Sterrenberg zag Nico gaan en komen Korpsavond Vrijwillige Brandweer Van Postkantoor naar De Boekelier De Postiljonschool en de Wadden 'SCHAP omst licaties Storm rond basis begonnen afwezig PAGINA 14 lintje voor drs. N. W.J. Speelman WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 Provincie doet aftrap Jeugdwerk zoekt vrijwilligers HERFST VLOOIEN MARKT Organisatie blijft hetzelfde De Zotteklappers op andere toer Kerkdiensten Medische dienst P. Creutzberg Hulpverlening j Kunstbus kan weer rijden 'De Drie Eiken' Nieuwe gezichten in winkel aan de Rademakerstraat Over slik, jutten, blubberen veelmeer Portemonnee weg Toneelvereniging Ultice-Dulci met blijspel op planken Themamorgen PCOB VOLLEYBAL AGAVS heeft moeite met tegenstander en scheidsrechter Banden vernield Hond vergiftigd Agenda Waterschap Vallei Eem Brouwersstraat 3 postbus 1422 3800 BK Amersfoort 11998 VAN KRACHT illei Eem heeft op 9 oktobei ld. De legger treedt in werking ril heeft de ontwerp-legger ter i bedenkingen ingebracht. Het wijzen overgenomen. je kunstwerken daarin) moet heidt drie typen watergangen: et onderhoud ervan gebeurt in watergang tertiaire watergang sen 80 en (afvoer minderdan 30 liter per seconde) (of eigenaar van tantie) aanliggend perceel an eigenaar van perceel aanliggend perceel een zogeheten hoogwatervoor- iderhoud in het voorjaar. In het erhoud uitvoeren. 3 november 1997 van 8.30 tot brouwersstraat 3 in Amersfoort. Baarn, Bunschoten, De Bilt, or gebruikelijke tijden in te zien. i een beroepschrift indienen bij 80300, 3508 TH Utrecht, zienswijzen hebben ingediend /aterschap Vallei Eem tegen afonisch aanvragen op nummer de dijkgraaf, K. van de Langemheen nschuldige ziekte. Is nieraandoeningen, andoeningen. hun werk niet meer iaraat het uiteindelijk n voor diabetes is dit in. s meer te weten over ossing brengen voor omplicaties. •idieert veel diabetes extra zetje in de rug. :omplicaties. Amersfoort. 55. /erving en -besteding. erzorgencJen nodig die als 6.000 zieken en gehandicapten SOESTERBERGSE OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Je was overal, in alle zaken had je een duidelijke hand. Je zult Sterren- berg straks ongetwijfeld missen. Nico, bedankt en het ga je goed'. In soortgelijke bewoordingen werd drs. Nico Speelman vrijdag 3 okto ber 's middags in een stampvolle kerkzaal van 't Lichtpunt van Ster renberg door vele sprekers toege sproken. Na 30 jaar bij de Johannes Stichting te hebben gewerkt, waarvan 26 jaar als al gemeen directeur Sterrenberg, maakte Speelman gebruik van de OBU. Velen waren gekomen om hem en zijn echtge- note de hand te drukken, met als gevolg dat de twee tafels achter hen op het j laatst boordevol stonden met bloemen 1 en geschenken. Het was een feestelijk 1 afscheid, goed georganiseerd en uitge voerd met een voortreffelijke bediening. Mr. J.H. Grosheide, voorzitter bestuur Johannes Stichting opende de rij spre kers, die ieder voor zich een visie gaven op de persoon Speelman en zijn ver- 1 diensten. En die waren vele, want hij was de man die de oude starre Johan nes Stichting naar een open en sfeervol Sterrenberg voerde. Een man die bewo gen was met de verstandelijk gehandi capte medemens en er alles voor deed om hun leven meer inhoud te geven. En dat hebben de vele bewoners van Ster renberg letterlijk en figuurlijk mogen ondervinden. Opvallend was de speech van drs. A.T.J. Krol, voorzitter van de Nederlandse Zorsfederatie. Hij typeerde Speelman s iemand die zijn leven lang bezig is geweest in de zorg voor anderen en gaf ook kritiek op het rijksbeleid. 'De over heid zou een duidelijke lijn moeten aan geven en vernieuwingen moeten stimu leren. Niet nog meer toezicht in het le ven roepen dan er nu al in voldoende mate is. Tweederde van de Nederland se bevolking is voor het streven naar meer gezondheid en gezondheidszorg. Men is genegen dat te honoreren door maandelijks vijftig gulden extra te beta len, dat is 800 miljoen per jaar. Voor de zorg is 190 miljoen nodig, het rijk geeft slechts 9 miljoen. Wat men in 1994 heeft weggehaald, wil men in 1998 weer te ruggeven. Dat is geen beleid. Het klinkt mooi maar het zijn knollen voor citroe nen', aldus Krol. Onderscheiding Uiteraard sprak ook de burgemeester van Zeist. Hij noemde Speelman zelfs 'collega' en refereerde aan het goede on derlinge contact. Hij noemde de brand in augustus 1992 die gelukkig nog goed afliep, de grote verdiensten van Speel man en besloot: 'Het is dan ook niet vreemd dat het Hare Majesteit heeft behaagd u de versierselen verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te ge ven'. Een totaal verraste Nico Speelman stapte naar voren, voor het eerst in zijn loopbaan even met de mond vol tanden. Aan het eind van de middag mocht hij zijn afscheidsrede houden en dat deed hij kort, zakelijk en vooral duidelijk. De vele positieve woorden wimpelde hij achteloos weg met de opmerking dat hij slechts aanwezig was geweest. Wel gaf hij duidelijk te kennen zeer vereerd te zijn met de koninklijke onderscheiding. Drs. N. Speelman, zojuist begiftigd met een koninklijke onderscheiding. Tot slot stond de overdracht van de di rectie van Sterrenberg op het program ma. Symbolisch werd dit gedaan door een zogenaamde moedersleutel die Nico Speelman aan Nico Peelen, de nieuwe directeur, gaf. De periode Nico Speel man is voor Sterrenberg beëindigd, te gelijk is de nieuwe periode voor Nico Peelen begonnen. Uit de hoorzitting van de Tweede- Kamercommissie voor Defensie is op 9 oktober gebleken dat een meerderheid voor een verplaatsing is naar Groningen. Het Eindrap port Beleidsstudie Uitplaatsing is daarover duidelijk. Het kabinet is er echter tegen om daarvoor 950 mil joen gulden te betalen. De samenhang tussen de Chinook-heli kopters en de Luchtmobiele Brigade heeft de provincies Gelderland en Utrecht op één lijn gebracht met het istreven naar de verplaatsing van het ge heel naar Groningen. De Utrechtse ge deputeerde E. Korthuis-Elion was daar duidelijk over. Ze noemde bij herhaling de vliegbasis Soesterberg en dat deze basis in Groningen minder hinder zou veroorzaken dan in het dichtbevolkte midden van het land. Ze had kennelijk medelijden met de Soesterbergse bevol king, omdat ze ook de overlast van de Leusderheide en de Vlasakkers noem de. Het is de vraag of Soesterberg daar zo bijzonder veel last van heeft, maar het was een stok om mee te slaan. In haar betoog betrok ze ook de onvei ligheid voor de directe omwonenden bij een eventueel ongeval. In Groningen zou dat volgens haar minder kwaad kunnen. Dat stak de Groninger gedepu teerde Gerrit Beukema en in korte be woordingen bekend van een Groninger, blafte hij terug. 'Ten eerste zitten we in Groningen niet op deze uitplaatsing van lawaai te wachten en vervolgens wonen in Groningen ook mensen en ook nog van hetzelfde soort als in Utrecht', beet hij van zich af. Het debat werd overgenomen door de gedeputeerde uit Gelderland die het eens was met zijn collega uit Utrecht en eindelijk wel eens rust wilde op de Gin- kelse- en Ederheide. De in het begin van dit jaar in deze krant genoemde mogelijkheid van een storm rond de vliegbasis in het najaar, is kennelijk in derdaad begonnen. Stichting Jeugdwerk Soesterberg is drin gend op zoek naar vrijwilligers. Ze zoekt mensen die het leuk vinden om een groep kinderen te begeleiden, een goed programma kunnen bedenken, publiciteit maken en voorbereidingen treffen die nodig zijn om een activiteit goed te laten verlopen. Zondag 19 ok tober staat Jeugdwerk met een stand op de vlooienmarkt in dorpshuis Burgste de. Daar kan men alle informatie ver krijgen. in het dorpshuis Burgstede te Soesterberg Zondag 19 oktober van 10.00-15.00 uur. Inl. S 0346 - 35 19 75 GRATIS TOEGANG 'Vrijwilligers die veel tijd steken in de brandweer hebben recht op een goede ondersteuning vanuit de ge meente. Ik denk dat onze uitstraling sterker wordt als we doorgaan zoals we nu werken, gesteund vanuit de gemeente'. Met deze woorden opende de Soester bergse brandweercommandant René Moraal de jaarlijkse korpsavond van de Vrijwillige Brandweer Soesterberg op zaterdag 4 oktober. De garage was voor deze gelegenheid omgetoverd in een j gezellige ruimte. De stoelen waren tot I de laatste plaats bezet, een teken dat deze avond bij de vereniging leeft. Na I een welkom aan burgemeester De Widt en diens echtgenote kreeg Moraal het L woord voor zijn jaarrede. Ook hij sprak I zijn waardering uit over de aankleding 1^ van de ruimte en keek terug op het af gelopen jaar waarin normen en waar den, creativiteit, teamgeest, open com- f municatie, respect voor elkaar en ver trouwen onderwerp waren van gesprek. Vervolgens de samenwerking met de brandweer van de vliegbasis, hoe verle nen we het slachtoffer de snelste hulp, werd gerealiseerd met het convenant van Zeist. Het aantal uitrukken was het afgelopen jaar weer meer en Moraal verwacht dat dit nog wel zal stijgen. Dat Soesterberg één team is bewees wel de onderlinge ondersteuning na het zeer tragische ongeval op de Richelleweg. Voldoening Hij gaf een beeld van het huidige be drijfsleven waarin een toenemende drukte en spanning is te constateren. 'In dit alles staat de vrijwilliger van de brandweer die dat werk doet omdat het een sociale, leuke, actieve en spannen de vrijetijdsbesteding is, die echter ook een hoop verplichtingen kent en zeker een hoop tijd kost. Veel tijd wordt be steed aan opleiding en oefening, een toename van uitrukken, het behartigen van project- en werkgroepen. Dat doen vrijwilligers omdat ze daar een dosis De Soesterbergse carnavalsvereniging 'de Zotteklappers' gaat het dit jaar iets anders doen. Deze keer geen Prins en Adjudant, die bewaren ze voor 1998/ 1999. Wel wordt een feestelijk program ma voorbereid, met het klapstuk tussen 20 en 24 februari 1998. Deze keer zijn ze niet gekleed in het deftige zwarte pak, maar in de bekende blauwe kiel. voldoening uit halen. Maar vrijwilligers die veel tijd steken in de brandweer heb ben recht op een goede ondersteuning vanuit de gemeente', aldus Moraal. Daarna kreeg burgemeester J. de Widt het woord. Hij noemde het brandweer wezen één van de oudste vormen van vrijwilligerswerk. Het was duidelijk dat dit werk moet blijven en om die reden deed hij een dringend beroep op het bedrijfsleven om vrijwilligers voor de brandweer te willen leveren. Een zaak die ook ten voordele is voor het bedrijf op gebied van brandpreventie. 'De sa menwerking met de brandweer van de vliegbasis is een onderwerp van gesprek en zal verder worden gerealiseerd. Ook het convenant met Zeist is daar een onderdeel van. Op gebied van snelle hulpverlening bestaat de mogelijkheid dat ook met andere regio gemeenten soortgelijke afspraken worden gemaakt. Dit alles komt ook tot uiting in een an dere vorm van werken voor de brand weercommandanten Bakker en Moraal. Daarbij zal de organisatie en bestuurs- verordening van de brandweer inhoude lijk niet worden gewijzigd', aldus De Widt. Diploma's De volgende traditionele handeling van h De Widt was de uitreiking van diplo ma's en certificaten aan diverse leden van de brandweer. Dat hij daarbij ook nog steeds het behaalde cijfer noemde is kennelijk nog een vroegere gewoon te, maar ook een burgemeester heeft tijd nodig om nieuwe dingen te leren. Feli citaties gingen naar dhr. Bos, certificaat pompbediener en brandwacht le klas se, dhr. De Jager, diploma brandwacht met certificaten en bevorderd tot brand wacht, dhr. Franssen, certificaat verken ner gevaarlijke stoffen en hoofdbrand wacht, dhr. Van Domburg, bevorderd tot brandwacht le klasse, dhr. Wijnal- da, certificaat centralist en brandwacht le klasse, certificaat verkenner gevaar lijke stoffen en hoofdbrandwacht, bevor derd tot brandwacht le klasse, mw. Amons, certificaat centralist en brand wacht le klasse, 3 certificaten onder brandmeester, dhr. Roke, diploma brandmeester en certificaten, certificaat organisatie en adj. hoofdbrandmeester, bevorderd tot brandmeester. Dhr. Ver- heus werd gehuldigd vanwege 12 xh jaar lidmaatschap en dhr. Vos vanwege 40 jaar lid brandweer. Afscheid werd geno men van de heren Dummer en Kruithof. Tenslotte werd het voorzitterschap van de vereniging overgedragen van Rolf van Dee aan Koen Franssen. i, l Zondag 19 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Carolnskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Kerkelijk centrum Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. HUISARTS van 20 t/m 24 oktober, in verband met vakantie. De collega's nemen waar. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil Tel. 035-6093666. De provincie Utrecht heeft besloten sub sidie te verlenen aan het zo succesvolle Kunstbus-project. Binnenkort kunnen ouderen weer naar diverse culturele eve nementen. Het was even spannend of de provincie ook deze keer haar finan ciële hulp zou geven, maar het besluit is gevallen. Wel wordt de eigen bijdrage verhoogd van 5 naar 7,50 gulden per rit. Oktober kon niet meer zo snel worden ingevuld, de eerste rit staat gepland op 23 november. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Rommelmarkt Op zaterdag 18 oktober wordt vanaf 10.00 uur in het dienstencentrum De Drie Eiken een rommelmarkt gehou den, waarvan de opbrengst is bestemd voor festiviteiten voor het 25-jarig jubi leum. De markt heeft voor elk wat wils, tevens zijn er prachtige prijzen bij het Rad van Fortuin te winnen. Modeshow Op maandag 20 oktober is men om 10.00 uur welkom voor een modeshow met aansluitend mogelijkheid tot koop. Color me beautiful Op dinsdag 21 oktober zal Marion van Kerkhof een demonstratie geven hoe men er goed verzorgd uit kan zien, als je je kleedt in de kleuren die bij je pas sen. Dit is tevens belangrijk voor de kleuren van de make-up. De toegang is gratis. Bingo Vrijdag 24 oktober wordt een bingo ge houden. De zaal is om 19.00 uur open, de kaarten kosten 6 gulden, incl. koffie. 'De postzaken zijn in feite beter ge worden met hetzelfde aanbod. Tel daarbij op een ruime sortering van Bruna artikelen en Soesterberg is er behoorlijk op vooruit gegaan'. Aldus de eigenaar van De Boekelier, J. van Laar uit Hoogland. Donderdag 9 oktober werd deze vernieuwde zaak aan de Rademakerstraat 51 cd geopend, met een heel ander aanblik dan voorheen. De wanden zijn nu voorzien van alle soorten bladen, boeken, wenskaarten en tijdschriften, terwijl vooraan bij de kas sa rookartikelen te koop zijn. De balie van postzaken kan men nog op dezelf de plek vinden met wel ander personeel. Het geheel is een Brunazaak geworden met als naam 'De Boekelier'. Volgens Van Laar is de postservice be ter geworden. Tussen de middag was het postkantoor soms langer dan een uur gesloten. De openingstijden zijn nu: maandag van 13.30 tot 18.00 uur; post zaken van 13.30 tot 17.30 uur. Dinsdag, woensdag en donderdag: van 09.00- 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur; post zaken 09.00-12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur. Vrijdags van 09.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 20.00 uur; postzaken van 09.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.30 uur. Zaterdags van 09.00 tot 16.00 uur; de afdeling postzaken is dan gesloten. 'Maar stel dat iemand buiten de open stelling van de postafdeling zaken moet doen, dan kan men ons altijd daarvoor benaderen of even met ons bellen (tel. 351311). We regelen dat uiteraard tij dens de urén dat winkel geopend is en het moet wel een dringende zaak zijn', Echtpaar Van Laar in de Boekelier aan de Rademakerstraat. aldus Van Laar. Binnenkort kan men er ook terecht voor lotto en totozaken. 'Als je eens wist hoeveel soorten dieren in de Waddenzee leven en hoe mooi dat is, dan wil je maar één ding: dat moet behouden blijven. Ik moet er niet aan denken dat ze ver giftigd worden door bijvoorbeeld olie, dat zou toch een ramp zijn'. In de Postiljonschool was het donderdag 9 oktober ogenschijnlijk een chaos. In alle hoeken en ruimtes zaten kinderen met schaar, lijm en papier en maakten hun impressie over de Waddenzee met de daarbij behorende eilanden. Het was de afronding van een project waar ze na de zomervakantie mee waren begonnen. Op deze donderdag stond een witte bus voor de school, afkomstig van 'de Wad denvereniging' uit Harlingen. Margriet Nijhoff en Karen den Boom, beiden ac tieve leden van deze vereniging, trekken het hele land door om schoolkinderen te vertellen over hun mooie Waddenzee. 'Want dat is het en daar moeten we zui nig op zijn', aldus Margriet. 'We laten zien hoe mooi dat stuk natuurgebied is en als je dat bij de kinderen brengt dan heb je deels een zekerheid voor de toe komst. We laten het zien door middel van dia's, maar ook via een maquette en plaatjes van de dieren die er leven. Ver der diorama's, opgezette dieren, quiz- vragen, werkbladen enz. Heel grappig zijn de potjes waarin we bepaalde din gen van het wad hebben gedaan die de kinderen kunnen ruiken. De één vindt het vies, maar een ander herkent daar in iets van de vakantie." "Daarna krijgen de kinderen gelegen heid hun gedachten over de Waddenzee in een beeldvorm om te zetten. Dat kan van alles zijn, een plattegrond van een eiland of een kijkdoos. Ook hier waren de reacties van de kinderen heel leuk en voor ons stimulerend om hiermee door te gaan." Respect Bij het grote raam in de hoogste klasse zaten Presilla (12), Miranda(ll), Tessa (11) en Nannette (12) rondom hun plat tegrond. De kust van het vaste land met daarboven een eiland. Wat hen verteld was, werd in kaart gebracht, zoals dui nen op het eiland, vissen, dijken, vogels, schelpen enz. Onder het knippen en plakken was er wel even tijd voor een gesprek. 'De Wadden dat is een natuurgebied dat beschermd moet worden. Denk maar eens aan opdringerige toeristen en de olievervuiling, dat kan niet. Ja, zet die zeehond maar bij het eiland, wat vroeg je nog maar? Natuurlijk leven er ook veel vissen, zoals haring, makreel, schol. Zure haring? Nee, dat heb ik niet ge hoord, maar dat zal wel. Weet je wat ook leuk was, de geurtjes van duinroos, zeeaarde, blubber en dan de zeekraal. Ja, we hebben heel wat geleerd maar het belangrijkste is dat de Waddenzee heel mooi is en zo moet blijven. Daar moe ten we allemaal wat aan doen. Hoe? Door respect voor de natuur te hebben', aldus de vier meisjes die vol lof waren. De Waddenvereniging in Harlingen heeft veel vrienden gekregen in de Pos tiljonschool van Soesterberg. Uit het kantoor van een bedrijf aan de Sterrenbergweg is begin deze week een portemonnee uit een handtas weggeno men. De buit bestond uit enkele tientjes. Aangifte deed een Soesterbergse van 47 jaar. De toneelvereniging Ultice-Dulci brengt op 23 en 24 oktober a.s. het blijspel: 'Noem me geen mams' voor het voet licht. Plaatsbespreking en voorverkoop in de Hoeksteen op woensdag 22 okto ber van 19.00 tot 22.00 uur. De toegang bedraagt 10 gulden. Het gaat over He len Winter, die haar dochter Margot na het overlijden van haar man alleen heeft opgevoed. Nadat Margot in Amsterdam op kamers is gegaan, suddert haar leven rustig voort en schrijft ze damesroman netjes. Maar het wordt ineens anders als Margot haar nieuwe vriend komt voor stellen. De beide voorstelling worden in de Hoeksteen opgevoerd, aanvang 20.15 uur. Donderdag 16 oktober zijn alle 50-plus- sers welkom bij de themamorgen van de plaatselijke PCOB, aanvang 09.45 uur in het dienstencentrum De Drie Eiken. De heer Staalduinen houdt een gesprek met als titel: 'voorkom ergernis bij erfe nis'. Hij zal op andere aspecten dan een notaris de nadruk leggen. Uit diverse reacties is vernomen dat het een leerza me bespreking kan zijn. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. De vol gende themamorgen staat gepland op 20 november. Dan komt de heer Loe- nen uit Austerlitz vertellen over 'Het Franse Kamp te Austerlitz' en de in Soesterberg zo bekende Kozakkenput en Wallenburg. Een datum om vast te noteren. Het eerste damesteam van AGAVS had het niet alleen moeilijk met haar tegenstander, maar ook met de scheidsrechter. Renswouw was een maatje te groot, maar het had de scheidsrechter wel behoorlijk aan zijn kant. AGAVS verloor in drie sets: 14-16,4-15 en 14-16. Het eerste herenteam begon het seizoen goed. Na een vlotte eerste set (15-7), ging het iets moeilijker (15-12). De der de set was een en al spanning. Na 11- 12 werd het 13-13 en uiteindelijk 16-14. Overige uitslagen heren: AGAVS 2-For- za/Hoogland 3-0, AGAVS 3-Renswouw 3 1-3, AGAVS 4-Forza/Hoogland 5 0- 3, AGAVS Cl-Forza/Hoogland Cl 3-0. Dames: AGAVS 2-Forza/Hoogland 3- 0, AGAVS 3-SaIvo 3 3-0, AGAVS Bl- Forza/Hoogland B3 3-0, AGAVS Cl- Surf Cl 2-1, AGAVS C2-Surf C2 1-2. Tafeltennis AGAVS had last van de herfst. De bal dwarrelde net zoals de bladeren, alleen niet bij de tegenstander. Alleen Eric en Trees wisten een punt te behalen: 2-8. Aan de Plesmanstraat werden in het weekeinde aan twee auto's vernielingen aangericht. Van een auto bleken twee voorbanden te zijn lek gestoken, een schadepost van f 325,-. Bij de andere auto viel de schade aan de twee achter banden aanzienlijk duurder uit: f 1800,- Beide eigenaars stelden de politie op de hoogte. Afgelopen zaterdag liet mw. Schrieken het hondje van haar dochter uit. Via de Prof. Lorentzlaan en de Ant. van Leeu wenhoeklaan liep ze naar het Sportpark en weer terug. De Jack-Russell puppie van nog geen jaar had ze aan een vrij lange lijn. Thuis gekomen begon het dier vreemd te toen: trillen, omvallen en plat blijven liggen. Het leek volgens haar op een shocktoestand. Met hulp van de buren ging ze onmid dellijk naar de dienstdoende dierenarts in Bilthoven, dr. B. Horzinek-Sauer. Deze gaf het hondje een braakmiddel en constateerde rode korreltjes, die na on derzoek ratten- of muizenvergif bleken te zijn. Na observatie mocht het hondje weer naar huis, waar het de hele zondag behoorlijk van streek was. Dankzij het geven van veel water is het nu weer springlevend. De dierenarts uit Bilthoven deelde mee dat zij regelmatig wordt geconfronteerd met soortgelijke pogingen tot vergifti ging uit Soesterberg. Zij adviseert hon den kort aan de lijn te houden en attent te zijn als ze iets willen eten. De bewuste rode korrels hebben voor honden en katten een aantrekkelijke geur. Donderdag 16 oktober 09.45 PCOB, Drie Eiken Vrijdag 17 oktober 14.00 Zonnebloem, Sterrenberg Zaterdag 18 oktober 10.00 rommelmarkt, Drie Eiken 15.45 volleybal, Banninghal Zondag 19 oktober 10.00 vlooienmarkt, Burgstede 15.00 muziek en wijn, Proefkelder Maandag 20 oktober Nat. skiweek, skibaan 10.00 modeshow, Drie Eiken avondvliegen helikopters Dinsdag 21 oktober kleur in kleding, Drie Eiken avondvliegen helikopters Opgaven: tel. 351252

Soester Courant | 1997 | | pagina 15