Najaars Collectie K 1 Schilderwedstrijd over 'het Bos' roept sluimerend talent wakker O Gemeente en Zakenkring peilen animo voor opknap oud industrieterrein Fa. Veerkamp in Baarn is ai klaar voor de klant van morgen Verzekering houdt de woon lasten betaalbaar HANDEL WANDEL Kamers van Koophandel gaan samenwerken als 'Oostflank' M XP H Obdammer brood bij Gemar Vrijdag Drive-in Ster Repareren/ Kenteken Graveren Hef MONTICNAC ASSORTIMENT Op de motor naar America .fAGINA 8 WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT Prijswinnaars bij artshop Van de Ven PAGINA 9 Eemland, Flevoland en Gooiland XP Schriftelijke enquête onder 160 bedrijven 'Beddenzaak1 feestelijk heropend Tweede brood geheel gratis Barstjes in voorruit scheuren soms door vindfub^ Keformhiiis Soest Dat Soest vanouds een beetje een kunstenaarsdorp is mag bekend worden verondersteld. Ook tegen woordig sluimert er heel wat artis tiek talent. Dat bleek wel tijdens de wedstrijd die artshop Van de Ven onlangs organiseerde ter gelegen heid van de heropening. Van 20 t/m 27 september was er in de zaak aan de Steenhoffstraat een "hobby- week" met een schilder/teken-wedstrijd over het thema "het Bos". Er kwamen heel wat inzendingen binnen. "Boven onze verwachting," aldus de enthousias te Sytske Barlo van artshop Van de Ven. Dat gold volgens haar niet alleen voor het aantal, maar ook voor het niveau van de kunstwerken. LAURENT, SP Herenmode is al dertig jaar urn de Soesterbergsestraat. jrooters) herenmode onderscheidt zich )r een breed maatassortiment. net in de winkel ligt of hangt, oor Adama besteld. (Foto Lia Vrijdagavond kwam de ontknoping in de winkel aan de Steenhoffstraat. De prijswinnaars werden daar onthaald op koffie en koek. De schilderijen waren beoordeeld door de bekende Soester kunstenares Jean-Marie van Staveren, die o.m. teken- en schilderdocente is van C-drie. Zij kende de hoofdprijs (voor 2ÜÜ gulden hobby-, teken- of schilderartikelen naar keuze) toe aan dhr. Romme, die de prijs in ontvangst liet nemen door een familielid, de heer Möllenkramer. De tweede prijs (voor 100 gulden arti kelen naar keuze) ging naar Natasja Kemp. De vijf troostprijzen (een tafel ezel ter waarde van f 29,95) waren voor de dames Reichenberger, Bosseema, La Rambelje, Stap en Leertouwer. De win- De Kamers van Koophandel voor Eemland, Flevoland en Gooiland hebben besloten nadrukkelijk te gaan samenwerken. De samenwer king heeft betrekking op de boven regionale beleidsadvisering en dan met name betreffende de Oostflank van de Noordvleugel van de rand stad. Om die samenwerking te formaliseren is inmiddels de Federatie Kamers Oost flank (FKO) opgericht. Door deze bun deling van krachten zijn de Kamers in staat de economische belangenbevorde- ring in deze regio effectief en efficiënt ter hand te nemen. De Oostflank biedt immers interessante aanknopingspunten voor de ontwikkeling van economische potenties. Tevens kan op deze wijze voorkomen worden - gezien het feit dat de Kamergebieden als "communiceren de vaten" functioneren - dat de indivi duele regio's tegen elkaar worden uitge speeld. Samenwerking biedt de moge lijkheid op te treden als gezamenlijke trekker van de Oostflank, dit concept op de politieke agenda te krijgen en uit eindelijk in de nationale en regionale plannen opgenomen te zien. Het federatiebestuur wordt gevormd door de drie voorzitters van de drie Kamers, aangevuld met de drie alge meen secretarissen. Het voorzitterschap zal per jaar tussen de voorzitters van de Kamers wisselen; in het eerste jaar zal de heer A.L. Greiner, voorzitter van de Flevolandse Kamer, het voorzitterschap vervullen. Als adviserend lichaam van het bestuur is ingesteld de Commissie Oostflank. Deze commissie wordt bijge staan door een aantal beleidsadviseurs van de drie Kamers. Het ligt in de bedoeling dat de FKO zich in de komende maanden vooral zal be zighouden met het creëren van een breed draagvalk voor het benutten van de economische potenties van de Oost flank en het bieden van oplossingen voor de knelpunten, zoals die zich voor doen in de Randstad. Daarnaast zal vanuit de belangen van het regionale bedrijfsleven vanuit het concept Oost flank een inbreng worden geleverd in de diverse ruimtelijk-economische plannen. De prijswinnaars bij Van de Ven, met in hun midden Jean-Marie van Staveren. nende werkstukken zijn voorlopig nog te zien in de etalage van artshop/kan- toorvakhandel Van de Ven. Onze Najaarscollectie is t de nieuwste trends en kleuren. U kunt kiezen uit alle topmerken en bij besteding boven de 200,- een gratis Wooninfo-Agenda.* Van Soest Woonwinkel Burgemeester Grothestraat 28-30, 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 *Deze aanbieding geldt voor de eerste 100 klanten en is geldig tot 31-12-1997. C\ 2 De gemeente Soest en de Soester Zakenkring hebben vorige week ge zamenlijk het startschot gelost voor een onderzoek naar de mogelijkhe den om het ("oude") industrieter rein van Soest te revitaliseren. Daar toe wordt onder de 160 gevestigde bedrijven een schriftelijke enquête gehouden. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Robin van Looij, die als stagiair van de Hogeschool Utrecht (faculteit Bouwnij verheid, richting Ruimtelijke Ordening en Planologie) - met Van Gelder Infor- matika als "werkplek" - de enquête heeft opgezet. Vorige week vond in het ge meentehuis de presentatie plaats. Aanleiding voor het onderzoek is het feit dat het oude industrieterrein - glo baal begrensd door Koningsweg, Vrij- heidsweg, Laanstraat en Becke- ringhstraat - in menig opzicht niet meer voldoet aan de huidige eisen. De ver keerssituatie is niet optimaal (slechte wegen en trottoirs, lukraak parkeren, geen goede ontsluiting) en de beschik bare ruimte wordt ook niet optimaal gebruikt. Het terrein maakt een romme lige indruk en steekt ongunstig af bij de nieuwere industriegebieden in Soest. De gemeente en de Soester Zakenkring - de beide opdrachtgevers van het on derzoek - willen met het onderzoek na gaan in hoeverre de gevestigde onderne mingen bereid zijn mee te werken aan de "revitalisering", populair gezegd: een opknapbeurt. Het gaat dan om finan ciële steun en om de eventuele renova tie van het eigen bedrijf. Op die manier hopen de opdrachtgevers de wensen die onder de ondernemers leven te inventa riseren. In de enquête draait het om vragen als: wat zijn de behoeften, hoe beleeft men de omgeving, is men tevreden over de Robin van Looij tijdens de presentatie van het onderzoek in het gemeentehuis. voorzieningen, zijn er specifieke wen sen, mankementen of knelpunten en is men bereid in een verbetering te inves teren? De enquête zelf bevat 66 gespe cificeerde vragen. In de broodboetiek van de Gemar- supermarkt aan de Parallelweg wordt al jaren ambachtelijk brood verkocht. Het is afkomstig van bakkerij Braas uit Obdam (Noord-Holland), die sinds 1938 is uitgegroeid tot een brood- en banketbakkerij die aan de modernste eisen voldoet. Bakkerij Braas levert dagelijks een breed assortiment van maar liefst 322 verschillende verse producten. Bakker Sven Braas (r.) en Gert de Bree (van de Gemar) in de broodboe tiek. Om Soest nader kennis te laten ma ken met het Obdammer brood kun nen de klanten het deze week in drie "uitvoeringen" uitproberen: naturel, sesam en zonnepit. Bovendien is het tweede Obdammer brood geheel gratis! Zie verder ook de advertentie in deze krant. Een barstje of sterretje in je voorruit kan, ook na langere tijd, door gaan scheuren, soms van links naar rechts over de hele voorruit. De oor zaak hiervan kan sterke uitzetting door de zomerzon zijn, soms in combinatie met sterke plaatselijke afkoeling en inkrimping door bij voorbeeld een onweersbui. Een dergelijke grote scheur zal vrijwel zeker vervanging van de voorruit inhou den en dit betekent voor de eigenaar dus minimaal het betalen van een eigen risico. Ook kan bij een APK-Keuring je auto op een sterretje worden afgekeurd. Het zicht van de bestuurder mag nou eenmaal niet gehinderd worden. Daar om is het beter om je voorruit te laten repareren. De Safe Sight Ruitreparatie- methode zorgt voor een nagenoeg ver dwijnen van de ster: verder doorscheu ren wordt voorkomen. Bovendien rijdt u veiliger en kan de keuring van de voorruit geen problemen opleveren. Een meevaller is, dat indien u WA Plus, Cas co of All Risk verzekerd bent, sterrepa ratie voor u zonder kosten is: de reke ning wordt rechtstreeks bij uw verzeke ring ingediend. Bent u voor ruitschade verzekerd en wordt u doorverwezen naar een ruitschadespecialist, dan kunt u ook bij Automarkt terecht. Wel graag uw groene kaart meenemen! Ook voor oude auto's Politie, ANWB, Verzekeringen en de Consumentenbond bevelen niet voor niets het Kenteken Graveren aan: het is de goedkoopste anti-diefstalmethode voor auto's en zeer effectief: aangezien het dievengilde niet graag werkt, zal men niet gauw alle ramen van een auto willen vervangen. Wil men echter een gestolen auto met gravures in alle ruiten doorverkopen, dan zal dat toch moeten, want op de (valse) papieren staat een ander kentekennummer en geen kopcr wil de auto dan nog hebben. Dus steelt men liever twee straten verderop een zelfde auto, maar dan zonder gravures. Dankzij het gegraveerde fcenteken is uw auto voor het dievengdde dus veel min der interessant. Oude re auto's verdwij nen tegenwoordig veel over de grens: men beschik daar nog niet over alle re serveonderdelen met veel elektronica, vandaar dat oudere auto's verder over de grens zeer gewild zijn. Deze week houdt het snelle kwaliteits team van Automarkt, dat al tien jaar in Nederland professioneel kentekens gra veert, een speciale actie Ruit Repare ren/Kenteken Graveren in Soest. Door de snelle werkmethode zijn er door gaans geen wachttijden en hoeft u geen afspraak te maken. Het aanbrengen van de gravures kost slechts enkele minuten, het repareren van de voorruit een half uurtje. Dit gebeurt vaak gelijktijdig met het graveren. Daarom kan men zich voor het ruitrepareren direct melden bij de reparateur/graveur. Reparatie van de voorruit is zonder kos ten voor WA Plus verzekerden en voor mensen met een All Risk verzekering. Het graveren van het kenteken met NL kost f 25,- per auto. Dit is inclusief 2 waarschuwingsstickers op de voorpor tieren. Voor f 10,- extra kan men een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengcn> waardoor deze ook bij regen en 's avonds bij weinig licht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de prevenficwaarde. Men kan terecht op vrijdag 10 oktober van 9.00 tot 17.30 uur op de parkeerplaats bij het postkan toor aan de Steenhoffstraat. Automark is te herkennen aan de gele outfit. Homeopathie Vitamine en Mineralen Biologisch brood - Gezond schoeisel - Zuivel - Huidverzorging I Middelwijkstraat 75 - Soest - Tel.: 035 601 3 Een eigen woning is een fijn bezit. U beschermt het daarom tegen invloe den van buitenaf, zoals met een op stal- en inboedelverzekering. Maar nu het sociale vangnet van overheidswe ge steeds verder krimpt, worden de financiële risico's als er met uzelf iets gebeurt steeds groter. Want wat als u bijvoorbeeld langduring ziek wordt of werkloos? Gedwongen verkoop van uw woning? De Hypotheker neemt deze gro te zorg weg. De Hypotheker heeft in samenwerking met Woon- garant en de verzekerings maatschappij Cardif exclu sief voor u Zeker Wonen - Eigen Woning ontwikkeld. Deze unieke voorziening verzekert u van de financiële midde len om uw woonlasten te kunnen blij- l)v Hi/potlic krr 1 «7 en E'gen |yvon,r,ggarandeertu I schikiheW,'e'ewaSartJfe arbe^<=nge- I sedurende ee de «rakering I I verzekering ook „o. bied' de da"kzii bi/voorbeeldVJ™'!erins ma"ge uitkeringen De!n I Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Sinds vorige week woensdag is de bed- en Jinnenspeciaalzaak van de fa. Veerkamp in Baarn weer geheel open voor het publiek. In de afgei°~ pen weken werden de twee bedden etages van de winkel aan de Laan straat totaal gemoderniseer(J* Door de ingrijpende verbouwing is de presentatie van ledikanten, bedbodems, matrassen, kussens en aanverwante bed- artikelen geheel vernieuwd. Dat geldt ook voor boxsprings en seniorenledi kanten. Op de tweede verdieping be vindt zich bovendien een complete y b Auping-studio, met drie professionele teStbedden onder een sfeervolle sterren hemel. Daarnaast blijft de firma Veerkamp ook de vertrouwde speciaalzaak voor bed en linnengoed, spreien, bad- en keuken- textiel, tafellakens, herenondermode en nachtkleding. De officiële opening werd verricht door dhr. E.J.H. Dohmen, die de sleutel van het bedrijf - althans een fraai antiek exemplaar - met enig ceremonieel over droeg aan zijn dochter Clementine Ni- cholls-Dohmen, inmiddels al de derde generatie, in aanwezigheid van zijn echt- De heer Dohmen (l.) overhandigt de sleutel van de vernieuwde zaak aan zijn dochter, Clementine Nicholls (m.). genote mevrouw J.M. Dohmen-Veer- kamp en de andere medewerkers van het bedrijf. Door de uitstekend geslaagde moderni sering is de beddenzaak in feite al klaar om de klant-van-morgen in een gezel liger omgeving van dienst te kunnen zijn en een goed advies te verstrekken. De fa. Veerkamp is gevestigd aan de Laan straat 91 in Baarn en bereikbaar onder tel. 5413521. i Op de motor naar Amerika is lastig, zelfs met regenbanden. Maar naarAmerLu is het vanuit Soest op de ronkende tweewielers goed te doen. Dat ondervonden zon dag ruim twintig leden van de Vrije Motor Club Soest. Via een toeristische route, uitgezet door Cerriel Stinkens, en een intermezzo op het pontje van Megen werd het reisdoel bereikt, waar een plaatselijk café met een bezoek werd vereerd en de motor rijders poseerden bij het plaatsnaambord. Via de snelweg, een Harley Davidson- dealer in Arnhem en non wat binnenwegen arriveerden de leden van de Vriie Mn- rijders poseerden bij het plaatsnaambord, via ae snelweg, een tiariey uavidson- dealer in Arnhem en nog wat binnenwegen arriveerden de leden van de Vrije Mo tor Club, met 330 kilometer 'in de wielenweer in Soest.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9