En dit zijn de knallers van deze week: W wmm Politiek huiverig voor twee piek 'opslag' voor Radio Soest Plateau steen voor steen verwijderd Oppassen geblazen in Soest-Zuid Nacht-ambulance uit Amersfoort-noord is ruimschoots op tijd in Soest IliirK 549 199 598 098 HAPPY H©UR STUNT: 375 6027493 Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant i VVS" WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 76e JAARGANG NO. 11 Commissie doet nog geen uitspraak Nieuwe oversteekplaatsen Van TT'eedestraat ^Van Breukelen Vast-goed 5. KLAREN 0TROMP Ook 's avonds en in 't weekend Autokraken A. van der Lee Politie forceert slot van bromfiets 3 Actueel 5 Actueel 17 Soesterberg 19 Sport 21 Sport Soester gewond na val in bad met chemicaliën Kerstcross door KNWU van agenda geschrapt Automobilist met slok op betrapt Bromfietsster (67) door zon verblind Aanpassing van verkeerslichten kruising Soesterbergsestraat Wachten op nieuwe regionale opzet AA Verse zalmfilet Champignons Danone fruitgarden aardbei 049 Indische balletjes Verse salami pizza Hong Kong salade VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest HET VLEESCENTRUM Snel Deskundig Betrokken VAN DER MEULEN mii/MS+n inni Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 15r Buiten Soest 30,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG n De Soester politiek is nog niet rijp voor een besluit over een extra "op slag" (maximaal twee gulden) op de omroepbijdrage voor de financie ring van Radio Soest. De fracties willen eerst meer informatie over o.a. het luisterbereik en de mogelij ke inkomsten uit reclame. Secretaris Doue Sijtsma van Radio Soest bepleitte maandagavond in de raads commissie ABZ de invoering van zo'n opslag. De lokale omroep kijkt voor volgend jaar - als de subsidie ook afge lopen is - tegen een fors tekort (25 mil le) aan, terwijl er ook geïnvesteerd zal moeten worden. Volgens Sijtsma be schikt Radio Soest over een breed draagvlak - "80 van de bevolking onderkent het belang van de lokale omroep" - zodat invoering van de op slag niet op grote bezwaren zal stuiten. De commissie reageerde zuinigjes. Bur gemeester De Widt kreeg van verschil lende kanten het verwijt dat hij niet voor actuele informatie had gezorgd en Bert Krijger (WD) toonde zich vooral ook ongelukkig met het voorstel omdat het College zélf geen standpunt had durven innemen. "Geen schoonheids prijs," aldus Krijger. 'Ruimer jasje' Teeke Glastra (BAM) vond een "ruimer jasje" voor Radio Soest niet bij voorbaat een bezwaar, ook al omdat er bij even tuele inkrimping banen op de tocht zou den komen staan. Hij vond dat B. en W. nog eens met Radio Soest moest gaan praten. Wiebe Meilof (GPV) wilde ook eerst meer informatie, maar liet al door schemeren dat hij weinig voelde voor een dergelijke lastenverhoging voor de burger, onverschillig of dat via de om roepbijdrage, het gemeentefonds of de OZB zou plaatsvinden. Bart Krol (CDA) vond de "vastigheid" die Radio Soest van de gemeente kreeg door ruil van zenduren tegen huurbeta ling eigenlijk al mooi genoeg. Hij vond een opslag niet aanvaardbaar. Tot het provinciale omroeptientje - dat iedere luisteraar ook extra moet betalen - was volgens hem ook in een moment van dwaasheid besloten. Ook Kees Boerkoel (PvdA) vond dat tientje al "zot" en wil de er eigenlijk niet over piekeren om Radio Soest op zo'n manier ter wille te zijn. "We moeten eerlijk zijn tegen Ra dio Soest: ze moeten niet om geld vra gen." Mieke Swinkels (D66) kon zich het plei dooi van Radio Soest wel voorstellen, maar wilde ook eerst meer duidelijkheid over het bereik van de zender, en Hans van Wuijckhuijse (GGS) dacht dat er nog wel méér organisaties in Soest wa ren die op zo'n makkelijke manier aan hun geld zouden willen komen. Kinderachtig Alleen Ans Mann (GroenLinks-Pro- gressief Soest) vond de suggestie de moeite van het overwegen wel waard. "Radio Soest is voor heel wat mensen best belangrijk, en ook voor de gemeen te." Ze had er begrip voor dat de loka le omroep met 33 mille per jaar uit de opslag een stuk geholpen zou zijn en vond het bedrag te kinderachtig om over te praten. "Iets meer dan vijftien cent per maand, waar maken we ons druk over^" Burgemeester De Widt legde nog even uit waarom het College de suggestie van Radio Soest niet had willen overnemen. Hij wees er overigens op dat de lokale omroep geen gemeentelijke dienst is, maar een zelfstandige organisatie, zodat het College haar geen opdrachten kan geven. B. en W, houden Radio Soest aan de bestaande afspraken. Bij finan ciering door de gemeente zou de vrij heid van het medium gevaar lopen. "Elk medium moet de vrijheid hebben ons te beoordelen zonder afhankelijk te zijn van ons geld," aldus De Widt. Hij constateerde dat een meerderheid niet de politieke wil aan de dag legde om de lokale omroep ter wille te zijn of op z'n minst nog slagen om de arm hield. In december zal de commissie zich - met actuele informatie - nog eens over het verzoek buigen. In de nacht van maandag op dins dag is het bijna zes maanden oude plateau op de Van Weedestraat steen voor steen verwijderd. De nacht daarna werd het vervangen voor een oversteekplaats-nieuwe- stijl. zie pagina onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 18 Daarvan heeft de gemeente Soest er vier laten aanleggen, twee tussen de Stad houderslaan en de Prins Bernbardlaan en twee tussen de Stadhouderslaan en Braamhage. Zjc zijn herkenbaar aan de rode en gele stenen in het wegdek. In verband met de werkzaamheden was de Van Weedestraat zowel maandag- als dinsdagnacht tussen 19.00 en 6.00 uur afgesloten. Volgens de gemeente wor den materialen van het afgebroken pla teau hergebruikt voor onder meer snel- heidsremmende voorzieningen in de wijk Soestdijk. Het plateau voldeed niet en werd daar om maandagnacht weggehaald. Foto: Goos van der Wilt De politie kreeg in het weekeinde weer een flink aantal meldingen binnen over autokraken en pogingen daartoe in Soest. Ze waren afkomstig van de Speenkruidstraat (2x), het Choristen- pad, de Weegbreestraat, het Pijperpad, het Tromslagerpad en de Willaertstraat. In de meeste gevallen werd de radio-in stallatie gestolen. Ook cd's en zonne brillen waren in trek. Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Het plateau was in juni in een dag tijd aangelegd. Door een interne communi catiestoornis was de GGD destijds niet gewaarschuwd dat de Van Weedestraat die dag zou zijn afgesloten. Het gevolg was dat een ambulance zich, op weg met een patiënt naar het ziekenhuis vastreed en hals over de kop moest omkeren. De gemeente houdt de GGD nu op de hoogte van alle werkzaamheden aan de weg en gezien de omvang en diversiteit daarvan, is dat geen overbodige luxe. Niet een dief, maar de politie heeft don derdag het slot van een bromfiets gefor ceerd. Het voertuig is eigendom van een tachtigjarige vrouw uit Soest. Zij had de bromfiets aan het fietsenrek vastgezet, maar was tijdens het winkelen in een supermarkt aan de Wiardi Beekman- straat de sleutel van het slot verloren. Nadat de te hulp geroepen politie had vastgesteld dat de bromfiets inderdaad van de vrouw is, werd het slot met een ijzerzaagje door midden gezaagd. Vol gens de politie sprong de vrouw vervol gens op jeugdige wijze op haar zadel en vervolgde ze blij haar weg. Iedereen blij met voorbeeldwijk. Vogelpension heeft kennis in huis. Aviodome Schiphol lonkt naar Soesterberg. Clustering nog geen stap verder. Incident werpt schaduw over spel Soest. Een avondje NAC met Mustafa en Bas. Een 22-jarige inwoner van Soest is maandagmiddag ernstig gewond ge raakt toen hij bij werkzaamheden in een bedrijf in Bunschoten in een vloeistofbad viel, dat gevuld was met water en chemicaliën met een tempe ratuur van 60 a 70 graden. Een col lega hoorde hem vallen en trok hem uit het bad, verwijderde zijn kleding en zette hem direct onder de douche. De Soester werd met de traumaheli- copter van de GGD naar het brand wondencentrum in Beverwijk over gebracht. Zijn toestand is volgens de politie inmiddels stabiel. De arbeids inspectie stelt een onderzoek in. Tempo heeft de Kerstcross van Soest- duinen van de agenda geschrapt. Dat meldde de Gooi- en Eemlander gis termiddag, vlak voor het ter perse gaan van deze editie. Volgens het dagblad is er onenigheid tussen de wielerbond (KNWU) en Tempo over wie op Tweede Kerstdag als speaker mag optreden. Tempo wil Jan Peeters, de bond een ander en dat schoot bij de Soester vereniging in het verkeerde keelgat. Het conflict liep zo hoog op, dat Tempo besloot de cross niet meer te organiseren. De Gooi- en Eemlander bericht dat ver schillende leden van het organisatie comité hun functie (tijdelijk) hebben neergelegd. In 1998 willen ze de in ternationale veldrit in ere herstellen. De politie heeft vorige week op de Stad houderslaan 's nachts om half twee een 31-jarige automobilist uit Laren staan de gehouden, omdat zijn rijgedrag de aandacht trok. Hij werd al vanaf de Middelwijkstraat gevolgd. Toen hij stop te moest hij blazen. Hij bleek te veel gedronken te hebben en kreeg een rij verbod van vijf uur. Daarnaast kreeg hij een bekeuring van 850 gulden. De auto werd naar het bureau gebracht. Zijn passagier had ook te veel op om te mo gen rijden, maar kreeg geen proces-ver baal. Een 67-jarige vrouw is donderdagmid dag met haar bromfiets op de Wiardi Beckmanstraat tegen een geparkeerde auto gebotst. De vrouw had de auto niet gezien, omdat ze was verblind door de zon. Ze liep een hoofdwond en schaaf wonden op. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Op de kruising van de Soesterberg sestraat, de Vondellaan en de Os- sendamweg is het volgende week oppassen geblazen. Volgens de planning zal daar op maandag 10 en dinsdag 11 november de ver keerslichtinstallatie worden aange past. Tijdens de werkzaamheden, die naar verwachting twee dagen in beslag zullen nemen, zijn de lichten bpiten werking en geldt een andere voorrangsregeling. Zolang de verkeerslichten niet werken, heeft het verkeer op de Ossendamweg en de Vondellaan voorrang op het ver keer van de Soesterbergsestraat. (Brom)fietsers, die in de richting van Amersfoort rijden, worden op 10 en 11 november via een afgeschermd gedeel te van de rijbaan omgeleid. Nieuw bij de installatie is onder meer het verkeerslicht voor verkeer dat rechtsaf richting Soesterberg wil afslaan. Het verkeer dat vanaf de Ossendamweg komt, wordt straks over drie banen ver spreid: linksaf, rechtdoor en rechtsaf. De kruising is al gereconstrueerd, hetgeen de reden is dat de belijning op het weg dek momenteel niet volledig strookt met de lichten. Volgende week wordt de verkeerslicht installatie op de Soesterbergsestraat ver vangen. Dan geldt twee dagen een andere voorrangsregeling. De werkzaamheden op de kruising in Soest-Zuid kunnen mogelijk worden uitgesteld als het portaal, waaraan de verkeerslichten worden bevestigd, niet op tijd zijn. In eerste instantie was een verkeerd portaal afgeleverd. Eergister- middag ging men er op het gemeente huis nog van uit dat aanstaande maan dag wordt begonnen. De nieuwe anibulancestandplaats in Amersfoort-noord is niet te ver van Soest om op tijd - binnen het kwartier - ter plaatse te zijn bij cala miteiten. Dat blijkt uit proefritten die de GGD onlangs 's nachts heeft uitgevoerd naar Soest (via de Birk- straat) en Soestdijk (via de Al). De eerste rit (naar het Nieuwerhoek- plein) duurde 9 minuten; de tweede rit (naar het gemeentehuis) duurde 7 mi nuten, dus allebei veilig binnen de toe gestane marge van een kwartier, 's Nachts is er in het Eemland één ambu lance paraat; overdag zijn dat er twee (eentje aan de Zonnehof) omdat het merendeel van de patiëntentransporten dan plaatsvindt, legden GGD-directeur P. Boomsma en J. v.d. Zwan van de Centrale Post Ambulancevervoer de commissie ABZ maandagavond uit. De commissie was nieuwsgierig naar de effecten op de uitruktjjden en vooral de overschrijdingen daarvan. In politieke kring is met name van CDA-zijde al eens gesuggereerd dat er - desnoods met gemeentegeld - een alternatieve ambu lancestandplaats voor Soest en Baarn zou moeten komen. Volgens Boomsma en V.d. Zwan is het echter beter om eerst af te wachten wat de nieuwe op zet van het regionale ambulancevervoer (provinciaal) - waarvoor in december de intentieverklaring wordt getekend - te bieden heeft. Mogelijk levert dat voor de regio Soest 's nachts toch een mak kelijk oproepbare tweede ambulance op. Teeke Glastra (BAM) deed nog een suggestie om de tweede ambulance (in piketwacht) sneller in te schakelen, maar dat stuitte volgens V.d. Zwam op aller lei bezwaren in de sfeer van de arbeids tijden. Boomsma weersprak dat er voor al op vrijdag en zaterdag tusssen 23.00 en 03.00 extra behoefte aan een twee de ambulance zou zijn, zoals Wiebe Meilof (GPV) veronderstelde omdat er volgens hem dan een piek is in alcohol gebruik en geweld. Verkeersdrempels Günther Plomp (WD) wilde nog we ten of er een verband bestond tussen (langere) aanrijtijden en de aanwezig heid van verkeersdrempels en andere snelheidsbeperkende maatregelen. Vol gens V.d. Zwam kon dat inderdaad wel eens problemen geven, maar de ambu lance rijdt grotendeels over de hoofdwe gen die deze barrières niet hebben. De commissie ging akkoord met het voorstel van burgemeester Hans de Widt om de discussie in januari nog eens over te doen, als er meer bekend is over het regionale ambulancevervoer. "Het is zinloos om nu eerst uit te reke nen wat het kost als we voor eigen re kening een ambulance in Baarn of Soest willen stallen," aldus De Widt. ar«'ounlanr\ c- lirlnslincailvies 'ouulanr\ c- brln.-liiipaclvics Koning-weg 29, Soesl Telefoon («35603 7000 250 gram 500 gram 250 gram W per blik Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Riblappen Qg5 per kilo Hamlappen q95 per kiloO» Tartaar Qg5 per kilo Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar I Administraties en fiscale adviezen VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Fuji videotape 240 minuten St/per High Grade Hi-Fi professional Adviesprijs 14,95 Uitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij Steenhoffstraaf 15 *3764 BH Soest

Soester Courant | 1997 | | pagina 1