999 "799 2195 Basketbalsters zoeken eerherstel Groeiproces SoVoCo kent ook dalen Zevenklapper Soest in half uurtje Smeeing/BDC werkt hard aan vorm Dansers klaar voor de NK compact el ile, dry an- cruide filets Kennis N PARKET. ZONNESTUDIO - SOEST Kerkstraat 7 Soest Tel: 602 30 22 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 15 ues tegels massief g||ALVOETBAL~ Firtina'93 roert zich in subtop van hoofdklasse Nederlaag dames in Groningen; heren verspelen thuis een punt VOLLEYBAL Shot weekt etiket van heen-en-weer nu toch van zich af Snel Deskundig Betrokken VAN DER MEULEN Aaneenschakeling van zeges na reglementaire degradatie BASKETBAL Absolute bodemprijzen voor P klas ladders Goedgekeurd door arbeidsinspectie en TNO Gratis bezorging in de regio Zelf afhalen: 10, kontante korting Nederlands fabrikaat ■- m (^adoreheqm Bekerwinst (3-7) na 3-0-achterstand tegen 't Gooi BEKERVOETBAL Net geen gunstig resultaat tegen titelverdediger Aalsmeer 2 HANDBAL VISSEN Wintercompetitie van de Snoekbaars begint zaterdag HOCKEY MHC Soest viert 45-jarig bestaan in Wilde Westen Komende zondag finale in Den Bosch DANSEN THE BEST ist en: 30x30 en 30x60 cm met/zonder facetkanten. :n: 15x90 en 15x60 cm met/zonder facetkanten, n naturel, roomwit, beige, blauw, geel, rood en zwart, metallic groen, blauw en aubergine. Of uw kleur naar wens... moderne strook- en blokpatronen of Romeinse klassieke motieven. Oe meter gratis vanaf edlngen geldig t/m 26 oktober 195' r-laminaat.park. Door de 4-6-zege op Dynamo blijft Firtina'93 meedraaien in de sub top van de hoofdklasse. De laatste zege van de Soester ploeg kwam evenwel moeizaam tot stand, want in de rust stonden de polderlingen nog met 3-1 voor. Dat kwam doordat Firtina'93 in de eer ste helft niet goed dekte en de tegen standers alle ruimte bood op te komen. De tussenstand schudde de gemakzuch- tige Soesters wakker. Geholpen door een snelle treffer van René de Bree pak te Firtina'93 de zaken energieker aan, «RRtëPvnamo onder druk gezet en be gon de Mustafa Aksit-show. Hij had voor rust de enige treffer van Firtina'93 verzorgd en scoorde in de tweede helft nog -viermaal. Dynamo, dat snel in pa- niekpaakte, kon daar slechts één doel- pun «tegenover stellen. Tegen Madjoe moest SEC telkens tegen een achterstand van één doelpunt op boksen. Zonder doelman Peter Ha- jnngsma en Sander van der Heijden, die beiden geblesseerd afhaakten, lukte dat nog regelmatig, maar aan het einde kwam SEC toch te kort. Het moest ri sico's nemen en ging met 7-5 de boot in. Ze kunnen niet terugkijken op een goede wedstrijd in Groningen, de dames van Stani/SoVoCo. Lycur- gus, dat na twee wedstrijden boven aan stond, kreeg niet overdreven veel tegenstand van de club uit Soest en voegde in zeventig minuten tijd drie punten aan het totaal toe: 3-0. Behoudens de openingsfase van de eer ste set had Stam /SoVoCo weinig te zeg gen. Door servicedruk nam de verras sende nummer vijf van de ranglijst bru taal een 4-9-voorsprong, maar Lycurgus nam de druk vlot over en liep in één keer door naar 15-9. Via 15-5 en 15-8 werden ook de volgende sets door de Groningers opgeëist. Inge Olthoff, de trainster van de volley- balsters uit Soest, had sterk de indruk dat Lycurgus zich vooraf had laten infor meren door DAK dat eerder dit seizoen tegenover Stam/SoVoCo stond. Anders kon ze niet verklaren dat Lycurgus Kyra Enderink helemaal uit de pass hield. Niemand kon de rol van Enderink, die verdedigend evenmin iets te doen kreeg, overnemen. Bij Stam/SoVoCo zat een aantal speel sters niet lekker in de wedstrijd en aan de onderlinge communicatie schortte ook al het een en ander. Olthoff ruilde spelverdeelster Angela van Silfhout zelfs in de eerste set al in voor Manon Lan- cee, omdat ze niet meer wist wat ze moest doen. Olthoff had zaterdag kennelijk een an der gevoel dan haar speelsters. Zij zag wel degelijk mogelijkheden tegen Lycur gus dat haar beste midaanvalster is kwijtgeraakt. Maar Stam/SoVoCo kon de opdracht, om de twee buitenaanval- sters af te stoppen, niet uitvoeren. "Ik denk dat Lycurgus niet zo hoog zal ein digen als vorig seizoen en ik zag kansen, maar de beschikbaarheid en bereidheid was er niet. Ook dat hoort bij het groei proces," aldus Olthoff die zich in de re turn tegen Lycurgus, begin volgend jaar, wil revancheren. Voor die wedstrijd heeft ze haar praatje tegen haar team al klaar. Heren "We hebben een punt weggegeven," was de eerste opmerking die Ali Moghadas- sian maakte na de wedstrijd van het he renteam tegen Touché met onder ande ren Rik van Savooyen. De volleybaltrai- ner, tegenwoordig woonachtig in Amersfoort, deed de waarheid geen ge weld aan. Zijn ploeg verspeelde in de eerste set een 11-5-voorsprong (13-15) en verknalde ook een voorsprong in de derde set (13-15). De tweede (15-7) en vierde (15-10) waren voor Stam/SoVo- Co. Moghadassian wilde het puntverlies niet afschuiven op de absentie van spelers, want met Ad van Brummelen jr., Coen Werkhoven en Frank Bredius had hij wellicht de meest ideale 'wissels' tot zijn beschikking. Moghadassian vond het daarnaast te goedkoop om naar de scheidsrechters te wijzen die op belang rijke momenten de thuisclub leken te benadelen. Moghadassian trok zelf en zijn spelers het boetekleed aan. "Op de cruciale momenten zijn we het hoofd kwijtgeraakt. Dan wilden we in dividueel forceren, terwijl je in sommi ge situaties beter de bal in het spel kunt houden. Maar we maakten verkeerde keuzes, het zijn de details die het ver schil tussen winst en een gelijkspel ma ken," aldus de volleybaltrainer die hoopt dat zijn ploeg voortaan meer geduld kan bewaren en wat minder ongecontroleerd de bal in het blok slaat. "Het is balen, want het was niet nodig geweest, maar ik bekijk het van de positieve kant. La ten we dit maar als een ervaring be schouwen, waarmee we in de volgende wedstrijden wat kunnen doen." o'S'Vt.oO J ,.00 Nu Shot min of meer zeker kan zijn ^n handhaving in de tweede divi sie, begint de kleefstof van het etiket dat jarenlang aan de club plakte ngzaam maar zeker op te lossen. i dat zullen de tafeltennissers van it eerste team niet erg vinden. Bs het straks december is geweest, |eft Shot er precies een onafgebroken jbr opzitten als tweede divisionist. En het eerste team ook het daaropvol- Jende half jaar verzekerd van dat speel- fiveau. En dus mag dan voorlopig niet Jieer de denkbeeldige Soester kopie van &e Volendamse 'heen-en-weer' uit de "ast worden gehaald als de pingpongers :er sprake worden gebracht. Het is inmiddels alom bekend dat Shot net de regelmaat van de klok kam pioenschappen naar en degradaties uit ^ie tweede divisie met de regelmaat van !de klok afwisselde. Maar inmiddels leeft het viertal Rene Daselaar, Aksel Sm Elteren, Arjan Hoogeveen en Be kend Jonker zichzelf een nieuw jasje met ^n nieuw logo aangemeten. 1 de tweede achtereenvolgende compe- nie in de tweede divisie mag de Soes- %r ploeg (alle vier spelers wonen elders) ijich bemoeien met de strijd om de twee- jde tot en met de vierde plaats. Tegen een van de concurrenten, Rijnsoever, gjerd zaterdag het etiket nog meer los- gpweekt. In het Orlando-gebouw werd fet 6-4 voor Shot. bnker, een week eerder nog ongeslagen j» het enkelspel, leverde nu twee par tijen in. Van Elteren en Hoogeveen Icoorden twee-uit-drie en legden het Slleen af tegen Cecchi, de onbetwiste pider bij Rijnsoever. Het dubbelspel Van Elteren/Hoogeveen) was voor hot. I Administraties en fiscale adviezen De basketbalsters van Red Stars doen er alles aan om te bewijzen dat ze te goed zijn voor de tweede kern klasse. Na de reglementaire degra datie is de ploeg van Wim Bolwerk op zoek naar sportief eerherstel en tot nu toe zijn ze een eind op weg. Het damesteam werd een klasse terug gezet, omdat Red Stars als vereniging geen scheidsrechter kon leveren die in de eerste klasse mag fluiten. Het feit dat twee heren- en twee jeugdteams op rayonniveau uitkomen, legt wat dat be treft een zware druk op de club. Ook voor dat niveau moet Red Stars scheids rechters opgeven bij de bond, iets wat in tegenstelling tot andere clubs in den lan de is gelukt. Hoe dan ook, de dames hebben geac cepteerd dat ze in de tweede klasse moeten spelen en proberen nu zoveel mogelijk tegenstanders te binden aan de zegekar die ze aan het einde van het seizoen kunnen overhandigen aan het clubbestuur dat tegen die tijd misschien wel iemand zo ver heeft kunnen krijgen een scheidsrechters-licentie te halen. Het tweede team van BZ'72 liet zich gemakkelijk vangen in sporthal Beuken dal. Binnen zes minuten zat de lasso strak (12-2), waarna Red Stars een sim pele 63-29-overwinning, alweer de der de op rij, boekte. Bolwerk kon daarom tevreden zijn, al had hij toch wel wat commentaar op zijn meiden. "De aanval werd wel leuk op gezet, maar onder het bord waren we niet scherp. We hadden minimaal tach tig punten moeten scoren en zelfs de honderd was haalbaar geweest, maar alle gemakkelijke kansen werden ge mist." Red Stars verprutste meer dan de helft van de Iay-ups en kwam vanaf de vrije worplijn niet hoger dan een schotper centage van 45 procent. Een positieve uitzondering daarop vormde Sandra Verkoyen die met zeven-uit-tien en een puntentotaal van zeventien niet had te klagen over haar richtingsgevoel. Yvon- ne Smink miste veel, maar kwam toch in de dubbele cijfers (11), evenals Ge- raldine Melgert die op tien punten bleef steken, doordat ze met vijf persoonlijke fouten werd uitgesloten van verdere deelname aan de wedstrijd. Ook aan Zeister zijde liepen speelsters het maximaal aantal fouten op. Vijf mi nuten voor tijd waren er nog maar vier tegenstanders over en in de laatste twee minuten speelde Red Stars tegen drie dames van BZ'72 dat komende zaterdag wederom tegenover de Soesters staat, zij het dan in Zeist. /LOEREN ONDER 1 OAK foort: Amsterdamseweg 29- >ver Gamma, tel. 033-4651737' B0«W TECHNIEK B.V. CHNISCHE GROOTHANDEL Nieuwegracht 1-3 Tel.: 03S - 601 11 37 Openingstijden van maandag t/m vrijdag van 7.30 tot 17.30 uur Antoinette van Eeten heeft zich over de bal ontfermd. Christel Wessels (links) kan gerust ademhalen. Heren Een helft konden de heren Springers bijbenen. De smalle selectie en daardoor tevens het uithoudingsvermogen gaven vervolgens de doorslag in het duel dat zondagavond in Gouda werd gespeeld. Na een 38-33-achterstand in de rust kwam Red Stars nog voetje-voor-voet je vooruit, terwijl de thuisclub met sprongen vooruit ging. Springers han teerde vrijwel de gehele wedstrijd een persoonlijke verdediging over het hele veld en kon voor die intensieve inspan ning blijven putten uit een groep uitge ruste spelers. Toen Red Stars, ditmaal bijgestaan door Dick van der Hammen uit het tweede en de voor noodgevallen oproepbare Adri van Rouwendaal, werd geplaagd door vermoeidheid, werden er ook nog eens logische fouten gemaakt. De optelling van deze ontwikkelingen leverde een 101-5 8-eindstand op. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 xf 75,00 per keer f 10,00 Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x f100,00 per keer f 12, S0 10 xf 150,00 per keer f 17,50 Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Bekervoetbal is in geen enkel op zicht te vergelijken met een compe titievoetbal. Verrassingen en op merkelijke ontwikkelingen zijn vaak schering en inslag als een vol gende ronde de inzet van het spel is. Zoals de zevenklapper die Soest zondag in het laatste half uur afvuurde, waar door het na een 3-0-achterstand met 3- 7 van 't Gooi won. Drie treffers vielen pas in de laatste vijf minuten. Enkele weken geleden remiseerden bei den ploegen nog toen het om punten in de tweede klasse ging. De eerste helft van de strijd om een plaats in de derde ronde was net zo inspirerend als de 10 kilometer voor slakken. De enige mo menten van opwinding waren de twee doelpunten van 't Gooi die konden wor den gemaakt, omdat de defensie van Soest een excursie maakte naar een na bijgelegen fabriek van huishoudzeefjes. Na rust werd het door een afstandschot van aanvoerder Wiegers zelfs 3-0, maar het spel van Soest was toen reeds onder hevig aan verbeteringen. Hetgeen veel had te maken met de omzettingen die Peter Visee in de pauze had doorge voerd. Ferenc Kleinegris moest op rechts het veld ruimen voor libero Martijn Sta lenhoef. Strafschop Daardoor ging René de Bree weer als laatste man spelen en mocht Arjan Grapendaal zijn trainingspak uittrekken. Het was Grapendaal die André Hufman een niet te missen kans bood en twee minuten later had Hufman 3-2 op zijn schoen. Hij werd gevloerd door doel man Van Dommelen die geel kreeg en kansloos was op de strafschop van De Bree. Jeroen Dorrestein schoot korte tijd later tegen de paal, maar in de 69e mi nuut werd het 3-3 toen Michel Vlaswin kel een voorzet van Paul Hilhorst af rondde. De beslissing viel in de 81e minuut. Vlaswinkel mocht vanuit een buiten spelpositie (de scheidsrechter was de 'grens' van 't Gooi kennelijk spuugzat) op rechts doorgaan, maar werd neerge haald door Van Dommelen. Diens tweede gele kaart hield automatisch rood in en omdat 't Gooi de wissels reeds had gebruikt, moest veldspeler Wiegers tussen de palen gaan staan voor de tweede strafschop van De Bree: 3-4. Wiegers capituleerde in de slotfase nog voor Grapendaal, Maurice d'Aquino en nogmaals Grapendaal. De derde bekerronde wordt gespeeld in het weekeinde van 20 en 21 december dat tevens te boek staat als inhaalweek- einde. Keihard werken is volgens Gerard Tukker het middel om de vorm van vorig seizoen terug te krijgen. In de uitwedstrijd tegen Aalsmeer 2 was de Utrechtse trainer van Smeeing/ BDC eindelijk tevreden over de in zet van zijn team, maar het resultaat bleef nog net uit. Aalsmeer 2, vorig seizoen kampioen van de eerste di visie, won met 30-29. Twee minuten voor tijd was het nog 28- 29 voor Smeeing/BDC. Een overtre ding betekende een tijdstraf voor de Soesters en een strafworp voor Aal smeer (29-29). In de overtal-situatie maakte Aalsmeer er 30-29 van en toen Smeeing/BDC in een vijf-tegen-vijf si tuatie knullig balverlies leed, was de tweede nipte nederlaag een feit. "We zijn niet weggespeeld, maar zijn gewoon bijgebleven, terwijl Aalsmeer toch heel wat in zijn mars heeft. Het ging steeds om-en-om, we hadden kun nen winnen, maar een gelijkspel was zeker verdiend geweest," zei Tukker die te spreken was over de bereidheid van zijn spelers om te werken en het knap vond dat Smeeing/BDC de titelverde diger goed partij gaf. Tukker heeft daarom nog steeds ver trouwen dat zijn ploeg de vorm hervindt en punten gaat pakken. Na drie duels is er sowieso geen reden tot paniek. Met één punt weten de Soesters zich verze kerd van het gezelschap van HVC en Dalfsen, terwijl ESCA en Apollo één punt meer hebben. Hektiek Behalve dat er zondag veel werd ge scoord in Aalsmeer, werd de wedstrijd wederom gekenmerkt door hektiek. Acht tijdstraffen werden aan Smeeing/ BDC uitgedeeld. Guus Tourné kreeg voor rust al rood voor een overtreding en Richard van Hofslot, niet bepaald de handballer die bekend staat om overtre dingen, zag na rust dezelfde kleur. Zonder de nederlaag aan de scheids rechters op te hangen, hekelde Tbkker nog maar een keertje de nieuwe instruc ties die het Nederlands Handbal Ver bond heeft meegegeven aan de wed strijdleiders. "Het koppel, dat we zon dag hadden, leidde weer anders dan het vorige. Je moet elke keer maar weer af wachten wat wel en niet mag. Het gaat er tot nu toe heel vreemd aan toe en dat is iets wat onze tegenstanders ook vin den. We kunnen misschien maar beter gaan korfballen." Tukker had ook iets positiefs te melden: alle spelers kwamen tot scoren. "Dat miste ik de laatste weken. Daarom is dat ook belangrijk," aldus de coach. Arjan Roest (6), Michel Roest (5) en Charles van Zetten (4) namen het voortouw, maar ook Richard van Hofslot, Richard van den Hoef (beiden 3), Charles van Kordelaar, Bob van den Berge, Patrick van Gardingen (allen 2), Willem-Jan Ruder en Guus Tourné (elk 1) mikten de bal tussen de palen. De wintercompetitie van de Snoek baars begint op zaterdag 25 okto ber. De reeks van tien wedstrijden wordt op 7 maart volgend jaar afge sloten. Twee dagen later vindt de prijsuitreiking plaats. Zoals gebruikelijk mogen de deelnemers de twee slechtste resultaten laten vallen. Bij de meting mogen alleen vissen van minimaal 14,5 centimeter worden aan geboden. Wie een ondermaatse vis aan biedt, is ervan verzekerd dat er vijf cen timeter van zijn totale vangst wordt af getrokken. De deelname kost 60 gulden per persoon. De wedstrijdvissers verzamelen telkens om 7.15 uur op de parkeerplaats van het oude station in Baarn. De wedstrijdda ta zijn 25 oktober, 8 en 22 november, 6 en 20 december, 10 en 14 januari, 7 en 21 februari en 7 maart. Inschrijven voor de wintercompetitie kan tot en met vandaag bij Willem van de Kraats, tel. 6016895 en Bert Giele, tel. 5412461. Eikenhout-gebottelde whisky is het aperitief dat (oud)leden van MHC Soest krijgen ingeschonken bij de viering van het 45-jarig bestaan van de hockeyvereniging. Op vrijdag 24 oktober wordt uitgebreid stilgestaan bij het negende lustrum, al is het zeker ook de bedoeling dat de gas ten in beweging komen. T\issen 20.45 en 23.30 uur worden namelijk wedstrij den gespeeld op de velden aan de Ko ningsweg. Uit de namen van de ge mengde teams blijkt dat 'Het Wilde Westen' het thema van de festiviteiten is. Billy the Kits, The Daltons, Lucky Luckies, The Saloons en 'onder andere' Arendsoog nemen het 's avonds tegen elkaar op. Vlak na de wedstrijdenreeks wordt een feest in een wild west-sfeer gehouden. Uiteraard zijn oud-leden van MHC Soest welkom bij de viering van het 45- jarig bestaan. Aan de voorbereiding zal het niet kunnen liggen, mocht het zondag niet lukken. De Formation Dance Company Eemland (FDCE) is klaar voor de Nederlandse kam pioenschappen in De Maaspoort. Met de opbrengst van de vorig jaar ge houden rommelmarkt (12.000 gulden) heeft het gezelschap een nieuwe, gear rangeerde muziekband laten maken, die het begeleidt tijdens een zes minuten .durende show die wordt aangekondigd als 'wervelend'. De zestien dansers van de FDCE laten een medley van vijf ballroomdansen zien, bestaande uit de quick step, de tango, de foxtrot, de Engelse wals en de Weense wals. Al maandenlang trainen de dansers on der leiding van Richard van Veen om zondag op techniek, uitstraling, gelijk heid en enthousiasme zo hoog mogelijk te scoren. De nationale titelstrijd ball roomdansen in De Maaspoort begint om 13.00 uur. Na een intensieve voorbereiding moet de FDCE zondag klaarstaan. v company Cafetaria en Eethuis Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 IN TOWN Elke dag open van 10.00 - 22.00 uur

Soester Courant | 1997 | | pagina 15