I ©9 nieuws anushocK i CULTUUR a WELZIJN l' Postkoets in Poëzieconcert Het SOV en Janine Jansen concerteren samen in Soest Animato onder nieuwe leiding Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Soester gilden organiseren thema-avond over armoede Expositie in raadhuisvitrine Mini-creatiefmarkt Overhees Tentoonstelling Slachtofferhulp in de bibliotheek 'Stemlokaal' bij Van de Ven en in centrale bibliotheek Nieuws van de bibliotheek Zwaa WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 18 Sanne Wallis de Vries met 'sop' 'De avonturen van Pinokkio' Marlies Helder met 'Generous Mood' Ernst en vrolijkheid in raadzaal Op 13 november in Petrus en Pauluskerk Afscheid van Petra van Drieënhuizen Jaap Dekker Boogie Set in de Kuil Nog één week voor proefdictee! ANWB^ Wandelingen in de herfst 'Drifting clouds' Oek de Jong bij de SLEE in Amersfoort Wie vergelijkt leest de Soester Courant Dinsdag 4 november, Gildehuis Beeldhouwwerk van Bert Faase Klaverjasmarathon op zaterdag 22 november Wie wint de Trouw Publieksprijs stichting openbare bibliotheek Een keuze uit de nieuwe cd's WQENSC JohanM BADM HOCKI Moeizani heren Ml nederlaa; ATLETI Van Brun Mart van eersten oi BOWLIl Evenaring game (21< Greet de I v> drie Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Donderdag 30 oktober: De jonge "kleinkunstenares" Sanne Wal lis de Vries won op het Leids Cabaret Festival 1996 de Jury- én de Publieks prijs. Ze poogt wanhopig niet verdeeld te raken, maar ze lijkt al uit elkaar te vallen zodra ze alleen maar haar mond open doet; een kakofonie van types trekt aan de toeschouwers voorbij. Aanvang 20.15 uur. Toegang: f 17,50 f 15,- (CJP/Pas65/VW-leden). Woensdag 5 november: Poppenmaker Gepetto maakt uit een magisch stuk hout een prachtige pop die hij Pinokkio noemt. Tot Gepetto's ver bazing komt de pop tot leven. Pinokkio is nieuwsgierig naar de voor hem onbe kende wereld en gaat op onderzoek uit. Aanvang 14.00 uur. Filmduur: 96 minu ten. Nederlands gesproken. Geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. De toegang is: f 5,-/f 4,- (strippenkaart)/f 7,50 (volwassenen). De acteurs zijn: Martin Landau en Jonathan Taylor Thomas. Donderdag 6 november: Een oude rot in het vak verwoordt het als volgt: "...Zoveel toegewijd enthou siasme en vakmanschap zijn zelden in een ensemble... De hoed die ze opzet, de vrolijke knipoog, de sigaar die ze opsteekt; het zijn theatrale illustraties bij dit swingende en uitbundige feestje." Marlies Helder en haar muzikanten zijn te groot voor 'n klein hokje: "Een won dere mengelmoes van stijlen, genres en stemmingen. Een virtuoze verweving van tango, chanson, country en blues met Oost-Europese klanken en jazzy popidioom. Voor ieder gevoel de juiste taal en een passend instrument. En al tijd weer de theebruine stem waarmee ze de krokussen uit de grond zingt..." "..die ongekende eenheid met haar be geleiders (die in de oorspronkelijke sa menstelling in 1996 de Scheveningen Begeleidersprijs hebben gewonnen): meesterdrummer Pierre van der Linden en klavierkoning Bas Odijk...(voor dit nieuwe programma aangevuld met extra talent...)." Vertrouw op het enthousiasme van de oude rot die weet waar hij het over heeft: Marlies Helder en haar mannen, een hartstochtelijke avond vol adembe nemend muzikaal raffinement! De band bestaat uit Marlies Helder - zang, sopraan-saxofoon en accordeon; Bas Odijk - piano; Pierre van der Lin den - slagwerk; Mark Haanstra - bas. Aanvang 20.15 uur. Toegang: f 20,- f 17,50 (CJP/Pas65/VVV) Marlies Helder. Foto: Hans Heus Het vierde Poëzieconcert dat de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) vorige week donder dag in de raadzaal van het gemeen tehuis organiseerde was er een van uitersten. Dat weerhield de ca. 50 bezoekers - bijna net zoveel als de vorige keer - niet van enthousiaste reacties. Met als centraal thema "ouder worden" las mevrouw Jacqueline Kruitwagen - in Soest vooral bekend als de ambtenaar van de burgerlijke stand die in dezelfde zaal al honderden huwelijken heeft "vol trokken" - een aantal prachtige gedich ten van bekende en minder bekende Nederlandse dichters: Willem Kloos, Gabriël Smit, Martinus Nijhoff, Adriaan Morrien, Hanny Michaelis, P.N. van Eyk, Ida Gerhardt en Annie M.G. Schmidt. Toch waarachtig niet de meest "volkse" poëzie, maar dichtkunst van soms hoog niveau, die mevrouw Kruit wagen op innemende wijze voordroeg. De muziek was ditmaal van het Amers- foortse en Soester seniorenorkest De Puntenburger Muzikanten, een muzi kaal gezelschap van wat oudere dames en heren met een wel heel eigen klank. Dat werd met name veroorzaakt door het allegaartje van instrumenten: maar liefst negen accordeons, die meer dan de helft van het instrumentarium uit maakten, aangevuld met een banjo, een dwarsfluit, enkele elektrische gitaren en een piano. Onder leiding van Jos v.d. Berg speel de het orkest de sterren zo niet van de hemel dan toch van het plafond van de raadzaal, met evergreens uit My Fair Lady, The Sound of Music en andere bekende musicals, en wat daarbij even tueel aan muzikale vaardigheid werd gemist werd ruimschoots gecompen seerd door de ijver en de inzet waarmee de orkestleden zich van hun taak kwe ten. Het publiek liet zich graag meeslepen en begeleidde de meestal zeer herkenbare melodieën met gretig handgeklap. Hier en daar werd er ook voorzichtig "inge haakt" op de tribune. Dat gold bijvoor beeld ook voor "de Postkoets" (van de Selvera's, zoals oudere muziekliefheb bers zich ongetwijfeld nog herinneren), de herkenningsmelodie "Hoor de muzi kanten" en de uitsmijter van Toon Her mans: "Wij zijn dol op de bossen...", waarbij de presentator van het orkest als zingend solist optrad. Democratisch Na dit vierde poëzieconcert kan in elk geval niemand in Soest nog ernstig me nen dat deze - in dit geval wat wonder lijke -combinatie van muziek en dicht kunst alleen maar beantwoordt aan de verheven smaak van een zeer select of zelfs elitair publiek. Mogelijk heeft de SLAS een succesvolle formule gevon den om de dichtkunst zo dicht mogelijk bij het Soester volk te brengen, waar voor uit democratische overwegingen alle hulde past. De Soester Orkest Vereniging (SOV) geeft op donderdag 13 no vember haar najaarsconcert met als hoogtepunt het optreden van violis te Janine Jansen. Zij zal het viool concert no 1 van Max Bruch vertol ken. De SOV en dirigent Henk Soeteman zijn bijzonder verheugd dat de getalent eerde violiste meewerkt aan het concert. De negentienjarige Janine Jansen begon op zesjarige leeftijd met vioolspelen en studeert sinds 1994 aan het Utrechts Conservatorium. Reeds op jonge leeftijd concerteerde ze zowel solo als met een ensemble. Op haar tiende debuteerde ze in een vioolconcert met orkest. In 1988 en '90 behaalde ze de eerste prijs op de Jordens Vïooldagen in Den Haag, in '92 was ze de jongste deelne mer aan het Oskar Back Vioolconcours, waar ze derde werd. En in '94 won ze de 'Bourse Hennessy Mozart', bestemd voor violisten uit de Europese Gemeen schap. Sindsdien treedt ze veelvuldig op in verschillende kamermuziekensembles en geeft ze regelmatig recitals. Met pia niste Jeannette Koekkoek vormt Janine Jansen al geruime tijd een duo. In januari van dit jaar maakte Jansen haar debuut bij het Residentie Orkest in het derde vioolconcert van Saint-Saëns, waarna het orkest haar opnieuw uitno digde. Ook heeft ze al enkele cd-opna- men van onder anderen Bach en Beet hoven gemaakt. Janine Jansen. Accordeonvereniging Animato uit Soest gaat een nieuwe toekomst te gemoet. Op zaterdag 1 november is het jaarlijkse concert en dit zal het laatste concert zijn met Petra van Drieënhuizen als dirigent. Na 11 jaar Animato gaat zij zich richten op andere werkzaamheden, zoals haar studie piano. Tevens is het aan tal plaatsen voor accordeonleerlin gen op de Regionale Muziekschool Soest, waar Petra doceert in aantal toegenomen. Het bestuur van Animato heeft zich in gezet voor een goede vervanging van Petra en meent daarin geslaagd te zijn. Vanaf 5 november zal de heer Wim Janssen uit Hilversum de dirigeerstok overnemen. Wim Janssen is een muzi kaal begrip in het Gooi en omstreken. Naast het geven van muzieklessen voor verschillende instrumenten waaronder accordeon, keyboard en orgel is hij re gelmatig begeleider van diverse koren. Het dirigeren van een accordeonorkest is hem zeker niet onbekend. De toe komstige dirigent heeft sinds 6 weken plaatsgenomen in het orkest om vast de sfeer te proeven en de leden te leren kennen. Het komende concert zal hij ook meespelen. Accordeonvereniging Animato is op 1 april 1955 in Soest opgericht. Het begon als een enthousiaste groep muzikanten die in een huiskamer van een van hen studeerden. Inmiddels is dit uitgegroeid tot een amateurorkest dat bestaat uit een A- en een B-orkest. Beide orkesten tellen gemiddeld 16 accordeonisten ver deeld over 4 partijen met begeleiding van een keyboard, elektronische/accor deonbas en slagwerk. Het repertoire is breed. Er worden klassieke concertstuk ken, film en musicalmuziek, maar ook moderne accordeonarrangementen en hedendaagse popmuziek (top 40) ge speeld. Animato is altijd blij met nieuwe leden. Iedere enthousiaste accordeonist (m/v) is van harte welkom. Leeftijd is niet be langrijk. Speelt u nog geen accordeon maar wilt u of uw kind dit in de toe komst graag leren, schroom dan niet en kom eens informeren naar de mogelijk heden. Animato repeteert op de woens dagavond in Basisschool "De Wegwij zer", Willaertstraat 41, wijk Overhees. Kom gerust eens langs op een repetitie avond of bel voor informatie naar Frits Visser, tel: 6022358. Iedereen is welkom op het jaarconcert op zaterdag 1 november in theater C- drie. Kaarten a f 7,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa van C-drie. Aanvang van het concert: 20.30 uur. De Soester Orkest Vereniging speelt op 13 november de Ouverture 'De Hebri- den' van Mendelssohn, de Sirifonia van Bach en de Tsjechische Suite van Dvo rak. Dat gebeurt allemaal in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein, waar het concert om 20.15 uur begint. Toegangs kaarten kosten 15 gulden en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het kan toor van de VW/ANWB aan de Steenhoffstraat en bij de leden van de SOV. De Petrus en Pauluskerk gaat een half uur van te voren open. Multi-instrumentalist Jaap Dekker treedt op zondagmiddag 2 november van 17.00 tot 21.00 uur met zijn Boogie Set op in café De Kuil, Kerkplein 4. De entree is gratis. Ook vorig jaar trad Dek ker op in de Kuil en het werd een spec taculair evenement. Dekker vierde vo rig jaar zijn 25-jarig jubileum als boogie- woogie-pianist. Op 2 november treedt hij met een vijf mans formatie op in de Kuil. Het reper toire bestaat uit mainstream en bluesy jazz, filmmuziek, boogiewoogie, soul en rythm blues. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Bij de redactie van de Soester Cou rant zijn sinds vorige week al heel wat ingevulde proefdictees binnenge komen. Tot en met volgende week woensdag (5 november), uiterlijk 17.00 uur, kunnen de formulieren nog worden ingeleverd. Daarna worden 30 deelnemers gese lecteerd voor het "echte werk": het Groot Soester Dictee der Nederland se Taal, op woensdag 19 november (19.30 uur) in de raadzaal van het gemeentehuis. Het proefdictee stond afgedrukt in de Soester Courant van 22 oktober j.1. De uitslag verschijnt in de krant van 12 november. y Steenhoffstraat 9A, tel. 601 20 75 Korte afstanden in het Gooi en Utrecht: 16 Attractieve wandelingen in mooi boekje, f 14,90; dagwandelingen in prov. Utrecht, startpunt Soestduinen, f 24,50; wandelingen (met kaartjes en beschrijvingen) Gooi en Kennemerland, f 10,95; wandelroutes Nederland, incl. info over flora en fauna, f 29,95. Reizen te voet over romantische paden: korte reizen (halve dag) tot lange reizen, dicht bij huis of ergens in Nederland, ver weg van auto's en drukke steden, over onverharde wegen, door bossen, over jaagpaden, langs vergeten kanalen over kerkpaden en oude spoortracés; over zichtskaart f 5,95. Alle routes beschre ven in aantrekkelijke gidsjes, met infor matie over natuur en geschiedenis; ver dwalen is onmogelijk, alle routes zijn ge markeerd met rood-witte balkjes. Ook korte of meerdaagse wandelingen, alle routes op voorraad, o.a. Pieterpad I en II, van Pieterburen naar Maastricht; Zuiderzeepad, Deltapad en Heuvelrug pad. Nieuwe streekpaden: Vennekespad (N.O. Brabant), Schollepad (rond Win terswijk), vernieuwd Drenthepad e.a. Er zijn ook meerdaagse arrangementen mogelijk. Cadeautip: 1. wandelboeken; 2. VVV-cadeaubon vanaf f 10,-. Nieuw bij de VW-Soest: telefoonkaar ten om "goedkoper" naar het buitenland te bellen (20-80% goedkoper dan PTT- tarief), f 25,-. Ideaal om familie of vrienden in het buitenland voordelig te bereiken. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 3 november In Helsinki woont het echtpaar Kopo- nen. Zij is hoofdkelner in een restau rant, hij is tramconducteur. Kort na el kaar verliezen ze allebei hun baan, maar met name Ilona legt zich bij haar wer keloosheid niet neer en volbrengt met gelaten vastberadenheid haar dagelijkse gang langs instanties en louche uitzend- bureautjes. Terwijl hun geheel op afbetaling aange schafte meubilair stukje bij beetje uit het sobere appartement verdwijnt, doen Lauri en Ilona een laatste poging om met eveneens ontslagen collega's een nieuw restaurant te openen. De uit eerdere films van Kaurismaki bekende spelers weten ook hier het vet te effectbejag te vermijden en ervoor te zorgen dat "Drifting Clouds" niet ver zandt in moedeloos makende sentimen taliteit, maar, integendeel, subtiel mede dogen en een warme vertedering op wekt. Schateren zul je niet snel bij "Drifting Clouds", maar het is bijna onmogelijk om zonder glimlach te genieten van deze meest recente Kaurismaki. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Agenda: ma 10 nov. Lost Highway; ma 17 nov. The quiet room; ma 24 nov. Nel- ly et Mr. Arnaud; ma 1 dec. When we were Kings; ma 8 dec. Slingblade. De Stichting Literaire Evenementen Eemland (SLEE) organiseert op vrij dagavond 7 november om 20.00 uur een ontmoeting met de Amsterdamse literator Oek de Jong (45), in de Klei ne Zaal van theater De Lieve Vrouw te Amersfoort. De Jong is vooral bekend van zijn ro mans "Opwaaiende Zomeijurken" (1979) en "Cirkel in het Gras" (1985). "Van mijn negentiende tot mijn vieren dertigste heb ik literatuur als topsport bedreven." Vertalingen van zijn werk verschenen in het Engels, Duits, Spaans en in de Scandinavische talen. Het schrijven van "De Inktvis" (1993) beschrijft De Jong als één lange worste ling met de depressies. Van 1985 tot 1993 kon hij niet meer schrijven. Die impasse is nu voorbij met publicatie van zijn nieuwe essaybundel: "Een man die in de toekomst springt". Reserveren is aan te bevelen: tel. 033- 4618865. De toegang bedraagt f 10,-. Donateurs gratis. Het Groot Gaesbeeker Gilde en het Katholiek Vrouwengilde Soest or ganiseren op dinsdag 4 november in het Gildehuis, Steenhoffstraat 46, een thema-avond rondom het the ma: "Is armoede een schande?" De laatste tijd wordt veel gesproken over de grenzen, de waarden en normen van onze samenleving. Solidariteit staat onder grote druk. Van een overheidsbe leid dat gericht was om wettelijk veel te regelen op het gebied van de sociale ze kerheid wordt er nu meer invulling ge geven aan de eigen betrokkenheid/ver antwoordelijkheid van eenieder. Daar door komen mensen soms in de kou te staan. De huidige ontwikkelingen leiden tot (vele vragen, zoals: wanneer spreken wij nu over armoede (definitie); is er in Soest (ook) sprake van armoede? wat merken wij ervan, welke signalerings functie bestaat er? en wat kunnen wij voor hen betekenen en hoe doe je dat? De thema-avond kan in twee delen wor den onderscheiden: Voor de pauze zul len enkele betrokkenen, die in de dage lijkse praktijk direct of indirect in aan raking komen met het thema, via inlei dingen informatie geven over ervarin gen/gedachten rondom het onderwerp. De sprekers zijn: deelnemers aan de werkgroep Mo derne Armoede van de gezamenlijke katholieke en Samen-Op-Weg kerken; de heer W. Rip, hoofd afdeling Socia le Dienstverlening gemeente Soest een medewerker van het Maatschap pelijk Werk Noord/Oost Utrecht te Soest. Na de pauze is er ruimte voor discussie, waaraan iedereen kan meedoen. De avond staat onder leiding van René van Hal, ouderman (voorzitter) van het Groot Gaesbeeker Gilde. De bijeen komst is niet alleen bedoeld voor de le den/vrienden van beide verenigingen maar ook toegankelijk voor alle andere belangstellenden. De toegang is gratis en een kopje koffie/thee wordt elke be zoeker door de organisatie aangeboden. Aanvang 20.00 uur. In de vitrine in de entree van het ge meentehuis is de komende periode beeldhouwwerk in hout te zien van Bert Faase. De expositie duurt t/m 30 november. Bert Faase is altijd ondernemer geweest; hij had een groothandel in gereedschap pen en machines en tijd voor iets anders dan werken was er nooit. Op 67-jarige leeftijd besloot hij de zaak te verkopen en brak er voor hem een ander leven aan. Hij meldde zich aan bij een beeld- houwcursus en onder de bezielende lei ding van de vrijetijdsbeeldhouwer John Abel leerde hij onbekende kanten van zichzelf kennen. Het werken in hout heeft zijn voorkeur, waarbij hij direct het materiaal te lijf gaat. Hij houdt niet van het maken van voorstudies. In de keuze van zijn onder werpen laat hij zich leiden door het on derhanden zijnde stuk hout of door een beeld of afbeelding die hij heeft gezien en die hij dan als aanleiding neemt tot het vervaardigen van zijn eigen werk stuk. De aldus onstane beelden van lin- denhout, meranti of merbau behandelt hij met lijnolie of blanke lak. Bert is nu zeven jaar verder en "het hout" onthult hem nog steeds nieuwe geheimen, vormen en mogelijkheden. Het werken bij John Abel, ervaart hij als een enorme bron van inspiratie en sti mulans, maar ook thuis heeft hij inmid dels een ruimte ingericht waar hij zijn beeldencollectie verder kan uitbreiden. Als er iemand versteld staat van dat wat er uit zijn handen komt, is hij het zelf wel... Beeld in lindenhout van Bert Faase. De expositie is georganiseerd door De Hazelaar Sculptures in Soest. Op zaterdag 8 november wordt in de Vijverhof aan de Klarinet een mini- creatiefmarkt gehouden, waar men terecht kan voor Sinterklaas- en kerstcadeaus. Volgens de organisatoren van de wijk- vereniging Overhees is de variatie in het aanbod groot en worden de spullen te gen een redelijke prijs aangeboden. In de kleine zaal van de Vijverhof wordt tegelijkertijd een rommelmarkt gehou den. De mini-creatiefmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. De toegang is gratis. Klaverjassen Klaveijasliefhebbers kunnen zich alvast opgeven voor de marathon op zaterdag 22 november. Die dag wordt er van 's morgens elf tot 's avonds elf uur gekaart in de Vijverhof, al krijgt iedereen tussen door de gelegenheid zijn benen te strek ken en een hapje te eten. Deelname staat open voor belangstel lenden vanaf 16 jaar. Leden en dona teurs van de wijkvereniging kunnen voor 7,50 gulden meedoen, andere deelnemers moeten 10,00 gulden beta len. Van te voren kan men zich inschrij ven bij secretaris Koos frans van de wijkvereniging Overhees, tel. 6019517. In de Openbare Bibliotheek Soest aan de Albert Cuyplaan is tot en met zaterdag 22 november een ten toonstelling te zien over het werk van Buro Slachtofferhulp Eemland. Er zijn folders en brochures in te zien (en mee te nemen) over het werk van Slachtofferhulp, aange vuld met boeken van de bibliotheek die te leen zijn. Slachtofferhulp helpt iedereen die is bestolen, verkracht, beroofd, bedreigd, mishandeld, een verkeersongeluk heeft gehad of aan vernieling heeft blootge staan. Hoe helpen ze? Door met de slachtoffers te praten over wat hen is overkomen. Door advies en informatie te geven over praktische zaken, door mee te gaan naar politie, advocaat, rechtbank en arts. Ook bemiddelt Slachtofferhulp voor het slachtoffer met de verzekeringsmaatschappij, een juri disch specialist, de officier van justitie en fondsen zoals het Schadefonds Ge weldsmisdrijven. De hulp die het Buro Slachtofferhulp biedt is gratis. Mensen die zich aange sproken voelen door dit (vrijwilligers)werk kunnen bellen met nummer 033-4610805, want nieuwe medewerkers zijn van harte welkom! Boeken De boeken die de bibliotheek aan het materiaal van Slachtofferhulp toevoegt zijn boeken die over alle vormen van geweld gaan. Zo ligt er bijvoorbeeld "Van kwaad tot beter" door Frans Den kers. Dit boek toont met veel praktijk voorbeelden hoe burgers op een creatie ve wijze kunnen reageren in situaties waarbij men wordt geconfronteerd met agressie en overlast. Ook ligt er "Het klappen van de zweep; 20 jaar Blijf van m'n Lijf Amsterdam". Hierin staan ar tikelen over hulpverlening aan mishan delde vrouwen. Het boek "Pesten; een preventiepakket voor het onderwijs" door Ann De Meyer, bevat informatie voor leerkrachten en ouders van leerlin gen in het basisonderwijs. Een ander voorbeeld van de uitgebrei de collectie die de bibliotheek heeft over geweld is "Leven met horten en stoten; gevolgen van kindermishandeling", door Daphne van Rootselaar. Dit boek is een autobiografisch relaas van een vrouw die als kind door haar moeder werd mishan deld. Deze en veel meer boeken zijn te zien en te leen in de bibliotheek Soest. Toenemend geweld Deze tentoonstelling komt op een mo ment dat de kranten vol staan van zin loos geweld op straat en geweld thuis. Miljoenen mensen - in Nederland 45% - zijn ooit slachtoffer geweest van hui selijk geweld. Deze schokkende cijfers zijn onlangs gepubliceerd in het rapport Huiselijk geweld dat in opdracht van het ministerie van Justitie is geschreven. Ook de slachtoffers van geweld op straat worden nog dagelijks herdacht in de pers en op tv. Het toenemende geweld is een onderwerp waar iedereen in Ne derland zich momenteel mee bezig houdt. De bibliotheek Soest speelt daar met deze tentoonstelling op in. De ex positie is te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek en is te zien in de gang tussen de uitleenbalie en de leeszaal. Op vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november staat bij boekhandel Van de Ven (Zuidpromenade) en in de Centrale Bibliotheek (Albert Cuy plaan) een stemhokje klaar voor het publiek om het beste boek van 1997 te kiezen. Lezers (dus niet alleen bibliotheekboek lezers) kunnen langskomen om hun stem uit te brengen op het boek dat na "De tweeling" van Tessa de Loo, "Indi sche Duinen" van Adriaan van Dis en "De vriendschap" van Connie Palmen de Trouw Publieksprijs voor het Neder landse Boek verdient. De stemmers krij gen een stembiljet overhandigd van de bibliothecaris of bibliothecaresse, waar op zij in een echt stemhokje het vakje van hun favoriete boek rood kunnen kleuren. Op de kandidatenlijst staan titels als: (romans en verhalen) "Het geheim" van Anna Enquist, "Het Boek Van Violet En Dood" van Gerard Reve en "Het le lietheater" van Lulu Wang. In de cate gorie spannende boeken: "De Cock en de geur van rottend hout" van A.C. Baantjer, "De partner" van John Gris ham en "De groene mijl" van Stephen King. Verder kan er, naast boeken op de gebieden van mens maatschappij en vrije tijd, van Joop Braakhekke en Geert Mak tot Dominee Nico ter Lin den, Youp van 't Hek en Michel Mon- tignac, een eigen keuze aangegeven worden. Het stembiljet is tevens lot. Het geeft kans op een jaar lang elke week een boek kiezen in de boekwinkel ter waar de van f 40,- èn op één van de honderd speciale Trouw Publieksprijs Boeken- bonnen. De uitslag wordt bekend ge maakt in het speciale verkiezingstelevi sieprogramma dat wordt uitgezonden op woensdag 5 november om 22.30 uur op Nederland 2. De openingstijden van de Centrale Openbare Bibliotheek Soest (Albert Cuyplaan 202) zijn: vrijdag 31 oktober 10.00-12.30 uur, 14.30-17.30 uur en 18.30-21.00 uur en zaterdag 1 novem ber 10.00-12.30 uur. Albert Cuyplaan 202 3764 TWSoest 38 Adams, Oleta - Comc «alk with crets" liet zij zich echter ook beïn- vloeden door de vele reizen die zij de afgelopen jaren maakte. Liefhebbers van de muziek van Clannad en Enya zullen ook deze cd zeker weten te waarderen. 68 Riverdance. Riverdance is een spectaculaire show van Keltische muziek, zang en dans die op dit moment in Londen volle zalen trekt. 78 Rolling Stones - Bridges to Baby- Ion. Voor hun nieuwste cd werkten de Rolling Stones samen met verschil lende producers. Dit leidde tot een veelzijdige en inspirerende cd. De door Keith Richards gezongen reg- gaesong "You don't have to mean it" is het hoogtepunt van een cd die laat horen dat de Stones nog wel een tijd je meekunnen. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaert straat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Maandag, woensdag en vrijdag 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. me. Deze nieuwe cd van Oleta Adams bevat tien prachtige gospelsongs. Haar bijzondere stemgeluid en prima pianospel staan garant voor een uit stekende kwaliteit. Vijf nummers werden door haarzelf geschreven. 65 Bakker, Cor - Corcovado. Cor Bakker is vooral bekend gewor den als pianist van Paul de Leeuw. Dat hij echter een serieuze jazzpianist en goede pianist van het lichte gen re is, wordt helaas nogal eens onder schat. Deze cd bevat een aantal com posities van de Braziliaanse compo nist Jobim. Aan een aantal andere nummers heeft Bakker een Brazili aans tintje toegevoegd. 78 Carey, Mariah - Butterfly. In 1990 begon de carrière van de ei genzinnige Mariah Carey nog wat aarzelend met de cd "Mariah Carey". Inmiddels is zij echter uitgegroeid tot een mega-ster en geniet grote be kendheid. Op deze nieuwe cd "But terfly" staan zowel ballads als iets krachtiger songs. 78 John, Elton - The big picture. Met "The big Picture" levert Elton John één van zijn beste cd's af sinds jaren. Bernie Taupin, met wie hij al dertig jaar samen werkt, schreef zo als gebruikelijk weer de teksten en Elton John zelf zorgde voor de mu ziek. Medewerking verleenden o.a. Paul Carrack en het East London Gospel Choir. 80 MacKennitt, Lorrena - The book of secrets. De wortels van de Canadese Loree- na MacKennitt liggen in de Keltische folkmuziek. Voor "The book of se- 1 f Na twee overv ze van twee v punten moete In de sportzaa zaterdag 4-4. Johan Meijer h: 15-8 en 15-4 1 voor de Soester uit met een Scheerhoorn, c was, nam zijn rc Of die noodged\ wacht van invloi Tegen Reigers MHC Soest wj maar eigenlijk dat. De hekken punt had verdu met 2-3 verslag In de eerste 35 Soesters geen a: zwakke tegenstai fer van Tim van ze rechtgetrokke Daarna zorgden Deijman voor ei van 1-3. Reigers i nog wel een tw blijft op nul weds Dames Een fout in de ve een strafcorner e tweede helft veld vonnis over het c Soest. Spandersb de tweede helft t ters, al was de 3- vertekenend. MF weinig toe en kre van de uitwedstrij maar benutte ze i Bij de vijftig-pl Brummelen za den in de Ham den. Hij deed tien seconden c ruim vier mimi Limburg. Bij de Veterane Francken vierde Reiling finishte ii Mart van Hal was gen, waar ze de C bij de deelneem ouder. De wedst meter. Van Hal I minuut en 32 sec was daarmee mi winnaressen bij In het totaal klas: gende genoteen maakt deel uit va Sterloopserie', w; de eerste weds bracht. Aan de halve ma: werd zondag mei creanten van AV Ad van der Kar man (1.28.13) (1.31.40). Na Ria van de Greet de Krooi 210 te score: dat vorige week Beiden voeren op aan van dit seizoi succes van Greet j eur door de 5-C Noten boekte op 1 de Soester Bo\ oen twee persoon! WtlDankelman k\ H? n maar ver,c re Domtorentjes Jur8 verbeterde I game van 173 en v n BB-team: 5-0 i De selectie Boutiquede Van 't Net v 1 G. v.d. Mum Harrie Toon Bakker bedi Van Hengsh "asiel Steiti Autobedrijf W.W. Deelei

Soester Courant | 1997 | | pagina 18