Sauna Soesterberg is gelegaliseerd Zieken en eenzamen genieten intens Nationale Modelbouw Manifestatie Integratie bewoners Sterrenberg MSS5H l R°b Brouwer afwezig Speciale aanbieding Gratis advies Kapitale investeringen verricht Tijdens jaarlijkse ontspanningsmiddag Informatiemiddag in de Pruttelpot Kerkdiensten Medische dienst Griepvaccinaties F.P. Prause Hulpverlening I Frontale botsing twee bromfietsen Luchtvaart Museum in de kijkert Werkers met liefde voor de natuur KVO spelregelavond De Kunstbus rijdt nog naar twee voorstellingen Truus Tammer: 20 jaar Zonnebloem Schuifdeurenshow Verkeersborden en straatnaamborden doelwit vandalen Agenda WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'Het doet mij groot genoegen dat na een worsteling van drie jaren ons bedrijf vanwege de gemeente Soest nu weer gezond verklaard is. Het heeft ons heel veel moeite, tijd en geld gekost, maar we zijn blij dat we nu weer met een schone lei verder kunnen'. Een zichtbaar verheugde heer E. Ziele- man, eigenaar van de Sauna Soesterberg aan de Amersfoortsestraat, sprak deze (Voorden nadat zijn hele bedrijf was ge controleerd door wethouder Pieter ten Bove, geassisteerd door mw. M.A. van Lunteren van de afdeling Planologie en Bouwen. Het is ook niet niks als je iets moois hebt gebouwd en dan moet ho ren dat het illegaal is en dus moet wor den afgebroken. De affaire begon in 1994 met een toe- llige controle door ambtenaren van de ~meente. Een papieren machine werd estart van heen en weer schrijvende pdrachten, verzoeken, afkeuringen, "zwaren enz. De standpunten werden arder en ook het onderlinge verkeer, et als sluitstuk de zitting van de recht- ank op 4 januari 1996. Daarin werd uidelijk dat op deze wijze geen verde re mogelijkheid bestond tussen de ge- leente en dhr. Zieleman. Het offensie ve roer werd omgegooid naar het over- eg. Dat heeft partijen bij elkaar ge- racht zonder afbreuk te doen aan de eis at de illegale bouwwerken moesten erdwijnen. De eis was niet alles in één eer, het kon ook gefaseerd gebeuren en o geschiedde. In oktober 1997 was dit llemaal gerealiseerd en kwamen wet- ouder Ten Hove en zijn ambtenaar Van unteren op controle. egalisatie et werd een heel andere bijeenkomst dan enkele jaren geleden. In een ont spannen sfeer vertelde zoon B. Ziele man wat er allemaal was gebeurd. De omstreden aarden wal was verdwenen, evenals een deel van de sauna, stoom bad en technische ruimte met als slot verwijderen van een parkeerterrein en dit herbebossen. Door middel van een rondleiding was het duidelijk zichtbaar. De opstallen van toen waren verdwenen en houten schotten staan er tijdelijk voor in de plaats. Het moet een inves tering zijn geweest van tonnen om de aanbouw van 200 vierkante meter te realiseren. Een nieuwe sauna, stoom bad, kruidentempel enz., alles zo mooi en blinkend schoon dat men er stil van wordt. In de kelder is een compleet machinepark ingericht, volledig compu tergestuurd. Alles gaat volautomatisch zoals het verwijderen van water, het rei nigen van de bassins, verwarming, ver lichting, muziek enz. De gasten krijgen het idee even in een oosters land te verkeren vanwege de beschilderingen en ornamenten. In de late herfstzon schittert het zwembad met water van 34 graden, omzoomd door de groene zonweide met vele ligstoelen. Buiten loopt een Duits echtpaar, dhr. en mw. Bunderstein uit Keulen. Heeft Duitsland geen sauna? 'Ja, heel veel zelfs, maar niet zo mooi als deze. En Wethouder P. ten Hove (l.en dhr. E. Zieleman tijdns de inspectie. daar hebben we één keer per week best een reis voor over. Sauna Soesterberg? Wunderbar!' Wethouder Ten Hove en mw. Van Lun teren konden zien dat aan hun eis was voldaan. Zieleman en de gemeente zijn nog lang niet uitgepraat, want er zijn nog veel wensen zoals een betere riole ring en de herindeling van de parkeer plaats, herplanting en bebossing van een natuurwal. 'Je loopt niet te koop met je een zaamheid. Dat is een stil verdriet. Maar zo'n middag met de Zonne bloem, daar kan ik weer maanden op teren'. Ze zat donderdag 17 oktober in het Lichtpunt van Sterrenberg ietwat weg gedoken in haar rolstoel. 'Zeg maar Ans uit Baam, dat is wel genoeg'. Een oude re mevrouw die intens genoot van wat vlak voor haar op de planken werd ge bracht. De Zonnebloem afdeling Eem- land hield haar jaarlijkse ontspanning smiddag voor ongeveer driehonderd gasten, bestaande uit langdurig zieken en eenzamen. En één van hen was Ans, 77 jaar, ge handicapt én eenzaam. 'Ach, daar moet je niet over zeuren, dat is nu eenmaal zo en dat moetje dragen. Maar soms is het bijna niet vol te houden. Je bent zo af hankelijk en ze zien je zo snel als een zeurpiet. Dan bijt je maar eens op je tong en zeg je maar niets. Weet je, soms zou je graag willen dat het sterven heel snel kwam'. Ze zucht en wist opkomende tranen uit haar ogen. 'Maar dan komt ineens een mevrouw en vraagt of je mee wilt met de Zonnebloem. Ik zei graag, maar ik ben niet katholiek. Zegt ze, dat was vroeger zo, nu is het voor iedereen. En nu zit ik hier en kan wel janken van blijdschap. Beste jongen, dit heb ik ze ker in geen 25 jaar meegemaakt. Men sen die je naar je omzien, je hier mee nemen, je verzorgen. Ik zal God van avond vertellen dat Hij mij een fantas tische dag heeft bezorgd door deze men sen. Maar Danny de Munck komt er aan. Dag hoor en bedankt'. Een 'zonnestraaltje' Buiten de zaal zit Puck van der Craats, coördinerend hoofd van de regio Eem- land van de Zonnebloem. 'Eén keer per jaar zijn langdurige zieken en eenzamen onze gasten. Deze keer zijn er opvallend veel rolstoelgebruikers bij die allemaal met aangepast vervoer hier naar toe zijn gebracht en straks ook weer zo naar huis gaan. Ze komen uit Scherpenzeel, Spa kenburg en al de plaatsen die daar tus sen liggen. Zo'n ontspanningsmiddag organiseren is vrij nieuw en kwam moei lijk van de grond. We hebben nog steeds het imago van een roomskatholieke be weging, maar dat zijn we niet meer. De Zonnebloem is nu voor 'alle' gezindten La Chasse du Pape8,95 Cötes du Rhöne doos a 6 flessen50,00 Hooghoudt jonge jenever 20,95 Dujardin Vieux20,95 Ballentines whisky 0,7 liter 27,95 Wffl WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 en zet dat maar eens duidelijk in jouw krant. Het is elk jaar weer een beleve nis. Het begint met "wie nodig je uit". De langdurige zieken ken je, maar de eenzamen melden zich niet zo aan. Daar moet je een neus voor hebben. Voor juist deze mensen betekent de Zonne bloem veel. We willen voor hen een zonnestraaltje in hun leven zijn. Dat vereist attent zijn, luisteren naar die an der. Voor de langdurige zieken is dit een heel bijzondere dag. Ze voelen zich ge lijkwaardig met al die anderen. Geen minderwaardige opmerkingen of die denigrerende verkleinwoordjes van 'gaat het mevrouwtje. Ze zijn hier even echt onder elkaar'. Het werd voor menigeen meer dan een zonnestraaltje dank zij Danny de Mun ck, de stemmen van Snip en Snap en Dorus met zijn bekende meezing liedjes zoals de 'motten' en 'zorrug datje d'r bai komp'. Het werd een wervelende show, waarbij vele zonnestraaltjes langdurige zieken en eenzamen het hart verwarm de. Voor informatie Zonnebloem, afde ling Soesterberg, tel. 351828. Woensdag 29 oktober is men van 13.00 tot 14.00 uur welkom in de peuterspeel zaal van de Pruttelpot aan de Van An- gerenstraat. Er is alle gelegenheid om de speelzaal te bekijken, kennis te maken met de leidsters, informatie in te winnen en kinderen vanaf anderhalf jaar in te laten schrijven. Ook voor kinderen die al aangemeld zijn is het leuk even met hun nieuwe omgeving kennis te maken. Zondag 26 oktober ROOMS KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Radeinakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Btiys Ballotlaan 2 10.00 ds. A.C. Barnhoorn, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts 9 H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. De drie Soesterbergse huisartsen hebben de bekende najaars griepvac cinatie aldus verdeeld: Galjart: do 30/10 3-Eiken 15.00- 15.30; di 4/11 praktijk 16.00-17.00 en 18.00-18.30; wo 5/11 praktijk 16.00-17.00 en 18.00-18.30. Creutzberg: di 28/10 praktijk 14.00- 16.00; do 30/10 3-Eiken 14.00- 15.00; vrij 31/10 praktijk 19.00- 20.00. Prause: di 28/10 praktijk 16.00- 17.00, do 30/10 3-Eiken 16.00- 17.00, do 6/11 praktijk 19.00-20.00. HUISARTS i.v.m. nascholing vrijdag 24 oktober, Dr. Galjart neemt waar voor spoedgevallen. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligersliulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg Tel.: 0346 - 351 530 Door nog onbekende oorzaak zijn twee bromfietsen donderdagmorgen op de Amersfoortsestraat frontaal op elkaar gebotst. Een 27-jarige Amers- foorter en een 37-jarige Utrechter moesten worden opgenomen in het ziekenhuis en waren er dusdanig aan toe, dat ze niet meteen konden wor den gehoord. Vermoedelijk hebben ze elkaar niet gezien, want op het fietspad waren geen remsporen te ontdekken. Beide voertuigen werden voor technisch onderzoek meegeno men naar het politiebureau. Van 12 tot en met 19 oktober heb ben velen in het Militaire Lucht vaart Museum genoten van mecca no, varende boten, demonstraties met vliegende helikopters, radio grafisch bestuurde voertuigen, elek trische treinen en nog meer. Vooral de jeugd stond met open mond te staren naar zoiets moois. Maar ook ouderen stonden glimlachend bij de be kende onderdelen van meccano. In ge dachten waren ze vele jaren terug in hun jeugd. De bekende rode en groene stuk jes ijzer werden betast en zelfs rook men eraan. En dan het knikje, ja, het was nog precies hetzelfde. Van Gijsbertsen uit Den Helder was met echtgenote en twee zoons van 11 en 14 jaar vroeg uit de veren gekropen en stond 's morgens om negen uur al voor het hek van het Soesterbergse Museum 'Weetje datje hier wel dagen kunt door brengen? Het is nu bijna vier uur en om eerlijk te zijn heb ik nog niet de helft gezien. De jongens zijn stapelgek op vliegtuigen, maar wat ze hier zagen, tartte hun voorstelling. En er dan ook nog inzitten, ik heb ze geen mooiere herfstvakantiedag kunnen aanbieden. Wat ik doe? Ik werk bij de Marine, maar ik moet het bij mijn jongens nu afleggen. Het wordt bij ons thuis nu al lemaal luchtmacht. Maar ik kan het best hebben hoor. Ik denk dat we elkaar hier Jong en oud toonde belangstelling. nog wel eens zullen tegenkomen en pro ficiat met zo'n prachtig museum'. 'Dit is prachtig werk. Zelfs kan ik een vijver maken. Het is net of de plantjes met je gaan praten, zo mooi vinden ze het'. Annelies Post (38) rust even op de schoffel, terwijl ze naar de planten kijkt die ze net heeft gepoot. 'Die waren veel te groot. Uit één bos kon ik wel twaalf stekken halen en die staan nu hier. Moet je ze eens zien, het is net of ze willen zingen. Nou, zeg er eens wat van?' An, bij bekenden, is een verstandelijk gehandicapte vrouw die al negen jaar bewoonster is van Sterrenberg. Ze kwam destijds uit Rotterdam en via Zeist woont ze zelfstandig op het ter rein. 'Je weet wel, de vroegere pastorie van dominee Henstra. Daar red ik me zelf heel best. Soms komen ze me ver tellen hoe het moet, maar dat is alleen maar nieuwsgierigheid, wat ik je zeg'. Sterrenberg is niet meer het gesloten centrum van twintig jaar geleden. Het is een open huis waarin de bewoners hun eigen weg zoeken. Om dit te bevorde ren werd geprobeerd of daarvoor in aan merking komende bewoners buiten Sterrenberg tewerkgesteld konden wor den. 'Je moet wat te doen hebben. De hele dag op je kont zitten is niks. Kijk nu eens naar deze grote tuin, dat doe ik helemaal alleen en daar heb ik schik in. Ja, natuurlijk verdien ik daar wat mee, Op vrijdag 24 oktober houdt de jeugd commissie van KVO een quiz-spelregel avond. Deze avond is met name be stemd voor alle ouders van de KVO- jeugdleden. Het is de bedoeling om ouders in een quizvorm kennis te laten maken met korfbal en KVO. Het wordt een informele avond waarbij de kinde ren hun ouders mogen helpen. De bij eenkomst wordt gehouden in KVO-ge- bouw aan de Kerklaan, van 19.00 tot 21.00 uur. Meer berichten over Soesterberg op pagina 17 De Kunstbus gaat dit jaar nog naar: Amersfoort op 23 november met het afscheidstournee van Rita Reys in de Flint, prijs all-in 41 gulden. Op 28 no vember naar de Lampegiet in Veenend- aal met het Nationaal Toneel die 'De nacht van de pauw' op de planken brengt, prijs all in 28,75. Degenen die het vorig seizoen van hen het toneelstuk 'De sneeuw' hebben gezien, weten wat zij in hun mars hebben. Voor beide voorstellingen kan men zich vóór 1 no vember a.s. opgeven bij mw. G.J. Me- ijerink, Chr. Huijgenslaan 108, tel. 352041 en mw. M. Dusschooten, Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 353338. Voor de rest van het seizoen is het program ma: 11 december 'Hooikoorts' van Noël Coward met Anne-Wil Blankers en Bram van der Vlugt, in de Stadsschouw burg in Utrecht, prijs 42,50. Vervol gens op 23 december 'The Messiah' van Handel opgevoerd door koor en orkest van de Nederlandse Bachvereniging in Vredenburg te Utrecht, prijs 52,50. Voor deze beide laatste programma's kan men zich op 8 november opgeven in de Drie Eiken van 10.00 tot 11.00 je denkt toch niet dat ik gek ben', aldus An. In Soesterberg werkt ze al twee jaar bij een particulier, zelfs op contractbasis. Met de bewoners is ze al helemaal thuis en weet precies wat ze moet doen. 's Morgens is er even een soort werkover leg en wordt An gevraagd of ze een be paald gedeelte van de 1,6 ha tuin wil doen. Dat is verschillend, maar het be staat meestal uit vrij lichte karweitjes die zij in haar tempo doet. 'Als het regent ga ik in de schuur, daar is altijd wel wat te doen. Gereedschap schoon maken en invetten of gewoon opruimen. Nee, ik verveel me niks en ik ben dit jaar nog maar weinig in de schuur geweest', lacht ze terwijl ze behendig een stuk onkruid verwijdert. 'Als ik een zware klus heb roep ik even om hulp. Wat ik perse niet doe is gras maaien. Dat gaat met een grote machine en dat is niks voor mij. Jij werkt zeker niet in de tuin, hé. Dat kan ik aan je handen zien, die zijn veel te schoon. Moet je die van mij eens voe len, allemaal eelt. Ja, dat krijg je als je wilt werken, maar jij werkt dus niet. Moet je nog veel leren, maar je bent nooit te oud om te leren. Als ze het hier hebben willen mag je wel bij mij komen werken. Dan zal ik je dat wel leren, of ben je daar te stom voor?' An schatert om haar komische opmer kingen. 'Maar rot nou maar op, ik moet aan het werk. O ja, kom maar eens op Sterrenberg, dan zal ik je de vijver laten zien die ik gemaakt heb. Gaaf joh. Daar moet je me eens op de foto zetten'. Daarop draait ze zich om en gaat verder Het is volgend jaar 15 jaar geleden dat de Zonnebloem binnen Soesterberg een zelfstandige afdeling werd. Daarvoor was het een onderdeel van Soest. Bij die afdeling waren dus ook helpsters uit Soesterberg betrokken. Eén van die helpsters was mw. TYuus Tammer, die daar in 1983 al zes jaar werkte. Een klein rekensommetje geeft aan dat zij zich dit jaar al 20 jaar inzet als mede werkster van de Zonnebloem. De Soes terbergse afdeling is van mening dat dat wel even genoemd mag worden. Als dank heeft de Zonnebloem aan mw. Tammer het zilveren insigne toegekend, dat haar door het districtshoofd is uit gereikt. De plaatselijke afdeling bedank te haar voor al haar moeite, tijd en in zet in al die 20 jaar en deed dat met een bloemenhulde. Voor de 4e keer wordt op zaterdag 1 november a.s. om 20.15 uur de Schuif deurenshow in dorpshuis Burgstede ge houden. Het is een soort open podium waar iedereen zijn of haar hobby voor het publiek kan tonen. Onder andere staan op het programma een optreden van het Caroluskoor, het jeugd- en leer lingenorkest van Odeon, een act van Frank v.d. Berg, het eerste optreden van het gitaarensemble 't Duootje', de een- acter van Henk Bouw, muziek van Vic- tor Biver en Ton Plekkepoel, bluesmu ziek van George Legierse en Jolijn Knikman. Het belooft een gezellige en afwisselende avond te worden. De zaal is open om 19.30 uur en de presentatie wordt verzorgd door Ronnie Kas met muzikale omlijsting van Jan van Rooi- jen, piano. Kaarten voor 5 gulden per stuk kan men verkrijgen in dorpshuis Burgstede, Cornershop, Drogisterij Suk- king, Bakkerij Tammer of die avond aan de zaal, maar dan is vol wel vol. BEN JIJ EEN VLOTTE VERKOOPSTER van 16-19 jaar, die van afwisselend, vakgericht werk houdt en graag met mensen omgaat en 40 uur per week wil werken? Bel dan naar Slagerij Verwoerd in Soesterberg tel: 0346-353405 of na 18.00 uur 033-4805781. An aan het werk in de tuin. met schoffelen. Een verstandelijk ge handicapte vrouw die ons nog heel veel kan leren. Op de Professor Lorentzlaan, de Van Angerenstraat en de Rademakerstraat zijn ongeveer tien verkeers- en straat naamborden vernield. Dat werd maan dagmorgen ontdekt door surveillerende politie. De borden, die het doelwit wa ren van onbekende vandalen, moeten alle worden vervangen. Ekctrotechnisch tmtallatlebwo Llchtstudia Gas, wateren c.v. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant Type CWK 24-12 nu/1985 (incl. BTW) Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 Woensdag 22 oktober 20.15 demo healing, Burgstede Donderdag 23 oktober avondvliegen 20.15 toneel, Hoeksteen Vrijdag 24 oktober 20.00 bingo, Drie Eiken 20.15 toneel, De Hoeksteen Zaterdag 25 oktober Buijs Ballotfeest jeugdskidag, skibaan 13.00 volleybalcircuit, Burgstede 15.30 KVO-Spirit Zondag 26 oktober Nederlandse Ski Ver., skibaan Maandag 27 oktober 10.00 koffiemorgen, De Hoeksteen avondvliegen Dinsdag 28 oktober avondvliegen Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1997 | | pagina 13