Galerie Potpourri: kunstig lustoord 'Soest is goed bedeeld met jazz' amóhocK I CULTUUR WELZIJN 1 GROENEyELD Nieuws van de bibliotheek Winter] het teke WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 24 WOENSDAG Fenny van der Zee verkoopt eigen werk Kwartet 8 - dieren Waarnemingen van Hans Weijers bij Centrum Spirit stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Natuurmonumenten: wandeling Op Hees Natuur O Nabij Julianakoor en The Messengers zingen samen in Leusden IVN-wandeling in 'De Zoom' Nieuw seizoen in Artishock van start Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Filmhuis: 'Gabbeh' Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. ysr Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Woensdag 15 oktober Poppentheater met 'Peter Pan' Geen vreemder eiland is er dan het Nachtland. Een vaste plek heeft dit schemerige stukje van de wereld niet, omdat het als een bloem op het water van de oceaan van het Vergeten drijft. En dan zijn er de bewoners: Tinkel Bel, de ernstige elf, Kapitein Haak met zijn ijzeren klauw. Ook woont hier Peter Pan, de jongen die ooit als een ster uit de hemel is komen vallen, de jongen die zeker weet dat hij altijd de eerste, de sterkste en de beste is. Maar hij is ook de jongen die stilletjes terugverlangt naar zijn sterre-ouders die daar hoog boven hem wonen. Dit wonderlijke land krijgt bezoek van de toeristen Wendy, John en Michael. Deze drie reizigers worden deelgenoot in de avonturen van Haak, Tinkel en Peter. Hen staat een lange nacht te wachten en de reisgids meldt niets over een tikkende krokodil... "Peter Pan" is een aaneenschakeling van verhalen en avonturen, van melancho liek gemijmer, snelle stemmingswisselin gen en felle gevechten. De drie spelers maken er samen met hun tiental poppen en veel muziek een waar spektakel van. Heel behendig wisselen de spelers en poppen elkaar af en vervaagt het onder scheid tussen mens en pop. De voorstelling is geschikt voor kinde ren vanaf 8 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Toegang: f 7,50/f 6,- (strippenkaart) en f 10,- (volwassenen). Vanaf nu zijn er bij de theaterkassa ook strippenkaarten voor het jeugdtheater te koop. Een jeugdtheaterkaart kost f 30,- (voor 5 voostellingen). Dit betekent f 1,50 korting per voorstelling. Met deze kaart kunnen de kinderen voor weinig geld regelmatig een bezoekje brengen aan het theater. Ook een leuk idee om deze kaart eens kado te geven! Fenny van der Zee van Galerie Pot pourri. Sinds vorige week is Soest een op merkelijk kunstwinkeltje rijker: Galerie Potpourri aan de Laan straat 39. Fenny van der Zee ver koopt daar schilderijen en andere artistieke producten van eigen hand. Fenny schildert zelf al jaren. De gebo ren Limburgse, die inmiddels al weer geruime tijd in Soest woont, besteedde naast het gezinsleven ook tijd aan de kunst. Ze volgde cursussen op allerlei gebied. Het feit dat ze de winkel als het ware "bij de hand" heeft - vroeger was hier de bekende kaas- en notenwinkel van Stalenhoef gevestigd - vormde een sterke stimulans om een galerie te be ginnen. Zou ze het middenstandsdiplo ma hebben, dan zou ze ook werk van andere kunstenaars mogen verkopen, en ze is vast van plan dat papierje in de toekomst te halen. Fenny beheerst een groot aantal tech nieken, zoals aquarel, acryl, olieverf, houtskool en pastel. In de galerie zijn daarvan fraaie voorbeelden te zien. Andere vormen van kunst en kunstnij verheid pakt ze ook aan, zoals het op knappen van oude vazen (marmeren of decoupage), paper tale en betongieten (voor "presenteerbladeren"). Galerie Potpourri is met dat al een kun stig lustoord en ook als "cadeauwinkel" een interessante aanwinst voor Soest. De prijzen zijn bewust niet hoog - de schilderijen kosten rond de 200 gul den - zodat het voor nagenoeg iedereen haalbaar is om hier een mooi cadeau aan te schaffen. Fenny van der Zee geeft haar bezoekers graag uitleg over de verschillende tech nieken en maakt desgewenst ook por tretten op bestelling. Daarnaast maakt ze ook felicitatie- en wenskaarten, voor Kerst, Nieuwjaar, verjaardagen etc., in verschillende technieken. Kijkers welkom Ze heeft tot dusver niet erg aan de weg getimmerd. Wie belangstelling heeft mag de galerie zó binnenlopen en op z'n gemak rondneuzen. "Kopen hoeft niet persé, wie alleen maar kijken wil is ook hartelijk welkom," aldus Fenny. Galerie Potpourri, Laanstraat 39, tel. 6027252, is alle werkdagen (behalve op woensdag) geopend van 13.00 tot 18.00 uur; op vrijdag (koopavond) ook van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. KASTEEL BAARN NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035 -542 04 46 Kasteel Groeneveld, nationaal centrum voor bos, natuur en landschap geeft dit jaar elk kwartaal vier kunstenaars de gelegenheid om hun visie op flora, fau na en landschap te tonen. Op saterdag 4 oktober werd door Nico de Haan, hoofd mediazaken van de Vogelbescher ming de tentoonstelling kwartet 8 - die ren, geopend. In deze tentoonstelling laten Steven Barnhoorn, Wiebe van der Zee, Sylvia van Berkel en Walty Dudok van Heel zien wat dieren voor hen be tekenen. De tentoonstelling is te zien tot 22 de cember. Openingstijden kasteel Groe neveld: di t/m vr 10.00-17.00 uur; za en zo 12.00-17.00 uur; ma gesloten. Op donderdag 9 oktober komt Hans Weijers naar buurthuis de Engh aan de Albert Cuyplaan. Tijdens de bijeen komst van Spirit zal hij helderziende waarnemingen verrichten. Belangstel lenden zijn vanaf 19.15 uur welkom, het programma begint om 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt 7,50 gulden (abon nementenhouders gratis). Voor meer informatie, tel. 6021962. Albert Cuyplaah 202 3764 TW Soest Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Het kunstwerk van de maand is een tekening van Paul Klemann met als titel "schatkistje". Het formaat is 49,5x66 cm. Klemann (1960) heeft een opleiding gevolgd aan de aca demie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch. Daar vonden ze dat hij weliswaar veel talent had, maar voor de zekerheid gaven ze hem toch maar onvoldoendes. Het bleef dan ook lang stil rond hem. In 1993 kwam daar acuut verandering in, toen zijn werk werd bekroond met de Prix de Rome-tekenen en de jury het woordenboek plunderde om alle mogelijke "superlatieven" aan te slepen. Hoe absurd zijn tekeningen op het eerste gezicht ook zijn, het is toch onmiddelijk merkbaar dat er geen sprake is van een bewust "vreemd" doen. Toch zijn zijn tekeningen niet zomaar merkwaardig, het komt er gens vandaan. Klemanns methode bestaat namelijk uit slapen, en vooral, meermalen per nacht wakker worden. Dan kan het gebeuren dat de droom zich laat betrappen en ge stold raakt in een helder beeld. Als dromer is hij persoonlijk en uniek, maar bovendien heeft hij een tekenstijl die ongepolijst en vooral krachtig is, zonder ook maar te nei gen naar expressionistische clichés. Klemann is niet alleen afhankelijk van zijn droommotieven, dat blijkt wel uit zijn vrije fantasietekeningen, die bij vol daglicht zijn ontstaan. Deze tekeningen bezitten evenzeer de voor Klemann kenmerkende beeldende kwaliteiten. De Kunstuitleen Soest heeft een prachtige collectie kunstwerken in huis; er zijn olieverven, etsen, litho's, zeefdrukken, houtsneden, linosneden, collages, foto's, gouaches en aquarellen. Ook zijn er beelden in brons, hout, steen en metaal te leen. Men kan per abon nement één of soms twee kunstwer ken lenen; ook is er de mogelijkheid werken te reserveren. Een jaar-abonnement kost f 125,-, het inschrijfgeld is f 10,-. Cadeau abonnementen zijn al te koop vanaf f 40,-. Op vertoon van een geldig Soester bibliotheek-abonnement krijgt men f 10,- korting. De collectie wordt regelmatig aan gevuld met nieuw werk en bestaat uit meer dan 600 kunstwerken. Re serveren is mogelijk, er ligt een foto catalogus ter inzage. Bedrijven kun nen ook kunstwerken lenen in de Kunstuitleen. De Kunstuitleen Soest is gevestigd in bibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, tel. 035-6012468. De openings tijden zijn: maandag-, woensdag en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Cursus bierproeven De cursus bierproeven bestaat uit vijf proefavonden waarop een aantal bieren geproefd en beoordeeld wordt. De bie ren zijn voornamelijk uit België, Neder land en Duitsland afkomstig. Hierbij wordt getracht een zo breed mogelijke smaakvariatie aan te brengen. Bij voorkeur worden alleen die bieren geproefd die "redelijk gemakkelijk" te verkrijgen zijn, zodat ze thuis nog eens nageproefd kunnen worden. Het ligt niet in de bedoeling de standaard (pil- sener) bieren van de grote brouwerijen te gaan beoordelen. De bieren worden geproefd uit kleine proefglazen; er worden maximaal zes bieren per avond geproefd. Dit lijkt niet veel, maar toch is dit flink doorwerken. Meer bieren resulteert al gauw in over werkte smaakzintuigen, waardoor alles op elkaar gaat lijken. Bieren moeten in dit verband ook gedronken worden in oplopende sterkte, zowel voor geur, smaak als alcohol. De cursusdata zijn: dinsdag 28 oktober, 11,18, 25 november en 9 december van 19.00-22.00 uur. Cursusprijs: f 90,- kosten bier, boek en materiaal (f 77,50). Informatie en inschrijving: maandag van 13.00-16.00 uur; dinsdag t/m donder dagvan 10.00-13.00 uur. Volksuniversiteit gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, tel. 6022195. Met de Vereniging Natuurmonumenten kan zaterdag 11 oktober een wandeling worden gemaakt door Op Hees. De tocht door het natuurgebied in Soest begint om 13.30 uur. Belangstellenden kunnen zich telefonisch opgeven (tel. 6951315). Als ze hun naam en telefoon nummer inspreken, krijgen ze zo spoe dig mogelijk een reactie van medewer kers van Natuurmonumenten. Meedoen aan de wandeling kost drie gulden voor leden, vijf gulden voor an deren en één gulden voor kinderen. De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Engelse uithangborden Woensdag 15 oktober, om 10.00 uur, houdt D. Bouhuys uit Weesp een diale zing over Engelse uithangborden in de Soester Kring. Toen er nog weinig men sen konden lezen waren uithangborden de enige manier om de uitoefening van een vak of handel kenbaar te maken. Daarom gebruikten de neringdoenden uithangborden en naarmate de concur rentie groter werd groeiden de borden mee. In Engeland komen nog ruim 70.000 uithangborden voor. Vooral daar waar reizigers eten en slapen kunnen, zijn ze nog aanwezig. Bouhuys, oud docent Engels vérdiepte zich in de his torie ervan, vereeuwigde speciale bor den en vorste naar het bijbehorende ver haal. Dit resulteerde in een verzameling van honderden dia's, waaruit de heer Bouhuys een keuze heeft gemaakt voor zijn bezoek aan de Soester Kring. De bijeenkomst wordt gehouden in "De Schoof" aan de Molenstraat, zaal open 9.30 uur met koffie, aanvang 10.00 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Wie geen vervoer heeft, kan de Soester Kring bellen, tel. 6017001. Het chr. gemengd koor "Juliana" en de gospelgroup "The Messengers" uit Soest doen allebei mee aan een grote koor- en zangavond in de gereformeerde kerk De Koningshof in Leusden. Dat gebeurt op zaterdag 11 oktober. Verder werken ook het chr. gem. koor "Kunst Veredelt" uit Leusden en het chr. gem. koor "Tehila" uit Baarn aan het concert mee. De avond wordt georganiseerd door de afdeling Utrecht van de Koninklijke Christelijke Zangersbond. Het Juliana koor staat onder leiding van Miriam Westgeest, The Messengers van Gert Mannée. De vier koren hebben een ei gen karakter en repertoire, maar als sluitstuk zullen ze gezamenlijk - met ca. 170 stemmen - het lied "Kom Geest in deze tijd" van John W. Peterson zingen. Het publiek wordt met samenzang in het geheel betrokken. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is vrij; er wordt wel een collec te voor de kosten gehouden. De Ko ningshof staat aan de Blekerij 33 in Leusden. Op zondag 12 oktober organiseert I.V.N.-Eemland de maandelijkse wandeling door het interessante na tuurgebied "de Zoom" in Soest. Het beginpunt is aan de rechterzijde van het spoortraject Soest richting Den Dolder bij de derde overweg, die naar het Berkenlaantje, waar om 14.00 uur gestart wordt. Langzamerhand verandert het decor in de natuur van licht en diepgroen in don kergroen tot bruingele tinten. Onmis kenbaar is de herfst in aantocht. We kij ken vooral naar de aanwezigheid van vruchten en noten aan struiken en bo men en het laat zich aanzien dat het ook een goed paddestoelenjaar wordt. Zou het een strenge winter worden zoals wel eens beweerd wordt, zodat de dieren hun provisiekast goed moeten vullen? Iedere geïnteresseerde is van harte wel kom om mee te kijken en mee te genie ten aan wat de natuur te bieden heeft. Dit keer hebben we als leidraad de pad destoelen, een wonderlijke leefvorm. Geheimzinnig en spannend. Niet voor niets komen ze vaak voor in de sprook jeswereld. Onder leiding van natuurgidsen gaan we ze onder de loep nemen, wat niet bete kent dat de gidsen het alleen voor het zeggen hebben. Juist de uitwisseling van kennis onderling is leerzaam. Behalve bovengenoemde loep is het meenemen van een spiegeltje zeer aan te bevelen!. Inlichtingen: tel. 6011186 (zaterdag 12.00-14.00 uur). "In vergelijking met andere plaat sen hebben we hier een goed en ge varieerd aanbod, dat relatief veel bezoekers trekt. In Amersfoort be staat het niet meer, Utrecht trekt veel minder mensen. Landelijk is de animo voor jazz niet zo groot, maar Soest is goed bedeeld." Zegt Semmy Prinsen, de stuwende kracht achter een van de succesvolste activiteiten van de vereniging Artis hock: de jazz-werkgroep. Al bijna tien jaar organiseert die op elke eerste zater dag van de maand de "jazzclub"; sinds een jaar of zes aangevuld met de reeks "jazzconcerten" die elke tweede zater dag van de maand plaatsvinden. Vorige week zaterdag is de jazzclub van start gegaan met Perron 5B, het "huis orkest" van Artishock, dat - zoals de laatste jaren volgens de inmiddels be proefde formule gebeurt - zorgde voor de muzikale omlijsting bij de opening van een schilderijententoonstelling, in dit geval van Cinzia Möllenkramer-Bai- lo. Komende zaterdag vindt het eerste jazzconcert plaats, met het Barend Mid delhof Quartet. Tussen de jazzclub (le zaterdag) en de jazzconcerten (2e zaterdag) bestaat een groot verschil, legt Semmy uit. De jazz club speelt zich altijd af in de soos en rondom de eigen Artishock-formatie Perron 5B, die - afgezien van Semmy zelf met zijn tenorsax - voortdurend wisselt van samenstelling. Meestal spe len er Sóesters mee, vaak conservato riumstudenten en mensen die de jazz muziek uit pure liefhebberij beoefenen, en een enkele keer zijn er gastoptre dens. Luisterpubliek De jazzconcerten staan op een ander niveau. Hier komen bestaande bands uit het landelijke circuit op het podium, in de grote zaal, en de concerten trekken doorgaans ook een wat ander publiek. "Wie echt komt om naar goede jazz te luisteren beleeft er veel aan," aldus Semmy. Er is overigens geen al te scherp onderscheid tussen het "luister publiek" van de jazzconcerten (waar voor een entree wordt geheven van een tientje) en de bezoekers van de jazzclub (die gratis toegang biedt). "Er zijn heel wat mensen die bij allebei komen, maar de jazzconcerten trekken een wat selee- Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Haptonomie Op woensdag 29 oktober geeft mevr. M. Havik een lezing over Haptonomie, van 19.30-21.30 uur. Als eerste vrouw trok Mieke Havik de gele trui van de Tour Feminin, de ronde van Frankrijk voor vrouwen, over haar schouders. De voormalige wielrenster boekte successen aan de lopende band. Uit eigen ervaring weet ze, dat sporters werken met de grenzen van lichaam en geest. Tijdens haar sportcarrière rondde ze haar studie voor maatschappelijk en so ciaal kultureel werkster af aan de sociale academie in Amsterdam. Door haar topsport was zij zich bewust geworden van het belang van het lichaam voor een optimaal evenwicht met de geest en richtte zij zich op sportmassage. Daar merkte ze dat ze toch ook teveel met de "buitenkant" van mensen bezig was. Toen besloot ze haptonomie te gaan stu deren. Via de haptonomie komt ze door aan raking dichterbij het gevoel van mensen en wordt men ook zelf uitgenodigd het eigen lichaam te voelen. Spanningen worden herkend, zodat de oorzaak op gespoord kan worden. Men voelt zich vaak herboren na een behandeling, om dat ze een soort basisgevoel aanspreekt. Verder is haptonomie ook goed bij het begeleiden van een zwangerschap. Het ongeboren kindje reageert meteen op de aanraking. De ouders kunnen al voor de geboorte een nauwe band met hun baby opbouwen. Haptonomie kan de weg wijzen naar jezelf. Eén avond van 2 uur, graag een tuin stoelkussen meenemen en gemakkelijke kleding aandoen. Prijs: f 10,-. Adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Spreken in het openbaar De heer H. van Pelt geeft, te beginnen op donderdag 13 november van 19.45- 22.00 uur, elf lessen in spreken in het openbaar. Van Pelt is toneeldocent dra matische vorming. Hij zal proberen on zekerheid weg te nemen en te verande ren in "het zich wat zekerder voelen". Veel mensen moeten wel eens in het openbaar optreden, al is het zo nu en dan. Ook wel eens op momenten dat men niet echt voorbereid is. Het is een fijn gevoel dat je, wanneer je het woord krijgt, kunt denken: "Kom maar op! Ik weet hoe ik bij een ander overkom en wat ik moet zeggen". Er wordt o.a. aandacht besteed aan de inhoud en opbouw van een verhaal, aan de kunst van "het vertellen" en hoe je je presenteert. Veel aandacht wordt gege ven aan houding, lichaamstaal, stemge bruik en "overacting". De cursus draagt een actief en speels karakter en is geschikt voor alle typen mensen! Door eenvoudige praktische tips en meer concrete fysieke aanwijzin gen zal men in de toekomst met meer plezier voor het voetlicht treden. Aanval lessen: 11 van 2.15 uur. Cursus prijs: f 180,- reader f 7,50. Cursus adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Informatie en inschrijving: maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag t/m donder dag van 10.00-13.00 uur. Volksuniver siteit, gebouw Orlando, Di Lassostraat 65, tel. 035-6022195. De Schoof, De Engh De Praatpaal tel. 601 25 27 te. 60219 87 tel. 60195 46 Bingo De bingo-avonden in De Schoof zijn op zaterdag en beginnen steeds om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur is de zaal al open. Er worden 10 ronden (f 10,00 per plank) gespeeld en er vindt altijd een verloting plaats. Deze avonden zijn bij zonder gezellig, dus dat is op zich al een reden om eens te komen kijken. Kookgroep voor mannen Vanaf donderdag 23 oktober is er in De Schoof een kookgroep voor mannen. Het zijn negen gezellige kook-eet-avon- den (van 18.00-21.00 uur) voor mannen die het moeilijk vinden om thuis voor zichzelf aan de slag te gaan of daar de kennis voor missen. De kosten zijn f 105,00 voor 9 avonden inclusief ingre diënten. Voor opgave en informatie kunt u bellen naar G. van Wijhe na 18.00 uur. Tel. 6022396. Herfstvakantie Nachtje Schoof. Maandag op dinsdag, 13 op 14 oktober is er weer 'n nachtje Schoof. Dit is een activiteit voor kinde ren in de leeftijd van 8 t/m 12 jaar. De kinderen komen om 17.00 uur en blij ven tot de volgende ochtend 10.00 uur. Er is dan weer een vol programma met o.a. avond eten, film, disco, dauwtrap- pen en vossenjacht. De kosten zijn f 10,00. Opgave via Jolanda t/m 9 ok tober. Wees er snel bij want vol is vol. Peuter/kleuterochtend Woensdag 15 oktober van 10.00-12.00 uur is er een peuter/kleuter ochtend voor kinderen van 3 t/m 6 jaar. Het the ma is: Nijntje in de herfst. Ze gaan knutselen, in de kring, spelen en de kin deren mogen pannenkoeken blijven eten. De kosten zijn f 2,50 en opgave is niet nodig. Kinderrommelmarkt Woensdagmiddag 15 oktober is er een rommelmarkt voor iedereen (kinderen en volwassenen) maar door de kinde ren. Kinderen die op de markt willen staan, kunnen om 13.45 uur naar bin nen. Een grondplaats kost f 1,00 en een tafel f 1,50. Het bezoek is welkom tus sen 14.00 en 15.30 uur. Er is dan ook een spelenkermis. De tweedehandskleding-najaarsmarkt vindt plaats op 17 en 18 oktober in De Schoof, Molenstraat 142 te Soest. De kledingmarkt is vrijdagmiddag al open van 13.30 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00-21.00 uur. Zaterdag kan men van 10.30 tot 14.00 uur de markt bezoeken. ter publiek, zou je kunnen zeggen. Men sen die wat meer geïnteresseerd zijn in grensverleggende, geïmproviseerde mu ziek en niet zo gehecht zijn aan de plat getreden paden." In het verleden zijn er al heel wat be kende namen in op de jazz-avonden in Artishock geweest, zoals het Michiel Borstlap Sextet, het Mischa Mengelberg Quartet met o.m. Han Bennink, SFeQ (San Francisco Earth Quake) met Jes se van Ruller en Nemesis. Het Mischa Mengelberg Quartet zou je tot de "oude garde" kunnen rekenen, aldus Semmy, en Michiel Borstlap staat ook in de tra ditie, maar SFeQ (jazz gemengd met hiphop of popmuziek) en Nemesis be horen duidelijk tot actuele stromingen. Something Else Zélf spelen is natuurlijk het leukst, zegt Semmy. "Het is fijn om mensen enthou siast te maken en het is natuurlijk mooi meegenomen dat ik hier - met Perron 5B - eens in de maand kan spelen." De jazzclub en de jazzconcerten vullen el kaar goed aan, stelt hij vast. Samen met Jelis Stam en Ron van Ewijk bemant hij de jazz-werkgroep, die het blaadje "Jazz in Soest" onder enkele tientallen lief hebbers in Soest verspreidt. Met Jelis maakt Semmy ook het wekelijkse jazz programma "Something Else" op Radio Soest (zondag 17.00-18.00 uur). Alle jazzconcerten worden, met toe stemming van de muzikanten, opgeno men door Frans Kingma. Ze worden maandelijks uitgezonden in het Radio Soest-programma Een wereld van mu ziek, gepresenteerd door Peter Ens- dorff, maar ook op de Concertzender. De opnamen zijn kwalitatief zo goed dat daarvan binnenkort - in november - een cd wordt gepresenteerd ("Triosonic live Semmy Prinsen. in Artishock") van een concert dat in j] juni in Artishock te horen was. Barend Middelhof In het nieuwe seizoen gaat de jazz-werk- L groep weer met volle kracht vooruit. In 1 de concerten is plaats ingeruimd voor jong talent en "oud-gedienden". Ko-[ mende zaterdag (11 oktober) is bijvoor beeld het Barend Middelhof Quartet te gast in Artishock, met jazzmuziek die typerend genoemd wordt voor de jaren |J negentig, al liggen de inspiratiebronnen j in de jaren vijftig en zestig, bij o.m. Son- ny Rollins en Thelonious Monk. Het ]1 gaat echter niet om een "revival", maar om eigentijdse muziek die op de tradi- tie is gebaseerd. Kenmerkend is de vanzelfsprekendheid I waarmee het Barend Middelhof Quar tet vrije improvisaties afwisselt met min of meer conventionele jazz. Kenmer kend voor eigentijdse jazz is dat allerlei grenzen gemakkelijk worden overschre den en er ook steeds minder neiging bestaat om muziek in vakjes in te delen. Het Barend Middelhof Quartet bestaat uit Barend Middelhof, tenorsaxofoon; Anno Goudsmit, gitaar; Joris Teepe, bas; en Joost Kesselaar, drums. Het concert begint zaterdag om 21.00 uur en de toegang bedraagt f 10,- (voor le den f7,50). Barend Middelhof. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 J Maandag 13 oktober Het tapijt speelt in de Oosterse vertel kunst een dankbare rol. Het kan vlie gen, het kan spreken, het kan kortom handelend optreden. De film "Gabbeh" voegt hieraan iets geheel nieuws toe: het laat een tapijt tot leven komen in de persoon van een jonge vrouw, die haar levensverhaal vertelt aan het bejaarde echtpaar dat kibbelend probeert af te spreken wie van hen deze keer het ta pijt zal schoonmaken. "Gabbeh" is de benaming voor de tapij ten die gemaakt worden door nomaden stammen in het zuidoosten van Iran. Met hun aan de natuur ontleende kleu ren weven zij tapijten waarin hun dage lijks bestaan, hun dromen en verlangens en de belangrijke gebeurtenissen uit hun leven worden verwerkt. In de film ech ter, is "Gabbeh" tevens de naam van de betoverende jonge vrouw de haar ver- j haal vertelt en dat van de beeltenissen op het tapijt dat zij ook is. Gabbeh ver telt over haar clan die gevolgd wordt door een ruiter, haar aanbidder, met wie ze van haar vader pas mag trouwen als ze aan een aantal, steeds wisselende voorwaarden heeft voldaan. Zo moet ze wachten op de terugkomst van een oom, op het voltrekken van diens huwelijk, op de bevalling van haar moeder en terwijl de tijd verstrijkt en de groep door oog verblindend mooie landschappen trekt, wordt Gabbeh nog steeds gevolgd door haar mysterieuze geliefde. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7.-. Agenda oktober: ma 20 Romeo en Juliet; ma 27 Basquiat. Het lieve kerkje ve Rembrandtlaan ii dag 28 septembei als figuurlijk, tot d bestuur presentee aan leden, donatei lenden, het progi komende wintei 1998. "Communicatie" is jaar gekozen werd. alle verschijningsvo tussen mens en med< tie door taalgebruil gezamenlijk luisterer het genieten van k kleine k, door oog voor de natuur. Al deze elementen volgens, tijdens de r den bijzondere bijee de aan bod. Deze Weekend-opvang Maatschappelijke I Hulp in dringende zaterdag, zondag ei feestdagen, tel. 624 Stichting Hulpdii Hulp aanvragen dag 10.00 uur, tel. 352097. Nazorg borstkanl Informatie: Borstka trum Utrecht (BIC' di. t/m. vrij. 10.00- Werkgroep Kind er Behartigt de bela ouders vóór, tijder huisopname. Infom ling, tel. 6014470. Vrouwenspreeku Iedere donderdag Stadsring 31A (Vr< foort, tel. (033)461< wilt blijven kan dat Meidentelefoon Voor specifieke Maandag 19.00-21 16.00-18.00 uur; 21.00 uur, tel. (030 Vrouwen in de B Vrouwen die probl terrein van de bijstE terecht bij de werkg Bijstand, telefonis 13.00 of na 18.( 6017431 of 601855 Spreekuur: elke maand, 10.00-11.31 tionaal Vrouweneer Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vr: brengt mensen bij willen doen op het interesse. Postbus 3 tel. 6013941 of 60: VTO-samenwer Vroegtijdige Onde lingsstoornissen bi 240, 3800 AB (033)4637285. Slachtofferhulp Praatpaal en vraaj fers van misdrijven len, tel. 6027719. Slachtofferhulp 24 uur per dag te voor Soest, Soest tussen 7.00 en 23 J tussen 23.00 en 7. kamer van de Am 033-4666666. Al Anon-groep Steun aan familie matig veel drinkt c of 5415474 Baarn Ouders van een Landelijke zelfhul Contactadres: Ev breestraat 543, 3 6014310. Thuishulpcentr De THC biedt pa dementerenden, ve ouders van versta gehandicapte kind of passief oppass Informatie: tel. 03 Contactpersoon S tel. 6022395. Thuiszorg/Maa Stichting Thuiszoi Werk N.O. Utr. Burg. GrothestraE tel. 6036800, fax Jongerenspreel Voor jongeren var dag 15.30-16.30 Amersfoort. Psycho-profyla Stichting Psycho- ding op de bevalli v-d. Poll, Clauslaa tel. 6031396. •Steunpunt Rom Contactadres: N« Brinkweg 18, 3 6022122 (9.00 6014310. Wie hulp zoekt, mn bij het Centrs __*L00 uur, tel. 6(

Soester Courant | 1997 | | pagina 24