Sterrenberg heet straks Abrona Dubbelconcert Odeon en Concordia 'Ik wil het publiek raken!' F-16's komen even langs Tentoonstelling 50 jaar werving bij Koninklijke Luchtmacht Medische dienst Hulpverlening Themamorgen ANBO 'Taante komt...1 van Jetty Mathurin Soesterberg enkele dagen op herhaling Concert van violist Grimal Intocht St. Nicolaas Karaoka Mega Tour in de Gouden Leeuw Katholieke Bond van Ouderen Agenda Kerkdiensten WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 Fusie intramurale en semi-murale instellingen Generale repetitie voor concours 'Jongeman, denk er eens over na Expositie van Els Oosterbaan Herdenking van de 33 van Soesterberg op 19 november ïartliefhebbers laar Burgstede Wervingsaffiche uit 1960. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. C. Franssen Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. T.S. van Leeuwen, Amers foort; H.A. Kerkelijk centrum, Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. J.H. Hoekert, Bilthoven; H.A. STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 geen opgave Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. De plaatselijke afdeling van de ANBO houdt haar thema-morgen op donder dag 13 november in de recreatiezaal van de 'Heybergh', aanvang 10.00 uur. Er wordt een dia-presentatie verzorgd door het Utrechts-Landschap. Alle 55-plus- sers zijn welkom; toegang gratis en kof fie staat klaar. Traditioneel geeft muziekvereni ging Odeon in het najaar een con cert. Vorig jaar in de vorm van een dubbelconcert met het Koninklijk Zeister Muziekgezelschap. Omdat het gezamenlijke concert door toe hoorders en muzikanten met en thousiasme ontvangen werd, is ook deze keer besloten tot een dubbel concert. Ditmaal is Harmonie Concordia uit het Brabantse Vlijmen uitgenodigd. In het verleden hebben beide harmonieën reeds samen gespeeld en in april van dit jaar gaven de jeugdleden van de beide verenigingen een concert in De Drie Eiken. De samenwerking met Harmonie Vlijmen bestaat sinds 1993 en vindt zijn oorsprong in het feit dat Odeon en Con cordia onder leiding staan van dezelfde dirigent, dhr. Gerrit de Weerd. Sinds die tijd vond er een muzikale 'verbroede ring' plaats; niet alleen werd muziek uit gewisseld, ook muzikanten speelden over en weer mee ter versterking van de orkesten. Najaarsconcert Het najaarsconcert van Odeon wordt zaterdag 15 november gehouden in de Hoeksteen, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Voor Odeon betekent dit tevens een try-out van het concours- programma. Een aantal muziekstukken zal op 29 november gespeeld worden tijdens een muziekconcours in Veldho ven. Odeon zal trachten haar hoge plaats in de afdeling 'uitmuntendheid' te behouden. Immers, sinds Odeon is om geschakeld van een fanfare-orkest naar een harmonie-orkest zijn ze niet meer op concours geweest. A.s. zaterdag brengt Odeon voor de pauze de concoursnummers: 'Sleepers awake!', 'Festive Variations' en 'Lasst uns erfreuen' en de 'Overture to a new age'. Het laatste nummer is niet onbe kend en werd door Odeon tijdens het Pinksterconcert ten gehore gebracht. De deelnemers van de sousafoonwedstrijd "Ik wil de mensen raken, hun laten voelen wat theater is, hen recht in de ogen kijken." Jetty Mathurin (45), bekend van onder meer 'Vrouwen- vleugel' komt vrijdag 28 november in het Lichtpunt van Sterrenberg, met haar show: 'Taante komt'. Twintig jaar geleden kwam ze met haar familie uit Suriname naar Nederland. In de omgang met anderen bleek al snel dat ze goed kon vertellen. Hoewel van huis uit onderwijzeres en logopediste, kwam ze met haair vertelkunst op het podium terecht, fyfcet haar show 'Taante komt' bereikt Jetty een gemengd pu bliek. Dat naast Nederlanders ook Su- rinamers de weg naar het theater weten te vinden, doet haar goed, te meer daar er weinig theater wordt gemaakt waar Surinamers zich in herkennen. "Theater zit niet echt in de cultuur hè. De drempel is toch vrij hoog. Het is meer een cultuur van lekker dansen. Ik vind het dus fijn dat ze naar de voorstel lingen komen en dat ik ze aan het la chen kan maken, want als ik het over zoiets als Surinaamse tijd heb, zijn zij de eersten die dat herkennen en er de lol van inzien." Maar Jetty Mathurin is inmiddels ook Nederlands, en omdat ze bovendien een moederlijk type is, weet ze met haar optredens ieders hart te bereiken. Want dat de overeenkomsten tussen de men sen, hop anders van kleur en achter grond ook, vaak groter zijn dan de ver schillen, is één van haar favoriete the ma's. "Elke avond vraag ik iemand op het toneel om iets over haar tasje te ver tellen. Dat is steeds weer een verrassing. Vaak vergeten ze dat ze op een podium zitten en zijn we gewoon twee dametjes, of we nou paars of geel zijn. Dan ver tellen ze bijvoorbeeld over hun dochter, die pas in Indonesië is geweest. En is het net of je met een vriendin praat, zó warm. Of je treft een hele chique dame, wier tas niet van plastic is, zoals die van Taante, maar van echt leer. En dan blij ken er toch overeenkomsten, omdat we allebei een 65-plus kaart hebben!' Taante, 28 november a.s. Lichtpunt Sterrenberg, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Kaarten a 20 gulden p.p. vanaf 14 november te verkrijgen bij boekhandel Marjolein aan de Radema kerstraat 30. Het geluid van startende en over vliegende straaljagers zal van 17 tot en met 21 november weer luid en duidelijk te horen zijn boven het vliegdorp. Twaalf F-16's van de vliegbasis Volkel zullen dan dage lijks tussen 08.00 en 22.00 uur het luchtruim regelmatig doorklieven. De vliegbasis Soesterberg is niet alleen een helikopterbasis, maar is tevens be stemd voor andere vliegtuigen. Veertig jaren lang hebben diverse soorten Ame rikaanse 'vogels' er af-en-aan gevlogen, nu komt zo nu en dan even een eigen F- 16 'kijken'. Daarom zal het wennen zijn als twaalf van die luidruchtige knapen vanuit Volkel hier een poosje op visite komen. De piloten zijn gewend aan hun Brabantse basis, daarom is het goed dat ze ook eens geconfronteerd worden met een andere basis. Het aanvliegen is an ders en ze moeten met bepaalde zaken rekening houden zoals een vaste vlieg route, de beboste omgeving en een vliegbasis dat in een soort dal ligt. De potloden zijn van nieuwe punten voorzien om de klachten van geluids overlast te noteren. In Volkel halen ze daarover de schouders op. 'Klachten? De mensen hier weten niet beter, het hoort erbij', aldus een zegsman van die basis. Het 360-squadron, gespeciali seerd in het maken van fotovluchten, zorgt dat Soesterberg dorp en vliegba sis even op herhaling gaan. Zondag 16 november kunnen concert liefhebbers weer genieten van een spe cialiteit in de Proefkelder aan de Ste- merdingweg in Soesterberg. De sfeer volle ruimte zal deze keer gevuld wor- den met de warme klanken van een viool, bespeeld door de 26-jarige David Grimal. Reeds op 5-jarige leeftijd han teerde hij dit muziekinstrument dat zijn bekroning had in het Conservatoire Na tional Superieur de Musique de Paris waar hij leerling was van de zo beroem de leermeester Regis Pasquier. Dat de heer Van Ee de hand heeft kunnen leg gen op deze grote violist, is heel bijzon der. Het concert kan men bijwonen door vooraf te reserveren via Therese Kraut, tel. 035-6017388 en Kitty van Ee, tel. 035-6016272. Heel wat kinder(?)harten zullen a.s. za terdag sneller kloppen bij het zien van Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten. Om 2 uur wordt hij in dorpshuis Burgstede verwacht, waarna hij een rijtoer door het dorp gaat maken. Vanuit zijn paleis in Madrid kon geen mededeling worden gedaan op welke wijze de Sint zijn rijt oer maakt. Men had gehoord van zwa re helikopters die boven de straten zou den vliegen om van daaruit pakjes naar de kinderen te gooien. Maar dat vond de Sint niet zo leuk. Volgens de Hoofd piet was de Sint nog fit genoeg om het zelfs lopend te doen, maar om na zo'n lange wandeling 's avonds ook nog over de daken te kletteren zag hij niet zitten. 'Het blijft een geheim', aldus de zwarte man. Geen geheim is dat Odeon met de drumband van PVO Soest voorop loopt via de Moerbessenberg, Kampweg, Rademakerstraat, Prof. Lorentzlaan, Buijs Ballotlaan, Kamerlingh Onne- slaan, Vliegtuiglaan, Oude Tempellaan, Apollo, Wostok terug naar de Oude Tempellaan, Kamerlingh Onneslaan, Gen. Winkelmanstraat naar het eind punt Dorpsplein. Kinderen tot en met acht jaar zijn daarna de gasten van de Sint om een feestelijk programma in de Burgstede bij te wonen dat tot 16.00 uur Muziekvereniging Odeon. die tijdens de seizoenmarkt op 6 sep tember j.1. in Soest werd gehouden, zijn speciaal uitgenodigd om het blaasver- mogen van Odeon persoonlijk te aan schouwen. Na de pauze zal Harmonie Concordia optreden met onder andere 'Time to say goodbye', 'Symphony no. 5' en 'The Singapore Experience'. De pre sentatie voor deze avond is in goede handen van Elly Willems. Donateurs hebben op vertoon van het ontvangen bewijs gratis toegang. Voor niet dona teurs is de toegang 5 gulden p.p.; kaar ten verkrijgbaar aan de zaal. Na afloop van het concert is er gelegen heid om onder het genot van een drank je gezellig na te praten. Tevens kan men zich opgeven als lid of donateur van Odeon, maar ook om het concours op 29 november in Veldhoven bij te wonen. Er vertrekken twee bussen en voorzover er nog ruimte is, kan men daarin mee reizen. duurt. Kinderen die op een originele wijze met de optocht willen meedoen worden verzocht zich vooraf op te geven bij mw. Nell Ruis, tel. 353129. Nu je zangtalenten laten testen en wie weet, over een paar jaar in de top tien meedraaien. Het zal niet de eerste keer zijn dat iemand op deze wijze tot in de top is doorgedrongen. Het kan vrijdag 14 november vanuit de Gouden Leeuw beginnen. De Karaoke Mega Tour gaat voor het vierde jaar in successie van start in ruim 250 horecagelegenheden. Belangstellen den en allen die dit wel eens willen mee beleven zijn op vrijdag 14 november vanaf 21.30 uur welkom in café 'De Gouden Leeuw' aan de Rademaker straat. Meezingen op de soundmix van je favoriete hit. Natuurlijk is er een win naar en die wordt heel persoonlijk uit genodigd voor de finale, medio februa ri 1998 in Uitgeest. De winnaar daarvan krijgt een vliegreis naar Curagao. De deelname aan deze zangwedstrijd is kosteloos. Wel dient men zich vooraf via een inschrijfformulier aan te melden, in dit geval te verkrijgen in De Gouden Leeuw. Voor meer informatie kan men bellen 072-5332220. Sinds 8 jaar bestaat een afdeling van de KBO in Soest en met ingang van dit jaar is zij begonnen 'inloopochtenden' in het dienstencentrum De Drie Eiken te orga niseren. Eén keer per maand zitten ze in het kleine kamertje van dit centrum om gasten of belangstellenden te ontvangen en te woord te staan. Ondanks katholiek is iedere 55-plusser welkom. Zij die lid willen worden ontvangen een informa tiemap waarin alle gegevens van deze bond zijn opgenomen. Samen met de ANBO en PCOB participeert de KBO in de COSBO om van daaruit gezamen lijke activiteiten te ontplooien met als doelstellingen, het opkomen voor de belangen van ouderen. Ondanks het gezamenlijke doel is de KBO van me ning toch haar eigen identiteit te moe ten bewaren, waar vooral de ouderen zich aan 'de nestgeur' herkennen. De KBO blijkt een zeer actieve groep te zijn, gezien hun maandelijkse uitstapjes door middel van busreizen door het ge hele land. Voor informatie kan men zich wenden tot mw. Ketelaar, Hermes 18, tel. 352103. Meer berichten over Soesterberg op pagina 23 Donderdag 13 november thema-morgen ANBO, Heybergh Vrijdag 14 november 14.00 Zonnebloem, Drie Eiken 19.30 kaarten, Burgstede 21.30 karaoke, Gouden Leeuw Zaterdag 15 november 14.00 intocht Sint Nicolaas 18.30 ladderwedstrijd, skibaan 20.00 concert Odeon, Hoeksteen Zondag 16 november 15.00 concert, proefkelder Maandag 17 november 09.30 zijdeschilderen, 3 Eiken avondvliegen Dinsdag 18 november avondvliegen Woensdag 19 november 13.30 de 33 van Soesterberg OURANT Per 1 januari 1998 gaan de Willem de Jong Stichting en Sterrenberg fu seren. Deze fusie is al langere tijd in voorbereiding. De eerste contacten dateren van vier jaar geleden en sinds een jaar werken de beide or ganisaties samen op het gebied van dagopvang, personeelsuitwisseling en uitwisselingen op het gebied van de zorg voor mensen met een ver standelijke handicap. Woensdag 5 november werd deze ten toonstelling geopend door It.-gen. B.A.C. Droste, bevelhebber van de Luchtstrijdkrachten. De filmzaal van het museum was gevuld met genodigden en belangstellenden, waar overste Botma, directeur van het museum, een welkom uitsprak. Om duidelijk aan te tonen hoe de werving nu gebeurt, verscheen een vrouwelijke adjudant van de luchtmacht op het podium, die de aanwezigen ge lijkstelde met een klas van een LTS. Zij was daar uitgenodigd en deed haar wer- vingsverhaal op een zodanige frisse en vlotte wijze dat het oerstom zou zijn als men zich niet voor de luchtmacht zou opgeven. Aan de hand van dia's werd de luchtmacht in enkele minuten heel dui delijk door haar verwoord. Ze besloot met: 'Meestal neem ik een technische medewerker mee, maar deze keer moe ten jullie het doen met iemand die een redelijke functie binnen de luchtmacht heeft bereikt: Generaal, mag ik u uitno digen voor uw rede.' Aangestoken door deze sprankelende opening, voerde de hoogste baas van de luchtmacht een helder betoog over werving toen en nu. Deskundigheid Het begon op 1 juli 1913 door kapitein Walaardt Sacré op een heideveldje in Soesterberg. Sinds die tijd is er binnen de luchtvaart en luchtmacht veel veran derd. Met de vliegtuigen van toen wer den in de oorlogsjaren heldendaden ver richt; twee jaar geleden bestookten Ne derlandse F-16's met grote precisie doe len in voormalig Joegoslavië. Het hart van de luchtmacht bestaat uit haar pilo ten en technisch personeel. In de afgelopen 50 jaar heeft de lucht macht nooit problemen gehad om vaca tures te vervullen. Direct na de oorlog moest een organisatie van ruim 20.000 man worden opgebouwd en dat werd binnen een korte tijd gerealiseerd. De vele oorlogsfilms waarin de luchtmacht een grote rol speelde, was toen en is nu nog een enorme reclame. Het bijzonde re jaar 1997, waarin ook de luchtmacht afscheid nam van haar dienstplichtigen, kende geen probleem. Voor meer dan 94% werd aan de wervingsopdracht voldaan, wat bij de andere krijgsmacht delen aanmerkelijk lager ligt. De luchtmacht is een technisch bedrijf en vraagt hoog gekwalificeerd perso neel. De werving is vooral op deze jon gelui gericht en daarom gaat de interesse uit naar de middelbare technische scho len waar luchtvaarttechniek wordt on derwezen. Dienstverlaters van de lucht macht kunnen gezien hun deskundig heid bijna in alle gevallen weer elders aan de slag. Ook kent ze eigen opleidin gen waarin de graad van deskundigheid wordt opgevoerd. 'Daarmee is de luchtmacht niet elitair, maar wel bijzonder', aldus Droste. De werving is in de loop der jaren een slim me combinatie geworden van timing, middelen en specifiek op de doelgroep gericht. De generaal gaf een duidelijk voorbeeld van de onlangs gehouden Open Dag die de Groep Geleide Wa pens van het vliegveld de Peel heeft ge houden. Na deze dag waren er 300 reac ties voor functies op de Peel en kon zon der moeite aan de regionale wervingsbe hoeften worden voldaan. Een ander sprekend voorbeeld is de vliegerwerving voor de nieuwe helikop ters Chinook en Cougar in Soesterberg. Per jaar heeft men 65 nieuwe vliegers nodig, waarvoor zo'n 5000 belangstel lenden nodig zijn wat te vergelijken is met het totale aantal schoolverlaters van het VWO en HAVO. Het aantal van 65 wordt nog steeds gehaald. Tentoonstelling De tentoonstelling onder de naam 'Jon geman, denk er eens over na', laat zien hoe de Koninklijke Luchtmacht in de afgelopen 50 jaar personeel heeft ge worven; in de vorm van advertenties, postercampagnes, Open Dagen, promo tiefilms, maar ook door de promotie van zweefvliegen en door gebruik te maken van de populariteit van films als 'Top Gun' en een musical als 'Joe'. Veel ori gineel postermateriaal, filmfragmenten, brochures en ook vlieger-selectieappara- tuur tonen in deze tentoonstelling het verleden van personeelswerving. Met de wervingsstand van de luchtmacht, een actuele vacaturebank en zelfs een gratis 06-nummer in de expositie, krijgt de bezoeker een goed beeld van de werving van toen en vooral van nu. Het museum is alle dagen geopend, met uitzondering van maandag en zaterdag. Zondag 16 november handicap, mensen zijn met mogelijkhe den. Het uitgangspunt is de zorgvragers zo onafhankelijk mogelijk aan de sa menleving te laten deelnemen en alleen begeleiding aan te bieden op die terrei nen waarop hun mogelijkheden tekort schieten. Hierbij is het de bedoeling enerzijds de mogelijkheden van de zorg vragers te ontwikkelen, anderzijds hen te stimuleren van hun mogelijkheden gebruik te maken. De nieuwe Stichting krijgt de naam 'Abrona'. Voor deze organisatie wordt een nieuwe huisstijl gemaakt met bijpas send logo. De presentatie zal plaatsvin den op dinsdag 6 januari 1998', aldus de beide pr-dames, Marianne van Ravens- waaij en Pauline Niemeyer. De partners Pauline: 'Sterrenberg is van oorsprong (1928) een intra-murale instelling in Huis ter Heide (gemeente Zeist) die in de afgelopen jaren nogal wat verhuizin gen van zorgvragers heeft meegemaakt naar kleinschalige woonvoorzieningen elders, te weten: Maarssen, Zeist, Vleu ten/De Meern en Soesterberg. De orga nisatie als geheel biedt huisvesting aan meer dan 500 mensen met een verstan- Het Lichtpunt. delijke handicap in de leeftijd van 18 tot ver boven de 90 jaar. De zorg voor de zorgvragers varieert van constant zeer verzorgend tot enkele uren begeleiding per week. Verder verzorgt Sterrenberg zelf de dagbesteding van de zorgvragers in Huis ter Heide, Maarssen en in De Meern, waarvan ook externe deelne mers gebruik maken. De organisatie Sterrenberg biedt werk aan meer dan 900 medewerkers'. Marianne: 'De Willem de Jong Stichting is een christelijke semi-murale organisa tie die wonen en begeleiding biedt aan mensen met een verstandelijke handi cap. De Stichting beheert sinds 1962 een aantal woonvoorzieningen in de provincie Utrecht. Naast dit woon- en begeleidingsaanbod levert de Willem de Jong Stichting nog andere functies, zo als logeren, noodopvang, training, maal tijdverstrekking, naschoolse opvang en thuiszorg. De Willem de Jong Stichting biedt huisvesting aan meer dan 350 mensen in de leeftijd van 5 tot 80 jaar. De zorg voor deze zorgvragers varieert van 24-uurs zorg tot enkele uren per week. De Willem de Jong Stichting biedt werk aan ongeveer 300 medewer kers'. In dit kader wordt op donderdag 13 november een najaarsbijeenkomst in het Lichtpunt van Sterrenberg gehouden, waar aan medewerkers van de beide partners informatie wordt verstrekt over de verschillende aspecten van deze fu sie. Vanuit de directie zal dhr. Nico Pee- len, algemeen directeur, een inleiding houden over het algemene organisatie- belang. Daarna zal Mieke Sterk, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, een speech houden over het politieke belang van deze fusie. Vervol gens zal dhr. Joost Crasborn, perso neelsfunctionaris van Sterrenberg, een presentatie houden die is gericht op de individuele medewerker tijdens dit fu sieproces. Het programma wordt gelardeerd met optredens die worden verzorgd door een gelegenheidscabaretgroep, bestaande uit verschillende medewerkers van Sterren berg en de Willem de Jong Stichting. Daarnaast zal er een video worden ver toond waarin de verschillende woon- en begeleidingsvormen te zien zijn die Ster renberg en de Willem de Jong Stichting aan de mens met een verstandelijk han dicap bieden. I Abrona I 'Sterrenberg en de Willem de Jong Stichting streven ernaar in de dienstver- I lening vóór alles tot uitdrukking te bren gen dat mensen met een verstandelijke Els Oosterbaan uit Baarn houdt tot 29 januari een expositie van haar werk op de eerste verdieping in het Dienstencen trum van Sterrenberg. Ze is al heel lang bezig met keramiek, tekenen en schilde ren. Ze heeft zowel in Soest als in Baarn een aantal jaren les gegeven in kera miek. Daarnaast tekent en schildert ze. Op de tentoonstelling in Sterrenberg kan men kennismaken met recente wer ken van Oosterbaan. Het bestaat hoofd zakelijk uit gemengde techniek: aquarel, krijt en inkt, soms met acryl. In haar werk is kleur, beweging en een eigen vormentaal duidelijk zichtbaar. Piloot worden was vroeger en is nu nog vaak een droom van veel jonge ren. Besturen van een vliegtuig fas cineert, de baas zijn over een hyper moderne machine die tot heel veel in staat is. Daarom loopt de werving bij de luchtmacht uitstekend. Over die werving van toen en nu is in het Militaire Luchtvaart Museum een tentoonstelling ingericht die men tot 1 april 1998 kan bekijken. 'rijdag 14 november is men vanaf 19.30 lur welkom in de Burgstede voor kla- 'erjassen en jokeren. Er zijn nog een >aar plaatsen beschikbaar. Vervolgens kan men zich opgeven voor de kaartmarathon die op zondag 14 de cember wordt gehouden, aanvang 10.00 uur. Opgave via telefoon 351975, 353511 of 351612. I Zoals de 33 Plataanbomen als een (blijvende herinnering rondom het monument en het Van Odijkplein I staan, zo zal de datum 19 november t de dag zijn dat velen in herinnering H zullen terugdenken aan die regenach- Btige dinsdag in 1942. Zoals de blade- [ren ook toen van de bomen vielen, ■zo vielen 33 Nederlandse mannen, omdat ze voor de vrijheid hadden gekozen. Ze werden vlakbij de plaats waar ze werden vermoord, in een jroot gat gegooid en onder zand be dolven. Na de oorlog werden ze her begraven in hun respectievelijke woonplaatsen. 'Vaar ze toen werden gefusilleerd, Staat nu een ruw houten kruis met het opschrift: 'Hier werden vele Ne derlanders door de Duitse hand ge fusilleerd'. Wat die mannen daar hebben meegemaakt, wordt elk jaar weer even de onze. Ook komende woensdag zullen de kinderen van de Desmond T\itu School uit Soest op hun wijze meeleven betonen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17