J Een avondje NAC met Mustafa en Bas Soesters halen finish in New York Keihard werken helpt Smeeing/BDC Red Stars schudt concurrenten af Dominante hockeysters verliezen 'jSPÖRfl PAGINA 21 takt titel •schil kwijt im schakers idelingen van p 8 november Sportprogramm^j Topscorers ATLETIEK Jonge Aksit (20) en Dreef (18) willen nu allebei doorbreken '5-jarig bestaan VOETBAL Gerrie den Oude start niet vanwege blessure DAMMEN Dubbeltje rolt verkeerde kant op voorDVSB WATERPOLO Duinkikkers loopt na eerste part achter feiten aan DANSEN Drie Soester paren naar halve finale van Grease-dansen Handballers nemen door eerste zege afstand van hekkensluiter I HANDBAL Vijfde zege voor dames; zesde nederlaag heren BASKETBAL Rijverbod PAGINA 20 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1997 SOESTER COURANT MHC Soest mist af maaksters en geeft te gemakkelijk goals weg Triathleten lopen marathon op eiland Sn/*' ZATERDAG 8 NOVEMBER Badminton 12.00 uur Selby-Badminton'80 (C- drie) Basketbal 18.00 uur Red Stars (D)-Midland (Beukendal) 20.00 uur Goboa-Red Stars (H) (Gorinchem) Voetbal 14.30 uur Roda'46-VVZ'49 (Leus den) 14.30 uur Hees-DMC (V.O. Utrechtseweg) 14.00 uur SEC-Voorwaarts (Bosstraat- West) Volleybal 16.30 uur Zaanstad 2-Stam/SoVoCo (D) (Zaanstad) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-AGAVS (De Bunt) ZONDAG 9 NOVEMBER Handbal 13.30 uur Smeeing/BDC (D)-Was- meer 15.00 uur E&O 2-Smeeing/BDC (H) (Emmen) Hockey 12.45 uur Bennebroek-MHC Soest (D) 14.30 uur Kraaien-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur Soest-Vriendenschaar (Bos straat-Oost) 14.30 uur ZWV-SEC (Utrecht) «wnwafliaaa Bowling 19.00 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur SEC-Palm/Rabobank (Beukendal) 1. Marcel van Essen (WZ'49)1° 2. Peter de Jong (Hees)9 3. André Hufman (Soest) 4. Remi van der Pol (SEC-za)5 5. Jeffrey Dorrestijn (Hees) Mohammed Touhami (SEC-za). Michel Vlaswinkel (Soest)4 8. Saban Aksit (SEC-zo)3 Peter van den Berg (SEC-zo)3 Danny van der Heijden (SEC-za)3 Gijs Schaap (WZ'49)3 Mark Schenderling (SEC-za).... ZAALVOETBAL 1. Zeki Kurt (Firtina)33 2. Michel Vlaswinkel (DVS)9 3- Mustafa Aksit (Firtina)7 4. Rene de Bree (Firtina)6 Gijs Schaap (DVS) okken, winnaar in onder meer 1995 en 16, werden de punten vooral binnenge- aald door de E-jongens, de D-turners n de E-meisjes. )p het individuele vlak scoorde de pringbokken goed met zes eerste, twee tveede en drie derde plaatsen. De 'gou- ,en' medailles kwamen terecht bij Kje- j Henssen (E3), Arjen-Pieter Troost E5), Jelle Brouwers (E6/7), Niels Kui ter (D5), Thiemo Timmers (C6/7) en las Bons (C4). Zilver werd gewonnen loor Frank Sanders (E5) en Mark daarten Troost (D6/7). Daarnaast vie- en Rob Demmenie (D3), Saskia Kok D4) en nieuwkomer Annemarijn toortvliet (E6) brons ten deel. Hengel, Brarn Otto en Roderick Loeber zorgden voor hele punten. Festiviteiten Op woensdag 12 november starten de schakers de festiviteiten in het kader van het 75-jarig bestaan van hun vereniging. Dan wordt gezamenlijk een maaltijd gebruikt. Op 14 november staat om 17.30 uur een pannenkoekenfeest in de EHBO-zaal aan de Parallelweg voor de jeugd op het programma en tussen half acht en acht uur kunnen de jonge en oude leden meedoen aan het levend schaakspel. Na de toespraak van voor zitter Vegter beginnen om half negen de vierkampen, waarin de deelnemers per partij twintig minutne bedenktijd krij gen. De feestavond wordt afgesloten met muziek en dans. verzocht daar de boekjes gebundeld vooraf af te geven als ze prijs stellen op een stempel. Om 17.00 uur sluit het startbureau. In totaal worden onder auspiciën van de Stichts Gooise Wandelsport Bond acht winterwandelingen gehouden. De ove rigen zijn in Huizen (22 november), Den Dolder (13 december), andermaal Soest (10 januari), Bilthoven (24 janua ri), Huizen (7 februari), Zeist (21 fe bruari) en nog eens Soest (7 maart). Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met mevrouw M. Vis ser, tel. 6024490, of W. van Steendelaar, tel. 6020005 (na 19.00 uur). Een (niaandag)avondje NAC, de gemoedelijkheid in hei knusse Fuji- Film Stadion druipt eraf. Vriende lijke en behulpzame stewards en pakweg 1.300 toeschouwers kijken naar NAC 2-Ajax 2, respectievelijk le nummer twee en één van de re serve-competitie. Na 94 minuten voetbal zijn de posities omgedraaid, «ant de Bredase ploeg wint met 1-0 Juor een doelpunt van Edwin Gor ter. De bundels van de lichtmasten vangen onder anderen twee Soesters, Mustafa Aksit (20) en Bas Dreef (18). De eer- ste speelt bij NAC, de ander bij Ajax. Beiden treden mogelijk in de voetspo- en van Robert Roest die onlangs tot 2001 bijtekende bij Fortuna en inmid dels een ervaren eredivisiespeler is. Maar beiden zijn niet helemaal tevre den. Aksit, die twee jaar geleden een drieën- Salfjarig A-contract kreeg, wit nu einde lijk wel eens een plaats in het eerste kebben, maar bokst vooralsnog op te gen jongens als Henk Brusselers, Jan Gaasbeek en Ernest Stuart die eergiste- ren met het tweede meespeelde, nadat dij net was teruggekeerd van een WK- nvalificaticwedsrrijd met de Verenigde Staten (0-0 tegen Mexico). Moeilijker "Ik ben de veertiende tot zestiende man. Ze hebben me alleen nodig bij blessu res of schorsingen," zegt Aksit die zich tussen de bedrijven door opwerpt als de tolk van de Georgische broertjes Arve- ladze die in het T\irks beter uit de voe ten kunnen dan in het Nederlands. "Als je de twaalfde of de dertiende bent, kun je wachten, maar nu Glenn Helder erbij is gekomen en NAC Graham Ar- no terughalen, wordt het nog moeilijker." Aksit wil spelen en dus geeft hij de voorkeur aan een andere club. Zaakwaarnemer Ger Lagendijk probeert de Soester voetballer nu onder de aandacht te brengen bij enkele top clubs uit de eerste divisie, terwijl ook M W wordt genoemd. NAC wil Aksit niet verkopen, omdat Herbert Neumann het in de toekomst wel ziet zitten met hem. Maar in een gesprek heeft Neu mann wel aangegeven dat hij bereid is Aksit te verhuren. Ook Bas Dreef heeft een gesprek gehad met zijn tïainer, Jan Wouters. De acht tienjarige Soester, die als C-speler door Ajax bij Soest werd weggehaald, heeft een eenjarig B-contract op zak, maar komt onder de voormalige international nauwelijks aan spelen toe, al komt hij met het belofte-team wel in actie tegen buitenlandse ploegen. Wouters geeft, natuurlijk in overleg met Morten Olsen, de voorkeur aan spelers die uit het eer ste terugkomen of aan het terugkomen zijn. "En Wouters wil op de vier een meer verdedigende speler hebben staan, terwijl ik meer opbouwend voetbal. Vreemd. In mijn hele jeugd heb ik op vier gestaan en dat ging gewoon goed. Daardoor heb ik het contract afgedwon gen, maar we hebben nu een andere trainer en dan krijg je dat," aldus Dreef die onlangs met Jong Oranje (tot en met 18 jaar) EK-kwalificatie misliep door een 2-0-nederlaag tegen het gastland Israël. Teleurstelling Een tweede teleurstelling voor Dreef die in juni graag van de partij zou zijn ge weest op Cyprus. "Ik had me al hele maal voorgesteld om daar goed te spe len en een leuke transfer af te dwingen. In Jong Oranje spelen jongens, van wie ik weet dat ze minder zijn dan ik, maar bij hun club staan ze in het eerste. Ik weet dus dat het er in zit en ik heb nu de leeftijd dat ik veel moet spelen om me te blijven ontwikkelen." Dreef vindt het jammer dat hij geen ech te kans krijgt om zich te bewijzen. On danks dat Mariano Juan (die door de blessuregolf met Ajax is afgereisd naar Udinese) en enkele andere spelers er niet bij zijn, blijft Dreef in de dug-out. Op 4 krijgt ditmaal Arno Splinter voor rang, de kleine voetballer die recentelijk nog in de Champions League speelde, maar nu in de wissel staat bij het twee de. Concurrentie Het is tekenend voor de brede selectie van Ajax en de keiharde concurrentie voor jongens als Dreef. "Ik heb vorige week een hele bekerwedstrijd gespeeld tegen Telstar en dat ging goed. Als het nu gelijk was gebleven, had ik nog wel gespeeld, maar doordat NAC op 1-0 kwam, was het logisch dat Wouters in de aanval ging wisselen. Dat begrijp ik wel." Aksit staat wel in de basis, ditmaal als linkshalf, en draagt de aanvoerdersband. In de eerste helft krijgt hij een paar keer de handen van het publiek op elkaar en eigenlijk doet hij niets verkeerd met de bal. In de tweede helft eist het griepje van de voorgaande week zijn tol, krijgt hij hooguit drie, vier keer de bal en wordt hij vlak voor tijd, onder applaus van de B-side, vervangen. Vorig seizoen speelde Aksit vijf officiële wedstrijden in het eerste, deze voetbal jaargang zat hij vijf keer op de bank, moest hij vier keer warmlopen, maar bleef zijn optreden in de eredivisie be perkt tot een half minuutje bij MW. Aksit heeft geroken aan de eredivisie, het snellere en betere voetbal, wil door breken en kan zich nog moeilijk moti veren voor het tweede. Met 4-0 of 5-0 winnen van Zwolle 2 of Utrecht 2 is niet inspirerend, vindt hij. "Ik ben meer ge richt op het eerste, train ook steeds met die jongens, maar als ik geen plaats kan In de vierde ronde van de nationale damcompetitie rolde het dubbeltje onnodig de verkeerde kant op voor DVSB. De combinatie uit Soest en Baarn verloor met bet kleinst moge lijke verschil (9-11) van Amstel- land. Kopman G.L. de Bruyn verloor door een damcombinatie, terwijl Jan van Nuyten wederom niets had in te bren gen en voor de vierde maal verloor. De jeugdige Robert Jan Sall en J. den Os hadden het betere van het spel, maar konden de winst niet vinden en remi seerden, evenals Van de Ploeg, Van de Laan, Koops, De Kruiff en Vogelen zang. De enige winstpartij van DVSB kwam op naam van M. van Wijk. Achter de feiten aanlopen, is iets wat elke sporter regelmatig mee maakt. Je kunt geen trainer of spe ler uithoren, of hij heeft achter de feiten aangelopen. Zelfs zwemmers! De stelling ging zondag in elk geval op voor het herenteam van de Duinkikkers. In Aqua Indoor waren de Soesters ein delijk een keer compleet, maar na het eerste part waren de kaarten eigenlijk al geschud, want Watervlo stond toen reeds met 1-4 voor. Wakker geschud probeerde de Duinkik kers de feiten om te draaien, maar de scheidsrechter en de paal en lat werkten niet mee. Via 2-6 na de tweede perio de werd duidelijk dat Watervlo zijn kruit had verschoten en conditioneel evenmin veel meer had om op terug te vallen. De ene na de andere schotpoging ketste af op het raamwerk van het doel en toen de laatste periode begon, was het nog maar 3-6. Door de tegenstander uit te dekken en bij balwinst snel uit te bre ken, trachtte de thuisclub alsnog de drei gende nederlaag af te wenden, maar verder dan twee doelpunten kwam de Duinkikkers niet: 5-6. Drie paren van Danscentrum Slinger land zullen meedoen in de landelijke halve finale van de Grease-wedstrijd. Het gaat om Patrick van de Wens en Marcia Gruijters, Jorg de Leeuw en Lin- da Melgert, Marco van Herwaarden en Carmen Spelbos. Zij plaatsten zich tij dens de jaren 50-60 avond in het dans centrum aan de Weegbreestraat. Rolstoeldansen Op donderdag 20 november houdt Slin gerland aan de Weegbreestraat een open rolstoelavond voor gehandicapten. Tij dens deze bijeenkomst wordt uitgelegd wat rolstoeldansen inhoudt, worden er demonstraties gegeven en kunnen be langstellenden het proberen en zich in schrijven. De open avond wordt georga niseerd in samenwerking met de afde ling gehandicaptensport Amersfoort en de Nederlandse Vereniging Voor Rol stoeldansen. De aanvang is 18.45 uur. Met z'n allen keihard werken is het eerste vereiste om in de eerste divi sie het hoofd boven water te hou den. Gerard Tukker hamerde er al wekenlang op, maar zag zondag pas dat de heren van Smeeing/BDC de boodschap niet alleen hadden be grepen, maar de opdracht ook uit voerden. De eerste competitiewinst was de beloning voor de handbal lers. Na een gelijkspel en twee nederlagen was het zaak dat Smeeing/BDC de thuiswedstrijd tegen Dalfsen zou win nen. Bij verlies zou de Soester ploeg zijn gepasseerd door de hekkensluiter, maar door de 27-25-zege nam Smeeing/ BDC drie punten afstand van de onder ste plaats. Uit de eerste divisie degra deert dit seizoen één team. Alleen maar handhaven, daaraan wil Tbkker het seizoen niet ophangen. Een plaats in de bovenste helft van de mid denmoot is de doelstelling van Smeeing/BDC dat tot zondag te weinig als collectief de strijd aanbond. Tukker vond daarom dat hij druk op de ketel moest zetten, vooral nadat woensdag in zijn ogen onnodig de bekerwedstrijd te gen Kolping met 25-29 was verloren. In de competitie mag Kolping hooggeklas- seerd staan, als Smeeing/BDC als team inzet had getoond, had het volgens de handbalcoach kunnen winnen. Tot het gaatje "Als we dit seizoen iets willen, zullen we met z'n allen hard moeten knokken. Vo rig jaar gingen we elke wedstrijd tot het gaatje, omdat we kampioen wilden wor den. Nu hebben we geen doel, behalve dat we bovenin de middenmoot willen eindigen. Inderdaad, dan krijg je het idee van 'lukt het deze week niet, dan volgende week wel', maar in de eerste divisie moetje ook elke wedstrijd tot het uiterste gaan, anders krijg je ze gelijk om je oren," aldus de trainer. Smeeing/BDC speelde de eerste twin tig minuten in Beukendal goed en nam een 10-6-voorsprong, maar halverwege was het weer gelijk. Thkker: "Het ging zo gemakkelijk, dat sommige spelers dachten: dan kan ik het ook alleen. Maar dat lukt je niet in de eerste divi sie." Omdat Smeeing/BDC de draad oppak te, had het dertien minuten nodig om met 20-16 voor te komen. Dat Dalfsen nog terugkwam, had onder meer te ma ken met het feit dat de Soester ploeg te snel wilde afronden. Maar ondanks de tussenstand van 24-23 kwam de eerste zege van Smeeing/BDC niet echt in gevaar. "We hebben laten zien dat we in de breedte een betere ploeg hebben," stelde Tukker vast. "Als het zo doorgaat, worden we te gelijkertijd met Ajax kampioen." Damescoach Wim Bolwerk van Red Stars stak zijn enthousiasme na de 30-52-zege op New Stars niet onder stoelen of banken. In het hol van de leeuw werd een van de concurrenten voor de hoofdprijs op niet misverstane wijze duidelijk gemaakt dat het de Soesters ernst is terug te keren naar waar het thuishoort: de eerste klas se. New Stars, met onder anderen oud-top- schaatsster Christine Aaftink binnen de gelederen, sputterde acht minuten tegen (8-8), maar had geen antwoord op de tempoversnelling van Red Stars (8-19) dat goed verdedigde en geduldig was in de aanval. In de tweede helft legde New Stars het ook op het conditionele vlak af. Red Stars hield de vaart erin met de break en haalde probleemloos de vijfde achtereenvolgende overwinning binnen met opnieuw 'dubbele cijfers' voor An- net Hellinga (tien punten) en aanvoer ster Yvonne Smink (15). In Beukendal ontvangen de basketbal- sters komende zaterdag Midland, dat net als Red Stars en Niels Stensen 4, slechts twee verliespunten heeft. Bol werk en speelsters kunnen dus mogelijk weer een rivaal van zich afschudden. Heren De heren van Red Stars wachten nog steeds op de eerste overwinning. Tegen Blitz, waarvan onlangs in een bekerduel met 22 punten verschil was verloren, werden zaterdagavond slechts 39 punten bij elkaar gesprokkeld. Blitz scoorde er 57. De teams probeerden om-en-om de show te stelen. Toen Red Stars vanaf 8- 9 zes minuten lang de basket niet vond, kwamen de gasten met 8-19 voor. In de slotfase van de eerste helft stelde Red Stars enigszins orde op zaken en was er in de rust (22-31) nog een sprankje hoop. Die werd binnen vijf minuten de grond ingeboord, want toen was het al weer 24-44 en de wedstrijd beslist. Voor het eerst in dit seizoen had Red Stars meer spelers beschikbaar dan de tegenstander. Met Dick van der Ham men en Bas Kok uit het tweede en de junioren Guido La Rose en Frank van der Wal kon René Lansaat kiezen uit acht mensen. De spelende coach Sid Bruinsma van Blitz had maar één wis selspeler. Het hielp Red Stars niet, maar het is een begin. De politie hield vrijdagavond op de Laanstraat een 57-jarige automobilist uit Soest aan. Hij had te veel gedronken en kreeg een rijverbod. Ook moest hij zijn rijbewijs inleveren. .>5 w v1 wat heren van MHC Soest niet kon- tier lang tegenstand geboden. Toen de den opvangen. Net als de dames werd gasten vervolgens tweemaal achter el- nUUIkLi X j met 0-4 verloren. Myra werd een kwar- kaar scoorden, was de koek op. krijgen, wil ik ergens anders gaan spe len." Hetzelfde geldt voor Dreef die binnen enkele maanden een contract-bespre king zal hebben. "Ik weet nog niet pre cies wat ze willen, maar ik wil spelen. Natuurlijk zou het mooi zijn als het bij Ajax zou lukken, maar ik moet reëel blijven. Ze hebben een selectie van 25 man," zegt Bas Dreef, wiens jongere broer Mark inmiddels in de Dl van Ajax voetbalt. "Als hij speelt, moet ik trainen, dus ik kan niet vaak kijken. Maar het gaat goed, trainer Van 't Schip is tevreden over hem." Bas Dreef (links) en Mustafa Aksit na NAC 2-Ajax 2 dase vereniging en laat zich anders liever verhuren, zodat hij 1 -0). Dreef (18) wacht op een eerlijke kans in het tweede van in de eredivisie of desnoods bij een topclub uit de eerste divi- de Amsterdamse club en wil anders elders worden onderge- sie aan de bak kan. bracht. Aanvoerder Aksit (20) wil naar het eerste van de Bre- Met een camera volgen medewerkers van Studio NOS de York City Marathon meededen. voorbereidingen van de Soester atleten die zondag aan de New Foto: Goos van der Wilt Open avonden Vanaf maandag 10 november houdt DVSB open avonden voor mensen die geïnteresseerd zijn om zelf te dammen. Zowel jeugd (vanaf 18.15 uur) als senio ren (vanaf 19.45 uur) kunnen vrijblij vend meedoen om te kijken of dammen in clubverband bevalt. Voor informatie, tel. 6011050. Foto: Goos van der Wilt Het gebrek aan scorende spitsen komt de dames van MHC Soest duur te staan. Qua veldspel en pressing werkten de dames van MHC Soest zondag middag een van hun beste wedstrij den van dit seizoen af, maar ze le den tevens een van de grootste ne derlagen: 0-4. "Ontzettend geflat teerd," vond Peter Heemskerk. Volgens de trainer domineerde zijn ploeg het grootste gedeelte van de wed strijd tegen Rood Wit, maar mist ze een of twee spelers die de bal in het doel slaan. Dat zoiets moeilijk kan zijn, de monstreerde Lisanne Sudmeyer bij een 0-3-achterstand. De onfortuinlijke hockeyster miste een strafbal, omdat de bal tegen de paal ketste. MHC Soest heeft nog een probleem. Het geeft regelmatig te gemakkelijk doelpunten weg. De eerste counter van iRood Wit betekende 0-1 en vlak voor rust scoorden de gasten nogmaals. Ook in de tweede helft vlogen er twee in bij Soest, ondanks het betere spel van de thuisclub. Heemskerk hoopt dat het tij binnenkort keert en dat een overwin ning zijn team, dat Maarssen en Leus den nog onder zich heeft, op de rails zet. Voor het spel van afgelopen zondag deelde hij alvast een welgemeend com pliment uit. Heren De afwezigheid van doelman Peter Weisscher en drie veldspelers was iets Vlak voor het vertrek naar New York. Het runningteam werd uugezwumu uuu, stein die shirtjes meegaf. len van hen door de NOS in beeld ge bracht. Zij mogen in de Hilversumse studio de kijker deelgenoot maken van hun ervaringen. Na de marathon keerde de groep niet meteen terug naar Nederland. Eergiste ren stond een sightseeing, een boottocht en een bezoek aan de musical Miss Sai gon in New York op het programma. Vandaag is het tijd voor een jet-lag. Halve marathon Veel dichter bij huis liep Pijnenburger Gijs Francken een halve marathon. Met zijn tijd van één uur, negentien minuten en 48 seconden gooit hij hoge ogen in het clubklassement over diverse afstan den. Op Terschelling hebben drie leden van De Schieter meegedaan aan de marathon die werd gekenmerkt door een pittig parkoers. Frank de Groot was de eerste Soester die over de finish kwam. Dat was drie uur, 22 minuten en dertig tellen nadat hij was gestart. Elf minuten later kwam zijn clubgenoot Bert den Breejen aan, waarna het tweetal nog ruim een kwar tier wachtte op zijn maatje Ed van Renswouw (3.50.39). 4.30, Frans Broekhof 4.44, Gijs Kok 4.45, Martijn Baarda (Driebergen) 4.49 en Michael de Groote (België) 4.57. Zij finishten bij de eerste 25.000. Aan de NYCM deden 31.400 mensen mee, van wie er slechts 108 onderweg opgaven. Eerste marathon De eindtijd van Marcel de Boer was 3.21.22. Hij was woensdag al naar New York gereisd met Peter Maier, wiens tijd niet bij de redactie bekend is. Marion van den Broek had vijf uur, negentien minuten en 48 seconden nodig voor haar eerste marathon, drie uur meer dan haar broer Dick die niet meedeed, maar wel Soester recordhouder is met 2.19.38. Het echtpaar René en Marijke van Zee was met Marion van den Broek naar New York gevlogen en liep ook de ma rathon. De vrouwelijke helft was sneller (4.31.22 om 4.39.55). Deze vijf lopers maakten overigens geen deel uit van het runningteam Soest-New York. Die groep van zeventien atleten en ze ven begeleiders werd donderdagmorgen uitgezwaaid door onder anderen wet houder Ries van Logtenstein die na mens het gemeentebestuur shirtjes over handigde aan elke loper van het run ningteam. Later op de avond waren de Soester atleten te zien in NOS Studio die aandacht besteedde aan de geza menlijke voorbereiding van de deelne mers. Ook morgenavond worden enke- Met uitzondering van Gerrie den Oude, die wegens een blessure niet startte, hebben alle leden van het Soester runningteam zondag de fi nish gehaald van de New York City Marathon (NYCM). Al voor het vertrek, donderdagmorgen, werd gevreesd voor de deelname van Gerrie den Oude. Ze reisde wel af naar de Verenigde Staten, maar had teveel hinder van de kwetsuur in haar bekken die kennelijk ook van invloed is op haar achillespees. Haar man Dick was zondag de snelste van het gezelschap en tevens rapste Soester. Hij bereikte de eindstreep in Central Park na drie uur en elf minuten, een uur en drie minuten na winnaar John Kagwe uit Kenya. Oscar Homan, die nooit eerder een marathon liep, de buteerde in vier uur en 58 minuten en sloot daarmee de Soester rij. De overige tijden van de leden van het runningteam: Henk Pronk 3 uur en 22 minuten, Frans Hoeke 3.52, Leo Korte- kaas 3.57, Silvio Milhaljevic (Hilver sum) 3.59, Dymen van Ernst 4.01, Ge rard Boeren en Fred van Keeken 4.05, Wouter van Korlaar en Evert van den Pol (Hooelandi 4.18, Armand Trippaers

Soester Courant | 1997 | | pagina 21