special price p^^ducts Rabobank presenteert jaarrapport 15?° 14.95 ^HANDEL WANDEL ■v Laat die euro nu maar komen: 't Hoogje alleen nog woning Part Two Het Salonnetje introduceert 'Babor Selection'-behandeling Haiku en aforismen in nieuwe uitgaven Kairos 'Duurzaam klussen en bouwen' in De Kwekerij Nieuwe oplossing voor vermoeide ogen PAGINA 10 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 11 lux! drijf RODI Oud-staatssecretaris in kasteel Groeneveld tie dames antoffels E3 Ivlaai Rabobank Verlengde termijn voor indienen van huursubsidie li Schoonheidsstudio van Layla Slingerland Het M0NTIGNAC ASSORTIMENT vindt u bij R^"ormauiS Soest BAB0R Rabobank Echtpaar Van Beek verkoopt historisch pand Voorlichting KvK voor beginnende ondernemers L3 Vrouwen Advies Commissie jubileert Wie vergelijkt leest de Soester Courant Bij opticien Donker c-stof. Leder/Alcantara [BIEDING 1995, jtz in alle kleuren trk, scheidingswanden, jvende offerte 2541 alle merken k Lid Bovag 601 94 53 an deze week: uit tul jjrrir/vii II - Tel: 602 10 59 POLO SHIRT IN 6 KLEUREN VAN 59,90 VOOR 39.90 STRETCHBROEK IN 5 KLEUREN VAN 149,90 VOOR 99.90 WINTERTRUI IN 4 KLEUREN VAN 169,90 VOOR 99.90 WO MEN Op dinsdag 14 oktober presenteer de de Rabobank Soest-Baarn haar jaarlijkse rapport Cijfers Trends 1 een bijeenkomst in kasteel Groe neveld. Directeur Jan Porte gaf een korte toelichting op het rapport. Ms belangrijkste landelijke trend signa leerde hij hierbij de beweeglijkheid van bedrijven. Snelheid is daarbij het sleu- telwoord; snelheid in productontwikke ling, productie en marktbediening. Dit vraagt om geautomatiseerde, flexibele en marktgerichte organisaties, die ge bruik maken van moderne communica tietechnieken en samen weten te werken met andere partijen in de bedrijfskolom, t Branchevervaging is de belangrijkste trend in de detailhandel. Doordat het t vervullen van de consumentenbehoefte uitgangspunt wordt, ontstaan nieuwe winkelconcepten, waarin snackcorners, vermaakservice en communicatievoor- j zieningen een plaats krijgen. I Toegevoegde waarde bieden is de aan gewezen manier om onderscheidend te zijn ten opzichte van de concurrenten. Dit speelt ook een rol in de groothan del, die bovendien in staat is behoeften te peilen en marktgegevens te verzame len. Zodoende kan zij zich ontwikkelen als intermediair op het gebied van infor matie over consumentengedrag, produc ten, voorraad en handelsstromen. Dienstverlening Dezelfde ontwikkeling als in transport en groothandel zien we ook in de sec tor dienstverlening. Doordat onderne mingen in andere sectoren zich om wil le van de concurrentie steeds meer rich ten op hun kernactiviteiten en allerlei ondersteunende taken uitbesteden, is er zelfs sprake van "verdienstelijking" van de Nederlandse economie. Om tege moet te komen aan de service- en kwa liteitseisen van de markt speelt het ge bruik van informatietechnologie in de sector dienstverlening een steeds be langrijker rol. Sociaal vangnet Vervolgens was het woord aan oud- staatssecretaris van Sociale Zaken, de heer Robin L.O. Linschoten. Tegen woordig bekleedt Linschoten de functie van directeur van de aan de Rabobank gelieerde verzekeringsmaatschappij In- Staatssecretaris D. Tommel van het ministerie van VROM heeft beslo ten de indieningstermijn van Huur subsidie met twee maanden te ver lengen. Dat betekent dat men nu tot 1 december Huursubsidie kan aan vragen. Het blijkt dat vele huishoudens recht hebben op huursubsidie, maar dat toch terpolis. Hij gaf zijn visie over de verde re ontwikkeling van het sociale zeker heidsstelsel. Vanuit het oogpunt van de politiek dienen de risico's steeds meer gedragen te worden door degenen, die de risico's rechtstreeks kunnen beïnvloe den, m.a.w. de werkgevers. Intussen is in het bedrijfsleven flinke onrust ont staan. De vraag rijst hoe het nu verder moet als het sociale vangnet steeds ver der opgerold wordt en de risico's bij de Drs. Linschoten aan het woord; ach ter de tafel directeur J. Porte van de Ra bobank Soest-Baarn. Foto: Aldo Alessie. werkgevers komen te liggen. Het stand punt van Linschoten moge duidelijk zijn: als werkgevers geen risico's wensen te lopen, dan kunnen ze dat goed ver zekeren bij een voor de hand liggend adres. VANAF 23 OKTOBER Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 035 - 602 59 96 - Fax 035 - 601 27 40 niet aanvragen. Met deze verruiming van de indieningstermijn hoopt het ka binet dat ook die mensen, die recht heb ben op huursubsidie, zoveel mogelijk aangespoord worden om alsnog huur subsidie aan te vragen. Informatie over de Huursubsidie kan verkregen worden bij de gemeente en bij de verhuurder. In de hal van het ge meentehuis liggen brochures over huur subsidie die men gratis kan meenemen. Mocht men twijfelen, dan kan men al tijd contact zoeken met J. de Bree van de gemeente. Hij is coördinator huur subsidie en is elke ochtend bereikbaar voor alle vragen. Homeopathie - Vitamine en Mineralen Biologisch brood - Gezond schoeisel - Zuivel - Huidverzorging Middelwijkstraat 75 - Soest - Tel.: 035 601 35 27 Layla Slingerland, die een jaar gele den aan de Valeriaanstraat 42 met haar schoonheidsstudio Het Salon netje is begonnen werkt met het hoogwaardige verzorgingsproduct "Babor". Zij introduceert een ge heel nieuwe Babor-verzorgingslijn: "Selection", met de daarbijbeho rende sensationele schoonheidsbe handeling, die als een bijzondere, niet alledaagse belevenis wordt er varen. "Ik ben nu precies een jaar bezig met m'n salon en het gaat boven verwach ting goed. Regelmatig voeg ik nieuwe Babor-producten toe aan m'n bestaan de assortiment, die allemaal even bij zonder zijn, maar Selection is wel een zeer spectaculaire ontwikkeling die Ba bor in Aken heeft bewerkstelligd," aldus Layla Slingerland. "Selection" is voor elk huidtype geschikt en is juist bedoeld voor die vrouw/man die zichzelf - naast de traditionele schoonheidsbehandeling nog een extra stukje luxe gunt. De belangrijkste werkstoffen van "Selec tion" zijn Conjac-Mannan, Allantoin en Glutathion, die uit de uit Frankrijk af komstige wijndroesem in de Champag ne wordt gewonnen. Al deze bijzonde re stoffen schenken de huid de nodige levenskracht en werken stimulerend in op het natuurlijke regeneratiesysteem van de huid. Behandeling De ruim anderhalf uur durende "Selec- tion"-behandeling bestaat uit de bijzon dere "Babor"-reiniging, die wordt ver volgd met een serum; een gevriesdroog de stof met een vloeistofoplossing die de huid tot een extra nieuwe activiteit op wekt. Daarna wordt de huid gemasseerd Valeriaanstraat 42 3765 EP Soest Tel: 035 - 602 64 98| STIVAS- gediplomeerd De Rabo Euroverkenner is een com puterprogramma* dat u helpt bij de overgang van de gulden naar de euro. Aan de hand van een vragenlijst zet het de gevolgen voor uw bedrijf snel op een rijtje. Meer weten? Kom dan even bij ons langs. *Ook voor ondernemers die niet over een PC beschikken heeft de Rabobank een passende oplossing. Soest-Baarn De Rabo Euroverkenner. In 'n kwartier weet u wat de euro voor uw bedrijf gaat betekenen. met de speciale "Selection"-masker- crème. De behandeling wordt vervolgd met een schuimmasker (een bijzondere belevenis op zich), dat volledig door de huid wordt opgenomen. Ter afsluiting krijgt de cliënt een heerlijk sprankelend drankje aangeboden, dat een feestelijk einde brengt aan de behandeling. "Verschillende cliënten hebben deze behandeling reeds ondergaan en zijn al lemaal zeer enthousiast", aldus Layla Slingerland. Het bijzondere van de be handeling is dat er voor elke cliënt een aparte doos is samengesteld, waarin alle "Selection"-producten zich bevinden. Wat er overblijft van de producten na de behandeling wordt meegegeven aan de cliënt in die speciale doos, zodat hij/zij thuis nog enkele dagen kan nagenieten van de bijzondere producten. Bel snel voor een afspraak en beleef de wereld van "Babor Selection". Layla Slingerland is op alle werkdagen van 9.00 tot 21.00 uur te bereiken via tel. 6026498. BEUKENLAAN 15A - SOEST TEL: 035 602 71 VERHUUR VAN EIGENTIJDSE ZiJDEBLOEMDECORATIES VOOR BEDRIJFSLEVEN EN PARTICULIEREN TEVENS VERKOOP. Aanbieding: leuke appel- en perenpotjes vanaf12,50 Misschien ook een idee voor uw relatiegeschenk? Na zeseneenhalf jaar hebben Mar cel en Marja van Beek een punt ge zet achter restaurant 't Hoogje. Het restaurant is gesloten, het eeuwen oude pand aan de Kerkstraat ver kocht. Het zal voortaan dienst doen als woning. De gemeente heeft de bestemming inmiddels gewijzigd. Met drie kinderen werd het gebouw voor het echtpaar Van Beek te klein. Bovendien zag het er geen heil in om een forse investering te doen voor een opknapbeurt, 't Hoogje ging overigens al in augustus dicht. Momenteel beraden Marcel en Marja van Beek zich in alle rust over hun toe komst, waarbij ze zoeken naar een nieu we uitdaging in de horeca. Misschien dat ze die vinden in de omgeving van Soest, maar de horizon van het onder nemers-echtpaar reikt verder, wellicht tot Zuid-Limburg of Zuid-Duitsland. "Dat is eigenlijk altijd al een droom ge weest," zegt Marcel. "We willen in ieder geval iets met dezelfde entourage als 't Hoogje, maar of we al gauw vertrekken, weet ik niet. De kinderen zitten hier op school." Voordat hij en zijn vrouw in 't Hoogje begonnen, deden beiden directie-werk ervaring op in verschillende hotels. Beginnende ondernemers kunnen zich morgenmiddag laten voorlichten door bank- en belastingdeskundigen, accoun tants en medewerkers van de Kamer van Koophandel en het Instituut Mid den- en Kleinbedrijf. De laatste twee in stellingen houden morgen van 13.00 tot 16.30 uur een voorlichtingsbijeenkomst in congrescentrum De Eenhoorn aan de Koningin Wilhelminalaan in Amers foort. De kosten bedragen 35 gulden. Men dient zich vooraf aan te melden bij de afdeling Handelsvoorlichting van de KvK, tel. 033-4612964. "Sporen van stilte" en "Zonder spie gel geen zelfbeeld" zijn de nieuwste uitgaven van de Soester uitgeverij Kairos, die onlangs verschenen zijn. De boekjes zijn bijzonder fraai uit gevoerd. "Sporen van stilte", samengesteld en uit het Japans vertaald door drs. Henri Ker- len, bevat een aantal Japanse haiku-ge dichten. Het is inmiddels de zesde bun del die bij Kaitos verschenen is. De Ja panse poëzie is wars van gevoelsuitbars- tingen, haar kracht ligt in eenvoud en sereniteit. Kerlen heeft opnieuw veel moois opgedoken uit de eeuwenoude Japanse dichtkunst. "Zonder spiegel geen zelfbeeld" bevat een groot aantal aforismen van Lambert Mickers, architect en levenskunstenaar. Volgens hem hangen alle dingen samen en hij ziet alles wat op zijn levenspad komt als een aanleiding voor zijn per soonlijke ontwikkeling. Zijn overpein zingen leiden tot levenswijsheden die hij abstraheert tot aforismen. Beide boekjes zijn fraai vormgegeven en geïllustreerd en kosten f 15,95. Ze zijn verkrijgbaar bij uitgeverij Kairos, Irene- laan 53, tel. 6010858, 3761 BL Soest. Ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van de Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw (VAC) in Soest, worden twee ten toonstellingen over duurzaam bou wen en klussen naar Soest gehaald. Het milieucentrum De Kwekerij aan de Molenstraat 157 zal op de jubileumdag 28 oktober beide ten toonstellingen aan de deelnemers presenteren. Het gaat om de tentoonstellingen "Duurzaam bouwen, fundamenteel be ter" en "Beter klussen". De eerste biedt een actueel beeld van gerealiseerde wo ningbouwprojecten. Thema's die behan deld worden, zijn: besparing van water, energie en materialen; verwerking van afvalstoffen; inpassing van bouwprojec ten in het landschap; verkeer en ver voer; onderhoud en renovatie. Voor alle betrokkenen in het bouwproces biedt deze tentoonstelling een inspirerend overzicht. De tentoonstelling "Beter klussen" geeft meer informatie over duurzaam bouwen op kleinere schaal: verbouwing van de dakkapel, zelf klussen in huis en isola tie en waterbesparing. Beide presentaties worden aangevuld met panelen van de jubilerende VAC- Soest en lokale winkeliers. Er zullen ook diverse informatiebladen liggen met een opsomming van maatregelen op het ge bied van duurzaam bouwen. Ook pu blieksvriendelijke folders om thuis gelijk aan de slag te kunnen, zijn aanwezig. Openingstijden tentoonstelling: van 29 oktober tot en met 6 november elke dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 tot 16.30 uur. Misschien herkent u het wel. U kijkt tv of leest de krant en hoe wel u lenzen of een bril draagt, merkt u dat uw ogen vermoeid raken. U hoeft zich hierover geen zorgen te maken, want het is heel normaal dat mensen rond hun veertigste meer moeite krijgen met het zien op korte afstand. Als u ook vaak vermoeide ogen hebt, dan is het verstandig om een af spraak te maken met de contactlens specialist bij uw opticien en te infor meren naar multifocale lenzen. NKL, een Nederlandse producent van contactlenzen heeft recentelijk een nieuwe multifocale lens op de markt gebracht, de Oblong. Deze lens biedt veel voordelen en is op dit moment verkrijgbaar bij uw opticien. De producent is erin geslaagd om het aantal mogelijkheden van de multi focale lens te vergroten. Met behulp van geavanceerde computergestuur de machines kunnen de technici het productieproces van de lens tot op een acht-miljoenste millimeter beïn vloeden. Alleen met deze nieuwe technologie is het mogelijk om de Oblong-lens te produceren. Op de tekening hierbij kunt u zien hoe zo'n multifocale lens is opge bouwd. Met uiterste precisie is er een traploze multifocale zone gecreëerd zodat de lens meerdere sterkten krijgt. Of u nu in de auto zit of ach ter uw computer, u blijft op elke af stand alles goed zien. Het aanpassen van de Oblong gaat gemakkelijk en het comfort is zo hoog, dat u snel aan de lens gewend bent. Met deze lens hebt u geen last meer van vermoeide ogen. Maak een afspraak met de contact lensspecialist bij uw opticien en vraag naar de Oblong. U zult merken dat van dichtbij zien voor u een stuk makkelijker wordt. multifocale zone afsta ndszone multifocale zone b r i contactlenzen Smitsweg 30 3765 CT Soest Telefoon: 035 - 601 86 26

Soester Courant | 1997 | | pagina 11