RADIO LATIE Soest :s pagina's-V orging .V. len te/7 Uur'! lartij :te de >ep iSt ibileum. N JNICATIE HONING SWERK Soest >02 62 16 'Vrienden van Radio Soest' Op locatie in Soest Radio Soest in beeld... Sponsoring 25 jciof Vacatures. De kracht van adverteren... Daverende dingen dezer dagen 1 01 67 Rob Joustra: "Radio Soest is 'n vas te waarde geworden (Een langlopende actie) Alle leden en medewerkers van Radio Soest en in veel gevallen ook hun fa milie en vrienden, menig luisteraar en een groot aantal 'overigen' zijn vrien den van Radio Soest. Ze geven veel van hun vrije tijd en energie, hun aan dacht en wat al niet meer aan de lo kale radio van Soest en Soesterberg. Voor iedere geïnteresseerde bestaat nu de mogelijkheid zich officieel als 'Vriend van Radio Soest' bij ons te melden: één telefoontje, briefje of de antwoordstrook (zie elders in deze krant) is genoeg om ons in beweging te zetten. De actie is nog nieuw en vraagt de nodige uitbouw, maar zij is erop ge richt om zoveel mogelijk mensen te motiveren en te mobiliseren om de eigen Soester(bergse) lokale radio daadwerkelijk te ondersteunen, waar mogelijk de bekendheid te vergroten (stickers met de frequenties etc. zijn in de studio aanwezig of op aanvraag te ontvangen) en te versterken: een ech te vriend heeft wat voor de ander over. En die vriendschap is vooral nu nodig met het wegvallen van de ge meentelijke subsidie (ingaande 1 ja nuari 1998) en de duik in het recla metijdperk. Bouw mee aan een ster ke lokale omroep! Mocht u Radio Soest willen steunen, maar een periodieke vriendschapsbij- drage een te grote stap vinden, dan kunt u uiteraard ook een gift overma ken. U kunt dit doen naar Postbank rekening nr. 2849900 t.n.v. penning meester Radio Soest te Soest. Zowel bestaande leden en medewer kers bij de omroep maar ook vrien den, kennissen, luisteraars, bedrijven enz. kunnen aan de actie deelnemen. Bestaande donateurs zijn automa tisch 'Vriend van Radio Soest' gewor den. aatfsdio Soest is bij verschillende evene- D^ ^ten en gebeurtenissen aanwezig, jrters, met microfoons en kabels tiangen, struinen rond op de Gilde- léesten, de Oude Ambachtenmarkt, Koninginnedag, sportevenementen enz. en klampen toeschouwers, deel nemers aan voor een praatje. Ergens in de buurt bevindt zich wel een tech nische ruimte waar andere medewer kers van Radio Soest de inkomende geluiden netjes begeleiden naar de studio op het Raadhuisplein van waaruit - gemixt met muziek - de re portage naar de zender gaat en bij de luisteraar in de huiskamer of auto komt. Vaak hoor je - ondanks de vertrouwd heid met de media - mensen zeggen: "Ben ik nou écht op de radio?!" Het is en blijft een beetje eng-spannend. Radio Soest wil graag meer 'buiten' werken, zichtbaar voor u. Daar heb ben we natuurlijk wel de nodige menskracht voor nodig, de appara tuur enz. Lijkt het u wat, zoiets - en andere radiodingen - te doen? Bel dan zesnulnegendrieachtvijfeen in Soest! (Rapport van een luisteronderzoek) In augustus 1994 werd een officieel rapport afgerond van een representa tief luisteronderzoek naar bekend heid, bereik en waardering van Radio Soest. Dit onderzoek is in opdracht van Radio Soest uitgevoerd door de Wetenschapswinkel van de faculteit der Sociale Wetenschappen aan de universiteit van Utrecht. Hoewel in tussen driejaar oud geven de uitkom sten van het rapport toch aardig de plaats weer van Radio Soest binnen het "Soesterse". De belangrijkste conclusies van het onderzoek van '94 zijn destijds in de plaatselijke media verschenen. Zo bleek dat Radio Soest een 'stevig draagvlak' heeft onder de inwoners van Soest en Soesterberg en dat het luisterbereik 'zeer bevredigend' is. De naamsbekendheid werd door de on derzoekster, mevrouw C. Jonker, 'hoog' genoemd in vergelijking met andere lokale omroepen. Alle om standigheden in aanmerking genomen en vergeleken met lokale omroepen in andere gemeenten met vergelijkbare grootte komt het aantal luisteraars van Radio Soest 'niet slecht' uit de bus. De programma's worden 'posi tief' gewaardeerd. Enkele cijfers (als u uitgaat van een luisterbereik van Radio Soest van 47.000 inwoners anno 1997 kunt u bij onderstaande percentages de aantal len luisteraars berekenen): De naamsbekendheid van de loka le radio, Radio Soest, is 88% (5% hoger dan in andere vergelijkbare ge meenten). *80% Van de bevolking staat achter de lokale zender, anders gezegd: men vindt het goed dat er lokale omroep is. 38% Luistert wel eens ('totaalbe- reik'). 46% Luistert elke week ('weekbe- reik' - een of meerdere keren per week). 23% Luistert elke dag ('dagbereik' - een of meerdere keren per dag). Doordeweeks wordt er door de luis teraars gemiddeld 2,5 uur naar Radio Soest geluisterd (in het weekeinde iets lager, 1 uur en 5 minuten). 80% Van de luisteraars is over het algemeen tevreden over de program ma's; 73% vindt dat er een 'goede mix' van programma's wordt uitge zonden. De speciaal genoemde pro gramma-categorieën 'actualiteiten en informatieve prograftima'S' x(53%),\ 'lokale programma's' (41%) en 'mu ziek' (73%) werden 'goed' of 'zeer goed' gevonden (de geven aan waar men vooral naar luistert). Van de luisteraars is 53% vrouw en 47% man. Het luisterpubliek bestaat vooral uit mensen die niet buitenshuis wérken. Het aantal trouwe luisteraars 'loont de moeite'. Wie geïnteresseerd is in meer infor matie over dit onderzoek kan desge vraagd het complete rapport via Ra dio Soest ter inzage ontvangen. Het rapport is onder ISBN nummer 90- 72530-51-9 uitgegeven door de We tenschapswinkel Sociale Wetenschap pen te Utrecht. Wat is sponsoring? Een bedrijf betaalt een bepaald be drag per vastgestelde periode voor een eventueel door dat bedrijf zelf uitgekozen programma. Hiermee wordt dat programma, en daarmee Radio Soest natuurlijk, financieel on dersteund. Aan het begin van een gesponsord programma wordt in een spotje van enkele seconden de naam en hoeda nigheid (zonder verdere poespas) ge noemd van het bedrijf dat dat bepaal de programma financieel ondersteunt. Het gaat dan ongeveer zo: "Dit pro gramma wordt u aangeboden door fir ma De Lange, vleeswarenfabriek te Soest", waarna het programma begint. Dit spotje wordt aan het eind van het programma nog een keer herhaald. Hebt u interesse dan kunt u bellen met Radio Soest, tel. 6093851, en vragen naar Gerda Alders. In een organisatie met voornamelijk vrijwilligers is een regelmatig verloop. Er zijn medewerkers die jaar in jaar uit meedraaien, maar ook die - om wat voor reden dan ook - na (te) kor te tijd afhaken. Continuïteit en kwaliteit zijn twee erg belangrijke begrippen in het wereldje van Radio Soest. Radio Soest heeft regelmatig behoef te aan nieuwe medewerkers; daar is geen speciale advertentie voor nodig. Wel is het beleid van het bestuur er in toenemende mate op gericht (en dat moet in het licht van de toekomst!) om louter hobbyisme en 'egotrippen' (is dat al weer een oud woord?) tegen te gaan. Het is niet goed voor een team-afhankelijke organisatie als Ra dio Soest als medewerkers van het ene moment op het andere moment stoppen omdat ze geen zin meer heb ben. Wat RS nodig heeft zijn enthou siaste mensen die ervoor kiezen om deel uit te maken van een omroepor ganisatie, die beseffen dat alle rader tjes daarin goed in elkaar moeten grij pen om een goed product af te leve ren en die dat doen met de nodige volharding en verantwoordelijkheids gevoel. Om dat laatste samen te laten gaan met het plezier dat je hebt in radiomaken, dat is een kunst die je bij Radio Soest kunt leren. Echter niet in twee maanden... Henk v. Bremen: "Alles uit de kast" van Radio Soest, (ook als het regent!). Graag willen wij dat mensen die zich bij ons melden minimaal een seizoen met ons mee zullen draaien. Uiteraard krijg je eerst alle kans om te verken nen, maar als je eenmaal van start gaat, ga er dan voor... Wat heeft RS zoal nodig aan mede werkers? We noemen enkele taken/ functies: technici, zowel voor de pro gramma's als voor de overige techni sche zaken, presentatoren, redacteurs, computeraars etc. etc. Heb je een hobby? Misschien is er een program ma op jouw interesse-terrein dat je kunt meehelpen verder uitbouwen. De tijd die het kost en wanneer? Hangt af van wat je doet en hoeveel tijd je beschikbaar hebt. Een paar uurtjes in de week (of maand - net naar je je hebt verbonden) om een programma voor te bereiden en op te nemen bijvoorbeeld, inspringen als een collega uitvalt..., enz. Enthousiastelingen, al of niet met lood in de schoenen (wat overigens nergens voor nodig is), kunnen con tact opnemen met de studio of bellen met Gerda Alders, bestuurslid Pro gramma- en Medewerkerszaken. Tel. studio: (035)6093851, Gerda: 6018253. Zes jaar geleden werd het door Har- ry van der Pol (oud-secretaris van Radio Soest) al voorspeld: "Reclame op Radio Soest komt er, zeker we ten!" En hij heeft gelijk gehad. Na een paar jaar van semi-reclame (sponso ring van programma's door bedrijven) is het eindelijk zover: Vanaf 1 januari 1998 kunt u adverte ren op Radio Soest! Voor adverteren gelden een aantal gouden regels: 1) Herkenning van de boodschap door steeds te herhalen 2) Houd de boodschap simpel en be perk het aantal items per boodschap 3) Probeer op te vallen tussen alle andere boodschappen 4) Zorg voor een goede spreiding en media-mix. Naast alle advertentiemogelijkheden beschikt u vanaf 1 januari dus over een uitstekende mogelijkheid om uw advertentiebereik uit te breiden met radiocommercials. Zoals gezegd schuilt de kracht van adverteren in het herhalen van de boodschap en dat is zeker van toepassing bij radioreclame. U kunt hierbij denken aan speciale weekendaanbiedingen waarbij de commercial bijvoorbeeld ieder uur, twee dagen voorafgaand aan het weekend, te horen is. De consument weet dan-wat de aanbieding is, wan neer hij het kan halen en tegen wel ke prijs. Alles is mogelijk met radioreclame: speciale campagnes (verkoopacties), image commercials (voor meer naamsbekendheid), direct response commercials (de consument kan di rect reageren) enz. Waarom op lokale radio adverteren? Wekelijks wordt de consument met meer dan 4000(!) reclameboodschap pen geconfronteerd. Denk aan lande lijke radio en TV, kranten, bushokjes, folders, flyers enz. Inmiddels is uit cij fers duidelijk geworden dat het luis teraandeel van lokale radio sterk stij gende is en de consument liever naar een gevarieerd programma-aanbod vanuit zijn eigen stad/dorp luistert dan naar de - vaak - eenheidsformu le van de programma's op de lande lijke zenders. Daarom is adverteren op lokale radio een "hot item" geworden. De betrok kenheid van de consument bij de ei gen lokale omroep is groter en de res ponse is groter. Kortom: uw reclame gulden is beter besteed. Tenslotte nog enkele recente cijfers (zie ook elders de artikelen over luis teronderzoeken m.b.t. lokale omroep en Radio Soest - red.): Radio Soest heeft een luisterbereik van 47.000 luisteraars op de kabel en in de ether, met een gemiddelde luisterdichtheid van 13%. De best beluisterde uren zijn tussen 9.00 en 16.00 uur waarin Radio Soest veelal live uitzendt en actualiteiten-, muziek- en informatie ve programma's elkaar afwisselen. Een uitstekende en veel beluisterde mix, zo blijkt uit de reacties van onze luisteraars. (Bron: Intomart/CLO, maart/april 1997) Interesse na het lezen van boven staande? Radio Soest biedt nu een uitstekende mogelijkheid om tot de ideale media-mix te komen in uw ad vertentiebeleid. Neem gerust contact met ons op. Als u uw naam en tele foonnummer doorgeeft en erbij zegt dat het om reclame gaat neemt onder getekende contact met u op. Hij zal u graag verder informeren en het spe ciale introductie-aanbod bekend ma ken. U kunt overigens ook gebruik maken van de antwoordstrook in deze krant. Adverteren op Radio Soest... Samen sterker! Jan Lagerwey Opname technici: "Jaap Pastijn (r.) en Arvid de Vries. (vrij naar Ton van Tast) Antoon van den Dijssel en onderge tekende bereden in onze reeks uitzen dingen onder de titel "Soest Oud en Nieuw" enige stokpaardjes, waaron der: -De Kerkebuurt en de Lange Brink- weg, alwaar wij onze jeugd hebben doorgebracht en waarvan wij derhal ve bijna 'alles' menen te weten... -Het fraaie beeldhouwwerk 'De Pols stokspringers' van plaatsgenoot Otto Schouten, dat de Gemeente Soest door een andere overheid destijds was geschonken en dat later in het indus triegebied door vandalisme werd ver nield en na enige omzwervingen en de nodige restauratie werd toegedacht aan Atletiekvereniging Pijnenburg. -De zoektocht naar het zogenaamde Ereboek waarin de namen staan ver meld van Soester militairen die tijdens de politionele acties onder leiding van Generaal Spoor dienst hadden ge daan in Nederlands Oost-Indië. Het boek kwam na een tijdelijk ver blijf in Amersfoort weer terecht en verschafte ons veel stof tot spreken. -Het doen van oproepen voor 'bevrij- dingsmuziek' van Jan Bartelsman, bekend schilder/tekenaar/koorlei der/ componist te Soest ten behoeve van zijn zoon Pim die in Florida (USA) de hobo bespeelde in een groot symfonie-orkest. Deze speurtocht kon worden be kroond met het vinden van allerlei partituren, die tenslotte ter gelegen heid van ons 50-jarige bevrijdingsju bileum aldaar ten gehore werden ge bracht. -Het overlijden van bekende en mar kante plaatsgenoten zoals: musicus Hans Kraal cabaretier Benny Vreden fotograaf Piet Huizinga inspecteur Henk Scholtmeyer ouderman Wim Schimmel en anderen. Zij hebben hun steentje bijgedragen aan het beleven, behouden en behe ren van de 'Soester Cultuur'. Piet Ekel Presentator Noot van de redactie: Anton van den Dijssel en Piet Ekel stoppen per 1 ja nuari 1998 na vele jaren met de pre sentatie van 'Soest Oud en Nieuw'. Misschien zijn er lezers van deze krant die de fakkel willen overnemen? Graag uw - liefst snelle maar uiter aard vrijblijvende - reactie naar Radio Soest, tel. 6036851. COLOFON RADIO SOEST Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, (3762 AV) Soest Postbus 3062, 3760 DB Soest (035) 609 3851 of 609 3852 (035) 609 3860 284.99.00 t.n.v. penningmeester Radio Soest te Soest Rabobank Soest, rek.nr. 35.99.36.830 Inschrijving KvK Nr. V506.504 te Amersfoort Frequenties Kabel: FM 107.9 (stereo) - Ether: FM 105.9 (De kabelfrequentie 90.9 (mono) is op 15-04-1997 komen te vervallen) Locatie Postadres Telefoon Fax: Postgiro Bankrelatie

Soester Courant | 1997 | | pagina 39