En dit zijn de knallers van deze week: HAPPY H©UR STUNT: 199,- 199 549 Spoorbomen Veldweg komen eerder Verkeer vindt draai op nieuwe rotonde <Bos en "Duin Samen-op-Weg-kerken overwegen één nieuwe kerk voor Noord en Zuid Tarty centrum Soest 17 Sport yanBreukelen 5 Vast-goed t r 6027493 Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Derde ongeval in 15 maanden zorgt voor hogere prioriteit Nieuwe voorziening op Koningsweg officieel geopend KORLAAR TRectfcCütp Soest wenst alle New York marathonlopers veel succes! Elke zondag 3-gangen menu voor maar 25,- j).y ersoonvjpj Tevens voor al uwjestiviteiten. Bosstraat 80 - 3766 AH Soest Telefoon: 035 - 602 23 44 Fax: 035 - 601 44 22 Wij zijn geojjencf vanaf 16.00 uur. Snorfietser valt ÏJGG'JDEN X SNAAR 3 Actueel 5 Actueel 7 Varia 15 Soesterberg Gewapende overval in Blokker aan Zuidpromenade Autodief rijdt zich vast in Soest en bekent inbraken Vrouw steelt 5 weken lang elke dag flessen port Meningen liggen in Noord genuanceerd m.Jj, JOH. METS PECIALITEITEN VAN DE MAAND "Koffie Complet" 5,95 Rundergehakt Boerenwit met maan- of sesamzaad Smiths crispy chips Verse Pizza met kaas, ham en saus 598 Super lekker bekken AAQ Tissue toiletpapier Jonge kaas met komijn Zuidpromenade 6 - Soest fc 1 Ook 's avonds en in 't weekend A. van der Lee Het ongeval dat vorige week woens dag plaatshad op de overweg op de Veldweg heeft Rail Infrabeheer van de Nederlandse Spoorwegen ertoe bewogen sneller maatregelen te tref fen. De overweg wordt nog vóór de zomer van 1998, zo mogelijk eer der, voorzien van automatische hal ve overwegbomen (AHOB). Aanvankelijk was het de bedoeling dat de overweg pas tussen mei volgend jaar en eind 1999 beter zou worden bevei ligd. Maar door het derde ongeluk in vijftien maanden tijd heeft Rail Infrabe heer de overweg donderdag een hogere prioriteit gegeven. Vorige week woensdag had een 58-ja- rige vrouw uit Soest niet gezien dat de waarschuwingslichten knipperden. Evenmin hoorde ze de bel. Toen ze rond elf uur op de overweg reed, passeerde juist de stoptrein Baarn-Utrecht. Die raakte haar wagen aan de rechter ach terzijde, waardoor de auto twintig me ter werd meegesleurd en zwaar bescha digd klem kwam te zitten tussen een staander van een bovenleiding en de trein. Wonder boven wonder mankeerde de automobiliste weinig. Ze kwam er vol gens de politie van af met een gekneus de pols en enkele blauwe plekken, maar werd voor de zekerheid naar Medisch Centrum Molendael gebracht. Haar voertuig werd volledig vernield. Eerder dit jaar werd een bejaarde auto mobilist door de trein gegrepen. Hij overleed later aan zijn verwondingen. In de zomer van 1997 botsten op de Veld weg een bedrijfswagen en een trein te gen elkaar. Onverantwoord Sindsdien is de roep om een beter be veiligde overweg toegenomen, vooral van omwonenden, onder wie Ed Talen die vlak naast de spoorbaan woont. Hij en zijn zoon waren vorig jaar getuigen van het ongeval, waarbij een Amers- foorter was betrokken. Volgens Talen is langer wachten met maatregelen onver antwoord. Hij heeft in twaalf jaar tijd vijf ongelukken geteld, waarvan twee met dodelijke afloop. De meeste onge vallen zijn veroorzaakt doordat het zicht van de automobilisten werd verhinderd door de laagstaande zon. Talen heeft het dan nog niet eens over de bijna-onge- lukken, waarvan hij er vorige week ook nog één heeft geconstateerd. "De herfst is ingetreden, de zon staat weer lager en ik voorzie dan ook, hoe wel ik dat natuurlijk niet hoop, nog meer catastrofes," aldus Talen. Volgens hem moet de gemeente Soest de spoor bomen voorfinancieren, zodat zo snel mogelijk kan worden begonnen met de installatie ervan. Langer wachten is vol gens Talen, die zegt te spreken namens alle bewoners van de Veldweg, 'sollen met levens'. Het verkeer op de Koningsweg kan de ventweg weer links (of rechts) la ten liggen. Maar gewoon rechtdoor rijden, zoals voorheen, is er niet meer bij. Ter hoogte van de Dorres- teinweg moeten ze sturen om de ro tonde te kunnen nemen. De eerste verkeersvoorziening in het kader van de verbetering van de Ko ningsweg-route is vorige week' openge steld voor verkeer. Nadat wegwerkers ongeveer anderhalve maand in de slag waren geweest, mocht wethouder Ries van Logtenstein vorige week plaatsne men in een oude stoomwals om de ope ning een officieel tintje te geven. Het verkeer heeft inmiddels zijn weg gevon den over de rotonde. Voor de goede orde: al het verkeer op de rotonde heeft voorrang. Vooral voor de bewoners van de Boe- renstreek moet het prettig zijn dat de kruising van de Koningsweg en de Dor- resteinweg weer open is. De ontsluiting van hun nieuwe woonwijk liep weken- Het verkeer op de Koningsweg kan sinds vorige week dinsdag gebruik ma ken van de nieuwe rotonde. lang via bedrijventerrein de Nieuwe- gracht en de ventweg. In de middencirkel van de rotonde komt te zijner tijd het Prieel te staan, een pro ject van kunstenaar Jan Samson en ste denbouwkundige Ton Algra. Wie straks naar de rotonde toe rijdt, zal onder een aantal (halve) bogen doorrijden. Kosten van dit kunstwerk: 300.000 gulden. Op de Weegbreestraat is zaterdagmor gen een snorfietser ten val gekomen bij een eenzijdig ongeval. De 22-jarige Soester raakte daarbij gewond aan zijn kin en wenkbrauw, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Yamaha zuil luidspreker 120 Watt, 3 luidsprekers. adv.prijs 350,- p.st. Uitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij de: Steenhoff straat 15 3764 BH Soest Verkeersplateau na half jaar weg. Lintje voor de 'motor van de Vu'. Noorderweg wil nu maatregelen. Staatssecretaris bij opleveringBoerenstreek. Verkeersbrigadiers krijgen cadeau. Politie: blauw op straat bevalt. Griftland-actie voor Derde Wereld. Door-geef-kunst slaat aan. Dekker 'matchwinner1 op Bosstraat-West. Stam/SoVoCo opent geschiedenisboek. Volleybalclinic Oranje-dames. "Als je marathon uitloopt, ben je een held". In de Blokker-vestiging aan de Zuid promenade is vrijdagavond een on bekend geldbedrag buitgemaakt bij een gewapende overval. Omstreeks acht uur bedreigde een man de kas- sière met een vuistvuurwapen. De overvaller, die zijn gezicht had verhuld achter een bivakmuts en een rode jas droeg, eiste geld. Toen hij de inhoud van een kassa had gekregen, nam hij de benen. Hij vluchtte in een donkerkleurige auto, die klaar stond in de Korte Ossendam. De politie wil graag in contact komen met een man die de overvaller tijdens zijn vlucht achtervolgde en mogelijk gezien heeft in wat voor een auto de dader het hazepad koos. Andere ge tuigenverklaringen hebben tot dusver niet geleid tot de aanhouding van de overvaller. Met de aanhouding van een inwoner van Ingen heeft de politie in één klap vier auto-inbraken opgelost. De dertig jarige man was dinsdag na een wilde achtervolging door Baarn en Soest aan gehouden. In een gestolen auto reed hij met soms 140 kilometer per uur over de Stadhouderslaan. Dat hij niet bekend is in Soest, bleek toen hij rechtsaf het doodlopende gedeelte van de Korte Brinkweg inreed en het voor zijn achter volgers een koud kunstje was hem in te rekenen. In de wagen werden onder meer een zaagtafel en een boormachi ne aangetroffen. Die had hij gestolen uit auto's aan de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg en het Nassauplantsoen. Ook bekende de man een poging tot in braak en de diefstal van de auto, waar in hij reed. Hij werd na twee dagen op vrije voeten gesteld, maar zal zich nog moeten verantwoorden voor de rechter. Vijf weken lang heeft een 43-jarige vrouw uit Soest elke dag een of meer flessen port gestolen in een super markt aan de Van Weedestraat. Die opzienbarende bekentenis deed ze donderdag op het politiebureau. Daar was de vrouw terecht gekomen, nadat ze 's middags was betrapt door winkelpersoneel. De vrouw was met twee flessen port en een potje aard beienjam onder haar jas de winkel uitgelopen zonder af te rekenen. Een week of vijf was dat goed gegaan, maar donderdag liep ze tegen de lamp, waarna de medewerkers van de supermarkt haar overdroegen aan de politie. Naast de hervormde Emmakerk (al verkocht) zou ook de gereformeer de Julianakerk verkocht kunnen worden, zodat met de opbrengst van beide gebouwen de stichting van een geheel nieuwe kerk in Soest- Noord mogelijk wordt. Een nog ver der gaande optie is dat daarnaast óók de gereformeerde Wilhelmina- kerk (Soest-Zuid) wordt afgestoten, ten behoeve van één nieuw kerkelijk centrum voor zowel Soest-Noord als Soest-Zuid. Als potentiële locatie voor zo'n nieuw kerkelijk centrum voor Noord en Zuid samen wordt o.a. voorzichtig gedacht aan het oude verzorgingshuis Molen schot aan de Albert Cuyplaan, "boven op de Eng". Over de mogelijke locaties vinden al gesprekken plaats met het (burgerlijke) gemeentebestuur van Soest. De nieuwe kerk zou betaald kun nen worden met de opbrengst van de Emmakerk (1,7 miljoen), van de Julia nakerk (er is al een bod van 1,3 miljoen op het gebouw en de grond) en van de Wilhelminakerk aan de Soesterberg- sestraat, waarvan de mogelijke op brengst nog niet bekend is. De Oude Kerk zou bij deze optie als kerkgebouw voor bijzondere diensten (o.a. rouw- en trouwdiensten) kunnen blijven voortbestaan. Als (cultuurmo nument komt de Oude Kerk in elk ge val niet in aanmerking voor sloop en verkoop. De menings- en besluitvorming over de toekomstige huisvesting van de Samen- op-Weg-kerken in Soest (hervormd en gereformeerd) komt langzaam maar ze ker in een beslissend stadium. Maan dagavond werd een nieuwe fase bereikt tijdens de gezamenlijke gemeenteavond in de Emmakerk, waar de kerkleden werden geïnformeerd over de verschil lende mogelijkheden. Ook in Soest- Zuid werd vergaderd over de huisves tingsproblematiek. Drie opties In Noord heeft men in principe de keuze uit drie opties. De eerste is de verbou wing en aanpassing van de Julianakerk (gefinancierd met de 1,7 miljoen die de verkoop van de Emmakerk heeft opge leverd); de tweede is de verkoop van zowel de Emma- als de Julianakerk en de realisering van één nieuw kerkge bouw voor Noord (gefinancierd met de opbrengst van beide kerken, samen drie miljoen gulden). De derde optie is, zo als gemeld, de realisering van één kerk gebouw op een centrale plaats in Soest, ter vervanging van de Emma-, de Julia- na- én de Wilhelminakerk. OFFIE- EN THEESALON Kopje koffie, geserveerd met: warme roomboter amandel- Samen AANBEVOLEN "Warme Glühwein" per las ƒ3,95 Van Weedestraat 90 - Soest -Telefoon: 035 - 6012404 HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Sucadelappen per kilolU- per kiloOfö Schouderrollades Qg5 (heerlijk gekruid), per kilo O» Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar zie pagina heel brood 2ak 300 gram ,vQn 2.79 voor 250 gram pak 24 rollen w 500 gram VAN DE GRAAF KLAREN fei l s onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 rVA\ DEV1 'i-iHiiiliinr} f liclifliiipailvics Koniiifistvr-; 29. Soest AA Telefoon (035) 603 7000 Het voormalige verzorgingshuis Mo lenschot aan de Albert Cuyplaan is een van de potentiële locaties voor een nieuw kerkgebouw. Foto: Goos van der Wilt De bijeenkomsten van maandagavond waren bedoeld als informatie-avonden, waarbij de gemeente in beide wijken op de hoogte werd gesteld van de diverse mogelijkheden zonder dat daaruit al di rect een conclusie getrokken moest wor den. Volgens W. Hulsbergen, voorzitter van de gezamenlijke kerkenraad in Noord, is er in de Emmakerk geen pei ling gehouden. De voorkeuren lagen nogal genuanceerd, aldus Hulsbergen. "Er zijn vanavond geen neuzen geteld, en dat was ook niet de bedoeling." Vol gens Hulsbergen is de vergadering in goede orde verlopen, "maar je proeft bij sommigen toch wel heel wat emotie..." Hij wijst erop dat de uiteindelijke beslis sing genomen moet worden door de centrale organen van de beide kerkge nootschappen. Gecompliceerd Die centrale organen zijn van hervorm de zijde de Centrale Kerkenraad en de Kerkvoogdij, van gereformeerde zijde de Kerkenraad Algemene Zaken en de Commissie van Beheer. De besluitvor ming wordt enigermate gecompliceerd doordat de hervormde gemeente van Soest vanouds een andere organisaties tructuur kent dan de gereformeerde kerk. De Kerkvoogdij is tot op zekere hoogte een autonoom instituut, dat on afhankelijk van de Centrale Kerkenraad besluiten kan nemen. Bij de gerefor meerden is de Commissie van Beheer een uitvoerend orgaan van de Kerken raad Algemene Zaken, aan wie zij dus ook verantwoording schuldig is. Volgens Hulsbergen werd in Noord geen van de drie opties met opvallend gejuich begroet, zodat daaruit geen duidelijke voorkeur van de kerkleden valt af te lei den. "Wel hebben sommigen duidelijk gemaakt dat de onzekerheid veel te lang gaat duren. Van de kant van de centra le organen is dan ook meegedeeld dat ze er serieus naar zullen streven om voor het einde van het jaar concrete beslui ten te nemen, zodat er duidelijkheid komt." Over de gang van zaken tijdens de ge zamenlijke gemeenteavond in Soest- Zuid, waar "optie drie" eveneens be sproken is, kon voor het ter perse gaan van deze krant geen uitsluitsel verkregen worden. VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Bii kstraat 108 Tel. 035-6015C80 Fax 035-6024345 Autobedrijf Officieel Citroen-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 12

Soester Courant | 1997 | | pagina 1