TER URANT O Noorderweg wil nü maatregelen A in uw ogen kijken 798,- 6027493 tTOEgëffETT Lintje voor de 'motor van de Vu' Verkeersplateau na half jaar weg CDA-leden stemmen in met kandidatenlijst voor raad Nog een half jaar respijt voor aanleg buitenbad ACTUEEL I PAGINA 3 Wildschut Optiek PAGINA 2 'I 1 ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Staatssecretaris bij oplevering Boerenstreek I KLAREN gjïRQMP WOENSDAG 29 OKTOBER 1997 SOESTER COURANT 'Snelheidsremmers en sluip- en vrachtverkeer halt toeroepen' SÖËS1 Ook voor service moet u bij ons zijn Van Weedestraat 2 nachten dicht voor nieuwe oversteekplaatsen Willy Teuling gehuldigd bij afscheid Onze cadeau-dinerbonnen? Onze fondue-of gourmet mogelijkheden? Onze alom beroemde "Luykje" gerechten? Het blijft genieten! Antwoord op vragen van BAM Fietser loopt drie keer tegen de lamp Wie vergelijkt leest de Soester Courant URENT, SPORTMAN E.A. werk - school d - race - atb. HOUD, ■rken - soorten. AEN, SCHOENEN, atb - tour. OERDELEN, ssortiment. IRCOSMETICS, >d. producent van >le haarcosmetica igen in Frankrijk en 46 landen, vraagt: heeft meerjarige soort- jet- en regeltechnieken, rpakkingsmachines met je storingen. aan ons hoofdkantoor, 20SMETICS, grootste snt van professionele 3 met vestigingen in xport naar 45 landen, zelfstandig kunnen voor een afspraak 115, 3762 EA Soest. uiteraard bij de vakopticien: Waar de keus /J het grootst is... Sj» Natuurlijk laanstraat 67 baarn 035 - 5415588 linnenkast Dave beuken/metaal 150x200x54 Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum HOYA Muttifokaal, scherpte op elke afstand De eerste fase van de Boerenstreek is vanmiddag officieel opgeleverd. De voltooiing van het eerste deel van de nieuwbouwwijk werd gevierd met de onthulling van een blijvend aanden ken voor de bewoners door staatsse cretaris Dick Tommei van VROM, toespraken, rondleidingen en een straatfeest voor de kinderen uit de buurt. Districtschef W. Schutzmann reikte aan Achtgoed Wonen en Bouwen het politiekeurmerk Veilig Wonen uit. De woningen in de Boerenstreek zijn allemaal standaard voorzien van in braakwerende voorzieningen. Tevens voldoen de huizen aan de eisen van Duurzaam en Energiezuinig Bouwen (DuBo), want bij de bouw is gebruik gemaakt van milieuvriendelijke en energiebesparende materialen. Daar naast was er een informatiemarkt over milieuvriendelijk wonen en bou wen. Meer over de oplevering van de eer ste fase van de Boerenstreek in de Soester Courant van volgende week. onroerend goed Bemiddeling o.g. Hypotheken Huur-Verhuur Bouwkundig advies Interieurontwerpen Projectinrichtigen TE KOOP GEVRAAGD Vrijstaand woonhuis omg. Soest- dijk met garage en grote tuin. Koopprijs f 1.000.000,- k.k. TE KOOP GEVRAAGD: Appartement min. 5 kamers omg. Soest, Baarn. Koopprijs ca. f 550.000,- k.k. TE KOOP GEVRAAGD: I Appartement omg. Soest op 1e of 2e etage. Koopprijs ca. f 350.000,- k.k. TE KOOP GEVRAAGD: Drive-in woning omg. Soest. Koopprijs ca. f 330.000,- k.k. TE KOOP GEVRAAGD: Vrijstaand of helft dubbele villa omg. Soest-Zuid. Koopprijs ca. f 760.000,- k.k. Wij maken er meer van! bij aq«' Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 VERKOCHT 5oestdijk Colenso 161 Zes talen Ook de docenten lieten zich niet onbe tuigd. Zij zongen de oud-voorzitter in zes talen toe: Nederlands, Engels, Frans, Duits, Spaans en Italiaans, waar mee de veelzijdigheid van het cursus aanbod nog eens werd onderstreept. De zang werd omlijst met levende doedel- zakmuziek, zeer toepasselijk omdat Wil- ly Teuling een aanzienlijk deel van haar leven in Schotland gaat doorbrengen. Namens de landelijke Bond van Volks universiteiten bood voorzitter Ooms, die kort stilstond bij de ontwikkelingen die de Volksuniversiteit heeft doorgemaakt, haar de gouden speld aan. Hij noemde haar een van de smaakmakers en roem de haar flexibiliteit en daadkracht als "motor van de Vu" in Soest. Burgemeester J. de Widt omschreef haar als een fantastische belangenbehartiger, die als energieke lobbyist van volhouden wist (o.a. bij het vinden van een nieu we huisvesting). Antenne Volgens De Widt staat de Vu midden in de Soester samenleving, vooral omdat Willy Teuling een uitstekende antenne had voor de maatschappelijke ontwikke lingen. Tot haar totale verrassing speld de hij haar de versierselen op van de De bewoners van de Noorderweg eisen van de gemeente dat op korte termijn snelheidsremmende maat regelen in hun straat worden getrof fen. Ze refereren daarbij aan belof tes die de toenmalige wethouder Mieke Swinkels van verkeer zeven jaar geleden zou hebben gedaan. Dat staat in een brief aan het college en alle politieke partijen, die door 32 be woners is ondertekend. Ze zijn het wachten beu. Volgens hen is er sprake van groeiende overlast door sluipverkeer en veroorzaakt het toenemende, dende rende vrachtverkeer op de klinkerweg dat de huizen trillen en schokken en de cv-radiatoren rammelen. Volgens bewoner J.H.D. Habets - die persoonlijk een extra brief aan het ge meentebestuur heeft geschreven - is bij sommige, veelal vooroorlogse woningen al visuele schade aan het stucwerk ont staan en moet worden gevreesd voor de onzichtbare schade aan onder meer fun deringen en muren. Ook het lawaai dat het vrachtverkeer, vooral 's ochtends vroeg, met zich meebrengt, is een bron van ergernis. Onveilig De Noorderweg is in de loop der jaren onveilig geworden, stellen de bewoners. Ouders durven hun kinderen (in totaal ongeveer dertig) nauwelijks nog op straat te laten spelen uit angst voor on gelukken. Volgens Habets ontstaan er als gevolg van het vrachtverkeer zelfs 'levensbedreigende situaties' voor de ruim duizend leerlingen die elke school dag het Griftland College bezoeken. In de nabijheid van deze middelbare school liggen reeds drie verkeersdrem pels, maar juist op het gedeelte tussen de school en de Vredehofstraat haalt het verkeer de 'verloren tijd' in, omdat daar geen drempels zijn aangelegd. Extreem druk De laatste weken is het extreem druk op de Noorderweg. Dat komt doordat het verkeer word omgeleid, omdat de Bur gemeester Grothestraat in verband met de aanleg van de rotonde bij Braamha- ge is afgesloten. De extra drukte is vol gens de bewoners niet de aanleiding voor hun brief, maar ze hebben deze periode wel aangegrepen om hun grie ven en wensen te ventileren bij het ge meentebestuur. Zij stellen dat het altijd al te druk is in de Noorderweg, omdat er geen afdoen de maatregelen zijn getroffen tegen sluip- en vrachtverkeer. Behalve snel heidsremmende voorzieningen willen ze daarom dat de gemeente ook het sluip en vrachtverkeer een halt toeroept. De weg is, aldus de bewoners, volkomen ongeschikt voor vrachtverkeer, omdat de klinkers op veengrond zijn gelegd. Het is nu de hoogste tijd dat de gemeen te maatregelen treft, vinden de bewo ners. Temeer daar Mieke Swinkels in 1992 al beloofde dat de Noorderweg in de top tien van zorgsituaties zou worden geplaatst. Tot op heden is er niets ge beurd, ondanks dat verschillende bewo ners herhaaldelijk de gemeente hebben herinnerd aan de toezegging van Swin kels. De gemeente moet snel actie nemen om de verkeersoverlast op de Noorderweg een halt toe te roepen, vinden de bewo ners. En die eis heeft niets met de extra drukte te maken, die momenteel wordt veroorzaakt door een omleiding die noodzakelijk is omdat de Burgemeester Grothestraat is afgesloten. Een gevoel van willekeur kunnen ze niet verdringen, omdat op de Dr. Rupertlaan wél drempels zijn aangelegd, terwijl de verkeersintensiteit daar veel minder is dan op de Noorderweg. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 ZUIDPROMENADE 14 - SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Een koninklijke onderscheiding én een gouden speld van de Volksuni versiteit. Met deze twee attributen kon Willy Teuling, tot voor kort voorzitter/directeur van de Volks universiteit Soest/Soesterberg, vrij dagmiddag dubbel en dwars "ver guld" naar huis gaan. Tal van belangstellenden kwamen vrij dagmiddag naar het Orlando-gebouw, waar de Volksuniversiteit sinds vorig jaar gehuisvest is, om haar uit te wuiven. Onder hen niet alleen een groot aantal docenten, maar ook vertegenwoordigers van het gemeentebestuur en andere in stellingen met wie de Vu goede contac ten onderhoudt. Ze werden verwelkomd door de nieuwe voorzitter, Gé Spruit, die vaststelde dat Willy Teuling twintig jaar lang een dui delijk stempel op de Volksuniversiteit heeft gezet. Ze was vanaf het begin be stuurslid, sinds 1981 voorzitter en de laatste jaren ook coördinator/directeur, een functie die nu bekleed wordt door Miek Waagmeester. Spruit schetste de gedrevenheid en de inzet waarmee Willy Teuling al die jaren haar werk had gedaan, waardoor de Vu een goede naam heeft opgebouwd, en constateerde dat het inmiddels wel een stuk stiller was geworden op het Vu- kantoor. Als afscheidscadeau bood hij haar een aquarel van de Soester Kerke- buurt aan. Orde van Oranje Nassau. In een kort dankwoord stelde Willy Teu ling zelf o.a. vast dat de Volksuniversi teit "staat als een huis" in Soest. Ze on derstreepte nog eens het belang van de education permanente, waaraan ook premier Wim Kok volgens haar onlangs refereerde met zijn opmerkingen over Burgemeester De Widt speldt Willy Teuling de versierselen van de koninklij ke onderscheiding op. "een leven lang leren". Ze hoopte ver der op blijvende steun van de overheid, ook plaatselijk, en bedankte alle betrok kenen voor het grootse afscheid. ze zijn het waard om goed voor te zorgen Het verkeersplateau op de Van Weedestraat wordt, zes maanden na de aanleg, verwijderd. Het voldoet niet, meent de gemeente die de ma terialen zal hergebruiken bij de rea lisatie van verkeersremmende voor zieningen in de wijk Soestdijk. Begin juni werd het plateau ter hoogte van Albert Heijn aangelegd voor voet gangers die de rijbaan van de Van Weedestraat willen oversteken. Maar het verkeer ondervindt teveel hinder van het platform, vooral als het ter hoogte van de randen moet wachten. Vooral vrachtwagens hebben soms moeite met het plateau en houden daar door het overige verkeer op. Aan arbeidskosten kostte het plateau de gemeente 3.900 gulden. Volgens wet houder Pieter ten Hove is dat het enige bedrag dat, achteraf gezien, onnodig is uitgegeven. Daarbij zijn waarschijnlijk niet de kosten van het weghalen inbe grepen. De werkzaamheden werden destijds op een werkdag uitgevoerd. De Van Weedestraat werd toen overdag afgeslo ten. Dat zal niet het geval zijn bij het verwij- Het plateau op de Van Weedestraat voldoet niet en wordt na zes maanden weer verwijderd. BAR, G Ril. L REST AU R ANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 deren van het plateau. Op maandag 3 november wordt de Van Weedestraat vanaf 19.00 afgesloten en pas de vol gende morgen om 6.00 uur opengesteld. Hetzelfde gebeurt van 4 op 5 november. Zodra het plateau is verwijderd, wordt een gemarkeerde oversteekplaats aange legd. Deze zal te herkennen zijn aan de diagonale rode en gele strepen. Nabij de Lindenlaan wordt tussen 3 en 5 novem ber een soortgelijke oversteekplaats aangelegd. In een later stadium komen er eveneens oversteekplaatsen op het gedeelte van de Van Weedestraat tussen de Stadhouderslaan en de nieuwe roton de bij Braamhage. In verband met de werkzaamheden in de avond- en nachtelijke uren wordt het verkeer omgeleid. In noordelijke rich ting moet het verkeer omrijden via het Kerkplein, de Korte Kerkstraat, de Lan ge en de Korte Brinkweg naar de Stad houderslaan. In zuidelijke richting wordt het verkeer omgeleid via de Prins Hen driklaan en de Albert Cuyplaan naar de Dalweg. De ledenvergadering van het CDA Soest/Soesterberg heeft ingestemd met de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Op de advieslijst van de vertrouwenscommissie en het bestuur zijn dan ook geen wijzigin gen aangebracht. Dat betekent dat op basis van het hui dige aantal raadszetels (zes) twee nieu we raadsleden zouden kunnen worden verwelkomd. Dat zijn Jan Smeeing, tweede op de lijst, en Teun Middelkoop (vierde). Indien het CDA een zetel winst boekt, krijgt ook de 27-jarige Margreet van Roomen een eigen stoel in de raadszaal. Lijsttrekker van het CDA is Bart Krol die al in de gemeenteraad zit, evenals Els de Waard, Jan Pieter Lokker en Besseline Gerritse. Op de lijst staan twee Soesterbergers, Pierre Storimans jr. (negende) en Rita van Dooren (twaalf de). De volledige kieslijst ziet er als volgt uit: 1. Bart Krol 2. Jan Smeeing 3. Els de Waard-Fransooijs 4. Teun Middelkoop 5. Jan Pieter Lokker 6. Besseline Gerritse-van Ee 7. Margreet van Roomen 8. Henk Koning 9. Pierfe Storimans jr. 10.Martin Oosterveen 11.Henk de Jong 12.Rita van Dooren 13.Auke Visser 14.Pieter Kuijer jr. 15;Sjoerd Vegter 16.Nico Pais 17. Henk Strietman 18.Frans Davelaar 19.Jan van den Arend 20. Kees Wantenaar Het College van B. en W. heeft pro jectontwikkelaar Netjes nog een half jaar de tijd gegeven om bij het Holiday Inn Royal Parc-hotel in Soestduinen een voor het publiek toegankelijk zwembad aan te leg gen. Soest houdt hem aan de af spraak voor een "vervanging" van het Soester Natuurbad. In de raadsvergadering van vorige week stelde BAM-fractievoorzitter Rob Jous- tra vragen over het voortdurende uitstel. Volgens wethouder Pieter ten Hove heeft het gemeentebestuur de project ontwikkelaar inmiddels laten weten dat er juridische stappen worden onderno men als met de bouw van het zwembad niet binnen een half jaar wordt gestart. Op het hotelterrein is ruimte gereser veerd voor een buitenbad van minimaal 550 vierkante meter, deelde Ten Hove mee, maar de projectontwikkelaar wil met de aanleg wachten tot ook de om- Sommige mensen zijn hardleers, zo on dervond de politie vrijdagavond. Een vde toen een fiet- surveillant waarschuwd ser, omdat de verlichting van zijn twee- wieler niet in orde was. Hij sommeerde hem af te stappen. Even later zag de politieman op de Talmalaan dezelfde Soester weer rijden zonder fietsverlich ting en toen trad fase 2 in werking, zo als dat in het politiejargon heet. De man kreeg een bekeuring van veertig gulden, nam die allesbehalve in dank aan en sprong vervolgens op zijn zadel en fiets te vrolijk verder. Ver kwam hij niet, want op de Verlengde Talmalaan kwam hij een tweede agent tegen, die hem prompt op de bon slingerde. streden appartementengebouwen zijn opgeleverd. Dat kan echter nog wel een poosje du ren, omdat de partijen het daarover maar niet eens kunnen worden. Soest houdt vast aan het standpunt dat de ap partementen niet voor permanente be woning verkocht mogen worden. Vol gens de projectontwikkelaar is de ex ploitatie van de appartementen dan niet interessant meer. Het gemeentebestuur heeft hem intussen duidelijk gemaakt dat het dat standpunt niet acceptabel vindt. Binnenkort zal er opnieuw met de projectontwikkelaar worden gesproken, aldus Ten Hove. Geen tijdslimiet Bij de overdracht van het natuurbad aan de projectontwikkelaar (in 1991) is wel vastgelegd dat de nieuwe eigenaar een nieuw zwembad moet aanleggen, dat voor het publiek toegankelijk is. Als dat niet gebeurt, moet de projectontwikke laar 750.000 gulden boete betalen. Er is echter geen concrete tijdslimiet bij afge sproken.

Soester Courant | 1997 | | pagina 3