terRAI Snieemg/BDC loopt zichzelf voorbij rs Chorus Line zoekt 'swingende singers' Speaker spreekt arttóhocK handbal Suikerziekte en goede voeding WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT Qndet houdend duel met ESCA na spannende slotfase verloren ;eft zijn lal terug ma Animato onder nieuwe leiding Voedselallergie en astma bij kinderen Sportprogramm^ Zevende buurtvoetbaltoernooi PAGINA 21 dienst ehe 58 xv Wal,er- -'V v&f- VOETBAL Collecte diabetes dit jaar van 2 tot en met 8 november 'Romeo and Juliet' Uitslagen Fiets weg, en de boodschappen ook Jeugdnieuws Seniorenrit RAC op zaterdag 18 oktober Voorbereiding op wintersportvakantie Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties Het jeugdbestuur van de v.v. Hees bedankt de sponsors voor de bijdrage aan het buurtvoetbaltoernooi. MSTBRDAM RAI Buiter (Warmen- van den Hoeven 3 Westerink (Ab- er (Heerenveen); sven (Naaldwijk); uw-Vennep); Eric inde); Jacob van de Hem Koene (Zand- jssen); Coen Kraak van den Hoeven ïrt Feenstra (Abbe- ling ('s-Hertogen- i (Almelo); Marcel n);Cor van Leeuwen larm Wind (Ech- Jansen (Rijssen); teringen); Vincent Jurjen Sweering idsen (Naaldwijk); Dordrecht); Wybe :n); Willem Könst ttrick Steehouwer jchner (Aalsmeer- Koster (Almelo); nis); Sjaak van Schie 'eters (Nijmegen); ;eningen); Harold Klaas Jansen (Sint 3 Spies (Heelsum); Artdré 8olc (Deve- elt (Varik); H. Roos Paul Bakker (Nieuw- de halve finale van I in Dronten: v.l.n.r. Menno Ammerlaan e). Del van opluchting" heeft de Vries van de Soester gemeentebestuur verno- VOS de vrijwilligersorga- an geen zaalhuur meer in engen, zoals jarenlang het st. Dit jaar klom de UW ;n de eenzijdig doorbere- Het probleem is nu de de UVV mag - als ideële ;er gratis gebruik maken aor de maandelijkse con- isten. tijdens de MotoRAI 97 WO. 22 t/m zo. 26 Oktober rking met het blad Brom- ssieke bromfietsen bijeen /iljoen biedt een bijzonder ontwikkeling van de brom- heen. jeugd zwicht er massaal (n de eerste thuiswedstrijd van $nieeing/BDC gebeurde er onge- I eer net zo veel als vorig seizoen in vijftien wedstrijden. Misschien had ^t iets te maken met het verschil (((jsen de tweede en de eerste divi- ,je) maar vooral de nieuwe spelre gels leken van invloed op de hard loopwedstrijd, waarin de deelne mers ook nog met een handbal overweg moesten kunnen. ■tje herintrede van het fenomeen eerste ivisie in sporthal Beukendal groeide uit •et een wedstrijd, waarin de toeschou- iers veelvuldig aan hun trekken kwa- sen. Het was niet altijd even fraai wat r handballers van Smeeing/BDC en ■SCA voorschotelden, maar wel in gra mmate onderhoudend. Gerard Tukker iid daar geen boodschap aan. Voor het publiek is het wel allemaal sik, maar als coach kun je niets meer, ndat je niet weet wat de scheidsrech- ïis doen. Iedereen moet wennen aan nieuwe regels, de scheidsrechters »k, maar dan moeten ze wel meewer- ien. Ze mogen van mij fouten maken, jaar laat ze dan tenminste consequent tuiten,mopperde de coach na de met J2-24 verloren wedstrijd, ihet beleid van de twee leidsvrouwen tas inderdaad geen lijn te ontdekken. Sa een ingestudeerde valpartij van Mi- iel Roest werd een Arnhemmer volsla gen ten onrechte gediskwalificeerd, ter- iijl even later Guus Tourné bij een soortgelijk vergrijp zijn handen in on schuld mocht wassen. Zo waren nog wel neer voorbeelden te bedenken en was iel voor vrijwel iedereen onbegrijpelijk taarom de gelijkmaker van Michel Roest in de laatste minuut werd afge- leurd, waarom Charles van Zetten wél twee strafminuten kreeg toen hij viel en geen strafworpen kreeg toen hij tot tweemaal toe in de hoek uit balans werd gebracht. "Na die rode kaart voor ESCA hebben ze het gewoon goed wil- 'len maken door zo te gaan fluiten," mopperde Tukker verder. Schuldig Maar ook de coach moest toegeven dat Smeeing/BDC zelf schuldig was aan de pederlaag. Bijna veertig minuten was er sprake geweest van een gelijkopgaande jyedstrijd, toen ESCA langzaam, maar zeker wegliep. Ondanks de meest fraaie reddingen van Berton Kemp, maar dankzij het feit dat Smeeing/BDC de ene na de andere vrije schotkans ver prutste en te vaak forceerde en zichzelf voorbijliep. Acht minuten voor tijd was het daardoor 18-23, een stand die drie minuten later nog steeds op het score bord prijkte. Richard van Hofslot zorg de voor 19-23 en daarna gebeurde er van alles. ESCA, net uit de eredivisie gedegradeerd, leed nog vijfmaal balver hes, Smeeing/BDC verspeelde de bal drie keer, maar scoorde ook twee doel punten: 21-23. Met nog 52 seconden te gaan werd het via Charles van Kordel- aar zelfs 22-23 en 29 tellen later was Michel Roest alweer op weg naar 23-23. Die viel ook, maar de scheidsrechter besloot de treffer af te keuren wegens lopen. Dat in de resterende twintig se conden Tourné en Michel Roest nog werden weggestuurd en het op de val reep 22-24 werd, maakte toen al niet meer uit. "We hebben onvoldoende hun opbou wer gedekt. Dat probeerden we op te lossen door er een mannetje op te zet ten, maar toen misten we weer veel kan sen. We moeten proberen om een uur lang geconcentreerd te spelen, maar dat lukt niet en dan heb je er meteen een paar achter je oren," mopperde Tukker nog even door. Arjan Roest probeert een gaatje te vinden in de defensie van ESCA dat vorig sei zoen uit de eredivisie degradeerde. Foto: A !do A llessie IdoorSiem Leeuwenkamp ["Zonnegloren" bestaat niet meer, Iniaar de grote groep zangers die 'daaruit voortgekomen is blijkt nog Isteeds springlevend. Begonnen als leen stel enthousiaste laboranten jvan het voormalige ziekenhuis aan [de Soesterbergsestraat die ineens |zin kregen om samen iets muzikaals |le doen, is in 12 jaar tijd een grote igroep "swingende singers" uitge- jgroeid tot Chorus Line. (Man van het eerste uur is Ruud Wolse. !"Ja, leuk was dat in december 1985 toen tye spontaan met elkaar gewoon wat [kerstliedjes wilden gaan zingen. Drij- jvende kracht achter de groep van 10 a 12 ziekenhuismedewerkers was Yvonne [Verhoeks, zij zorgde met de eerste diri gent Paul Michel Tijssen dat het muzi- jkale talent tot bloei kwam. Ook toen al Iwas er net als nu weer een tekort aan (mannenstemmen." |"Ik vind het nog steeds vreemd als ïe- Ifnand zegt: ik kan niet zingen, want dat |is meestal niet waar. Je durft gewoon |niet. En het is toch zo leuk, vooral ook [ontspannend. Als ik na een dag hard jwerken bij Chorus Line repeteer, dan iValt alles van me af. En optreden is ge hoon heerlijk, zeker als het lekker loopt jtiet de grote groep van 40 tot 50 zan gers en zangeressen. Dan drijf ik op [adrenaline." Logisch dat Ruud als temperamentvol le tenor en soms bariton zich bij Chor us Line prima thuisvoelt en daarom ook Ivan harte (jonge)mannen oproept om vooral eens te komen kijken. "Gewoon )uisteren, dan merk je meteen wat deze swingende groep in je losmaakt. En het >s heus niet eng. Ja, een solopartij zin gen, daar houd ik zelf ook niet van, doe pc dus ook niet. Dat laat ik liever aan die paar échte talenten met meer durf over." De vrouwelijke helft van Chorus Line is op zoek naar nog meer mannen. Jubileum Chorus Line viert volgend jaar juli het koperen jubileum met een groots con cert. Dat staat in het teken van een "Muzikale reis om de wereld in 80 mi nuten". Alle populaire genres die in de loop der tijd mondiale bekendheid heb ben gekregen, komen aan bod. Er wordt nu hard gerepeteerd om samba, West Side Story, Graceland, Miss Saigon en andere medleys goed onder de knie te krijgen. "Wat heel motiverend is bij dit tintelen de koor met uitstekende begeleiding van een combo, is de nieuwe dirigent Henk van den Berg. Wat die in drie jaar tijd heeft bereikt is geweldig. Hij is héél motiverend zonder veel dwang, dat zingt gewoon heerlijk. Ook de begelei ding van Mark, als pianist, en Erik, die recent als stemvormer/zangpedagoog is aangetrokken, zorgt dat de klankkleur nóg beter overkomt." Meezingers Optreden doet deze "swinging vocal group" ongeveer acht keer per jaar. Met de komende feestdagen niet het brave repertoire, maar juist de leuke en losse Amerikaanse meezingers. Chorus Line richt zich met.de andere songs vooral op popmuziek en musicals, mogelijk komt daar het volgende seizoen nog jazz bij. Wie zich aangesproken voelt om eens 'n avondje mee te maken tussen veertig vrolijke meiden en jongens moet voor al op de open avond 22 oktober langs komen. Chorus Line repeteert elke woensdag van 20.00-22.00 uur in de Vijverhof, Klarinet 39 te Soest. Voor meer info: 035-6027335. Na 11 jaar gaat dirigente Petra van Driënhuizen het Soester accordeonor kest Animato verlaten. Tijdens het jaar lijkse concert van de accordeonvereni ging - op zaterdag 1 november - draagt zij de dirigeerstok over aan haar opvol ger, Wim Jansen. De heer E. de Goede verzorgt deze avond een speciaal optre den met het orkest. Het geheel wordt gepresenteerd door René van Duijn. Het concert wordt gegeven in cultureel centrum C-drie, Willaertstraat 49, en begint om 20.00 uur. Kaarten a f 7,50 zijn verkrijgbaar aan de zaal. WOENSDAG 15 OKTOBER Zaalvoetbal 19.00 uur Madjoe-SEC (Huizen) 21.00 uur Dynamo-Firtina'93 (Lelystad) ZATERDAG 18 OKTOBER Basketbal 19.00 uur Red Stars (D)-BZ'72 (De Clomp) Bowling 12.00 uur Toernooi Soester Bowling Vereniging (C-drie) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)- Maxcom/Touché (De Bunt) 19.00 uur Lycurgus-Sram/SoVoCo (D) (Groningen) ZONDAG 19 OKTOBER Basketbal 16.00 uur Springers-Red Stars (H) (Gouda) Bowling 12.00 uur Toernooi Soester Bowling Vereniging (C-drie) Handbal 14.00 uur Aalsmeer 2-Smeeing/BDC (H) (Aalsmeer) Voetbal 14.30 uur 't Gooi-Soest (Hilversum) MAANDAG 20 OKTOBER Bowling 19.00 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) In ziekenhuis Eemland, locatie De Lich tenberg, wordt op dinsdag 21 oktober voorlichting gegeven over astma en voedselallergie bij kinderen. De bijeen komst begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. In verband met cara is roken niet toe gestaan en wordt de bezoekers verzocht geen parfum, eau de toilette of after shave te gebruiken. Mevrouw A. Sprikkelman, arts/onder zoeker op de afdeling kindergeneeskun de van het Academisch Ziekenhuis in Groningen, zal extra aandacht besteden aan de allergie voor koemelk bij jonge kinderen. Daarnaar is speciaal onder zoek verricht. Kinderarts P. Kraus van Ziekenhuis Eemland leidt het onderwerp in en de bezoekers krijgen ruimschoots de gele genheid vragen te stellen. VELDVOETBAL 1. Peter de Jong (Hees)9 2. Marcel van Essen (VVZ'49)7 Jeffrey Dorrestijn (Hees)4 André Hufman (Soest)4 Remi van der Pol (SEC-za)4 6. Saban Aksit (SEC-zo)3 Peter van den Berg (SEC-zo)3 Danny van der Heijden (SEC-za)3 Mohammed Touhami (SEC-za)..3 10. Arjan Grapendaal (Soest)2 Martijn de Jonge (Soest)2 Zeki Kurt (SEC-zo)2 Gijs Schaap (WZ'49)2 Mark Schenderling (SEC-za)2 Teus Verwoerd (SEC-za)2 Michel Vlaswinkel (Soest)2 kfober dag 24.00 uur: ,3012064. Kranenburg, C^* cc/erbeme, Hui- 8* e$ „vrbeek, Smits- av Ccct naar de <$&yj$rst opbel- De speaker van Hees spreekt na het buurtvoetbaltoernooi van maandag een aardig woordje over de grens. Bij de aankondigingen van de ruim zeventig wedstrijden moest hij zijn tongval in ieder geval steeds aanpas- Er waren teams met klassieke namen, zoals Polderboys'97, eenvoudige zoals de Boefjes, ondeugende zoals Seksma niakken, voor de hand liggende zoals Soester Boys, onduidelijke zoals Vredie- keetjes, voor zichzelf sprekende zoals de Boeren Harken, maar ook internatio naal getinte zoals Ghostbusters, TR Fe- nerbahce, Gabbers United, Ebsoen Jummek en The Mighty Ducks. Ondanks de wolken die af en toe het complex aan de Verlengde Oude Utrechtse weg onder de douche zetten, verliep de zevende editie van het buurt voetbaltoernooi zonder tranen. Op de velden van Hees deden 29 teams mee. In de leeftijdscategorie 6-8 jaar waren slechts twee deelnemende ploe gen. In een 'best-of-three' eiste Space Jam de hoofdprijs op ten koste van de Grashappers. Bij de 9-11-jarigen werd The Mighty Ducks winnaar, voor onder anderen Pit Bulls en de Soester trap pers. Eerste bij de 12-14-jarigen werd Jonge Talenten dat in de finale de Vlaaie Lullo's versloeg. Turkije, werd evenals in de WK-kwalificatiegroep van Nederland, derde door de strafschoppen Terwijl een scheidsrechter op de achter grond onder een paraplu schuilt, trotse ren de jonge 'buurtvoetballers'een regen- bui- Foto: Atdo Allessie beter te nemen (Clarence Seedorf speel de niet met de tegenstander mee). Het doelsaldo was de doorslaggevende factor in de oudste groep van 15-17-ja rigen. Daarom werd Ebsoen Jummek eerste en TR Fenerbahce tweede, voor New All Stars en FC Van Arkel. •DAVO Doe het zelf centrum-Hoofdsponsor v.v. Hees Bouwbedrijf E.A. van de Hengel Haringsma Hout en Bouwmaterialen Milieu Techniek Eemland B.V. George In de Maur Orthopedische schoentechniek G. Kareisen bandenspecialist Cultuurtechniek H.G. van Dorresteijn B.V. C. van de Broek Metselbedrijf Van Barneveld Reclame verspreiding Molenstraat Bakkerij Steven de Graaf B.StrumpelB.V. Rabobank J. van de Graaf Remos Autobedrijf Soesterberg Voegersbedrijf Jan Wiss Drukkerij de Horizon Amersfoort. In oktober houden de Soester apotheken in samenwerking met Medisch Cen trum Molendael en de Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht diabeteswe- ken. Elke voorlichtingsweek wordt gekenmerkt door een eigen programma. Patiënten kunnen in de apotheken consult krijgen bij een diabetesverpleeg- kundige, een diëtist, een podotherapeut en/of een apotheker. En in groep jes van tien krijgen de patiënten desgewenst uitleg over bloedglucosemeters. Op maandag 20 oktober wordt voor patiënten en hun familie een voorlich tingsavond gehouden in verpleeghuis Daelhoven aan de Graanakker (aan vang 19.30 uur). Aan het wóórd komen huisarts mevrouw M. Smits-Schaf- fels/apotheker P. Yinks, de heer Van Laar van de Diabetes Vereniging Ne derland en diabetesverpleegkundige mevrouw Butselaar. Aan het forum zal ook internist Albada deelnemen. De bezoekers kunnen uiteraard vragen stel len. Kent u ze ook, de onwaarheden over voeding bij diabetes? Een voorbeeld: "Een diabeet mag geen bananen of taar ten eten of je moet altijd bruin brood eten en alcohol is uit den boze: "Het is belangrijk om te weten dat voeding voor iemand met diabetes een normale ge zonde voeding is! Voeding is de basisbehoefte van het lichaam om goed te functioneren, te groeien en te herstellen. Zowel eiwitten, vetten, koolhydraten, vitamines, mine ralen, spoorelementen en water zijn noodzakelijke voedingsstoffen. Om van alles voldoende binnen te krijgen is het belangrijk om gevarieerd te eten. Varia tie in de voeding geeft ook een gezon de eetlust. Voorkom grote schommelin gen van het glucosegehalte in het bloed. Sla daarom nooit een ontbijt of een lunch over. Een tussendoortje kan be slist geen kwaad. Voldoende vochtinna- me betekent zo'n anderhalve liter per dag (water, melk, koffie, thee, vruchte- sap, etc.). Let op vet! Helaas hebben mensen met diabetes een vergrote kans op hoge bloeddruk en een te hoog vetgehalte in het bloed. Het ge volg is dat er eerder hart- en vaatziekte optreden. Om dit te voorkomen is het verstandig om op de hoeveelheid en de soort vet in het voedsel te letten. Neem minder vet, met name verzadigde vet ten. Suikers? Het is al lang achterhaald dat mensen met diabetes geen suiker mogen eten. Speciale producten voor diabeten zijn duur en overbodig, U kunt gewoon eén koekje en gewone vla eten. Echter: te veel suiker kan wel zorgen voor een te hoog lichaamsgewicht! Te hoog bloedglucose: veel dorst. Neem in de situaties dranken zonder suiker. Dit zijn bijvoorbeeld thee, water uit de kraan, bouillon, enz. Te laag bloedglu- cosegehalte: het is dan belangrijk om iets te eten of te drinken waar wel sui- Van 2 tot en met 8 november wordt in Nederland, en dus ook in Soest, gecol lecteerd voor het Diabetes Fonds Neder land. Onder het mom 'geef 's voor dia betes' gaan vrijwilligers met een bus langs de huizen. Het fonds kan overi gens nog collectanten gebruiken (tel. 033-4622055). Via dit telefoonnummer is meer informatie verkrijgbaar over de collecte en de ziekte. De opbrengst van de collecte wordt be steed aan wetenschappelijk onderzoek rond diabetes en de mogelijke compli caties daarbij. Dit jaar speelt diabetes en nieraandoeningen een centrale rol in de campagne. ker in zit: druivesuikertabletten, een sui kerklontje of een glas limonade. De diëtiste Om meer te weten te komen over een gezonde voeding moet u bij een deskun dige zijn: de diëtiste. De diëtiste stemt de voedingsadviezen af op uw persoon lijke situatie en uw eigen eetgewoonten. Tijdens de Diabetesweek in de apothe ken kunt u gratis kennis maken met een diëtiste. De agenda voor de Diabetesweken: Apotheek O verhees: 20 t/m 24 okto ber. Apotheek Soest: 27 t/m 31 oktober. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 20 oktober Plaats van handeling is Verona Beach, een fictief Miami zou je kunnen zeggen. Op het nummerbord van een glimmen de sportwagen staat 'Montague'. In de auto zitten drie jongens met felgekleur de Hawaï-hemden. De een is kaalge schoren met op zijn schedel een ta toeage, een ander draagt een rosé ge verfd kapsel. Bij een pompstation aan gekomen komt het tot een gewelddadig treffen als een zwarte limousine met de kentekenplaat "Capulets" arriveert. Cowboylaarzen met ijzeren hakken stappen uit. Voorbijgangers worden als schild gebruikt, de kogels vliegen rond en een plas benzine vat vlam... Is dit Miami Vice? Nee, Shakespeare! Romeo en Juliet zijn kinderen van direc teuren van multinationals. Ze wonen in villa's, waar de bewoners van Beverly Hills hun huisvesting bij zien verbleken. De beroemde balkon-scène vindt plaats bij een enorm privé-zwembad. Het de cor en de kostuums zijn geactualiseerd. De oorspronkelijke toneeltekst is echter intact gelaten, maar van een verheven voordracht is geen sprake meer. Een Amerikaans accent maakt de teksten alledaags, begeleid door rap, disco, hou se en Mozart. Het uiteindelijk resultaat is een orkaan van beeld en geluid, waar bij de slot-scène in alle subtiliteit en rust een diepe indruk achterlaat. "I love this guy Shakespeare, why isn't he working for us?" Is een bekende grap over Hollywood's onwetende filmpro ducenten. Na deze en andere recente verfilmingen zou je bijna uitroepen: "Don't you know? He is!" Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00; CJP/65+ f 7,00. Agenda: ma. 27 okt. "Basquiat" - ma. 3 nov. "Drifting Clouds" - ma. 10 nov. "Lost Highway". BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Resto Girls-Lucky Name 3- 2; Vrije Teugel-B.B. team 1-4; Domtoren tjes-Big Splitters 0-5; De Enghe-Outsiders 5- 0; Teamwork-Strajk 4-1; V. Ede-Spare 2-3. Dinsdagavond: Cool Cat-Toverbal 2-3; Gra- phique-Energy 2-3; Cobra's-Dream Team 4- 1; Spitsheuvel-Naadje 4-1; Westra's-De No ten 5-0; H.A.M.-Heppie Hoekers 5-0. Smeeing/BDC Heren 1-ESCA 22-24; Laren 1-Dames 1 17- 18; LHV-Dames 2 9-12; Heren 1-BSV 10- 13; Greenstars 2-Meisjes B jeugd 2 15-11; Fortissimo-C jeugd gemengd 17-7; HVN/ Atilla-Jongens C jeugd 4-10; D Jeugd ge- mengd-Wasmeer 1-9. Hees Quick A Bl-Hees BI 1-14; Hees Dl-Ach- terveld D2 11-2; Amsvorde Fl-Hees F1 0- 5. SEC SEC Al-Maarssen A2 1-2; SEC Bl-BW 31 BI 17-1; SEC Cl-WZ'49 Cl 0-6; Ams vorde Dl-SEC Dl 2-6; ZWV Welgelegen D3-SECD2 8-2; AFC Quick E2-SEC El 9- 2; TOV E4-SEC E2 2-1; SEC E3-WZA E7 4-4; SEC Fl-SO Soest F2 4-6. Soest WIJ l-SO Soest Al 3-5; SO Soest A2-Spa- kenburg 2 3-7; SO Soest Bl-Houten 1 5-1; DVSA l-SO Soest B2 5-5; SO Soest B3- Roda 4 2-9; SO Soest Cl-SDVB 1 11-1; SO Soest C2-Hoogland 2 8-0; SO Soest C3- Hoogland 3 8-0; TOV 2-SO Soest C4 1-9; Roda 8-SO Soest C5 6-3; DOVO l-SO Soest Dl 5-0; SO Soest D2-Roda 2 0-5; Quick 2-SO Soest D3 9-0; SO Soest D4-IJs- selmeervogels 4 6-2; HVC 2-SO Soest D5 12-0; SO Soest D6-VVZA 7 2-9; SO Soest El-Greenstars 1 0-2; SO Soest E2-WZA 3 4-1; Spakenburg 3-SO Soest E3 1-3; Roda 5-SO Soest E4 2-5; SO Soest E6- Roda 8 6- 0; VVZ 3-SO Soest E7 10-4; IJsselmeervo- gels 7-SO Soest E8 8-5; SEC l-SO Soest F2 4-6; SO Soest F3-TOV 2 5-0; SO Soest F4- WZ 2 2-5; Nieuwland l-SO Soest F5 0-3; SO Soest F6-Hooglanderveen 4 7-2; SO Soest F7-Spakenburg 6 13-0; SO Soest f8- WZA 0-7; Meisjes SO Soest 1-CSW 1 1- 8. WZ'49 WZ'49 Al-Maarssen Al 0-5; WZA B3- WZ'49 BI 2-4; Eemboys Cl-WZ'49 Cl 0-6; Hooglanderveen Cl-WZ'49 C2 9-0; WZ'49 Dl-Geinoord Dl 3-5; KWA D2- WZ'49 D2 7-0; WZ'49 E2-SO Soest E5 5-5; WZ'49 E3-SO Soest E7 10-4; WZ'49 Fl-Hoogland F2 6-3; SO Soest F4-VVZ'49 F2 2-5; VVZ'49 F3-Hoogland F 8 0-3. Een 38-jarige Soesterse, die maandag middag even boodschappen deed op de Zuidpromenade, miste bij terugkomst haar fiets. En dat niet alleen, want met de fiets waren ook de fietstassen en de reeds aangeschafte etenswaren verdwe nen. Volgens het boodschappenlijstje dat ze bij de politie inleverde ging het om twee pakken melk, een pak vanille- vla, een pak magere yoghurt, twee zi geunerschnitzels, een halfje bruin en een pond sperziebonen... De Eemvogels De C2 ontving Meeuwen uit Putten. Eemvogels speelde beter korfbal en dat resulteerde in een doelpunt van Arman- do Arlar. In de tweede helft scoorde ook Patrick Friebel, waarna Arlar er 3- 0 van maakte. De overwinning van de aspiranten was verdiend. VOETBAL Hees De B-junioren zetten hun zegereeks overtuigend voort in de uitwedstrijden tegen de BI van Quick A: 1-14. De D- pupillen speelden een goede wedstrijd waarin vooral de linies goed aansloten (11-2) en de F-pupillen wonnen in de uitwedstrijd tegen Amsvorde F1 en blij ven daardoor ook in de hogere klasse ongeslagen. Soest In 31 wedstrijden behaalde SO Soest zaterdag 49 punten. Er werd 16 keer gewonnen, 1 keer gelijkgespeeld en 14 keer verloren. De Al won in IJsselstein met 3-5 van WIJ. De BI won thuis met 5-1 van Spakenburg. Bij de C-ju- nioren won alleen de C3 niet; het werd 6-3 bij Roda 8. Bij de D-pupillen won alleen de D4 met 6-2 van IJsselmeervo- gels. De E-pupillen wonnen 4 van de 7 wedstrijden en de F-jes zelfs 5 van de 7. De meisjes verloren thuis met 8-1 van CSW uit Wilnis. De rally- en autosportclub Amersfoort en omstreken houdt op zaterdag 18 ok tober een seniorenrit. Zoals gebruikelijk is de start bij partycentrum 't Houteveen aan de Van Tuyllstraat in Hooglander veen. De aanvang is 9.30 uur, de start 10.01 uur en deelname kost 15 gulden per equipe, inclusief een consumptie tij dens de pauze. De lengte van de route, die is uitgezet door Willem Eggenkamp, is ongeveer 60 kilometer. Voor meer informatie: Kees Veldkamp, tel. 033-4808722. Mensen die in de komende winter gaan skiën, langlaufen of snowboarden kun nen zich daarop voorbereiden in Amers foort. Daar beginnen conditietrainingen en kan men ontspannings- en corrige rende bewegingstechnieken aanleren. Ook voor de voorbereiding op de kunstskibaan of op echte sneeuw kan men zich aanmelden, tel. 5411382. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1997 | | pagina 19