'Tftaxcel Sinterklaas komt vijf kwartier later Voorproefje van brandweercommandant ^Van Breukelen Vast-goed id zweette pakket' Werk aan de weg in Soest 'in KV" 1 ACTUEEL VAN SOEST WOONWINKEL j WONING STOFFEERDER (m) M.i.v. december ook op afspraak Raad van Kerken-werkgroep buigt zich over het milieu Afscheid van ds. Rob Krol in Emmakerk 11 'Naamrecht ;ging' op ïmber ster leden rammaraad ?n van niks Hoe u ook wilt wonen.' Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. 14 kaart N T Ontvangst goedheiligman en kinderfeest zaterdag 22 november Hartweg blank door gesprongen waterleiding Koopavonden op 3 en 4 december Vrouw raakt 1.600 gulden kwijt door diefstal in winkel Country-line dance vanaf november bij Danscentrum Gerla Nieuwe kazerne Lange Brinkweg na de winter klaar Service bij Schoemaker i I PAGlNAd WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 SOESTER COURANT uw verzekeringen, len, hypotheken en ancieringen. esstraat 128 Soest ax: 035-601 60 11 ag 20 november houdt it Genealogische Verenigi™ iet als titel: "Naamrecht Spreker is de heer W.D ifd burgerzaken van de te- n. Aandacht wordt besteed iedenis van het naamrecht idert 1811 in de praktijk past op het gemeentehuis, e huidige stand van zaken orden en de veranderingen nuari 1998 zullen woiden De bijeenkomst wordt ge- inze Lieve Vrouw ter Eem imalaan 22 te Amersfoort 1 20.00 uur. De zaal is om ten, de toegang is vrij. telling en de tariefvast- >rde nieuwe "program- en" van de Remu zijn >orbijgegaan aan de en van de programma- :egt het VVD-gemeen- Bartho Anderson, die zijn BAM-collega Rob omroepmedewerkster Langen namens de ge lest in dat gezelschap nderson heeft de pro- td alleen mogen beslis- et éantal zenders (32) we uitgebreide pakket, enkele bemoeienis ge le uiteindelijke keuze iders en de samenstel- :t beperkte pakket ntraie Voorlichting Soest Als u een huis vindt dat precies bij u past. wilt u natuurlijk ook een hypotheek die bij u past. De Hypotheker is daarvoor het meest aange wezen adres. Niet alleen om de juiste hypotheek te vinden. Maar ook voor het kosteloos begeleiden van het hele koopproces. Vanaf de eerste oriëntatie tot en met de sleutelover- I dracht. En van de taxatie tot de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek, Soest. Steenhoffstraat 66, - 035 - 6036000 leiding in het kader van de iber 1997); i belanghebbenden een ge- ndienen, dan moet dat be- Soest, Postbus 2000, 3760 latum van de sloopvergun- van mening, dat er jd met de geest van het i. Bij heroverweging weegt over de haalbaarheid van in het licht van de heer De Jong gedane de splitsingsmogelijkheid bouwvergunning (incl. at afgezien wordt van het Ie aanschrijving. ift ongegrond verklaren. I bestuursdwang handhaven. verkelijke kosten van eden (achteraf op >t maximaal een instelling zal aan de alge- bestuur gesteld, voldoen. vember 1997 tot 10 decem- rkdagen van 8.30 tot 12.30 Van Weedestraat De herinrichting wordt afgerond op het gdeelte van de Van Weedestraat tussen Korte Brinkweg en de werkzaamhe- jen aan de rotonde. De fietsers worden [ver het tegenover liggend fietspad ge lid. De uitvoering zal 14 november ge- fied zijn. Dok zal op het gedeelte tussen de Stad- ouderslaan en rotonde een oversteek- jestrating worden aangebracht ter ioogte van de Korte Brinkweg. Op het Jedeelte tussen de overweg en de Stad- Souderslaan wordt markering aange bracht. Voor deze werkzaamheden is geen volledige afsluiting van de rijbaan Jodig. óverige werkzaamheden: pe vervanging van het riool in de Van Soyenlaan tussen de Dalweg tot de Tal- nalaan moest helaas worden uitgesteld. Vanwege een misverstand werd dit niet |>p tijd van de planning afgevoerd, üp de Houtsnip wordt de definitieve jbestrating aangebracht. Dit betreft het gedeelte, waar geen kabels of leidingen behoeven te worden gelegd. Voor de be woners zijn tijdelijke parkeerplaatsen beschikbaar langs de Klein Engendaal- weg. Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Het werk is gestart net de hoogste aansluiting op de be staande wegen van de Chalonhof. Vanaf dat punt worden de nieuwe weggedeel ten bestraat. Voor het bereiken van de woningen zal het autoverkeer van de overige aansluitingen op de wegen van de Chalonhof gebruik moeten maken. angs de Beukenlaan wordt het fietspad jussen de Dalweg en de Verlengde Tal- nalaan gereconstrueerd. Ook hier krijgt het trottoir grijze tegels en het fietspad pikke rode tegels. De fietsers moeten in beide richtingen gebruikmaken van het fietspad aan de zijde van de Wijnand Toplaan. Op het resterend gedeelte van de Beukenlaan tot de Beetzlaan worden 'daarna de voet- en fietspaden aange- l'vw* je „aar kijW COMBi FOTO - VIDEO SOEST fantastisch in foto en video Zuidpromenade 15 - Soest Telefoon 035 - 601 28 74 PAGINA 5 Het Sint Nicolaas Comité Soest heeft deze week huis-aan-huis het boekje 'Hoor wie klopt daar.....' ver spreid. Het tijdstip van de ontvangst bij het gemeentehuis is later dan aangekondigd. In verband met een bruiloft in het raadhuis komt de Sint op zaterdag 22 november vijf kwartier later aan. Hij wordt dus niet om 12.30, maar om 13.45 uur welkom geheten door burge meester Hans de Widt. Dientengevolge begint Sint Nicolaas ook later aan zijn optocht. Om 14.40 uur laat hij zich on der begeleiding van muziekvereniging PVO en de pepernoten-bus van Autot- ron Rosmalen via de Dalweg, de Laan straat en de Beckeringhstraat in een rij tuig van G.W. van de Grift naar de hal van A.P. van Doorn aan de Koningsweg brengen, waar van ongeveer 15.15 tot 16.30 uur het kinderfeest wordt gehou den. Dit feest is uitsluitend toegankelijk voor kinderen tot en met 10 jaar die een toegangskaart hebben. pakt. Vermoedelijk zullen de werk zaamheden nog dit jaar duren. Langs de Steenhoffstraat wordt het fietspad tussen de Talmalaan en de Dal weg gereconstrueerd. Ook hier krijgt het trottoir grijze tegels en het fietspad dik ke rode tegels. De fietsers moeten in beide richtingen gebruikmaken van het fietspad aan de overzijde. Energieweg Op maandag 17 november wordt gestart met de capaciteitsuitbreiding van de rio lering op het bedrijventerrein Konings weg. Vanwege de toegenomen verhar ding moeten de riolen meer hemelwa ter kunnen afvoeren. Het werk start op de Energieweg vanaf de Industrieweg. Dit gedeelte moet naar verwachting in twee weken voltooid zijn. Daarna zullen ook de riolen in de Industrieweg tussen de Energieweg en het Weteringpad en in het Weteringpad tussen de Industrie weg en de Koningsweg worden ver groot. De bedrijven zullen zoveel moge lijk vanaf één zijde bereikbaar worden gehouden. Van maandag 17 tot en met woensdag 19 november is op de Smitsweg tussen de Nieuweweg en de Weegbreestraat geen doorgaand verkeer mogelijk. Het parkeerterrein aan de Smitsweg achter het winkelcentrum zal ook niet bereik baar zijn. De afsluitingen vinden plaats vanwege het aanbrengen van een ver binding tussen de supermarkt en de nieuwbouw aan de Nieuweweg. De Hartweg heeft geruime tijd blank gestaan, toen vorige week dinsdagmid dag een waterleiding sprong. Toen de politie arriveerde, was de pijp alweer gemaakt, maar het duurde lang alvorens het water via de putjes was weggevloeid. Volgens de politie ondervond het wei nige verkeer geen hinder van het riool water. Kleurplaat Een entreebewijs is alleen verkrijgbaar door de kleurplaat in het boekje 'Hoor wie klopt daarin te kleuren en in te leveren bij het kantoor van de Soester WONING-EN PROJECTSTOFFERING Ons team heeft op korte termijn plaats voor een all-round leeftijd tussen 20 en 30 jaar Buiten de gebruikelijke stoffeerderswerkzaamheden, zoals het correct verwerken van harde en zachte 1L vloerbedekkingen, ligt het accent ook op het plaatsen en ophangen van diverse raamdecoraties. I Wij verlangen flexibiliteit omtrent inzetbaarheid, 1 en een vriendelijke tactvolle opstelling naar h,,.0 onze klanten toe. I vl 'j Idf Voor deze werkzaamheden vragen wij; - een goede instelling - een afgeronde opleiding woningstoffeerder - enkele jaren ervaring Interesse? Schrijf dan aan onderstaand adres. U kunt ook bellen voor informatie. Burgemeester Grothestraat 28-30, 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 Courant (Van Weedestraat), DA Dro gisterij Kok (Smitsweg en Tamboerijn) of supermarkt C1000 (Zuidpromena de). De mooiste inzendingen krijgen op 22 november een prijs. Op bovengenoemde drie adressen kun nen ook de formulieren worden afgege ven van de etalagewedstrijd. Het winke lend publiek kan van 15 november tot 5 december bepalen welke winkelier zijn etalage het leukst of mooist heeft aan gepast aan Sint Nicolaas. Wie het for mulier uit het boekje 'Hoor wie klopt daarinvult en inlevert, maakt kans op een van de prijzen. De prijswinnaars worden op woensdag 10 december in de Soester Courant gepubliceerd. Schrijven Het Soester organisatiecomité heeft nog meer in petto voor de bevolking van Soest. Net als vorig jaar kunnen kinde ren (vanaf 10 november) een brief schrijven naar Sinterklaas. Zijn tijdelij ke postadres is; Sint Nicolaas, Postbus 3336, 3760 DH Soest. Verder bezoeken leden van het Spaan se gezelschap tijdens hun verblijf in Ne derland verschillende hofleveranciers in Soest. In 'Hoor wie klopt daaris te lezen waar en wanneer. Omdat Sint Nicolaas al op zaterdag 15 november met zijn stoomboot in Neder land arriveert, stuurt hij wat Pieten vooruit. Die zijn op zaterdag 22 novem ber al vanaf 11.00 uur te vinden in de winkelgebieden van Soest. In verband met Sint Nicolaas houden de Soester winkeliers op woensdag 3 en donderdag 4 december twee extra koopavonden. De winkels zijn dan ook van 19.00 tot 21.00 uur geo pend. Omdat pakjesavond (5 december) op een vrijdag valt, komt de gebrui kelijke koopavond in die week te ver vallen. Op 5 december sluiten de winkels om 18.00 uur. Een 68-jarige vrouw uit Soest is vijftien honderd gulden en nog eens honderd gulden aan Engelse ponden armer ge worden tijdens het winkelen in een su permarkt aan de Van Weedestraat. Het geld zat in haar portemonnee die uit haar tas werd gestolen. Die tas had ze in het winkelwagentje gezet. De vrouw merkte de diefstal pas bij thuiskomst, omdat ze bij de kassa uit een andere portemonnee had betaald. Vanaf dinsdag 18 en donderdag 20 no vember start Danscentrum Gerla twee nieuwe cursussen Country-line dance. Beide bestaan uit tien lessen van een uur. Daarna bestaat de mogelijkheid om een vervolg-cursus te volgen, waarvan de moeilijkheidsgraad hoger zal zijn. Volgens Frits en Karin Gerla is country- dansen niet te vergelijken met de in ons land meer vertrouwde ballroom en La- tin- Americandansen, maar wint het aan populariteit. Countrydansen is voor jong en oud en helpt tevens bij het op peil brengen van de conditie. Omdat groepen belangrijk zijn bij countrydan sen speelt de gezelligheid een grote rol. Daarom heeft Danscentrum Gerla, dat is gevestigd aan de Albert Cuyplaan, deze uit Amerika 'overgewaaide' dans in zijn programma opgenomen. Voor informatie en/of inschrijving kan contact worden opgenomen met Frits en Karin Gerla, tel. 6022811 of 6020304. Beetzlaan 89 telefoon: 601 64 50 MÊ Ifeil i -- i§ Aan de Lange Brinkweg wordt momenteel voor ongeveer zeven miljoen gulden uit de grond 'gestampt'. Dat is althans het bedrag dat het gemeentebestuur heeft uitgetrokken voor de bouw van de nieuwe brandweerkazerne. Naast de oude kazerne werden eind augustus 15 palen geneia, waarna de werkzaamheden gestaag vorderden. De door archi tectenbureau Kristinsson ontworpen kazerne wordt door bouwbedrijf G. W. van de Grift gebouwd. Volgens de planning moet het moderne onderkomen van de vuurbestrijders in het voorjaar van 1998 gereed zijn voor gebruik. Brandweercommandant J. Bakker nam vorige week donder dagmiddag alvast een voorproefje en nestelde zich met bureau en stoel op de net gereed gekomen vloer. Foto: Aldo Allessle GESCHAKELDE PATIOWONING MET INPANDIGE GARAGE IfRONTBBEEDTE WONING CA, 14,5 M) plaats adres woning indeling Soest GROEN VAN PR1NSTERERSTRAAT op gezellige lok., onder arch. geb., zeer roy. gesch. patiowoning (1994) m. inp. gar,, (frontbreedte won. ca. 14,5 m.), op ca. 240 m2 grond ruime hal, toil., m.k., trapkast, dichte luxe L-vorm. keuk. m. inb.opp. (o.a. afwasmach., combimag., koel-vriescomb., kerom. kookpl. en afz.kop), grote L-vormige woonk. m. vide (ca. 52 m2), inpandige gar. verdieping ruime overl., m. toegang naar vide, 3 sl.k., badk. m. ligb. en douche, ap. 2e toil. zolder met vaste trap en mog. tot 4e sl.k., ap. bergruimte algemeen deze woning is opf. geïsol., mooi aangel. voortuin m. waterpartij en een besloten patio-achtertuin op het zuid-westen Gevraagde koopsom f 449.000,- k.k. LUXE VRIJSTAANDE VILLA MET RUIME GARAGE plaats adres woning indeling Soest GROENLING rustig geleg., luxe vrijst. villa met ruime gar. (bouwjr. 1991 en fraai aangel. tuin op ca. 400 m2 grond. L-vorm. woonk. (ca. 51 m2) met vloerverw. en open h., luxe keuken m. inb.app., bijk. m. aansl. wasm./dr., ruime hal m. toil. verdieping 3 roy. sl.k., luxe badk. m. ligb en ap. douche, ap. 2e toilet, zolder grote bergzolder m. vlizotrap. algemeen deze villa is zeer luxe afgewerkt en is o.a. voorz. v.: optimale isol., alarminstall,, stuc-plafonas, veel bergr. d.m.v. schuifwandkasten, luxe san., sproei-install. tuin, elek. gar.deur, etc. Deze villa wordt opgeleverd m. zeer luxe 5* stoffering. Gevraagde koopsom f 749.000,- k.k. TE HUUR plaats adres Soest WINKEL/KANTOOR met ruime opslagkelder (ca. 50 m2) (Koninginnelaon 42a) met toilet en keukenblok. Dit pand is voorzien von eigen c.v., elektriciteit en watervoorziening. Huurprijs f 875.- p.m. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën Over de verhouding tussen kerk en samenleving is in de loop van de tijd heel wat te doen geweest. Wat de rol van de kerk in de maatschappij zou moeten zijn is vaak aanleiding ge weest tot conflict. Wat tot vandaag is gebleven is het be sef in de kerk dat zij mee verantwoor delijk is voor de samenleving. De pre tentie precies te weten hoe daaraan vorm moet worden gegeven, is goed deels verdwenen. De nadruk ligt nu veel meer op het samen met instellingen in de maatschappij te zoeken naar moge lijkheden te komen tot een rechtvaardi ge samenleving. Die houding wordt op plaatselijk niveau ook ingenomen door de Raad van Ker ken Soest en heeft geleid tot het instel len door die raad van een Commissie Kerk en Samenleving. Het is de taak van die commissie kerkelijke activiteiten op maatschappelijk gebied te activeren, te stimuleren, te ondersteunen en te coördineren. Eén van de taakvelden van de commis sie is die van het milieu. Vanuit de vi sie dat de schepping aan de mensen is toevertrouwd om die zorgvuldig te be heren is duidelijk dat er op dat terrein een taak ligt voor de kerken. Er is een werkgroep milieu van de commissie in gesteld die zich in eerste instantie tot taak heeft gesteld na te gaan wat de ker ken op eigen erf kunnen bijdragen aan een goede zorg voor het milieu. Het zich bewust maken van de eigen verantwoor delijkheid van de kerkleden en het at tenderen op mogelijkheden tot het vorm geven daaraan is een belangrijke aange legenheid van de werkgroep. Energiegebruik Die groep is gestart met een heel con creet voorstel aan de kerkenraden en parochiebesturen. De aard van het ge bruik van kerkgebouwen brengt met zich mee dat het energiegebruik daarbij relatief hoog is. De groep heeft daarom die raden en besturen voorgesteld ge bruik te maken van de mogelijkheid te laten onderzoeken of en hoe die even tueel kan worden verlaagd. Daarbij kan de gemeentelijke energiecoördinator worden ingeschakeld, die hierover een deskundig advies kan geven. De werk groep milieu heeft de kerk- en parochie raden hiervoor haar bemiddeling aange boden. Het postadres van de werkgroep is: Eit Algra, Eikenlaan 16, 3768 EV Soest, tel.(035)6016597. Op donderdag 20 november hoopt ds. Rob Krol als Afrika-secretaris afscheid te nemen van het Centrum voor Zending en Werelddiaconaat van de Gereformeerde Kerken in Nederland, in een dienst die om 15.30 uur begint in de Emmakerk. Na afloop is er gelegenheid hem de hand te drukken in de Emmazaal. Ds. Krol begon zijn loopbaan als ge meente-predikant in 1961 in Midwolda, daarna was hij geruime tijd predikant te Vlaardingen en sinds 1979 is hij als pre dikant in algemene dienst van de Gere formeerde Kerken werkzaam als secre taris voor Afrika van Zending en We relddiaconaat. Op 20 november komt aan deze werk kring en dus aan 36 jaar predikantschap in actieve dienst een eind. Maar wie ds. Krol een beetje kent weet dat dit eind punt ook een beginpunt zal markeren. Hij gaat er echt niet bij zitten. Samen met zijn vrouw Laura hoopt hij in het voorjaar voor drie maanden naar Zam bia te gaan, waar hij als gastdocent werkzaam zal zijn aan het "Justo Mwa- le Theological College" in Lusaka. En ook na dit verblijf in Zambia zullen er vast en zeker nog vele klussen in kerk en samenleving op hem afkomen, al was het alleen maar in Soest-Noord. De 20e november zal dus niet een eind punt zijn, maar een kruispunt in een doorgaande weg. Veel gasten, ook uit Afrika, zullen bij zijn afscheid aanwezig zijn. Een Nederlands afscheid met een Afrikaanse inslag. Natuurlijk zijn ook gemeente-leden uit Soest en anderen welkom om deze dienst mee te vieren. De collecte is bestemd voor "kinderen in de knel". Het adres voor uw luxe HAPJES en SALADES ''♦•SU*" en voor EEN COMPLEET VERZORGD FEEST! SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 - Soest 035 - 602 28 71 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! £MR££l Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 f

Soester Courant | 1997 | | pagina 5