Teveel nadelen gratis buskaart En dit zijn de knallers van deze week: Gevraagd M Htipt HAPPY H©UR STUNT: 949,- 199 398 698 598 149 Soester Courant VVD-ers danken Günther Plomp af Rotonde bij Braamhage opengesteld SEC uit overleg clustering VASTE en INVAL LOPERS in Soest voor de Kiwodicjincj' ^Van Breukelen Vast-goed 6027493 Aanmelden: tel: 601 41 52 C WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 J C 76e JAARGANG NO. 12 Blommers lijsttrekker bij liberalen Ambtenaren zien meer voordelen in verbetering o. v. -bediening NS Reizigers wil treinbediening Soest uitbreiden Vier sportvelgen en banden gestolen HET VLEESCENTRUM A. van der Lee 5. 3 Actueel 3 Actueel 4 Varia 7 Actueel 21 Sport 19 Sport Vreemde vondst: slapende zwerfster in vuilcontainer Inbrekers stelen eerst sleutels, dan vier auto's mui m mm Ook afsluiting Koninginnelaan (gedeeltelijk) opgeheven Meisjes vernielen interieur trein X SNAAR KLAREN IR Ook 's avonds en in 't weekend g§ "Bestaansrecht wordt ernstig aangetast" Zalmmoten Gebakken kibbeling Novello di Teroldego vdt 1997.0,75 Itr Verse pizza vulcano Bintjes -IV- h VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest 1 ■Y Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/ Soesterberg per halfjaar 15 Buiten Soest 30 Losse nummers 85 ct. Geconfr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De grootste verrassing op de kandi datenlijst van de WD-Soest voor de raadsverkiezingen van 1998 is de onverkiesbare plaats van oud coryfee Günther Plomp. De uit de gunst geraakte oud-wethouder is door zijn partijgenoten op de 11e positie gezet. Zelfs voor de WD - met Bolkestein aan het roer in Den Haag ook plaatse lijk al helemaal in "the winning mood" - lijkt het uitgesloten dat er volgend jaar een fractie met 11 zetels uit de bus komt. Feitelijk betekent het dan ook dat er in maart een abrupt einde komt aan Plomps lange carrière in de plaatselijke politiek. Waarom Plomp in ongenade is gevallen is niet helemaal duidelijk, al heeft hij de laatste jaren niet veel van zich laten ho ren. Voorzitter Harry Snel spreekt in dat verband over "vernieuwing en verjon ging". Het moet voor Plomp - inmiddels nestor van de gemeenteraad - al een pijnlijke ervaring zijn dat hij op de ad- vieslijst van het bestuur aan de leden nog een haalbare 9e plaats kreeg toebedeeld, maar tijdens de ledenverga dering nog eens twee plaatsen kelderde. Hij wordt op de lijst nu zelfs voorbijge streefd door "backbenchers" als Peter van der Weij en Bartho Anderson. De laatste stond in het advies nog op een 10e plaats, maar de ledenvergadering bevorderde hem naar de 8e. De WD hoeft dan maar één zetel te winnen en Anderson is binnen. Blommers nr. 1 De eerste plaats van wethouder Neks Blommers is onomstreden. Ze voert als lijsttrekker de liberalen aan bij de ko mende stembusslag. Ook de namen die Günther Plomp. direct achter haar komen zijn nauwelijks verrassend, al is de tweede plaats van fractievoorzitter Bert Krijger, die de laatste jaren toch in een aantal "affaires" betrokken was (Kozle en SEC, om maar wat te noemen), misschien nog enigszins opmerkelijk. De positionering van de zittende raadsleden Sander Brunekreef en Ellen Huberts, resp. nummer 3 en 4, ligt tamelijk voor de hand. De eerste nieuwkomer - op plaats 5 - is de oud-militair Karei van Geet, door WD-voorzitter Snel omschreven als "de snor uit Soesterberg en de man van Annie". Zittend raadslid Peter van der Weij staat op 6, gevolgd door nieuwko mer Joke Mulder op 7, die o.a. bekend is als oprichtster van de Vrouwen in de WD-Soest. Op 8 volgt dan Bartho Anderson en op 9 staat weer een nieuw komer: politieman Reinier Bordewijk, commissaris in de regio Utrecht. Peter van der Torre, docent economie, staat op de tiende plaats en pas daarna volgt op 11 Günther Plomp, die bij de WD-ers kennelijk volledig uit de gra tie is en op deze manier wordt afge dankt. Voorzitter Harry Snel beaamt dat Plomps teleurstelling groot moet zijn geweest. Verrassinkje De rest van de lijst bevat overigens nog een verrassinkje. Op nummer 14 (na Richard Westerhof en oud-gediende Joop Ebbers) prijkt opeens de naam van Henk Gerth, die in een grijs verle den ooit al eens raadslid was voor D66, maar zich inmiddels kennelijk geheel tot de WD heeft bekeerd. Een andere nieuwe naam op de lijst is die van tapijt handelaar Wasiel Steitner (nr. 18). De anderen stonden al eerder op de VVD- lijst. De volledige kandidatenlijst van de WD ziet er als volgt uit: 1. Neks Blommers 2. Bert Krijger 3. Sander Brunekreef 4. Ellen Huberts 5. Karei van Geet 6. Peter v.d. Weij 7. Joke Mulder 8. Bartho Anderson 9. Reinier Bordewijk 10. Peter v.d. Torre 11. Günther Plomp 12. Richard Westerhof 13. Joop Ebbers 14. Henk Gerth 15. Herman Duit 16. Willemien Konijn-de Kramer 17. Dolly van Nierop-de Leeuw 18. Wasiel Steitner 19. Hans van den Pol 20. Eveline Korthuis-Elion Gratis busvervoer binnen Soest zou de gemeente jaarlijks één tot ander half miljoen gulden kosten. Daar naast kleeft aan dit systeem een aantal (financiële) onzekerheden, waardoor de ambtenaren van Soest het geld liever zouden gebruiken om de openbaar vervoerbediening in de gemeente extra (fysieke) im pulsen te geven. Dat is, zeer kort samengevat, de uit komst van een ambtelijke verkenning naar aanleiding van het voorstel van D66 en GGS om de Soesters binnen de gemeentegrenzen gratis met de bus te laten reizen. Het gaat dan om vier zo nes (Soest, Soestduinen, Soesterberg en Birkhoven). De kans is groot dat de treinbedie ning in Soest wordt uitgebreid. NS Reizigers wil in de avonduren (maan dag-zaterdag) en op zon- en feestda gen (7.00-15.00 uur) ook een half uurdienst instellen voor het traject Utrecht-Baarn (v.v.). Tijdens deze uren stopt de trein nu eenmaal per zestig minuten. De extra bediening zou volgend vooijaar bij de nieuwe dienstregeling moeten ingaan. Volgens NS Reizigers is de behoefte aanwezig en zullen meer mensen 's avonds en op zon- en feestdagen op de trein stappen als die elk halfuur halt hoüdt. De stoptrein bedient in Soest de stations Soest-Zuid, Soest en Soestdijk. Voordeel voor de NS is dat de stoptrein bij een half uurdienst in de avonduren en op zon- en feest dagen minder lang staat te wachten in Baarn of Utrecht en daardoor ef ficiënter wordt geëxploiteerd. In december wordt besloten of NS Reizigers zijn zin krijgt. NS Railnet moet zijn goedkeuring geven. Met een speciale kaart zouden de inwo ners van Soest binnen de vier zones (Soest, Soestduinen, Soesterberg en Birkhoven) dus gratis kunnen reizen met de bus. En afhankelijk van de op stapplaats zouden ze bijvoorbeeld 75 cent tot drie gulden besparen op een rit naar Utrecht en drie kwartjes tot 2,25 gulden op een rit naar Baarn. Voorwaarde is dat het rijk zestig procent van de openbaar vervoerskosten blijft dekken, zoals nu het geval is, maar dat is niet zeker. Uit navraag is gebleken dat het ministerie van verkeer en waterstaat de subsidie op de exploitatie van buslij nen dreigt in te trekken als wordt afge weken van de regelgeving voor kaart- en tariefsystemen. Bovendien is het, aldus de ambtenaren, de vraag of het autogebruik inderdaad zal afnemen. Voor de invoering van het lokale busplan in 1993 stonden tegen over elke busrit zeventien autoritten. Inmiddels is de verhouding 14-1, terwijl het busgebruik relatief gezien veel ster ker is toegenomen. Vandaar dat de ambtenaren voorzien dat het eerder de fietsers zullen zijn die de 'gratis' bus pakken dan de automobilisten. De prijs/kwaliteitverhouding zal immers nog steeds in het voordeel van de auto uitslaan. En al zorgt het gratis busgebruik in Soest voor een toename van het aantal reizigers, dan is het niet uitgesloten dat de inzet van extra bussen noodzakelijk wordt. En daarvan zijn de kosten niet te overzien en met zekerheid te beheersen. En als een project van gratis busgebruik niet werkt en moet worden beëindigd, zal dat moeilijk te verkopen zijn aan de burgers, meent ambtenaar Marcel Vos- sestein die zich in Soest bezig houdt met het openbaar vervoer. Hij vindt dat het idee voor gratis busvervoer aantrekke lijke kanten heeft, maar ziet dus ook veel nadelen. Kwaliteit Als het gemeentebestuur van Soest één tot anderhalf miljoen gulden per jaar wil uitgeven aan het openbaar vervoer, is volgens Vossestein kwaliteitsverbetering zie pagina 9 van het openbaar vervoer een beter middel om het busgebruik te verhogen. Hij denkt daarbij aan een overstappunt in Soesterberg, verbindingen met Zeist en Huizen (die nu ontbreken), betere aansluitingen van de bus en de trein (vooral in Soestduinen, waar de stopt rein uit de bediening wordt genomen), meer busritten in de avonduren en op zon- en feestdagen en mogelijke verbe teringen van de Treintaxi. Vossestein stelt tegelijkertijd dat het niet eenvoudig zal zijn om jaarlijks ruim één miljoen gulden op te hoesten. Het geld zou gehaald moeten worden uit de kas voor de infrastructuur. GGS stelde in september dat het geld beter kan wor den besteed aan het openbaar vervoer dan aan de aanleg van nieuwe wegen. Nadat D66 in het voorjaar al had gepleit voor gratis busvervoer in Soest, lanceer de GGS in september een soortgelijk plan, waarbij de fractie zich liet inspire ren door een voorbeeld in het Belgische Hasselt. De visie van Vossestein is opgestuurd naar de openbaar vervoer-partners, van wie inmiddels de eerste reacties binnen druppelen. De suggestie van D66 en GGS voor gratis busvervoer in Soest en de ambtelijke reacties daarop komen op woensdag 2 december ter sprake in de raadscommissie ruimtelijke ordening en vervoer. - Een 39-jarige Soester keek zondagmor gen vroeg vreemd op toen hij zijn auto op vier houten blokken voor zijn wo ning aan de Gemshoorn zag staan. In de voorafgaande nacht hadden onbeken den de sportvelgen en banden gede monteerd en meegenomen. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Gekruid gehakt Qq_ (hierbij 2e kilo GRATIS)9? Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 zie pagina Overwegen in polder blijven open. Extra geld minima nog niet bestemd. Infoboekje voor minima. Programmaraad Soest geïnstalleerd. Alles over het Soester Dictee. Sportclusteringzit nog muurvast. Tijd voor bezinning voileybalsters. Kerstcross geschrapt om veel redenen. Een medewerker van een pompsta tion aan de Amersfoortsestraat is zich zaterdag een hoedje geschrok ken, toen hij 's morgens om half acht iets in de vuilcontainer gooide. In de afvalbak zag hij een hand. Toen de verbouwereerde man nog eens keek, ontdekte hij het lichaam van een vrouw, van wie hij dacht dat ze dood was. De vrouw was echter springle vend. Ze is zwerfster, heeft dus geen vaste woon- en verblijfplaats en had de vuilcontainer uitgezocht om de nacht door te brengen. Dat dit 'pen sion' niet was schoongemaakt, deer de haar kennelijk niet. Om bij te ko men van de schrik schonk de man zichzelf en de zwerfster koffie in. Na het tweede kopje trok de vrouw weer de wijde wereld in. In één nacht zijn vorige week in Soest vier auto's gestolen. Niet ondenkbaar is dat de daders in groepsverband hebben gehan deld, omdat de wijze van diefstal veel overeenkomsten vertoond. Naar later in de week pas bekend werd, waren zondagnacht uit een wo ning aan de Van Mecklenburglaan de sleutels van twee personenauto's ge stolen. Daarna gingen de daders, die ook kleding en geld meenamen, er vandoor met de 'bijbehorende' groe ne VW (NN-JB-39) en een blauwe Mercedes (NJ-DD-31) van de bewo ners. Ook op de Nachtegaalweg werd eerst in een huis ingebroken om de auto sleutel (en geld) te bemachtigen. In dit geval werd vervolgens een Seat (NT-DD-15) ontvreemd. Op de Dalweg werd in dezelfde nacht een felgele bedrijfsbestelbus ontvreemd. Deze diefstal ging niet vooraf door een inbraak in de wo ning van de eigenaar of gebruiker van de bus. Of er sprake is van een georgani seerde bende, moet blijken uit het onderzoek dat de politie heeft inge steld. acrotiiilancy lirlaslmgadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (035) 603 7000 JVC compact VHS camera 0.6 lux 18 x zoom ind. accessoires adv.prijs 1429,- VJitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij de: 1teitnrisht1«81(an Waalstraat- ^3, Het verkeer in Soest hoeft vanaf deze week niet meer zoveel om te rijden. Afgelopen maandag is al de nieuwe rotonde op de Burgemees ter Grothestraat opengesteld voor verkeer en een dezer dagen en wordt ook de afsluiting van de Ko ninginnelaan (gedeeltelijk) opgehe ven. De rotonde bij Braamhage is zo goed als gereed. Straatwerkers leggen momenteel de laatste hand aan het verkeersplein dat vrijdag om 12.00 uur officieel wordt geopend door wethouder Pieter ten Hove. De bussen van Midnet kunnen eveneens weer de normale route rijden. De rotonde heeft vier armen. Twee daarvan zijn van de Burgemeester Gro thestraat, een van de Inspecteur Schreu- derlaan en de vierde is die van de nieu we ontsluitingsweg (het eerste deel dat van de rotonde tot achter de nieuwe lo catie van Albert Heijn loopt). Deze ont sluitingsweg, die later zal worden door getrokken tot aan de Stadhouderslaan, is nog niet opengesteld. Maar dat is nu een kwestie van tijd, want de nieuwe AH-vestiging wordt op donderdag 11 Vier meisjes van 15 en 16 jaar zijn don derdagavond door de politie aangehou den en overgeleverd aan de spoorweg politie. De vier, onder wie twee Soes ters, hadden vernielingen aangericht in de stoptrein Utrecht-Baarn. De conduc teur hield het viertal vast, waarna de politie de vandalen om kwart over ze ven op het station in Baarn oppikte. december geopend. Twee dagen later viert de Winkelkring Van Weedestraat van 15.30 tot 20.00 uur de voltooiing van de herinrichting van de Van Weede straat met een kerstbraderie. Knoop Zover bekend wordt vrijdag of zaterdag nog een knoop in het Soester wegennet losgemaakt. De kruising bij overstap punt Soestdijk was enkele maanden af gesloten in verband met vervanging van de riolering in de Koninginnelaan en de Nieuwstraat. De afsluiting wordt over enkele dagen opgeheven. Dan zijn het asfalt, de middengeleiders en de belij- Sinds maandag is de rotonde op de Burgemeester Grothestraat open voor het verkeer. Links Braamhage, rechts daar van de nieuwe ontsluitingsweg die nog niet is opengesteld. ning aangebracht en is doorgaand ver keer weer mogelijk. De Nieuwstraat blijft nog een poosje gedeeltelijk afgesloten. Het gaat om het gedeelte tussen de Beetzlaan en de Hartweg. Op zaterdag komt een einde aan de omleidingen en zullen de bussen weer gebruikmaken van het overstap punt Soestdijk. Buslijn 70 blijft omrijden via de Schrikslaan, Nachtegaalweg en Beetzlaan. Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 SEC is met onmiddelijke ingang uit het overleg over de clustering van sportaccomodaties gestapt. Dat heeft het bestuur van de voetbalver eniging gistermiddag om half vier bekend gemaakt. Het SEC-bestuur heeft het gevoel dat het alleen mag meepraten wanneer het bereid is het trainingsveld in te ruilen voor een kleinere oefenstrook. En dat weigeren de voetballers. Tot nu toe was SEC betrokken bij veel (vertrouwelijke) gesprekken. "Nu een oplossing alleen maar denkbaar is door ons minder te geven dat ons toekomt, kan van ons niet langer worden gevraagd om verder mee te denken," aldus het bestuur. SEC moet bij de clustering twee van de vier speelvelden inleveren. Daarmee is het akkoord gegaan, maar het eist wel een volwaardig trainingsveld. Door de komst van MHC Soest, dat drie velden krijgt, is echter sprake van ruimtege brek. Het probleem is veroorzaakt door de coalitie-fracties VVD, CDA en PvdA die, met steun van GGS, in september een raadsvoorstel aannamen, waarvan ze konden weten dat het niet uitvoer baar is: twee clubhuizen en zes velden op de Bosstraat-West. Volgens het bestuur van SEC moeten de verantwoordelijke politici nu ook maar de oplossing aandragen. "Zij wisten hoe het moest en kon. Goedwillende vrijwil ligers binnen verenigingen zijn ermee bezig, maar het mag toch niet zo zijn dat zij hun tijd moeten besteden om puzzels, gemaakt door professionele raadsleden, op te-lossen. Mocht het besluit toch worden uitgevoerd, dan zal SEC ernstig in zijn bestaansrecht worden aangetast," schrijft het SEC-bestuur in een inder haast opgesteld persbericht. Meer over de sportclustering in het sportkatern. Dat artikel was al eerder geschreven. SEC wil alleen weer aan schuiven als het de garantie krijgt van twee speelvelden en een volwaardig trai ningsveld. 100 gram 250 gram arrivato il primo novello il primo vino dell 'anno 1997. Regio: Trentino per fles 5 kilo

Soester Courant | 1997 | | pagina 1