r ■:h"\ 1 wtm.- Hardwerkend Hees benut kansen niet Brandstof van Red Stars raakt op Koffie Snacks Plates Iverhees tofferhulp de Yen theek )ibliotheek Zwaarbevochten punt Selby s.v. WZ'49 - Hoevelaken m? Overlast jeugd Aqua Indoor PAGINA 18 22 november is 3 bibliotheek iwe cd's WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 19 Johan Meijer valt geblesseerd uit BADMINTON HOCKEY Moeizame zege van heren MHC Soest, nederlaag dames ATLETIEK Van Brummelen en Mart van Hal als eersten over finish BOWLING Evenaring hoogste game (210) door Greet de Kroon KORFBAL Eemvogels pas na rust op dreef tegen KVO: 14-7 WATERPOLO Duinkikkers voelen zich niet thuis in ondiep zwembad DANSEN Opbouwfase FDCE begint met vierde plaats NK ballroom M f* Paai en lat staan verdiende zege in de weg tegen JSV: 1-3 Basketballers verliezen ook vijfde wedstrijd ZWEMMEN Jurgen van Nimwegen verbetert zeven records zwemclub Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant Intimidatie en kleine diefstallen DUIKEN Duikschool start nu op verzoek ook duikvereniging ZWEMDIPLOMA Topscorers Sportuitslagen 1 TURNEN Egtberts en Bons hebben uitzicht op hoofdprijzen Sportprogramma! Jeugdnieuws I :bbers kunnen zich alvast de marathon op zaterdag Die dag wordt er van 's t 's avonds elf uur gekaart al krijgt iedereen tussen inheid zijn benen te strek- pje te eten. at open voor belangstel- 16 jaar. Leden en dona- wijkvereniging kunnen ilden meedoen, andere oeten 10,00 gulden beta ren kan men zich inschrij- taris Koos frans van de Overhees, tel. 6019517. nen reageren in situaties wordt geconfronteerd met verlast. Ook ligt er "Het le zweep; 20 jaar Blijf van iterdam". Hierin staan ar- ïulpverlening aan mishan- :n. Het boek "Pesten; een ket voor het onderwijs" e Meyer, bevat informatie hten en ouders van leerlin- sisonderwijs. oorbeeld van de uitgebrei- ie de bibliotheek heeft over :ven met horten en stoten; kindermishandeling", door Rootselaar. Dit boek is een ch relaas van een vrouw die haar moeder werd mishan- n veel meer boeken zijn te :n in de bibliotheek Soest. id geweld nstelling komt op een mo- kranten vol staan van zin- op straat en geweld thuis, ensen - in Nederland 45% achtoffer geweest van hui- 1. Deze schokkende cijfers gepubliceerd in het rapport veld dat in opdracht van het an Justitie is geschreven, itoffers van geweld op straat dagelijks herdacht in de v. Het toenemende geweld werp waar iedereen in Ne- h momenteel mee bezig ibliotheek Soest speelt daar ^toonstelling op in. De ex- bezichtigen tijdens de ope- van de bibliotheek en is te ,ng tussen de uitleenbalie en n rottend hout" van A.C. De partner" van John Gris- e groene mijl" van Stephen :r kan er, naast boeken op de in mens maatschappij en van Joop Braakhekke en tot Dominee Nico ter Lin- van 't Hek en Michel Mon- 1 eigen keuze aangegeven Ijet is tevens lot. Het geeft n jaar lang elke week een in de boekwinkel ter waar- èn op één van de honderd ouw Publieksprijs Boeken- 2 uitslag wordt bekend ge- ••t speciale verkiezingstelevi- na dat wordt uitgezonden op november om 22.30 uur op 2. igstijden van de Centrale Bibliotheek Soest (Albert •02) zijn: vrijdag 31 oktober 0 uur, 14.30-17.30 uur en 3 uur en zaterdag 1 novem- .2.30 uur. t TW Soest zij zich echter ook beïn- ;°r de vele reizen die zij de iaren maakte. Liefhebbers ziek van Clannad en Enya deze cd zeker weten te mee. - is een spectaculaire show :he muziek, zang en dans moment in Londen volle Stones - Bridges to Baby- nieuwste cd werkten de ones samen met verschil- lucers. Dit leidde tot een en inspirerende cd. De Richards gezongen reg- fou don't have to mean it" ;tepunt van een cd die laat le Stones nog wel een tijd- nen. itijden ibliotheek Albert Cuyplaan fW Soest, tel. 035-6015210. tot en met zaterdagmorgen 2.30 uur. ot en met vrijd uur. n vrijdagavond van 18.30- ibliotheek Overhees Willaert- 3766 CP Soest, tel. 035- woensdag en vrijdag 14.00- d 18,30-20.30 uur. Bibliotheek Soesterberg 52017 SoesterberS' ïorgen van 10.00-12.30 uur. woensdag- en vrijdagmiddag .7.00 uur. id van 18.00-20.00 uur. Na twee overwinningen en een pau ze van twee weken heeft Selby de punten moeten delen met Leusden. In de sportzaal van C-drie werd het zaterdag 4-4. Johan Meijer haalde via de setstanden 15-8 en 15-4 het eerste punt binnen voor de Soesters, maar viel vervolgens uit met een rugblessure. Herman Scheerhoorn, die toevallig aanwezig was, nam zijn rol in de dubbels over. Of die noodgedwongen wisseling van de wacht van invloed was op het resultaat, s met zeker. In elk geval verloor Scheer hoorn zowel het herendubbel met Den- ü,Su^X 5-15) en het gemengd 7 15) mCt Lydia Van den D'jssel Selby, dat met een 3-1-voorsprong uit de enkelspelen was gestapt (alleen Kox verloor), kwam daardoor op achter stand. Want ook het damesdubbel van Chantal Broekhuis en Van den Dijssel leverde verlies op. Nadat Scheerhoorn en Van den Dijssel ook door de knieën gingen, was het 3-4 voor de gasten. Maar Kox en Broekhuis voorkwamen dat Selby de eerste nederlaag leed. Ze knokten voor ieder punt en door de smashes van Kox en het goede samen spel van beiden werd het tot tweemaal toe 15-13 voor Selby. Tegen Reigers deden de heren van MHC Soest wat ze moesten doen, maar eigenlijk ook niet meer dan dat. De hekkensluiter, dat nog geen punt had verdiend, werd moeizaam met 2-3 verslagen. In de eerste 35 minuten konden de Soesters geen afstand nemen van de zwakke tegenstander. De openingstref fer van Tim van Tol werd voor de pau ze rechtgetrokken door de thuisclub. Daarna zorgden Rein Jansen en Erwin Deijman voor een veilige voorsprong van 1-3. Reigers maakte uit een strafbal nog wel een tweede doelpunt, maar blijft op nul wedstrijdpunten staan. Dames Een fout in de verdediging voor rust en een strafcomer en een counter in de tweede helft velden zondagmiddag het vonnis over het damesteam van MHC Soest. Spandersbosch was met name in de tweede helft te sterk voor de Soes ters, al was de 3-0-nederlaag enigszins vertekenend. MHC Soest gaf voor rust weinig toe en kreeg in de tweede helft van de uitwedstrijd wel degelijk kansen, maar benutte ze niet. Bij de vijftig-plussers is Harry van Brummelen zaterdag eerste gewor den in de Hamershofloop in Leus den. Hij deed 36 minuten en veer tien seconden over de 10 kilometer, ruim vier minuten minder dan Co Limburg. Bij de Veteranen I (40+) werd Gijs Francken vierde in 36.07. Senior Rudo Reiling finishte in 40.35. Mart van Hal was succesvol in Vlaardin- gen, waar ze de Geul Techniekloop won bij de deelneemsters van 50 jaar en ouder. De wedstrijd ging over 15 kilo meter. Van Hal kwam na een uur, een minuut en 32 seconden over de meet en was daarmee minuten sneller dan de winnaressen bij de 40- en 45-plussers. In het totaal klassement werd ze als ne gende genoteerd. De Techniekloop maakt deel uit van de 'driedelige Zuider Sterloopserie', waarvan Van Hal ook al de eerste wedstrijd op haar naam bracht. Aan de halve marathon van Etten-Leur werd zondag meegedaan door drie re creanten van AV Pijnenburg. Dat waren Ad van der Kar (1.27.29), Gerard Klif man (1.28.13) en Louis den Exter (1.31.40). Na Ria van de Broek is het ook Greet de Kroon gelukt een game van 210 te scoren. De bowlster deed dat vorige week in C-drie. Beiden voeren op dat punt de ranglijst aan van dit seizoen bij de dames. Het succes van Greet de Kroon kreeg extra kleur door de 5-0-zege die ze met De Noten boekte op HAM. Bij de Soester Bowling Vereniging wer den twee persoonlijke records gebroken. "'1 Dankelman kwam voor het eerst uit 179, maar verloor met Resto wel van de Domtorentjes (2-3). Miriam Dom- burg verbeterde haar record met een game van 173 en won met Lucky Name van BB-team: 5-0. Aan de Staringlaan heeft Eemvo gels het derde team van KVO van zich afgeschud. Na een rommelige eerste helft (4-3) versloegen de Soesters de Soesterbergers niet 14- 7. Veel gescoord werd er niet voor de pau ze. Wim Oldewarris nam drie van de vier treffers van Eemvogels voor zijn re kening, de andere kwam op naam van Henriëtte Wisse. Daarna speelde Eemvogels geconcen treerder en beslisten Lonneke Drop, Pieter Martens, Claudia van de Hoed, Wisse en Sjoerd Lub binnen elf minuten de wedstrijd. In de resterende 24 minu ten mikten de korfballers nog vijfmaal raak. Martens, Oldewarris en Lub (drie maal) hielpen hun ploeg aan de zege. De uitwedstrijd van de Duinkikkers tegen Albatros was er één om snel te vergeten. In het ondiepe bad van Yianen hadden de Soester veel aan passingsproblemen, al was dat niet de oorzaak van de 12-5-nederlaag. De scheidsrechter deelde veel tijdstraf- fen uit en stuurde Jeroen Hartman, die commentaar op hem had, zelfs het bad uit. Hij mocht wel worden vervangen, maar de Duinkikkers hadden vanaf dat moment geen wisselspelers meer. Niet temin hield de ploeg in de eerste (2-2) en de tweede periode (4-4) gelijke tred met Albatros. Daarna maakten de waterpoloërs onno dige fouten, omdat zé zich ergerden aan de beslissingen van de scheidsrechter. Het gevolg was een 6-4-achterstand na 15 minuten spel. In het laatste kwart werden aan beide kanten veel spelers tijdelijk naar de kant verbannen. Omdat Marcel Brittijn zijn derde p'tje kreeg, werd hij uitgesloten van verdere deelna me en moest de Duinkikkers met een man minder verder. Albatros, dat zich beter thuisvoelde in het ondiepe water, profiteerde en liep uit naar 12-5. Formation Dance Company Eem- land (FDCE) is vierde geworden tij dens het Nederlandse kampioen schap ballroomdansen voor forma ties, dat zondag in De Maaspoort in Den Bosch werd gehouden. De plaats in de eindrangschikking wordt door de betreffende dansers gezien als een goede basis voor de toekomst. Op veel meer was niet gerekend, omdat acht van de zestien leden nieuw in de formatie zijn en vijf van hen niet eerder in wedstrijdverband actief waren. "We zijn blij met de vierde plaats, het is een goede start voor dit team, waar veel potentie in zit," aldus Jolanda Verwoerd van de FDCE dat in de troostfinale te sterk was voor twee andere teams. In de finale legde Moving Action uit Waalwijk terecht beslag op de nationale titel bal lroomdansen. Vijf dansers komen uit Soest, maar het team traint tegenwoordig in Zwolle, waar een erkende dansschool werd ge vonden, die bereid is met een formatie team te werken. FDCE neemt dit sei zoen ook deel aan het Grand Prix-cir- cuit. A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Auto Smeeing Soest b.v. De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Boutique des Fleurs Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep Van Hengstum apparatenbouw b.v. Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom W.W. Deelen b.v. Café-Bar De Kuil Procar Linden Bedrijfskleding ASBO-groep Bosman loodgieters Vini's Bar Harry v. Es Recycling Wilhelm, Hop van Wegen Hooyer Bouw en Techniek Hoewel Hees veel beter speelde dan JSV, moest het een knieval maken. Foto: A/do AHessie VOETBAL zaterdag In uitwedstrijden boekt Hees meer successen dan aan de Verlengde Oude Utrechtseweg, waar zaterdag de tweede nederlaag werd geleden. Dat de 1-3-overwinning van JSV Nieuwegein volkomen onverdiend en verrassend was, telde niet. Hees speelde de wedstrijd van de gemis te kansen. Zeker veertien echte moge lijkheden om te scoren had Ron Dase laar geteld, maar de thuisploeg kreeg een staaltje van efficiëntie voorgescho teld door JSV dat driemaal uitbrak én scoorde. Tot vijf keer toe stonden de paal en de lat een treffer van Hees in de weg, dan weer op de doellijn een voet tegen de bal gezet of was de richting van de doel poging niet scherp genoeg. Het was om gek van te worden. Het was allemaal zo goed begonnen. Al na negen minuten was de doelstelling van Hees duidelijk. Van achteruit werd over drie schijven Nico van Veen be reikt, die voor 1-0 zorgde. Het feest kon beginnen. Eenrichtingsverkeer Het leek wel of er eenrichtingsverkeer gold aan de Verlengde Oude Utrechtse- weg, zo overheersend was Hees over JSV. Toen JSV even de tijdelijke ver keersregel aan zijn laars lapte en en pas sant 1-1 maakte, was er niemand bij Hees die twijfelde aan succes. Zelfs niet toen JSV op slag van rust nogmaals de middenlijn overstak en de gelegenheid te baat nam om er 1-2 van te maken. Hees, dat de eerste helft al keihard werkte, gooide er gewoon nog een schepje bovenop, pakte de tegenstander nog feller aan en bleef veel kansen creë ren. Paal, lat, voetje, niets werkte ech ter mee. En alsof het niet erger kon, werd het in de laatste minuut ook nog eens 1-3. "Het is even zuur, vooral voor de spe lers, als je de betere ploeg bent en toch verliest. Maar zolang ik geen slechte wedstrijd zie, ben ik tevreden. Dat de uitslag anders uitvalt, is jammer," rea geerde de niettemin zwaar teleurgestel de Daselaar. Een geluk bij een ongeluk was dat ook koploper Veenendaal, de komende te genstander van de roodwitten, verloor. Hees bezet nu de vierde plaats met drie verliespunten meer dan PVDV en Veen endaal. EDO staat derde met een punt, maar ook een duel meer dan Hees. "D S01/T?riYD KT n /*i w f\ i~i x X5XUU Het verhaal van de heren van Red Stars begint een beetje eentonig te worden. Ook de vijfde wedstrijd werd verloren, deels doordat de uit gedunde ploeg het in de tweede helft niet meer kon bolwerken. Het werd 97-76 voor Argon dat halver wege met 41-36 leidde. Red Stars hield het in Wilnis lang vol en stond in de achtste minuut na rust zelfs met minimaal verschil voor: 54-55. Toen eiste de tactiek zijn tol en deed het" lengte-overwicht en de ervaring van de Noord-Hollanders de rest. jl coach René Lansaat zat er niets anders op dan zijn team in de hoogste versnelling aan het werk te zetten. De spelers van Argon waren gemiddeld een, twee koppen groter en onder de borden hadden de Soesters daarom wei nig te zoeken. Argon, dat met onder anderen Hank Smiths en Pete Thomas jarenlange ervaring in de eredivisie met zich mee torst, heeft evenwel ook aan zienlijk meer kruisjes achter de naam staan, zodat de jonge basketbalsters van Red Stars op snelheid hun kansen moesten zoeken. Dat lukte dus aardig en waar Argon bekeken en van dichtbij de basket op zocht, trapte Red Stars voortdurend het gaspedaal in. Met zeven spelers, van wie ditmaal Bas Kok debuteerde in het eer ste, hield Red Stars dat driekwart van de wedstrijd vol. Toen was de brandstof op, terwijl Argon een beroep kon blijven doen op de klasse en de routine die het in huis heeft. Het verschil liep daarom zelfs tot boven de twintig punten op. Danies Voor de tweede keer in een week tijd was BZ'72 2 de tegenstander van het damesteam van Red Stars. Evenals een week eerder in Beukendal waren de da mes van Wim Bolwerk superieur aan de Zeisters. Red Stars won op vreemde bodem met een ruimere marge, omdat zorgvuldiger werd omgesprongen met de kansen. In twee minuten tijd zetten de Soesters de toon (2-10) en via 20-41 in de rust werd het 36-83 voor Red Stars dat zij vierde achtereenvolgende overwinning boekte. Vijf sp< elsters scoorden tien of meer punten en dat is volgens Bolwerk een prettige bijkom stigheid, aangezien Red Stars zaterdag op bezoek gaat bij koploper New Stars 2. Red Stars, dat alleen de eerste wed strijd van Niels Stensen verloor, staat op een gedeelde tweede plaats. Als Red Stars wint, heeft de tweede klasse drie lijstaanvoerders. Bij verlies groeit het verschil met New Stars tot vier punten en moeten de Soesters plaatsnemen in de wachtkamer. Jurgen van Nimwegen heeft in Amersfoort zeven clubrecords van de Duinkikkers verbeterd. Hij brak er twee op de 400 nieter vrije slag, drie op de 100 meter rugslag en twee op de 100 meter vrije slag. Op de laatste afstand haalde hij met een tijd van 58.5 tevens de limiet voor de Nederlandse kampioenschappen. Het achtste clubrecord van de Duinkikkers kwam op naam van Paul Spronk op de 100 meter wisselslag. Tijdens de tweede competitiewedstrijd sneuvelden zeventien persoonlijke re cords van leden van de Duinkikkers. De Soester zwemvereniging was succesvol met zeventien eerste, veertien tweede en negen derde plaatsen, maar of de kop positie blijft gehandhaafd, moet nog worden berekend. De Duinkikkers wa ren 'gehandicapt' doordat Peter Oost hof, Tish Kuiper en Anke Lecluse door ziekte moesten De laatste weken zorgt jeugd her haaldelijk voor overlast bij Aqua In- door. Bezoekers van de sporthal en het zwembad worden lastiggevallen en de laatste tijd zijn ook meerdere kleine diefstallen gepleegd. Dat zegt de politie die maandagavond een oogje in het zeil hield, toén zich bij de hoofdingang wederom een aantal jongeren had verzameld. Rond een uur of acht zag de politie dat een van de jongeren over een hek klom en richting de speelweide verdween. Kort daarna werd deze persoon uit het buitenbad gevist en bij de kassa afgele verd om alsnog een kaartje te kopen. Een uurtje later riep Aqua Indoor de hulp in de van de inmiddels vertrokken politie. Jongeren zouden zich minder vriendelijk opstellen tegenover mede werkers van het bad. Vermoed wordt dat ze dit uit wraak deden, omdat een van hun een kaartje had moeten kopen. Toen de jongeren de politie zagen aankomen, gingen ze er snel vandoor. Zover bekend keerden ze die avond niet meer terug bij Aqua Indoor. Vanaf 1 december heeft Soest ook een duikvereniging. De nieuwe club zal zijn gelieerd aan duikschool The Experience die al geruime tijd duik- lessen geeft en mensen voorbereidt op het examen voor het duikbrevet. Het idee voor de duikvereniging 'Expe rience the Difference' is afkomstig van de cursisten van de school. Het is de bedoeling dat regelmatig activiteiten worden georganiseerd, waarbij elk lid een introducé mag meenemen. Maar de duikactiviteiten zijn, op de try-outs en lessen na, uitsluitend toegankelijk voor duikers met een brevet. De nieuwe club zal daarnaast elke maand een nieuws brief uitgeven. Het lidmaatschap bedraagt 10,00 gulden per maand (vijf gulden voor elk volgend lid dat op hetzelfde adres woont). Voor duikactiviteiten komen daar de kosten nog eens bij. Leden kunnen daarnaast tien procent korting krijgen bij de aan schaf van duikartikelen of vervolgcur sussen. Belangstellenden kunnen voor informatie of aanmelding bellen met 6017705. Bij sport- en zwemschool De Wieksloot zijn de volgende leerlingen geslaagd voor de tussentijdse toets op weg naar het basiszweindiploma: Marloes Borger, Annet Glas, Antonio Hil- horst, Anna Mauk, Nico Meijer, Becky Stok vis, Robin van Tongeren, Favalda Takken- berg, Mireille van der Zaan. Voor het basiszwcmdiploma slaagden: Amanda Hilhorst, Feiko Hilhorst en Victor Stokvis. Cafetaria en Eethuis Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Elke dag open van no.oo - 22.OO uur VELDVOETBAL 1. Peter de Jong (Hees)9 2. Marcel van Essen (VVZ'49)7 Jeffrey Dorrestij n (Hees)4 André Hufman (Soest)4 Remi van der Pol (SEC-za)4 6. Saban Aksit (SEC-zo)3 Peter van den Berg (SEC-zo)3 Danny van der Heijden (SEC-za)3 Gijs Schaap (WZ'49)3 Mohammed Touhami (SEC-za)..3 Michel Vlaswinkel (Soest)3 ZAALVOETBAL 1. Zeki Kurt (Firtina) Michel Vlaswinkel (DVS) 3. Mustafa Aksit (Firtina) 4. Gijs Schaap (DVS) 5. Rene de Bree (Firtina) Martin van Ernst (SEC) 7. Andre Haringsma (SEC) Ramon Heijnen (DVS) Eric Looijsen (DVS) 10. Fred Bos (SEC) Paul Haringsma (SEC) Luits Houkes (DVS) 9 9 7 6 4 4 3 3 3 2 2 2 BADMINTON Selby Selby 1-Leusden 1 4-4; 't Gein 6-Sclby 2 3- 5; Selby 3-Leusden 4 0-8; Selby 4-Bas Bad minton 2-6. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Lucky Name-B.B. team 5- 0; Domtorentjes-Resto Girls 3-2; Big Split- ters-Vrije Teugel 3-2; Outsiders-Straijk 1-4; Spare-Teamwork 1-4; Van Ede-De Enghe 1- 4. Dinsdagavond: Cool Cat-Cobra's4-l; Ener- gy-Dream Team 3-2; Toverbal-Graphique 2- 3; Spitsheuvel-Westra's 2-3; H.A.M.-De Noten 0-5; Naadje-Heppie Hoekers 3-2. Smeeing/BDC HVN/Attilla-Damessenioren 1 22-18; Da messenioren 2-Wasmeer 2 7-8; Kolping 2- Herensenioren 2 22-21; Voice-Heren A jeugd 17-16; Meisjes B jeugd 1-UHV-DSO 23-8; UHV-DSO-C jeugd gemengd 19-10: Jongens C jeugd-Greenstars 18-4. De Snoekbaars Eerste wedstrijd wintercompetitie 1. Gerrit Kasius 5.82 meter, 2. Jan Livestro 5.56, 3. Rinus Bon 4.46, 4. John Hunteler- slag 2.78, 5. John Kasius 2.72, 6. Willem Leijenhorst 1.50 meter, 7. Co Wijnands 1.45, 8. Henk van Riet 1.33,9. Jan Koelewijn 1.26, 10. Willem van Zoeren 1.08. VOETBAL Hees Hees Bl-CJW B3 11-0; Hees Cl-ASC Nieuwland Cl 3-6; APWC D2-Hees Dl 5- 6; Hees Fl-Achterveld F2 9-0. SEC SEC Al-DEV Al 0-1; SEC BI-Lelystad'67 B2 2-0; Hoogland C2-SEC Cl 6-0; SEC D2-Hertha D2 0-5; WZ'49 D2-SEC Dl 0- 10; SEC El-Greenstars El 1-3; SEC E3- Roda'46 E6 1-2; C.J.V.V. E5-SEC E4 10-0; Quick F5-SEC F1 1-6. Soest Barneveld 1-SO Soest Al 1-2; SO Soest A2- Hoogland 2 1-7; OSM 1-SO Soest BI 1-5; SO Soest B2-Eemnes 1 3-4; KWA 2-SO Soest B3 0-1; SO Soest Cl-OSM 2 3-1; SO Soest C2-CJW 2 7-1; Roda 4-SO Soest C3 2-3; SO Soest C4-IJsselmeervogels 4 2-3; SO Soest C5-WZA 5 6-7; SO Soest Dl- Brederodes 1 3-7; WZA 2-SO Soest D2 3- 3; SO Soest D3-Eemdijk 1 0-7; CJW 2-SO Soest D4 2-7; Roda 10-SO Soest D6 6-0; WZ 1-SO Soest El 1-5; SO Soest E2-SO Soest E4 6-4; SO Soest E3-Hoevelaken 2 3- 1; Quick 7-SO Soest E6 3-3; SO Soest E7- Quick 8 1-7; SO Soest E8-Spakenburg 5 1- 1; SO Soest F2-WZ 1 0-3; SO Soest F3- Spakenburg 3 6-0; SO Soest F5-Spakenburg 4 6-1; Eemdijk 3-SO Soest F6 0-4; SO Soest F7-Hoevelaken 5 9-2; SO Soest F8-Roda 10 12-0. Meisjes: Horst 1-SO Soest 1 4-0. VYZ'49 WZ'49 Al-DVS Al 2-7; WZ'49 Bl- Greenstars BI 3-1; WZ'49 Cl-KWA C2 4-2; WZ'49 C2-Achterveld C2 4-5; Zee- wolde Dl-WZ'49 Dl 6-2; WZ'49 D2- SEC Dl 0-10; WZ'49 El-SO Soest El 1- 5; IJsselmeervogels E8- WZ'49 E3 2-4; WZ'49 E2-Roda E5 3-3; SO Soest F2- WZ F10-3; WZ'49 F2-De Glind F1 0-7; Co Du Boys F4-WZ'49 F3 1-5; WZ'49 F4- Greenstars F5 2-1. Tjerk Egtberts en Bas Bons maken dit jaar kans op een van de hoofd prijzen van het provinciaal kam pioenschap turnen. In de eerste van drie voorronden kwamen de twee Springbokken goed voor de dag in Veenendaal. ui de klasse 4C toonde Bons progressie. Vorig jaar was hij nog figurant in deze klasse, nu legde hij beslag op de derde plaats, ondanks een fikse blaar die hij aan zijn rekoefening had overgehouden. Enigszins teleurstellend was de vijfde plaats waarmee Eric van Zandwijk de eerste wedstrijd afsloot. In 5C maakte Egtberts zijn favorieten- rol waar. De extra trainingsuren betaal den zich zaterdag uit en met negen pun ten voorsprong eindigde hij als eerste. Met 43.15 punten scoorde hij bovendien bijna drie punten hoger dan vorig jaar. Uitschieters waren zijn sprong (9.45) en de ringoefening (8.55). WOENSDAG 29 OKTOBER Handbal 20.00 uur Smeeing/BDC (H)-Kol- ping, beker (Beukendal) VRIJDAG 31 OKTOBER Badminton 19.00 uur BCA 14-Selby (Amersfoort) Volleybal 20.15 uur Alstavo'81-Stam/SoVoCo (H) (Almere) ZATERDAG 1 NOVEMBER Basketbal 19.30 uur Red Stars (H)-Blitz (Beukendal) 19.30 uur New Stars-Red Stars (D) (Nieuwegein) Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Hoevelaken (Eemweg) 14.30 uur Veenendaal-Hees (Veen endaal) 14.30 uur OSO-SEC (Hilversum) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Bejo/ Dinto (De Bunt) ZONDAG 2 NOVEMBER Handbal 13.45 uur Smeeing/BDC-Dalfsen (Beukendal) 14.40 uur Greenstars-Smeeing/BDC (D) (Baarn) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Rood Wit (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-Myra (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur Soest-CDW (Bosstraat- Oost) 14.00 uur UW-SEC (Utrecht) MAANDAG 3 NOVEMBER Bowling 19.00 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-BTP (Beukendal) BADMINTON Selby Met een gelijkspel heeft het eerste jeugdteam de wedstrijd tegen Leusden afgesloten. Selby stapte met een 3-1- voorsprong uit de enkelpartijen, maar in het dubbelspel bleken de tegenstanders beter op elkaar ingespeeld. Tim Vaessen en Rodney Papenhuyzen verloren hun dubbel in de derde game met 13-15. VOETBAL Hees De BI bleef met een monsterscore (11-0) ongeslagen. De C-junioren kwa men vijf keer de paal tegen, waardoor een beter resultaat uitbleef (3-6). De D- pupillen wisten een 5-1 achterstand om te zetten in winst. De F-pupillen behaal den door goed combinatiespel een rui me overwinning. De Duinkikkers 100 meter wisselslag: Susanne Ruwaard 1.59.9; Susanne Schuurman 1.53.8; Christi- ne Stfating 1.56.3; Stephanie Epskamp 1.41.0; Niels Vlug 1.53.1; Elize Stolze 1.42.9; Samantha Bender 1.49.0; Remko Hooft 1.35.8; Emily Janssen 1.32.8; Hanke Schalkx 1.26.2; Patrick Vas 1.56. 8; Ronald v.d. Bree- mer 1.47.5; Michael Maassen 1.28.7; Leono- re Hornung 1.26.1; Sebastiaan Schuurman 1.24.7; Paul Spronk clb 1.17.0; Elise Hooft 1.25.4; Menno Smit 1.23.4; Robbin Blokpoel 1.20.9. 50 meter vlinderslag: Leonore Hornung 41.2; Leonie Oosthof 41.2; Elise Hooft 37.0. 200 meter vrije slag: Kim Witte 2.50.9; Leo nie Oosthof 2.37.4; Elise Hooft 2.51.2. 100 meter schoolslag: Susanne Ruwaard 1.57.5; Susanne Schuurman 1.47.9; Christi- ne Strating 1.57.1; Stephanie Epskamp 1.50.0; Niels Vlug 1.56.4; Elize Stolze 1.46.4; Samantha Bender 1.47.0; Remko Hooft 1.39.2; Emily Janssen 1.37.7; Hanke Schalkx 1.33.3; Patrick Vas 1.57.3; Ronald v.d. Breemer 1.47.3; Michael Maassen 1.3o.0; Kim Witte 1.32.8; Leonie Oosthof 1.39.8; Sebastiaan Schuurman 1.34.7; Paul Spronk 1.31.4; Menno Smit 1.29.3; Menno Smit 1.30.5; Robbin Blokpoel 1.28.6; Maris- ka Wijnmalen 1.34.4; Roel Koot 1.21.4; Pie ter Damen 1.18.3; Hester Vlaanderen 1.35.3; Lize v.d. Berg 1.32.9. 200 meter wisselslag: Vivian Spronk 2.54.2; Hester Vlaanderen 3.11.6; Lize v.d. Berg 3.01.4. 400 meter vrije slag: Eric v. Walsem 4.58.3; Jurgen v. Nimwegen clb 4.42.8; Robbin Blokpoel 5.13.6. 100 meter rugslag: Paul Spronk 1.19.9; Bas Buxtorff 1.30.0; Jurgen v. Nimwegen clb. 1.08.9; Bram Houben 1.22.3; Joanna Thijs 1.28.6; Vivian Spronk 1.18.1; Roel Koot 1.15.8; Astrid Buxtorff 1.23.7; Sanne Schalkx 1.27.4; Raymond Honderdors 1.14.5. 4x50 meter wisselslag: Robbin Blokpoel 37.4; Menno Smit; Jurgen v. Nimwegen; Bram Houben 2.21.7. 4x100 meter wisselslag: Jurgen v. Nimwegen; Pieter Damen; Raymond Honderdors; Eric v. Walsem 4.44.2. 100 meter vrije slag: Bas Buxtorff 1.20.4; Jurgen v. Nimwegen clb 58.5; Bram Houben 1.09.9. 100 meter vlinderslag: Roel Koot 1.24.6; Raymond Honderdors 1,15.8. 50 meter vrije slag: Joanna Thijs 31.9; Vivian Spronk 32.3; Astrid Buxtorff 33.6; Sanne Schalkx 32.0. 4x100 meter vrije slag: Mariska Wijnmalen 1.10.2; Vivian Spronk; Joanna Thijs; Sanne Schalloc 4.44.0. 4x50 meter vrije slag: Lize v.d. Berg 32.2- Joanna Thijs; Sanne Schalkx; Astrid Buxtorff 2.09.6.

Soester Courant | 1997 | | pagina 19