GRANDIOZE enkele stuks en restanten VERKOOP Kortingen t/m 80% Sla nu uw slag AnneMareL Soester koopt voor miljoen aan aardappelen, maar betaalt niets Verkoopadres: Laanstraat 106 'Europa en de Derde Wereld' Toertochten voor ATB-ers Het Nederland van Nescio Concert Lionsclub Soestdijk in St. Aegtenkapel Vijfde SLAS-poëzieconcert in raadzaal gemeentehuis Prijs voor jonge kunstenaars in de Kunstuitleen Accordeonvereniging Animato goed op dreef in C-drie WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 20 Jeugdnieuws Sportuitslagen (van dinsdag 11 nov. t/m vrijdag 5 dec.) geopend van 10.00-17.00 uur. naast bakkerij 't Stoepje DWG-avond in Griftland College SKIËN Informatie na training bij wintersportclub Duinkikkers kan niet profiteren van ruimte in aanval Tentoonstelling in kasteel Groeneveld Opbrengst voor De Blauwe Vogel Donderdag 20 november, 12.00 uur Afscheidsconcert Petra van Drieënhuizen anege Zonder Drempels] Philippine Hugen BADMINTON Selby Tegen Irene uit Bilthoven leed het eer ste jeugdteam een 3-5-nederlaag. Tim Vaessen en Harold Topper wonnen hun enkelspel, maar de dames leverden die in. De heren konden hun prestatie in het enkelspel geen vervolg geven en gingen in het dubbelspel onderuit. Hetzelfde overkwam Mayda Dirksen en Claire Blijleven. Het gemengd dubbel van Vaessen en Dirksen liep gesmeerd, maar Irene besliste de wedstrijd door het tweede gemengd dubbel in drie games te winnen. WATERPOLO De Duinkikkers In Aqua Indoor wordt zaterdag een jeugdtoernooi gehouden voor waterpo- loërs tot elf jaar. Het betreft een initia tief van de zwembond die waterpolover- enigingen om de beurt de organisatie gunt. Op 15 november is de Duinkik kers aan de beurt. De teams worden om 14.00 uur verwacht, waarna de wedstrij denreeks om 14.30 uur begint. BADMINTON Selby Selby 1-Irene 1 3-5; Inter Nos-Selby 2 3- 5; Selby 3-Badso 5 1-7; Selby 4-B.C. Nij- kerk 0-8. i a nire r«ouir\n I^Bi LADIES FASHION BOWLING HANDBAL SCHAATSEN Vrijdagmiddag vond in de Kunstuit leen Soest de prijsuitreiking plaats van de tekenwedstrijd, die daar on langs werd georganiseerd ter gele genheid van de Dag-van-de-Kunst- uitleen (1 november). Maija Kuipers, de "bazin" van de Kunstuitleen Soest, reikte de prijzen uit. De eerste prijs - een jaarabonnement op het jeugd-kunsttijdschrift Dada - was voor Nathalie Eckhardt (6 jaar) van de Koninginnelaan; haar zusje Leonie (4) ontving de derde prijs, een kunstkleur boek. De tweede prijs - een kleurboek en een nummer van Dada, was voor Tim v.d. Hoeven (8) van de Bazuin en Marja Kuipers en de prijswinnende kunstenaars in de dop. een eervolle vermelding ging naar Li- sanne Middelburg (4) van de Ganze- trek, die ook een kunstkleurboek kreeg. Daarna mochten de prijswinnaars nog op zoek naar een verborgen lekkernij, die tussen de kunstwerken was verstopt. Het duurde natuurlijk niet lang of ze hadden de schaal met spekkies gevon den. De ingezonden tekeningen - ook de winnende - zijn nog tot en met 7 no vember te zien in de jeugdafdeling van de bibliotheek in Overhees. Komende vrijdagavond (14 novem ber) vindt in het Griftland College de jaarlijkse informatie- en contact avond van de Derde Wereldgroep Soest plaats. Het thema is: "Europa en de Derde Wereld". De bijeenkomst staat in het teken van de voortzetting van de hulp aan de zgn. ACS-landen (70 zeer arme landen in Afrika, Caraïben, Stille Zuidzee), waar mee Europa in 1975 het verdrag van Lomé sloot. Dat loopt in 2000 af en de beëindiging betekent een ramp voor deze landen. Europarlementariër Maartje van Putten, voorzitter van IN ZET (Noord-Zuid-campagnes) komt daarover spreken. De avond wordt omlijst met muziek en zang van de Afrikaanse zanggroep Mar- tiama. Verder is er informatie over de projecten van de DWG en is er o.a. een stand van de Wereldwinkel. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Tijdens het winterseizoen houdt Tempo Toer Soest een aantal veld- toertochten van 30 en 45 kilometer. Omdat de routes zijn uitgezet over onverharde paden is een ATB het beste vervoermiddel. Elke zaterdagmorgen geeft de win tersportclub Midden-Nederland conditietraining en worden deelne mers voorbereid op een wintersei zoen niet skiën, langlaufen en snow- boarden. Voor de lessen wordt verzameld op de parkeerplaats Kraton-Galgenberg op de Amersfoortseberg. Na afloop van elke les (9.00-10.00 uur) geeft skileraar en snowboarder Dick Vervloet informatie over de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van de wintersport. Hij is net te rug van een gletsjertraining. Voor meer informatie, tel. 5411352 of 033- 4fj32882. De eerste tocht is op zaterdag 15 sep tember, waarvoor deelnemers zich vanaf 8.45 uur kunnen inschrijven in het club huis van Tempo Toer aan de Industrie weg. Gestart kan worden tussen 9.00 en 10.00 uur. Op 6 december, 17 januari en 28 februari worden soortgelijke tochten gehouden. Ze zijn bestemd voor fietsers die hun conditie op peil willen houden. Na afloop van elke veldtoertocht kun nen deelnemers zich douchen in het clubhuis. Op vertoon van hun lidmaatschapkaart kunnen leden van de NTFU voor vier gulden meedoen. Andere deelnemers moeten zes gulden betalen. 1.000 meter: Saskia Baltus 1.45.54, Susan den Hertog 1.41.86, Bloemen 2.32.2, Van der Zouwen 1.51.4; 1.500 meter: Versteeg 2.12.79, Kuijt 2.31.16, Koelewijn 2.44.53, Karei den Hertog 2.36.45. SEC SEC Al-TOV Al 3-3; SEC Bl-CJW BI 3-1; Eemboys Cl-SEC Cl 9-0; TOV D2- SECD1 6-2; SEC D2-Lopik D2 2-3;Coby Boys El-SEC El 9-3; SEC E3-HVC El 11-4; De Glind El-SEC E4 11-3; Roda 4d F1-SECF1 0-11. WZ'49 WZ'49 Al-Utrecht Al 1-7; WZ'49 Bl- Cobu Boys BI 9-3; WZ'49 Cl-Achterveld Cl 5-0; WZ'49 C2-Roda C8 2-1; Zuidvo gels Dl-WZ'49 Dl 6-1; DJW Dl- WZ'49 D2 10-0; WZ'49 El-Greenstars El 3-2; WZ'49 E2-SO Soest E4 3-4; Quick E10-WZ'49 E3 10-1; Roda F2- WZ'49 F1 0-7; WZ'49 F2-IJsselmeem>- gels F3 3-3; Roda F6-WZ'49 F3 4-5; WZA F7-WZ'49 F4 1-7. Soest KWA 1-SO Soest Al 8-3; Brederodes 1- SO Soest BI 3-1; SDO 1-SO Soest B2 1-1; WZA 4-SO Soest B3 14-1; SO Soest Cl- CJW 1 7-1; SO Soest C2-APWC 1 1-3; HVC 1-SO Soest C3 9-1; SO Soest C4- Hoogland 3 1-0; SO Soest C5-KWA 3 1- 13; SO Soest Dl-Geinootd 1 1-4; SO Soest D2-Amsvorde 15-1; Gteenstars 1-SO Soest D3 13-1; Hoogland 4-SO Soest D4 5-1; Roda 10-SO Soest D5 4-3; IJsselmeervogels 5-SO Soest D6 4-5; TOV 2-SO Soest El 0- 9; SO Soest F2-Quick 3 2-1; SO Soest E3- Achterveld 2 4-3; WZ 2-SO Soest E4 3-4; SO Soest E5- Roda 6 0-6; Cobu Boys 3-SO Soest E6 1-0; SO Soest E7-TOV 5 2-2; SO Soest E8-Roda 15 1-1; SO Soest Fl- Hoog land 1 1-5; Eemdijk 1-SO Soest F2 3-1; Quick 5-SO Soest F4 1-5; SO Soest F5- Hoogland F7 3-2; SO Soest F7-SO Soest F6 2-4; Greenstars 5-SO Soest F8 6-1; Hees 2- SO Soest F9 1-1; Meisjes: Woudenberg 1- SO Soest 1 3-6; SO Soest l-'t Gooi 1-6. Hees Roda'46 B4-Hees BI 0-10; Hees Cl-WZA S, Huevelaken D2-Hees Dl 3-2; Hees Fl-TOV F3 17-0; Hees F2-SO Soest F9 1- In een voornamelijk gelijkopgaan- de wedstrijd heeft het mannenteam van de Duinkikkers het net niet kunnen bolwerken tegen UZSC. In Utrecht verloor de Soester waterpo- loploegmet 9-8. Het was een duel tussen de fysieke kracht van UZSC en de snelheid van de Duinkikkers. Via de break probeerden de Soesters de sterke tegenstanders te omzeilen. Via de tussenstanden 2-3, 5- 4 en 6-6 brak de laatste periode aan. Daarin verzuimde de Duinkikkers te profiteren van het feit dat UZSC voort durend een man terugtrok. De Soesters konden de man-meer-situatie in de aan val met uitbuiten en misten op 8-7 zelfs een strafworp. Na een foute wissel kreeg ook UZSC een strafworp en die werd wel benut: 9-7, waarna Witze Bakker nog tegenscoorde. Zaterdag 15 november a.s. opent Klaas Vos, publicist, samen met de beeldende kunstenaars Hans Bayens en Willem den Ouden, de tentoonstelling Het Nederland van Nescio in kasteel Groeneveld. In deze bijzondere tentoonstelling staat Nescio's liefde en zorg voor de natuur centraal. Teksten van Nescio, schilderijen van o.a. J. Maris, W. Witsen en J.H. Weissen- bruch, aquarellen en foto's geven een beeld van het landschap in Nescio's tijd. Daarnaast zijn in de expositie een aan tal originele manuscripten, aanteken boekjes en persoonlijke souvenirs van Nescio te zien. In de natuur zocht de schrijver Nescio rust en vond hij naar eigen zeggen "de stemming" die bij zijn eigenlijke ziel pas te. Tijdens zijn tochten noteerde hij in zijn natuurdagboek wat hem ontroerde, opviel of ergerde. Wanneer het beeld van "zijn landschap" zich door de men selijke ingrepen wijzigde, kon hij hier verstoord op reageren. Voor vooruit gang had hij wel enig begrip, maar kon het niet wat minder? Ook deze boosheid en zijn rol als "ac tievoerder voor de natuur" worden in de tentoonstelling belicht. Het blijkt dat Nescio's uitspraken nog steeds van kracht zijn en aanzetten tot nadenken over verantwoord omgaan met de om geving. In de tentoonstelling wordt aan dacht besteed aan voorbeelden van he dendaagse acties "in de voetsporen van Nescio" zoals bijvoorbeeld van Willem den Ouden en Wim de Bie. Nescio (Latijn: "ik weet niet"), pseudo niem van de zakenman J.H.E Grönloh, werkte in het dagelijks leven als kan toorklerk en later als directeur van een handelsfirma in textiel. Hij publiceerde in 1911 het verhaal De Uitvreter. In 1915 verscheen Titaantjes. Deze verha len werden met Dichtertje in 1918 in boekvorm uitgegeven. Samen met Mene Tekel en de kort voor zijn dood versche nen bundel Boven het Dal behoort zijn werk tot de belangrijkste werken uit de Nederlandse literatuur. Bij de tentoonstelling verschijnt een ca talogus met tekst van Wim Wennekes en voor het voortgezet onderwijs wordt een educatief programma ontwikkeld. Voor de pers is er 11 november a.s. om 11.30 de gelegenheid tot voorbezichtiging van de tentoonstelling. Hierbij zullen L. Fre- richs, tekstbezorgster van het Verzameld Werk en de samenstellers van de ten toonstelling aanwezig zijn om eventue le vragen te beantwoorden. U kunt zich hiervoor telefonisch opgeven bij me vrouw M.I. Nellestijn, kasteel Groene veld 035-5420446. De tentoonstelling is te zien tot 31 au gustus 1998. Openingstijden: dinsdag t/ m vrijdag 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. Op zaterdagavond 29 november zal de Lionsclub Soestdijk voor de vier de keer een professioneel concert organiseren in de sfeervolle 15e eeuwse St. Aegtenkapel in Amers foort. De Lionsclub Soestdijk wil alle geïnteresseerden aanmoedigen zich hiervoor in te schrijven. Het concert, dat wordt verzorgd door een selectie van zeer gerespecteerde musici uit diverse vooraanstaande or- kesten, zal bestaan uit werken van Mo- zart. Handel, Ludwig van Beethoven, L. Janacek en J.N. Hummel. De uitvoeren den maken hierbij gebruik van viool, altviool, cello, contrabas en piano. Na afloop bestaat er gelegenheid om onder het genot van een hapje en een drankje nog verder te praten met de musici en aanwezigen. De laatste jaren trok het concert grote belangstelling, waardoor meer dan tweehonderd geïnteresseerden konden luisteren naar de diverse prachtige wer ken. De opbrengst van het concert gaat naar een jaarlijks terugkerend project, waarbij de Lions met kinderen van "De Blauwe Vogel" een dag op stap gaan. Hierbij wordt onder andere MacDo- nalds in Soesterberg aangedaan en gaat de reis verder naar de "Manege zonder drempels" in Bennekom, welke speciaal is uitgerust om meervoudig gehan dicapte kinderen in de gelegenheid te stellen pony te rijden (het zogenaamde "Hemelrijden"). Dit gebeurt, door over de rug van twee pony's een zeil te spannen waar de kin deren op worden gelegd en zichtbaar genieten van de rit door de prachtige omgeving van Bennekom. De leden van de Lions bakken tijdens de rit alvast pannenkoeken voor de kinderen, welke na afloop worden genuttigd. Toegangskaarten voor dit unieke con cert kunnen vanaf heden a f 25,- wor den besteld via De Flint, tel. 033- 4229229 (tussen 12.00 en 16.00 uur). Bij aankomst in de Sint Aegtenkapel krijgen alle deelnemers een programma boekje. Smeeing/BDC Dames 1-Wasmeer 15-16; Dames 2-Laren 3 12-11; E en O 2-Heren 1 22-19; Aals meer 4-Heren 2 14-16; Heren 3-LHV 2 25- 20; Heren A-jeugd-Celeritas 27-12; Meisjes B-jeugd 1-HVBS 2 7-12; Meisjes B-jeugd 2- HVBS 3 12-9; HVN/Attila-Jongens C- jeugd 7-19. Toen zijn afnemers niet meer be taalden, zag een 43-jarige Soester groothandelaar in groente en fruit zich genoodzaakt het ene gat met het andere te stoppen. Als gevolg konden acht Franse leveranciers en een Nederlandse naar hun geld flui ten. Voor bijna een miljoen gulden bestelde de Soester aardappelen en fruit zonder de rekeningen te vol doen. Gisteren stond de groothandelaar te recht voor de Utrechtse rechtbank we gens flessentrekkerij en het niet ver antwoorden van baten aan zijn curator. Officier van justitie mr. C. Kok achtte opzet in het spel, omdat de Soester ook na surséance en faillissement zaken was blijven doen zonder dit te melden aan de curator. Daarbij maakte hij gebruik van een valse naam en vervalste faxen. Kok eiste een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk, om te zetten in een alternatieve straf. Een hogere straf vond hij niet nodig. "Ik kan niet aantonen dat hij er zoveel voor deel van heeft gehad dat hij er nu nog ruim van leeft", aldus Kok. De Soester is zijn huis kwijt geraakt en zag zich ge dwongen een baan in ploegendienst te aanvaarden. De zaak kwam aan het rol len toen eind 1993 uitstel van betaling werd aangevraagd voor de eenmanszaak van de Soester. In juli 1994 vroeg de Amersfoortse bewindvoerder mr. P. van Vonderen het faillissement aan toen de handelaar buiten zijn medeweten een transactie voor een half miljoen gulden was aangegaan. Inmiddels hadden de Franse bedrijven een Tilburgse advocaat in de arm genomen, die de curator in lichtte over mogelijke oplichtingspraktij ken. Daarop deed Van Vonderen aangif te. Tijdens een vorige zitting in mei dit jaar stelde Van Vonderen dat de Soester de zaken boven het hoofd waren gegroeid. Zijn grootste fout zou zijn geweest dat hij een miljoenenhandel probeerde te drijven vanuit een achterkamertje in zijn woning. De verdachte stelde inmiddels voorgoed zijn bekomst te hebben van de handel in aardappelen, groente en fruit. Omdat de Soester in mei beweerde te kunnen aantonen dat in twee gevallen wel degelijk was betaald, besloot de rechtbank de zaak aan te houden. Uit eindelijk kon de man de Economische Controle Dienst alleen een betalingsbe wijs overleggen voor drieduizend gul den. De overige papieren zouden nog steeds in het bezit van zijn administra teur en de curator zijn. Advocaat mr. L. de Leon stelde dat de Utrechtse rechtbank niet bevoegd was in deze zaak. Naar zijn mening was het merendeel van de feiten gepleegd in Frankrijk. Dat ervoor was gekozen om aangifte te doen in Nederland verklaar de hij uit het feit dat de Franse wet fles sentrekkerij niet strafbaar stelt. Vervol ging in Nederland kon volgens De Leon alleen op verzoek van Frankrijk. De rechtbank doet op 25 november uit spraak. Soester Bowling Vereniging Maandagavond: Lucky Name-Resto Girls 5- 0; B.B. team-Vrije Teugel 2-3; Big Splitters- Domtorentjes 1-4; Outsiders-De Enghe 1-4; Spare-V. Ede 2-3; Strajk-Teamwork 2-3. Dinsdagavond: Cool Cat-Toverbal 5-0; Energy-Graphique 1-4; Dreamteam-Cobra's 0-5; Naadje-Spitsheuvel 2-3; H.A.M.-Hep- pie Hoekers 4-1; De Noten-Westra's 5-0. SV Eemland 500 meter: Martin Baltus 41,60, Saskia Baltus 51.73, Susan den Hertog 50,66, Tom Versteeg 45.14, Henriëtte Kuijt 49.55, Heidi Koelewijn 54.04, Karei den Hertog 50.67, Ilone Bloemen 1.11.1, Nick van der Zouwen 54.5. Stond het vorige poëzieconert in het teken van "ouder worden", deze keer heeft de SLAS (Stichting Lite raire Activiteiten Soest) drie jonge mensen uitgenodigd het poëziecon- cert te verzorgen in de raadzaal van het gemeentehuis, op donderdag 20 november van 12.00 tot 13.00 uur. Dit vijfde poëzieconcert wordt muzikaal uitgevoerd door Philippine Hugen (19) uit Amsterdam, Jozien Jansen (16) uit Zeist en Bas Maas (17) uit Zeist. De poëzie bij dit lunchconcert, dat door Radio Soest live wordt uitgezonden, is van de Poolse Nobelprijswinnares Wis- lawa Szymborska en wordt gelezen door Bert Krijger, bekend lokaal politicus. Philippine Hugen speelt viool vanaf Het 42e jaarconcert van de Soester Accordeonvereniging Aniniato, op 1 november in de volle zaal van C- drie, was voor iedereen een concert om lang aan terug te denken. De avond werd als vanouds gepresen teerd door René van Duyn, het ver trouwde gezicht van Animato. De B- en C-orkest opende de avond. Een enthousiaste groep mensen zette een goed muzikaal product neer. Als eerste werd het vrolijke nummer "Smi- le" gespeeld. Verder o.a. nummers als "Greensleeves", "Go West" van The Pet Shop Boys, en een medley van de legen darische Beatles waaronder: "All you need is love", "Ob la di Ob la da", en "Hey Jude". Het publiek gaf ze een da verend applaus voor het geheel. Opval lend was de verscheidenheid aan leeftij den binnen het B-orkest. Het bewijst maar weer dat een gezamenlijke hobby geen leeftijdsgrens heeft. In de pauze kon het publiek lootjes ko pen voor de tombola die aan het eind van de avond wed gehouden. Er waren leuke prijzen te winnen, en de opbrengst is een welkom extra voor de vereniging. Na de pauze speelde het A-orkest. Als gastspeler kwam Eddie de Goede op het keyboard meespelen bij de medley van ABBA. Ook het A-orkest wist het publiek te boeien met nummers als "In tercity, "Onegozzo", "Novitango" en "La Storia". Dit laatste nummer was een speciaal arrangement van Geleyn van der Ham, de partner van Petra van Petra van Drieënhuizen (in het mid den) ontving een rozenboeket van alle leden. Drieënhuizen. Als toegift werd nog een keer enthousiast "Waterloo" van ABBA gespeeld. Na de toegift noemde de presentator een aantal mensen. Joop Phielix kreeg bloemen voor het prachtige decorstuk dat hij had gemaakt voor deze avond. Wim Janssen werd verwelkomd als de nieuwe dirigent. Hij speelde de afgelo pen weken en dit concert mee met het orkest. René van Duyn kreeg bloemen als dank voor zijn presentatie, en Eddie de Goede werd in de bloemen gezet voor zijn solistische optreden. Daarna werd dirigent Petra van Drieën huizen naar voren geroepen. Dit was haar laatste concert bij Animato en dit ging bij Petra en alle leden van Animato gepaard met gemengde gevoe lens. Na een toespraak kreeg Petra van ieder lid persoonlijk een roos. Toen zij met een grote bos rozen in haar handen stond werd het decorstuk met Petra's naam naar beneden gehaald en aan haar overhandigd. Alleen de naam "Anima to" bleef hangen. Deze week zullen de leden van Animato nog in eigen kring afscheid nemen van Petra. Vanaf 12 no vember zal Wim Janssen de scepter zwaaien. Informatie over het lidmaat schap of concerten van Animato: Frits Visser, tel. 6022358. V.L.n.r. Bas en Jozien Jansen,,v»wiü het 5e poëzieconcert van de SLAS. haar zevende jaar, is lid van het Provin ciaal Utrechts Jeugdorkest AJO en stu deert sociologie in Amsterdam. Jozien Jansen zit in 5 vwo van het Mon- tessori Lyceum Herman Jordan in Zeist, is oud-leerling cello van Jet van Baaren te Soest en werd derde op het Inter Pro vinciaal Muziek Concours. Bas Maas zit op de Zeister Vrije School, op de vóóropleiding van het Kon. Con servatorium in Den Haag, is lid van het Jeugd Orkest Nederland en is ook oud leerling cello van Jet van Baaren. Bas en Jozien spelen regelmatig samen in Hoog Catharijne, waar ze veel belangstelling krijgen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 20