T Snel het laatste nieuws van de gemeente? Keus uit koop of huur van unit in Proefalarm van nieuw waarschuwingssignaal nog tot mei 1998 soesa 1 Nieuw aan Stemerdingweg in Soesterberg Rondje Raadhuis PAGINA 32 4 Mijn vraag... 8e jaargang no. 3 Uitgave gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 035 - 60 93 460 Wanneer u snel hel laatste nieuws van de gemeente wil hebben, dan heeft u drie mogelijkheden. TELETEKST Op kanaal 6 van de kabel (frequen tie 661,75 MHz) vindt u de zender 'Service TV van de Remu'. Achter deze zender kunt u met gebruik van teletekst-apparatuur (afstandsbe diener) informatie van de gemeente Soest krijgen. U moet hiervoor paginanummer 150 intoetsen. U krijgt dan het beeld van de gemeente te zien met inhoudsopgave (index). Daarna kunt u een keus maken uit de ver schillende onderwerpen. Zo vindt u op pagina 151 het 'laatste nieuws' met onder meer de wekelijkse besluiten van het college van burgemeester en wethouders en de persberichten. INTERNET Sinds enkele maanden is op Internet het digitale gemeentehuis van Soest te vinden. In het digitale gemeentehuis is een veelheid aan gemeentelijke in formatie te vinden, zoals persberich ten, besluiten van het college van bur gemeester en wethouders, Op 't Hoogt Actueel en werkzaamheden aan wegen. Het Internet-adres van de gemeente is: WWW.SOEST.NL. RADIO Wekelijks heeft de gemeente een ei gen voorlichtingsprogramma op de lokale omroep Radio Soest. Elke woensdag tussen 11 en 12 uur wordt het programma 'Van het Raadhuisplein' uitgezonden. De her haling hiervan volgt de zondag erop volgend, ook tussen 11 en 12 uur. In dit programma vertellen medewerkers van de centrale Voorlichting welke besluiten het college van burgemees ter en wethouders in die week heeft genomen. Verder biedt men de luisteraar door middel van interviews achtergrondin formatie over allerlei gemeentelijke zaken. Op de kabel is dit programma te be luisteren via 107.9 MHz en via de ether (bijvoorbeeld de autoradio) via 105.9 MHz. Aan de Stemerdingweg, op het industrieterrein Soesterberg-noord tussen de Amersfoortsestraat en de vliegbasis, heeft het Amersfoortse bouwbedrijf Hoffmann b.v. een begin gemaakt met de voorbereidingen voorde bouw van een ambachts- of bedrij venverzamelgebouw. Nieuw hierbij is dat belangstel lenden de mogelijkheid hebben hierin niet alleen ruimte te huren, maar ook te leasen of te kopen. Volgens gemeentelijk bedrijfscontactfunctionaris W. Hulsbergen "heeft de markt geleerd dat hieraan op het ogenblik grote behoef te bestaat. Ook dankzij de lage rentestand van het moment zijn er veel klei ne bedrijven die liever kopen dan huren. Die mogelijkheid is er nu". In het nieuwe gebouw dat aan de Ste merdingweg in Soesterberg-noord wordt gerealiseerd, komen tien units. Er zijn er zes beschikbaar van 120 vierkante meter, twee van 178 vier kante meter en twee van 408 vier kante meter. Ze zijn zodanig opge bouwd dat ze een vrije hoogte heb ben van zes meter. Dit betekent dat eventueel een tussenvloer gelegd kan worden indien men daaraan behoef te heeft. Daardoor is het niet meteen Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 13.30. Het informatie centrum in de hal van het ge meentehuis en het informatiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruimtever deling, huursubsidie, voorzienin gen voor gehandicapten, vergun ningen voor markt- en standplaat sen, zaken met betrekking tot de winkelsluitingswet. Op donderdag avond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geo pend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken re gelen die de burgerlijke stand b'e- treffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soesterberg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van het gemeente huis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Tele foonnummers. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: -11 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan ce). - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beantwoor de brieven, of het niet nakomen van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grofvuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1997 Behandeling begroting in gemeen teraad: maandag 20 oktober, 19.00 uur woensdag 22 oktober, 14.00 uur, eventueel voort te zetten op donderdag 23 oktober om 19.30 (maandelijkse raadsvergadering) maandag 3 november, commissie algemene bestuurszaken dinsdag 4 november, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 5 november, commissie milieu en openbare werken donderdag 6 november, commis sie financiën donderdag 20 november, raads vergadering Alle vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders vermeld. noodzakelijk om te verhuizen als het bedrijf eenmaal groeit. Door het aan brengen van een tussenvloer, kan men boven bijvoorbeeld kantoor of magazijn onderbrengen en beneden de bedrijfsruimte houden. De stichtingsprijzen variëren van 142.500 tot 357.500 gulden (excl. b.t.w.), afhankelijk van de grootte van de unit en de afwerking. De huurprijs bedraagt 125 gulden per vierkante meter per jaar. In tegenstel ling tot het vorige ambachtsverzamel gebouw heeft de gemeente nu geen bijdrage als huurgewenning beschik baar gesteld. Wel is ook voor dit ge bouw subsidie bij de provincie aange vraagd. "De provincie heeft tot nu toe altijd een bijdrage verstrekt om daarmee de werkgelegenheid te sti muleren, dus we verwachten ook nu een toezegging van subsidie. Dit be drag wordt van de stichtingskosten afgetrokken en komt dus direct ten goede aan huurders of kopers", aldus de heer Hulsbergen. Al zeven weg Er zijn nu nog drie units beschik baar, want er zijn er inmiddels al ze ven uitgegeven. Ook aan bedrijven die, omdat ze willen kopen of meer ruimte nodig hebben, uit het tweede ambachtsverzamelgebouw verhuizen naar het nieuwe in Soesterberg. Dit betekent dus dat in het gebouw waar ze eerst zaten, ruimte vrijkomt. In formatie hierover kan men bij de be drijfscontactfunctionaris van de ge meente krijgen. De heer Hulsbergen is te bereiken via telefoonnummer (035)60 93 411. Het is het derde in de gemeente en het tweede ambachtsverzamelgebouw in Soesterberg waarbij de gemeente een stimulerende en coördinerende rol speelt. Er zijn meer van dergelij ke gebouwen in Soest, maar die zijn ontwikkeld door particulier initiatief. Volgens Hulsbergen is er "een enor me behoefte aan bedrijfsverzamelge bouwen. Er zijn veel startende en doorstartende ondernemers die vaak op een kamertje of in een garage thuis beginnen. Als het goed gaat, barsten ze daar op een gegeven mo ment uit hun jasje. Dan willen ze toch de beschikking krijgen over volwaar dige bedrijfsruimte. Die hebben ze dan trouwens vaak ook nodig omdat ze meer activiteiten ontwikkelen dan is toegestaan op de locatie of in/bij de woning waar ze werken". De ervaring heeft volgens Hulsber gen geleerd dat bedrijven die naar een ambachtsverzamelgebouw verhuizen, snel doorgroeien. "Een aantal bedrij ven in het eerste ambachtverzamelge bouw heeft zich qua omzet en ar beidsplaatsen zó ontwikkeld, dat ze daar uit zijn gegroeid. Ze zijn in het stadium gekomen dat ze de ge meente hebben gevraagd een stuk bedrijfsterrein te mogen kopen om een eigen pand neer te zetten. Dat is in een aantal gevallen ook gebeurd. Met andere woorden, bedrijfsverza melgebouwen scheppen een heleboel arbeidsplaatsen. Daarnaast zijn ze een soort kweekvijver voor kansrijke jon ge ondernemers om zich te ontwik kelen. Onder één dak Een ambachtsverzamelgebouw be staat uit een aantal bedrijfsruimten onder één dak waarin verschillende bedrijven zijn gevestigd. De ruimtes variëren in grootte en zijn bestemd voor kleine startende bedrijven. "Je praat eigenlijk over bedrijfsruimte op maat", zegt Hulsbergen. "Het gebouw is in eerste plaats bestemd voor star ters en doorstartende ondernemers. Zij willen en kunnen nog niet te veel financiële risico's nemen, maar willen wel graag een economische bedrijfs ruimte op maat hebben". Bereikbaar In het eerste ambachtsverzamelge bouw in Soest dat in 1984 werd ge vestigd aan de Nieuwegracht, kende men centrale voorzieningen, zoals een receptie en gezamenlijke telefoon. "Eenmansbedrijven zijn vaak onbe reikbaar als ze op karwei zijn. De laatste jaren is dit compleet veran derd. Bijna iedereen heeft nu een mobiele telefoon en een fax. De on dernemer blijft, ook als hij niet op 'de zaak' is, toch bereikbaar. Daar komt bij dat centrale voorzieningen toch zwaar drukken op de woonlasten van de bedrijven. De ervaring heeft de laatste jaren geleerd dat men daar geen behoefte aan heeft, maar veel meer aan produktieruimte waar men kan werken. Alle franje laat men lie ver achterwege, want dat kost geld", aldus Hulsbergen. Wie er allemaal in kan? "In principe proberen we er zoveel mogelijk branches in onder te brengen. Dat kan een laboratorium zijn, een instal latiebedrijf, een kantoor, kortom een vrij brede branche. Er zijn natuurlijk branches die zoveel overlast veroor zaken dat die er niet tussen passen, maar de meeste bedrijven kunnen er wel een plekje vinden". De planning is dat Hoffmann, die zowel bouwer als belegger is, het ge bouw in april 1998 gereed heeft. De gemeente heeft bij de toewijzing van de units een stevige vinger in de pap. Voorop staat dat het gebouw ten goede komt aan bedrijven die geves tigd zijn in de gemeente Soest. Die hebben voorrang. Als die markt is afgeroomd, dan komen ook bedrij ven uit regio voor vestiging in aanmer king, aldus Hulsbergen. Wie belangstelling heeft voor een plaats in het nieuwe ambachtsverza melgebouw en denkt hiervoor in aan merking te komen, kan contact op nemen met bouwbedrijf Hoffmann in Amersfoort, telefoon 033 - 4 550 480, of in Soest met de heer met Hulsbergen. Hij raadt belangstellen den aan zo snel mogelijk te reageren, want de animo is groot. Sinds begin deze maand is het nieu we waarschuwingsstelsel voor de be volking in de provincie Utrecht in ge bruik. Het bestaat in de hele provin cie uit 260 sirenes, waarvan er negen in Soest zijn geplaatst: - Ir. Menkolaan, Slangenbosje; - Koningsweg, parkeerterrein hoc- keyclub/duivenclub De Zwaluw; - Albert Cuyplaan, flatgebouw wo ningbouwvereniging St. Joseph; - Willaertstraat49, parkeerterrein naast cultureel centrum C-drie; - Oude Utrechtseweg, sportzaal De Bunt; - De Beaufortlaan, Soestduinen, bij NS-station; - Sterrenbergweg/Batenburgweg, Soesterberg, parkeerterrein Elma; - Oude Tempellaan, Soesterberg, parkeerterrein nabij Wostok; - Zeisterspoor/Laan Blussé van Oud Alblas, Soesterberg. De bevolking heeft het nieuwe alar meringssignaal op maandag 6 okto ber voor het eerst kunnen horen. De bedoeling van het nieuwe systeem is de mensen te waarschuwen voor eventuele gevaarlijke gevolgen van rampen en andere calamiteiten. Het vervangt het oude sirenestelsel van de vroegere BB, de Bescherming Bur gerbevolking. Het nieuwe signaal klinkt heel anders dat het oude 'BB- signaal'. Voordelen van het nieuwe systeem zijn dat de sirenes afzonder lijk in werking kunnen worden ge steld en dat na mei 1998 het voor ie dereen hoorbaar testen van de sire nes op de eerste maandag van de maand niet meer elke maand nodig is. In de proefperiode tot mei volgend jaar zal onder meer de regionale brandweer Eemland het nieuwe sys teem testen. Tot die tijd is op elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur het nieuwe sirenegeluid nog te horen. Het gaat om de maanda- 3 november 1997; 1 december 1997; 5 januari 1998; 2 februari 1998; 2 maart 1998. De proefperiode van zes maanden is nodig om iedereen vertrouwd te ma ken met het nieuwe geluid en om de deugdelijkheid van het systeem te be proeven. Na de proefperiode is het alarm nog hooguit twee keer per jaar voor de bevolking te horen. De ge meente maakt bijtijds de tijdstippen van deze zogenaamde 'luide proef- alarmen' bekend. Het nieuwe stelsel is aangelegd omdat het oude BB-net technisch verouderd was. Bovendien kan de regionale brandweer het veel gerichter aanstu ren dan voorheen. De bevolking kan voortaan desgewenst per wijk gewaar schuwd worden. Bovendien is het nieuwe systeem krachtiger. Luisterproeven Tijdens de proefperiode tot mei 1998 worden 'luisterproeven' gehouden. Met behulp van die proeven wil men vaststellen op welke plaatsen de sire nes noodzakelijk is. De gemeentelijk ambtenaar rampenbestrijding heeft een aantal inwoners verzocht de ko mende maanden 'luistervink' te spe len. Dit houdt in dat zij tot mei vol gend jaar op de eerste maandag van de maand om 12.00 uur luisteren of zij bij hen in de straat de sirene ho ren. Het loeien van de sirenes geldt als een waarschuwing voor de mensen die zich buitenshuis bevinden. Na het signaal moeten zij onmiddellijk naar binnen gaan en naar de radio of te levisie luisteren. Zowel Radio M (fre quentie 100.1 FM) als de lokale om roep Radio Soest (uitzending op ka bel 107.9 en ether 105.9) zullen de gewaarschuwde bevolking van infor matie voorzien. Verder heeft de bur gemeester onder bepaalde omstan digheden het recht om 'in te breken' in de uitzendingen van Radio M en Radio Soest. In mei 1998 worden in de gehele provincie Utrecht huis-aan-huis de brochure en de sticker bezorgd met informatie over wat men moet doen 'als de sirene gaat. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 29 oktober aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Op 't Hoogt: Uniek. Vorstelijk. Royaal. Kop in de Soester Courant: 'Bloem schikken bij Vrouwengilde op WOENSADG15 oktober'. - Prima, nu nog het letterschikken. Prinsen: Soest zit goed in z'n jazzje. Kop in de Amersfoortse Courant: 'Depressiviteit steeds groter pro bleem ouderen'. - Natuurlijk, daar is het immers herfst voor. Telefoneren via het elektriciteits net: schokkend. En in de rubriek dierenleed: 1. Vermist: Cyperse gevlekte poes, witte voetjes en bef, korf geleden ernstig ongeluk gehad, loopt waar schijnlijk tussen Ferd. Huycldaan en Soesterbergsestraat. - Nog op zoek naar de dader? 2. Gevonden: Soort dwergpapegaai, groen, rode snavel, geringd, Speen kruidstraat, Soest. Ook te beluiste ren op Radio Soest. - Kannie mooi vertellen waar hij woont. NS in Soestduinen: Niet Stoppen. Bierdieven bij Hees: zeker om hun kelen te snieren. Deel van trapveld wijkt voor auto's - Trapauto's, wellicht? Omleiden 0111 niet te lijden. Overvaller voor onderzoek naar Pieter Baancentrum. - Valt daar dan ook wat te halen? Op 't Hoogt weer hoog en droog. Voorlichting over suikerziekte. - Hopelijk geen zoethoudertje. BAM, zwembad valt in het water. Witte over Gemar: geen gemaar. Was dat werk aan de weg maar weg. Soest 50 jaar geleden: Immer(doop)zeel gelicht. Was De Soester zo'n paard dat de Haver verdiende? Dump van reclamefolders aan de Veldweg: alleen de dader ligt niet op het kerkhof. Is een kleine tegenvaller voor de be- groting een meevaller?

Soester Courant | 1997 | | pagina 33