1 nieuws Luchtvaart Herinneringsmonument komt! IENAULT [Aviodome Schiphol lonkt naar (luchtvaartmuseum Soesterberg [otorcrossterrein SALZ blijft 60311 19 Comité bedankt hulpverleners Samenwerking Odeon en PYO GROENEVELD PAGINA 16 N EIGEN MANIER VAN LEVEN Ingebruikneming gepland op 1 juli 1998 \\Mogelijk één groot museum aan Kampweg Status aparte' definitief lipp Vliegbewegingen in avonduren Intocht St. Nicolaas Informatie-avond over geloofskamp in dorpje Taizé Matinee voor Cliniclowns Kerkdiensten Medische dienst Griepvaccinatie huisartsen Hulpverlenin^J Actie: Laat kinderen kind zijn Rode Kruis verkoopt VRIJWILLIGERSHULP NODIG? WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 Polen bedankt Soest(erberg) Natuur O Nabij IVN-wandeling in het Paardenbos Boek over V.O.C. Pianoconcert in kasteel Groeneveld Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Toch treintaxi in Soesterberg? Mogelijk speciale ophaal- en brengbus Weekmarkt blijft op Rademakerstraat Informatie van Soesterbergs Belang Informatie over Huursubsidie Agenda SOESTERBERGSE OURANT J'Jan de Baat opdracht geven zijn I'; schetsontwerp verder uit te werken Ij en een definitief ontwerp te presen- teren'. Aldus luidt kort en krachtig li het advies aan het College van Bur gemeester en Wethouders van Soest jjvan de Commissie Beeldende 1 Kunst. |0p 28 oktober hebben B&W dit advies Rovergenomen omdat zijn idee het meest Hbeantwoord aan de opdracht: het sym boliseren van Soesterberg als bakermat Ivan de Nederlandse luchtvaart en lucht- macht. In de brief aan het college stelt dhr. W.J.L. Paans, voorzitter van de Commissie Beeldende Kunst: 'De com- I missie is van mening dat het kunstwerk van Jan de Baat noodzaakt tot een ver- 1 fraaiing van de directe omgeving. In fei- I te biedt het kunstwerk zelf door middel van de sokkel daartoe reeds een eerste H aanzet. Hoewel de commissie zelfstan- I dig tot een oordeel is gekomen, wil ze I niet voorbijgaan aan het feit dat verte- Igenwoordigers van de bevolking van Soesterberg bij de presentatie door de [kunstenaars betrokken zijn geweest. ■Deze vertegenwoordigers hebben hun ■voorkeur uitgesproken voor het ontwerp ■van Jan de Baat. De commissie deelt u ■eveneens mede dat zij vertegenwoordi- Igers van de luchtmacht in de gelegen- Iheid heeft gesteld om kennis te nemen [van de ontwerpen. Ook deze vertegen- Bwoordigers hebben een voorkeur uitge- flsproken voor het ontwerp van Jan de ■Baat', aldus de Commissie Beeldende ■Kunst. Het mag zeker bijzonder en ver- li heugend worden genoemd dat alle par- f--iS tijen het duidelijk met elkaar eens wa ren, aangezien in dit verband ook wel eens andere, maar dan meer negatieve geluiden worden gehoord. Jan de Baat De kunstenaar Jan de Baat was bijzon der enthousiast dat hij zijn kunstwerk in het vliegdorp mag uitvoeren. 'Ik zou daar graag met jullie over willen praten, ■Het Nationaal Luchtvaartmuseum ■Aviodome in Schiphol kan wegens ■ruimtegebrek niet meer uitbreiden. ■Aansluiting bij het Militaire Lucht- Ij vaart Museum in Soesterberg lijkt ■het enig alternatief. j'Dat zou fantastisch zijn, want samen ■vormen we alles op gebied van de na- Itionale luchtvaart. En niet te vergeten ■krijgen we dan de grote collectie Fok- Bkertoestellen en voorwerpen erbij, die ze [net hebben gekocht. Voor Soesterberg Ben omgeving zou dat uniek zijn', zo rea- Bgeerde een medewerker van het Militai re Luchtvaart Museum op berichten van ■het Aviodome. ■Het luchtvaartmuseum in Schiphol heeft [ruimtegebrek en heeft geen mogelijkhe den zich daar uit te breiden. Veel van de (collectie is hierdoor elders in den lande opgeslagen. Maar nu daar ook nog di- tverse bijzondere antieke Fokkertoestel len en bijbehorend materiaal worden bij gevoegd, staan ze in Schiphol met de rug tegen de muur. Volgens de leiding van het museum in Schiphol is een to tale verhuizing naar het Militaire Lucht vaart Museum in Soesterberg de enige mogelijkheid. 'En dat moet wel snel gebeuren, want volgend jaar moet alles zijn gerealiseerd. We werken al veel samen met het mu seum in Soesterberg en een totale sa menwerking vanuit één museum zou ten goede komen van heel de Nederlandse luchtvaart. Wij hebben hier geen ruim te en voorzover we hebben begrepen heeft het museum in Soesterberg ruim te over op aangrenzend terrein wat door defensie niet meer wordt gebruikt', al dus de directie van Aviodome. Indien deze fusie zou plaatsvinden is er een bijzonder goed alternatief voor het vrijgekomen gedeelte van het Kamp van Zeist gevonden. 'oordat partijen elkaar niet leun en vinden, krijgen de motorcros sers van SALZ meer grip op hun oe fenterrein aan de Kolonel van loyenweg. iotorrijders uit de gemeenten Soest, lersfoort, Leusden en Zeist hebben in 1982 verenigd onder de naam lotorclub SALZ'. Met veel pijn en ieite kregen ze toestemming om 'tij- ilijk' gebruik te maken van een stuk terrein aan de Kolonel van tyenweg. Het lag redelijk buiten de longebieden en daar konden ze hun irt, die nu eenmaal met veel lawaai gaat, beoefenen. Enkele bewo- :rs van de Amersfoortsestraat hebben :h eens daartegen verzet en vroegen Ver. Soesterbergs Belang om steun, aar toen de VSB een vuist wilde ma- tn lieten zij het afweten. LZ huurt het terrein van defensie en g er oefenen totdat een betere plek gevonden. Het leek er even op dat ze n Defensie nabij de tankwerkplaats n nieuwe locatie zouden kunnen krij- [en, maar daar stak de gemeente Leus- len een stokje voor. Ook Amersfoort il van de aparte status van de motor- lub af en ziet meer heil in een officiële fegeling. Maar dat ziet Defensie weer iet zitten. Men is bang dat de motor- :lub dan grote clubhuizen gaat bouwen n nooit meer van het terrein te verwij- "731 •7iir>Y De Stichtse Milieufederatie werd ten slotte gevraagd of zij ook nog iets kon doen om het crossen te beëindigen. Maar ook die had geen bezwaar tegen deze sport, mits de gemeente Amers foort oplet dat de milieubepalingen wor den opgevolgd. Eén daarvan is dat de motorclub niet meer dan acht uur per week mag oefenen. Daarom is de mo torclub SALZ de lachende vierde. Zij mag op het oefenterrein blijven en ruikt zelfs de mogelijkheid om daar voorgoed deze sport te beoefenen. Voor de maand november vliegen de helicopters op de navolgende avonden: 5, 10, 11, 13, 17, 18, 20, 24 en 27. Ze oefenen dan met nachtzichtapparatuur tussen de vliegbasis Deelen en Soester berg. De laatste landt uiterlijk om 23.00 uur en bij slecht weer gaat het niet door. Voorts zijn van 17 tot 21 november twaalf F-16 straaljagers van de vliegba sis Volkel te gast. Tussen 08.00 en 22.00 uur kan men ze mogelijk horen. Ze doen mee aan de oefening Reaction Forces. Vliegers moeten leren snel ver trouwd te raken met een andere locatie. Hun specialiteit is foto-verkenning die ze ook boven voormalig Joegoslavië met goed gevolg hebben uitgevoerd De locatie waar het kunstwerk /monu ment is gedacht. want dit moet iets unieks worden, iets heel bijzonders. Dat doe je maar één keer en dan moet het ook goed zijn'. Het Soesterbergse comité, dat is aange vuld met dhr. J.D.F. (Hans) van der Veen, majoor-vlieger van de Koninklij ke Luchtmacht en inwoner van Soester berg, gaat alles nu in de tweede versnel ling zetten. Naast diverse interne be sprekingen staat voor donderdag 27 november een meeting gepland waarbij alle betrokkenen aanwezig zullen zijn. Mogelijk dat met ingang van januari 1998 - afhankelijk van de vorst - met de bouwwerkzaamheden kunnen worden begonnen, met als uiteindelijk doel dat het op woensdag 1 juli 1998, de feest dag van de Koninklijke Luchtmacht, officieel in gebruik genomen kan wor den. Van officiële zijde heeft de Stichting Jeugdwerk Soesterberg vernomen dat Sint Nicolaas dit jaar op zaterdag 15 november het vliegdorp Soesterberg zal bezoeken. De goedheiligman wordt om 14.00 uur op het Dorpsplein verwacht, waar hij zijn rijtoer door het dorp zal aanvangen. Voorafgegaan door de drumband van PVO Soest en daarach ter muziekvereniging Odeon wordt de volgende route gelopen: Dorpsplein, Moerbessenberg, Kampweg, Radema- kerstraat, Prof. Lorentzlaan, Buijs Bal lotlaan, Kamerlingh Onneslaan, Vlieg tuiglaan, Oude Tempellaan, Apollo, Wostok, Oude Tempellaan, Kamerlingh Onneslaan, Gen. Winkelmanstraat en Dorpsplein. Vervolgens houdt de Sint een toespraak en worden daarna de kin deren tot en met acht jaar uitgenodigd om een feestelijk optreden van het clownsduo 'Dwuppie en Dwappie' bij te wonen. De feestelijkheden duren tot ongeveer 16.00 uur. Alleen kinderen worden in de zaal toegelaten. Kinderen die ook in de optocht willen meelopen wordt verzocht iets origineels te verzin nen. Ze kunnen zich voor de optocht opgeven bij mw. Nell Ruis, tel. (0346-)353129. Twee jaar geleden heeft een aantal jongeren vanuit de beide protestant se kerken van Soesterberg een be zoek gebracht aan het oecumenisch dorpje Taizé, in Zuid-Oost Frank rijk. Vanuit alle werelddelen komen mensen naar dit dorpje met elk hun eigen geloofsbeleving. De gemeenschap van Taizé stelt haar kerkruimte, overnachtingsgebouw en kampeerplaats daarvoor beschikbaar. Gezamenlijke maaltijden, kerkdiensten, kringgesprekken en muzieksessies wor den er georganiseerd, waarbij het ver schil van de verschillende geloofsrichtin gen van ondergeschikt belang is. Primair zijn zij daar om hun gezamenlijke God op deze wijze eer te brengen. Volgens de Soesterbergers die er geweest zijn, is dat een heel bijzondere belevenis. Men is in bijzondere mate open jegens elkaar en men respecteert de ander, ongeacht zijn achtergrond. De Soesterbergse groep is van plan om medio 1998 weer naar Taizé af te reizen en nodigt jong en oud uit zich bij hen aan te sluiten. Belangstellenden kunnen op vrijdag 7 november vanaf 20.00 uur terecht in de Hoeksteen voor een infor matieavond. Aan de hand van film en foto's van het laatste verblijf krijgt men een goed idee van Taizé. Cliniclowns treden met groot succes in ziekenhuizen op voor ernstige zieke kin deren. Teneinde deze heerlijke ontspan ning voor de kinderen ook voor de na bije toekomst te realiseren, hebben meer dan honderd dames uit het hele land kunstzinnige creaties gemaakt en wel zoveel dat ze het Guinnes Book of Re cords hopen te halen. Met Sint Nicolaas, Herman Broekhuizen, Ilonka Bakkers kinderballet en een clownsmarkt wordt deze unieke verzameling poppen op za terdag 15 november a.s. om 13.30 uur geveild in wijkcentrum 't Middelpunt, Spinetpad 2 te Amersfoort. Het geheel wordt gepresenteerd door tv-personali- t\3(lndith Ros j Zondag 9 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rade makerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores; zr. M.A. van Erven Zondag 10.30 gemengd koor; aalm. Franssen. Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. W.F. Kruis, Veenendaal STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder) Paltzerweg 227, tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Scliieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Dokter Galjart: woensdag 5 novem ber in de praktijk van 16.00 tot 17.00 en van 18.00-18.30 uur. Dokter Prause: donderdag 6 november in de praktijk van 19.00 tot 20.00 uur. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. De landelijke actie ten behoeve van kin deren die het slachtoffer zijn geworden van bijvoorbeeld gewapende conflicten slaat aan. In Soesterberg zoeken kinde ren uit hun speelgoed wat zij daarvoor willen geven. Dat kunnen ze op vrijdag 21 november tussen 17.00 en 18.00 uur deponeren in de Hoeksteen. Er zijn al contacten gelegd met asielzoekerscentra in de regio, waaruit blijkt dat kinderen weinig of helemaal geen speelgoed heb ben. Op zaterdag 22 november is er in het kerkelijk centrum (naast de Postiljon- school) van 16.00 tot 18.00 uur een ac tiemiddag. Kinderen en ouderen zijn daar van harte welkom om een tentoon stelling te bekijken van ingezameld speelgoed. Verder worden er spelletjes gedaan en vinden er koor-activiteiten plaats. Kinderen kunnen met een strip penkaart aan de spelletjes deelnemen. De afdeling welfare van het Rode Kruis heeft ook een afdeling waarin zij met daarvoor in aanmerking komende men sen bepaalde dingen maken. Eén keer per jaar worden deze zelfgemaakte spul letjes verkocht en dat zijn bijvoorbeeld schorten, kussens, babykleertjes, pop pen, tafelkleden en jumpers. Donderdag 6 november is er van 14.00 tot 16.00 uur in de Heybergh een verkoop. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg 'Met ingang van 1 november heb ben wij als comité onze taak vol bracht en is de actie beëindigd. Het zijn drie maanden geweest van in tensieve arbeid, met als resultaat dat geld en goederen veel goeds in Kozle hebben gedaan'. Aldus Ab Blokzijl, de animator van de succesvolle actie 'Help de Polen'. In to taal werd 102.600,- overdragen, vijf keer ging een grote vrachtwagen vol meubels, complete keukens enz. over de weg naar Polen en één keer zelfs een volgeladen Chinook transporthelikop ter. Als voorzitter van het comité mocht Blokzijl met anderen uit de gemeente Soest, het resultaat van de actie per soonlijk overhandigen. Het geld werd verdeeld onder 114 van de allerarmsten onder de bevolking, die van een uitkering van ongeveer 300 gul den per maand moeten leven. Ineens kregen ze elk 900 gulden, bijna een uit kering van drie maanden. De goederen gingen naar de mensen in Kozle die waterschade hebben gehad. Alle schrif telijke en financiële bescheiden van het comité werden op maandag 3 november ter beschikking van het archief van de gemeente Soest gesteld. Dankuwel Blokzijl: 'Het comité bedankt allen die op welke wijze ook hebben bijgedragen en meegewerkt aan deze korte maar in tensieve hulpactie voor Polen. De dank baarheid die ik van de vele Poolse ge zichten las, is nauwelijks te beschrijven. Wat wij samen met weinigen hebben gedaan, is van enorme betekenis ge- Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 weest en blijft in de herinnering van ve len in Kozle. De angstige dagen, veroor zaakt door de waterramp, worden als het ware opzij geschoven door de spon tane hulp die zij van ons mochten ont vangen. De gemeente Soest wil ik in bij zondere mate bedanken voor de mate riële en financiële steun. De 43.000 gul den completeerde het mooie en totale bedrag van ruim 102.000 gulden. Als totale gemeenschap van Soest hebben wij in Kozle hulp kunnen verlenen die voor de mensen daar een blijvende her innering zal zijn', aldus Blokzijl. 'Als je beide steun nodig hebt, dan kun je die ook bij elkaar vinden,' al dus Rob Joustra, voorzitter van de Soester muziekvereniging PVO. Hij doelt daarmee op een samenwer king met muziekvereniging Odeon. De eerste resultaten van deze coöpera tie kan men op zaterdag 15 november zien. Het is de dag dat Sint Nicolaas per parachute vanuit een Chinook in Soesterberg hoopt te landen en daarna een rondrit door het dorp maakt. Odeon loopt voorop met de drumband van PVO. Zaterdag 15 november houdt Odeon haar najaarsconcert in de Hoeksteen. De toegang is gratis voor donateurs, aan overigen wordt 5 gulden gevraagd. Odeon heeft de drie plaatselijke scholen bezocht om jongelui warm te krijgen voor een op te richten drumband. Nie mand van hen was geïnteresseerd, wel gaven tien zich op om een blaasinstru ment te bespelen. Odeon doet derhal ve opnieuw een oproep en vraagt be langstellenden voor een drumband con tact op te nemen met Jacques van den Berg, Wostok 11, tel. 352143. Voor Koninginnedag 1998 proberen ze naast het geven van een taptoe en con cert, ook voor de rondgang te zorgen. Echter zijn alle drumbands op die dag meer dan bezet. 'We doen ons best', al dus Theo van den Berg, voorzitter van Odeon, 'en we weten nu al dat het ons die dag meer gaat kosten dan we daar voor terugkrijgen'. |VN Eomlarxlveronlglng lor bevofdonng van hol naiuur- en mUroubosol^ Zondagmiddag 9 november zijn belang stellenden welkom bij de maandelijkse wandeling van I.V.N. Eemland in het Paardenbos aan de Amsterdamsestraat weg te Baarn. De gidsen verwachten ze om 14.00 uur bij de Marechausseekazer ne, naast de tuin van paleis Soestdijk. Het Paardenbos maakte tot 1981 deel uit van het Koninklijkdomein. Sedert dien is het in handen van Staatsbosbe heer en is het vrij toegankelijk. Voor 1981 moest men in het bezit zijn van een wandelkaart, verkrijgbaar bij de VVV voor f 1,- per jaar wat het be zoek sterk afremde. Het Paardenbos is een gevarieerd bos. Er zijn oude laanbeplantingen, percelen productiebos met verschillende soorten vooral van naaldbomen, en meer ge mengde opstanden. Er leven nogal wat vogels, waaronder b.v. de zwarte specht, die door zijn luidruchtig gedrag gemak kelijk opvalt. In de herfst zijn er boven dien allerlei soorten paddestoelen vaak rijkelijk aanwezig. En niet te vergeten: dat is ook de tijd om van de herfstkleu ren te genieten. De wandeling duurt 1 xh tot 2 uur. Informatie: tel. 6014410. y Steenhoffstraat 9A, tel. 601 20 75 Twee eeuwen lang heeft de V.O.C. een belangrijke bijdrage geleverd aan de zich ontwikkelende economie van ons land. Bij de VVV is een boekje "In het kiel zog van de V.O.C." voor f 14,95 te koop. Het belicht de rol van de V.O.C. en brengt de door de historie overgele verde beelden van scheepsrampen en aan vreemde ziekten bezwijkende be manningsleden terug tot reële propor ties. Het boekje sluit aan bij de serie wandelingen over de V.O.C., die de ANWB met de VW, musea en ge meenten heeft geproduceerd. De in drukken die de wandelaar opdoet in Amsterdam, Delft, Delfshaven, Hoorn, Enkhuizen, Middelburg, Vlissingen en op Texel worden in een boeiend histo rische perspectief gezet. Voor ANWB-leden is er een nieuwe le- denspecial uit: een prachtig gebonden wereldatlas voor slechts f 19,95, met o.a. beknopte beschrijvingen van landschap en natuur, geschiedenis, economie en vele prachtige foto's. De kaarten (1:5000000) zijn helder en overzichte lijk. Theatertips Holiday on Ice, spectaculaire ijsrevue; musicals "Miss Saigon", "Joe", "Annie", "Grpasr»" "I arrv"- halliM Ttans onora KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RA ARM VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035-542 04 46 Koffiedrinken Het maandelijks koffiedrinken met de boswachter is op zondag 9 november. Dit keer gaat het over hoe gezond het bos is en wat het betekent voor de ge zondheid. De kosten bedragen vier gul den. De koffie staat vanaf 10.30 uur klaar, om 11.00 uur begint het program ma. Op zondag 9 november organiseert de Baarnse Muziekkring een concert in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld. Als soliste treedt op Anna Shibayeva, onlangs gelauwerd tijdens het pianocon cours in Scheveningen. In Groeneveld speelt zij werken van Franz Schubert, Franz Liszt, Robert Schumann, Sergej Rachmaninoff en Claude Debussy. Aan vang 16.00 uur. Toegang f 12,50. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Interieur op niaat Een nieuw huis gekocht? U gaat bin nenkort verhuizen? Of wilt u gewoon uw interieur veranderen? Allemaal re denen om de cursus "Interieur op maat gesneden!" te volgen die op dinsdag 6 januari begint van 19.45-21.30 uur. In acht lessen wordt stapsgewijs geleerd aan de hand van het interieurplan een inrichting "op maat" te maken. Onder werpen die aan bod komen: plattegrond maken, kleurenleer, wat te doen met wanden, vloeren en plafonds, verlichting etc. De cursisten krijgen veel praktijkop drachten. Voor elke les meenemen: in terieurtijdschriften, schaar, papier, stif ten, verf, lijm e.d. Aantal lessen: acht van 2 uur (lx per 2 weken). Cursusprijs f 145,-. Materi aalkosten boekje f 20,- via docent. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Las sostraat 65. Tuinontwerp Deze cursus begint op woensdag 10 de cember en wordt gehouden van 20.30- 22.00 uur. Er wordt een ontwerp ge maakt aan de hand van eigen wensen. Er wordt zowel gekeken naar een prak tische indeling als naar ideeën over een droomtuin en de betaalbaarheid. Aantal lessen: acht van 1,5 uur. Cursus prijs: f 115,-. Cursusadres: gebouw Or lando, Di Lassostraat 65. Informatie en inschrijving: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag t/m donder- in r\r\ i -> nn Enkele jaren geleden werd onder leiding van de Vereniging Soesterbergs Belang een verwoede poging gedaan de trein taxi ook naar het vliegdorp te krijgen. Uit diverse reacties bleek dat voor me nigeen dit een uitkomst zou zijn, voor al in de late uurtjes als er geen busver binding meer is. Ook de gemeente Soest werd gevraagd hun hulp hierin te verle nen, maar om financiële redenen kon dat niet doorgaan. Nu gaat het college zelf een onderzoek instellen om de treintaxi op proef naar Soesterberg te krijgen. Zij is van mening dat door het niet meer functioneren van station-NS Soestduinen, daar meer mogelijkheden voor zijn. De proef kost ruim elfduizend gulden. De busverbindingen door Soesterberg zijn al vele jaren een heet hangijzer. De reizigers willen dat de bussen vaker rij den en meer door het dorp gaan. Mid- net als eigenaar wil het liefst één halte aan de provinciale weg, waardoor de bussen direct door kunnen rijden. De laatste ontwikkeling is dat Midnet ak koord gaat met de Rademakerstraat, mits ze niet wordt gestoord door de markt. Door het dorp rijdt dan regelmatig een busje die de mensen uit alle hoeken en wijken naar het centrale punt brengt en ook weer terug, een soort vast over stappunt in het dorp. Nog voor kort was de PvdA voorstan der van het verplaatsen van de week markt naar onder andere het kermister rein en zo hoor je ze daar niet meer over. Maar dat is kennelijk politiek. Wethouder Neks Blommers blijft vast houden aan de Rademakerstraat en nu is kennelijk alleen het CDA nog voor een optie op het Dorpsplein. Er wordt nu gedacht om alle marktkra men aan één kant te zetten en verder te schuiven in de richting van de Kamp weg. Alles aan één kant kan de gezelli ge sfeer behoorlijk negatief beïnvloeden en het is de vraag of er voldoende ruim te is om het huidig aantal kramen te plaatsen. Politieke avond In het kader van de verkiezingen in 1998 wil de VSB de gemeentelijke po litiek uitnodigen voor een 'politieke avond' op 12 februari 1998. De politie ke partijen kunnen dan ingaan op 'hun' Soesterbergs belang. Burgemeester De Widt zal worden gevraagd deze avond voor te zitten. 20 jaar VSB Een commissie is druk doende met de plannen om rondom de jaarwisseling het 20-jarig bestaan van de VSB te vie ren. Mogelijk zullen de Soesterbergse Thomasvaer en Pieternel daarin hun zegje doen. Rademakerstraat Het schuin parkeren in de Rademaker straat wordt deze maand geëvalueerd. Vervolgens wordt gedacht om de markt alleen aan de zuidkant van de Radema kerstraat te houden. Daarna kunnen de feitelijke plannen voor renovatie van de straat worden besproken, die mogelijk in het jaar 2001 gerealiseerd zullen wor den. Dorpsbusje De besprekingen ten aanzien van het openbaar vervoer zijn nog in volle gang. Gedacht wordt aan één centrale bushal te die de passagiers door middel van een 'dorpsbusje' haalt en brengt. Kamp van Zeist Er zijn plannen met betrekking tot het Kamp van Zeist. Een optie is dat alleen het museum en de locatie van de Lucht machtkapel blijven bestaan en het ove rige terrein met opstallen verkocht gaat worden. Medio december worden nade re berichten verwacht. De SWOS-voorlichting deelt mee dat uit onderzoek blijkt dat veel mensen geen gebruik maken van de huursubsidie. De reden is dat men denkt dat dit niet geldt voor huurders van particuliere wonin gen. Echter maakt het geen verschil of men een woning heeft van een woning bouwvereniging of van een huisbaas. Tot 1 december van dit jaar heeft men tijd een aanvraag voor het subsidiejaar 1997/1998 in te dienen. Voor nadere informatie kan men elke dinsdag- en donderdagmiddag bij de balie van het gemeentehuis in dorpshuis Burgstede terecht, tel. 351412. Woensdag 5 november 10.30 volksdansgroep, Drie Eiken 11.00 inloopuurtje KBO, Drie Eiken Donderdag 6 november 14.00 welfare-verkoop Rode Kruis Heybergh avondvliegen Vrijdag 7 november 14.00 spelmiddag, Drie Eiken 18.00-21.00 chemokar Buijs Ballotlaan Zondag 9 november 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 10 november 09.30 zijdeschilderen, Drie Eiken 10.00 koffiemorgen. Hoeksteen avondvliegen Dinsdag 11 november avondvliegen nj.nn.,o..t

Soester Courant | 1997 | | pagina 17