ClflION iSCH 4lafie~Cldfyt Nieuwe start aan Steenhoffstraat voor kapsalon 'Marie-Claire' Uitnodiging Playstation en stereo voor winnaars van Expert-jubileumwedstrijd Nieuw pand AutoRooij: kans op 1 jaar gratis rijden in VW Polo 'Harlekijn' Makelaarsstafje voor Paul Strater 1 HANDEL WANDEL I iGtalen >etalen Wie wordt prins Karnaval? e*Rm in HIFi FOTOWENSKAARTEN Baarnse vestiging Splinter Eemland verhuist naar Soest J^GINAs WOENSDAG 12 NOVEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 9 UR iaar onze iedingen ters: TEL. 6012372 Ipeenkruidstraat 65 3765 AB Soest fel. 035 60 137 32 Zaterdagmiddag 'open huis' SÉ Kapsal on 11 november Prinsenbal Schoorsteenbrand Wie vergelijkt leest de Soester Courant Matinee voor Cliniclowns Schoemaker beloont trouwe klant SWAGER Feestje vanwege vijf jaar naschoolse opvang bij SKS Vrijdag, zaterdag en zondag open huis Voorlichting van KvK en IMK voor ondernemers-in-spé Zilveren jubileum als beëdigd makelaar k iER^pl/l/lNKEL Kerstcadeaus en kerstpakketten LHet keurmerk ^ggfMax Havelaar 'armde uimte er m2 op jaarbasis. 601 16 18 RIJWIELEN BROMFIETSEN TEL. 601 28 70 EHFITNESS :tion dealer: ess 35 - 602 95 3.00 uur I-18.00 uur gen keuken: TAMPPOT 'oven verpakking. bezorgkosten! "Het is hier veel gezelliger, met veel meer daglicht, en we zitten ook f' meer in het zicht." Dat zijn volgens r Claire Steusel de belangrijkste winstpunten van de verhuizing van haar kapsalon "Marie-Claire" van de Dillenburglaan naar de Steen- hoff straat 62. Sinds vorige week is de bekende salon van Claire Steusel gevestigd in het pand waar tot voor kort de tabakszaak van de firma Akkerman was. Na het overlijden van Jaap Akkerman en de sluiting van de sigarenwinkel dacht Claire nog niet 'irect aan een verhuizing, maar toen het inkelpand vrij kwam was haar belang- itelling - en die van haar vriend Bart "aars - gewekt, e kapsalon is nu aan de voorkant van iet pand - met het bekoorlijk ogende 'bordesje" - gevestigd en aan de achter- ant heeft Bart zijn bedrijf, dat zich be- :ighoudt met verbouwingen, renovaties n onderhoud. De verbouwing kwam iteraard tot stand door toedoen van lart, die ook het moderne interieur ■oor de kapsalon ontwierp. Het is na zeseneenhalf jaar aan de Dil lenburglaan natuurlijk wél even wen nen," zegt Claire, "maar we hebben hier een nieuwe, frisse start gemaakt. Ook de reacties van de klanten zijn heel po sitief." Alles blijft verder hetzelfde, ook wat de gezellige atmosfeer in de salon betreft. Een van de belangrijkste voor- delen van de verhuizing is dat de zaak nu veel meer "aan de weg" zit. De verhuizing krijgt nog een feestelijk staartje met een "open huis", komende zaterdag (15 november) vanaf 17.00 V.l.n.r. Yvette, Claire (achter) en Ellen Steusel en Linda Dekker. Al onze Klanten, vrienden en belangstellenden zijn van harte welkom op zaterdag 15 november vanaf 17.00 uur om samen met ons de opening van onze nieuwe zaak te vieren. Steenhoffstraat 62 - Soest - Tel: 035-6019991 Rond deze tijd is het in Karnaval- minnend Nederland een periode van oplopende spanning en worden op diverse plaatsen de voortrekkers van het Karnaval bekend gemaakt. Bij de Soester karnavalsvereniging "De Narre Knollen" wordt op deze dag de officiële beschikbaarheid van de nieuwe Karnavalsprins der Narre Knollen bij de Prinsencom missie bevestigd. Wordt het een totaal onbekende, een al wat 'ouder' lid of Soester notabele? Het antwoord op deze vragen zal bekend worden als op zaterdag 15 november om 23.11 uur (11.11) de Prins door burge meester De Widt persoonlijk bekend wordt gemaakt en geïnstalleerd op het Soester Prinsenbal. Dit Prinsenbal zal, evenals voorgaande jaren, plaatsvinden in het tot Knollen- burcht omgetoverde café en partycen trum Bos en Duin aan de Bosstraat, onder het toeziend oog van onder meer de Karnavalsverenigingen 'de Kreu- kesaikers' uit Zaandam, de Gooitrap- pers uit Hilversum en de Bierklinkers uit Laren. De muzikale omlijsting van het geheel is in handen van de huis-discjockey van de Narre Knollen, Kees van Amers foort, met assistentie van de Amers- foortse Blaaskapel 'de Bloaspiepers' Het Prinsenbal wordt omstreeks 21.00 uur door voorzitter Rijk van Gardingen geopend. De zaal is open vanaf 20.30 uur. De toegang tot deze avond is voor leden en genodigden, zoals gewoonlijk, geheel GRATIS, terwijl niet-leden voor het lut tele bedrag van 7,50 deze avond mee kunnen maken. Het is natuurlijk altijd mogelijk om deze avond lid te wonden voor het bedrag van f 25,00 voor alleenstaanden of voor f 47,50 per gezin (met inbegrip van in wonende kinderen tot 18 jaar). Aanmel den bij de penningmeester bij de mun- tenkassa. De garderobe is op deze avond wederom in handen van de Zee verkenners van de Paltz en Eemgeuzen Soest. De Narre Knollen vertrouwen erop oude tijden te doen herleven. Aan het bestuur en de raadsleden zal het niet lig gen. Zij hopen velen te mogen verwel komen op 15 november, voor een fan tastisch Prinsenbal 1997. uur. Alle klanten, vrienden en bekenden zijn dan welkom voor een hapje en een drankje, ter inwijding van de nieuwe kapsalon. Ze worden daar ontvangen door Claire, haar zusjes Yvette (al vier jaar ook in de zaak) en Ellen (die op zaterdag hand- en spandiensten verricht maar géén kapster wil worden) en me dewerkster Linda Dekker, die sinds juni de gelederen van "Marie-Claire" is ko men versterken en twee dagen per week present is. De kapsalon is op maandag gesloten maar alle werkdagen geopend van 9.00 tot 18.00 uur; op vrijdag tot 20.00 uur en op zaterdag van 08.30 tot 14.30 uur. Dames, heren en kinderen kunnen met of zonder afspraak bij "Marie-Claire" terecht, maar reserveren (tel. 6019991) wordt wel dringend aanbevolen. De brandweer is zaterdagavond om on geveer half acht uitgerukt maar de Ei kenlaan. Daar was in een woning een schoorsteenbrandje ontstaan. Het vuur werd vlot geblust, waarna de schoor steen door medewerkers van de brand weer werd geveegd. Cliniclowns treden in Nederland op in negen ziekenhuizen voor ernstig zieke kinderen. Er zijn méér cliniclowns in méér ziekenhuizen nodig en hun werk moet kunnen doorgaan. Ter ondersteu ning heeft kunstenares Rici Frölich uit Amersfoort een unieke actie gevoerd om clownspoppen te maken. Zij streeft naar 500 knuffelpoppen. Meer dan honderd dames hebben kunstzinnige creaties gemaakt. Met het verwachte aantal zijn de organisatoren kandidaat voor het Guinness Book of Records. Met Sint Nicolaas, Herman Broekhuizen, Ilonka Bakkers kinderbal let met 26 ballerina's en een clowns- markt wordt deze unieke verzameling clownspoppen op zaterdag 15 november om 13.30 uur geveild door veilingmees ter Ronald van Zadelhoff uit Hilversum, op een sponsor-veiling in het wijkcen trum 't Middelpunt, Spinetpad 2 te Amersfoort. Het evenement wordt ge presenteerd door Judith Bosch. Vrijdagmiddag vond bij Expert Schoemaker aan de Burgemeester Grothestraat de prijsuitreiking plaats van de wedstrijden ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de Expert-organisatie. Bianca Verwoerd was in Soest de winnares van de kleur- wedstrijd; haar kleurplaat kwam als de mooiste van de vele inzendingen uit de bus en daarom kreeg ze uit han den van de heer H. Schoemaker een prachtig Sony Playstation ter waarde van 398 gulden. Winnaar van het Expert-letterspel was de familie A. Alkema, die daarmee een schitterende stereo-combinatie van f 449,- in de wacht sleepte. Tegelijk vond bij Schoemaker nóg een speciale prijsuit- reking plaats, als staartje van de wedstrijd in het jubileum nummer van de Soester Courant. Wie de oudste bon van Schoemaker kon overleggen kreeg een mooie prijs, maar even na de officiële prijsuitreiking ontdekte mevrouw De Lange dat ze de oudste Schoemaker-nota bezat: een kwi tantie voor een stofzuiger, gekocht in 1949! Schoemaker beloonde deze extra trouwe klant met een videorecorder. nieuwe collectie VRAAG VRIJBLIJVEND INLICHTINGEN 'fÖto/ZrrcJi FOTO - VIDEO VAN WEEDESTRAAT 65 - SOEST 035 - 601 39 17 «""2 BI De Baarnse vestiging van Splinter Eemland wordt per 2 januari 1998 voortgezet hij de gelijknamige gara ge en showroom aan de Dalweg in Soest. Dat is besloten, nadat de ge meente Baarn de uitbreidingsplan nen van Splinter aldaar heeft afge wezen. In Het Kasteel aan de Talmalaan viert de Stichting Kindercentra Soest (SKS) morgen het vijfjarig be staan van de naschoolse opvang. Ouders van kinderen die sinds 1992 na schooltijd naar Het Kasteel kwamen, zijn welkom op de 'borrel' die om 17.00 uur begint. Dat geldt ook voor ouders van kinderen van Villa Kakelbont, de dependance aan de Driehoeksweg die een jaar geleden werd geopend. De SKS vangt op beide vestigingen inmiddels meer dan 140 kinderen op, die in leef tijd variëren van vier tot en met zestien jaar. Voor informatie over de naschoolse op vang van de SKS, tel. 6028050. Morgenmiddag vindt de feestelijke opening plaats van het totaal ver nieuwde bedrijfspand van AutoR ooij, de bekende Volkswagen- en Audi-dealer van Soest en omstre ken aan de Soesterbergsestraat 2. Daarna is er drie dagen lang "open huis", met allerlei bijzondere feeste lijkheden. De maandelijkse voorlichtingsmiddag van de Kamer van Koophandel en het Instituut Midden- en Kleinbedrijf voor startende ondernemers vindt ditmaal plaats op donderdag 13 november. In congrescentrum De Eenhoorn aan de Koningin Wilhelminalaan wordt van 13.00 tot 16.30 uur belangrijke informa tie gegeven aan deze doelgroep. Voor 35 gulden kunnen belangstellenden meer te weten komen over bank- en belastingzaken en krijgen ze praktische tips voor ondernemers. Vooraf aanmel den is verplicht. Dat kan bij de afdeling Handelsvoorlichting van de Kamer van Koophandel, tel. 033-4612964. Na een aantal maanden intensief (ver)bouwen is de uitbreiding in Soest klaar. De werkplaats, de showrooms - voor nieuwe en gebruikte auto's - het magazijn en het kantoor zijn inmiddels weer volop gereed om de klanten van AutoRooij nog meer service te bieden. Tijdens het "open huis" (vrijdag 14, za terdag 15 en zondag 16 november) vindt ook de presentatie plaats van de nieu we Volkswagen Golf en Polo Variant. Omdat AutoRooij ook anderen graag laat delen in de feestelijkheden rondom de voorspoedige ontwikkeling van het bedrijf, staan ze helemaal in het teken van de Cliniclowns, de "specialisten van de lach" die in kinderziekenhuizen in het hele land de jonge patiëntjes verma ken, zodat hun verblijf wat plezieriger wordt. AutoRooij organiseert een wedstrijd om de Stichting Cliniclowns te steunen en waarmee de deelnemers een formidabe le hoofdprijs kunnen winnen: een jaar lang gratis rijden in een gloednieuwe Volkswagen Polo "Harlekijn", exclusief brandstof, maar waarvan de verzekering door AutoRooij al is betaald. Als troost prijzen zijn er zes cheques voor gratis brandstof bij het Texaco-tankstation. Feestkrant Wie mee wil doen moet zorgen dat hij/ zij een exemplaar van de speciale feest krant van AutoRooij te pakken krijgt. Daarin is - naast een aantal leuke aan biedingen - een deelnameformulier op genomen. Wie vijf gulden overmaakt voor de Cliniclowns en vervolgens een slagzin invult maakt kans op een van de prijzen. Deelname staat open tot don derdag 20 november. Voor de kinderen is er een leuke kleur- wedstrijd met grandioze prijzen. De kleurplaats is opgenomen in de feest krant. De eerste prijs is een mountain bike, de tweede prijs is een walkman en de derde prijs een horloge. De jury die zowel de slagzinnen als de kleurplaten beoordeelt bestaat uit AVRO-presenta- tor Cees van Drongelen, prof. W.H. Gispen, de caan van de medische facul teit van de Universiteit Utrecht, en drs. G.K. Wiersma, directeur van de Stich ting Cliniclowns Nederland. Tijdens het "open huis" is het dus beslist de moeite waard een kijkje te nemen in de nieuw showroom van AutoRooij. De openingstijden van het open huis zijn: vrijdag 14 november, 09.00-21.00 uur; zaterdag 15 november, 09.00-18.00 uur; zondag 16 november, 10.00-17.00 uur. Hij begon destijds bij zijn vader, die een zaak in "paramenten" had (sie raden en kleding in de katholieke kerk), maar door de ontkerkelijking zat daar weinig toekomst in. Zijn schoonvader haalde hem het make laarsvak binnen en 25 jaar geleden werd Paul Strater beëdigd. Afgelopen donderdag kwam de voorzit ter van de afdeling Eemland van de NVM, J.W. van Lieshout, makelaar Paul Strater het maarschalksstafje aanbieden, met een oorkonde. Dat gebeurde tijdens een korte maar feestelijke bijeenkomst in het kantoor aan de Soesterberg sestraat, te midden van de familie. Volgens Van Lieshout had mevrouw Loes Strater misschien iets meer recht op het stafje, omdat het vak haar in elk geval met de paplepel was ingegoten. Haar vader, dhr. De Jong van het Hil- versumse makelaarskantoor De Jong en Strankinga, wist het paar voor het vak te interesseren. Paul en Loes Strater haalden destijds samen het vakdiploma en werden ook samen beëdigd. Paul Strater begon bij Eilander in Baarn, daarna bij De Jong en Strankin ga, maar zocht zijn heil algauw elders. Dat werd bij Kloes in Castricum, ge volgd door Vlieg Adviesgroep in Heer- hugowaard en Schagen eri bij de Rabo Makelaardij. Ruim tien jaar geleden durfde hij het aan om samen met zijn vrouw een eigen kantoor ie beginnen, in Soest. De activiteiten in Soest breidden zich voortdurend uit en in de afgelopen ja ren heeft het makelaarskantoor van de Soesterbergsestraat 79 heel wat vrucht bare transacties begeleid. Het bloed kruipt trouwens waar het niet gaan kan: V.l.n.r. makelaar Paul Strater, NVM- vertegenwoordiger Van Lieshouten me vrouw Loes Strater. zoon Joost is ook werkzaam in de ma kelaardij en dochter Corien heeft inmid dels de eerste schreden in het vak gezet. 1) Klanten van Splinter Eemland in Baarn kunnen vanaf volgend jaar in de Soes ter 'full-service' vestiging terecht voor onder meer Service 2000 diagnosestel ling, Rapid-service, vervangend vervoer, haal- en brengservice, schade-afhande ling, leasing, financieringen en verzeke ringen. Het in Baarn gevestigde benzi nestation wordt gesloten. Om de Baarnse collega's en de klanten service uit Baarn te kunnen huisvesten, gaat Splinter investeren in het gebouw in Soest. Aan de Dalweg werd in 1984 de nieuwe werkplaats gebouwd, in 1990 gevolgd door een nieuwe showroom. De hernieuwde, samengevoegde vesti ging gaat per 2 januari verder onder de naam Eemland Motors. Het bedrijf wordt als een 'full-service' vestiging geïntegreerd in het dealernetwerk van Auto Van der Meer uit Amersfoort. yStichtipg Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 De grote toeloop op allerlei winkels is in volle gang. Iedereen probeert leuke of zinvolle dingen te kopen die als cadeau kunnen dienen op de komende feestda gen. Misschien heeft u gelegenheid om eens te komen kijken naar de collectie zinvolle geschenken van de Wereldwin kel. Het zou prettig zijn als de produ centen in de ontwikkelingslanden een (bescheiden!) aandeel in de feestvreug de kunnen krijgen. De importeurs heb ben uit deze landen een grote verschei denheid aan fraaie artikelen kunnen aankopen: vaak zeer origineel en van natuurlijke materialen gemaakt. Om een kleine indruk te geven: kerst groepen in allerlei uitvoeringen van klei, hout, steen, enz; kerstversieringen van stro, karton, e.d.; wenskaarten van recy cling papier of palmblad; een grote ver scheidenheid aan kandelaars en kaar senhouders; manden, dozen, potten, schalen die zeer geschikt zijn voor het samenstellen van een kerstpakket. Voor het kopen van een kerstpakket kan men ook kiezen uit een aantal bestaan de pakketten. De bestelling daarvoor moet wel tijdig gedaan worden. Het blijft altijd mogelijk zelf een pakket sa men te stellen. In de winkel zal men u daar graag bij adviseren. Met het schenken van zo'n feestpakket doet men niet alleen de ontvanger een plezier; ook de mensen die de produc ten gemaakt hebben beleven aan deze extra bron van inkomsten veel genoe gen. Behalve complete pakketten is het ook mogelijk om in een wat eenvoudi ger vorm leuke attenties samen te stel len. Voor verenigingen en instellingen misschien een gelegenheid om dit jaar met andere ogen een kerstattentie aan te bieden. Echt een geschenk met inhoud en een verhaal. De Wereldwinkel is dagelijks geopend. Maandag van 13.00 tot 17.00 uur, ove rige dagen van 9.30 tot 17.00 uur. Uit de Derde Wereld komen veel pro ducten. Vaak heel goede kwaliteitspro ducten van bekende en minder beken de merken. Koffie b.v. Alle koffie komt uit de Derde Wereld. Wat is dan het verschil? Dat geldt ook voor cacao, honing en sinds kort ook bananen. Met verschillende slagzinnen probeert de stichting Max Havelaar bre de lagen van de bevolking aan te spre ken; Stuur geen geld, neem nog een lek ker chocolaatje. Bent u al rijp voor onze bananen? Koopt u nog steeds koffie ver keerd? Onze kwaliteit is iets duurder, dat doen wij expres zo. De doelstelling van de stichting is het bevorderen van eerlijke handel met kleinschalige producenten in de Derde Wereld. Men ziet er op toe dat alle pro ducten met het kenmerk voldoen aan de vijf handelsvoorwaarden t.w. recht streekse inkoop bij organisaties van klei ne boeren; gegarandeerde prijs, dus nooit minder dan de vaste garantieprijs; toeslag op de wereldmarktprijs; voor biologische producten extra toeslag; kredietfaciliteiten; voorfinanciering tot 60%; langdurige handelsrelatie. Het keurmerk wordt pas verleend als uit de controle blijkt dat aan de vijf han delsvoorwaarden is voldaan. Het keur merk betekent dan ook 100% garantie voor de boer en de consument. In de Wereldwinkel kan men terecht voor een groot aantal artikelen met het Max Havelaar keurmerk o.m. Koffie in rood-, zilver- en goudmerk, cafeïnevrij en biologisch geteeld, verschillende smaken en uitvoeringen in chocolade, chocoladepasta, honing, enz. Voor het kopen van deze artikelen kan men dagelijks van 09.30 tot 17.00 uur terecht in de Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat 9a. Maandagmorgen is de winkel gesloten, maandagmiddag van 13.00-17.00 uur geopend.

Soester Courant | 1997 | | pagina 9