I riekte" ixssnsQ Kinderen dolenthousiast bij intocht Ruzie volwassenen op kinderfeest 1 Duidelijkheid over locatie Hoeksteen HYPOTHEEK AFSLUITEN Ijsbaan Soesterberg wil uitbreiden laan (I) ^dDTTD®; Speciale aanbieding Gratis advies Politie gaat controleren op vroegtijdig gebruik vuurwerk Nieuw 'leven' St. Maarten PAGINA 10 lun sport ii? WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 Sint Nicolaas rechtstreeks van Enkhuizen naar Soesterberg IllSi brievenbus ookbommetje amheid is rikkelijk f Misverstand over afspraken tussen PVO en Odeon Kerkdiensten Medische dienst Planontwikkeling winkelcentrum Buijs Ballotlaan Hulpverlening j:J BIESHEUVEL ASSURANTIËN KLAREN TROMP o.g. Peuterschaatsbaan nodig - - - Kinderen met lampionnen langs de deur Thema ochtend PCOB Agenda ZIJ! lolthe tot Echten was de ei- dit mooie landhuis, dat mo- lum de naam 'Oude Tempel' e naam kan men nog terug- de beide pilaren aan de in- e Amersfoortsestraat. s meidagen van 1940 meer werden de bewoners van strategische panden uit hun dreven en zo gebeurde het e Oude Tempel. Omdat het verlengde van de startbaan iet prachtige rieten dak ver kent men het gebouw nu nog it dak. Ie Tempellaan in, dan is deze met vroeger nogal gewijzigd. ;eleden stond midden in deze de kruising met de Amers- in een driehoek de bekende boom, geplant in 1937. Deze cs 1975 verplaatst naar het Toen in 1920 meer grote werden gebouwd, werd het ïwijzigd in een klinkerweg. 3g werd er bitumen over ge- nu, echter liep de laan niet tot aan de Kamerlingh On- aarna ging hij over in een dat doorliep tot wat toen het >r was en waar nu ongeveer gt Vanaf 1975 werden de rijk Egghermonde gebouwd Ie Oude Tempellaan doorge- aan de Vliegtuiglaan. inden het voor vandaag vol- :1 willen ze kwijt dat de Oude i een dure buurt was, daar nooit. 'Als je die straat met :bus moest lopen, kon je be ven', aldus één van. De vol- bekijken ze de riante wonin- Oude Tempellaan. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 es en zoon Chris Rietveld. ;park met familie enzovoort. »ingen we een weekend naar ;n, waar ze huisjes hadden wij een ATB-training kon- i met een soort survival. Elk we in juli clubkampioen- ip de Vlasakkers, waaraan ee mag doen. In december, ruari en maart gaan we zo'n ometer crosslopen. Na elke organiseren we een soort oon te gek joh." n zijn sport nog veel meer aar daarvoor ontbreekt het financiën. Een sponsor zou naar de grote top kunnen c zou hij de Soesterbergse in deze sport zijn geïnteres- xste trainingen willen geven, formatie kan men terecht bij Rietveld, Postweg 67, 3769 berg, tel. (0346-)352701. /eer heeft vorige week in een brandje moeten blussen venbus op de hoek van de Onneslaan en de Vliegtuig- uur was met een rookbom- orzaakt door een 11-jarige later op school kon worden ;n. Zijn ouders moeten de i. aan poststukken - vergoe- SWOS is Piet Pieren het unt voor ons dorp. Ouderen op met een vraag en kort 'ieren met een luisterend oor Ie aanvrager. ;chrikkelijk wat je dan soms leel veel gesprekken komt de aar eenzaamheid. Kinderen meer naar hun ouders om. in ze redt zich wel, is vaak Soms kijken ze mij aan en r één ding: zo snel mogelijk t geëmotioneerd als hij hier- t. "Daar moeten we iets aan n reactie. Een goede start is ïen van de studiebijeen- :organiseerd door het Project ng Ouderen Soest(erberg) in ing met de Stichting Een- i Zingeving op 25 november tot 16.30 uur in De Rank, kerk, Soesterbergsestraat 18 ïarin worden zoveel mogelijk iproken in de blokken 'wat is id', 'hoe met eenzaamheid en 'waar kan men terecht', iie interesse heeft kan zich de SWOS in Soest, tel. 035- f"Ik ben helemaal niet bang van Sin terklaas. Maar ik wil hem geen handje geven. Ik wil hem alleen vra gen of ik vanavond mijn schoentje mag zetten." Het was een reactie van één van de hon derden kinderen die zaterdagmiddag vol Spanning bij het dorpshuis Burgstede stonden. Ver voor twee uur werden ze vanaf het platte dak opgezweept door Zwarte Pieten. Het was de vraag op jvelke wijze de Sint door het dorp zou gaan. Zou het toch een Chinook of Cougar worden? Nee, deze keer koos de 3oedheiligman voor een ander soort nilitair vervoer, de Jeep. Voorafgegaan door de majorettes van Ddeon met daarachter de geluidswagen van John Marijnen, ging het via een iets te lange route door het dorp. De stoet werd gesloten door leden van de blaas kapel 'Je weet wel'. Het werd één lange rij van lachende kinder gezichtjes. Voor al als weer eens een Zwarte Piet met gulle handen langs kwam, was het grab- jbelen en graaien. Op de Rademaker- straat zagen twee Zwarte Pieten kenne- lijk voor de eerste keer een bus van i Midnet, want zo snel als apen klommen ze omhoog en dansten hun vreugde op leen nogal heen en weer schommelende Terug in het dorpshuis mochten kinde ren tot acht jaar, zonder ouders naar binnen. Dat was voor vele ouders even problematisch, maar Nell Ruis lootste hen snel naar binnen, 'maar wel achter aan gaan staan en mondje dicht'. Het optreden van Dwuppie en Dwanpie ging er in als koek. Voor de Sint was dat even een moment om wat anders te doen en dat gebeurde eerst in de Hey- bergh. Daar zouden tien bewoners hun opwachting bij de Sint maken, maar het bleken er wel meer dan dertig te zijn. Vandaar ging het naar de Generaal Winkelmanstraat en kreeg mevrouw Hartman, bekend van haar tuin met ka boutertjes, een speciaal bezoek van de Sint. Intussen was het de hoogste tijd om de kinderen in Burgstede weer op te zoe ken. Die werden nog steeds behoorlijk vermaakt door eerder genoemd duo. De komst van de Sint en zijn schare Zwar te Pieten maakten het nog mooier. Na tuurlijk liep de klok veel te snel en met moeite vertrok de Sint niet om 16.00 uur, maar ruim een half uur later. De kinderen kregen bij de deur allemaal nog een presentje en met vuurrode kop pies van inspanning en plezier gingen ze met hun ouders weer naar huis. Zondag 23 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 gemengd koor Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 221tel. 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Het was allemaal goed afgesproken. Sint Nicolaas zou worden ingehaald met de majorettes van Odeon, dan de drumband van PVO en daarach ter Odeon. Althans dat dachten PVO, Stichting Jeugdwerk en vele anderen. Er waren bemoedigende afspraken ge weest tussen PVO en Odeon. In voor komend geval zouden ze elkaar helpen; Odeon heeft geen drumband en PVO geen majorettes. De eerste hulpverle ning zou gebeuren op zaterdag 15 no vember bij de intocht van Sint Nicolaas. Maar op die zaterdag was er geen drum band van PVO en geen muziekvereni ging Odeon. Wel de majorettes en de blaaskapel 'Je weet wel'. Waar bleef PVO? Voorzitter Rob Joustra van PVO: 'Zo is het niet afgesproken. We hebben duidelijk gezegd dat we elkaar als mu ziekverenigingen kunnen helpen en in dit geval zou onze drumband vóór Odeon lopen. Een ieder die een klein beetje verstand van een drumband heeft, begrijpt immers wel dat zij zo'n lange tocht nooit achter elkaar kunnen slaan. Dan wissel je elkaar af met het spelen van muziek. Nu dat niet het ge val is, hebben wij onze drumband terug getrokken'. Vooral Nell Ruis van de Stichting Jeugd werk Soesterberg was, nadat zij donder dag j.1. tijdens een rechtstreeks uitgezon den telefonisch interview met Radio Soest moest vernemen dat PVO niet zou meelopen, behoorlijk kwaad. Odeon heeft nog getracht een andere muziekvereniging uit de omgeving aan te trekken, maar die zat in deze tijd vol met optochten. Gelukkig wist iemand uit het dorp raad en deze heeft John Marijnen gevraagd of hij met zijn gele auto, voorzien van geluidsapparatuur, voorop wilde rijden. Op de maat van hieruit voortgebrachte muziek liepen de majorettes van Odeon voorop. Wel liep de blaaskapel 'Je weet wel', kennelijk op verzoek van Odeon mee'. Vanuit het publiek werden opmerkingen gehoord met de vraag waar PVO en Odeon bleven. Een omstander sprak zijn misnoegen duidelijk uit: "Waarom wil Odeon niet meer lopen? De Palm- paasoptocht was ook al een stille tocht en met Koninginnedag komen andere korpsen hier lopen, dat kun je toch niet maken?" Oranje Comité Wilma Kersten, voorzitter van het Oranje Comité: "Odeon probeert op alle soorten manieren ons aan het lijn tje te houden. Als je wat met hen af spreekt, zie je en hoor je ze niet. Ze be palen zelf wat er bijvoorbeeld op Konin ginnedag op muzikaal gebied moet ge beuren. Volgens mijn mening krijgen ze behoorlijk veel subsidie, dan zou je den ken dat ze op Koninginnedag wel iets voor het dorp doen. Dus niet. Op 30 april van het volgend jaar houden ze met slechts enkele muzikanten de auba de en geven daarna een concert in de Hoeksteen, waarvoor wij behoorlijk moeten betalen. Maar als je ze hoort, dan lopen ze ook nog mee in de lam pionoptocht en weet ik nog meer, terwijl ze helemaal niet lopen. Ze gaan zover dat ze zelfs andere korpsen voor ons uit nodigen en daar ook nog aan verdienen. Volgens mij denkt het bestuur alleen maar aan geld en niet aan good-will." Toezegging Theo van den Berg, voorzitter van Odeon zag het van een geheel andere kant. 'We hebben goede afspraken met Jeugdwerk gemaakt en ons aan de toe zegging gehouden. Het is de schuld van PVO, zij wilden niet lopen en nu wordt de Zwarte Piet naar ons geschoven. Ik erken dat de blaaskapel geen Odeon is, maar ze waren er toch? Een groot ge deelte van hen is lid van Odeon. Trou wens wat onlangs in de krant stond over samenwerking met PVO is volgens ons puur gelul van de betrokken correspon dent." Het bestuur van de Verenigde On dernemers Soesterberg (VOS) en de ondernemers gevestigd aan de Buijs Ballotlaan, zijn al een aantal jaren verontrust over de economische ontwikkeling van dit winkelcen trum. Op basis van het gegeven dat wellicht het kerkgebouw verlaten zal worden, is er door de VOS in sa menwerking met overige partijen een plan ontwikkeld om te komen tot een grotere aantrekkingskracht van dit winkelcentrum. De voorzitter van de VOS, dhr. Wim Putman, deelde desgevraagd mede: 'Na diverse besprekingen met onder andere gemeente, ontwikkelaar en anderen, is er door de gemeente Soest toegezegd in principe medewerking te verlenen aan een betere toekomst voor dit centrum, mits alle betrokkenen en belanghebben den het daarover onderling eens zijn. Het bestuur van de VOS heeft de kos ten op zich genomen om een distribu tie planologisch onderzoek te laten ver richten met betrekking tot de economi sche haalbaarheid, in combinatie met de invloed wat één en ander zal hebben op de ondernemers van de Rademaker straat. Dit onderzoek is zowel positief voor de Buijs Ballotlaan als voor de Rademakerstraat én de Soesterbergse consument. Welnu, recent hebben alle betrokken partijen zich schriftelijk akkoord ver klaard met deze nieuwe ontwikkeling. De VOS heeft nu, in combinatie met de ontwikkelaar en de architect, een aan tal schetsplannen laten maken voor de herindeling van het terrein van de Hoeksteen, in combinatie met de huidi ge winkels. Deze schetsplannen zijn ter discussie voorgelegd aan de onderne mers van de Buijs Ballotlaan en dezen hebben hun voorkeur uitgesproken. Die bestaat uit een supermarktbebouwing op de locatie Hoeksteen, met daarboven 1 ;i J LLautobedrijfV de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 49,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 een aantal appartementen, alsmede aan beide zijden een aantal 'grondgebonden' eengezinswoningen welke aansluiten op de bestaande bebouwing. Een herin richting van de Buijs Ballotlaan, met voor zowel de winkels als de woningen voldoende parkeergelegenheid, is even eens in het plan opgenomen. Op dit moment ligt er bij de gemeente Soest een verzoek om de te bouwen woningen/appartementen op te nemen in het woningcontingent 1999. Door de toch al zeer beperkte mogelijkheid om in Soesterberg woningen te bouwen, is deze planontwikkeling ook een gunsti ge gelegenheid om weer enige nieuw bouw in het dorp te realiseren. Het be stuur van de VOS neemt aan dat de ge meente Soest deze planontwikkelingen zal steunen, nu er immers aan alle voor waarden is voldaan. Indien dit plan eind november door de gemeenteraad in het woningcontingent 1999 wordt opgeno men, zal het bestuur van de VOS een bijeenkomst voor haar leden-detaillisten organiseren, om het geheel toe te lich ten. Voor de niet-leden van de VOS is het betrokken rapport verkrijgbaar bij het secretariaat, tegen betaling van 150 gulden. Voor de leden is het kosteloos aan te vragen; ze hebben er reeds aan meebetaald via hun contributie. De planontwikkeling is gerealiseerd door - en met medewerking van - on der andere de volgende partijen: Lithos- Bouw Barneveld, H.H. van Zeeland, architect te Soest, Beheer Hervormde Kerk Soesterberg, Schoeman Makelaars Soest, E-Supermarkt Buijs Ballotlaan, Zo was het voordat de Hoeksteen werd gebouwd. Plus-Markt Rademakerstraat en bestuur VOS', aldus Putman. Ekctrotechniscb instatiatieburo TLlchtstudio pas, mter cnc-v. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Vaillant TypeCWK 24-12 nuf 1985,-(mei. btw) Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346 - 351502 Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, tel. 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 0900-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: tel. 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil Tel. 035-6093666. Meer berichten over Soesterberg op pagina 10 Wordt u wel eens moedeloos van de vele mogelijkheden en varian ten? Wij als hypotheekadviseur zet ten alles voor u helder op een rijtje. We scheiden het kaf van het koren. We staan midden in de praktijk en weten precies waarover het gaat. Daar kunt u van profiteren als u een hypotheek wilt afsluiten. En wilt u uw huis verkopen dan melden wij dat bij het Koophuisnet, de landelijke databank. Met foto en al. Advertentiekosten nemen wij voor onze rekening. Onze tarieven zijn zeer interessant. En onver hoopt niet tevreden? Dan kunt u uw woning direkt uit de verkoop nemen, zonder boete. Soesterberg Rademakerstraat 1a 0346 - 35 40 42 Uw partner voor financiële zekerheid Soest Burg. Grothestraat 54 035 - 602 74 93 Wij maken er meer van! 'De ijsbaan moet dringend worden uitgebreid willen wij een toene mend aantal bezoekers en vooral kleine kinderen, goed opvangen. Maar ook gericht op niet winterse activiteiten is ruimte nodig'. Turend over de nu nog groene vlakte van de ijsbaan heeft de voorzitter van de IJsvereniging Soesterberg, Ab Blokzijl, heel precies de toekomst van dit stuk natuurpark in gedachten. Het is zater dagmorgen en de baan davert van be drijvigheid. De bekende opstallen van reeds vele jaren hebben een metamorfo se ondergaan. Enkele dames soppen de keuken uit, een paar heren zagen en betimmeren de wanden van de salon en zeker vier mannen zijn met helse machi nes bezig de bladeren van de ijsbaan te vegen. De koek-en-zopietent kreeg een keukenblok met alles erop en eraan. De 'salon', zoals het onderkomen wordt genoemd waar kaartjes worden verkocht en medewerkers even kunnen bijkomen, kent men niet meer terug. Nieuwe vloer bedekking die men zomaar kreeg, alles in een heldere verfkleur en het dak ver- 'Nu vuurwerk kopen en afsteken be tekent niet alleen overlast, maar kan ook heel veel dingen vernielen. Vooral illegaal vuurwerk is nog ge vaarlijk ook. Om die reden worden scherpe controles gehouden en bij geconstateerde overtredingen vol gen pittige straffen'. Wijkagent Evert Oosterman is niet een man van het waarschuwende vingertje, maar in dit geval wil hij toch een drin gende waarschuwing laten horen. Het begon in feite pp dinsdag 11 november, toen de brandweer werd geroepen om een mogelijke brand in een brievenbus te blussen, die was veroorzaakt door het afsteken van vuurwerk. Het leek erger dan het was, omdat het projectiel meer rook dan vuur veroorzaakte. In feite was er niets vernield, en ook waren de post stukken niet beschadigd. Op aanwijzin gen van getuigen kon een schooljongen worden aangehouden die zijn daad daarop bekende. Het zal wel worden doorgesproken met de medewerkers van het project HALT voor alternatieve straffen voor jongeren, maar aangezien er geen schade is, zal dit geval met een sisser aflopen. Het was voor de betrokken jóngen en zijn directe omgeving wel even schrik ken. En juist daarop attenderen de wijk agenten en de mensen die binnenkort op de scholen voorlichting geven over vuurwerk. Iedereen die wordt aange houden omdat hij vuurwerk heeft afge stoken, moet rekening houden dat hij onverbiddelijk wordt doorverwezen naar Halt met als straf zes tot acht uur dienstverlening. Toch blijkt dat, on danks scherpe controles, illegaal vuur werk in de handel is. Dat is heel gevaar lijk spul voor zowel de behandeling als in de uitwerking. Indien iemand met dit vuurwerk wordt aangetroffen riskeert hij of zij een aanmerkelijk zwaardere straf, aldus de politie. "Sint Martinus Bisschop, roeni van alle landen, dat wij hier met lichtjes lopen, is voor ons geen schande. Hier woont wel een rijke man, die ons wel wat geven kan. Geef me een appel of een peer, kom 'k het hele jaar niet weer. Rood vuur, geel vuur, als je wat geeft dan word je be dankt." Dinsdagavond 11 november, half zeven. Bij een net geopende deur aan de Vlieg tuiglaan klonken ineens heldere kinder stemmetjes: 'Elf november is de dag, dat mijn lichtje branden mag...' Het zijn Emma, Willem, Anouk en Mertijn, ze kunnen nog niet eens bij de bel komen. Gelukkig waren hun moeders, Brenda Maathuis en Johanne Neerinc in de buurt en keken lachend toe hoe hun dierbaar kroost zich inzette voor een begin van 11 november, Sint Maarten in Soesterberg. 'Als import Soesterbergers zijn we al aardig ingeburgerd, maar toch missen we wat. We hebben beiden een jong gezin met elk twee kleine kinderen. In onze woonplaatsen waar we vandaan komen, Haarlem en Groningen, was het elk jaar op 11 november groot feest. Op de speelzaal, in de crèche of school wa ren de kinderen al wekenlang voor die P datum druk bezig met het maken van lampionnen. Het leren van Sint Maarten liedjes en vooral het dromen over een grote zak vol snoep. Het gaat in die stre ken nog verder, zoals in supermarkten waar 'Sint Maarten snoeppakketten' te koop zijn. En de huishoudzaken zijn vol met lampions en elektrische lampjes, daar kon je gewoon niet omheen. Dat leuke feest missen onze kinderen en ook wij hier in Soesterberg. Of we moeten zorgen dat het hier ook wordt inge voerd. Daarom richten wij hierbij het 'Comité Sint Maarten in Soesterberg' op en hopen het volgend jaar dat heel ve len met ons mee willen doen. De Prut- telpot, de drie basisscholen, de winke liers, de kinderen en hun ouders, we roepen iedereen op het volgend jaar één zingende slinger te vormen van kleine kinderen met alle soorten verlichting'. In grote delen van Nederland wordt St. Maarten jaarlijks gevierd door kinderen die zingend met lampions langs de deu ren gaan. De bewoners houden rekening met deze dag en hebben bijvoorbaat al een voorraad snoep of fruit ingeslagen. Wil men er meer van weten, dan bestaat het Comité Sint Maarten in Soesterberg uit de dames Brenda Maathuis, Spad 3, tel. 350359 en Johanne Neerinc, Spad 9, tel. 350490. Het bestuur van de IJsvereniging Soesterberg. nieuwd. De machineloods wordt een ruime werkplaats waar alle soorten re paraties kunnen worden uitgevoerd en daarnaast komt een container waar de machines en voertuigen onderdak krij gen. Noodzakelijk Het afgelopen jaar kon men op alle za terdagen de bestuursleden van de ijsver- eniging, aangevuld met vrijwilligers, op de baan zien, waar ze herstelwerkzaam heden uitvoerden. Blokzijl: 'Het is een soort vriendenkring geworden, waarvan er zelfs twee uit Zeist komen. Het is hier heerlijk werken in dit prachtig stuk na tuurgebied. We proberen de baan zo te maken dat we er dit jaar weer op kun nen schaatsen. We hebben de gemeen te één en andermaal schriftelijk ge vraagd ons de nodige financiën te ver strekken om vooral de baan te renove ren. We hebben verzocht of hij een be tonnen ondergrond kon krijgen, die we in de zomer ook voor andere activitei ten kunnen gebruiken. Tot op heden hebben we niets gehoord, wel lazen we via de krant dat ze iets van plan zijn, maar het juiste is ons niet bekend. Het college en de raad hebben we op nieuw geschreven en nu met het verzoek om ons terrein uit te breiden. We willen de zuidkant doortrekken tot aan de Kampweg met een breedte van onge veer 15 meter. Dan wordt dat de offi ciële ingang en hebben we tevens ruimte om een kleine ijsbaan voor kleuters aan te leggen. Deze moeten het schaatsen nu op de grote baan leren met het gevolg dat groteren hen nogal eens omver rij den. De werkzaamheden kunnen volgens ons tegelijk worden uitgevoerd met die van het Herinneringsmonument op de hoek van de Kampweg en Batenburgweg. De hele hoek kan dan in één keer zodanig worden gerenoveerd, dat het een mooi geheel gaat worden. De jeugdhonk moet dan wel naar de achterkant van de ijs baan verdwijnen, want die past niet meer in het geheel. Ik denk dat de jon geren dat ook wel leuk zullen vinden. Verder kunnen we bijvoorbeeld ieder een die met kerst een kerstboom met kluit koopt vragen deze na gebruik aan ons te geven. Wij planten die langs het hek waardoor een prachtige groene strook ontstaat. Dan zijn wij als ijsbaan niet alleen tevreden, maar wordt ook een rommelige en verwaarloosde open bare ruimte langs de Kampweg veran derd in een prachtig en leuk stuk van het centrum van ons dorp', aldus Blokzijl. Donderdag 20 november zijn 5 5-plus sers vanaf 09.45 uur welkom in De Drie Eiken voor de thema-ochtend van de PCOB. R. Loenen uit Austerlitz vertelt dan over 'Het Franse Kamp' dat men in Austerlitz kende. Vervolgens komt de Pyramide ter sprake, alsmede de Wal lenburg en Kozakkenput die vlakbij Soesterberg liggen. Naast het praatje worden ook enkele plaatjes vertoond. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. Woensdag 19 november De 33 van Soesterberg, Casino Donderdag 20 november 09.45 PCOB, Drie Eiken 20.00 toernooi badminton, Banninghal avondvliegen Vrijdag 21 november 19.00 inleveren speelgoed, Hoeksteen 15.00 beëdiging, DuMoulinkazerne.Jf 20.00 vogelshow, Lichtpunt Sterrenberg Zaterdag 22 november 10.00 kreatiefmarkt, Drie Eiken 10.00 vogelshow, Lichtpunt Sterrenberg 10.00 Nat. Skiwedstrijd, skibaanA 16.00 kinderfeest, kerkelijk centrum Zondag 23 november 10.30 afscheid aalm. Duivenvoorde, Caroluskerk Maandag 24 november 10.00 koffiemorgen in de Hoeksteen avondvliegen Dinsdag 25 november I 14.00 bingo KBO, Drie Eiken

Soester Courant | 1997 | | pagina 11