R.0UDS g Verhuur 154 iprikbord r UUR m Fracties weten (nog) geen raad met afwijking bouwplan Expositie van Zerrin Tulug in 'het Slakkenhuis' PAGINA 22 2a - Soest 1 59 62 (Vijn- akJket Föhn WQENSDAG 12 NOVEMBER 1997 Inloopavond Riagg over schizofrenie en sociale zekerheid SOESTER COURANT Cantatedienst in Baarn 'Vrouw en reclame' bij NCVB-Soestdijk PAGINA 23 Kunst-kijk-route in Amersfoort Oecumenische viering in Joanneskerk Van 15 t/m 30 november ^Burgerüj^stand^l Familie- en erfrecht Vrijwilligers Vakature Bank Vacatures Thuishulpcentrale Eemland THC zoekt in Soest vaste vrijwilligers Muziek in Utrecht Avond bij Spirit: Lenie Tomson en de roet van een kaars Kinderparadijs De Vrije Teugel CVO herfstkampioen met voorsprong van drie punten KORFBAL Actie 'Laat kinderen kind zijn' Helpt U mee? Geef bloed word DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 602 92 76 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Jos Atsma gaat aan de slag met schaal met water bij PASO 'Jona in de Oude Kerk' Kerkdiensten Dierenlief Dierenleed I Medische dienst PCOB-middag over 'eigen bijdrage' Snel Deskundig Betrokken BI VANDERMEULENI ANBO organiseert bustocht en een spelletjesmiddag INNEN- EN WOON ACCESSOIRES raat 88 ;ts) >03 26 75 straat 35a 602 93 60 IKSKZitt 21 22 46 w.v. f 125,- -Wijnhandel ander Linden t.w.v. f 90,- Zowel voor de patiënt als voor de directe familie roept het leven met schizofrenie veel emoties en vragen op. Naast vragen als "wat is schizo frenie" en "hoe kan ik daar mee omgaan" kunnen patiënt en familie met situaties in aanraking komen die vragen oproepen van een heel andere orde. Zoals: wat gaai er veranderen met de herziening van de AAW, welke bijko mende kosten die wij als familie maken kunnen we verrekenen met de belasting, wanneer komt een psychiatrische pa tiënt in aanmerking voor huursubsidie. Tijdens de inloopavond op 17 november gaat mevrouw R. Huisman in op deze vragen. Mevrouw Huisman, zelf moeder van een psychiatrische patiënt, is des kundig op het gebied van sociale zeker heid en biedt regelmatig praktische on dersteuning aan familieleden. Familiele den en direct betrokkenen van chronisch psychiatrische patiënten kunnen van 18.45-19.30 uur op het inloopspreekuur met vragen terecht bij een psychiater of sociaal psychiatrisch verpleegkundige. Van 19.30-21.30 uur krijgt men infor matie over bovengenoemd onderwerp. De avond wordt gehouden in het Ria- gg-gebouw aan de Westsingel 41 te Amersfoort. Voor meer informatie kan men contact opnemen met mevrouw A. Krale, afde ling Preventie, tel. 033-4603500. Op zondag 16 november 1997 zal tij dens de Cantatedienst in de Paaskerk, Oude Utrechtseweg te Baarn, worden uitgevoerd cantate BWV 36, "Schwingt freudig euch empor", door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Johan Rooze. De dienst wordt ge leid door ds. M. Janssens uit Baarn en begint om 19.30 uur. Op de maandelijkse bijeenkomst van de Ned. Christen Vrouwen Bond afd. Soestdijk, donderdag 13 november, komt mevrouw J. den Boon-Degeling spreken over het onderwerp "Vrouw en reclame". De bijeenkomst wordt gehou den in de wijkzaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2, aanvang 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom (entree Op zondag 16 november is er weer een kunst-kijk-route in de Amersfoortse binnenstad. Van 14.00 uur tot 17.00 uur kunnen kunstliefhebbers een kijkje ne men in ateliers en galeries. Overal waar de vlag uithangt kan men vrijblijvend binnenlopen. Routebeschrijvingen zijn bij VW en diverse locaties te verkrij gen. Onder leiding van een nieuwe werk groep, ondersteund door diverse Soes- ter pastores en predikanten, krijgt het Oecumenisch Avondgebed van de Raad van Kerken Soest dit seizoen een nieu we vorm. De werkgroep wil meer na druk leggen op spirituele verdieping. In de viering van zondagavond 16 no vember in de Joanneskerk zal ds. Har- ry Gijsen, predikant van de Samen-op- Weg kerken in Soest-noord, stilstaan bij de zin van deze avondgebeden. Inspiratie wordt gevonden in gebeden, gedichten en liederen van Huub Ooster huis, op muziek gezet door o.a. Tom Löwenthal en Antoine Oomen. Muzi kale medewerking wordt verleend door Diet Stolk, piano, Marlinde van Delzen, dwarsfluit, en de koorgroep o.l.v. Ger- rit van Vembde. Het avondgebed begint om 19.00 uur. Vanaf 18.45 uur worden de liederen ge oefend. Omdat bij een bouwplan op perceel Soesterbergsestraat 37 is afgeweken van de bouwvergunning buigt de raadscommissie ruimtelijke orde ning zich in december over deze kwestie. Omwonenden hebben na melijk geklaagd bij de gemeente. Volgens de (achter)buren is hun priva cy aangetast onder meer doordat er te dicht op hun huizen is gebouwd, ze in kijk hebben en de brandtrap aan de ach terzijde van het pand aan de Soester bergsestraat tevens als ingang dient. Volgens een van de achterburen hebben de bouwers zelfs een garage gedeeltelijk op rijn grond gebouwd. Naar aanleiding daarvan was de zaak al op de agenda gezet van de november- yergadering. Maar vorige week dinsdag besloot een meerderheid van deze com missie de discussie een maand uit te stellen. Dat gebeurde nadat de heer Scholten, mede-eigenaar van het verbouwde pand, met nieuwe tekeningen op de proppen kwam. Met wat aanpassingen in de huidige situatie meent hij de be zwaren van de omwonenden uit de we reld te kunnen helpen. Omdat eigenlijk nog niemand de tekeningen kende, achtten zes fracties het raadzamer eerst de nieuwe tekeningen te bekijken en Scholten en de omwonenden in de ge legenheid te stellen daarover van ge dachten te wisselen. Volgens het CDA en Gemeentebelan gen Groen Soest is dat onjuist. Zij we ten kennelijk wél raad met de kwestie en vinden dat het niet door de beugel kan als van een bouwvergunning wordt af geweken. Gebeurt dat wel, dan moet de gemeente meteen handelen. CDA-er Bart Krol: "Wij zitten achter de burgers aan, zelfs als het om een afwijking van millimeters gaat. Dan moeten we ook optreden als burgers ons erop wijzen als ergens wordt afgeweken van een bouw vergunning." Volgende maand meer. mmh Op zaterdag 15 november om 17.00 uur zal in "liet Slakkenhuis" aan de Dalweg de expositie van schilde rijen van Zerrin Hilug in aanwezig heid van de kunstenares worden geopend. Zerrin Tulug, geboren in 1960 in Izmir, heeft in Turkije al veel exposities op haar naam staan. Niet alleen is zij werk zaam als beeldend kunstenares maar tevens is zij directeur van een galerie m Izmir en in dezelfde plaats ook werk zaam als kunstadviseur. Van 1985 tot 1990 heeft zij een acade mische opleiding tekenen en schilderen gevolgd aan het Seref Bigali Atelier in Izmir. In haar werk overheerst het the- ma: de vrouw. Uit haar werk spreekt een enorme betrokkenheid bij vrouwen en het sociale leed dat zij dragen. Op vallend in haar werk zijn de enorme borsten van de vrouwen die het hele beeld lijken te bepalen, ze zijn niet sex- symbool, maar benadrukken juist de vrouwen erachter. Het gaat niet om ero tische schoonheid, sterker nog de bor sten voldoen absoluut niet aan het mo derne schoonheidsideaal. Achter de bor sten schuilt het drama van de vrouw; uitbuiting, onderdrukking, uitputting. In baar weri^wordt de vrouw niet verheer- Opgave gemeente Soest GBA gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 29 oktober t/m 9 november. GEBOREN: Laura, dochter van H. van den Heuvel en C.C. Hilhorst. ONDERTROUWD: Johannes Franciscus Petrus Maas en Saskia Theresia Henrika Maria Giele. GETROUWD: Hendrik Leemkuil en Jantje Beverwijk. - Douwe Minkema en Amanda Regina Wiewei. - Stephan Theodorus Wilhel mus Verspeek en Claudia Maria Al- berdina Manten. - Willem Pothoven en Carolien Antoinette Hilhorst. - Adria- nus Theodorus van Dam en Anna Ma ria Lensink. OVERLEDEN: Johan Leonard van Wijhe, echtgen. van H.M. Ferwerda. - Hendrik Uiterwijk, wed. van M. Verschut. - Cornelia Al- berdina van 't Net, wed. van J. van Ma nen. - Johanna Anna Maria Goossens, wed. van J.P.M. van Rooij. - Hendrik Jan Witteveen, wed. van M. Drenth'. - Willem Hendrik Stomp, echtgen. van J. Veenstra. - Raymond Joseph Lampe. De volgende gegevens zijn ons verstrekt door de gemeente Baarn. GEBOREN: Hendrikus Cornelis, zoon van C. Kok en H.A. Hopman. - Jeroen, zoon van L.J.M. Veltmeijer en J. Gruber. - Kel- sey, dochter van J. van den Berg en W.J. van Schijndel. - Niels Christiaan en Martijn Alexander, zonen van G. Weber en R.M.M. Wijffels. - Tigo Jeroen, zoon van H.J. van Rooyen en A. Freije. - Dave, zoon van J.P. Wouterse en C. Ste venhagen. - Lars Jeremy, zoon van M.F.J.M. de Beer en I.M. Versteeg. ïllem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 035-6013109 VanWeedeslraat 147 Soestdijk 035-6025942 De Soester Kring Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 •Zerrin Tulug met een van haar werken. lijkt, niet een godin, de vrouw leeft, ze is, de aanwezigheid op de doeken is lij felijk, bijna voelbaar, tegenover deze vrouwen staan de vrouwen die sterk ge stileerd zijn weergegeven, gevangen in hun vorm, niet in staat te ontsnappen. Voor Zerrin TUlug is schilderen overle ven. Het is de enige manier om te kun nen ontkomen aan de voortvluchtende tijd, aan de eindigheid van dit leven. Zij gaat op doek de strijd aan met kleuren, kleuren die schreeuwen en strelen en door hun intensiteit de vrouwenfiguren in deze kleurenmassa juist rust en waar digheid verschaffen. De vrouw is een veelvoorkomend the ma in de kunstgeschiedenis. Zerrin Tu lug slaagt erin door haar krachtige kleu- rentaal en open vormgeving een nieuwe dimensie te geven aan het beeld van de vrouw in de hedendaagse kunst. De expositie zal te zien zijn tot en met zondag 30 november; donderdag en vrijdag 19.00-21.00 uur; zaterdag en zondag 13.00-18.00 uur in "Het Slak kenhuis", Dalweg 183 (tegenover het gemeentehuis). De kunstenares zal ge durende deze tijden aanwezig zijn. Ook is het mogelijk na afspraak met Désirée Weyburg de expositie te bezichtigen (tel. 030-^915136). Op 1 januari 1998 krijgt Nederland er een burgerlijke staat bij: het geregis treerd partnerschap. Het staat open voor mensen die wel kunnen trouwen maar niet willen, en voor partners van hetzelfde geslacht. Partnerschapsregis tratie is minder vrijblijvend dan samen wonen en minder omvattend dan trou wen. Er zijn veel nieuwe aspecten aan dit partnerschap en veel verschillen tussen geregistreerd partnerschap en trouwen. In veel gevallen zal de notaris moeten worden ingeschakeld. Niet goed geregel de nalatenschappen, vaak uit onwetend heid, hebben al vaak geleid tot nare mis verstanden en familietwist. De steun en toeverlaat bij een goede regeling hiervan is de notaris. Op woensdagmorgen 19 november om 10.00 uur spreekt notaris mr. R.E. Schippers uit Soest over familierecht - erfrecht in de Soester Kring in de "De Schoof', Molenstraat 142. Aanvang 10.00 uur. Er is ruim gelegenheid voor onderling contact en om over het be sprokene vragen te stellen en te discus siëren. Er wordt een bijdrage gevraagd van f4,- incl. koffie of thee. Op 3 december wordt er weer kerstver siering gemaakt onder leiding van Tiny Hagen. De deelname is beperkt. Tijdig opgeven! 17 december: Het schrijven voor kinderen, door Marianne Busser en Ron Schröder, kinderboekauteurs in Soest. Alle informatie: tel. 6017001. Smitsweg311, telefoon 6012630 01-115: Stichting voor schuldhulp en inkomensbeheer vraagt medewerksters voor o.a. telefoonbeantwoording, correspondentie, kopieerwerk, compu terverwerking. 03-107: Stichting voor sociaal cultu reel werk en basiseducatie te Baarn zoekt verschillende vrijwillig(st)ers voor het uitvoeren van diverse activiteiten op het gebied van kinder- en volwassenen- werk. 03-131: Verpleeghuis in Soest vraagt vrijwillig(st)ers om sociale activiteiten met bewoners te doen, zoals bij mooi weer buiten wandelen, of anders huis- kamer-activiteiten. 05-112: Jeugd- en jongerencentrum Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor het helpen met het runnen van het scholierencafé. Werktijden: bij voorkeur overdag. 07-107: Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg zoekt met spoed een medewerk(st)er publiciteit. Gevraagd wordt ervaring met het schrijven van publicitaire teksten. 07-115: Lokale Omroep Soest is op zoek naar enthousiaste medewerk(st)ers met journalistieke ervaring, voor het maken van reportages en informatieve programma's. 09-150: Stichting voor Sociaal Cultu reel Werk Soest zoekt voor het buurt huis vrijwilligsters als gastvrouw, voor de koffiebar-buurtinloop. Op de donder dagochtend van 9.00-11.00 uur. Informatie: Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., Smitsweg 311,3765 CJ Soest, dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. 6012630. t Verkoop Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel. 6019589 Tel. 033-4631334 De Thuishulpcentrale Eemland (THC) zoekt vaste vertrouwde vrijwilligers, die enkele uren per week ondersteuning willen geven in gezinnen of situaties waarin ouders/verzorgers/kinderen/ buren de dagelijkse zorg hebben voor een gehandicapte, dementerende of chronisch zieke. De vaste verzorger kan op die manier even weg, vrij zijn in zijn/haar eigen huis, iets voor zichzelf doen of iets met de andere kinderen of de partner onder nemen. Voor de volgende situatie(s) in Soest worden deze week vrijwilligers ge vraagd. Soesterberg (1) Waar vindt de THC u: speld in een hooiberg? Voor een gezin met twee jon getjes, van wie er één authistisch gedrag vertoont, zoekt de THC een aardige, kordate, geduldige vrijwillig(st)er. De ouders moeten af en toe naar een ver- gadering en zouden hun kinderen graag een paar uur toevertrouwen aan een betrouwbare oppas. Soesterberg (2) Voor de echtgenoot van een mevrouw in een voortschrijdend verouderingsproces zoekt de THC een hartelijke vrijwilliger, die hem één middag (woensdag) in de week kan vervangen. Hij kan dan wat ontspanning zoeken om zelf kracht op te doen om zijn moeilijke taak te kun nen bijlven volbrengen. Vrijwilligers ontvangen begeleiding en een onkostenvergoeding van f 2,50 per uur. Wie hulp wil geven kan bellen voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek bij de THC, Van Asch van Wijckstraat 3-9, postbus 1599, 3800 BN Amers foort, tel. 033-4220500, of bij contact persoon Tineke Brobbel in Soest, tel. 6022395. R.M.F. Kleinegris PENSIOEN ADVISEUR Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. I^K Bosstraat 12 - 3766 AG Soest Nr\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars Zaterdag 15 november, Domkerk: or gelconcert met werken van Handel, Greene, Arne, Blow, Boyce en Barret, door Domorganist Jan Jansen. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Spirit krijgt donderdag 13 november bezoek van een 'oude bekende'. Lenie Tomson verzorgt dan een avond in buurthuis de Eng aan de Albert Cuy plaan, dat om 19.15 uur open gaat. Van af 20.00 uur laat Lenie Tomson op haar eigen wijze zien wat een kaars te vertel len heeft. Aan de hand van de roet van een kaars verricht ze helderziende waar nemingen, aldus Spirit. Tomson laat de bezoekers op een nuch tere wijze kennismaken met het para normale en ontpopt zich tevens als ie mand voor wie humor een belangrijk onderdeel van het leven is. Abonnementenhouders van Spirit kun nen de bijeenkomst gratis bijwonen, andere belangstellenden moeten 7,50 gulden betalen. Voor meer informatie, tel. 6021962. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 KVO heeft zijn laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldcompetitie met een overwinning op het Utrechtse Heb bes afgesloten. Hierdoor beëindigt het eerste team de eerste helft van de veld competitie met 13 punten uit 8 wedstrij den. De voorsprong op nummer twee is in middels opgelopen tot drie punten. De eerste wedstrijd tegen Hebbes werd moeizaam gewonnen, reden voor KVO om serieus naar deze tweede wedstrijd toe te werken. De positieve instelling resulteerde in een snelle 4-0-voorsprong met een ruststand van 5-2. Na de thee is KVO geen moment meer in gevaar geweest. Via 9-3 werd het 12-5. Uitblin ker aan KVO-kant was Erwin Zweerink die met drie doelpunten en een gezon de dosis werklust een belangrijk aandeel in de overwinning had. Doelpunten werden gemaakt door Ri- chard Jaspers Faijer, Marcel van der Veen en Erwin Zweerink (allen drie), Mien Driessen, Rob de Peuter en An- gelique Jansen. De zaalcompetitie start voor KVO op 22 november met een uit wedstrijd tegen SGV uit Culemborg. Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedereen die van de omgeving en de dieren wil genieten, Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Dinsdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Woensdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles, 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. Deze niet alleen landelijke, maar zelfs wereldomvattende actie is gericht om vooral kinderen uit hun isolement te halen. Zo zijn er projecten van de YMCA in Liberia, die opvangcentra inricht waar dagelijks duizenden (wees)kinderen voedsel en onderwijs krijgen. In Natal zet de interkerkelijke organisatie Practical Ministries zich in voor de opvang van straatkinderen. De Amerikaanse organisatie Church World Service brengt in Cambodja ontheemde mensen en kinderen weer terug naar hun dorpen en akkers waar ze zich thuis voelen. Het is mede-oprichter van het bekende project om landmijnen op te ruimen en het integreren van een onder wijsprogramma. In Soesterberg gebeurt hetzelfde maar op een kleinere schaal. Ook in ons wel varend landje vragen kinderen om hulp. Daarom ontvangt elke bewoner een brief met nog meer informatie en het verzoek deze actie financieel te steunen. Laat ook die kinderen 'kind' zijn! Jos Atsma gaat op maandag 17 novem ber helderziende waarnemingen verrich ten bij PASO. Dat gebeurt door een schaal met water op een bepaalde ma nier te bewerken, aldus de organisatie. Belangstellenden kunnen hiervoor vanaf 19.30 uur terecht in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor niet-leden kost de entree 7,50 gul den, leden kunnen naar binnen tegen betaling van een rijksdaalder. In januari 1998 wordt er in het koor van de Oude Kerk een expositie ge houden van een serie van zeven mi niaturen, geïnspireerd op het bijbel se verhaal van Jona en de walvis, gemaakt door schilderes Roelie Willekes in Den Haag. De commissie voor Kunst en Cultuur, verbonden aan deze kerk, nodigt Soes ter amateur-kunstenaars graag uit om zich eveneens te laten inspireren door de betekenis van het verhaal van Jona en hun werk - tegelijkertijd met dat van Roelie Willekes - te exposeren in het schip van de Oude Kerk. Op dinsdag 18 november lezen ds. Jaap Huisman en ds. Margreet Limburg het verhaal van Jona voor aan hen, die geïn teresseerd zijn in deze 'opdracht'. Zij zullen daarbij uitleg geven van het ver haal, dat een bijzondere symbolische en daarmee ook actuele betekenis heeft. Er zal ook ruim de gelegenheid zijn om vragen te stellen. De avond wordt gehouden in De Deel, het wijkgebouw schuin achter de Oude Kerk van de S.o.W. gemeente Zuid. Alle amateur-kunstenaars: welkom op dinsdag 18 november om 20.00 uur in De Deel. Nadere informatie: tel. 6016948. k Zaterdag 15 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 19.00 communie; parochiekoor Zondag 16 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11.00 eucharistie; Cantate Domino Joanneskerk, Willaertstraat 51 09.30 eucharistie; samenzang 19.00 oec. avondgebed Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; koor Spirit Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09.30 communie; jeugdkoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg) Emnlakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. H. Gijsen De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. W. Oomkes, mmv werkgroep Rügen Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. G.E. Geerds 17.00 ds. J. Wesseling, Ede GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 19.00 ds. A.B. v.d. Heiden NED. PROTESTANTENBOND RembrandtJaan 20 10.15 drs. A.S. Manneke EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 H. Somhorst CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Harpert Tromp NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 prof. J. Reiling, Bilthoven NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. M. Janssens; H.A. M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 pastor R. Welters LEGER DES HEILS De Wetstraat 25 10.00 samenkomst Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Amivedi, telefoon 60134 87 Zaterdag 15 november en zondag 16 november HUISARTS Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: P. Mout (A), Schoutenkampweg 4, tel. 6020168. A.W. Chavannes/M. Verberne (B), Lindenlaan 4B, tel. 6014545. Groepsindeling: A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. B: Von Bartheld, Chavannes/Verberne, Hui- tema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits- Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Overhees, Tamboerijn 35, tel. 6025073. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: W.H.A. Steen, Nassauplantsoen 27, tel. 6015970. DIERENARTS Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: W. Tander (Bunschoten), Vivaldiweg 39, tel. 033-2984455. Kleine huisdieren: Zaterdag: G. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, tel. 5422111. Zondag H. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, tel. 6019633. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Patiënten Service Bureau voor algemene informatie over o.a. ziek ten; geopend: maandag t/m donderdag 09.00-17.00 uur; vrijdag 09.00-13.00 uur. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Amnestylaan 76, 3765 EX Soest, tel. 6029276. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: tel. 6017973. VERMIST: Friesche Stabij, reu, 10 jr. Geerenweg, Eemnes. "Boomer'-achtige hond, reu, grijs half krullerig haar, getat. Koudelaan, Lage Vuursche, Cyperse kater, witte borst, kin en poot jes, grote kop, gedeeltelijk met witte vlekken. Di Lassostraat, Soest. Zwart-witte kater, rug zwart met her en der wit, buik, befje en pootjes wit, kopje vanaf de oogjes, neus en mondje wit, iets cypers op de kop, staart zwart met cyperse ringen, linker voorpoot onder been donker vlekje, voetzooltjes en neusspiegel roze, jong. Gerard Doulaan, Baarn. Witte langharige kater, halsbandje met zilverkleurige kokertje, bruinige ogen. Leeuwerikweide, Baarn. Rood-cyperse kater, stompje staart, 21 jr. Lepelaarstraat, Baarn. Zwart-witte kater, kop zwart met wit, neus en befje wit. Noorderweg, Soest. Grijze poes (vaag cypers gestreept), vrij klein, dikke ondervacht (pluizig), getat. Prof. Oppenheimlaan, Baarn. Cyperse poes, witte borstvlek, pluimpjes aan oren. Koperwiek, Soest. Baikal Taling eendje, bruin, witte buik, gespikkelde borst, tortelduif-grootte. Mariastraat, Soest. GEVONDEN: Choc.-kleurige Labrador (of kruising Setter), teef, bruine halsband rabiës- penning, getat., heeft net nest gehad of is schijnzwanger, heeft hangtietjes. Baarn. Zwart-witte kater, witte neus, witte borst, bef, kin, linker achterpoot net boven hakje witte ring, gele ogen, jong, goed verzorgd, binnen komen lopen. Laarderweg, Eemnes. Zwarte kater, 4 witte sokjes, wit snoet je met zwarte neus, links op de lip wit te sproet, witte snorharen, witte bef, net volwassen. Israëlstraat, Baarn. Rood-cyperse broertjes, met iets wit, jong. Eemnesserweg, Baarn. Zwart-witte kater, witte bef, iets wit in kruis, jong, getat. Koudelaan, Lage Vuursche. Oranje-rood-cyperse poes, wit befje, groene ogen, 4 witte voetjes, vermagerd. Kerkpad, Soest. Lapjespoes, voornamelijk witte buik, cyperse rug, rode vlekken, jong. Oosten straat, Baarn. Dwerghangoorkonijn (m), zwart. Haze- pad, Soest. Ook te beluisteren op Radio Soest elke maandag tussen 13.00-14.00 uur. De Protestants Christelijke Ouderen Bond organiseert op dinsdag 18 novem ber een thema-contactmiddag. Er wordt dan voorlichting gegeven over Anova- verzekeringen door de heren Reek en Timisela. Zij zullen zich voornamelijk richten op de nieuwe wet Algemene Eigen Bijdrageregeling, die met ingang van januari is ingevoerd. Daarnaast kun nen onderwerpen als de wet van Otter- lo, fysiotherapie, medicijnen, aanvullen de verzekeringen enz. aan de orde ko men, Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. De middag wordt gehouden in Groot Engendaal, Boekweitland 103, aanvang 14.30 uur. De toegang is gratis. 1 Administraties en fiscale adviezen 1 Charislenpad 83 Socsl Telefoon 035 0) 05 83 Op woensdag 19 november kunnen ouderen met de ANBO Soest een bus tocht maken naar Staphorst. Als lunch wordt een pannenkoekendiner genut tigd en 's middags is er een platenbin- go, waarbij koffie of thee met koek wordt geserveerd. De kosten bedragen 50 gulden per persoon. Belangstellen den kunnen zich telefonisch opgeven bij M. Diteweg, tel. 6016953. Op donderdag 20 november vindt in dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat een spelletjes middag plaats. De zaal gaat om 13.30 uur open. Alle vijftig-plussers zijn wel kom. De entree bedraagt één gulden waarvoor de deelnemers ook een con- st^nptie krijgen.

Soester Courant | 1997 | | pagina 23