100 149 >95 100 Dekker 'matchwinner' op Bosstraat-West Soest schuift al aan bij kopgroep Stam/SoVoCo opent geschiedenisboek "Als je de marathon uitloopt, ben je een held" atje :ulaas Hing 99.- 89.- 119.- 10* VVZ'49 lijkt weer op de juiste weg SEC-zaterdag maakt pas op de plaats IX Volleybalclinic Oranje [atletiek Onzekerheid bij Gerrie den Oude door blessure paginaTr WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 &- sief ELKE METER GRATIS SOESTER COURANT PAGINA 17 Waarschuwingen aan adres van SEC tegen dovemansoren gezegd VOETBAL zondag YFC geen partij voor Soesters: 1-4 VOETBAL ZATERDAG TAFELTENNIS Shot heeft niets te vrezen van Never Despair Eenvoudige zege op De Meern valt laag uit: 1-2 VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag VOLLEYBAL Ook mannenteam van Stam/SoVoCo een ronde verder Twee damesteams bij laatste 32 in nationaal bekertoernooi VOLLEYBAL Op 19 november in Beukendal Soesters lopen zondag klassieke afstand in de 'Big Apple' geprijsde vloeren iSjj andere. Overal i alle mogelijke 2 nu at meer dan grootte van m\ erbij je thuis uit na-mensen heel rV 1 terzijde. En met Want nogmaals, cij! idig clipsysteem, ehard. MODELLEN! m. iten n. iten iige, blauw, geel, groen, blauw en ïur naar wens... >lokpatronen of motieven. dam 'Dekker matchwinner op de Bos straat-West'. Dat zit wel goed, zou je denken als Seccer. Maar niets is minder waar. Spits Guy Dekker is al enkele jaren weg en Brian Dekker, die zondag het enige doelpunt maakte, speelt toevallig voor Maarssen dat ten koste van SEC de eerste punten binnensleepte. SEC-Maarssen was zo'n wedstrijd, waarbij je verlangt naar je 'zapper', zo dat je kunt overschakelen en desnoods stopt bij de Vijf Uur Show, Catherine Keyl, het relaas van een agent die zojuist op de A2 een zwaan van een wisse dood heeft gered, een irritante reclamespot over een wasmiddel of een onbegrijpe lijke klaagzang op MBC. SEC-Maars sen was slechter, saaier en storender. Dat was Maarssen, vorig seizoen even als SEC kampioen geworden, niet aan te rekenen. De bezoekers waren maar op één ding uit: achterin de 'nul' hou den en na zes mislukte pogingen einde lijk eens een puntje pakken. Het uitgangspunt van SEC lag 180 gra den gedraaid. Zou het vijf-, zes-, zeven of misschien wel acht-nul worden, was de voorafgaande week een veelgestelde vraag geweest. Maarssen, dat recentelijk met 8-0 klop had gehad en een week voor het bezoek aan Soest met 11-0 was afgedroogd, zou een simpele klus zijn voor SEC dat zich wist gesterkt door een serie van drie overwinningen. Onderschatting Daarom had Gert-Jan Timmer, die ge tuige was geweest van de 11-0-neder- laag van Maarssen, voortdurend ge waarschuwd voor onderschatting. Tever- Cees Dorrestein mocht zondag in de basisformatie starten, maar kwam er tegen het hardwerkende Maarssen niet aan te pas. De gasten wonnen verdiend met 0-1, Foto: Aldo Allessie waardoor ze de eerste drie punten pakten. geefs, zo bleek in de armetierige con frontatie op de Bosstraat-West. Het kwam wis en waarachtig niet alleen doordat Zeki Kurt geblesseerd in de dug-out zat, dat SEC zo zwak presteer de. Het viel ook niet af te schuiven op de lichte blessure van Peter van den Berg die toch maar was gestart, maar zich in de 65e minuut alsnog door Kurt liet vervangen. SEC kon eenvoudigweg de bezieling niet opbrengen om er iets van te maken. "Ze dachten zeker dat ze onoverwinne lijk waren geworden. Qua voetballend vermogen hebben wij meer in huis dan Maarssen, maar daarmee alleen red ie het niet in de derde klasse," merkte Timmer op. Waarschuwingen Zijn waarschuwingen waren tegen dove mansoren gezegd. En het was onbegrij pelijk dat Cees Dorrestein zo pover voor de dag kwam, terwijl hij vanwege de kwetsuur van Kurt (opgelopen in de oefenwedstrijd tegen zijn oude maatjes van Greenstars) mocht beginnen. Tim mer: "Hij is de twaalfde man. Dan ver wacht je dat hij als basisspeler met vuur speelt, maar hij was veel te laconiek." De gehele ploeg faalde tegen Maarssen. In de eerste helft was Ramon Heijnen nog tweemaal dichtbij een doelpunt, maar Maarssen kreeg de meeste kansen, vooral na de pauze. Bijna aandoenlijk was de wijze waarop de gasten hun 'in gestudeerde' vrije trappen voor het doel van Wessel Sennef uitprobeerden. Slechts eenmaal ging alles bijna volgens plan en stuiterde de bal via de vuist van Sennef en de onderkant van de lat weer het veld in. Het was een van de waar schuwingen die Maarssen, naar goed voorbeeld van Timmer, uitdeelde. Maar SEC luisterde weer niet. Ook niet toen Brian Dekker in de 69e en de zeventig ste minuut bijna scoorde. De spits van Maarssen profiteerde in de 73e minuut wel toen Luits Houkes te zacht terug speelde op Sennef (0-1) en werd overi gens meteen ingewisseld voor een ver dedigende middenvelder. Zonder noemenswaardige problemen bleef Maarssen in het resterende kwar tier overeind. De frustratie bij SEC werd het best in beeld gebracht door Mark Boetekees en Dennis Brons die werden bekeurd wegens praten en toen SEC de bal niet teruggaf na een blessurebehan deling bij Maarssen. "We staan weer met beide benen op de grond," stelde Gert- Jan Timmer terecht vast na afloop. Hoewel het wisselvallige WZ'49 zich eigenlijk nooit in een hokje of vakje laat plaatsen, lijkt het erop alsof de voetbalploeg terug is van weggeweest. Na een slechte periode waarin tweemaal werd verloren van technisch mindere elftallen, boekte de formatie de tweede achtereen volgende overwinning. IJFC moest het op eigen veld ontgelden tegen WZ'49 dat volgens de getuigen bij tijd en wijle 'oogstrelend' voetbal speelde. De aanvallend ingestelde Soes ters gaven maar drie kansen weg, waar van IJFC er eentje benutte. Dat was in de blessuretijd, toen de stand al 0-4 in het voordeel van WZ'49 was. De ver dediging van de Soesters liet een goede indruk achter en ook dat moet Henk van Asch goed hebben gedaan. Op de openingsfase na domineerde VVZ'49 de gehele wedstrijd. IJFC hield het veld groot en speelde de gasten daarmee in de kaart. Op het midden veld en in de aanvalslinie kon WZ'49 zich naar hartelust uitleven en dat resul teerde in een groot aantal kansen. Na 21 minuten was de wederom goed spelen de Gerard Becker doeltreffend toen hij een voorzet van Jordi Brouwer met zijn hoofd verzilverde. Vier minuten later was het weer raak. Ruben de Goede stuurde Becker de diepte in, die met zijn voorzet Marcel van Essen bereikte. Diens kopbal werd niet omgezet in een doelpunt, maar in de rebound was Gijs Schaap met een schuiver wel trefzeker, zodat WZ'49 met een comfortabele 0- 2-zege ging rusten. Ook in de tweede helft was WZ'49 veel beter dan IJFC en reeg het de ene na de andere kans aan elkaar. Marcel van Essen maakte in de 55e minuut zijn achtste seizoenstreffer door de doelman simpel te omspelen: 0-3. De vierde tref fer werd verzorgd door Hidde Reitsma die een voorzet van Becker afrondde en zaterdagmiddag met zijn techniek de smaakmaker was. Dat IJFC in de slot fase tegenscoorde, deerde waarschijnlijk alleen Mare Brouwer. De strijd in de derde klasse wordt met de week spannender. Het verschil tus sen lijstaanvoerder Vianen en de num mer negen bedraagt slechts vijf punten. WZ'49 bezet de vijfde plek met een achterstand van vier punten op Vianen. Never Despair is, gezien de trooste loze stand op de ranglijst, niet een tegenstander die ontzag inboezemt. Shot had dan ook niets te vrezen in Den Bosch, waar met 1-9 werd ge wonnen. Het enige verliespunt van de Soester club kwam voor rekening van Rene van Daselaar die in zijn derde partij vier match-points in de tweede game onbe nut liet en alsnog verloor. Aksel van Alteren had tegen al zijn te genstanders niet meer dan twee games nodig, terwijl Arjan Hoogeveen kenne lijk startproblemen had en in de eerste en tweede partij drie games gebruikte. Met doelpunten vlak voor en kort na de rust heeft Soest zijn derde overwinning binnengesleept. De blauwwitten kwamen in en tegen De Meern niet of nauwelijks in ge vaar, al redden de gastheren in de voorlaatste minuut de eer: 1-2. Door het positieve resultaat en omdat de hooggerangschikte concurrenten punten verspeelden, staat Soest op slechts twee punten achterstand van koploper CDW dat komende zondag op de Bosstraat-Oost wordt ontvangen. Er kan dus gesproken worden van een heu se topper. Met een ranglijst, waarop de clubs elkaar weinig toegeven, zal dat dit seizoen nog wel vaker het geval zijn. De verdiende zege op De Meern had best hoger kunnen uitvallen, maar de ploeg van Peter Visee sprong wat slor dig om met de kansen die het kreeg. Het begon al in de tweede minuut met een schot van Michel Vlaswinkel (zijnet) en een hakje van Aijan Grapendaal (reflex keeper Ron Heemskerk) in de vijfde minuut. Daarna volgde nog een kansje voor Vlaswinkel, terwijl de uitstekend Jeroen van Veenendaal: eerste compe titietreffer. spelende Martijn Stalenhoef de bal net over het doel kopte. Jeroen van Veenendaal, die vorig sei zoen topscorer werd, maar in de voor gaande zes competitieduels nog niet tot scoren was gekomen, deed het daarom in de 39e minuut voor. Hij controleer de een voorzet van Jeroen Dorresteijn en schoot van afstand hoog in. Pas daar na moest Michael van Ee, de sluitpost van Soest voor het eerst echt in actie komen. Nog voordat de rust aanbrak, zag Andre Hufman geel na het zoveel ste duel met zijn bewaker Paul Schou ten. Algauw na de hervatting kreeg Soest nog meer lucht. Vlaswinkel brak door op rechts en schoot hard in. Heemskerk keerde de bal, maar kreeg 'em niet on der controle, Vlaswinkel wel: 0-2. De Meem moest daarom wel nadrukke lijker naar voren gaan, maar speelde te gehaast en leek bij de schoten op doel zijn gedachten mee te hebben bij het snoeien van bomen. Ook Soest zocht het veel te hoog. Achtereenvolgens Huf man, Vlaswinkel en Van Veenendaal omspeelden Heemskerk, maar schoten de bal vervolgens over. In het laatste half uur gebeurde er niet meer zoveel, behalve dat Grapendaal werd vervangen door Nico van Woer- kom en Martijn de Jonge Vlaswinkel kwam aflossen. Een minuut voor tijd werd de aandacht van het publiek weer getrokken. De Meern, dat in het laatste kwartier tien vrije trappen kreeg, mikte de bal in de kruising en daar had Van Ee geen ant woord op. De laatste kans van de wed strijd was voor De Jonge, maar zijn goe de actie werd gevolgd door een prima redding van Heemskerk. SEC-zaterdag heeft een pas op de plaats moeten maken door de 1-2- nederlaag tegen De Glind. OSM'75, verantwoordelijk voor het eerste verlies van de groenwitten, liep drie punten uit en De Glind streefde de Soesters voorbij. Het was de eerste keer dat SEC onder leiding van Paul Muller verloor. De op volger van Hendrik-Jan de Boer vond dat de scheidsrechter teveel acties van de gasten met de mantel der liefde be dekte. De anti-climax daarin was het moment waarop Guido Versteeg bijna letterlijk het ziekenhuis werd ingetrapt. Versteeg was de gevaarlijke man bij SEC. Hij raakte na een kwartier de lat en scoorde later wel al keuirde de scheidsrechter het doelpunt af, omdat Versteeg de doelman zou hebben gehin derd. Versteeg haalde zijn gram in de 35e mi nuut. De Glind had net de score geo pend, maar hij maakte er 1-1 van. Even later werd hij, toen hij een voorzet gaf, getorpedeerd, zodat hij zich in het zie kenhuis aan zijn enkel moest laten on derzoeken. De overtreding was niet eens bestraft, al zou de boosdoener het ein de niet halen, omdat hij tweemaal een gele kaart kreeg. Versteeg maakte de tweede helft niet mee en kon er dus niets aan doen dat De Glind vijf minuten na de rust op 1- 2 kwam. Zijn vervanger was Peter van Denderen. SEC speelde te rommelig om de achterstand weg te werken, maar drong wel aan. De Glind beperkte zich tot counteren, maar werd daarbij wel gevaarlijk. Ed Dikker voorkwam dat de 'marge werd vergroot. In de schaduw van de dames kwam ook het herenteam verder. Dat speelt om de districtsbeker en rekende in de eerste ronde af met Pugna uit Lely stad. De tegenstander was even be kend als gevaarlijk en werd met 0-3 uitgeschakeld. Omdat Stam/SoVoCo te gemakke lijk aan het duel begon en geen ser- vicedruk ontwikkelde, verliep de eer ste set moeizaam. Via 10-14 en 14-14 werd het 14-16 voor de Soesters die daarna door goede opslagbeurten van onder anderen Adso de Jong en Jurrian van Slooten via 8-15 en 10- 15 de volgende ronde binnenwandel den. Coach Ali Moghadassian ge bruikte het duel verder om De Jong en Jan Visser wedstrijdritme te laten opdoen. Beiden Waren een poosje weggeweest wegens vakantie. In de laatste week van november wordt de tweede bekerronde afgewerkt. Stam/SoVoCo heeft geschiedenis geschreven in het nationaal beker toernooi. Met twee damesteams is de volleybalclub vertegenwoordigd bij de laatste 32 ploegen van ons land. Landelijk gezien vormt Stam/ SoVoCo geen uitzondering, maar voor de vereniging is het uniek. Te meer daar het eerste damesteam de honneurs laat waarnemen door het tweede team, terwijl dames 3 als dis trictbekerhouder van Eemland zich een onoverwinnelijke status heeft aangeme ten in de landelijke strijd om de bokaal die recht geeft op Europees volleybal. Het zit er niet in dat Stam/SoVoCo vol gend jaar in plaats van Gala/OS 2, Vol- lkei of VTC Woerden ineens Foppape- dretti Bergamo, CSKA Moscow óf Le- vski Siconco Sofia in De Bunt ontvangt. Net zo min als dat de volleybalsters voor hun uitwedstrijd niet naar Leusden, Hoevelaken of Amstelveen rijden, maar het vliegtuig zullen pakken naar Athe ne, Riga of Albaceta. Maar toch, de sjeu zit er in bij de club. Eenvoudig Stam/SoVoCo 2 - dat geen voorronde hoefde te spelen en in de eerste ronde was vrijgeloot - bereikte vorige week woensdag al de derde ronde door een voudig met 3-0 te winnen van US (met Simone van Dijk die vorig jaar achter Erna Boonzaayer tweede spelverdeel- ster was van Stam/SoVoCo 1) dat in de tweede divisie ook tegenstander zal zijn van de Soesters. Om de setstanden van 15-6, 15-11 en 15-2 te realiseren had Stam/SoVoCo 2 precies een uur nodig. In het tweede team speelt onder ande ren spelverdeelster Marianne Goebertus die vijf jaar lang met het eerste in de eerste divisie uitkwam. Stam/SoVoCo 3 telt een veelvoud aan voormalige hoofdmacht-leden, onder wie Judith Meerding, Irene Koelewijn en Petra Hendrikse. Na de gemakkelijke bekerwinst op Nivo (3-0) en de stunt tegen eerstedivisionist Gemini (3-2) waren zij donderdagavond ook van de partij in Odijk, waar de ge lijknamige opponent met 1-3 werd geë limineerd. Ómdat een aantal andere speelsters ontbrak, moest worden afge weken van de vertrouwde opstelling. Niet dat, maar nonchalance was de oor zaak van het verlies in de derde set. Voor de rest ging het van een leien dak je: (6-15, 7-15,16-14, 4-15). Stam/SoVoCo is ingedeeld in groep II, waar in de vierde ronde de eredivisie- ploegen Arke/Pollux, Martinus en Piet Zoomers/D (met de Soesterse Esther van der Spek) aan worden toegevoegd. Overigens zijn Piet Zoomers/D en Slie- drecht Sport de andere clubs die nog twee ijzers in het vuur hebben. Het tweede team van Piet Zoomers/D is op 29 november de volgende tegen stander van Stam/SoVoCo 3. Het toe val wil dat beide teams de ranglijst in de derde divisie C aanvoeren en elkaar ko mende zaterdag (in Apeldoorn) in com petitieverband vast kunnen leren ken nen. Op papier zijn er dus kansen voor het derde team dat het voordeel heeft van een thuiswedstrijd. Daarentegen staat Stam/SoVoCo 2 voor de welhaast onmogelijke opgave om Arke/Pollux te dwarsbomen. Deze ploeg is na drie speelweekeinden in de eredivisie nog ongeslagen. Evenals het derde heeft het tweede van Stam/SoVo- Co op 29 november het thuisvoordeel. Het kan zijn dat de bekerwedstrijden op een doordeweekse dag worden ge speeld, mits dat vóór 29 november ge beurt. Een en ander wordt bepaald in overleg tussen de betreffende ver enigingen. Op woensdag 19 november kan in Soest worden gekeken naar topvolleybal. Daarvoor zorgen de vrouwelijke internationals en hun trainer/coach Bert Goed koop die in sporthal Beukendal een clinic geven. Liefhebbers kunnen nog nagenieten van de gouden medaille die het man nenteam na een zinderende finale tegen Italië ruim een jaar geleden in Atlanta behaalde, want het program ma begint met de vertoning van een videofilm over de successen tijdens de Olympische Spelen. Daarna gunt Goedkoop het publiek een blik in de technische en tactische keukenkastjes van zijn selectie. De aanwijzingen en uitleg van de bonds coach zullen goed verstaanbaar zijn, terwijl speelsters van Stam/SoVoCo bij de training betrokken worden. De clinic wordt voortgezet met een demonstratie over jeugdvolleybal en uiteraard spelen de jonge leden van de Soester club daarin ook een rol. Het publiek hoeft zich, zo wordt be loofd, niet te vervelen tijdens de avondvullende clinic en wordt ook in de gelegenheid gesteld om het tegen Oranje op te nemen. Het nationale damesteam gaat over al in het land clinics verzorgen. Daar voor heeft de Stichting Top Volleybal Nederland een nieuw concept ont worpen. Het optreden in Soest is het tweede in een lange reeks. Kaarten Toegangskaarten voor de clinic kos ten 12,50 gulden voor volwassenen en 7,50 gulden voor jeugd tot en met 16 jaar. In de voorverkoop zijn ze verkrijgbaar bij de SNS-kantoren in Soest (Van Weedestraat), Amers foort, Baarn en Bunschoten en via het bestuur van Stam/SoVoCo. In formatie hierover is verkrijgbaar bij Hans Krook, tel. 6025783. Op 19 november kan 's avonds ook een en treebewijs aan de kassa van sporthal Beukendal worden aangeschaft. De clinic begint om 19.30 uur. Het is geen sport, maar een leven, zeggen marathonlopers er zelf van. Tot in de kleinste uithoeken van de wereld worden ze gehouden, maar geen één kan er tippen aan die van New York. De 'Big Apple' is zondag gereserveerd voor 29.000 atleten, van wie er maar eentje kan winnen, maar van wie de meesten meedoen belangrijker vinden. "Het is dé marathon," zegt de Soester Armand Trippaers en hij spreekt uit er varing. In 1995 zette hij vier uur, 31 minuten en 33 seconden lang zijn beste beentje voor (zo'n 65.000 voetstappen) en al zijn poriën wagenwijd open om zich over te geven aan de unieke sfeer die de New York City Marathon (NYCM) onderscheidt van andere. Zo als de Fransen 's zomers alles aan de kant zetten voor hun 'Tour', Nederland uit z'n dak gaat als de Elfstedentocht kan worden gehouden, zo maakt in New York iedereen plaats voor de NYCM. "Als je in een wereldstad een route van 42.195 meter kunt afzetten, betekent dat t toch dat de hele bevolking erachter staat. Aan alle lantaarnpalen worden vlaggetjes gehangen. Het is een waar schuwing: kijk uit, dit is de route van de marathon. Auto's worden gewoon weg gehaald. Als het een beetje mooi weer is, staan er acht miljoen mensen te kij ken. 'You can do it, You're looking good', iedereen moedigt je aan. Je krijgt niet, zoals bijvoorbeeld in Amsterdam, vervelende opmerkingen naar je hoofd geslingerd, Voor elke New Yorker geldt: als je de marathon uitloopt, ben je een held. Het maakt niet uit of je eerste of 25.000ste wordt." Dolenthousiast Dolenthousiast kwam Trippaers terug van zijn eerste en tot dusver laatste ma rathon, vastberaden dat hij het nog eens zou overdoen. In 1996 ventileerde hij tijdens een nieuwjaarsborrel bij het Groot Gaesbeeker Gilde voor het eerst zijn idee om een groep te vormen. "De vorige keer was ik alleen en ben ik de dag erna bij mijn zus op bezoek ge weest, die even buiten New York woont. Dan zit je met zoveel ervaringen, waar over je wilt vertellen, maar die je niet kwijt kan." Drie leden van het Gilde werden aange stoken door het enthousiasme van Trip paers, evenals een aantal kennissen van de SNS-directeur uit het plaatselijke za kenleven en nadat ook enkele Pijnen burgers aanhaakten, was een groep van zeventien mensen, onder wie dertien Soesters, geformeerd. Voorbereiding De atleten, waarvan Trippaers zich heeft opgeworpen als chef de mission, zijn al een jaar in voorbereiding. Wim ter Hart stelde persoonlijke schema's op voor de lopers die in leeftijd variëren van 32 tot 65 jaar en sinds 17 februari op zondag morgen en dinsdag- en donderdagavond in wisselende samenstellingen gezamen lijk trainden. De laatste tijd liepen ze vrijwel iedere dag en legden ze zo'n 80 kilometer per week af. Voor veel ondernemers was het wel eens een probleem om de tijd te vin den. Soms tussen vergaderingen door of 's ochtends om half zeven hielden ze zich trouw aan hun schema's, beseffen de dat je niet zomaar even een mara thon kunt lopen. Vanavond is de laatste training, morgen vertrekt de groep van zeventien lopers en zeven begeleiders - die 's ochtends om tien uur bij restaurant De Korte Duinen wordt uitgezwaaid door wet houder Ries van Logtenstein - naar New York. Om zich na een jaar lang inves teren te laten uitbetalen. Het startschot klinkt om 10.40 uur 'sharp'. Vanaf Sta ten Island beginnen de deelnemers aan de drie kilometer lange Verrazano Bridge om via Brooklyn en Queens naar Manhattan, de Bronx en Central Park te lopen. Trippaers: "Je moet er echt van genie ten en om je heen kijken. Overal staan de mensen rijen dik. Het is onvoorstel baar, de sfeer eromheen is niet te gelo ven. Je komt door de Italiaanse wijk, de Jodenbuurt en het leukste stuk is First Avenue. Dat is een vals plat van onge veer zeven kilometer lang, waar alleen ai twee, drie miljoen toeschouwers staan. Het enige wat je ziet is een gro te, dijnende massa. En als je eenmaal in Central Park aankomt, loopje 'em uit." Televisie Uiteraard hoopt de Soester zijn tijd van twee jaar geleden te verbeteren, maar hij zal er geen seconde van wakker liggen als de benenwagen er langer over doet. Het thuisfront moet ook zeker niet ver wachten dat ze een glimp zullen opvan gen van de recreanten uit Soest als Euro Sport zondag de marathon rechtstreeks op de televisie uitzendt. En toch komen de plaatselijke favorieten in beeld, mor genavond al. Gijs Wanders van Studio NOS - zelf een fervent loper en kennis van een kennis van de Soester deelnemer Fred van Keeken - heeft de Soester atleten ander halve week geleden gevolgd tijdens de TROS-loop en tijdens een van de laat ste trainingen. Een reportage daarvan zendt de NOS morgen om 23.00 uur uit via Nederland 3. Öp donderdag 6 no vember, mag een aantal Soesters, even eens om 23.00 uur, in de televisiestudio nog eens de NYCM beleven en de kij ker deelgenoot maken van zijn ervarin gen. Vlak voor het ter perse gaan van deze editie werd bekend dat ook Marion van den Broek zal deelnemen aan de NYCM. Zij was jarenlang wedstrijdatle te op de korte afstanden en hing daar bij tegen de top van Nederland aan. In de Verenigde Staten zal Van den Broek beginnen aan haar eerste marathon. Haar broer Dick liep tot dusver twee marathons, beide in Berlijn. In septem ber werd hij geklokt in 2.19.38, waar mee hij recordhouder van Soest is. Gerrie den Oude dreigt een pechvogel te worden. Ook zij stapt morgen op het vliegtuig dat haar naar New York zal brengen, maar of ze kan starten in de we reldberoemde marathon is onze ker. De enige dame van het Soester ge zelschap wordt geplaagd door een blessure aan haar bekken, die telkens opspeelt als ze heeft gelopen. Ook haar achillespees doet zeer. Als Ger rie den Oude, die al vaker een ma rathon liep, al kan beginnen, is het de vraag of ze de finish haalt. Van de groep Soester atleten haakte Piet Majoor in een eerder stadium af. Gerard Boeren is het meest door de wol geverfd lid van de groep. Hij be gint zondag aan zijn twintigste mara thon. Ook Dick den Oude, Gerrie's man, weet wat het is om 42 kilome ter en 195 meter te moeten hardlo pen. De groep bestaat verder uit initiatief nemer Armand Trippaers, Frans Broekhof, Diemen van Ernst, Frans Hoeke, Óscar Homan, Fred van Keeken, Gijs Kok, Wouter van Kor- laar, Leo Kortekaas en Henk Pronk, van wie de meesten debuteren op de marathon. Ook de Drieberger Baar- da, de Hilversummer Mihaljevic, de Hooglander Van den Pol en de Belg De Groote maken deel uit van het team dat zich laat begeleiden door trainer Wim ter Hart. Ervaren Onder de twaalfhonderd Nederland se deelnemers bevinden zich meer Soesters. Zoals de ervaren Marcel de Boer die in de jaren tachtig menige triathlon volbracht. Tien jaar geleden liep hij ook in New York. "Het is de zwaarste marathon ter wereld. Als je 35 kilometer in de benen hebt, moet je nog zeven kilometer lang telkens het Soester Hoogt op. Daarop verkij ken velen zich," aldus De Boer die als record een tijd van 2.55 heeft, vermoedelijk daarom bij de eerste zeventienhonderd mag starten en dit maal op een schema van drie uur ver trekt. Hij wordt vergezeld door Peter Maier die zich vorig jaar in Rotter dam in 3.34 liet klokken. Eddy Se- vink is de zeventiende Soester die over vier dagen in de voetsporen van Peter Stuyvesant treedt. Op de deel nemerslijst prijken ook de namen van de oud-Soesters René en Marijke van Zee die tegenwoordig in Oostenrijk wonen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17