En dit zijn de knallers van deze week: Wei OLIEBOLLEN 1 Zoon verdacht van moord op vader Veel belangstelling voor woningen, appartementen en winkels van BMU HAPPY H©UR STUNT: 159,- Holiday Inn Royal Pare geeft aanzet voor Prins Bernhard Bos 998 698 125 ,arwe 500 6027493 WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 76e JAARGANG NO. 8 Politie houdt 22-jarige Soester in woning aan A. van der Lee SOEST: ZONDAG 19 OKTOBER GEOPEND! 25 JAAR GEBR. VAN WOERKOM MEUBELEN HET VLEESCENTRUM Snel Deskundig Betrokken ±a VAN DER MEULEN 3 Actueel 3 Actueel Cultuur ISSoesterberg 17Sport Meevallers op begroting van gemeente Soest KLAREN M TROMP Ook 's avonds en in 't weekend §8 Van Agt en Wiegel samen in Soestduinen Van Breukelen 5 Vast-goed Beaujolais Schouder- karbonade Goudreinetten Doyenne du Comice 125 Boerenwit of Witte bollen of puntjes 1QO VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Levensbelangrijke vragen Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 15,- Buiten Soest 30 Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG n De politie heeft gistermorgen een 22-jarige Soester gearresteerd, die ervan wordt verdacht op zondag 29 juni de 51-jarige A. Bouhraua om het leven te hebben gebracht. De politie heeft desgevraagd bevestigd dat de verdachte een zoon is van het slachtoffer. De Soester, die door de recherche wordt beschouwd als de dader, werd dinsdag morgen in zijn woning aangehouden. Bij het ter perse gaan van deze krant waren nog geen verdere bijzonderheden be kend. Bouhraua werd op 29 juni 's avonds neergeschoten, toen hij op een parkeer plaats aan het Choristenpad uit zijn auto stapte. Buurtbewoners hoorden om on geveer kwart voor elf een knal en ie mand heeft rond die tijd een onbekend persoon zien wegrennen van de plaats van de misdaad. Even later werd de ver moorde man aangetroffen door een voorbijganger. Het Recherche Bijstands Team (RBT) zette twintig man op de zaak. Omdat er geen schot in het onderzoek zat, werd eind juli 'Opsporing Verzocht' ingescha keld. Dit televisieprogramma besteedde op maandag 4 augustus aandacht aan de schietpartij in Soest. Het leverde de po litie tientallen telefoontjes met tips op. Tussen de opnamen voor 'Opsporing Verzocht' door stelde RBT-leider Mar cel Tiehuis dat de recherche nog in het duister tastte en dat het buurtonderzoek weinig had opgeleverd. Het slachtoffer was voor de recherche een 'onbeschre ven blad', al werden vraagtekens ge plaatst bij een aantal mogelijke crimine le relaties van de man die van Marok kaanse afkomst was. In juli zei Tiehuis nog desgevraagd geen aanleiding te hebben te veronderstellen dat de dader in familiekringen moest worden gezocht. Het slachtoffer had tien kinderen, van wie er nog zes thuiswonen. Drie zonen zaten tijdens de moord op hun vader in de gevangenis vanwege hun betrokken heid met verdovende middelen. n150 mtr Tot nu toe hebben 270 mensen zich aangemeld voor de acht woningen en 49 appartementen die Bouw Maatschappij Uyland (BMU) mag gaan bouwen in het centrumgebied Soest-Zuid. Ook voor de winkel ruimtes loopt het storm, al kan Stan Uyland nog niet vertellen welke za ken er zullen bijkomen. "Je moet denken aan winkels die een toegevoegde waarde hebben voor het winkelcentrum. Het wordt in ieder ge val niet een supermarkt, want die zou teveel last veroorzaken voor de toekom stige bewoners," aldus Uyland die van af 15 november met de kandidaten gaat praten. Behalve winkels is er ook ruimte voor een commerciële dienstverlening, zoals een reisbureau of een bank. Op 15 november wordt ook een infor matiemiddag gehouden door de BMU die nog publicaties zal doen over het tijdstip en de plaats waar belangstellen den kunnen komen luisteren, kijken en vragen stellen. Tot en met 15 november bestaat de mogelijkheid tot inschrijving bij makelaar Van Wijk. De prijzen van de koopwoningen en -appartementen zijn nog niet exact vastgesteld. Het college heeft inmiddels wel de con cept-vergunning verleend, alsmede vrij stelling voor het overschrijden van de bebouwings- en bestemmingsgrenzen voor ondergeschikte bouwdelen. Het bouwplan voor het project Buitenhof is verder in overeenstemming met het be stemmingsplan Soest-Zuid van 1995, de eerste wijziging van het bestemmings plan Soest-Zuid, het bouwbesluit en de bouwverordening. BMU heeft de bouw tekeningen onlangs nog laten aanpas sen. Het Pleinwandcomplex krijgt, inclusief het kartelrandje op het dak, een hoog te van maximaal 9.90 meter. De zestien appartementen krijgen de naam Schou tenpromenade. Ook wordt Thesaurierstaete gebouwd. Dit gebouw komt te bestaan uit 33 ap- In Soest-Zuid wordt binnen afzienbare termijn begonnen met de bouw van acht woningen en 49 appartementen. Het pro ject De Buitenhof is over tweeëneenhalf jaar klaar. Foto: Aldo Allessie partementen. Verder gaat BMU acht woningen bouwen, die de naam Heem raad-villa's krijgen. De voorbereidingen voor de bouw be ginnen binnenkort, daarna wordt zo spoedig mogelijk gestart met de bouw werkzaamheden. Uyland verwacht dat de realisering van het gehele project ongeveer tweeëneenhalf jaar in beslag zal nemen. De oplevering vindt gefa seerd plaats. De Pleinwand (Schouten promenade) komt als eerste aan de beurt. Waarschijnlijk wordt de eerste sleutel eind volgend jaar uitgereikt. VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 10 CITHOÊN «ft Klassiek, eiken en modern Wij vieren dat met vele ■JUBILEUMAANBIEDINGEN" De jubileum folder ligt voor u klaar. Loop vrijblijvend binnen! Voor iedere koper een leuke attentie! Steenhoffstraat 61 - Soest - Te! 035-6013280 Leeuwenstraat 47 - Hilversum - Te! 035-6241794 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Varkenshaas per kilo19. Ribkarbonade Q„ per kilo Gekruid gehakt Qg5 per kilo 2e KILO GRATIS! Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar I Administraties en fiscale adviezen Veroorzaker dodelijk ongeval hoort celstraf en rijontzegging eisen. College heeft 'makkie' in Soest-Zuid. Volgende week grote textieiinzameling. Export Award voor Eurotape. Kneehigh Theatre in C-drie. 'Romeo and Juliet' in Artishock. Storm rond basis begonnen. SoVoCo heeft geen kind aan jong Zwolle. De laatste berichten uit Den Haag houden (lichte) meevallers in voor de gemeente Soest. De meerjarenbegro ting 1998-2001 kan daarom in posi tieve zin worden bijgeschaafd. De inhoudingen op de rijksbijdragen aan de gemeente vallen mee. Daar om zal het tekort op de gemeentelij ke begroting volgend jaar uitkomen op ruim 1,6 miljoen gulden, 255.000 gulden minder dan aanvankleijk was begroot. Het nadelig saldo in 1999 valt met 253.570 gulden ook lager uit dan waarmee rekening was ge houden. In plaats van het haast weg te cijferen voordeel van 22.000 gul den in 2.000 zal de gemeente dat jaar ruim drie ton overhouden. In 2001 is een verlies te verwachten van 106.000 gulden? ruim een ton minder dan tpt voor kórt werd verwacht. De gemeenteraad begint maandag 20 oktober om 19.30 uur met de be handeling van de meerjarenbegro ting. Twee dagen later, woensdag middag, worden de beraadslagingen voortgezet. Panasonic portable CD speler incl. acc. adv.prijs 199,- Uitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij de: «na»* mm ut/i/i/cif w- eiiA n n /l ^ivwtn x Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest onroerend goed Burg. Grothestraat 54 TVAIX DKIN'1 M'Oimtaiiry hrlnslingailvi KoninojèHt'» 29, Soest AA Telefoon (035) 603 7000 (zie pag.14in dit blad) Vrijdag j.1. opende de heer Hans Wiegel de fototentoonstelling "Z.K.H. Prins Bernhard en de na tuur" in het Holiday Inn Soestdui nen Royal Pare, in het bijzijn van vele prominenten. De heer Van Agt en de heer Wiegel ontvingen van twee kinderen van het Kinderkoor een exemplaar van het fotoboek "Z.K.H. Prins Bernhard en de na tuur", een uniek fotoboek waarin naast de foto's van de fototentoon stelling een aantal extra foto's is af gebeeld. De fototentoonstelling "Z.K.H. Prins Bernhard en de natuur" zal in het Ho liday Inn Soestduinen Royal Pare te be zichtigen zijn t/m zondag 11 januari 1998 (Openingstijden: t/m 7 december alleen in het weekend vanaf vrijdag 13.00 uur tot zondagavond en in de pe riode 12 december t/m 11 januari dage lijks). Het fotoboek is verkrijgbaar bij de receptie van het Holiday Inn Soestdui nen Royal Pare en via InterAction mar keting communication b.v. Voorafgaand aan de opening van de fo totentoonstelling werd de eerste boom van het "Prins Bernhard Bos" aangebo den aan mevrouw Van Diepen-Oost, gedeputeerde van de Provincie Noord- Holland, en de heer Van der Linden, wethouder van de gemeente Haarlem mermeer, door de heer mr. A.A.M. van Agt in het Holiday Inn Soestduinen Royal Pare. Prins Bernhard Bos Het Holiday Inn Soestduinen Royal Pare is tezamen met Stichting Interna tionaal Fonds voor de Europese Natuur de initiatiefnemer van het "Prins Bern hard Bos". Het "Prins Bernhard Bos" krijgt een plaats in het 1600 hectare groengebied dat de provincie Noord- Holland in het westelijk deel van de Haarlemmermeer aanlegt. Het "Prins Bernhard Bos" geeft blijk van dank voor de jarenlange inzet van Z.K.H. Prins Bernhard voor de natuur in al haar fa cetten. Het belang van de natuur werd tevens vertolkt door Peter Derksen en het Kinderkoor van Nationale Boomfeest dag met het lied "It's getting time". De kinderen hadden de duidelijke bood schap dat er nu iets moet worden ge daan aan de bomen en de natuur in het algemeen om een leefbaar milieu te houden. Vivian Boelen trad deze dag op als gastvrouw namens het op deze dag geopende Holiday Inn Soestduinen Royal Pare. 1211 bomen Tijdens het galadiner werden de eerste 200 zomerlindes, zomereiken, zwarte elzen, essen en esdoorns van het "Prins Bernhard Bos" en vijf gesigneerde exemplaren van het fotoboek "Z.K.H. rrins Bernhard en de natuur" geveild ,door de heer Roel Boven van Christie's. De eerste 200 zomerlindes werden aan gekocht door de gemeente Haarlemmer meer, de gemeente waar het Prins Bern hard Bos zal komen. De zaal was zo enthousiast dat ook bomen per stuk werden aangekocht waarbij de menu kaarten werden gebruikt als bewijs van aankoop. In totaal werden 1.121 bomen verkocht. De totale opbrengst van de veiling is f 43.200,- en zal besteed wor den voor de aankoop van bomen voor het Prins Bernhard Bos. Fotoboek Het fotoboek "Z.K.H. Prins Bernhard en de natuur" laat een uniek beeld zien van Z.K.H. Prins Bernhard der Neder landen tijdens zijn reizen naar o.a. Pa kistan, Indonesië, China en verschillen de Afrikaanse landen. De 61 kleurenfo to's, gemaakt door de heer Niels F. Hal- bertsma van de Stichting De Gouden Ark, zijn zeer gevarieerd en nog niet eerder gepubliceerd. Een Van de foto's Iaat zien hoe vele rode lopers betreden moesten worden om de natuur te berei- De oud-premier en de oud-vice-pri- mier tijdens een genoeglijke kout in het nieuw hotel. Foto: Aldo Allessie ken. Prachtige foto's die de betrokken heid van Z.K.H. met de natuur in al haar facetten uitbeelden. Het boek is samengesteld door de heer Niels F. Halbertsma en de heer Ted van Turnhout. De revenuen van deze uitga ve zijn geheel bestemd voor de Stichting De Gouden Ark en de Stichting Inter nationaal Fonds voor de Europese Na tuur (IFEN), Project "Prins Bernhard Bos". Vijftig foto's uit het fotoboek "Z.K.H. Prins Bernhard en de natuur" zijn gese lecteerd voor de fototentoonstelling "Z.K.H. Prins Bernhard en de natuur". Deze fototentoonstelling is door de heer H. Wiegel geopend in het Holiday Inn Soestduinen Royal Pare op 10 oktober en is daar te bezichtigen tot en met 11 januari 1998. De fototentoonstelling is geopend in de periode 10 oktober t/m 7 december alleen in het weekend van af vrijdag 13.00 uur tot zondag 20.00 uur en in de periode 12 december 1997 t/m 11 januari 1998 dagelijks. Het is mogelijk deze fototentoonstelling voor een bepaalde periode te adopteren en in bedrijven/instellingen ten toon te stellen. De opbrengsten zullen ten goe de komen aan de Stichting De Gouden Ark en de Stichting IFEN. De organi satie en coördinatie van de fototentoon stelling wordt verzorgd door InterAction marketing communication b.v. Het fotoboek "Z.K.H. Prins Bernhard en na tuur" omvat 61 kleurenfoto's, 108 pagina's, geheel full colour, 150 grams Multiart pa pier, genaaid gebonden, harde kaft met goudstempel en stofomslag. Het formaat is 22 x 26 cm. De prijs van dit unieke fotoboek is f 37,50 excl. verzendkosten (ISBN: 90- 9011015-1). zie pagina 8 cru's op op per fles kilo kilo kilo zak 10 stuks Nu iedere zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur 'banketbakkerij a's weer bet toelaat VAN WEEDESTRAAT 76 SOEST bij banketbakkerij Verkley V Waar leef je voor? Voor vriendschap, je gezin, je werk of voor jezelf? Is je hart leeg, ook terwijl je eigenlijk niets tekort komt? Heb je vragen zonder antwoord? Weet dat er Iemand is Die het antwoord heeft op wat je nodig hebt in het leven, zin en hoop geeft, Jezus Christus. De redding is in geen ander. Hij heeft mensen lief. Ook jij mag een beroep op Hem doen. Lees hierover meer in het boekje "Levensbelangrijke vragen". Wil je doorpraten, kun je de volgende nummers bellen: 035 - 602 92 04 035 - 602 20 14 035 - 601 62 90. Interkerkelijke samenwerking voor verspreiding van het evangelie.

Soester Courant | 1997 | | pagina 1