395 998 095 SoVoCo heeft geen kind aan jong Zwolle Bescheidenheid telt niet bij SEC znpapier o korting n Goudse ver Hoge telefoonrekening basketbalcoach Hees zet zaken even recht Enerverend slot brengt Soest zege WZ'49 laat voeten weer spreken IIEUWE 2 PAGINA 16 sr regelt 't WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 17 Damesteam slaat in 65 minuten drie punten binnen VOLLEYBAL Onderbezetting speelt Red Stars parten in competitieduel 1 BASKETBAL VOETBAL SEC-zaterdag werkt aan nieuwe kans voor promotie Jan Livestro en Willem van Zoeren zijn beste koppel Geconcentreerd spel levert 0-3-zege op VOETBAL ZATERDAG TAFELTENNIS Shot moet tweede plaats gunnen aan Korenbeurs 3 ZAALVOETBAL Firtina'93 heeft weinig moeite met iets ouder ZW'91 vmwo VLAAMS WEEKEND Frites met saus A 00 HOCKEY Laatste minuut nekt heren en dames MHC Soest KORFBAL Sterke beginfase helpt Eemvogels aan overwinning Goede serie van Mieke van Berkel Blauwwitten klimmen over rug Veenendaal naar vijfde plaats VOETBAL zondag Derde achtereenvolgende zege ten koste van nummer twee MSV'19 VOETBAL zondag Kloof met lijstaanvoerders door tien man verkleind VOETBAL zaterdag Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant fm l Wmmk 4 Er is heel wat moed en j vakmanschap voor nodig om deze wilde dieren goed onder de m. Van Gelder doet dat lied: hypotheken. it mag er zijn. Want Van i zijn jubileumjaar de leekrente. tuigen van het /an Van Gelder. b voor uw nieuwe of Dtheek. Van Gelder durft! it 3, 3760 DD Soest 50 1 68 24 Het was voor Stam/SoVoCo zonder meer een voordeel dat de dames in de tweede wedstrijd Zwolle op be zoek kregen. De jeugdige en oner varen Overijsselse tegenstander was een prooi die zich in een uur en vijf minuten zonder noemenswaardig veel verzet liet verslinden: 15-6,15- 11,15-10. "Wat je nu binnen sprokkelt, is mooi [neegenomen," zei trainster Inge Olt- hoff. Na het verrassende punt dat haar ploeg had overgehouden aan het retour tje Hoogezand, sloegen de volleybalsters in De Bunt drie punten binnen. En dat geeft moed en lucht aan het team dat n',et bepaald een indrukwekkende staat van dienst opbouwde in de voorberei- al met 9-0 achter stond. Op alle fronten werden de gasten afgetroefd, waardoor Zwolle en passant verzuimde de kleine mensen van Stam/SoVoCo aan het net op te zoeken. Dat Stam/SoVoCo het zich in de twee de set moeilijk liet maken, kwam vol gens Olthoff doordat de afspraken niet werden nagekomen, zodat er in de pas sing problemen ontstonden. Het kostte Na veelzeggende 2-3-nederlaag te gen liet tweede damesteam van Stam/ SoVoCo trok Olthoff zelfs al conclusies en polste ze Judith Meerding en Petra Hendrikse - die beiden in het derde team zijn gaan spelen - over de moge lijkheid van invalbeurten. "Ze willen eventueel meedoen en er is over gespro ken met hun trainer," aldus Olthoff die, als zij dat nodig acht, een beroep op de geroutineerde buiten- en midaanvalster kan doen. Met de fraaie oogst uit de eerste twee duels is die beschikbaarheid even min der actueel geworden. Olthoff maakte zaterdagmiddag gebruik van de fluwelen techniek van de nieuwe spelverdeelster Angela van Silfhout (uit Zwolle!) en stuurde verder Ivonne Bergsma, Miche- levan Rooy, Marit Fakkeldij, Kyra En derink en Joan van der Horn het veld in. De laatste werd vervangen door haar jonge leeftijdgenoot Jeannc van Vliet, maar mocht in het derde bedrijf terug keren. Stam/SoVoCo had geen kind aan de jonge opponent die bij de afslag Soest de Amstelveense coach twee time-outs (op 4-6 en 6-10) om de volleybalsters op de juiste plaats te zetten en toen Stam/SoVoCo de bal weer terugge bracht, begon Zwolle ook weer fouten te maken. Via 11-11 werd het 13-11, waarna Stam/SoVoCo met twee halve aces de set afmaakte. Ook daarna ging het van een leien dak je, al verloor Stam/SoVoCo aan het ein de van de derde set even de concentra tie, waardoor de partij net niet binnen het uur werd afgesloten. Heren De heren lukte dat wel. In 52 minuten werd Salvo'67 in Maartensdijk afgeser veerd. Vooral de eerste set leek op een serve-oefening, waarbij Sacco Wessels een fraaie serie van acht op zijn naam bracht (2-15). In de tweede set zou, in de ogen van coach Ali Moghadassian, de grootste winst worden geboekt in de twee maanden dat de spelers samenwer ken. "Jongens die vorig jaar soms zo maar een set weggaven bij een achter stand, haalden het nu op," zei de coach die tussendoor wisselde om aan het net voortdurend drie aanvallers te hebben staan. Doordat Jan Visser zich verdedi gend onderscheidde en Roel Richmond de rally's afmaakte, werd de 11-2-ach- terstand omgebogen in een 12-15-zege, waarna de derde set een formaliteit én een spiegelbeeld van de eerste set was: 2-15. Komende zaterdag herleven in ieder geval in één opzicht oude tijden in De Bunt. Omdat drie spelers met een bles sure kampen en twee anderen op vakan tie zijn, zal Moghaddasian over drie da gen Coen Werkhoven, Ad van Brum- melen jr. (zijn negende 'come-back') en Frank Bredius, allen uit het tweede team, aan de ploeg toevoegen. FotoA/do Allessie Kyra Enderink (11) probeert de aan val van Zwolle een halt toe te roepen. Daar had Stam/SoVoCo niet zoveel moeite mee. Coach René Lansaat, die omwille van zijn knie drie jaar geleden stop te met spelen, zat in zijn basket- balkleding op de bank. Aan de an dere kant van de geblesseerde Arn- oud Klarenbeek zaten Aldo Heere- grave en Gert ter Horst uit heren 4, die op de gedenkwaardige avond van zaterdag 11 oktober hun debuut zouden maken in de hoofdmacht. In het veld liep Arend Kok die zich na een kwartiertje moest laten vervangen, omdat hij met het tweede team naar Huizen moest, waar hij met twee ploeg- makkers en Ernst Smink en Vincent Klarenbeek uit het vierde in de laatste minuut met 97-38 verloor. Het is tekenend voor de situatie, waar in de sterk onderbezette selectie van Red Stars zich bevindt. Lansaat moet roeien met de riemen die hij heeft, maar het zijn er zo weinig. Dat de basketballers met 44-63 (na een ruststand van 21-34) van Rowic verlo ren, was daarom geen schande. Als de junioren beschikbaar waren geweest en Kok en Bob van den Heuvel hadden kunnen meedoen, was Red Stars zeker niet kansloos geweest. De telefoonrekening van Lansaat zal deze periode wel hoger zijn dan nor maal, want zondag belde hij alweer heel Soest af om een compleet team op de been te kunnen brengen voor het beker duel met Blitz. Dat lukte, omdat vier junioren en Ter Horst op zijn verzoek hun tas maar weer eens inpakten en Frans van den Berg binnen anderhalve dag op wonderbaarlijke wijze bleek te zijn hersteld van een zware enkelblessu re die hij had opgelopen bij een ernstig bedrijfsongeval. Blitz, dat ook in de reguliere competi tie tegenstander zal zijn van Red Stars, was evenwel te sterk. Onder leiding van hun spelende coach Sid Bruinsma, de Nederlandse Amerikaan die eind jaren zeventig/beging jaren tachtig furore maakte als forward van Parker (later Elmex) en Oranje, schoten Vegter en Snel de Voorschoters naar een 33-55- voorsprong. In de tweede helft maakte Red Stars er toch nog een wedstrijd van en dwong het respect af door de tweede helft win nend af te sluiten (37-36). Eindstand: 70-91. Dames Tegen het 'potige' Niels Stensen 5 kwa men de dames van Red Stars na vijf minuten (4-6) op stoom. Sandra Ver- koyen en Patricia Jasperse knapten veel werk onder de borden op en mede door topscoorster Yvonne Smink (25 pun ten) rende Red Stars naar een tussen stand van 8-25. In de tweede helft kwam Niels Stensen iets terug (25-35), maar toen hadden de Utrechters hun kruit verschoten. Via 27-47 werd het 31- 57 voor de Soesters die daarmee hun tweede achtereenvolgende zege boek ten. Wim Bolwerk, die geen beroep meer kan doen op Inge Hoogenhout die haar kruisbanden heeft gescheurd, zag zaterdag junior Marloes Schipper ver dienstelijk invallen. Op de derde plaats, met slechts drie punten achterstand op koploper OSM'75, doet SEC-zaterdag het bijzonder goed. Na de teleurstelling in de na-competitie willen de groen- witten opnieuw proberen de zesde klasse te bereiken. In Nederhorst den Berg zetten ze de volgende stap in de richting van een mogelijk succes. Door doelpunten van Mohammed Touhami, Remi van der Pol en Guido Versteeg won SEC met 1-3 van Nederhorst. In de rust stond de ploeg van Paul Muller met 0-1 voor. In de laatste fase van de wedstrijd scoor de Nederhorst tegen. De scheidsrechter legde de bal op de stip na een handsbal van Benayza Albay die zag dat de leids man ook de rode kaart uit zijn zak haal de. Meer dan duizend vissen met een totale lengte van 190 meter bedroeg de imposante vangst tijdens de kop- pelwedstrijd, waarmee De Snoek baars zaterdag het zomerseizoen af sloot. De traditionele wedstrijd aan de Vecht werd gewonnen door Jan Livestro en Willem van Zoeren die samen 20.15 meter vis uit het water haalden. Met ruim een meter minder werden Peter de Rond en Jóhn Hibbel tweede, voor Ben Lijnsvelt en Van Tweel (16.43). Er de den zeventien koppels mee. De omstandigheden waren zaterdag on stuimig, maar ondanks dat hapte de vis gretig toe. Vooral de voorns lieten zich zien. De vraag voor de vissers was of ze zich richting Bruinekool of Nigtevecht moesten begeven. Het slimst waren Li vestro en Van Zoeren. Zij bleven vlak bij de aanlegsteiger en wonnen de wed strijd. Het resultaat was heilig voor Hees, want alleen met een overwinning zou de ploeg zich kunnen revanche ren voor de 1-2-nederlaag tegen PVDV en aansluiting houden met de kopgroep. In meerdere opzich ten slaagden de Soesters daarin. In het eerste kwartier loerden ze bij SVL in Langbroek alleen op de counter, maar nadat Peter de Jong op aangeven van Jeffrey Dorresteijn met een snoei hard schot de frustraties van een week eerder van zich afwierp, kroop de gehele ploeg onder het juk van de eerste neder laag vandaan en was er sprake van een richtingsverkeer. De Jong maakte na 25 minuten zelfs, opnieuw bediend door Dorresteijn, zijn negende seizoenstref fer. In de tweede helft speelde SVL wat har der, maar Hees hield het hoofd erbij en kwam kort na de hervatting al op 0-3 door een doelpunt van Dorresteijn. Ron Daselaar was er vanuit de dug-out ge tuige van dat zijn elftal nog twee, drie kansen liet liggen, maar was bijzonder te spreken dat de concentratie en de 'nul' bewaard bleven. Hees zette de zaken even recht. In de strijd om het voorlopig recht op de tweede plaats trok Shot aan het kortste eind. De ploeg verloor in het Orlando-gebouw met 4-6 van Korenbeurs 3. Tegen de onsportieve tegenstanders was alleen Berend Jonker van Shot in vorm. Hij rekende aan de tafel af met de drie Schiedammers. Daarentegen ging het Aijan Hoogeveen minder goed af. Hij won maar één enkelpartij en had daar nog drie games voor nodig. Daselaar bleef van winst verstoken. In het dub belspel was Korenbeurs ook al sterker. In Lelystad, waar het vanavond weer moet spelen, had Firtina'93 vrijdagavond weinig moeite met ZW'91. Ondanks de afwezigheid van drie krachten werd met 3-5 ge wonnen. De score had veel hoger moeten op lopen, maar de Soester ploeg benutte lang niet alle kansen. ZVV'91 dat spo radisch de middenlijn overstak, was daarin effectiever, maar legde het wel af tegen de betere Soesters. De doelpun ten werden gemaakt door Zeki Kurt (drie) en Mustafa Aksit (twee). Dit weekend f7*" Cafetaria en Eethuis Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Elke dag open van 10.00 - 22.00 uur voor De laatste minuut is zowel de heren als dames van MHC Soest noodlot tig geworden. De mannen verloren op de valreep met 1-0 van Haas kamp en de vrouwen moesten kort voor het eindsignaal alsnog instem men met een puntendeling. Voor MHC Soest worden in het kader van de clustering van accommodaties over een poosje twee nieuwe kunstgras velden aangelegd op de Bosstraat-Oost. In Haaskamp spelen ze echter nog steeds op oerdegelijk Hollands gras met hobbels en (val)kuilen. De heren, die een goede serie achter de rug hebben, waren daarom niet helemaal gerust op een goede afloop, maar leken toch met een punt de terugreis te kunnen aan vaarden. Doelman Peter Weisscher liet zich evenwel verrassen, waarna de scheidsrechters er meteen een einde aan maakten. Dames In Maarssen hadden de dames afstand kunnen, beter gezegd moeten nemen van de gelijknamige hekkensluiter. In de eerste helft werd dat verzuimd, doordat de hockeysters niet goed omsprongen met de kansen die ze kregen. In de tweede helft zorgde Mariëlle van Ren- sen toch voor 0-1, waarna een treffer van Stephanie van der Spoel werd afge keurd. Ook bij de dames sloeg het noodlot toe bij het scheiden van de markt. Bij een van de spaarzame aan vallen maakte Maarssen gelijk. Ten koste van DWS 2 heeft Eemvo gels twee punten in de wacht ge sleept. De prestatie kreeg extra glans, omdat de tegenstanders voor hun bezoek aan Soest de tweede plaats bezetten. De basis voor de zege werd gelegd in de beginfase. Onder meer door drie straf- worpen werd DWS aan de Staringlaan op een 7-1-achterstand gezet. De gasten kwamen echter voor de rust terug tqt vier doelpunten: 8-4. Daarna werd de marge verder verkleind, maar Eemvogels stelde orde op zaken en gaf de overwinning niet uit handen. Het werd 15-10 voor de Soesters die bijna allemaal tot scoren kwamen. Mieke van Berkel was op dinsdag avond op dreef in C-drie. De bowls ter scoorde een serie van 546, die tot stand kwam via games van 184, 189 en 173. De speelster van HAM droeg dus haar steentje bij in de 5-0-zege op Heppie Hoekers. Ook Ted Jansen was in vorm en nestel de zich met een game van 191 vlak on der de topscorers van dit seizoen. Hij zorgde voor het enige punt dat Naadje behaalde tegen Spitsheuvel. Enerverend was het zeker wat Soest en Veenendaal zondagmiddag op de Bosstraat-Oost deden. De wed strijd was van begin tot eind boeiend en kreeg een climax in de laatste acht minuten. Daarin vielen de drie doelpunten: 2-1. Martijn de Jonge leidde de eerste in met een goede actie, Arjan Grapendaal tik te de bal in het doel. Dat gebeurde in de 37e minuut. Drie minuten later was het weer gelijk, doordat John Bisschop een hoekschop met zijn hoofd verzilverde. Maar direct vanaf de aftrap was Soest op weg naar de winnende treffer. Na een afgeslagen aanval ving De Jonge de bal op zijn borst en schoot hij de bal in eens in de kruising. Daarna had Soest kansen op 3-1, maar in de opwindende slotfase werd niet meer gescoord. De Jonge mocht zondag in de basis be ginnen, omdat Peter Wolfsen gebles seerd is, evenals Michel Everts die nog niet in actie kwam en voorlopig nog wel een poosje geduld zal moeten hebben. Martijn Stalenhoef speelde tegen Veen endaal als libero, waardoor René de Bree werd doorgeschoven naar de linker flank, waar Paul Hilhorst zich manifes teerde als uitblinker. Vooraf stond Paul van der Grift al in het middelpunt van de belangstelling. Om dat hij aan zijn dertiende seizoen in de hoofdmacht bezig is, hadden ze in de catacomben van de Bosstraat-Oost be dacht dat hij onderhand wel aan zijn 250e wedstrijd toewas. Het toonbeeld van onverzettelijkheid werd daarom in de bloemen gezet. Overtredingen In de eerste helft was Soest de gevaar lijkste ploeg. Veenendaal had in het eer ste kwartier zeven overtredingen nodig om de blauwwitten een halt toe te roe pen. Halve tot hele kansen waren er voor De Jonge, André Hufman, De Bree en Stalenhoef, wiens kopbal op de doellijn onschadelijk werd gemaakt door een verdediger. Pas na een half uur kropen de gasten uit hun schulp, waardoor aan beide zijden moest worden ingegrepen door de doel- verdedigers. Het maakte er de wedstrijd nog aantrekkelijker op. Drie Veenenda- lers kregen de gele kaart voorgehouden. Bij Soest werd Hufman in de admini stratie opgenomen, nadat hij vermoede lijk uit frustratie een overtreding had begaan. Dat was in de veertigste minuut en een kwartier voor tijd kwam Michel Vlaswinkel in de ploeg voor de huidige topscorer van Soest. De doelpunten moesten op dat moment nog worden gemaakt. Door de zege klom Soest naar de vijf de plaats op de ranglijst van de derde klasse. Komend weekeinde zijn er geen competitie-verplichtingen. Als enige overgebleven Soester club in het beker toernooi moet Soest zondag wel aan de bak. Het speelt om 14.30 uur een uit wedstrijd tegen 't Gooi, dat dankzij een opvallende monsterzege op De Post hoorn in de eerste poule-ronde SEC voorbleef en daarmee voetballiefheb bers een onvervalste Bosstraat-derby door de neus boorde. Na de eerste twee wedstrijden, die werden verloren, zou een andere conclusie getrokken kunnen wor den, maar SEC is allesbehalve van plan zich bescheiden op te stellen in de derde klasse. De woorden die Gert-Jan Timmer na de eerste nederlaag tegen Hercules (1-2) sprak, blijken geen loze te zijn. Zijn ploeg was begin september nog niet klaar en ingespeeld. Er zou verbetering komen, beloofde de Soester trainer. De zondag daarna werd nog verloren van- DOS, dat zondag het ongeslagen Her cules klopte en de koppositie nu met de Utrechters deelt, maar vervolgens pak te SEC het eerste punt en de drie daar opvolgende duels werden omgezet in winst. Ook MSV'19, dat zondagmorgen nog de tweede stek deelde met DOS en pas drie punten had verspeeld, moest eraan geloven. SEC won en niet zo zuinig ook. Het werd 1-4, maar het had net zo goed 1-6 kunnen zijn. De voormalige prof van FC Utrecht, Gerrit Plomp, werd steeds gestoord en geschaduwd als hij inschoof en daarmee haalden de groenwitten de angel uit de tegenstander. Na de aftastende ope ningsfase was SEC dan ook beduidend sterker. De doelman van MSV'19 ontsnapte na een kwartier aan een rode kaart toen hij buiten het strafschopgebied met zijn hand de bal van de voet van Peter van den Berg plukte. Acht minuten later was het alsnog raak, nadat Van den Berg een dieptepass gaf op Dennis Brons die steeds meer in vorm raakt, de keeper omspeelde en 0-1 scoorde. Brons was in de veertigste minuut de aangever, toen Zeki Kurt de ruststand op 0-2 bepaal de. MSV'19 zocht na de hervatting de aan val, maar schiep zich geen kansen. De gastheren kregen tien minuten de moge lijkheid om zich te onderscheiden, daar na maakte SEC het karwei af. Met een fraaie pass bereikte Aksit middenvelder Kurt die met een 'wonderschone' krul de bal over de doelman en net onder de lat mikte. Drie minuten later waren de rollen omgedraaid. Kurt legde de bal terug en Aksit schoot 'em keihard via de onderkant van de lat binnen (0-4), nog niet beseffende dat Peter Spruit stond af te kijken. De MSV-er maakte op iden tieke wijze een minuut later 1-4. De koers was toen al gelopen en daar om maakte het niet uit dat Van den Berg en Brons nog kansen misten. In de laatste tien minuten haalde Tim mer achtereenvolgens Cees Dorrestein (na een aanslag op zijn enkel), Kurt (geïrriteerd door de overtredingen) en Brons naar de kant. Hun vervangers waren Olaf Hop, Dennis van de Broek en Jerry Ruizendaal. Voor de twee laat ste 'youngsters' betekende dat hun de buut in het eerste elftal van SEC dat zondag verschoond bleef van kaarten. MSV'19 incasseerde daarentegen vier prenten. Er was veel gepraat in de vooraf gaande week. De koppen waren bij elkaar gestoken om erachter te ko men hoe het mogelijk was geweest dat een elftal met zoveel talent en kwaliteit van achtereenvolgens Stroe en Candia'66 had verloren. Kennelijk lukte dat, want zaterdag liet WZ'49 de voeten weer spre ken. De komst van koploper Zeewolde was een aardige gelegenheid om de menta liteit aan te scherpen en met de 3-2-zege werd veel terreinwinst geboekt. Notabe- ne met tien man waren de Soesters te sterk, al kregen ze het in de slotfase nog zwaar te verduren. Door blessures van Marcel van Dorres teijn en Barry van den Berg en de schor sing van Alendar Kurt moest Henk van Asch opnieuw schuiven binnen zijn se lectie. Gert van de Munt kwam terug als rechtsachter, Bas van Doorn werd voorstopper en op de linker flank ston den de broertjes Reitsma. Van hen haal de Hidde het einde niet. Vlak voor rust ontving hij zijn tweede gele kaart (over treding en hands) en was hij dit seizoen de vierde WZ-er die rood zag. Op dat moment leidde WZ'49 verdiend met 1-0 door een doelpunt van Marcel van Essen. Met het oog op het ondertal offerde Van Asch zijn aanvaller Gerard Becker in voor Joep Akkerman die zijn rentree maakte. De tweede helft was amper een kwartier oud of het stond al 3-0 voor de Soesters. Van de Munt schoot de bal uit een vrije trap binnen en Gijs Schaap kopte een voorzet van Jordi Brouwer in. Daarna kreeg VVZ'49 het bijzonder moeilijk, omdat Zeewolde alles op de aanval gooide en in de 71e en de 74e minuut de spanning terugbracht. De ploeg hield stand en daar had Akker- Marcel van Essen is op weg naar zijn zevende doelpunt, waarmee hij VVZ'49 op 1-0 zet tegen Zeewolde. Foto: Aldo Allessie man wel een gele kaart voor over. Roy Huisman kwam nog in het veld om Schaap af te lossen. Ondanks de nederlaag blijft Zeewolde koploper met twaalf punten, een aantal dat ook Vianen bezit. Vianen verloor verrassend met 6-5 van IJFC. WZ'49 deelt nu de zevende plaats, de achter stand op Zeewolde en Vianen slonk tot vier punten en zal wellicht worden over brugd. Als de spelers maar met hun voeten blijven spreken.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17