0 Indrukwekkend werk van EHes Porck te zien in 'De Soester Duinen' Soester 'platenmaker' Willem Smith haalt unieke opnamen uit het stof nieuws 1 CULTUUR WELZIJN! O Nieuws van de bibliotheek Humanisten uit Soest en Baarn over'De pil van Drion' Concert van Elly Kikkert arttóhOCK WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 SOESTER COURANT Rob Kamphues '1 Kale Vlakte' Jeugdtheater TamTam speelt 'Eiland' Sylvia de Leur: 'Geluk? WiesoGlück?' 'Ik laat gewoon een stukje van het leven zien' PAGINA 14 WOENS Kathleen Ferrier in 'Lucretia' De kracht van de reclame ligt in de herhaling i, q stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Maandag 17 november in De Engh Vrijdag 21 november in 'In de Ruimte' 'The Quiet Room' GROEI BLOEI SOEST I Lezing orchideeën Caravan brandt uit Klaverjassen bij PV De Vriendschap Groot Sint-feest in De Schoof December-trips Rondj SINT I MAAR DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Zaterdag 15 november: Rob Kamphues is nog steeds niet te stuiten. In zijn nieuwe programma sneert hij langs het leven, waarbij hij zich druk maakt om de kleinste dingen. Zijn Grote Gelijk kan hem moeilijk worden afgenomen als hij eenmaal zijn onweerlegbare logica over je uitstort. Als vaste gast in het tv-programma 'Spijkers' maakt hij het zelfs Jack Spij kerman niet gemakkelijk. '1 Kale Vkkte' (try-out) aanvang: 20.15 uur. Toegang: f 17,50/f 15,- (CJP/ Pas65/V W-leden). Woensdag 19 november: De spelers van TamTam bouwen een eiland op een grote zandtafel. Daarop brengen ze een kleine wereld tot leven met dingen die je van thuis herkent. De voorstelling "Eiland" is een ontroerend en spannend verhaal, gespeeld op een zandtafel in een steeds veranderend landschap van zand en water. Plastic popjes tonen vriendschap en moed in hun strijd tegen op hol geslagen huis raad, zolderdochters en rommelmarkt trofeeën. Een verhaal over dingen die je wilt en dingen die je moet. Verteld zon der woorden, maar met muziek, live geluiden, licht en special effects op schaal. De voorstelling duurt een half uur en is bedoeld voor zo'n dertig kinderen, die heel dicht bij het speelvlak zitten, bijna aan de tafel, omdat de spelers vinden dat de eerste en de laatste rij evenveel voorstelling moeten krijgen. Afhankelijk van het aantal bezoekers wordt de voor stelling twee of drie maal gespeeld. Deze visueel bijzonder aantrekkelijke voorstelling is geschikt voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. Aanvang 14.00 en 15.00 uur. De toegang is: f 7,50/f 6,50 (strippenkaart)/f 10,- (volwassenen). Donderdag 20 november Op de vraag aan Sylvia de Leur wie de meest tegenstrijdige, verwarrende, boeiende, kwetsende en indrukwek kende persoon in haar leven is geweest, zal zij ongetwijfeld antwoorden: mijn moeder. Toen in het programma van Astrid Joosten "De Show van je Leven", George Groot aan Sylvia voorstelde naar aanleiding van dit gegeven een so lostuk te maken (een al langer gekoes terde wens van haar) zei ze dan ook meteen: ja! In deze autobiografische theatervoor stelling "Geluk? Wieso Glück?" laat Sylvia haar moeder, de in 1991 overle den prima-ballerina Hertha Sommer, door middel van een indrukwekkende monoloog herleven. In ruim zeventig minuten maken we kennis met deze markante, Duitssprekende alcoholiste die haar kind kleineerde, zichzelf ook na haar danscarrière in de schijnwerpers wist te plaatsen en die er kennelijk ple zier in schiep haar dochter tot aan het sterfbed te beledigen. Sylvia laat het over zich heen komen en bekent dat ze slechts één keer verbaal terugsloeg. Toch had Sylvia ook veel bewondering voor haar imposante moe der. Het feit dat Sylvia haar nu - na al die jaren - weer opnieuw tot leven brengt, is daarvan het grote bewijs. Sylvia de Leur is op donderdag 20 no vember met deze voorstelling in C-drie te zien. Toegang: f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas65/ WV-leden). Aanvang 20.15 uur. In restaurant "De Soester Duinen" (Soesterbergsestraat 188) zijn tot halverwege januari 27 schilderijen te bewonderen van de Soester kun stenares Elles Porck-de Ruijter. Ze zijn uitgevoerd in diverse technie ken en geven een goed beeld van haar werk. Elles Porck schildert nog niet zo lang. Acht jaar geleden begon ze met portret en modeltekenen en aquarelleren. Later breidde ze dat uit tot o.a. inkt en olie verf. Een speciale voorkeur heeft ze niet. "Het onderwerp bepaalt voor mij de techniek." De eerste lessen kreeg ze van Rietje van Mechelen bij de Ewijckshoeve. Momen teel volgt ze lessen bij Ellen de Meier in Bussum en onlangs nog een workshop bij Sam Drukker aan de Amsterdamse kunstacademie, van wie ze o.a. heeft geleerd meer vanuit haar intuïtie te gaan schilderen. Meestal schildert ze overi gens "naar de werkelijkheid", maar daarin zit volgens haar geen tegen spraak. "Je kunt wat je ziet nauwkeurig volgens de regels schilderen, heel bedacht, of vanuit je intuïtie iets snel op doek of papier zetten waarvan je achteraf zegt: het is bijna abstract, maar je ziet toch wie het is..." Tot op het bot Tot acht jaar geleden beschouwde Elles Porck zichzelf als een passief kunstlief hebber. "Kunst kijken vond ik van zo'n schoonheid... Het ontroert je, soms raakt het je tot op het bot. Toen ik een maal zelf begon te schilderen kon ik het ook niet meer missen; het neemt nu een grote plaats in mijn leven in." Schilderen vindt ze heerlijk. "In m'n hoofd ben ik er iedere dag mee bezig. Steeds weer wil ik die uitdaging aan, al gaat het heus niet altijd vanzelf en is het af en toe goed balen..." Een aantal schil derijen houdt ze met opzet thuis, omdat ze haar bijzonder dierbaar zijn. De 27 schilderijen in De Soester Duinen zijn merendeels van vrij recente datum en geven volgens de kunstenares zelf een redelijk overzicht van haar werk. Als onderwerp kiest ze meestal mensen, die haar blijven fascineren, "maar soms trekt een voorwerp me zó aan dat ik het per se wil schilderen." Stukje van het leven Elles Porck heeft geen grote artistieke pretenties en evenmin een Boodschap. Het gaat ook niet om haar, vindt ze, maar om haar werk. "Ik laat gewoon een stukje van het leven zien. Als dat voor een ander iets betekent, dan vind ik dat fantastisch." Soms schildert ze ook in opdracht. "Die uitdaging ga ik wel aan. Voor jezelf is het 't mooist als je dan kunt zeggen dat je iemand goed getroffen hebt, dat je echt denkt: ik héb je. En als dat dan succes heeft en de geportretteerde her kent zichzelf er ook in, dan is dat na tuurlijk extra leuk. Een schilderij als dat van mijn dansende dochter, dat zou in principe van iedereen kunnen zijn, maar wie haar kent weet direct: dat is ze..." Een van de schilderijen die Elles Por ck van haar dochter schilderde. Elles Porck exposeerde al tweemaal in kasteel Groeneveld en onlangs in het Katwijks Museum. Het is voor het eerst dat haar werk in haar eigen woonplaats te zien en te koop is. De reacties zijn heel positief. Magda Duikers, die zich bij De Soester Duinen met de kunst be zighoudt, is bijzonder te spreken over de reacties die het werk van Elles Porck losmaakt bij de gasten van het restau rant. "De mensen zijn in het algemeen echt onder de indruk." Een unieke, zelfs historische opna me. Dat is de nu op cd verschenen uitvoering van de opera "The Rape of Lucretia" van Benjamin Britten, met Kathleen Ferrier in de hoofd rol. De Soester "platenmaker" Wil lem Smith heeft de opname - oor spronkelijk op glasplaat vastgelegd - onder het stof vandaan gehaald. Willem Smith is vanaf zijn jeugd een groot bewonderaar van de beroemde Engelse alt, die in 1953 aan keelkanker overleed. Op zijn privélabel WISP bracht hij eerder al Ferriers vertolking van Mahlers "Das Lied von der Erde" uit, gevolgd door "The Italian Recital", met .radio-opnamen die nooit eerder waren verschenen. Kathleen Ferrier heeft maar twee ope ra's gezongen: "Orfeo en Euridice" van Gluck en "The Rape of Lucretia" van Benjamin Britten. Het bijzondere van deze opname van "Lucretia" is dat hij plaatsvond op 2 oktober 1946 in de Amsterdamse Stadsschouwburg - een Stopera was er nog niet - onder leiding van componist Benjamin Britten zélf. Smith heeft de radio-opname - op glas plaat - uit de archieven opgedoken en via een tijdrovend proces opnieuw gedi gitaliseerd, waarbij het onvermijdelijke "gekraak" zoveel mogelijk is verwijderd. "Het heeft me zeker 100 uur studiotijd gekost," aldus Smith, die zich daarvoor verzekerde van de vakkundige mede werking van Studio STH in Hoevelaken. Zware klus "Niemand heeft het tot nu toe aange durfd om deze 51 jaar oude opname uit te brengen. De liefhebbers willen uiter aard ook niet alleen naar gekraak luis teren. Het was een zware klus om de tikken eruit te halen, want glasplaten vergaan op den duur vanzelf, maar het is de moeite waard geweest." De opna me is mede hierom bijzonder omdat het de eerste Lucretia-uitvoering buiten Engeland was, en het eerste live-optre den van Kathleen Ferrier in Nederland. "De reacties waren hier trouwens uit bundiger dan in Engeland," aldus Wil lem Smith. Kathleen Ferrier is nog altijd bekend en geliefd bij een groot publiek. Ook bij jongere generaties heeft haar naam nog een magische klank. De gehele opera staat, met een lengte van 110 minuten, op de dubbel-cd, zo dat er nog ruimte overbleef voor een "toegift". Smith koos daarvoor "Das Abschied" (28 minuten), het laatste deel van "Das Lied von der Erde" van de door hem zeer bewonderde Mahler, ui teraard ook met Kathleen Ferrier en onder leiding van de legendarische Bru- no Walter. Mahler vertaald Onlangs vertaalde de Soester platenpro ducent de teksten van het complete Mahler-oeuvre (behalve de 8e symfo nie) in het Nederlands: alle liederen, cantates, koor- en solowerken. "Ik heb het in drie weken tijd gedaan, tussen de bedrijven door. Als je de geest hebt gaat het vanzelf..." De dubbel-cd met "The Rape of Lucre tia" en "Das Abschied" komt dezer da gen in de handel en zal waarschijnlijk rond de 85 gulden gaan kosten. Voor Willem Smith met het portret van de componist Benjamin Britten. deze opnamen is dat eigenlijk geen geld, vindt hij zelf. "Ik heb geen groot label - tot nu zijn er negen cd's uitgebracht - maar ik wil dan ook alleen maar pure kwaliteit." Kunst der Fuga Naast de dubbel-cd van "Lucretia" met Kathleen Ferrier heeft Willem Smith ook nog gewerkt aan de uitgave van een andere unieke opname: de complete 14- delige versie van "Kunst der Fuga" van Johann Sebastian Bach in haar "Urfass- ung". De beroemde compositie dateert uit de jaren 1741-1747 en is 250 jaar later voor het eerst vastgelegd op cd. De opname is een wereldpremière, omdat ze wordt uitgevoerd op een origineel clavi-organum, een combinatie van or gel en clavecimbel zoals die destijds veel gebruikt werd. Ter gelegenheid van de verschijning van deze cd zijn vorige week in de Luther se kerk in Hilversum twee presentatie- concerten gegeven, waaraan o.m. werd meegewerkt door de Soester organist/ clavecinist Jan Jansen en de Hilversum- se musicus Henk van Zonneveld. Aar dig detail: Willem Smith zorgde bij deze concerten voor de lucht in het orgel... Ook de "Kunst der Fuga" is binnenkort verkrijgbaar in de betere platenzaken. De winkelprijs is f 46,90. Albert Cuyplaan 202 3764 TWSoest Detectives: Evanovich, Janet: Dodelijk trio. Livesey, Margot: Molly'sbaby. Richards, Kei: De zaak van het ver dwenen lichaam. Familieromans: Burgers-Drost, Julia: Trouw aan het hart. Oke, Jeanette Liefde vindt een thuis. Peters, Karin: Sporen uit het verle den. Romantische verhalen: Deveraux, Jude: Als een fluistering in de wind. Pulitzer, Roxanne: Palm Beach. Steel, Danielle: Vijf dagen in Parijs. Romans: Abdolah, Kader: De reis van de lege flessen. Makine, Andreï: Bekentenis van een afvallige vaandeldrager. Smeets, Mart: Een lange ontsnap ping. Zwagerman, Joost: Chaos en ru moer. Science fiction: Brooks, Terry: De eerste koning van Shannara. May, Julian: Magnificat (Trilogie van het Galactisch bestel; dl. 3). Vance, Jack: Slaven van de Klau. Streekromans: Meer-Prins, L. van der: De zonen van De Hofstede. Overbosch, Evelien: Paula. Zee, Nel van der: Sabine. Thriller: Clancy, Tom: Daad van terreur. Crichton, Michael: Airframe. Goddard, Robert: Moorddadig ver leden. Verhalen: Ceelen, Aat: Ivan en Rosa. Golsteijn, Jip: Plastic tranen. Peper, Rascha: Alle verhalen. Engelse romans: Brookner, Anita: Visitors. Cornwell, Patricia D.: Unnatural ex- posure. Guest, Judith: Errands. Harvey, Caroline: The brass dolphin. Steel, Danielle: The ranch. Informatieve boeken 619.14 Barend, Frits: Ajax Barcelo- ne, Cruijf: het abc van een eigenzin nige maestro. 629.55 Montignac, Michel: Mijn re cepten uit de Provence: 200 makke lijke en eenvoudige recepten. 328.79 Moslim in de polder: Frits Bolkestein in gesprek met Neder landse moslims. az-isza 947.6 Rabin, Lea: Rabin, ons leven. 345.1 Reekers, Arno: De euro: wat betekent het einde van de gulden voor particulieren en bedrijven. 909 Yalom, Marilyn: Geschiedenis van de borst: westerse beeldvorming door de eeuwen heen. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaert straat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Maandag, woensdag en vrijdag 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Op maandag 17 november houdt Gert van Dijk een inleiding, vooraf gaand aan een discussie, over het standpunt van het Humanistisch Verbond over het toepassen van "De pil van Drion". Belangstellen den zijn welkom. Gert van Dijk heeft zelf gewerkt aan de voorberei ding van dat standpunt en kent de achtergrond. De discussie over de pil van Drion gaat over het verstrekken van dodelijke mid delen, niet omdat iemand op dat mo ment ondraaglijk zou lijden - zoals bij euthanasie het geval is - maar omdat hij of zij een dergelijk lijden in de toekomst voor zich ziet. Mensen die toekomstige ontluistering of ondraaglijk lijden vrezen kunnen met dergelijke middelen een eind aan hun leven maken op een door hun zelf gekozen tijdstip. De vraag is dan: "Mogen dodelijke mid delen worden verstrekt op een moment dat er geen sprake is van ondraaglijk lij den? Houdt het zelfbeschikkingsrecht in dat mensen op ieder gewenst moment hulp bij zelfdoding moeten kunnen krij gen? Bestaat er een recht op hulp bij zelfdoding?" Het hoofdbestuur is concluderend van mening dat de pil van Drion niet het juiste antwoord is op de angst die men sen hebben voor hun eigen levenseinde. Wel heeft de samenleving de plicht die angst zoveel mogelijk weg te nemen, bijvoorbeeld via een goede geestelijke verzorging, een fatsoenlijke verzorging en bejegening in verpleeghuizen, maar ook via een goede relatie met de huis arts. Daarnaast is het volgens het HV van belang dat mensen aan hun omge ving - bijvoorbeeld d.m.v. een wilsver klaring of het aanstellen van een gevol machtigde - aangeven onder welke om standigheden zij, wanneer zij niet langer wilsbekwaam zijn, bepaalde medische handelingen niet meer wensen te onder gaan. Het standpunt van het hoofdbestuur heeft al tot veel discussie aanleiding ge geven. De afdeling Soest-Baarn acht die discussie nog lang niet gesloten en orga niseert daarom op 17 november in het buurthuis De Engh in Soest (naast de bibliotheek, Albert Cuyplaan 200) een avond over dit onderwerp. De bijeen komst is vrij toegankelijk en ook niet- leden zijn hartelijk welkom. De avond begint om acht uur (zaal open na half acht voor koffie). Wie zich van te voren nader wil oriënteren kan informatie aan vragen bij het Humanistisch Verbond, tel. 020-5219000. Het wordt dan gratis toegezonden. Op vrijdagavond 21 november ge ven Elly Rikkert een concert in het Paviljoen van In De Ruimte aan de Insingerstraat 39-53. Elly Nie- man en Rikkert Zuiderveld zijn al 30 jaar actief als liedjesschrijvers en -zangers. Daarnaast was Elly vroeger ook presen tatrice van het kinder-tv-programma "Bibelebons" en zingt en acteert zij te genwoordig in het tv-programma "De Ark van Stekeltje". In totaal brachten zij bijna 30 geluidsdragers uit. Eén van hun geheimen om jaar in jaar uit weer opnieuw volle zalen te trekken, is dat ze iedere keer weer hun publiek weten te verrassen met een nieuwe stijl of een nieuw geluid. Daarbij schuwen ze het niet om op hun eigen eenvoudige, maar rake manier maatschappelijke ont wikkelingen of vraagstukken aan te roe ren. Hun laatste ontwikkelingen en stijl treft men aan op hun nieuwste ccPVan het water en de oever", waarvan tijdens dit concert enkele liederen ten gehore zul len worden gebracht. Ze begeleiden zichzelf daarbij op gitaar, bouzouki, mandoline of zelfs instrumenten waar van de meeste mensen het bestaan niet eens wisten! Het concert van vrijdag 21 november is speciaal gericht op volwassenen, waar bij de minimumleeftijd 12 jaar is. Het concert begint om 20.00 uur en de toe gangsprijs bedraagt f 12,50. De prijs bij voorverkoop bij onderstaande adressen bedraagt f 10,-. Voorverkoop bij: - VW, Steenhoffstraat 9A, Soest - tel 6026784. - Evangelische Boekhandel, Soester bergsestraat 74, Soest - tel. 6018403. - In De Ruimte, Insingerstraat 39-53, Soest - tel. 6024433 (tevens plaats van concert). c Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 i Maandag 17 november Nu er stemmen opgaan om ouders-in- spé een cursus "Ouderschap" te laten volgen, zou ik willen voorstellen om bijna-zwangeren te trakteren op een avondje "The Quiet Room". Deze film, opnieuw een ontregelend meesterwerk van Rolf de Heer, laat zien hoe een meisje van zeven reageert op het uiteen vallen van het huwelijk van haar ouders. Liefhebbende, goedwillende, welden kende lieden, maar toch... Het naamloze meisje in "The Quiet Room", verbluffend knap gespeeld door Chloe Ferguson, woont met haar ouders in een appartement in zomaar een Au stralische stad. Ze gaat naar school, komt thuis, tekent, leest, speelt met haar barbiepop en is er, zonder dat ze er iets tegen kan ondernemen, getuige van dat haar papa en mama toegroeien naar echtscheiding. Ze maken ruzies die uit eenlopen van beschaafd kibbelen tot bijna gewelddadige woordenwisselingen en emotioneel geladen zwijgen, en hoe wel ze hun best doen om er nog iets van te maken, voelt het meisje dat de verwij dering definitief is. Omdat ze merkt dat het steeds woorden zijn die de spanning veroorzaken, besluit ze voortaan te zwij gen. Wij, de toeschouwers, horen de gedach ten van het meisje via haar stem als voi- ce-over, zodat haar observaties en de theorieën van een zevenjarige ongehin derd op ons af komen en een grote in timiteit creëren. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,- cjp/ 65+ f7,-. Agenda: ma. 24 november Nelly et Mr. Arnoud, ma. 1 december When we were Kings, ma. 8 december Slingblade. De heer Klaassen vertelt op i 19 november aan de hand van vele dia's hoe men deze bijzondere planten moet verzorgen. Voor de pauze geeft hij een praktische inleiding aan de hand van de orchidee Phaleanopis. De verzorging van deze plant is vooral gericht op de vensterbank. De spreker geeft ook uit leg over o.a. potmateriaal en het verpot ten van deze prachtige planten. Wie thuis een orchidee heeft die hard aan verpotten toe is, kan hem gerust mee nemen, want dhr. Klaassen zal de plant met de nodige adviezen van nieuwe pot grond voorzien. Na de pauze laat de spreker aan de hand van talloze dia's de orchideeënwereld aan het oog voorbijgaan. Ook vertelt hij hoe men een orchidee in het wild kan herkennen aan vorm, kleur en geur. Al met al een lezing, waar men wat van op steekt! Plaats: EHBO-gebouw, Parallelweg 7a. Tijd: 20.00-22.00 uur. Kosten: Leden gratis, niet-leden f 5,- (incl. koffie/ thee). Op de Staringlaan is vrijdagavond rond half zeven een caravan volledig uitge brand. De gealarmeerde brandweer bluste het vuur, maar kon niets meer redden. De oorzaak van de brand is niet bekend. De eigenaar van de caravan, een veertigjarige Soester, zou de restan ten opruimen. Postduivenvereniging De Vriendschap houdt op vrijdag 14 november weer een klaverjasavond. Die begint om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Nachte- Op woensdag 26 november organiseert de SWS/SJS een bijzondere instuif in de Schoof, Molenstraat 142. Sinterklaas en zijn Pieten (o.a. Spelletjespiet, Knutsel- piet, Hoofdpiet, Discopiet, Bakpiet en Tekenpiet) komen dan op bezoek voor alle kinderen van 3 t/m 7 jaar. Kaarten a f 3,50 zijn op 12 en 19 november ver krijgbaar in voorverkoop, van 14.00 tot 16.00 uur bij De Schoof. Steenhoffstraat 9A, tel. 601 20 75 Bij de VW/ANWB-Soest kan men terecht voor diverse kerstshoppingtours naar o.a. Maastricht, Essen, Münster en Düsseldorf. Voor een romantische Kerst in een kasteel boekt men voor de bustocht naar Hattum, waar het Anton Pieck- museum wordt bezocht; koffietafel in Ernst, bezoek aan kaarsenmakerij en aan kasteel Cannenburgh in Vaassen, geheel in kerstsfeer, waar op de binnen plaats een gezellige kerstmarkt plaats vindt (f 83,50). Op 16 december vindt het jaarlijkse evenement "Gouda bij kaarslicht" plaats. Het gotische stadhuis en andere gebouwen zijn met kaarsen verlicht (f 33,50 p.p.) Met de ANWB naar de Caravan- en Kampeer-RAI: entreebewijs met f 2,50 korting te koop bij ANWB-Soest. Het is vandaa Soester Coura de elfde zijn g 1 Logisch toch. Gisteren, op d gen in dorpen nog steeds be; en burgers uit 1 len. Nieuw ge combinatie m kleine gevuldi de oorzaak. L i die "Allaaf" h< Omdat Arie cl dagkalender i geleerd, werd nerd dat in de 1 maakt, de elft iets anders dar melden heeft, de elfde van d< ge Martinus v; gezet hebben. Het jaar 1997 uitzonderlijk jj Martinus, prol namelijk 1600 len. Daar moge noten tenmins het feit dat de 8 schop al snel i AD 397, Sint, d Vriendelijk vei Rondje Soest v waar betreft he de kerkgeschiei het anno 1997 Maarten werd gaarse ouders g wogen mens. M en gelovigen ges i beeldfunctie die kent de wijze aan ons wordt i een paard, terv grootmoedig ziji v hij tijdens bittei i gelegen bijstani van textiel kon In zijn pubertei godsdienstles b helemaal te kui nog, te veroordt der met een hal kou en voor bui chelijk ook. Zij leen paters jezuï sing bedenken, meer dan aan waarschijnlijkhe leen de helft var gestaan, maar cl kledingstuk ook waardevolle mu bleven. Maarten liet ziel pen, werd kluizi het ambt van bis met het delen vai beeld: bezit delei te armoedzaaier. Zestien eeuwen 1 halveerde jassen reel waardoor IN onsterfelijk is ge' tijd. Alhoewel? Soest/Soesterber dens die, ondank maatschappij, va men moeten levei in de tijd van R zwakkeren, welis' ven hun hoofd, m; ven aangewezen c regeltjes, formuli loofwaardigheid c "Te weinig om vai veel om van doe heeft Arie zich ee krepeergevallen \t niet waar? Marie God zij dank, no> had. U hopen wij Om de financiële dagelijkse leven v ken, heeft onze G een bedrag van f Niet als eenmalig lijks terugkerend. Mevrouw Olga Di op een minimum i zaam bij Vrouwei deze week in een i er een groot voors extraatje onder di Voor alleenstaam zinnen honderd gi Leuke suggestie, n baar is? De heer W. Rip, dienst Soest/Soes voorstel in dezel vraagtekens gepla "Wij komen op b jaarlijks f 200.001 en zijn medewerk De politiek benut om zich over dit oi Begin december i Duijm en haar lot aan de weet komei Mag Arie, als st door kennis in de; sen beraad en be: dachte lanceren? Als de ontbrekenc ste knelpunt is voi traatjes, zou het d 2»jn elders daarvoc voorbeeld door dc lijkse Kermispot v serveren, wat min werken aan te scha meentelijke overhi stemd zijn voor nic ren die hun vrije ti len geven. Bij wie niet weet w dag-in-dag-uit van men te moeten leve het verkeerde kei moet dan maar voc dat politiek Soest ei Wat Arie betreft wo B. en W., alsmede e de Raad, daarvoor klaard. Zo niet door Rome Meilof en andere dan door degenen i varen. V

Soester Courant | 1997 | | pagina 14