Ml uk SO Rabobank Bosboom De man/vrouw achter de sponsors sponsoren SO Soest .UUR <j}.A Wij sponsoren S0 Soest FB Zwart Mul Co Sauna Zieke /V Bodewes BBS Soest VOORTJE-5 PEKO B.V. De Jong en De Jong: gebroederlijk in Accountancy Langendorff en samen: Van den Hengel Jan Porte, bankier onder de mensen Gerard Bosboom, autospecialist aantT* T3'v,1"+* Soest - Baarn BOUW Toon van der Linden ROEST jac, de bruin BROUWER Systesmiomw B.V. PJL mim ém Bifssel kt, SERVICECENTER BEUKENLAAN focwA AUTOSCHADE WIJNHANDEL GOMMERS e.g. kerkhof bv VAN SOEST WOONWINKEL □1 035 - '601 60 55 Van Hengsturn H. G. Dijkman Zn. KOGEVO VAN DORRESTEYN i M i 1 i H i I Kapitale in Tijdens ja BOUWBEDRIJF i VAN DEN HENGEL BV SOESTER COURANT SCEST 1 Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn ïllem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57 Soast-Zuid tel: 035 - 601 31 09 Van Weedestraat 147 Soestdijk tel: 035 - 6Q2 59 42 B.V. v/h Fa. H. v. Asch •GRONDWERKEN RIOLERINGEN •SLOOPWERKEN STRAATWERKEN Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 rleeseilaanl|e 56 3766 UW Soest Postbus 501 3760 AM Soesl Tol 035 - 601 83 36 Pa» 035 601 62 43 Ssuzuki C!HII3YSlL£iR Birkstraat 105, Soest, Telefoon.035 - 601 32 56 Slijterij - Wijnhandel voorguzellighiiid... én vooral uw dranken! Soesterbergsestraat 49, tel: 035-60124 90 Hartje Zuid-Soest nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud A.A. 9an Breukelen en lanen b.v. Van Slraelenlaan 7. Soest, lel: 035 - 601 82 67 uw partner in logisiiek Nijverheidsweg 12, 3762 ER Soest Telefoon: 035 - 601 0544 l.o. winkelcenlrum Soest - Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TEL: 035 - 601 28 57 systeemplafonds inijouwverlichting Lange Brinkweg 34 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 57 65 UW TOTAAL INSTALLATEUR loodgieterswerk, centrale verwarming electrotechnische installatie Laanstraat 34a - Telefoon 035 - 601 24 72 Applikatiebedrijf - Schilderwerken Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35 Birkstraat 105. Soest, tel: 035 - 602 11 02 OOO OOO F.C. Kuyperstraat 26 Tel. 6021557 accountants belastingadviseurs Burg. Grothestraat 35 - Soest - Tel: 6016033 Gc/SOAÓ loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken Korte Brinkweg 37a - Soest - Tel: 035-6014332 Kraanverhuur tot max. 70 ton Tel: 601 66 65 (3 LIJNEN) Zonder sponsors geen georganiseerde sport. Zoveel is wel duidelijk in tij den waarin topsporters voor miljoenen van hand tot hand gaan. Geld. Ook amateurclubs kunnen vandaag de dag niet meer zonder. Al heb je nog zo veel leden en donateurs: de balans is niet meer kloppend te krijgen zon der de joviale steun van derden. Sponsors. Het zijn meestal bedrijven die van je club houden, die meeleven, die het vanuit warme belangstelling fi nancieel mogelijk maken dat met name de jeugd aan zijn sportieve trek ken komt. S.O.Soest heeft een geweldig legertje van sympathieke geldschie ters. Ze is daar trots op en probeert dat op allerlei wijzen tot uitdrukking te brengen. Door middel van deze, inmiddels overbekende pagina s m de Soester Courant bijvoorbeeld. Iets terug doen door over de sponsors te schrijven, te vertellen wie ze zijn, wat ze doen. Het gebeurt ai een aantal jaren achtereen en iemand van de commissie kwam op het idee om eens te proberen iets te vertellen over de mannen of de vrouwen achter de bedrij ven die de club zo gul de helpende hand toesteken. De eersten hebben hun 'opwachting' een paar weken geleden gemaakt. Aan de beurt zijn de man nen achter De Rabobank Soest-Baarn, Autobedrijf Bosboom, De Jong Ac countants en Bouwbedrijf Van den Hengel. De tijd van het stijve boordje en de kroontjespen is al lang voorbij. Het wat stoffige imago van de boekhouder bestaat niet meer. Je hebt tegen woordig te maken met moderne, vlot ogende, goed in het pak zittende bedrijfseconomen, accountants,, planners en vooral mee-denkers. Prak tisch ingestelde adviseurs die weten wat er van ze wordt verlangd als het om bedrijfsvoering en administratie gaat, die van snelheid en openheid houden, die al adviserend mee richting geven aan nieuwe ontwikkelin gen. De broers De Jong voldoen in alle opzichten aan die schets. Ze hebben het van Pa geleerd, hoewel ze het beiden, toen ze nog jon getjes waren, helemaal niet zagen zitten. Het waren idealisten, vooral Ronald, die vond dat de wereld en de maatschappij best eens wat aan stevige veranderingen toe waren. De jaren zestig. Phil Bloom, Flower Power, de kabouters en de krakersbeweging, dat soort dingen in die tijd. Ze stonden er niet écht middenin, maar voelden wel voor de filosofie ën. Ronald koos voor een studie bedrijfssociologie, Marcel besloot zijn hobby, fotografie, te professionaliseren aan de Vrije Academie in Den Haag. Beiden kwamen tamelijk snel tot andere gedachten. Die wereld veranderen was wel mooi, maar toch maar liever aan anderen overgela ten en als je je brood wilde verdienen met foto's moest je in die tijd veel portretten maken en dat was nou net precies wat Marcel de minst leuke kant van dat vak vond. Stoppen. Alletwee. Wat anders gaan doen. Toch maar in de voetsporen van Pa? Marcel probeerde nog een studie wiskunde, vond cijferwerk bij nader inzien leuker dan 'ie ooit had gedacht. Zwaaide daarom snel om naar het echte accountants werk, haalde op dat gebied alles wat er aan diplo ma's te halen was. Ronald stapte uit de abstractheid van de sociologi sche studie en deed hetzelfde. De Jong en De Jong. Ze hebben nu sa men een bloeiend bedrijf aan de Burgemeester Grothestraat, op num mer 35. Veel werk voor de plaatselijke middenstand, veel klein- en mid denbedrijven, ook particulieren, belastingzaken. In de gang van het ge zellige kantoor, waar twaalf mensen de handen plezierig vol hebben aan de opdrachten van een lange lijst klanten, hangt een fraai ingelijste tekst en beeldreportage van plaatsen van vorige vestigingen en gewaardeer de, maar inmiddels vertrokken medewerkers/sters, die onder Pa de Jong hebben gediend. Het begon in 1963, zoveel is zeker. In Hilversum aan de Neuweg 62. De zaken werden in 1965 voortgezet aan de Molenstraat in Soest. Er zitten nu collega's van De Jong in: Zwart Mul &Co. De Jong deelde de stemmige ruimten toen met het Wit Gele Kruis. Net zo'n zorg zame instelling als een accoutantsbureau eigenlijk is. Pa woont aan de Heideweg. Dat huis verheft hij in 1977 tot nieuw kantoor. De Jong groeit en daar moetje wat aan doen. Privé verkiest hij Hilversum boven Soest als domicilie. Hij woont er nog. De Heideweg wordt in 1987 verkocht, de Burgemeester Gro thestraat is de volgende stap. In 1995 vind Pa definitief dat de beide zonen het maar alleen moeten doen. Ronald zorgt voor de dagelijkse gang van zaken, bureauleiding, personeelzaken, contacten, new business, dat soort dingen, Mar cel is de rasechte cijferaar, maakt scherpe op namen, als vroeger, van bedrijven, portretteert ze, bewaakt hun hele administratieve hebben en houwen, ontwikkelt desgevraagd mee, praat veel met Ronald. Klankbordfunctie voor bei den: De Jong en De Jong: zeer professioneel, zeer gebroederlijk. "Bouwen is een slopend vak"...Het lijkt een nogal tegenstrijdige bewe ring. Hij viel zomaar, in het gesprek met de heren (Ries) Langendorff en (Bert) Smeeing. Maar het stukje zelfuitgevonden beeldspraak was toch eigenlijk wel de basis voor het vroeg genomen besluit van de naamge ver van het zo bekende bouwbedrijf Van den Hengel om er tijdig en nog zo fit mogelijk uit te kunnen stappen. Evert van den Hengel geniet al weer een paar jaar van zijn vrijheid. Langendorff en Smeeing vonden elkaar via Evert. Langendorff was directeur van bouwbedrijf Heijmerink in Bunnik. Bert Smeeing was tweede man bij Van den Hengel en voel de er best wat voor om het bedrijf van zijn baas over te nemen. Evert kende zijn pappenheimers maar al te goed en vond dat zijn vriend en harde werker Bert daar niet alleen aan moest beginnen. "Hij kende wel iemand..." Dat was Langendorff. De golfbaan was goed voor de eerste gesprekken. Een directeur haal je niet zomaar bij Heijmerink vandaan. Maar het klikte aan alle kanten. Langendorff en Smeeing kwamen beiden uit een ondernemersnest. De rasechte Soester Bert is een broer van Jan, die in veel auto's doet en van Piet, succesvol beheerder en uitbater van het pas uitgebreide tennispark 'De Toss' aan de borders van de Wieksloot. Ries zijn vader, een Bus- summer, had een eigen aannemingsbedrijf. De hamer en spijkers zijn Langendorff derhalve niet vreemd. Maar verder houdt de vergelijking een beetje op. Bert begon na zijn LTS als leerling timmerman, klom via adspirant-gezel en gezel op tot meester-timmerman. Deed dat vanaf 1966 bij Van den Hengel, vertrok na twee jaar, zocht zijn geluk op een aantal adressen elders, maar werd in 1975 door Evert teruggevraagd. Graag! Van meewerkend uitvoerder werd het projectleider en vervolgens be drijfsleider. Hij deed dat tot 1993. Ais vakman pur sang, dat mag even worden gezegd. Zijn compagnon van vandaag, Ries, woont, na Bussum, nu tien jaar in Soest. Als jongeling: LTS, UTS en meteen naar Heijme rink als organisatie-assistent. De andere kant van het métier. Even het rijtje langs: werkvoorbereider als assistent, projectleider, hoofd Binnen dienst, hoofd Bedrijfsleiding, hoofd Uitvoering en tenslotte TD: Tech nisch Directeur. En dan kom je Evert van den Hengel tegen... Maar Ries durfde het wel aan. Er lag een fraaie taak in Soest: stroomlijning van een mooi, gezond bedrijf met een goede naam en veel werk in porte feuille. Dat het in de gesprekken die Evert op gang bracht ook nog zo fraai klopte met zijn huidige compagnon Bert Smeeing was natuurlijk mooi meegenomen. Iedereen, tot en met de bank toe, werkte snel en effectief mee aan de totstandkoming van een nieuwe Van den Hengel. Hoewel ze beiden op de markt opereren als evenknieën als het gaat om het leggen van contacten en het werven van projecten, is er intern wel degelijk sprake van specialismen: Smeeing is de echte aannemer, de bouwer, de kenner van alle kneepjes van het vak op de bouw, Langen dorff weet alles van organiseren, structureren, regelingen, budgettering, administratie- en. controlesystemen, beheer. De taken zijn magnifiek verdeeld, collegiaal loopt het allemaal als een trein. En Evert? Hij golft onder andere en weet maar al te goed dat zijn liefde van toen in vier goede handen is, Hij zit er nu anderhalf jaar. Bij de Rabobank aan het Kerkplein in Soest. Daarvoor reed hij dagelijks heen en weer tussen Loosdrecht, waar hij ook nu nog woont, en Eindhoven. Directeur van De Lage Landen, de finan cieringsexperts van De Rabobank-organisatie. Dat lijkt toch even niet niks, maar Jan Porte wilde duidelijk iets anders: dichter bij de mensen staan, om maar eens iets te noemen. De klant zélf horen, meepraten, mee oplossingen zoeken. Een soort verlangen naar het front. Dat zat er bij De Lage Landen niet zo in. Daar was hij louter manager, dirigent, voor zitter van lange vergaderingen en alsmaar reizen, van hot naar her en weerom. Nee, dat was niet wat Jan Porte ooit voor ogen had gestaan. Van huis uit Amsterdammer en misschien mede daardoor een beetje iemand die niet gewend was lang te dralen, besloot hij na een paar jaar Eindhoven naar iets anders uit te zien. De coöperatieve gedachte boeide hem al jaren. De lokale betrokkenheid van de plaatselijke Rabobanken had hem altijd al sterk aangesproken. En wat minder kilometers per jaar kon ook al geen kwaad. Dat waren ze vooral thuis zeer met hem eens. Het was de zojuist gefusioneerde Ra bobank Soest-Baarn die zich aandiende. Jan Porte was snel akkoord. Per 1 april van het vorige jaar werd hij directeur van één van de vijftig groot ste banken uit de Rabobank-organisatie in een werkgebied waar het wonen, Leven en werken nog goed is. Met de bossen, de hei, de polders en de plassen binnen handbereik! Het bevalt Jan Porte meer dan pri ma. En de bank ook. Die groeit als kool en is in korte tijd geworden tot de grootste bank in Soest. Naast het vanouds bekende, uitgebreide dien stenpakket voor de particulier kan de Rabobank ook bogen op een full- professionele unit als het gaat om de service aan het bedrijfsleven, na tionaal en internationaal. Een ander front waarop de bank de overwin ningen binnenhaalt is de alsmaar populairder wordende beleggingsmarkt. Zakenman en particulier weten zich op dit vlak gesteund door een er varen team van specialisten, waarvoor Beursplein 5 geen geheimen heeft. Porte geniet van al die snelle ontwikkelingen. Wie zou dat trouwens niet doen? Hij durft de vergelijking met het werk van zijn vader wel aan. Oorspronkelijk militair van beroep koos die op wat latere leeftijd voor kruidenier. Porte mocht natuurlijk stevig meehelpen met het uitponden van de be stellingen en uit die tijd stamt zijn affiniteit met het omgaan met men sen. Dat sjouwen vond'ie niks, maar die contacten, ja dat was het hele maal. Bij de bank gebeurt hetzelfde, vindt Jan Porte, alleen hoeft daar fysiek dan niet zo gesjouwd te worden. Maar ook hier: de mensen heb ben je producten en diensten nodig; hij durft het best aan om te zeggen dat niemand er eigenlijk buiten kan, "én je hebt veel persoonlijk contact met ze. Het was eigen lijk precies wat ik zocht, want denk nou niet dat ik hier de hele dag achter mijn bureau blijf zit ten". Nee, dat denken we zeker niet. Vinger aan de pols, dat is wel duidelijk. Mee op pad, pra ten met de klant, samen met je eigen specialis ten of met die van Rabobank Nederland uit Utrecht of Eindhoven, die vooral internationaal zeer belangrijke duiten in veel zakjes kunnen doen. In slechts anderhalfjaar tijd lijkt de twee-een heid Porte/Rabobank Soest-Baarn een feit. Binnenkort komt hij hier ook wonen. Dan krijgt Soest er een wel zeer actieve burger bij! De kranten staan er al de hele maand vol mee: 'Autobedrijf Bosboom 50 jaar jong!' Het geldt nog niet voor de 'general manager' van van daag: Gerard Bosboom. Wel jarig deze maand, maar pas 47! Twee broers, Ad en Martin, één zuster, Yvonne. Motoren zitten de jongens Bosboom in het bloed. Pa, helaas vorig jaar overleden, heeft daar on getwijfeld de aanzet toe gegeven. Wie de Soester Couranten van deze maand heeft gespeld, en wie doet dat nou niet, weet dat al direct na de oorlog de oude heer Bosboom één van de eersten was die weer trots als een pauw in een eigen auto reed. Bosboom senior verdiende er zijn broodje mee. Verzorgde koeriersdien sten, was privé-chauffeur. Vijftig jaar geleden kocht hij de koekfabriek van Masselink, op hetzelfde adres waar nu die triomfale boog staat, voor een schitterende showroom vol glanzende Chryslers, Suzuki's, Jeeps en Dodges. Erachter een moderne werkplaats en nog verder de wei in is broer Martin druk met autoschades. Gerard 'doef het huidige autobe drijf aan 'De Birkf, samen met Ludy Jacobs, die de verkoop voor zijn rekening neemt. Het woonhuis van vroeger is nog wel te zien, maar nau welijks. Het ligt volledig ingebouwd links achter de nieuwbouw van twee jaar geleden. De broertjes Bosboom handelden al jong in brommers. Die stonden in de tuin te koop, JLO'tjes, Sparta's, Berini's en af en toe een Solexje. Ze volgden alle drie technische opleidingen, Gerard deed het IVA, de Autoschool in Driebergen. Daar werd je opgeleid voor de com merciële kanten van het autovak. En passant nog even het middenstands diploma gehaald en als je later ooit de zaak van je vader moest gaan runnen, dan was het patroonsdiploma ook wel handig. Zonder dat klei nood ging het niet. Gerard had het allemaal op zijn achrtiende. Ais re delijk volleerde jongeling toog hij aan het werk. Bij Nefkens in Biltho- ven. De. prille forens op de korte afstand vertoefde daar, inclusief zijn militaire diensttijd, vier jaar. In dienst natuurlijk ook monteur en als er niks stuk was reed'ie met veel bravour op een dikke takelwagen in en om Keizersveer bij het onderdeel Zwaar Transport van de ATT. 10-Ton- ners, voor minder deed Gerard het niet. Na Bilthoven naar Soest. Bij Pa. Ook als automonteur, tot 1979. Als chef-werkplaats zwaaide'ie af in de richting van de afdeling Verkoop. Daar was hard behoefte aan ie mand die echt werk ging maken van de After Sales. Zorgen datje afne mers tevreden blijven zolang die in automobielen van Bosboom rijden. Gerard doet dat nog steeds: zich dagelijks, samen met zijn mensen, in spannen voor de klant. In 1987 kochfie, in goed overleg met alle par tijen, het onroerend goed en de zaak van Pa. Broer Ad was inmiddels voor zichzelf begonnen en Martin specialiseerde zich in de plaatwerke rij. Leerde het vak in eerste instantie bij Knoppers in Hilversum. Hele maal 'achter' heeft Martin nu een eigen bloeiende zaak voor autoscha des, los van het automobielbedrijf. Op eigen wieken, maar dat is een kwaliteit die de Bosbomen eigen is. Ruimte moeten ze hebben. Gerard is gek op water in zijn vrije tijd: voor de zomers een eigen mooie mo torboot en 's winters dol op strak, glad ijs. Ooit, in de tijd van 'Ard en Keessie' was de snelle Bosboom een geducht schaats-ster. Hij trainde nationaal mee om beroemd te worden. Gerard gaat nog steeds heel hard als het erg koud is. Maar echt warm lopen blijft'ie voor auto's doen. Ju bilerend en wel aan 'De Birkt'! ®'D feS weket- L sassi Lanqe Brinkweg 26 - Soest - Tel: 601 65 27 electrotechnisch installatiebureau FRAM3 BOSMAN E3LECTBA b.v. Birlcstraat 48-3768 HJ Soest Tel: 035 - 601 33 67 - Fax: 035 - 602 55 68 laadglatera- en „anvarmingabadrllf a G. vandeinPO- tav van Lenneplaan 69. Soest, tel: 035 - 601 99 54 WONING- EN PROJECTSTOFFERING Burgemeester Grothestraat 28-30, 3761 GM Soest Telefoon; 035 -602 09 73, Fax: 035 - 602 67 35 Van Weedestraat 62 3761 CG Soest 'Telefoon 035-603 00 04 Telefax 035 - 601 45 32 DORRE5TEINWEG 72b SOE5T TEL: 035-6012883 Bouw Maatschappij Uyland Ons devies: BMU BOUWT SAMEN METU! Postweg 57 - Scesterberg - Tel: 0346 - 350 504 IO glasservice IfJieuweCSt-aGJtttli -Söeöt Koningsweg 18 -Tel: 601 59 33 601 57 59 apparatenbouw Dorresteinweg 65 - Tel: 602 03 64" VEEVOEDERHANDELEEMLAND R. van Doorn (JJQ&I Birkstraat 125a - 3768-HE Soest - Tel: 033 -461 87 14 AANNEMINGSBEDRIJF IS GEMETSFT n PLASWEG 24 - TEL 035 - 6019666 SCHOOI BOEKHANDEL SOEST Industrieweg 27 Telefoon: 035 - 602 23 83 Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035-601 81 09 Havenstraat 120 Bussum Tel: 035 - 693 38 06 'Het doet mij groot j een worsteling van bedrijf vanwege de nu weer gezond ve heeft ons heel veel geld gekost, maar w nu weer niet een s( kunnen'. Een zichtbaar verheit man, eigenaar van de aan de Amersfoortse woorden nadat zijn h controleerd door wel Hove, geassisteerd d< Lunteren van de afde Bouwen. Het is ook moois hebt gebouwd ren dat het illegaal is den afgebroken. De affaire begon in vallige controle door gemeente. Een papit gestart van heen en opdrachten, verzoe bezwaren enz. De st harder en ook het c met als sluitstuk de z bank op 4 januari 1 duidelijk dat op dezi re mogelijkheid besi meente en dhr. Ziele ve roer werd omgegi leg. Dat heeft part bracht zonder afbreu dat de illegale boi verdwijnen. De eis v keer, het kon ook ge: zo geschiedde. In ol allemaal gerealiseer houder Ten Hove en Lunteren op control Legalisatie Het werd een heel dan enkele jaren g< spannen sfeer verte man wat er allema. omstreden aarden v evenals een deel va bad en technische verwijderen van eei dit herbebossen. D< rondleiding was het De opstallen van tot en houten schottel voor in de plaats. 1 tering zijn geweest aanbouw van 200 realiseren. Een nie bad, kruidentempel en blinkend schoon wordt. In de keld« machinepark ingerii 'Je loopt niet te zaaniheid. Dat i Maar zo'n rnidd bloem, daar kar op teren'. Ze zat donderdaj Lichtpunt van Ste gedoken in haar rc uit Baarn, dat is w re mevrouw die ii vlak voor haar op bracht. De Zonne land hield haar ja smiddag voor oi gasten, bestaande en eenzamen. En één van hen 1 handicapt én eern je niet over zeurer en dat moet je drs bijna niet vol te h hankelijk en ze z zeurpiet. Dan bij tong en zegje ma zou je graag wille snel kwam'. Ze zucht en wist haar ogen. 'Maar mevrouw en vraa de Zonnebloem, ben niet katholii vroeger zo, nu is nu zit ik hier er blijdschap. Beste ker in geen 25 ja sen die je naar je nemen, je verzor avond vertellen c tische dag heeft bi sen. Maar Dann aan. Dag hoor er Een 'zonnestr Buiten de zaal zi coördinerend ho< land van de Zonr Werkplaats arr kantoor: Veldweg 2c - 3764 CP Soest Postbus 3204 - 3760 DE Soest Tal: 035 - 602.10 65 Fax: 035 - 602.61 20 ff nnvv,wi!VKiMwi«(,jr«!;, 11 Bimlttbtdnifsmdx 1 "JU) Q Persoon lij keen eervolle verzorging van begrafenissen en crematies Gen. Winkclmaa-siraa» 142. 37fiV BH SoeM«lwp. Telefoon: 11340 - 351 223 La Chass Cötes du

Soester Courant | 1997 | | pagina 12