6 Eet-villa Van Den Brink% een familiair genoegen. KERST 1997 24, 25 en 26 december 's avonds geopend vanaf 19.00 uur Soesterbergsestraat 122: De 'bemanning' van vandaag én morgen. TERUG NAAR SOEST WOENSDAG 22 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT likS, vJdbn brink VAN DEN BRINK Ons kerstmenu wordt u op (telefonische) aanvraag toegestuurd. Tevens Montignac-kerstmenu. VAN DEN BRINK Lunchen, dineren en/of vergaderen bij Van den Brink De pers, Van den Brink en Montignac. Menu ln het kader van het 75-jarig jubileum van De Soester Cou rant werd een prijsvraag voor adverteerders uitgeschreven. Om in aanmerking te komen voor een van de drie prijzen, een gratis pagina in de krant, werd gevraagd een zogeheten "Nostalgisch boodschappen lijstje' met prijzen van artike len van 75 jaar geleden in te vullen en in te zenden. Notaris Bokdam bepaalde wie het dichtst bij de uitkomst, na op telling van de prijzen, was ge komen. Restaurant Van den Brink is de eerste van de drie winnaars die met de hele pagina verschijnt. HOTH. HSVtmjRViT v/d. feRINK. Yergaderaccornmodatie RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035.6012706 Fax. 035. 6019718 Restaurant 'a la Carte' Eigen Wijnkleder Bosterras Lunches(zaken) Diners(zaken) Banketten Recepties Vergaderingen en Conferenties (2-50 personen) Bruiloften en Partijen Op verzoek: High Tea Ruime Parkeergelegenheid Uw gastvrouw: Claudia Ott Uw gastheer: Stephan Ott Ter gelegenheid van de opening van Hotel-, Caié-, Restaurant v. d. BRINK SOESTERBERGSESTRAAT 122 - SOEST-ZUID RESTAURANT Bij ons bent u uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Tel. 035 - 601 27 06 De bemanning v.l.n.r. Sebastian Ott, Daniël van de Kant, Peter Spier, Claudia Ott, Stephan Ott en Niels t Hart. Eetvilla Van Den Brink. Ze hebben het niet zelf bedacht. Het stond in De Telegraaf, want zover hebben ze het aan de Soesterbergsestraat wel geschop wil wat zeggen: besproken worden in een groot landelijk dagblad, dat is toch een soort van erkenning al is het dan geen Michelin-ster. 'Dat hoett oo ni roept Claudia Ott. Ze is de enthousiaste dochter van Lies en Charlie Ott, haar moeder en vader en voorgangers op dit fameuze, culinaire adres in Soes j hebben Stephan en Peter en een hartstikke goeie kok. En daar komen de mensen steeds meer op af. Gezelligheid in de zin van een ongedwongen sfeertje. L - ker zitten in een goed stoeltje aan een welvoorziene dis. Hoe zeg ik dat? Dat is wat de mensen willen. Zichzelf kunnen zijn en dat proberen wij voorelkaar krijgen. We hadden een vijfjarenplan, daar zijn er nu drie van om. Onze streefgetallen hebben we al gehaald. Zien we er niet tevreden uit. Claudia gaat ko - fie halen. Koken is een kunst. Het succes van ieder restaurant hangt voor een be langrijk deel af van de kok. De man of vrouw die te vaak op de achter grond blijft. In zijn of haar domein: de keuken. Warm en altijd druk in de weer. Bij Restaurant Van den Brink is die man die u niet te vaak ziet Daniël van de Kant, geboren in 1970, getrouwd met de zuster van de vrouw van Step han Ott. Familie dus. Uitstekend op geleid, veel ervaring: 'Wilhelmina- park' Utrecht, 'Oud London' Zeist, 'De Kloosterhoeve' Harmeien, 'De Kastanjehof' Lage Vuursche, allemaal zgn. 'leerbedrijven' voor Daniël, later: Chef de partie in datzelfde 'De Kas tanjehof' in de Lage Vuursche, daar leerde hij ook Stephan Ott beter ken nen, Sous-chef in 'Kasteel Montfoort' in Montfoort en sinds een paar jaar Chef-kok bij Restaurant Van den Brink. 'Koken is in die zin een kunst' vindt Van de Kant, 'dat je constant moet blijven proberen zo creatrief mogelijk te zijn. Combineren, praten met elkaar, ideeën opdoen als je op reis bent. Niet uit kookboeken copië- ren. Dat is niet verboden, want daar zijn die boeken voor, maar je bereikt er niks eigens mee en dat is nou juist wat wij hier met z'n allen nastreven: een zo uniek mogelijke culiniare iden titeit, waarvan het resultaat ook nog 'ns betaalbaar blijft. Wij zitten qua prijzen nog onder de middenklasse, wist u dat? Het lukt goed. We kun nen hier prima met elkaar, we staan open voor alle bedenksels. Ze zijn da gelijks met één dame en drie heren. Claudia Ott, Stephan Ott, Daniël van de Kant en Peter Spier. Hij is de laat ste die erbij kwam. Als kind al gek van de Horeca. Na zijn opleidingen eerst bij zijn oom in 'De Winsderhof' in Landgraaf, daarna naar 'De Lage Vuursche'. Hij kwam later terug in dat rustieke dorp, in 'De Kastanjehof', maar pas nadat hij eerst nog wat er varing had opgedaan bij Hotel 'Hei- depark' in Bilthoven. En ook hij ont moette Stephan bij die roemruchte Kastanjehof en ook hij kon de verlei ding van de overstap naar Soest niet weerstaan: 'Ongelooflijk fijn werken hier, samen bouwen aan iets nieuws, heb ik altijd gewild'. Claudia en Step han Ott hebben een mooi team samen kunnen stellen. Straks komt ook nog broertje Sebastian erbij. Die obert nu nog bij 'De Generaal' in Baarn. Alle 'Otten' hebben zich tot het uiterste in gespannen om te leren en te leren en te leren. Stephan wertke bij 5 topres taurants: 'Oud London' Zeist, 'Coro na' Den Haag', 'De Hoefslag' Bosch en Duin, 'De Swaen' Oisterwijk en 'Parkzicht' onder de Rotterdamse Euromast. Ook nog een poosje in de 'Grande Boeuf', het restaurant in Soest dat vijf jaar geleden aan over verhitting ergens in de keuken ten on- Koude Beekforel Sc. Canadienne Heldere Kippensoep Ossenhaas garni Verse Aardappelen Fruitsla slagroom Ze praat gemakkelijk en ze weet best wat ze wil: 'Laten we niet teveel over vroeger schrijven. Dat is al zo vaak gedaan. Het gaat om vandaag en vooral om morgen. We willen graag een heel goed, druk bezocht restau rant worden. Ook regionaal georiën teerd. Dat gebeurt nu al. We worden regelmatig gebeld door mensen uit een wijde omgeving. Da's toch leuk?' De eenvoud straalt van de derde ge neratie Ott-Van den Brink af. Dat lijkt ook hun kracht. De tijd van de ober met het hagelwitte, strak gevou wen servet over de haaks gehouden arm lijkt hier zeker voorbij. Ze gaan, weliswaar goed opelkaar afgestemd, maar toch zeer onconventioneel ge kleed. Peter draagt een gouden ringe tje in zijn linkeroor. Waarom niet! Toch had je daar zo'n vijf, tien jaar geleden in hetzelfde etablissement wat minder makkelijk mee om kunnen gaan. Van den Brink was echt een sjieke tent, met een duur, decent ima go- Modern Charlie Ott, die een kopje koffie met ons meedrinkt, wil best bekennen dat die zogenaamde deftigheid in de laat ste jaren van zijn tijd eigenlijk al niet meer werkte: 'Maar wij konden die switch niet meer maken; zie jij mij met een trui en een tamelijk noncha lante broek de soep opdienen? Maar zij doen het en de mensen vinden het enig! Het past bij ze, zoals zij bij deze tijd passen. In het begin heb ik er wel eens wat benauwd naar zitten kijken. Hoe Stephan losjes uit de pols de boel op de tafels zette. Maar wel secuur toch, doeltreffend, meteen goed op de juiste plaats, met een leuke opmerking erbij en geen buiginkje voordat'ie wegloopt. Dat deed ik nog wel eens. Beetje Duits misschien, weet niet. Hoeft allemaal niet meer. De jongens van vandaag hier worden door de gas ten op handen gedragen. Omdat ze zo lekker gewoon doen. Maar pas op! Op de een of andere manier stralen ze vakmanschap uit. Stuk voor stuk en de mensen zien dat, voelen dat. Daar door komt het. Ze zijn bezig met een geheel nieuwe klantenkring op te bouwen. Hoewel, we zien de vaste klanten die ook bij ons kwamen, net zo goed regelmatig. Kwestie van met de tijd meegaan. Als de vaart erin blijft zitten zoals het laatste jaar het geval is geweest, dan wordt het hier binnen de kortste keren een geweldi ge drukke boel, let maar 'ns op mijn woorden'. Familie Claudia kan het wel willen, maar he lemaal voorbijgaan aan de historie lijkt haast niet mogelijk. Ze jubileren zelfs dit jaar. Nog maar één lustrum en de halve eeuw is vol. De Van den Brinken zijn echte horeca-mensen. Opa en Oma begonnen met 'De Bos- vijver', waar later de 'Grande Boeuf' voor enige collegiale concurrentie zorgde. Daar staan nu vier magnifie ke villa's, waarvan Claudia terloops opmerkt dat ze daar best zou willen wonen. Enig gevoel voor traditie kan haar derhalve toch niet worden ont zegd... Restaurant Van den Brink op de huidige plek is ooit ook hotel ge weest. Bescheiden van omvang, twee kamers slechts, die nu, samen met de grote ruimte aan de andere kant van de corridor op de eerste verdieping, intensief in gebruik zijn als verga derruimten. Van den Brink heeft door al die jaren heen heel veel banden we ten te leggen met het zakenleven. Een belangrijke situatie die vanzelf uit mondt in een altijd druk bezocht res taurant. Die formule zal ook zeker door dejonge garde in stand worden gehouden. Helemaal bovenin in het zo Engels aandoende pand hebben Lies en Charlie Ott hun eigen optrek. Een prachtige ruime woning met alle comfort van vandaag en een benij denswaardig uitzicht op de bosrijke omgeving. Er wordt op die tweede verdieping regelmatig opgepast op de vierde generatie. Nog heel klein, maar de tijd ijlt, en voor we het in de ga ten hebben is pok die stap gezet! Claudia en Stephan zijn vreselijk blij met die oppas-activiteiten van Opa en Oma. Vooral Opa is er ongelooflijk druk mee. Ze zouden het onregelma tige leven, dat nu eenmaal onveran derbaar aan het horeca-bestaan lijkt te zijn gekoppeld, niet kunnen lijden als ze niet zeker waren van een paar liefdevolle herders over hun schaap jes. Herders die maar al te goed we ten hoe de zaken op de begane grond en de eerste etage inelkaar zitten. Nog doen broer en zus Stephan en Clau dia het samen, met de absoluut on misbare assistentie van de nijvere Peter, de evenknie van Stephan. Die twee regelen alles, leggen de contac ten met klanten die willen eten, maar die ook willen vergaderen. Ze kopen in, ze plannen, kortom, met Stephan voorop, vormt dat duo het manage- ment-team van het zo snel in popula riteit groeiende Restaurant Van den Brink. Binnenkort komt de jongste zoon Ott er nog bij: Sebastian. Nu nog ober bij 'De Generaal', langs het spoor in Baarn. Daar 'bedient' de vrouw van Stephan trouwens ook. De familiebanden strekken zich verder uit: de zuster van de vrouw van Step han is getrouwd met Daniël van de Kant en hij is de miraculeuze kok die al het lekkers op de tafels tovert. Alleen de man van Claudia, die doet iets anders. Die heeft een eigen zaak in elevators, samen met zijn broer... Is het zo vreemd dat alles wat met de familie te maken heeft heftig in de lift zit? Lies Ott-van den Brink en Charlie Ott wonen boven het restaurant en passen voor al ook op de vierde generatie. Verbouwen Wie de smaakvol uitgevoerde kaart bekijkt krijgt onmiddellijk trek. Er is iedere dag iets anders. Er worden steeds 5 nieuwe gangen bedacht. En dan mag u kiezen: 2, 3, 4 of 5. Al naar gelang uw honger groter of klei ner is en wie een fervent aanhanger van de revolutionaire heer Montignac is, komt bij Van den Brink voor de volle 100% aan zijn of haar trekken. Er wordt op dat vlak volledig mee-ge- dacht. Elke variant is mogelijk. De keuken staat creatief en professioneel tot uw dienst. Maar er is meer: een verrassingsmenu van liefst zes gangen en als u 'aan het wild wilt' krijgt u te maken met hert, patrijs, fazant (met zuurkool en puree...), wilde eend of een stoofpotje van wildzwijn met rode kool en spazli. Desgewenst wordt het wild aan tafel gesneden en kunt u al genieten voordat u nog maar één hap hebt kunnen nemen. Van den Brink doet er echt alles aan om de gasten optimaal van dienst te zijn. Hoe laat het wordt, maakt ze niet uit. Ze be schouwen het als een compliment als hun cliënten lang blijven natafelen. Teken van tevredenheid. Volgend jaar wordt er verbouwd als de plannen goedgekeurd zijn en de bank er ook brood in ziet. Waar nu nog, aan de zijkant, het ter ras is gesitueerd, staat een zomer- en winter-erker gepland. Kan open en dicht. Claudia: 'Daar kunnen we die oer-gezellige Zuid-Afrikaanse 'Braai's' op touw zetten. Doen we nu bij mooi weer in de tuin en op het ter ras. Een feest is dat altijd. Iedereen maakt zijn eigen potje klaar. Een soort barbecue, maar dan op zijn Zuid-Afrikaans. Binnen doen we dat niet. Fondue ook niet. Wij vinden dat je dan eigenlijk voor een perfecte af zuiging moet zorgen en dat gaat een beetje moeilijk in ons pand'. Een tweede ingrijpende verandering is de bouw van een mooie bar. Die komt helemaal achterin, waar nu de open slaande deuren nog zitten. Hij zal aan sluiten op de erker van straks. Stap voor stap is de jonge familie bezig met het profileren van een unieke eetge legenheid in Soest. De statige pergo la buiten, die naar de ingang leidt, blijft. 'Stijlvol herkenningspunt', vindt Stephan, 'en heel mooi voor foto's, als we bruidjes hebben bijvoorbeeld. Fo tografen zijn gek op dat ding', Cabaret en theater Anders. Dat is een woord dat door de Otten en de Van den Brinken en aan verwanten wordt gekoesterd. Met veel succes voegden ze een vermakelijke dimensie toe aan hun toch al zo ver- ukkelijke product: ze organiseerden cabaret/theater/dineravonden. Tus sen de vier gangen door trad of een cabaretière of een klein theatergezel schap op. Eerst twee gangen lekker eten en dan smullen van een goed optreden. 'Cultureel eten' noemt Peter het. Ze gaan er zeker mee door. De prijzen vallen alles mee. Wie zich een hele avond lang zowel culinair als cul tureel wil laten bezighouden betaalt, zonder de drankjes, slechts f.87,50. 'Dat kost een theaterstoel, zonder eten en drinken, ook en dan zit je er lang niet zo mooi dichtbij', vindt Step han. Of het 45-jarige jubileum op de een of andere manier wordt gevierd? Het jonge team houdt het nog even geheim. 'Wie weet', oppert Claudia, 'wie weet, maar dan bellen we je wel'. We zijn benieuwd. Wie de familiezaak aan de Soesterbergsestraat op num mer 122 van nabij wil blijven volgen, moet er gewoon af en toe eens gaan eten. 's Woensdags niet, dan hebben de harde werkers vrij. Dat mag, den ken we. Soesterbergsestraat 122, Soest. Hotel Van den Brink. De stijl van het wat Engels aandoende pand is altijd overeind gebleven der ging. Stephan oberkelnerde vier jaar in 'De Kastanjehof' waar hij zijn vrienden van nu vandaan wist te krij gen, nadat hij met zijn zus de zaken van Pa en Ma had overgenomen. Zus Claudia is al even bedreven als broer tje. Met de Middelbare Hotelschool als basis kun je haar eigenlijk voor al les mee-inzetten: inkoop, de marke ting én Claudia doet de hele boek houding. Daarnaast is ze moeder van een zoon en over een paar maanden nog een keer. Van den Brink is een behoorlijk compleet servicebedrijf. Naast de functie van een 'a la Carte'-restau- rant kunt u bij Van den Brink te recht om er te vergaderen of bijeen komsten te houden. U kunt beschik ken over twee kleine zalen en een grotere. De capaciteit ligt tussen 2 en 50 personen. Zaal 1 en twee zijn 24m2, zaal drie 50m2. In de grootste kan een theater opstelling worden gebouwd voor 35 tot 40 personen. De kleinere ruimten kunnen heel handig zijn in U-vorm- opstelling. Maar ook hier is een thea teropstelling voor 18 personen ge makkelijk realiseerbaar. Van den Brink zorgt, indien gewenst, voor ap paratuur. U kunt een overheadprojec tor huren en er is een flipover ter be schikking. Van den Brink bemiddelt overigens graag als er behoefte mocht bestaan aan andere accessoires, zoals filmprojectors, video's, monitoren, T.v.'s, computers etc. Geluidsinstalla tie is aanwezig, u kunt fotokopieën maken en de fax en de telefoon ge bruiken. Voor lunch- en dinercombi naties zijn speciale arrangementen sa mengesteld. Op verzoek stuurt Van den Brink u graag een opgave met prijzen en mogelijkheden. Het allereerste menu in 1952 De media hebben er de mond vol van: Montignac. In de strijd tegen de zwaarlijvigheid, veelal mede veroor zaakt door het eten van de verkeerde dingen op de verkeerde momenten, is Montignac een gezond idee. Zoveel staat wel vast. Nogal wat landelijke kranten besteden er aandacht en het is voor Restaurant Van den Brink be paald verheugend te kunnen consta teren dat de pers het Soester restau rant ook op dat vlak heeft gesigna leerd. Wie bij Van den Brink komt lunchen of dineren kan er voluit op rekenen dat er alles aan wordt gedaan om degeen die dat kenbaar maakt, volledig tegemoet te komen op het gebied van Montignac-wensen. De kok en de keuken zijn er volledig op ingericht! 20 DECEMBER 1952 SPECIAAL AANBEVOLEN

Soester Courant | 1997 | | pagina 26