Adama HAPPY H©UR STUNT: 499,- En dit zijn de knallers van deze week: 598 139 College laat besluit over heffing voor Radio Soest over aan politiek College wijst bedenkingen tegen Libertel-antennemast van de hand Man (35) in borst gestoken VIERT FEEST Soester Courant: óók in de toekomst llurK I Wintertijd Sportartikelen ter waarde van anderhalve ton gestolen 6027493 mGGUDEN X SNAAR Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant jfcyan Breukelen Lokale omroep ziet wel brood in 'opslag' Soest vraagt verklaring-van-geen-bezwaar aan Soesterberger slaat belager in gezicht 3 Actueel 13Soesterberg 15 Sport Bijlagen Verdachte blijft moord op vader ontkennen KLAREN Ook 's avonds en in 't weekend SS Directeur Paul Smit: 'Positie lokaal nieuwsblad ijzersterk' Tuc met bacon- smack Magere varkens lappen 790 Verse Pizza Gorgonzola Verse krenten bollen ïoQ Golden fleur soepen Fijn volkoren brood 170 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee V/ GRATIS NAGELPRODUCTEN T.W.V. F 50,-ü Mooi voor minder geld bij; Informeer ook eens naar onze schoonheids- =oq?udio behandelingen en/of effectieve^ 5) ]1 ance Andeweg v afslankmethode. Radio Soest wil graag, maar het College van B. en W. aarzelt over de eventuele invoering van een specia le heffing voor Radio Soest - maxi maal twee gulden per jaar - op de normale omroepbijdrage. B. en W. laat de beslissing voorlopig over aan de politiek, in casu de raadscom missie Algemene Bestuurszaken. De heffing is mogelijk geworden (maar niet verplicht) door de recente wijziging van de Mediawet. Radio Soest wil dat de gemeente de mogelijkheden onder zoekt. De heffing zou de lokale omroep immers een solide basis geven voor het voortbestaan, zeker nu eerder al beslo ten is dat zij vanaf 1998 geen subsidie meer krijgt en dus haar eigen broek zal moeten ophouden. Door de heffing te verbinden aan de gewone omroepbijdrage komt de loka le omroep in dezelfde positie als de lan delijke en de regionale omroepen, waar voor al een "publieke financiering" be staat. Daardoor wordt ook voorkomen dat de lokale omroep afhankelijk wordt van eenzijdige commerciële inkomsten bronnen (reclamespotjes etc.), waardoor haar "publieke taak" onder druk kan komen staan. Bovendien vergroot de heffing de programmatische onafhanke lijkheid van de omroep en in veel ge meenten wordt de lokale radio al gesub sidieerd. En tenslotte bevordert de hef fing ook de band tussen de omroep en haar luisteraars. Omdat het gemeentebestuur al eerder heeft aangekondigd met de subsidiëring van Radio Soest te zullen stoppen is er voor de commissie ABZ feitelijk alleen maar een keuze tussen wel of geen hef fing voor de lokale omroep. Voor inwo ners die omroepbijdrage A betalen (te levisie en radio) zou de heffing neer kunnen komen op twee gulden per jaar; voor omroepbijdrage B (alleen radio) gaat het om maximaal f 0,60 per jaar. 30.000 gulden De meeste inwoners hebben televisie in huis en betalen daarom omroepbijdrage A. De totaalopbrengst van de extra hef fing nadert daardoor waarschijnlijk het bedrag van rond de 30.000 gulden per jaar. De heffing zal overigens gefaseerd worden ingevoerd, als de politiek het groene licht geeft. Het zou wel in strijd zijn met de beloften dat de burgers van Soest niet opgezadeld zullen worden met hogere lasten. Het College komt er kennelijk niet uit en volgt - zonder zelf een standpunt in te nemen - het ambtelijk advies om dan maar aan de commissie ABZ de "open" vraag voor te leggen of Radio Soest, als lokale publieke radiozender, een publie ke financieringsbasis krijgt of niet. Wan neer de commissie daarover beraad slaagt is nog niet bekend. Bij de gemeente Soest zijn zeven "bedenkingen" binnengekomen te gen het plan voor de bouw van een 37V2 meter hoge antennemast aan de Maatweg. De mast is bedoeld voor de verbindingen van Libertel (het mobiele telefoonnet). Het bouwsel moet verrijzen op het ter rein van de Rioolwaterzuivering aan de Maatweg. De toekomstige eigenaar van het perceel - het Waterschap Vallei en Eem - had aanvankelijk ook bezwaren, maar heeft die later ingetrokken. De res terende zeven bezwaren - waarvan het College bij sommige de "ontvankelijk heid" betwist wegens te late inzending, maar uiteindelijk het voordeel van de twijfel geeft - worden ongegrond ver klaard. Daaronder bevindt zich ook de bezwaren van de Vereniging Vrij Polder land en een aantal individuele bewo ners. De bezwaren hadden vooral betrekking op de aanblik van de hoge mast in het polderlandschap, die volgens enkelen zeer gezichtsbepalend zal zijn omdat hij ca. 20 meter boven de bebouwing en de bomen uitsteekt. Er is daarom sprake van horizonvervuiling, aldus de be zwaarden. Anderen zien niet in dat de kwestie een "spoedeisend" karakter heeft, zoals de gemeente betoogt. Volgens het commentaar van de ge meentelijke afdeling Planologie Bou wen (waaraan het College zich confor meert) is het hoogste bouwwerk op het perceel al ca. 19 meter hoog; de bomen rij is 15 a 20 meter hoog. Het terrein grenst aan de spoordijk, waardoor het polderlandschap toch al verstoord is. Stedenbouwkundig is er geen bezwaar Een Soesterberger heeft zich maan dagavond in het ziekenhuis aan een steekwond in zijn borst moeten la ten behandelen. Die was hem toege diend door een nog voortvluchtige man. De 35-jarige Soesterberger zag vanuit zijn woning aan de Fokkerstraat dat twee mannen zich bij zijn auto ophiel den. Hij ging naar buiten, sprak het tweetal aan en zette de achtervolging in, toen de twee de benen namen. In een steeg draaide een van de twee mannen zich plotseling om en maakte met een (stanley)mes een steekbeweging in de richting van de keel van de Soesterber ger die in de borst werd geraakt. Het slachtoffer haalde vervolgens met zijn vuist uit en raakte een van de man nen op het gezicht. Daarbij hoorde hij gekraak, zodat vermoed wordt dat hij de kaak van zijn belager heeft gebroken. Toen de tweede man eveneens een mes tevoorschijn haalde, achtte de Soester berger het raadzamer eieren voor zijn geld te kiezen. Hij liet zich in ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg, aan zijn verwonding helpen en stond daar ook de politie te woord. Van de twee mannen is een goed signa lement beschikbaar, dat de politie be trekt bij het onderzoek. Adama herenmode bestaat 30 jaar en dat willen we vieren met aantrekkelijke aanbiedingen. Zie hiervoor onze advertentie op pagina 20 in dit blad. Let ook op de nieuwe aanbiedingen in de krant van volgende week. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest tegen de mast en die zal - met aan de bovenzijde een breedte van een meter - van een afstand ook niet bijzonder op vallen. Wat betreft de spoedeisendheid beroept de gemeente zich op het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De mast bete kent een uitbreiding van de dienstverle ning aan de consument en een goede dekking wordt pas verkregen met vol doende opstelpunten. "Omdat wij de bedenkingen ongegrond achten dient aan de belangen van de aanvrager («Li bertel) meer betekenis te worden toege kend dan aan de belangen van de appel lant," aldus het advies. Geen negatieve effecten Alternatieve locaties zijn er niet, maar dat is wel degelijk onderzocht, de direct omwonenden zijn ook geïnformeerd en voor negatieve effecten op de omwo nenden en hun elektrische apparatuur hoeft niet gevreesd te worden, aldus het advies. Het College heeft dan ook be sloten de verklaring-van-geen-bezwaar bij de provincie aan te vragen. Zodra die binnen is kan de bouwvergunning wor den verleend. Prijswinnaars volop in de belangstelling. Gemeenteraad benoemt eigen programmaraad. Politieke discussie verzandt in gedoe over details. Brandschade in woning Heuvelweg. Sauna Soesterberg is gelegaliseerd. Zieken en eenzamen genieten intens. Integratie bewoners Sterrenberg. Nationale Modelbouw Manifestatie. Groeiproces SoVoCo kent ook dalen. Zevenklapper Soest in half uurtje. Smeeing/BDC werkt hard aan eerherstel. Basketbalsters zoeken eerherstel. Seniorenpagina. Op 't Hoogt, bijlage van de gemeente Soest. Radio Soest Special (ter gelegenheid van 25 jaar lokale omroep). In de nacht van zaterdag 25 op zon dag 26 oktober, komend weekeinde dus, gaat de wintertijd in. Dat is goed nieuws voor degenen die een extra uurtje willen slapen. Officieel wordt de zomertijd zondagmorgen om 3.00 uur afgeschaft. De klok moet dan op 2.00 uur worden gezet. De 22-jarige Soester die ervan wordt verdacht op 29 juni zijn vader te heb ben doodgeschoten, blijft ontkennen. Dat is meegedeeld door een woord voerster van de politie. Na zijn arrestatie, vorige week dins dagmorgen, is de verdachte voorge leid aan de rechter commissaris en in verzekering gesteld. Het onderzoek van het Recherche Bijstands Team (RBT) is nog in volle gang. Er wor den onder anderen nog getuigen ge hoord. De arrestatie van de Soester is ove rigens niet het gevolg van tips die het RBT kreeg naar aanleiding van de uitzending van Opsporing Verzocht. Dat programma besteedde in augus tus aandacht aan de Soester moord zaak. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Koningsweg is voor 150.000 gulden aan sportschoenen gestolen. De buit werd afgevoerd met een vracht wagen die voor de gelegenheid van het terrein van een naburig verhuis bedrijf was ontvreemd. De inbraak werd gepleegd in het week- HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Kipfilet 75 (Hollandse A-kwaliteit), per kilo I \J Runderstoofschotel per kilo11?° Shoarmavlees (met 5 pita broodjes), per kilo I U Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 einde, vermoedelijk in de nacht van za terdag op zondag. Door een toegangs deur van de hal te forceren, kwamen de daders binnen en konden ze ongestoord hun gang gaan en de sportartikelen in de verhuiswagen laden. De dekens, do zen en karretjes die in de vrachtwagen lagen en stonden, werden achtergelaten in de hal van het bedrijf dat de schoe nen mist. Twee weken geleden was ook al inge broken bij deze onderneming. Toen wer den aanzienlijk minder spullen meege nomen, maar waarschijnlijk hebben de daders toen wel hun ogen de kost gege ven. ONZE WINTERCOLLECTIE IS COMPLEET DRAAGBARE, BETAALBARE COMBINATIEMODE maat 38 t/m 46 Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST®TEL 6024314 "Ik ben ervan overtuigd dat ook de volgende generatie niet zonder ge drukte vorm van informatie kan en zie daarom met vertrouwen de toe komst tegemoet." Dat zei directeur Paul Smit van Uitgeverij Smit bv donderdagavond tijdens de receptie van de Soester Courant. In restaurant De Soester Duinen stelde Smit dat het 75-jarige lokale nieuwsblad een unieke positie inneemt en een be langrijke bindende rol speelt in de Soes ter samenleving. "Vroeger had bijna ie dere gemeente in Nederland een eigen lokaal blad, maar in de laatste decennia hebben vele het loodje moeten leggen of zijn ze opgezogen door grote uitgevers concerns die er gratis huis-aan-huisbla- den voor hebben teruggezet. Die heb ben veel minder affiniteit met plaatselij ke gebeurtenissen," aldus de uitgever van de Soester Courant. IJzersterke positie Vandaag de dag worden zakelijke infor matie en ontspanning aangeboden via het beeldscherm, door Smit de glazen pagina genoemd. "Wat wij allang weten, maar onlangs door een onderzoek werd bevestigd, is dat de lokale krant een ij- zersterke positie inneemt op de lokale markt, 's Avonds snellen de mensen de koppen en als later blijkt dat de 32 tv- zenders van de kabel niets te bieden hebben, nemen ze de achtergronden van het Soester nieuws door en gebruiken ze de Soester Courant om zich op de hoog te te stellen van de wetenswaardighe den. In de krant bepaalt de lezer immers zelf wat, wanneer, waar en hoeveel hij wil lezen." Smit nam de ongeveer driehonderd gas ten ook nog even mee terug in de tijd en liep met grote passen door de geschie denis van de Soester Courant die al in de jubileumkrant van zaterdag 31 au gustus breed was uitgemeten. Paul Smit noemde natuurlijk zijn opa Gijsbertus Johannes Smit die in 1919 aan de Van Weedestraat Drukkerij Smit en Ons Boekenhuis begon en in 1922 de eerste Soester Courant uitgaf. En vanzelfspre kend ook zijn vader Everard en zijn ooms Harry en Gerard die vrijwel hun hele leven aan de krant en de drukkerij wijdden en hem advies en steun gaven, toen hij in 1983 de dagelijkse leiding van de Uitgeverij en de Drukkerij in handen kreeg. De Soester Courant is volgens Paul Smit geworden wat zijn opa vroeger voor ogen stond: een krant die in belangrij ke mate het plaatselijk nieuws verzorgt Paul en Carla Smit namen de licht krant in ontvangst, die de medewerkers van de Soester Courant en Drukkerij Smit bv tijdens de geanimeerde receptie aanboden. en de middenstand ruimschoots de ge legenheid biedt haar diensten aan de bevolking aan te bieden. Trots "Het klinkt misschien een beetje onbe scheiden, maar Soest mag best trots zijn op zijn eigen krant die in al die 75 ja ren vele stormen heeft doorstaan en toch gestadig is blijven groeien. Wij, en dat zijn alle hardwerkende medewerkers van de Soester Courant, zijn dat in ie der geval wel. En als het aan ons ligt, gaan we in de 21e eeuw op deze weg voort." De medewerkers kunnen zich daarbij van harte aansluiten. Tijdens de geani meerde receptie boden zij Paul en Car la Smit een cadeau aan. Het is een licht krant, voorzien van de kop van de Soes ter Courant, die een dezer dagen in de etalage van het kantoor zal komen te hangen. En hoewel via deze lichtkrant op digitale wijze mededelingen aan de bevolking kunnen worden gedaan, blijft ook wat betreft het personeel de ge drukte krant bestaan. •'.-"«'-f.7«jw JVC micro-set, 30 watt vermogen, CD speler/tuner/incl. luidsprekers adv.prijs 699,- Uitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij de: Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest van 1.69 voor w kilo van 12.98 voor 8 stuks van 2.50 voor div. smaken literblik heel brood f f (zie pag. 8 in dit blad) in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 zie pagina VAN OER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Biikstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT voor een degelijke taaltraining ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Telefoon 033 - 4729097 accountancy bclasliiigauvies Koningsweg 29, Soest AA Telefoon (035) 603 7000 Autobedrijf \.l l nucn Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 20 i fl WANNEER U NÜ KUNSTNAGELS LAAT ZETTEN. f 1 Vosseveldlaan47 Soest Beh.vlgstel.afs pr. tussen 11.00 en 12.00 uur: 035 - 601 20

Soester Courant | 1997 | | pagina 1