derby Selby wint ook buitenshuis znever SEC ontpopt zich als middenmoter I PARKET. VOETBAL zondag VOETBAL zondag Loodgieterswerk SEC begroet nieuwe trainer Paul Muller met overwinning Dankzij zeges in alle enkelspelen Vechtlust levert Eemvogels toch nog een punt op Slechtste wedstrijd tot nu toe leidt tot eerste nederlaag: 1-2 - I VOLLEYBAL PAGINA 21 PAGINA 20 WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT Voetballers eisen volwaardige trainingsfaciliteiten op Bosstraat-West Remise heren; Damesteam verliest overtuiging met winst binnen handbereik Verdiende zege op Olympia vlak voor tijd binnengehaald ark-laminaat- SEC begint zich in de derde klasse te ontpoppen als een volwaardige middenmoter. Door de 2-1-zege op Olympia steeg de ploeg weer met stip. De overwinning werd vijf minu ten voor tijd binnengehaald door Saban Aksit. Het tijdstip van de winnende treffer riep associaties op met vorig seizoen, toen SEC glansrijk kampioen werd in de vierde klasse en met name in de eerste competitiehelft regelmatig vlak voor tijd de zeges binnenhaalde. Maar boeiende verhalen over een titel komen op dit moment zelfs bij de meest fantasievolle groenwitten nog niet naar boven, zelfs niet als het buiten zacht en het bier koel is. Evenals UW, Olympia en JSV/ Nieuwegein bezit SEC zeven punten en bedraagt de voorsprong op de drie de gradatieplaatsen nu al drie, vijf en zeven punten. En dus is er meer rust in de tent dan drie weken geleden. De overwinning op Olympia was ver diend, omdat SEC het betere van het spel had en meer mogelijkheden creëer de. Dat het halverwege pas 1-0 was, viel daarom enigszins tegen. Alleen Peter van den Berg had een gaatje gevonden, toen de doelman van de bezoekers een vrije trap van Luits Houkes niet onder controle kreeg. Dat was in de vijftiende minuut, daarna hadden dezelfde Van den Berg, Ramon Heijnen en Dennis Brons trainer Gert-Jan Timmer en hun ploegmakkers meer op hun gemak kun nen stellen, maar dat deden ze dus niet. Gelijkmaker In de fase dat Olympia veelvuldiger de middenlijn overschreed, bleef SEC het gevaarlijkst, maar Van den Berg faalde weer. Evenals Heijnen en Mark Boete kees. Daarom deed Harold Groot van Olympia het maar voor. Hij zorgde in de 65e minuut voor de gelijkmaker. Het leek erop dat beide elftallen op een gelijkspel afstevenden, maar een mooie combinatie tussen Heijnen en uitblinker Zeki Kurt leidde in de 85e minuut de beslissende treffer van Aksit in. In de laatste minuut werd een doelpunt van invaller Cees Dorrestein (die de aan zijn knie geblesseerd geraakte Van den Berg was komen vervangen) afgekeurd. Na een blunder van de doelman schoof hij de bal naar het lege doel, maar de scheidsrechter vond het kennelijk welle tjes en floot af voordat de bal de doel lijn had gepasseerd. Bij SEC liep Bulent Kurt tegen zijn eer ste gele kaart op. Bij Olympia werden twee spelers geboekt. SEC miste overi- ln de rebound brengt Peter van den Berg de stand na een kwartier spelen op 1-0. Foto: Aldo Allessie gens Marco Martens. De aanvoerder kreeg twee weken eerder rood en moet van de KNVB gedurende vier wedstrij den zijn zonden overdenken. Thimo Timmers verving Martens als rechter vleugelverdediger. Greenstars kon niet en Soest durfde niet. Dat kan zo'n beetje doorgaan als een samenvatting van misschien wel de meest teleurstellende derby die beide elftallen met elkaar uit vochten. Er was totaal geen bele ving, zoals dat in voetbaltermen heet, zodat Greenstars en Soest ie der een punt kregen (1-1). Het eerste half uur gebeurde er hoege naamd niets, maar bij de eerste serieu ze aanval van de Baarnaars was het raak toen Robert van Wilsum de voorzet van Jeffrey van de Biezen het best beoor deelde. Nog voor de rust werd het gelijk. Jeroen Dorresetijn schoof de bal naar Paul Hil- horst die met een strakke voorzet Mi- chel Vlaswinkel bereikte. Via de paaj' werkte de lange spits de bal in het doel. Michael van Ee moest nog een "nJe traP van Raymond de Ruyter pareren, waar na Jeroen van Veene/Maal de eerste helft afsloot door de over "et doel te schieten. In de tweede beln kregen beide teams schotkansen. mrmr gescoord werd er niet me^ Opvallend was wel de wissel dje peter Visee tegen zijn vorige club toepaste. In de 56e minuut haalde hij Aijan Grapendaal naar de kant en stuurde de trainer Martijn Stalenhoef het veld in. De voormalige aanvoerder speelde op 20 april voor het laatst in de hoofdmacht en liep toen tegen twee gele kaarten en een lange schorsing op. Bij zijn rentree werd Stalenhoef als libe ro opgesteld, zodat René de Bree de plek voorin overnam van de gewisselde Grapendaal. Stalenhoef was er debet aan dat Soest meer grip kreeg op bet middenveld, terwijl De Bree de bal in de hoek mikte, maar zag dat Marco van Burgsteden zijn vingers op de juiste plek liet hangen. Namens schoten Van Wilsum en LemroüSSie over> voordat Ferenc Kleiner* vlak voor tijd Vlas- winkel kwaf vervangen. In de laatste minuut probeerde de voortdurend zwaar gedekte André Hufman het eindelijk ee„ keer, maar de spits, die een week eerder driemaal succesvol was, schoot naast. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 VOETBAL zaterdag Paul Muller heeft zijn eerste zege binnen als coach van SEC-zaterdag. Met de nieuwe trainer voor hef eerst in de dug-out 'sclapeerden' de groenwitten in eigen huis AH'78:3- Na een zenuwachtige start kwam SEC beter in het spel, wat in de twintigste minuut resulteerde in een doelpunt van Mark Schenderling. SEC ontsnapte aan de gelijkmaker en kwam in de tweede helft op 2-0 door een treffer van Ren- zay Albay. Kort daarna zorgde Remi van der Po] voor 3-0. Omdat SEC zich teveel met offensieve daden bezigde, kreeg AH'78 meer ruimte voor uitvallen. De gasten scoor den één keer tegen. Selby speelde zondag de eerste uit wedstrijd van dit seizoen tegen BAS Badminton. Het bezoek aan Bid dinghuizen werd afgesloten met een 2-6-zege. Johan Meijer haalde in zijn enkelspel door goede spreiding het eerste punt voor Selby binnen: 15-6, 15-9. Siebren Roorda, derde heer van Selby, maakte er een spannende partij van. Door goed spel langs de lijnen wist hij met 15-14 en 15-13 het tweede punt te scoren. Chantal Broekhuis speelde haar eerste game uitstekend (11-6). Door concen tratieverlies liet ze de tweede game lig gen (6-11). De beslissing viel in de der de game waarbij Broekhuis na een ach terstand van 1-7 terugkwam tot 7-7, doorging en won met 11-8. Lydia van den Dijssel had met haar tegenstandster uit Biddinghuizen geen moeite en liet met 11-1,11-8 het vierde punt voor Sel by noteren. Meijer en Roorda gingen in het heren dubbelspel kansloos ten onder 4-15/7- 15. De dames wonnen daarentegen door fantastisch samenspel het dubbelspel met 15-11,15-10. Het gemengd dubbel spel van Meijer en Van den Dijssel ver liep niet naar wens. De eerste game konden ze nog pakken (15-10), de tweede game ging naar de tegenstanders (10-15). Meijer sloeg alles in het net, was niet geconcentreerd en mede daardoor trok BAS Badminton in de derde game aan het langste eind: 2-15. Broekhuis en Roorda mochten het kar wei afmaken. De eerste game ging naar Selby (15-13), door vermoeiheid ver speelden ze de tweede game (7-15). Een derde game moest de beslissing brengen, moeizaam, maar op conditie konden Broekhuis en Roorda de wed strijd winnend afsluiten met 18-14. Door te blijven knokken sleepte Eemvogels zaterdag een punt uit het duel met Fiducia. De korfballers toonden vechtlust en maakten een achterstand van drie doelpunten goed: 8-8. Fiducia liep in de eerste helft uit naar een 4-1-voorsprong, maar door doel punten van Pieter de Waard en Stanley de Vries werd het voor de pauze nog 4 3. De doelpunten vielen daarna over en weer. Op 6-5 maakte Lonneke Drop gelijk en nadat ook Wim Oldewarris zijn ploeg naast Fiducia had geschoten (7-7) tekende Drop voor het mooiste doel punt van de wedstrijd. Ze dolde de twee dames van de opponent en schoot ver volgens beheerst de bal door de korf. Toen was het de beurt aan Fiducia om gelijk te maken en dat lukte. Het was niel zo dal een UFO of de waf vertrouwder ogende Ruimte veer op de Verlengde Oude Utrechtseweg landde en de spelers van Hees terug op aarde bracht. Als een komeet waren ze weliswaar om- hoog geschoten na de daverende competitiestart, maar volgens Ron Baselaar was hij niet de enige die Jhet beide benen op de grond was bl,jven staan. Steerverhogend was het in ieder geval wc' wat de jonge trainer en zijn man schappen de afgelopen weken hadden gepresteerd. Bovendien zaten er zater dagmiddag niet voor niets ruim 150 (Waar zie je dat nog in de zesde klasse) niet betalende bezoekers vol verwach ting langs de lijn. 'Hezianië' was Klaar voor een nieuwe verovering en een lancering naar de top positie. Edoch, het geplande volksfeest je voor het kampioenschap-na-vier- duels werd op wrede wijze de grond in geboord. Niet door twee inbrekers, die in de voorafgaande nacht acht vaten bier hadden gegapt (de slijter was al gebeld en langsgekomen). Nee, Hees gooide zijn eigen glazen in door indivi duele fouten en omdat sommige strij ders kennelijk toch met hun hoofd in de wolken liepen. PVDV won volkomen verdiend met 1-2. Peter de Jong was na drie wedstrijden de gevierde held. De tot spits gebombar deerde middenvelder had er toch al zes inzitten. Maar hij mag zich gerust tot en met vrijdag kapot schamen over de ma nier waarop hij afgelopen zaterdag zijn 'land' vertegenwoordigde. Als de bal precies in de voeten werd gespeeld, was hij bereid aan lichaamsbeweging te doen, verder deed hij nagenoeg niets. In de zesde klasse mag je een voetballer niet aanspreken op zijn technische te kortkomingen. Maar inzet is het minste wat van een speler mag worden ver wacht. Ook van Peter de Jong die ove rigens best aardig kan voetballen. Als hij zin heeft. Natuurlijk had ook Daselaar gezien dat De Jong én anderen hadden verzaakt. "En dan ben je je krediet wel kwijt. Je mag als speler allemaal één dramatische wedstrijd spelen, maar dan houdt het op. Niemand heeft hier privileges," sprak hij streng, maar in alle ernst. "Kijk, Nico van de Veen speelde ook niet goed, maar hij werkte keihard. Dan hoop je dat de rest dat oppikt, zodat je toch een lekkere wedstrijd speelt." Het voert veel te ver de schuld van de nederlaag in de schoenen van De Jong alleen te schuiven. Hees kwam dit sei zoen, de voorbereiding incluis, niet slechter voor de dag dan zaterdag. Er waren excuses. Hans Uit den Bogaard en Krijn Schouten waren niet fit, maar speelden wel omdat er niemand achter de hand was. En Richard Rademaker, nog te jong om op een bromfiets te mo gen rijden, werd node gemist op het middenveld. Daselaar: "Michel van Drie heeft het goed gedaan, maar Richard is rustiger aan de bal en laat de anderen beter voetballen. Dan mis je dus ge woon een jongen van vijftien." Het eerste verlies was direct het gevolg van twee fouten. Michael van de Pf°\L de helft van de verloor de bal ongelukkig op van PVDV, omdat het bffF scheidsrechter voorkwam dat ^Jn Pass aankwam. In de daar°Pv0 Sende coun- ter dook Hees d™jtPe'er?. °P ,de rechtsbuiten va-FyDV.d,e de sl™ naar binnen 3>eelde.zoda' <wee van zijn medespe'crS ongestoord de openings treffer Konden voorbereiden en realise ren. Deze waarschuwing na vijftien mi nuten hielp niet. "We hadden nog zo afgesproken om achterin geen risico's te nemen," zei Daselaar naar aanleiding van de 25e minuut, waarin voorstopper Wout Blan- kenstijn in het centrum van de verdedi- ging de bal kunstjes wilde gaan lere?'-ï!_ iets van dien aard, en prompt de b*1,n" leverde: 0-2. t Hees zette even aan en n* maakte b3feI'In de '^ede t Hees zich geen spat beter dan Bovendien gebiedt de realiteit te me'den (lat over een stuk of drje spelers beschikte die er op het tech nische vlak boven uitstaken. Daarom werden de spitsen van PVDV gemakke lijker bereikt dan Schouten, De Jong en Dorresteijn. Bloeddrukverhogend, maar daarom leuk, was het eerste kwartier na de pau- ze. Hees opende met twee kansjes, Uit den Bogaard tikte de bal tegen de paal, Dorresteijn was dichtbij 2-2 en PVDV knalde de bal binnen vijf seconden tweemaal tegen de lat. Tegen de verhou ding in had Dorresteijn later voor 2-2 Na zijn eerste competitiewedstrijd als coach van de heren kon Ali Mo- ghadassian zich vinden in de uitslag van 2-2. Gemini verdiende net zo goed een punt ais Stam/SoVoCo, vond de volleybaltrainer die vorig seizoen zelf nog wel eens meedeed met het eerste. Moghadassian bouwt aan een team dat nieuwe gezichten kent. Zoals Marcel van de Veer die rechtstreeks uit de jeugd naar de eerste klasse stroomde om zijn gedegradeerde clubgenoten bij te staan. Over de jonge midaanvaller was de coach best te spreken. "Hij moet natuur lijk nog wennen aan het heren 1-gebeu ren, maar heeft zich in twee maanden enorm ontwikkeld. Als hij zo doorgaat, kan hij over een poosje op een hoger niveau gaan spelen." Van de Veer kreeg een basisplaats van Moghadassian, speelde zeer verdienste lijk, maar had zijn energie verbruikt toen de vierde set aanbrak, omdat hij veel hand- en spandiensten had verricht in de blokkering. Moghadassian moest zaterdag veel sleu telen, omdat Marcel Swart een kijkope ratie achter de rug heeft en Jaap van der Vinne met zijn schouder tobt. Het kwam de automatismen in de ploeg niet ten goede, maar het verlies in de eerste set (9-15) werd voornamelijk veroor zaakt door stress. "Ze wilden te graag en dan kun je niet op een constant niveau spelen," legde de coach uit. Hij zag in de tweede en derde set dat Stam/SoVoCo een betere opslag had, de blokkering goed aansloot en dat spelverdeler Jurriën van Slooten pro gressie boekte. De uitbetaling kwam op 15-10 en 15-6. De buitenaanval en de spelverdeling gaven, volgens Moghadassian, in de vierde set de doorslag. Gemini toonde zich slimmer en vond de zwakke scha kels in de blokkering van Stam/SoVo- Co gemakkelijker. Hoewel de cijfers van de vierde set (5-15) anders doen ver moeden, werd Stam/SoVoCo niet weg gespeeld, stelde Moghadassian. "We wonnen alleen de rally's niet, Gemini trok daarin steeds aan het langste eind." Dames In Hoogezand stak een bekend feno meen de kop op. Het damesteam van Stam/SoVoCo was een eind op weg, maar met de winst binnen handbereik vloeide de overtuiging uit de speelsters. De ploeg opende fris met een 7-15-zege op Formido Hoogezand/DAK, ver toonde in de tweede set al tekenen van een afbrokkelings-proces, maar kwam via 13-15 wel met 0-2 voor. Daar had ook Inge Olthof niet op gere kend. De nieuwe trainer/coach van de eerste divisionist kwam daarna tot de slotsom dat haar speelsters van het prin cipe van vrijheid-blijheid waren afgewe ken. "In de derde set kwamen we pas send in de problemen, daarna nog meer. Toen werd het een service- en pass-spel letje. Op 7-3 maakte Stam/SoVoCo vijf passfouten op rij en daarmee luidde het de nederlaag in. Het werd 15-8 en 15- 6 en daarmee 2-2 in de wedstrijd. Sneu was de wijze waarop de wedstrijd werd beslist. Bij een stand van 14-13 mocht Formido Hoogezand/DAK ser veren. De bal viel in één keer op de vloer. Stam/SoVoCo mag het zaterdagmiddag om vijf uur proberen tegen Zwolle dat met een jonge ploeg naar De Bunt komt. "Een uitdaging," vindt Inge Olt- hoff, "Zeker met het thuisvoordeel, dat DAK tegen ons ook had. De mensen moeten op zaterdagmiddag iets leuks doen en gaan dan in de sporthal tegen zo'n team aan schreeuwen." K 4' Rii SEC is Prn«tl'OA vornnf>...o<:7n nrnnf in aIl Bij SEC is ernstige verontrusting ontstaan over de uitwerking van de clustering van buitensportaccom modaties. Nu MHC Soest op de Bosstraat-West toch een derde veld zal krijgen, is de voetbalvereniging bang de dupe te worden van het ruimtegebrek. Met drie velden voor MHC Soest en twee speelvelden voor SEC blijven er op de Bosstraat-West stroken over, waarop de voetballers kunnen trainen. In het gemeentehuis wordt gepast en gemeten om te kijken hoe die stroken kunnen worden samengevoegd tot een trainings veld van SEC. Daarna volgt overleg met de Heidemy of de indeling ook tech nisch uitvoerbaar is. Onvoldoende ruimte Duidelijk is wel dat er onvoldoende ruimte is voor een trainingsveld dat net zo groot is als een speelveld. Volgens het SEC-bestuur had iedereen, die de Bos straat-West een beetje kent, dat van te voren wel kunnen bedenken. Volgens de gemeente zijn er geen normen voor de omvang van een trainingsveld. "Als SEC vindt dat het trainingsveld ook 100 bij 64 meter moet zijn, moeten we ze teleurstellen. Dat zit er niet in. Maar we hebben nog niet de conclusie getrokken dat een derde veld niet kan. Misschien dat we de entree van de Bosstraat-West erbij künnen betrekken. Die is nu heel breed en zou misschlmet een week of drie duidelijk is of het kan of niet," al dus S. Pot, hoofd van de afdeling wel zijn. Aankoop grond Een eventuele tweede stap is aankoop van grond naast de Bosstraat-West. In dat geval zou een derde veld voor SEC kunnen worden aangelegd. Maar Pot acht dat niet de meest ideale oplossing, omdat de gemeente dan een bestem mingsplan-procedure in gang moet zet ten voor de aangekochte grond. Het college zal daarom de ontwikkelingen moeten terugkoppelen naar de raad. "Het zou gemakkelijker zijn geweest wanneer het raadsbesluit duidelijker was geweest," beaamt Pot. Naar aanleiding van een publicatie in deze krant stelde PvdA-er Wil Stekelen burg vorige week vragen aan sportwet houder Ries van Logtenstein. Haar frac tie had tijdens de gemeenteraadsverga dering reeds opgemerkt dat het derde (gras)veld, wat MHC Soest door het VVD-voorstel in de schoot werd gewor pen, niet ten koste zou mogen gaan van het trainingsveld van SEC. Nu onduide lijk is wat er voor SEC overblijft, stak ze haar licht op bij Van Logtenstein, maar die hield zich op de vlakte en stelde dat hij nog geen overleg had gevoerd met SEC en MHC. Stekelenburg wil elke maand op de hoogte worden gehouden over de ontwikkelingen en vorderingen die het gemeentebestuur boekt in het ingrijpende clustering-proces. Gesprekken Inmiddels heeft de gemeente wel oriën terende gesprekken gevoerd met afzon derlijk vertegenwoordigers van MHC Soest en SEC. Aan de hand van de wensen van deze clubs zoekt de ge meente weer contact met de Heidemy om te bespreken wat wel en wat niet mogelijk is. Volgens ambtenaar Pot vin den deze gesprekken in de vertrouwelij ke sfeer plaats. Maar het verontruste SEC-bestuur klom meteen in de pen, "SEC wenst niet te worden achterge steld bij andere voetbalverenigingen," aldus het bestuur dat bereid is tot over leg, maar dan alleen als dat gericht is om SEC ook in de toekomst over goe de trainingsfaciliteiten te laten beschik ken, die gelijkwaardig zijn aan die van de andere voetbalclubs. kunnen zorgen, maar de actie was te gehaast en zijn schot te slap. En nadat Uit den Bogaard de bal nog eens tegen de paal had zien botsen, leek Van de Broek in de laatste minuut alsnog gelijk te maken. Het recht zegevierde. EREN ONDER 1 DAK 't: Amsterdamseweg 29, Gamma, tel. 033-4651737, Stam/SoVoCo in de aanval via Roel Richmond. Foto: Aldo Allessie 30 en 30 x 60 cm 7zonder facetkanten. 90 en 15x60 cm /zonder facetkanten, el, roomwit, beige, blauw, rood en zwart, metallic groen, en aubergine, w kleur naar wens... rrne strook- en blokpatronen meinse klassieke motieven. eter gratis vanaf en geldig t/m 19 oktober 1997 massief Trainer Ron Daselaar probeert in de rust het tij te keren, de zijn slechtste wedstrijd tot nu toe en stelde de ruim 150 toe- maar de spelers zien de bui kennelijk al hangen. Hees speel- schouwers teleur met een 1-2-nederlaag. Foto: Aldo Allessie

Soester Courant | 1997 | | pagina 21