W I Ondernemerschap zit bij Antonio van den Hengel (25) in het bloed 'Dwaze Koopjesmarkt' bij Karwei met heel veel handgereedschap IGEN BV mm LEE 1 HANDEL (t WANDEL Een middagje paddestoelen proeven met de Rabobank Met veiligheidscertificaat zet Van Asch puntjes op de i KvK organiseert symposium over economische stimulansen Prijsvraag Veerkamp PAGlN/^n vkuMtkU-ekv ever 1 25 OO WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT Eethuis/cafetaria Broodje van Toontje aan de Birkstraat Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. PAGINA 11 Traktatie voor clientèle Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Architectuur anders bekeken Van 13 oktober tot 1 november Winkels aan de Van Weedestraat goed bereikbaar Bijeenkomst vrouwelijke ondernemers Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Chelford porselein 549,- Haven porselein 1.159,- zijn exclusief kranen jEEOfCHAPPSN ETX. ostalgische wastafel, rmaakt van fraai porselein, clusief speciaal afvoer- srnituur. Van 598,- 498,- arn, (035)54 86 111. -1991 OMAAT1993 1992 5 TDi, 3-drs1997 1990 1993 :L, 5-drs1992 1991 1992 issions met garantie van alle merken tel. 035-601 64 10 qte Qdfstelbavc icfbels uei>r en achter •y. ASCH b.v, EST 035.60000 2Q Als u een huis vindt dat precies bij u past, wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres, Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. Soest, Steenhoffstraat 66, 035 - 6036000 Dat hij na vijf jaren in de bouwwe reld en een jaartje in de makelaardij ;ekozen heeft voor een bestaan als elfstandige, is nauwelijks verras send. Wie hem kent, en wie kent hem eigenlijk niet, weet dat het on dernemerschap bij Antonio van den Hengel in het bloed zit. Zijn zus Janine opende in maart van dit jaar Cocoon aan de Van Weedestraat, zijn vader E.A. van den Hengel behoeft helemaal geen introductie en zijn opa \nton Verkerk (van moeders kant) was in het begin van deze eeuw eigenaar van Café Centraal, tussen het station Soest- dijk en het voormalige gebouw van de politie. Zijn oom en tante zetten de familie-tra ditie ook al voort in Zonnestudio Soest en zijn degenen die hem de fakkel heb ben overgedragen van wat decennia lang Broodje van Broodje was. Zij ver bouwden de snackbar aan de Birkstraat, maakten er De Poort van, maar al snel nam de 25-jarige Antonio van den Hen gel de zaak over. Broodje van Toontje heet het eethuis/cafetaria dat anderhal ve week geleden officieel werd geopend door vader Van den Hengel. "Die naam schoot me meteen te binnen, toen ik besloot de zaak over te nemen. Iedereen heeft het altijd over Toon of Toontje en op deze manier blijft meer dan de helft van de oude naam bewaard." Antonio is allesbehalve vreemd in de horeca-wereld. Reeds op zijn achttien de behaalde hij de vereiste papieren en scheelde het weinig of hij was met Vin cent van der Wardt een jongerencafé begonnen. Het plan was op een oor na gevild, maar Antonio koos voor de bouw, al deed hij de afgelopen jaren rui me ervaring op in onder meer Vini's Bar aan de Steenhoffstraat en etaleerde hij op diverse gebieden zijn ondernemers- en organisatietalenten. Antonio is van huis uit een harde wer ker die staat achter hetgeen hij doet en ontplooit, boordevol ideeën zit en veel waarde hecht aan flexibiliteit. Enthousiasme De eigenschappen zijn allemaal terug te vinden in de wijze waarop hij vol en thousiasme in Broodje van Toontje aan de slag is gegaan. Hij is er altijd te vin den, behalve op zaterdagmiddag, want dan rent de voormalige keeper nog steeds langs de zijlijn om te vlaggen bij het eerste van WZ'49. De uitgebreide menukaart verklapt een grote keuze aan onder meer broodjes, tosti's, soepen, uitsmijters, plates en grill-specialiteiten, kindermenu's en na gerechten, waarbij Antonio zich heeft laten sturen door kwaliteit. "Ik sta ach ter de producten, anders verkoop ik ze niet. Hier kun je alles krijgen, want nee verkopen kan bij mij niet. Een broodje haring heb ik nou weer net niet, maar wel bijvoorbeeld paling en zalm," zegt Van den Hengel die nog veel meer in huis heeft. Maar Broodje van Toontje is natuurlijk ook een snackbar, waar men terecht kan voor het patatje-met, de kroket, de be- reklauw of welk frituurgerecht dan ook. Het kan ter plekke worden besteld, maar ook (al dan niet op bestelling) af gehaald. Voor de winter introduceert hij in Broodje van Toontje een soft-ijsmachi- ne met ongekende mogelijkheden. "De fietsroute moet, net als vroeger, weer over de Birkstraat lopen en de mensen moeten weer zeggen: daar gaan we een lekker kopje koffie drinken of een ijsje eten." In de nabije toekomst zal hij ook een faxlijn openen voor bedrijven die eten willen bestellen voor hun medewerkers. Voor de lunch moet de bestelling vóór 11.00 uur worden gefaxt en voor avond eten vóór 16.00 uur. Bestellingen van boven de 40 gulden worden gratis be zorgd. Deze faxlijn voor bedrijven is of ficieel nog niet geopend, maar dat neemt niet weg dat er nu al wel kan worden gebeld, tel. 6013337. Gezelligheid In Broodje van Toontje, dat elke dag van 10.00 tot 22.00 uur is geopend, is geen bargedeelte meer, maar een bier tje wordt er wel getapt. "Mijn opa is vroeger Nederlands kampioen biertap pen geweest. Als nakomeling ga ik na- iets anders dan paddestoelen herken nen. Wie ze zelf uit de bossen en van de velden wil halen moet zich wel degelijk goed oriënteren voordat hij of zij er ook maar één in het mandje gooit om mee naar huis te nemen. Er kunnen kwaaie rakkers tussen zit ten... Wie paddestoelen gewoon koopt mag ervan uitgaan dat kenners het voorbereidende pluk- en sorteer- werk hebben verricht. De "lessen" in Maartensdijk waren vooral gericht op het omtoveren van de paddestoelen in exquise lekker nijen. Het paddestoelen-kookonder- richt werd tijdens de 2 uur durende workshop verzorgd door José, van "José's Keuken". Wat er werd ge maakt werd ook zoveel mogelijk op gegeten. Het was opvallend hoe veel olie eraan te pas kwam. Het was ondanks die soms wat vette ervaring een heerlijke middag daar in Maartensdijk. Josés rappe demon straties en interessante wetenswaar digheden zorgden ervoor dat de Ra- bodames veel bruikbare paddestoel kneepjes onder de knie konden krij gen. Na afloop togen ze, zich enthousiast voorbereidend op een te organiseren verrassingsavond voor de familie thuis, langs de ritselende lanen van de goudgeel wordende bossen van "De Lage Vuursche" naar de "Pro menade" in Baarn. Daar had de Ra bobank ter afsluiting van het sfeer volle, geslaagde middagje vol vak kundig bereide cantharellen, oester zwammen en tal van soorten cham pignons, nog een genoeglijke "high tea" georganiseerd. Thee naar keuze, omzoomd door een schitterend as sortiment zoete specialités de la mai- son. Eén van de dames merkte, nog nagenietend van een ferme bonbon, op, dat ze aangenaam was verrast door de creatieve wijze waarop de Rabobank haar waardering voor cliënten had laat blijken. Een en an der lijkt zeker voor herhaling vat baar. Tijdens de "heropenings-feestweek" van de Baarnse bed- en linnenspe ciaalzaak Veerkamp heeft de consu ment mee kunnen doen aan een prijsvraag. Op elke etage hing een gevulde koker, waarvan het gewicht geraden kon worden. En aangezien Veerkamp drie etages heeft, hingen er drie kokers en had men ook drie maal kans om een de drie cadeau bonnen t.w.v. f 150,- te winnen. Op de linnenafdeling kon men heel toepasselijk het gewicht van de koker met washandjes raden. Op de eerste bedden-etage, waar Veerkamps test bedden, boxsprings en seniorenledi kanten staan, hing een koker gevuld met kussenslopen. De derde koker, gevuld met kussenvulling, hing op de tweede etage (Auping-studio). m Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Onlangs werd in de Amsterdam Arena Verdi's opera Aïda opgevoerd. Het nieuwe Ajax-stadion is multifunctio neel. Behalve aan atleten biedt de Am sterdamse Arena onderdak aan de gro te popartiesten en operazangers van onze tijd. Het stadion biedt letterlijk onderdak, want een reusachtig dak kan de Amsterdam Arena afsluiten. Maar is er werkelijk veel nieuws onder de zon? Het theater is één van de motieven die in de geschiedenis van de Westerse ar chitectuur steeds weer opduikt. Maar motieven in de architectuur kunnen ook gebruikt worden als barometer van de cultuur. Het Grieks theater maakt deel uit van een beschaving die voorstellingen en spelen aan de Goden opdraagt. Gladiatorenspelen zijn aanvankelijk ver want aan de Romeinse cultus van de Op de foto de prijswinnaars, geflan keerd door de heer Dohmen en me vrouw Nicholls van Veerkamp. Vier dagen lang werden de briefjes door menigeen ingevuld, waarna za terdag 4 oktober om 17.00 uur de trekking plaatsvond. De prijswinnaars hebben vrijdag 10 oktober j.1. hun cadeaubonnen uitge reikt gekregen door eigenaar de heer E.J.H. Dohmen en zijn dochter, me vrouw C.M.C. Nicholls-Dohmen. De washandjes (526 gram) werden zo wel door R. van Elsacher als door G.M. Evers geschat op 515 gram. De sloopjes (532 gram) werden door mevrouw F.A. van Lange-van Til burg geschat op 535 gram. De kus senvulling (170 gram) woog volgens mevr. A.F.J.M. de Jong-van Dijen óók precies 170 gram. voorouderverering. De spelen krijgen echter steeds meer het karakter van een ruw volksvermaak, waarbij uiteindelijk vervolgde christenen ten prooi vallen aan executies die als spektakel worden uitgevoerd. De spectaculaire aspecten nemen in de moderne tijd een ongekende vlucht. Door middel van massacommunicatie wordt het stadion verheven tot een schouwtoneel waarop de prestaties van atleten wereldwijd gezien kunnen wor den. Als gevolg van wereldwijde com municatie krijgen de grote spelen een niet te onderschatten politieke en eco nomische betekenis. De Volksuniversiteit Soest organiseert dit najaar een cursus "Architectuur an ders bekeken". In deze cursus neemt docent Dr. W.B. Prins zijn cursisten mee op 7 speurtochten naar de grond motieven van de architectuur. Hij voert zijn cursisten langs flora, triomfbogen, zuilen, koepels, vestingen en basilika's en laat zien op welke wijze de mens motieven van de architectuur aanpast aan de eisen en aspiraties van zijn tijd. Aanvang: dinsdag 4 november 1997. Docent: dr. W.B. Prins, zeven lessen van 2 uur. Cursusprijs: f 120,-. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Las sostraat 65. Informatie en inschrijving: maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag t/m donder dag 10.00-13.00 uur, Orlando, Di Las sostraat 65, tel. 6022195. "Eyekenstein", dat statige oude pand in Maartensdijk. We heb ben ons vaak afgevraagd, als we er langs reden, wie daar nou toch wel zou wonen of werken. Dank zij een leuk idee van drie relatie beheerders van de Rabobank Soest-Baarn, zijn we daar nu in eens voor een deel achter geko men. In het Koetshuis van Eyckenstein, aan de Dorpsweg 195, worden inte ressante workshops georganiseerd. De culinaire workshop met padde stoelen bracht de drie van de Rabo bank op het herfstige idee om die aan een aantal vrouwelijke cliënten van de bank aan te bieden. Dat is eens wat anders dan een avondje over beleggen via de Optiebeurs. Petra Jansen op de Haar, Adri Grift, en Miijam Meilink waren de initia tiefneemsters. Ze kregen een folder in handen van het "Arts Crafts Instituut" in Bilthoven, waar de crea tieve bedenkers en organisatoren van de workshops huizen. Want het zijn niet alleen paddestoelen die in dit geval het culinaire onderwerp vor men; je kunt er ook leren hoe je por- celein moet beschilderen en wat je met waterverf kunt doen, hoe je fraaie passepartouts maakt of op welke manier je een Gustaviaanse Wandkroonluchter in elkaar zet. De keuze uit lessen en workshops is wonderbaarlijk groot. "Waarom", dacht Petra van de Rabobank, "zou den wij een aantal cliënten nou niet eens op een wat ludieke manier een plezierige middag bezorgen? Er wordt alom gegolfd en getennist, dit lijkt me een gezellige afwisseling. Samen met mensen met wie je door gaans regelmatig alleen maar praat over geld, beleggen, financieren en dat soort zaken. Onze directie ging er meteen mee akkoord en zo is 't ge komen". Herkennen en eten Paddestoelen bereiden en eten is nog BV v/h Fa. H. van Asch heeft het I VCA-certificaat behaald. Het schriftelijk bewijs dat het Soester bedrijf voldoet aan de norm voor veilig werken werd uitgereikt door directeur P. Coevert van KPMG en iin ontvangst genomen door H.J. van der Zouwen, directeur aannemings bedrijf en transportbedrijf bij Van Asch. VCA staat voor Veiligheids Checklist Aannemers. Met name in de bouwnij verheid is dat belangrijk, omdat de me dewerkers in putten staan of worden voorbijgeraasd door verkeer en soms werken met vervuilde grond. Doordat met zware machines wordt gewerkt en de werkzaamheden op zich steeds inge wikkelder worden, is een goede commu nicatie van belang. Van Asch had zijn zaakjes op dit punt al voor elkaar, maar zette de puntjes op Directeur P. Coevert van KPMG-cer- tification overhandigt het VCA-certifi caat aan de heren H.J. van der Zouwen, W.H. van der Boon en A. Weener van B V v/h Fa. H. van Asch. de i en ging voor dc VCA-norm met één ster, die vooral gericht is op de dagelijk se praktijk. Het bedrijf uit Soest voldoet onder meer aan de eis van gestructu reerd overleg tussen alle niveaus in het bedrijf over veiligheid, gezondheid en milieuzorg. Alle medewerkers en onder aannemers krijgen veiligheidsinstructies bij risicovolle projecten en het materieel en de gereedschappen, waarmee ge werkt wordt, ondergaan een keuring bij erkende instituten. Het behalen van het VCA-certificaat wordt door Van Asch gezien als een be vestiging van zijn streven naar kwaliteit en professionaliteit op alle fronten, dus óók veilig en gezond werken met inacht neming van het milieu. De komende drie weken is Karwei, de bekende bouwmarkt aan het Weteringpad in Soest, het decor voor een "Dwaze Koopjesmarkt". Van 13 oktober tot en met 1 novem ber zijn er tientallen aanbiedingen op het gebied van handgereed schap. Net als vorig jaar is het bij Karwei de komende weken ongetwijfeld weer een drukte van belang bij de kraampjes, die in het grote midden-gangpad van de zaak staan opgesteld. "Eens in de zoveel tijd doen we graag zo'n grote actie," al dus bedrijfsleider Mark Hoekstra van Karwei. "Vorig jaar was het in elk geval bijzonder geslaagd. De mensen kunnen ook nu weer zelf pakken wat ze nodig hebben, zodat het weer een groot "graaifestijn" kan worden." In een kleurenfolder die deze week huis aan huis wordt bezorgd pakt Karwei nink uit. De prijzen van alle artikelen zijn opvallend laag. Alles gaat weg voor f 2,50 of veelvouden daarvan: f 5,- 7,50 10,- 12,50 15,- 20,- of 25 gulden. Van een kwastenset of een zakwaterpas van f 2,50; een 10-delige bitset of klauwha mer van f5,-; een machinebankschroef of een ratelschroevendraaier van f 7,50; een uitdeukset van f 10,- en een dekzeil van f 15,- tot een 27-delige com- biborenset van f 20,- en een 99-delige gereedschapskoffer van f 25,- en nog vele tientallen andere artikelen. Happy Hours Wie toch toe is aan nieuw gereedschap en daaraan niet te veel geld kwijt wil zijn, doet er goed aan de komende we ken even binnen te lopen bij "Dwaze Koopjesmarkt" van Karwei, Wetering pad 13. Komende zaterdag (18 oktober) is dat extra de moeite waard, want dan houdt Karwei tussen 9.00 en 11.00 uur de "Happpy Hours", met nog eens tien procent korting op alle aankopen. Op maandag 20 oktober organi seert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland een sym posium over de toekomstige ont wikkeling van de economie in de re gio rond Amersfoort. Bedrijfsleven, overheden en andere belangstellen den gaan met elkaar in gesprek over de vraag hoe het (nog) beter kan met de economische bedrijvigheid in de regio en hoe we deze groei kunnen vasthouden in de toekomst. Hoewel de economie in Eemland zich beter heeft ontwikkeld dan landelijk, is dit geen reden om achterover te leunen. De Kamer vindt dat er actie nodig is om de bereikbaarheid en de beschikbaar heid van bedrijfs- en kantoorterreinen in de toekomst veilig te stellen. De regio functie moet worden versterkt en het leefklimaat moet worden bewaakt. Hiertoe zijn een drietal thema's be noemd, waarover sprekers van formaat in het middag-gedeelte inleidingen hou den, te weten: prof. dr. R. Engelsdorp Gastelaars, hoogleraar aan de Universi teit van Amsterdam, thema: investeren in kansrijke regio's; drs. J.C. van Ek, voorzitter Raad van bestuur van De Amersfoortse Verzekeringen, thema: Eemland beter op de kaart zetten; en mr. P.A. Nouwen, algemeen directeur ANWB, thema: Eemland blijvend be reikbaar houden. Actieve inbreng De deelnemers gaan in het avondge deelte actief aan de slag door hun in breng in een van de drie workshops, waarin de genoemde thema's nader wor den uitgewerkt. Dit gebeurt onder voor zitterschap van "duo's" bestaande uit vertegenwoordigers van het regionale bedrijfsleven en de overheid (zie bij gaand programma). Na afloop van de workshops vindt een plenaire afsluiten de behandeling plaats. De Eemlandse Kamer brengt ter gele genheid van dit symposium een brochu re uit met als titel "Economische stimu lansen Eemland". Deze is op het sym posium beschikbaar. Het symposium wordt gehouden in congrescentrum de Eenhoorn, Kon. Wilhelminalaan 33, Amersfoort, aanvang 15.30 uur. Ondanks de gedeeltelijke afsluitingen en stremmingen in het verkeer, o.a. veroorzaakt door de herinrichting van het winkelgebied, zijn de winkels aan de Van Weedestraat ook op dit moment en de komende dagen nog prima te bereiken. In veel gevallen is er - door of ondanks de werkzaam heden - juist sprake van extra par keerruimte, hetgeen de bezoekende consument wel weet te waarderen. De winkeliers kijken uiteraard vol verwachting uit naar het gereedko men van de weg, maar tot dat mo ment staan ze, net als altijd, klaar om het de bezoekers zoveel mogelijk naar de zin te maken. tuurlijk proberen hem te evenaren," al dus Antonio van den Hengel die zeer te spreken is over het logo van zijn zaak. "Het zegt iets over mij en'de zaak, het straalt vriendelijkheid, humor en gezel ligheid uit." Vrouwelijke ondernemers uit Eemland verenigd in de EVON, hebben op woensdag 22 oktober een bijeenkomst over VB-Magazine. Dat tijdschrift is speciaal gericht op vrouwen die als zelf standig ondernemer hun brood op de plank brengen. Redacteur en waarnemend hoofdredac-, teur Annemarie de Haas van VB-Ma gazine doet van alles over het blad uit de doeken. Daarvoor komt ze naar het Berghotel aan de Utrechtseweg in Amersfoort. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de entreeprijs bedraagt 10 gulden. Voor meer informatie tel 033- 4330177 (tijdens kantooruren). Antonio van den Hengel koos met Broodje van Toontje voor een zelfstandig bestaan. Aan de Birkstraat heeft hij een verzameling aan kwaliteit in huis ge haald.

Soester Courant | 1997 | | pagina 11