Soest >flijke en-en wren Tamme start kost Smeeing/BDC punt WZ'49 moet ambities bijstellen Heren MHC Soest draaien lekker mee Tenniskampioenschappen afgesloten Toekomst bowlers aan zijden draad Erik Tolboom wint Pijnenburgcross 2,5 1SPORTI bco handbal reiT 0RBANDEN Sponsors voor Stam/SoVoCo 3 PAGINA 22 dijk natuurlijk - Soest 14 WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT Promovendus mist vijf straf worpen in eerste helft PAGINA 23 Candia '66 bezorgt 'titelkandidaat' tweede nederlaag op rij VOETBAL zaterdag Damesteam mist voltallige aanvalslinie HOCKEY 1o LOS DAMMEN Bittere pil DVSB in thuiswedstrijd PAARDENSPORT Springwedstrijd bij twintigjarige LR/PC Eldorado SCHAKEN Snelschaaktitel komt weer terecht bij gastspeler Bandenservice BASKETBAL Sportieve revanche basketbalsters op valse ouverture AUTOSPORT Donald Molenaar pakt titel in Renault Mégane Gerrit Kasius wint zomercompetitie van De Snoekbaars Roofbouw op bestuursleden eist zijn tol BOWLING Belangstelling en deelname nemen toe ATLETIEK mWm Sportprogramm^ OPENINGS- AKTIE Open Dag vv SEC woensdag 15 oktober Üpitoi* betonboringen U dacht altijd, een deur is een deur.,. Totdat u bij Schipper Soest kwam kijken. Niet om 'n open deur in te trappen, maar Schipper Soest heeft écht een ongelooflijke grote col lectie binnen- en buiten deuren. In talloze stijlen, kleuren, houtsoorten, uitvoeringen en inclusief beslag. Daarnaast krijgt u uitge breid advies waar u wat aan hebt, ook over het al dan niet zelf aanbrengen. Kortom, bij de deuren van Schipper Soest draait 't om kwaliteit. 1EST KONINGSWEG ijn gezondheid intwoord trainen livo leiding in een dy-builders sfeer ig die mij past igstelling voor epstherapie i de mogelijkheid lit te breiden, a.s. starten wij naandag van r. ïldt een speciale regeling!). tefles) Vier uur rijden, achttien tijdstraffen van twee minuten en 48 doelpun ten. Het werd een gedenkwaardige rondag voor de heren van Smeeing/ BDC dat de competitie begon met een uitwedstrijd tegen HVC uit Em- oiercompascum, ten zuiden van Denemarken. je urenlange autoritten kwamen op jaam van Smeeing/BDC, de tijdstraffen ia de doelpunten werden gedeeld. Of let de lange reis, de spanning of een combinatie daarvan was, weet Gerard lakker niet. Maar de coach was bijzon- Ier teleurgesteld over de manier waar- op de handballers uit Soest de wedstrijd begonnen. "Te mat, terwijl we de wed- strijd in de eerste helft al hadden kun- nen beslissen." Dat gebeurde dus niet, omdat de Soes- ters de ene na de andere kans om zeep hielpen en het zelfs presteerden om voor rust vijf strafworpen te missen. Het ge volg was een 12-8-achterstand na der tig minuten. In de tweede helft gebeurde er van al les. De scheidsrechters volgden hartelust de nieuwe instructies op en strooiden met tijdstraffen. Guus Tourné had de eer driemaal bestraft te worden en maakte het einde van de wedstrijd vanaf de kant mee. Het spel aan beide kanten was gehaast, rommelig, chao tisch en slordig. Maar gescoord werd er volop. Achterhalen Met Charles van Kordelaar en Charles van Zetten, die beiden acht doelpunten op hun naam brachten, slaagde Smeeing/BDC er in de Emmercompas- cummers te achterhalen. Acht minuten voor tijd was het 20-20, waarna HVC toch weer naar 24-21 liep. In de laatste drie minuten trok Smeeing/BDC de stand voor de tweede maal gelijk: 24- 24. "Met veel pijn en moeite hebben we puur op inzet een punt gepakt. Er ge beurde zoveel, maar zo horen we niet te spelen," aldus Tukker die niet is te spre ken over de zwaardere straffen die de leiding moet uitdelen. "Je mag tegen woordig niets meer. Voor de spelers, de coaches en de scheidsrechters is het er niet beter op geworden. En de straffen worden nog steeds inconsequent uitge deeld." Na de puntendeling van de twee promo vendi zal Tukker deze week ook nog wel wat woorden vuilmaken over de dubieu ze start van zijn spelers. En zal hij er alles aan doen dat ze komende zondag om 15.10 uur in sporthal Beukendal te gen ESCA (de ploeg waarmee de voor malige BDC-speler en trainer Paul van den Deijssel in de eredivisie uitkwam) feller uit de startblokken komen. De ambities van VVZ'49 zullen moeten worden bijgesteld, nadat de groenwitten zaterdag met 2-1 de boot ingingen tegen Candia'66. Als er dit seizoen nog een gratis vat over de bar gaat, dan zal dat waarschijn lijk lijn omdat er een periodetitel is gewonnen. Al tien punten zijn de Soesters kwijtge raakt in de competitie die pas vijf we ien oud is. De nederlagen tegen Stroe en Candia'66 kwamen daarom hard aan. In Rhenen was VVZ'49 niet te beroerd om te werken. Het vocht voor elke me ter grond, maar het probleem lag zater dag verstopt in de kansrijke situaties. In de eerste helft kwamen Gerard Becker, Marcel van Essen en Marcel van Dor- resteijn zo dicht bij de doelman dat zij zijn neusharen konden tellen, maar om te scoren was het doel kennelijk te klein. Candia'66 plaatste daar vlak voor rust één aanval tegenover en scoorde met een. Tegen de verhouding in begon WZ'49 daarom met een achterstand aan de tweede helft, waarin Jordi Brou wer de plaats van Ton Wolfsen innam. Hij was amper in het veld, toen hij de bal via de binnenkant van de paal in het doel kopte. Daarna volgde een fase van tien minu ten, waarin Candia'66 beter was en prompt voor de tweede maal op voor sprong kwam. Het doelpunt kwam tot stand door een kopbal uit een hoek schop en was het laatste wapenfeit van de thuisclub. VVZ'49 probeerde van alles om de tweede nederlaag te voorkomen. Henk van Asch zette ook de teruggekeerde Johnny Brouwer in, die vier jaar geleden - voor zijn vertrek naar Baarn - enkele jaren topscorer was van VVZ'49. Maar geen van de aanvallers had het vizier op scherp staan en in het laatste half uur werd nog eens een handvol kansen ver prutst. Van Asch probeerde het van de positie ve kant te benaderen: "Vandaag hebben we gewoon goed gespeeld, alleen de kansen niet benut. En aangezien we thuis bijna geen punten verspelen, moet het zaterdag tegen Zeewolde lukken." Zeewolde is momenteel koploper in de derde klasse. TEGELVLOER inten Tiersfoort 35177 keensschool examen 1680,- examen 2150 ^BEGD 3 5 21 Met een 2-1-overwinning op Nieu- wegein hebben de heren van MHC Soest zich in de voorlopige kop groep genesteld. Na vijf van de 22 duels bedraagt de achterstand op de koploper twee punten. De doelpunten in de wedstrijd aan de Koningsweg vielen allen na de rust. In de eerste helft had Soest veel druk uit geoefend op de helft van de gasten die vooraf net zoveel wedstrijdpunten had den vergaard als MHC Soest. Het overwicht was na de hervatting iets minder, omdat ook Nieuwegein zich op de vijandelijke helft manifesteerde. Het beste spel was evenwel van MHC Soest dat na de 1-0 (in de 45e minuut door Jeroen van Tol) de afgesproken lijnen minder goed liep en daarmee Nieuwe gein de gelegenheid bood beter in het spel te komen. Maar eerst was het nog Hilco Krok die uit een strafcorner de score verdubbel de. Dat gebeurde in de 65e minuut. Vrijwel direct daarna scoorde Nieuwe gein tegen. In het sportieve duel vielen geen kaarten. Dames Judith Gerritse was kort voor de com petitiestart weggelokt door SCHC en nu zijn Nathalie Corsmit en Natasja Majoor ook nog geblesseerd. Peter Heemskerk moest daarom zijn voltallige aanvalslinie met nieuwe mensen bezetten. Echte kansen kreeg de ploeg dan ook niet, maar Leiden evenmin. Dat de hoog ingeschatte bezoeksters met 0-1 wonnen, was te wijten aan slordig bal verlies in de eerste helft. En dus stelde Heemskerk na afloop vast dat er meer had ingezeten. Een alles-of-niets offen sief in de laatste tien minuten leverde twee strafcorners op, maar niet meer dan dat. Met twee punten is de buit van MHC Soest nog karig. Komend weekeinde moet afstand worden genomen van Maarssen dat nog op 'nul' staat. Corsmit, die moet worden geopereerd, is er dan in elk geval nog niet bij. Ma joor hervat deze week de training. Notabene in de thuiswedstrijd tegen Orca slikten de dammers van het eerste team van DVSB een bittere pil. Niemand had rekening gehou den met een nederlaag. Maar het werd wel 8-12 voor de gasten uit Schagen die de overwinning min of i®eer in de schoot geworpen kregen. Het begon er al mee dat DVSB twee invallers moest inzetten. Daarnaast wer den door twee spelers fatale blunders gemaakt. Nog had DVSB de winst naar zich toe tonnen trekken, ware het niet dat Vo gelenzang, Van de Ploeg en Van de toan het in het eindspel lieten liggen. Ze stonden er in die fase beter voor, maar kwamen niet verder dan remise. Bruyn en Koops waren de enige DVSB-ers die hun opponent eronder Met een indoor springwedstrijd heeft de LR/PC Eldorado de festi viteiten rond het twintigjarig be staan afgesloten. Eerder had de club al een reünie gehouden met ver schillende demonstraties en wed strijden. Aan de Bosstraat reden zondag Cindy Ganseman met Mercy, Linda van IJzen- doorn met Ninja van de Zonnehoeve, Patricia Vianen met Ramona en Maartje Letema met Jolein van de Zonnehoeve winnaar in de diverse pony-rubrieken. Bij de paarden zegevierden Esther Callis met Helvetia (1.00 meter), Christina van Zuylen met Hinelia (1.10 meter), Anja Kerkhof met Irish Girl (1.20 me ter) en Julian Kraaij met Jonkgraaf (1.30 meter). Het open kampioenschap snelscha ken van de Soester Schaakclub Soest is gewonnen door een gast speler. Dennis Helvensteijn werd beloond voor de reis die hij vanuit Alphen a/d Rijn had ondernomen. Hij werd de opvolger van Spakenburger Dick de Graaf. De acht jaren daarvoor was Eric de Haan de beste snelschaker. Hij eindigde vrijdag op de tweede plaats op anderhalve punt achterstand van Helvensteijn. In groep 2 ging de eindze ge naar Hugo van Hengel, terwijl Van Ingen en Van Surksum de winst in groep drie gezamenlijk opeisten en bei den werden uitgeroepen tot winnaar. Bij de jeugd werd Daniël Stellwagen de beste snelschaker. De tienjarige Soester won alle vijf partijen. 'erhees) - Tel. 035-6016747 00-17.30, za. van 8.00-13.30. Op al,e parken Was he, de Mee voorgaande weken een ka- Sf 8™" deelnemers aan d^oef'T'Zt7sZen- verschillende categorieën. Narmrkj"™. de mees<e win' 1-happen. Honderden mensen trok he, ff™, naars daarbij van de partij. Da, l""de d" P'aa"e °P e toernooi, voordat in het afgelopen weekeinde de jinaies "We hebben ons goed gerevan cheerd voor de valse competities tart. Ik ben een tevreden man, het liep zoals ik wilde." Basketbalcoach Wim Bolwerk zag zijn speelsters zondag een ruime overwinning boe ken op Bulls 2. Het werd 32-74 na een ruststand van 18-31. In Utrecht was Red Stars feller dan een week eerder tegen Niels Stensen. De tegenstanders werden bij de middenlijn opgepakt en de overschakeling van ver dediging naar aanval verliep vlot en doeltreffend. Na 6-6 in de vijfde minuut plaatste Red Stars een tussensprint en na een kwartier hadden de basketbal sters uit Soest de wedstrijd min of meer in hun zak: 12-27. Bulls beschikte over meer lange speel sters, maar Red Stars kon veel langer de conditie blijven aanspreken en speelde de Utrechters helemaal stuk. In de laat ste tien minuten werd het van 30-47 in eens 32-74. De scores werden aardig verdeeld over de negen speelsters die door Bolwerk allemaal evenveel speel tijd werd toebedeeld. Donald Molenaar is kampioen ge worden in de Marlboro Elf Renault Mégane Trophy. Op het circuit van Zandvoort hield de Soester het hoofd koel en werd hij tweede, vol doende voor de eindzege in het klassement. Het kampioenschap bestond uit zeven races. Dit jaar werd het voor het eerst verreden in de Renault Mégane. Voor de laatste wedstrijd stond Molenaar nog achter leider Sebastiaan Bleekemolen, maar die kwam tijdens de training niet verder dan de tiende startplaats, terwijl Molenaar een plek op de eerste startrij afdwong. Hij nam in de race meteen de kop, maar liet zich later inhalen door Marcel Alderden. Die vormde geen be dreiging voor de koppositie in het klas sement. Sebastiaan Bleekemolen op dat moment ook niet meer, omdat hij naast de baan was gezet en wel twintig plaat sen had verloren. Molenaar reed daar om de race 'op zeker' uit en verdiende voldoende punten voor de eindzege. De zomercompetitie van De Snoek baars is gewonnen door Gerrit Ka sius. In de tiende en laatste wed strijd werd hij tweede achter Willem Latahamina, maar in het algemeen klassement had hij zes punten voor sprong op Willem van de Kraats. Aan de wisselvallig stromende Naarder- vaart hadden de meeste deelnemers re gelmatig beet, maar niemand slaagde erin zoveel te vangen als Latahamina (9.71 meter), die in de totaalstand Theo Bosman passeerde en als vierde eindig de. De derde plek in de eindstand was voor oud-winnaar Jan Livestro. In de tweede divisie werd Ton van Drie eerste voor Martin de Graaf en Gerrit Ruizendaal. De eindzege kwam terecht bij Henk van Riet die onder anderen Bert van de Hoef (tweede) en Henk Prinsen (derde) van zich afschudde. Koppelwedstrijd Op zaterdag 11 oktober houdt De Snoekbaars de traditionele koppelwed strijd. Die begint om 7.00 uur aan de Vecht in Nederhorst den Berg en duurt tot 12.00 uur. De kosten bedragen 15 gulden per persoon, inclusief boothuur. Het gebruik van een buitenboordmotor is toegestaan. De inschrijftermijn sluit vandaag om 20.00 uur. Voor opgave: Willem van de Kraats, tel. 6016895 of Bert Giele, tel. 5412461. Voorzitter Hans Rrehler sfonf ner 1 iuni het na dertien iaar niet volhou. Ik Hef voortbestaan van de Soester Bowling Vereniging (SBV) hangt aan een zijden draadje. Als zich in januari nog geen nieuwe kandida ten voor het bestuur hebben ge meld, is het na achttien jaar abrupt afgelopen met de club. Zo hard lig gen momenteel de feiten, stelt p.r.- functionaris Boy Breuers. De bowlingvereniging telt 120 leden, maar kampt met een schrijnend gebrek aan kader. In de afgelopen tien, vijftien jaar moest steeds een beroep op dezelf de mensen worden gedaan. Het gevolg was dat afgetreden bestuursleden nood gedwongen in een andere functie terug keerden. De roofbouw dreigt nu zijn tol te eisen. Voorzitter Hans Brehler stopt per 1 juni volgend jaar, evenals hoofd wedstrijdlei ding Ad van der Schoot. De post van secretaris is al lange tijd vacant en over drie maanden houdt ook penningmees ter Pieter Pasman het voor gezien. Het is dat de op financieel gebied totaal on ervaren Bart van de Brink het beheer van de kas nu van hem afkijkt en wil proberen dat werk over te nemen, an ders had het afgeslankte bestuur van de SBV waarschijnlijk al eerder de knuppel in het hoenderhok gegooid. Maar het is nu twee voor twaalf en daar om luidt de SBV de noodklok. Vacatures Breuers: "We zijn al maanden bezig om de vacatures op te vullen, maar er is niet meer dan één reactie op gekomen. We hebben de leden al verteld dat we stop pen als er niemand opstaat. We kunnen niet verder gaan ten koste van dezelfde mensen. Ik kan nu wel weer het secre tariaat gaan doen, maar ik denk dat ik het na dertien jaar niet volhou. Ik heb de puf niet meer overal achteraan te gaan." Vrijwel alle kaderleden zijn het zat, het geen volgens Breuers mede komt omdat ze totaal geen respons krijgen van de bowlers. "Iedereen is op zijn manier be zig geweest mensen proberen te overtui gen om iets te doen, maar niemand wil instappen. Ik heb het gevoel dat er, op een enkeling na, geen één binding heeft met de vereniging. De meesten komen om te spelen en zijn daarna meteen ver- trokken." De Soester Bowling Vereniging bestaat uit 24 teams, die zijn verdeeld over vier leagues, twee op maandag- en twee op dinsdagavond. De wedstrijden worden gespeeld in C-drie, vlak naast de zaal van de Joannesparochie. Nog wel tenminste. Want in januari gaat onherroepelijk de kogel door de kerk als er nog geen nieuwe voorzitter, secreta ris en hoofd wedstrijdleiding beschik baar zijn. De Pijnenburgcross mocht zich zondag verheugen in een toene mende belangstelling. Ruim twee honderd deelnemers deden mee aan de verschillende cross-afstan den. En crossen was het echt deze keer. Door de diverse kapwerkzaamheden in het Pijnenburgbos was vooral het 3 ki lometer-traject een echt en zwaarder crossparkoers dan voorheen. De overwinning op het Koninginne- nummer, de 12 kilometer, werd bij de heren een overwinning voor Erik Tol boom die daarmee Hans de Goede ont troonde. Zijn winnende tijd was 43.50. Daarmee bleef hij Andre Peer (45.00)) en Frank de Groot van De Schieter (45.57) redelijk ver voor. Bij de dames was Joke Kleijweg een klasse apart. Zij raasde in 46.28 haar cross af. Veterane Mart van Hal van het organiserende Pij nenburg legde in 51.32 beslag op de tweede plaats. Derde werd de Ierse Lynn Ammins, die zich in Nederland voorbereidt op de marathon, in 54,16. Anita Klifman van Pijnenburg finishte in 55.42 als vierde. Om half twaalf was het de beurt aan de jeugd, die met elkaar op een 2 kilome ter lang crossparkoers om de overwin ning streden, bij de meisjes ging de zege naar Gerdien de Jong in 7.45 minuten. Na haar legden Mariska v.d. Hogen- band 8.35 en Susette ter Brinke 10.01 beslag op de tweede en derde plaats. Bij de jeugd was Koen Zwart in 8.47 al zijn rivalen te snel af. Tweede werd Matthijs de Graaf 8.57 en derde Elwin Haas in 9 minuten rond. De estafette-wedstrijd trok wat minder belangstelling dan verwacht. Dat verhin derde de deelnemende ploegen niet om fel te strijden. Bij de gemengde ploegen ging de overwinning naar de ploeg Jan sen, die voor de 12 kilometer 52.39 mi nuten nodig had. De Veteranenploeg van Van Zal legde in 55.25 minuten beslag op de tweede plaats. De eerste damesploeg finishte in 1.00.12. De uitslagen van de andere afstanden zijn: 3 km heren: 1. Donovan van Keulen 12.27. 3 km dames: 1. Anja van Willigen 19.07; 2. Gerlinda Tijmensen 20.58; 3. Nettie van Heivoort 21.13. 6 km heren: 1. Jan Willem Nieboer 24.25; 2. Kees van Essen 28.17; 3. Leonard Milek 30.35. 6 km dames: 1. Slona Valkenburg 29.10; 2. Paulien Nel 33.57; 3. Conny Mout 35.32. 9 km heren: 1. Pieter Petiet 38.44; 2. Bas Buxdorff 40.37; 3. John Overhage 41.53. 9 km dames: 1. Gerda v.d. Veen 44.16. Marathon Al een tijdje zijn leden van Pijnenburg in halve en hele marathons actief over de grenzen. Ditmaal reisde een delega tie van 5 personen af naaf Keulen, On der redelijk loopomstandigheden wer den goede prestaties neergezet. De snel ste Pijnenburger in Keulen was Berend Drenth, die in 3.04.46 finishte. Dicht bij elkaar beëindigden Ton Ruepert en Wim van Veen hun marathon. Hun tij den waren respectievelijk 3.44.35 en 3.44.51. Van de laatste was dat extra goed, omdat hij na 28 kilometer met Het derde damesteam van Stam/ SoVoCo is door twee sponsors in het nieuw gestoken. Architectenbureau Atelier 3/Z-woningen en advies belastingbureau Van den Berg sloe gen de handen ineen en zorgden voor nieuwe trainingspakken en sporttassen. Rechts op de foto de heer Van den Berg die de pakken en tassen aan aanvoerster Judith Meer- ding overhandigde. Het team, dat wordt getraind door Frans Tuithof debuteerde zaterdag in de nationale derde divisie met een 3-0 zege op WH. inwendige problemen te maken kreeg. Op karakter en wilskracht bracht hij het toch nog tot deze alleszins acceptabele tijd. Hans Kleinoort liep zijn 53e mara thon in 3.50.45, Gerard Boeren deed maar iets voor hem onder en beëindig- Erik Tolboom bij de heren en Joke Kleijweg bij de dames schreven de Pij nenburgcross op hun naam. de zijn 3.54.55. negentiende marathon in Foto: Aldo Allessie VRIJDAG 10 OKTOBER Zaalvoetbal ZVV'91-Firtina'93 ZATERDAG 11 OKTOBER Basketbal 19.00 uur Niels Stensen 5-Red Stars (D) (Utrecht) 19.30 uur Red Stars (H)-Rowic (Beukendal) Voetbal 14.30 uur VVZ,49-Z^wolde (Eemweg) 15.00 uur SVL-Hees (L^um) 14.30 uur Nederhors'-SEC (NdBerg) Volleybal t.m n 15.30 uur Sa{y° 67-Stam/SoVoCo (H) (Maartensdijk) 17.00 u"r Stam/SoVoCo (D)-Zwolle (De ZONDAG 12 OKTOBER Basketbal 14.30 uur Red Stars (H)-Blits, beker (Beukendal) Handbal 15.10 uur Smeeing/B^C (H)-ESCA (Beukendal) Hockey 12 45 uur jtfaarssen-MHC Soest (D) 14.30 uur Haaskamp-MHC SOest (H) verbal J4.00 uur Soest-Veenendaal (Bos straat-Oost) 14.00 uur MSV'19-SEC (Montfoort) MAANDAG 13 OKTOBER Bowling 19.00 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/De Kuil-Radiostad (Beukendal) Cafetaria en Eethuis Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 A.s. donderdag 9 oktober J Patat met frikandeU kroket 150 Volgende week woensdag organiseert de voetbalvereniging SEC voor de pupillen van 5 t/m 11 jaar de jaarlijkse open dag. Dit jaar is de open dag gemaakt rond het thema "Sterkste man van de wereld". Alle pupillen van SEC en hun vriendjes/broertjes/zusjes zijn van harte welkom op het sportcomplex aan de Bosstraat-West. Het programma start om 9.30 uur met de inschrijving en eindigt om 16.15 uur met de prijsuitreiking van "Sterkste man van de wereld". Tussen de middag kan een broodmaaltijd in de kantine genuttigd worden. SOEST Tol. 035 - 6023844

Soester Courant | 1997 | | pagina 23