69? 89? Dessa rx 'Koetje-boe', een prentenboek over kalfjes van Olga Goezinnen-Slagter WIM artióhocK 1 CULTUUR £t WELZIJN! De diabetesverpleegkundige Make-up in ander daglicht Succesvol Spantconcert PVO PAGINA 24 WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT yie voor jong en oud ORKERS div. INBROEK >r regelt 't Kneehigh Theatre met 'Telling Tales' Sanne Wallis de Vries met cabaret 'Sop' Kindervoorstelling 'Rattenkind' Dronken Soester (30) parkeert auto bijna in sloot Eersteling' van Uitgeverij Goezinnen PAGINA 25 He, MONTIGNAC ASSORTIMENT visbij R^ormaui5 Soest Lezing over collectie Sarah Lee De Soester Duinen Wie vergelijkt leest de Soester Courant Bij parfumerie Jan Sluyter Indonesisch Restaurant Beukenlaan 55 (hoek Dalweg), SOEST Telefoon: 035 - 602 41 00 Elke vrijdagavond vanaf 17.00 uur Indonesisch buffet 29,50 Bedien uzelf zo vaak u wilt! l SPULLENHULP Textielinzameling en Spullenhulp Lezing over Hopi in NPB-kerk 'Basquiat' Red Rooster Club met Terry Mann Volksuniversiteit Soest/Soesterberg GROEI &BLÖËÏI SOEST I Plantenruilbeurs op zaterdag 25 oktober Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers lellen met zijzakken - ersch. kleuren eren volwassenen ten of effen kleuren volwassenen ■J* Met heel veel oefenen i wordt het vanzelf een koud kunstje. En zo is het ook met hypothe ken. Als je een gedegen alle hypotheekvormen iderzoekt wat de vele 'ekkers bieden, id in uw omstandig- aatsen, dan is het ste hypotheek een koud i/an Gelder en u merkt praten is met mensen aan. Al 10 jaar lang! -33760 DD Soest 016824 Cultureel Centrum Wiffaertstraat 49, tel. 602 2188 Donderdag 23 oktober |n hun nieuwste voorstelling "Telling Tales" voeren de vijf acteurs je op een mottige, mistige herfstdag naar de zwoele, zinderende zandvlakte van In dia. Daar brengen zij de magische we reld van eeuwenoude dorpsverhalen tot leven. Verhalen over rijke en arme men sen, over bedelaars en dieven. Verhalen waarin muziek klinkt als woorden en de woorden als muziek. Aanvang: 20.15 uur. De toegang is f 17,50/15,- (CJP/Pas65/VW-leden). Donderdag 30 oktober De jonge cabaretière Sanne Wallis de Vries deed studiepogingen in verschil lende richtingen, had 12 ambachten, 13 ongelukken, maar volgde wel conse quent 6 jaar lang theatertrainingen. Het is nu duidelijk: theater is de richting voor Sanne Wallis de Vries. Op het Leids Cabaret Festival 1996 won ze de Jury- én de Publieksprijs. De jury schreef in haar rapport over Sanne: "...een mooi programma met een pret tig gestoorde rode draad. Met name haar goede mimiek ligt hieraan ten grondslag." Ze poogt wanhopig niet verdeeld te ra ken, maar ze lijkt al uit elkaar te vallen zodra ze alleen maar haar mond open doet; een kakofonie van types trekt voorbij. Hebben we hier te maken met een zwaarmoedig fin-de-siècle-meisje? Of met een optimistische nieuwe-tijd- perk-vrouw? Of met geen van beide? Allemaal vragen die u zwaar worden opgedrongen, maar waar tegenover staat dat u er uiteindelijk een pasklaar antwoord op krijgt. Ga mee in haar bonte carrousel, dan kan het nog een heel rare avond worden! "Sop" (try-out) is te zien in C-drie op donderdag 30 oktober, aanvang 20.15 uur. De toegang is f 17,50/15,- (CJP/ Pas65/VVV-leden). Woensdag 29 oktober Drie oude vrouwen vinden op een vuil nisbelt een kind. Het is een meisje. Wat moeten ze ermee? Meteen opeten? Ver kopen? Of houden en opvoeden? Ze besluiten tot het laatste. Maar 'dat is minder eenvoudig dan ze denken... "Rattenkind" is een absurde komedie over de wording van meisje tot vrouw aan de zelfkant van het bestaan. Over moederschap ten goede of ten kwade, en over de weg die dit vondelingetje zal kiezen in een wereld waarin liefde een luxe en overleven een kunst is. "Rattenkind" is de nieuwste voorstelling die uit het succesvolle samenwerkings verband van regisseur Josee Hussaarts en schrijver Suzanne van Lohuizen voortkomt. Hun voorstellingen worden wel omschreven als absurdistisch. Zij streven ernaar de werkelijkheid zodanig te kantelen, dat schijnbaar alledaagse gebeurtenissen leiden tot zeer verrassen de én komische situaties. Hun werk on derscheidt zich van andere vormen van jeugdtheater door de literaire invalshoek en een fascinatie voor de absurditeit van de taal die in hun voorstellingen aanlei ding geeft tot al even absurde ontwikke lingen. Aanvang: 14.00 uur. Geschikt voor kin deren vanaf 6 jaar. De toegang is f 7,50/ f 6,- (strippenkaart) en f 10,- (volwas senen). Vanaf nu zijn er bij de theaterkassa ook strippenkaarten voor het theater te koop. Een thaterkaart kost f 30,- (voor 5 voorstellingen). Dit betekent f 1,50 korting per voorstelling. Deze strippen kaart is alleen geldig voor kinderen. Op de Wieksloterweg heeft de politie een dertigjarige Soester aangehouden, die zijn auto zowat in de sloot had ge parkeerd. Het voertuig hing half boven het stroompje langs de rijbaan. De be stuurder bleek onder invloed van drank te zijn. Hij was onvast ter been en had voldoende gedronken om een rijverbod van veertien uur te krijgen. In dat soort gevallen wordt het rijbewijs van de au tomobilist in beslag genomen. Dat kon echter niet ter plekke, want de Soester kon zich zaterdagavond om zeven uur niet herinneren waar hij zijn rijbewijs had. Wie vraaot virh nnn of um« i,»ir Wie vraagt zich nou af wat een kalf zoal doet, de hele dag? Bijna nie mand. Voor veehouders is het zoge zegd dagelijks werk en voor "bur gers" lijkt het ook gewoon, omdat koeien en kalveren thuishoren in het Hollandse landschap. Ze behoren voor de meeste mensen ook met tot de categorie "aaibare" dieren, zoals katten, honden, konijnen en ca via's. Maar een kind vraagt altijd: "Wat doet-ie nou?" "Koetje-boe" geeft kinderen een boek vol kalfjes binnen handbereik, laat zien dat ze wel degelijk van alles beleven en dat kalfjes ook verschillend van uiterlijk zijn. Kinderen zien dat wel, ook details als: wat heeft-ie 'n lange "pimpers". "Koetje-boe" is echt, puur natuur. En dat kan ook niet anders: het gezin Goe zinnen-Slagter heeft al 15 jaar koeien en Olga verzorgt ze zelf. Ze heeft ze al die jaren gefotografeerd in hun dagelijkse doen en laten, en daardoor een eigen foto-archief over hun koeien en kalve ren opgebouwd van ca. 2000 foto's. Het succes van haar al 4 jaar door Ne derland en België "reizende" foto-expo sitie over koeien, was de aanleiding om speciaal voor kleine kinderen "Koetje boe" in prentenboekvorm samen te stel len. En niet voor niets is Olga Goezin nen-Slagter in een recensie "observatie kampioene" genoemd! Eersteling Een boek maken is punt één, uitgeven is haar volgende stap. Haar uitgeversdi ploma (dat al 26 jaar in de kast lag) heeft Olga Goezinnen - zoals ze dat zelf zegt - "afgestoft", ze is Uitgeverij Goe zinnen begonnen en heeft "Koetje-boe" als eersteling uitgegeven. "Dan kunnen alle kinderen (en vaders en moeders, en opa's en oma's) net zoveel van de kalf jes genieten als wijzelf." "Koetje-boe" is dus een origineel Neder lands prentenboek met 32 kleurenfoto's met een verrassende variatie en een puur natuurlijke eenvoud. De tekst is vrolijk en geeft een korte vertelling bij Homeopathie - Vitamine en Mineralen - Biologisch brood Gezond schoeisel Zuivel Huidverzorging Middelwijkstraat 75 Soest - Tel.: 035-601 35 27 Donderdag 6 november Op 6 november geeft drs. L. Daemen een lezing in C-drie over de beroemde collectie van de Sarah Lee Corporation. Onder de titel "An Impressionist Legacy" toont het Singer Museum in Laren deze collectie tot en met 18 ja nuari. De collectie staat bekend als één van Amerika's fraaiste en meest veelzij dige verzameling schilderijen. In de lezing krijgt men een breed beeld aan de hand van dia's. Onder andere het werk van Renoir, Monet, Picasso, Braque, Chagall, Matisse en Giacometti zal de revue passeren. Zowel de kunst historische waarde als het tijdsbeeld waarin de werken zijn ontstaan komen aan de orde. En natuurlijk de manier waarop de collectie tot stand is geko men, die normaal alleen te zien is in het hoofdkantoor van Chicago. De tentoon stelling in het Singer Museum is daarom een primeur. Al deze schilderijen zijn immers nog nooit eerder in Europa ver toond. De lezing vindt plaats op donderdag avond 6 november van 20.00-22.00 uur. De toegang bedraagt f 12,50 per persooon. Inschrijven van 9.00 tot 17.30 op tel. 6022188. Uiterste inschrijf- datum: maandag 3 november. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 26 oktober Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Ook Bourgondisch buffet op: 30 november. Telefoon 035-6012739 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest elke foto. Volwassenen voelen de onder toon: een dier heeft recht op een dier- waardig leven, en zullen erkennen dat als je niet alleen kijkt, maar ook ziet, kalfjes en koeien echt boeiende en be wonderenswaardige dieren zijn. Kinde ren worden aangetrokken door de war me uitstraling van dit prentenboek. En reken erop dat de kleintjes pas gaan sla pen als ze alle kalfjes uit "Koetje-boe" welterusten hebben gezegd! Aanrader Een charmante aanrader voor Sinter klaas, de Kerstman en als verjaarsca deautje. Ook weer eens heel iets anders voor peuter-, kleuter- en basisgroepen (1-4). En niet te vergeten: al die wacht kamers met speelhoeken voor kleine kinderen. "Koetje-boe", prentenboek over kalfjes, door Olga Goezinnen-Slagter; 21x21 cm; 32 pa gina's kleurenfoto's met tekst. Gebonden, harde kaft: ISBN 90-803962-1-4 f 24,90. Ingenaaide editie: ISBN 90-803962-2-2 f 14,90. Verschijnt begin november 1997. Verkrijgbaar bij Elsevier, Afd. Verzendboek- handel, Postbus 4, 7000 BA Doetinchem. Tel. 0314-349871. In Soest is "Koetje-boe" natuurlijk verkrijgbaar bij Boekhandel Van de Ven, Zuidpromenade 1. Voor grotere aantallen (bijv. als relatiege schenk) contact opnemen met Uitgeverij Goezinnen, Insingerstraat 9,3766 MA Soest, tel. 035-6016341. In oktober houden de Soester apotheken in samenwerking met Medisch Cen trum Molendael en de Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht diabeteswe- ken. Elke voorlichtingsweek wordt gekenmerkt door een eigen programma. Patiënten kunnen in de apotheken consult krijgen bij een diabetesverpleeg- kundige, een diëtist, en podotherapeut en/of een apotheker. En in groepjes van tien krijgen de patiënten desgewenst uitleg over bloedglucosemeters. Er is een aantal hulpverleners dat zich bezighoudt met de lichamelijke aspecten van diabetes. Deze hulpverleners wer ken vaak samen in een diabetes-behan delteam. Een van deze behandelaars is de diabetesverpleegkundige. Dit is een verpleegkundige die een specialisatie cursus diabetes heeft gevolgd. In de meeste gevallen zijn diabetesverpleeg kundigen verbonden aan een zieken huis. In sommige situaties werken ze bij de thuiszorgorganisaties. Een belangrijke taak is het geven van voorlichting aan mensen met diabetes en aan hun omgeving (partner en fami lie). De diabetesverpleegkundige ver zorgt ook scholing aan andere gezond heidswerkers, zoals aan apothekers- en doktersassistentes die meewerken aan De Diabetesweek. U kunt ook terecht voor vragen over injectiematerialen en zelfcontrole. Niet alleen de vragen kunt u stellen, u krijgt ook een instructie over zelfcontrole en zelfregulatie. Wanneer er ontregelingen zijn met de diabetes kunt u dit bij de diabetesverpleegkundige la ten uitzoeken. Nieuwe ontwikkelingen worden op de voet gevolgd. Daartoe wordt er contact onderhouden met fir ma's, zorgverzekeraars en toeleverings bedrijven van materialen, zoals apothe ken. Veel diabeten met type I (die insu line spuiten) kennen de diabetesver pleegkundige uit het Medisch Centrum Molendael. Mensen die type II diabetes hebben zijn niet altijd bekend met deze deskundige uit het plaatselijk zieken huis. Tijdens De Diabetesweek kunt u de dia betesverpleegkundige uit het Medisch Centrum Molendael en van de Stichting Kruiswerk Noord Oost Utrecht ontmoe ten en uw vragen stellen. Aan dit con sult zijn geen kosten verbonden. Infor meer bij uw eigen apotheek. De agenda van de Diabetesweken: Apotheek Overhees: 20 tot en met 24 oktober. Apotheek Soest: 27 tot en met 31 ok tober. Bij een nieuw kapsel of nieu we kleding kan de make-up dit najaar niet achterblij ven. Parfumerie Jan Sluy ter nodigt daarom iedere belangstellende uit om de nieuwe herfst-make-up te komen ontdekken. De nieuwe generatie founda tions is, in tegenstelling tot wat 1 veel mensen denken, natuurlij- 1 ker geworden, omdat ze ook een verzorgende werking heeft. Mede door een zonnefilter is de foundation een prima basis; ze biedt een uitstekende bescherming, ook tegen de zichtbare tekenen van het ouder worden. Estée Lauder brengt daarom "Futu rist", een "age-resisting" make-up met vochtver- zorgende en verleven digende werking. Spe ciale verstevigende proteïnen en een zijde zachte finish zorgen ervoor dat de make-up lang mooi blijft. «ÉSjwaaP "Teints Idole" van Lancöme is sa mengesteld volgens een geheel vet vrije formule; het vlekt niet en geeft niet af, wat bijzonder prettig is bij een witte blouse of coltrui. Met de nieuwe najaarskleuren van de vertrouwde cosmeticahuizen kunnen Jan Sluyter en zijn medewerksters iedereen er mooier en stralender la ten uitzien. Ze zijn doorkneed in de nieuwste modetrends en make-up- technieken en kunnen dus iedereen van een passend make-up-advies voorzien: van een subtiele dagmake- up tot een feestelijke make-up voor 's avonds. "Hypnotic" van Lancöme brengt paars, chroom en indrukwekkende kopertinten voor zowel het gezicht als de nagels. "Terres Lointaines" van Christian Dior brengt een verrassend kleurenspel voor zowel de klassieke als de moderne vrouw, alsmede een schitterende lipstick, genaamd "Dio- nisic", in 16 verschillende tinten. "Spirits" van Helena Rubinstein da gen iedere vrouw uit: vurige blikken met "loose eye colour" in goud, rood en smaragdgroen, die hun parelmoe ren kleuren reflecteren van ooglid tot wang. De ogen zijn als edelstenen. Lijnrecht daartegenover staat colour fusion eyeshadow, in pasteltinten, voor een koele blik, met lippen als bliksemstralen en metallic lichtbun dels, te veel om op te noemen. Loop gerust even binnen bij parfu merie-kapsalon-schoonheidssalon Jan Sluyter aan de Zuidpromenade en beleef de nieuwe najaarskleuren. Bij aankoop van een make-up krijgt men bovendien een trendy schouder tas cadeau! Afgelopen zaterdag nam de Soester muziekvereniging PVO voor de der de maal deel aan het zgn. Spantcon cert, in theater 't Spant in Bussum. Dit concert is een initiatief van drie muziekverenigingen, dat na een wat aarzelend eerste begin, drie jaar ge leden, wel eens zou kunnen uit groeien tot een regelrechte succes formule. In ieder geval was het theater, ondanks het feit dat het nog herfstvakantie was, prima bezet, wat natuurlijk een stevige stimulans was voor de muzikanten. De drie orkesten, te weten de Prins Mau- ritsband uit Bussum, muziekvereniging G.A. Heinze uit Muiderberg en PVO uit Soest waren voor deze gelegenheid samengevoegd tot een groot orkest (plm. 120 m/v) evenals de slagwerk groepen van PVO en Prins Maurits, die afzonderlijk van het grote orkest optra den. Het concert begon met het imposante nummer Jubilee Fanfare van Franco Ce- sarini, een muziekstuk wat ter gelegen heid van het 150-jarig bestaan van de Zwitserse Spoorwegen werd gecompo neerd. Met dit nummer zou het concert later, als toegiftnummer, ook worden besloten. Maar daartussenin gebeurde natuurlijk ook nog heel wat. Het publiek heeft kunnen genieten van o.m. het slagwerk- nummer "Jaws", gebaseerd op de gelij knamige film. De onheilspellende sfeer uit de film werd goed tot uitdrukking gebracht. Ook het orkest wist de handen op elkaar te krijgen met een voortreffe lijke vertolking van het stuk Bolero for Band, gebaseerd op de bekende Bolero van Ravel. Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 60X8130. In tegenstelling tot eerdere berichten gaat de bijzondere bijeenkomst met rab bijn Prof. Dr. Aschkenazy in de NPB- kerk aan de Rembrandtlaan op zondag 26 oktober niet door. Dit in verband met een onverwachte reis van deze gast spreker (en diens familie) naar Israël. Gelukkig is de heer B. Weissenbach uit Soest bereid gevonden diens aangekon digde programma voor januari 1998, naar 26 oktober te vervroegen, zodat er toch een bijzondere bijeenkomst plaats vindt. Dhr. Weissenbach zal spreken over de indianen van de Hopi-stam in Arizona (USA). Deze stam, als enige overblij vende van de oude Indiaanse cultuur, lijkt als bedreigde minderheid door de zogenaamde "beschavingsgolf'(?) van onze westerse cultuur overspoeld en vernietigd te worden. Dhr. Weissenbach heeft diepgaand stu die gemaakt van het leven der indianen in het algemeen, en die van de Hopi- indianen in het bijzonder. Hij zal boeiend verhalen van het land, levens wijze en levenswijsheid van deze interes sante stam. De bijeenkomst begint om 10.15 uur en is voor iedereen vrij en gratis toeganke lijk. Na de pauze werd er muzikaal nog een stevig tandje bijgezet, met zeker niet ge makkelijk te spelen nummers, zoals het Divertimento Latino, een verzameling van Latijns-Amerikaans klinkende stuk jes slagwerk, en drie Caribische dansen. Ook met het door het orkest gebrachte nummer Twins had men hier niet de ge makkelijkste weg gekozen. Het toegiftnummer Jubilee Fanfare bracht ook een aantal overeenkomsten tussen de drie verenigingen aan het licht. Naast het feit dat deze verenigin gen onder muzikale leiding staan van dirigent Peter Rieken, die ook het con cert "aan elkaar praatte", en v.w.b. het slagwerk dezelfde instructeur hebben, n.1. Martin Oosterdijk, vieren alle drie verenigingen in de naaste toekomst ook hun jubileum. Prins Maurits bijt volgend jaar het spits af met haar vijftigjarig be staan, PVO volgt het jaar daarna met de viering van het honderdjarig bestaan en de door de Duitser van geboorte G.A. Heinze opgerichte gelijknamige vereni ging uit Muiderberg, zal in het jaar 2000 eveneens haar honderdjarig bestaan her denken. Op al deze feesten werd na afloop van het concert al vast een feestelijk voor schot genomen met een grandioos "bal na", begeleid door de spetterende klan ken van de vijfmansformatie "Cocktail Brass" en de in Glenn Miller-stijl spe lende Big Band Blow vanPVO uit Soest. Al met al een zeer geslaagd con cert, dat zeker een vervolg zal krijgen. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 27 oktober Begin jaren 80 veranderde de toen 18- jarige Jean-Michel Basquiat van een op straat levende graffiti-artiest in een ge vierd kunstschilder. Hij werd de lieve ling van de New Yorkse kunstwereld en zijn werk verkocht over de hele wereld. Negen jaar later overleed hij aan een overdosis drugs. Collega-schilder Julian Schnabel verfilmde vorig jaar het leven van Basquiat en maakte daarmee een overtuigend debuut. David Bowie/Andy Warhol Hoofdrolspeler Jeffrey Wright is over tuigend als de zelfdestructieve Basquiat die als een echte junk in een eigen we reldje leeft. Zelfs zijn beste vrienden en vriendinnen blijken vaak niet in staat tot hem door te dringen. In de kunstwereld wordt daar bijna per definitie minder vreemd tegen aangekeken. De door braak als kunstenaar lukt pas als hij con tact zoekt met Andy Warhol (zeer goed gespeeld door David Bowie) die Bas quiat als zijn beschermeling gaat be schouwen. Met het succes zijn echter ook de drugs in ruime mate voorhan den- Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Agenda: maandag 3 november Drifting clouds. Maandag 10 november Lost Highway. Zaterdag 25 oktober De Red Rooster Club is momenteel een van de meest succesvolle live blues bands van Nederland. Zij speelden on der andere met Rosa King, Hans Dul- fer, King George en Angela Brown. In 1991 maakte de club een Benelux-tour als begeleidingsband van Oscar Benton. Momenteel spelen zij regelmatig met Wendy Sheridan en Terry Mann. Het repertoire bestaat uit moderne Rhy- thm Blues, swingend en dansbaar, vol enthousiasme en met respect voor de oude meester gebracht, onder het mot to "Let the good times roll". Terry Mann is geboren in de bakermat van de blues, Gatesville in Mississippi. In 1979 vertrok hij naar New York, waar hij veel studiowerk deed, onder meer met John Lennon en Debbie Har- ry. In 1984 ontmoette hij tijdens een vakantie in Parijs een aantal straatmu zikanten, vormde met hen een band en startte zijn leven als "The Travelling Bluesman". Hij deed honderden optre dens door heel Europa en kwam uitein delijk in 1988 in Amsterdam terecht. De leden van de band zijn: Henk Hen driks - zang; Louis Litjes - gitaar; Olav Boereboom - gitaar; Gert Elferink - toetsen; Jos Hilgers - bas; Piet van Zwa luw - drums. Aanvang: 22.00 uur. Entree f 12,50. Voorverkoop: zaterdag 14.00-15.00 uur. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Naaien met restjes leer Deze cursus begint op dinsdag 4 no vember van 19.30-22.00 uur en wordt gegeven door Annemiek Dijkema. Van restjes leer (bij de docent verkrijgbaar worden met een naaimachine de leukste kledingstukken gemaakt. Een zak met stukjes leer kost ongeveer 35 gulden. De stukjes leer worden 'met een bepaalde techniek aan elkaar gezet: in vier lessen worden een jas, hes, broek of ander kle dingstuk gemaakt. Aantal lessen: vier van 2,5 uur; Cursus prijs f 80,-; Cursusadres: gebouw Orlan- do, Di Lassostraat 65 te Soest. Verslik u niet Op maandag 10 november van 14.00- 15.30 uur geeft apotheker P.W. Vinks een lezing met de toepasselijke titel: "Verslik u niet". Deze lezing geeft veel praktische informatie over het gebruik en misbruik van medicijnen. Verschil lende onderwerpen komen aan de orde. Hoe vaak en wanneer kunnen er bijwer kingen voorkomen, welke geneesmidde len mag men gelijktijdig gebruiken en welke niet? Waarom zijn er dure en goedkope medicijnen en wat is het ver schil? Welke rechten en verplichtingen heeft men zelf ten aanzien van genees- middelengebruik? Eén middag van 1,5 uur; Kosten: f 5,-; Adres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 te Soest. Informatie en inschrijving op maandag van 13.00-16.00 uur en op dinsdag t/m donderdag van 10.00-13.00 uur. Adres: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, gebouw Orlando, Di Lassostraat 65 te Soest, tel. 6022195. Elk halfjaar is dit weer een drukbezoch te en gezellige activiteit van onze afde ling. U kunt uw planten, bollen, zaden, waterplanten enz. afgeven bij de eerste kraam. Wij verdelen het over de diver se kramen, waarna u op uw gemak uw keuze kunt maken. Een dringend ver zoek van onze kant: wilt u zo vriende lijk zijn uw planten zoveel mogelijk te voorzien van label met naam, hoogte, kleur en bloeitijd? Dit scheelt ons, ge zien het grote aanbod, een heleboel werk. Plaats: Gemeentekwekerij, Molenstraat 157, Soest. Tijd: 10.00-13.00 uur. Let op: wilt u de auto parkeren op het par keerterrein t.o. "de Schoof' i.v.m. poli tiecontrole? Bolgewassen Rita van der Zalm zal ook dit seizoen een lezing verzorgen. Ze zal het deze keer hebben over het laten verwilderen van niet alledaagse bolgewassen tussen de vaste planten. Een droom die vele van ons koesteren en al jaren proberen te verwezenlijken. Met meer of minder succes. Tips van een ervaren tuinierster zijn hierbij eigenlijk onontbeerlijk. Zij zal het gaan hebben over het tegenwoor dig zo populaire "sandwichsysteem" het geen ze ook uitgebreid in haar boek, "Bloembollen, een liefde voor het le ven", heeft beschreven. Datum: woensdag 22 oktober. Locatie: EHBO-gebouw, Parallelweg 7a. Tijd: 20.00-22.00 uur. Kosten: leden gratis, niet-leden f 5,-.

Soester Courant | 1997 | | pagina 25