Sterkste man van de wereld bij SEC Ipronk en Brehler meest kleurrijk 'Tankers van het 101 Tankbataljon 1 SPORT! SOESTERBERG lm Secretariaat: O. Albert Cuyplaan 136 m bh f- Ski-ster Aranka op weg naar wereldniveau Ij WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT Meer dan vijftig kinderen meten krachten op open jeugddag PAGINA 17 lerfsttoernooi van Soester Bowling Vereniging Veel activiteiten op kunstskibaan op 25 en 26 oktober Uitslagen Edelsteenslijperij "De Sprong" Sportprogramma Jeugdnieuws Topscorers Pakkende geschiedenis in woord en beeld SCHOEMAKER ZO MOOI KAN EEN TV ZIJN Bang&Olufsen Ruim 2.500 gulden voor verstandelijk gehandicapten Pluimvee-expo in Austerlitz Volleybalcircuit vooruitlopend op scholierentoernooi Healingdeinonstratie Samadhi David sterkste mannen van de wereld i bij SEC. En: ze zijn nog erg ig. Autotrekken, medicinballen uwen, accu's tillen en hoog- en Jschieten, het waren enkele van onderdelen die de F-, E- en D- pil/en van de voetbalvereniging Sige week woensdag uitvoerden. ngeveer 55 kinderen kwamen op de jen jeugddag af die SEC elk jaar in de rfstvakantie houdt. 'Een goede op komst, vooral gezien de dreigende wol ken,vond selectiespeler Remco van Veenendaal die het programma in el kaar had gedraaid. De toekomst van de groenwitten werd tussen de middag getrakteerd op een lunch en vertrok vervolgens naar de Lange Duinen waar een beachvoet- baltoernooi werd gehouden. Daarna keerden de jonge voetballers terug naar de Bosstraat-West voor de finale van de Sterkste-Man-van-de-Wereld. Autotrekken was een van de onderde len van de Sterkste-Man-van-de-Wereld tijdens de open jeugddag van SEC. FotoGoos van der Wilt Na een lange, leuke, sportieve dag wer den de activiteiten afgesloten met de prijsuitreiking. De winnaars per leef tijdscategorie mochten een wedstrijdbal mee naar huis nemen en toen in de kan tine de gewonnen taarten konden wor den verorberd, bleek dat het bij de SEC-jeugd wel goed zit met het teams- pel. /Iarianne Spronk en Peter Brehler waren de meest kleurrijke spelers [tijdens het herfsttoernooi dat de Soester Bowling Vereniging in het weekeinde in C-drie hield. Beiden hadden zich daarvoor als eerste voor de finale geplaatst. ■Spronk consolideerde haar positie in de ■eindstrijd door een totale pinfall van 1.731, waarmee ze een ruime marge p overhield ten opzichte van Marga Vlek die met 1.683 de tweede plaats bezette. I Diens voorsprong op Karin Hasselbach (derde met 1.672) was iets kleiner. Ti- I telverdedigster Frieda den Enting moest I zondag genoegen nemen met de vierde I plek (1.622), terwijl Gonnie Pasman als I vijfde eindigde met een eindscore van 1.615. Mieke van Berkel (210) en Esther Braaksma (209) gooiden de hoogste games. Ook Brehler hield in de finale zijn lei derspositie vast. Met een totale score van 1.689 verzekerde de voorzitter, die tevens voor de hoogste game (216) te kende, zich van de toernooizege. De meeste progressie in de finale boekte Ad van der Schoot. Hij was als vijfde uit de voorronde gekomen, maar legde uitein delijk beslag op de tweede plaats (1.644). Daarachter volgden Marcel Spijker (1.623), die zich dankzij een betere scratch ten koste van Nevzat Be- risha had gekwalificeerd, René Bouhuis (1.616), Bart Breunesse (1.597), Bart Sukel (1.588) en Harm Doorn (1.575). Het toernooi van de Soester Bowling ln de prijzen gevallen bowlers genieten nog even na van het herfsttoernooi. Foto: Goos van der Wilt Vereniging werd gespeeld op handicap. De voorronde bestond uit zes games, waarna de finalisten nog eens vier ga mes speelden. Eddy Epping was de opvallende speler bij de Soester Bowling Vereniging toen hij vorige week een game van 217 scoor de. BB Team, waarvan Epping deel uit maakt, versloeg Resto Girls met 4-1. Bij de dames kreeg Ria van de Broek aan dacht toen zij een game van 206 liet noteren, net zoveel als haar teamgeno te Mieke van Berkel een week eerder deed. HAM boekte daarom weer een zege, ditmaal op Spitsheuvel: 4-1. Op de kunstskibaan in Soesterberg zijn komend weekeinde verschillen de activiteiten in het kader van de nationale skisportweek. Op de baan aan de Kerklaan kan de jeugd van 4 tot en met 15 jaar zich za terdag vanaf 11.00 uur uitleven. Afhan kelijk van de vaardigheid worden de kinderen in groepen ingedeeld, waarna alle skidisciplines aan bod komen. Ook snowboarden staat op het programma. Op zondag wordt op de kunstskibaan en de kunststof langlaufbaan een open dag gehouden. Belangstellenden kunnen vervolgens een proefles volgen tegen betaling van 15 gulden, inclusief het ge bruik van ski-materiaal. Voor meer informatie en opgave voor de jeugddag en/of de open dag, tel. 0346-352674. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Resto Girls-B.B. team 1-4; Vrije Teugel-Domtorentjes 3-2; Big Splitters- Lucky name 5-0; De Enghe-Strajk 1-4; Spa- re-Outsiders 5-0; Van Ede-Teamwork 3-2. Dinsdagavond: Cool Cat-Energy 3-2; Gra- phique-Dream Team 2-3; Cobra's-Toverbal 0-5; Spitsheuvel-H.A.M. 1-4; Westra's- Naadje 1-4; de Noten-Heppie Hoekers 5-0. VOETBAL WZ'49 WZ'49 Al-Greenstars Al 5-1; WZ'49 Cl-Argon Cl 6-1; WZ'49 Dl-KWA Dl 9-0; KWA D3-WZ'49 D2 7-0; KWA El- WZ'49 El 17-0; KWA E4-WZ'49 E2 1- 3; WZ Fl-KWA F1 7-0; WZ F3-KWA F2 0-9. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 035-60130 42 De Soester Kring Tel. 035-6017001 WOENSDAG 22 OKTOBER Volleybal 20.00 uur Stam/SoVoCo (D)-US, tweede bekerronde (De Bunt) DONDERDAG 23 OKTOBER Volleybal 20.00 uur Odijk-Stam/SoVoVoCo (D3), tweede bekerronde (Odijk) ZATERDAG 25 OKTOBER Badminton 12.00 uur Selby-Leusden (C-drie) Basketbal 15.00 uur SV Argon-Red Stars (Wil- nis) 18.30 uur BZ'72-Red Stars (H) (Zeist) Volleybal 14.00 uur Pugna-Stam/SoVoCO (H), eerste bekerronde (Lelystad) Voetbal 14.30 uur IJFC-VVZ'49 (IJsselstein) 14.30 uur Hees-JSV Nieuwegein (V.O. Utrechtseweg) 14.00 uur SEC-De Glind (Bosstraat- West) ZONDAG 26 OKTOBER Hockey 12.45 uur Spandersbosch-MHC Soest (D) 14.30 uur Reigers-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur De Meern-Soest (De Meern) 14.00 uur SEC-Maarssen (Bosstraat- West) Handbal 15.40 uur HVN/Attila-Smeeing/ BDC (D) (Nieuwegein) MAANDAG 27 OKTOBER Bowling 19.00 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Op woensdagmorgen 5 november spreekt W.D. Zondag, hoofd Bur gerzaken van de gemeente Baarn over het onderwerp "Burgerlijke Stand en Naamrecht in beweging". Vanuit de praktijk van de burgerlij ke stand zal aan de hand van veel voorbeelden de ontwikkeling op dit terrein worden toegelicht. Allereerst zal ingegaan worden op de akten van de burgerlijke stand vanaf 1811. Vervolgens komt de huidige situa tie aan de orde, vooral wat betreft het naamrecht in Nederland en de toepas sing van buitenlandse namen in akten. Tot slot zal het een en ander verteld worden over het nieuwe naamrecht, dat op 1 januari 1998 van kracht wordt, met name de mogelijkheid van naamkeuze (naam vader of naam moeder). Ook zullen nog enkele komende wijzigingen behandeld worden, zoals de invoering op 1 januari 1998 van de registratie van partnerschap (twee mannen of twee vrouwen kunnen dan bij de burgerlijke stand hun partnerschap laten registre ren) en de in april 1998 te verwachten wijziging van het afstammingsrecht (er kenning en adoptie). De bijeenkomst wordt gehouden in De Schoof aan de Molenstraat, zaal open om 9.30 uur met koffie, aanvang 10.00 uur. Einde ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kosten f 4,-. Voor meer informatie en het program ma: tel. 6017001. De Eemvogels De F1 ontving Unitas. In een gelijkop- gaande wedstrijd openden de bezoekers de score, waarna Sharon van Hengstum 1-1 maakte. In de tweede helft werd niet meer gescoord. In Houten verscheen de Cl met drie invallers en had het een dame te weinig. Victum was daarom te sterk, leidde in de rust al met 2-0 en won met 4-1. Soest Zaterdag was er geen competitie voor de jeugd. Wel deed een aantal teams mee aan de toernooien voor de Zwalu wen Jeugd Actie. De Al speelde een bekerwedstrijd. In Naarden werd NVC met 7-2 verslagen, zodat de Al door gaat naar de volgende ronde. Bij S.O. Soest werden zes poules gespeeld, waar in 29 teams van F-pupillen tot C-junio- ren hun best deden om eerste te worden in hun poule. Dat lukte de C4 heel goed. De D4 werd 4e, samen met IJs- selmeervogels. De E5, E6 en F3 werden 3e, de E3 4e tijdens het sterk bezette toernooi. De opbrengst van dit toernooi is bestemd voor gehandicapte sporters. WATERPOLO De Duinkikkers Het heren jeugdteam van de Duinkik kers heeft op karakter Woerden versla gen. Met goed samenspel en pressing werd het in Aqua Indoor 3-2 voor de thuisclub. De gasten leidden een minuut voor tijd nog met 1-2, toen Wouter Wijnmalen mei een omhaal onver wachts scoorde. Door balverlies van Woerden Kwam de Duinkikkers nog maals in balbezit en trof Wijnmalen an dermaal doel. ZWEMMEN De Duinkikkers Zes Duinkikkers van jaargang 1986- 1987 namen zaterdag deel aan de Spee- do-wedstrijd in Driebergen. Samantha Bender zwom twee persoonlijke records, één op de 100 meter rugslag in een tijd van 1.44.2 en één op de 100 meter schoolslag in een tijd van 1.47.1. Rem- ko Hooft zwom op deze afstanden een tijd van 1.33.2 op de rugslag en 1.37.9 op de schoolslag. Voor Elize Stolze was het nog even wennen. Zij zwom de rug slag in een tijd van 1.52.0. Twee club records, één voor 11-jarigen en één voor 12-jarigen, en een persoonlijk record waren er voor Hanke Schalkx op de 200 meter wisselslag in een tijd van 3.17.1. De 100 meter vrije slag leverde voor Hanke Schalkx en voor Emily Janssen een persoonlijk record op in een tijd van 1.15.3 voor Hanke en voor Emily een tijd van 1.21.5. Michael Maassen zwom op deze afstand een tijd van 1.20.8. VELDVOETBAL 1. Peter de Jong (Hees)9 2. Marcel van Essen (VVZ'49)7 Jeffrey Dorrestijn (Hees)4 André Hufman (Soest)4 Remi van der Pol (SEC-za)4 6. Saban Aksit (SEC-zo)3 Peter van den Berg (SEC-zo)3 Danny van der Heijden (SEC-za)3 Mohammed Touhami (SEC-za)..3 1. Zeki Kurt (Firtina)9 Michel Vlaswinkel (DVS)9 3. Mustafa Aksit (Firtina)7 ft) 'Je werkt én leeft in een wereld van dit bijzondere onderdeel dat 101 Tankbataljon heet. Dat is een stuk van je leven geworden, waaraan je met veel genoegen mag bouwen. Je ziet terug op de tijd dat het bataljon bestaat en daar wil je meer van we ten. Dat was het begin van dit boek: 101 Tankbataljon'. De lcantine van de onderofficiersmess op de Dumoulinkazerne was vorige week dinsdag vol met mensen in het groene pak. Landmachtmilitairen, van wie het merendeel behoorde tot een tankonderdeel en duidelijk was te her kennen aan hun zwarte baretten met de opvallende zilveren uitmonstering. Eén van hen was de sympathieke ma joor D.M. Brongers, plaatsvervangend bataljonscommandant van het zo roem ruchte tankonderdeel 101 Tankbataljon. Bij bijzondere plechtigheden, grote oe feningen of tijdens de inzet in bijzondere omstandigheden, bliksemen zijn ogen over mens en materiaal en herkennen zijn mannen en vrouwen de commando stem als geen ander. Op de vraag aan hen hoe hij is, steken ze de duim om hoog met de toevoeging 'die belazer je niet'. Doop De directeur van de Sectie Militaire Geschiedenis te Den Haag opende de plechtigheid met een korte toelichting hoe het onderhavige boek door hem was ontvangen. 'De militaire geschiede nis mag zich door het boek 101 Tankba taljon van majoor Brongers, in een her nieuwde kennismaking verheugen. Het manuscript, geschreven met een vlotte pen, werd door ons enthousiast ontvan gen. Het is een belangrijke bijdrage aan de geschiedenis van dit tankonderdeel.' Nadat nog enkele sprekers lovende woorden hadden geuit, kwam de auteur zelf aan het woord. Een drang om meer te weten dan alleen deze tijd, was de oorzaak van het snuffelen in de archie ven. Hier en daar werden aantekenin gen gemaakt waaruit heel langzaam maar zeker een drang kwam om dit om te zetten in een boek. Precies twee jaar geleden begon Brongers aan het vermel den van bepaalde feiten en omstandig heden, zonder in saaie verslagen van oefeningen en dergelijke te vervallen. 'Natuurlijk ben ik trots op wat ik dit seizoen al heb behaald. Dat mag toch. Door goed te trainen blijf ik bij de top en daar zorgt Stephan Zoete lief wel voor'. Of ze dagelijks aan een interview wordt blootgesteld, zo rustig reageert de 10- jarige Aranka van der Wal op enkele vragen. Met voor haar op de tafel de glanzende beker van 27 september van dit jaar. Op het zilveren plaatje staat: le prijs Slalom Asp.M Nederland-België, Spaarnewoude. Daaroverheen hangt de bronzen medaille van de Internationale Skiwedstrijd 4 oktober in Engeland. 'Dat ging wel goed, maar kon beter', Ski-ster Aranka. 70 en 55 cm beeldbuis met Visionclear techniek. Het bijna zwarte contrast- scherm, dat "uit" het toestel en "aan" het beeld mooier maakt. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. Ooit kiest u voor mooist Eigen technische dienst voor snelle service en garantie. expert @Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-6010344 3 jaar garantie reageert Aranka, 'Als Nederlanders waren we daar de beste door de eerste vier plaatsen te bezetten. Er waren wel honderd deelnemers uit Engeland, Ita lië, Nieuw Zeeland, of was het gewoon Zeeland?, en wij natuurlijk. Ik kwam uit voor de slalom, dat vind ik het leukst. In het begin ging het best goed, maar daarna kwam een rottig stuk. Het ging ineens stijl omhoog en toen stond ik niet goed op m'n ski's. En ja hoor, daar ging ik onderuit. Ik had zonder te vallen de tweede plaats kunnen bemachtigen, maar de eerste niet. Joyce was zo supersnel deze keer. Toch hebben we het daar goed gedaan en ik ben best tevreden met m'n bron zen plak. Vanmiddag ga ik weer trainen met Stephan Zoetelief. Die banen zeg gen me niets, alleen sommige sneeuw- banen met van lange uitlopers. Je moet dan of vaart vermeerderen of sterk af remmen. Het skiën is een hartstikke fij ne sport en ik ga daarmee door'. Aldus Aranka van der Wal, de ster van Skiclub Soesterberg. 'Het is wel Van der Wal en niet van de, zoals je de vorige keer in de krant schreef. Waarvan akte. De jaarlijkse Nationale Collecte Ver standelijk Gehandicapten heeft dit jaar in Soesterberg het bedrag van 2564,50 opgebracht. Dat is ruim 200 gulden meer dan vorig jaar. De plaatselijke af deling bedankt een ieder die hieraan heeft bijgedragen. Deze maand organiseert de vereniging van kleinveefokkers "De Heuvelrug" haar jaarlijkse tentoonstelling van hoen ders en dwerghoenders, sierduiven, ras konijnen, cavia's en z.g. kleine knagers. De show wordt gehouden in een pavil joen van café-restaurant "De Pyramide van Austerlitz". Er zullen ruim 250 dieren te bezichtigen zijn in allerlei rassen en kleurslagen. Voorafgaand worden de dieren door bevoegde keurmeesters beoordeeld op hun raskenmerken; naargelang de kwa liteit krijgt elk dier daarbij een predi kaat. De show zal daarna voor het eerst te zien zijn op woensdag 22 oktober, 's avonds van 19.00-22.00 uur. De verdere openingstijden zijn: donderdag 23 okto ber van 10.00-22.00 uur; vrijdag 24 oktober van 10.00-22.00 uur. De toe gang is gratis. Auteur majoor D.M. Brongers (links) vatte de geschiedenis samen in een boek. De schrijver gaat in op de ups en downs van toen en nu, met soms bijzondere karakteristieke omschrijvingen van per sonen die vele oudgedienden direct en met veel plezier zullen herkennen. In dit alles komt duidelijk de slogan van het onderdeel 'fel en vasthoudend' naar vo ren. Geschiedenis van toen, maar ook de jongste bijdrage aan de SFOR-troe- penmacht in Bosnië is omschreven. Het boek kan men ook zien als de kroon op het veertigjarig bestaan van het onder deel, want op 15 oktober 1957 werd het in Kamp Amsvorde - dat later De Bos kamp werd genoemd en nu niet meer bestaat - opgericht. Brongers heeft de geschiedenis van de 'tankers van 101' op een pakkende wijze in woord en beeld vastgelegd. Geïnteresseerden kunnen het boek voor 15 gulden in de Dumou linkazerne kopen. Vooruitlopend op het volleybaltoernooi voor scholieren in december, houdt AGAVS op zaterdag 25 oktober, aan vang 13.00 uur een volleybal-circuit. Het doel is de jeugd van 6-8 jaar (groep 3 en 4) spelenderwijs te laten ervaren wat volleyballen is. In dorpshuis Burg stede wordt een circuit uitgezet, waarvan elk onderdeel met volleybal te maken heeft. Door het behalen van punten kan men in het bezit komen van een vaar digheidsdiploma. Via de plaatselijke scholen kan de jeugd zich voor dit vol leybal-circuit opgeven. De jeugd vanaf 8 jaar (groep 5 t/m 8) kan zich op maandag 29 december (kerstvakantie) sportief uitleven op het volleybaltoernooi. Ook hiervoor kan men zich via de scholen opgeven. De bedoeling is om dit als een jaarlijkse happening voort te zetten. Ter afsluiting van dit toernooi wordt voor alle leden van de volleybalafdeling van AGAVS de jaarlijkse 'oliebollen-mixtoernooi' ge houden. Voor informatie kan men bel len naar Nico van Eken, tel. 352961. Kennis maken met de mogelijkhe den van healing en het herbalance- ren van lichaam, geest en emoties, door Samadhi David uit Israël. In Israël en India wordt Samadhi David gewaardeerd om de voortreffelijke wij ze waarop zij inhoud geeft aan de mo gelijkheden van healing. Na haar studie aan de universiteit van Haifa, waar zij zowel alternatieve geneeskunde als psy chologie studeerde, opende zij haar praktijk. Haar manier van werken is ge baseerd op lichaamswerk in relatie tot geest en emotionele omgeving. Door haar excellente en succesvolle manier van werken is zij geliefd bij vele Israë liërs. In de afgelopen twee jaren heeft Samadhi zich verder ontwikkeld door het volgen van veel cursussen, met name in India, waar zij inmiddels ook een bloeiende praktijk heeft. Momen teel is zij in Nederland om voor een groot Nederlands bedrijf cursussen te verzorgen. Men kan kennismaken met haar werk en tijdens de demonstratiebij eenkomst voelen hoe lichaam, geest en emoties met elkaar samenhangen en welke mogelijkheden er zijn om een be tere balans te creëren tussen deze drie eenheid. De bijeenkomst wordt gehou den op woensdag 22 oktober in dorps huis Burgstede, aanvang 20.15 uur en de toegang is gratis en zonder enige ver plichting. Bij voldoende belangstelling is er een mogelijkheid om, aan het eind van de avond, afspraken te maken over een vervolg in de vorm van groeps- of individuele sessies.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17