r >95 1000 Coalitie: "Het kan wel op Bosstraat-West" i 10e loest consolideert leidende positie Houten verlengt negatieve reeks SEC 99.. Beste wedstrijd van BDC tot nu toe Kleurloos SoVoCo zakt verder weg ueuwe en 11 SALADES urant arket. Voor al uw TV Soest opgeheven _PAGINaJ sief ELKE METER GRATIS WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 13 Fracties houden vast aan voorstel clustering accommodaties doelman Bloem houdt score binnen de perken 1 VOETBAL Soesters verliezen ondanks gelijkwaardigheid met koploper VOETBAL zondag j Tukker roemt inzet en beleving tegen De Gazellen: 27-29 SS p HANDBAL HOCKEY MHC haalt zichzelf letterlijk en figuurlijk uit duel VOETBAL zaterdag SEC verkleint marge met lijstaanvoerder door zege op AW VOLLEYBAL Speciale gasten volleybalclinic Oranje en S0V0C0 voor de kerst en de jaarwisseling Gebrek aan zelfvertrouwen en kwaliteit breekt ploeg op VOLLEYBAL Ton Schneider op plaats Gert Lamers in bestuur VSS Shot gunt zowaar twee punten aan Never Despair Intimidatie en diefstallen bij zaal Potterlaan Openbaar debat over sport op 13 februari Club vraagt om kwijtschelding op: wat een ongelo- jna. Kurk, laminaat, ier dan 500 vloeren, waardoor je gelijk al gaat zien. ttig maakt, zijn de ;s vragen en ze ver- dus zin hebt in een l langs bij Santana. ïandig clipsysteem, n gehard. I EN modellen! assief 0 cm. tkanten beige, blauw, geel, allic groen, blauw en 1 kleur naar wens en blokpatronen of :ke motieven. vanaf 27.- De drie coalitie-fracties houden vast aan het raadsvoorstel van sep tember over de clustering van ^sportaccommodaties. Volgens de VVD, het CDA en de PvdA kunnen MHC Soest en SEC wél samen wor den ondergebracht op de Bosstraat- West. ^Fractievoorzitter Bert Krijger van de VVD stelt dat er voldoende ruimte is om voor SEC een trainingsveld van 90 X 70 meter te realiseren. De afmetingen van de huidige wedstrijdvelden variëren van 105 x 69 tot 100 x 64 meter. SEC- preses Wim Welleman over een trai ningsveld van 90 x 70 meter: "Dan kom je in ieder geval aardig in de richting, maar ik kan me niet voorstellen waar ze ^de ruimte vandaan halen." Volgens PvdA-fractievoorzitter Kees oerkoel is de Bosstraat-West te klein r een oefen veld van 90 x 70 meter. Boerkoel houdt het daarom op 'twee derde trainingsveld' met goede verlich ting, hetgeen mogelijk is als de groenst rook tussen het huidige veld 2 en de Bosstraat en eventueel een strook van het toegangspad erbij worden betrok ken. Tweederde trainingsveld is voor Welle man onaanvaardbaar en dus niet be spreekbaar. "Daar gaat de keepershoek nog af en dan hou je helemaal niets over om te trainen," aldus de voorzitter van SEC. Zoals bekend moeten MHC Soest en SEC samen op de Bosstraat-West wor den gehuisvest. SEC behoudt zijn club huis, het hoofdveld en het daarachter gelegen veld 4 en moet een trainings veld krijgen. Voor MHC Soest wordt aan de zijde van het Eerste Heeserlaan tje een clubhuis gebouwd en moeten twee kunstgrasvelden en een grasveld worden aangelegd. Bij alle berekeningen en puzzels bleek tot dusver^at de be schikbare ruimte onvoldoende is. Uit onvrede over de situatie heeft SEC zich vorige week teruggetrokken uit het over leg. Vragen Hoewel de drie coalitie-fracties het niet nodig vinden dat wethouder Ries van Logtenstein het voorstel over de cluste ring teruglegt op het bordje van de raad, staat de kwestie morgenavond wel ter discussie in de gemeenteraadsvergade ring die om 19.30 uur in het gemeente huis begint. Aanleiding hiervoor is een aantal vragen die de VVD, het CDA en de PvdA schriftelijk aan het college heb ben gesteld en waar ze morgenavond antwoord op krijgen. Ze willen inzage in de mogelijkheden over de invulling van de Bosstraat-West die met MHC Soest en SEC zijn be sproken. Verder geven ze aan dat, indien nodig, grond moet worden aangekocht aan de zijde van de Wieksloterweg. Het college heeft dat tot dusver niet overwo gen, maar de fracties zijn bereid tot aan koop van grond, mits het beschikbare en dinsdag 9.00-18^00 sterdam In Aalsmeer heeft Soest zijn leiden de positie in de tweede klasse ge- onsolideerd door de gelijknamige tegenstander met 0-2 te kloppen. Hoewel de tweede treffer pas in de 97e minuut viel, hadden de blauw- witten met ruime cijfers kunnen winnen. Doelman Bobias Bloem hield de score binnen de perken. De thuisploeg had veel te danken aan L haar sluitpost die zeker tienmaal de bal J' wegranselde en voorkwam dat Soest I voor de derde achtereenvolgende keer een grote overwinning zou boeken. In de eerste helft hield hij zijn doel zelfs 1 schoon. Zijn collega Michael van Ee moest als I eerste, na vijf minuten, in actie komen, maar daarna kreeg Bloem het meeste werk te doen. Soest was immers over de gehele wedstrijd de betere ploeg en be paalde daarom het beeld van het duel. Soest stak ook in Aalsmeer solide in el kaar en gaf in de verdediging niets weg. Van Veenendaal, die voor rust al vaak voor gevaar zorgde, brak de wedstrijd in de vijftigste minuut open. Met hoge school-voetbal zette hij de verdediging te kijk en schoof hij de bal naar het cen trum, waar Martijn Stalenhoef opdook en de bal resoluut intikte: 0-1. Michel Vlaswinkel (over), zijn vervan ger Martijn de Jonge (over), Van Veen endaal (naast) en Aijan Grapendaal (voorlangs) probeerden tevergeefs de voorsprong uit te bouwen. Tussendoor was Bloem bezig aan wellicht een van zijn beste wedstrijden. In de twaalfde minuut was hij tot tweemaal toe Andre Hufman de baas. Na 71 minuten voor kwam hij drie keer binnen een minuut een treffer. Daarna redde hij met een katachtige reflex bij een kopbal van Hufman, plukte hij de bal na een af standschot van Rene de Bree stijlvol uit de bovenhoek en stuitte hij in blessure tijd Van Veenendaal. Topscorer Hufman, die nog niets over het incident van tweeëneenhalve week geleden heeft gehoord van de voetbal bond, maakte aan alle twijfel een einde. Scheidsrechter Smit uit Opmeer - die bijdroeg aan de leuke wedstrijd door goed op te treden tegen overtredingen en twee keer een gele kaart gaf aan Aalsmeerder Jordi van de Sluis - liet al zeven minuten doorspelen, toen Huf man weer eens voor Bloem verscheen. Ditmaal probeerde hij het met een lob en eindelijk moest Bloem het antwoord schuldig blijven. Hufman juichte, kuste zijn vrouw die langs de lijn stond mee te springen en turfde alweer zijn negende streepje. Een minuut later hield Smit het voor gezien. SEC is terecht gekomen in de ge vreesde hoek, waar nog wel eens klappen worden uitgedeeld. De ploeg werkte zondagmiddag op de Bosstraat-West hard om de negatie ve reeks van drie nederlagen te doorbreken, maar ving bot tegen Houten: 1-2. De gasten speelden niet met het elan wat je van een koploper in de derde klasse zou verwachten, maar ze wonnen wel en daar gaat het toch nog steeds om. Het was naar voor SEC dat in de eer ste helft een licht overwicht had en ver der gelijkwaardig was aan de nummer één. Kansen voor Peter van den Berg en Zeki Kurt leverden niets op, terwijl SEC na een half uur goed wegkwam, toen de bal tegen de lat boven Wessel Sennef ketste. De jnomenten waarop SEC de doelpun ten tegen kreeg, waren erg vervelend. Op slag van rust viel het eerste doelpunt van Frank van Emmerik uit de lucht vallen. En nadat de teleurstelling daar over was doorgeslikt en SEC met goe de bedoelingen aan de tweede helft was begonnen, stond het al 0-2, omdat Van Emmerik weer plotseling opdook. Daarna bleven de Soesters knokken voor een beter resultaat, maar meer dan een treffer van Van den Berg leverde dat niet op. SEC pompte de bal de resteren de tien minuten voortdurend voor het doel van Houten, maar de bezoekers bleven overeind door de bal weer op dezelfde wijze de andere kant op te ja gen. Misschien had Van den Berg in de slotfase de gelijkmaker kunnen maken, maar hij moest te ver naar buiten uitwij ken, waardoor de hoek te moeilijk was en de bal in het zijnet verdween. Doel man Sennef kwam ook nog een paar keer mee naar voren, maar kon niet voor een stunt zorgen. Door de vierde nederlaag in successie heeft SEC de plek in de bovenste helft van de middenmoot moeten prijsgeven, maar de groenwitten staan nog wel bo ven de rode streep. Rood was zondag niet de kleur van de kaart die door de scheidsrechter werd getrokken. Hij liet Wel een gele zien aan Luits Houkes, Kurt, Marco Martens en twee Houtense voetballers. Ontevreden was Gerard Tukker al lesbehalve, ondanks de 27-29-ne- derlaag tegen De Gazellen. De handbalcoach vond juist dat Smeeing/BDC de goede tegenstan der uitstekend partij had gegeven en in ieder geval een gelijkspel ver diende. Volgens Tukker beloofde het spel van zondag iets voor de toe komst. Hij roemde de inzet en beleving van zijn spelers die volgens hem de beste wed strijd van dit seizoen hadden gespeeld. Alleen het resultaat was niet navenant. Maar daar kon hij mee leven. De Gazel len heeft immers een goede opbouwrij met uitstekende schutters. Dat Smeeing/BDC af en toe een 'dip- pie' heeft, breekt de ploeg volgens Tuk ker op. De Soesters begonnen goed (4- 1 en 7-4), maar verspeelden in de slot fase van de eerste helft hun voorsprong (12-12). Hoewel ze halverwege weer leidden, stonden ze tien minuten na de pauze plotseling vier punten achter: 15- 19. Smeeing/BDC kwam uit de dip, maar kreeg er nog één, nadat het 20-20 en 23-23 was geworden. Van 23-27 knokte Smeeing/BDC zich nogmaals uit geslagen positie terug in de wed strijd, maar de vijf minuten die het daar voor had, waren te weinig. Een halve minuut voor tijd verkleinde Smeeing/ BDC de achterstand tot 27-28 en moest het risico nemen. De mandekking lever- de niet het gewenste resultaat op. Tukker, die blij was dat er eindelijk weer eens een goed koppel floot, had echter veel positieve strohalmen geplukt: "Ik kan de ploeg geen verwijten maken, ie dereen heeft zijn best gedaan. Sommi ge jongens zijn nog niet in vorm en kun nen beter." Smeeing/BDC staat nog achtste met één punt voorsprong op Dalfsen en twee punten op HVC. Uit de eerste di visie degradeert slechts één ploeg, maar Tukker vindt het sowieso niet nodig om Richard van den Hoefis doorgebroken en zoekt het doel. de twee onderste teams in de gaten te houden. "Als we het niveau van zondag kunnen vasthouden en het aantal fouten indammen, komen er nog wel meer punten. We hebben gewoon een goede wedstrijd gespeeld en moeten nu met de week vooruit en daar gaan we met z'n allen keihard voor werken." krediet voor de totale clustering (5,5 miljoen gulden) niet wordt overschre den. Mocht het dan nog niet lukken, dan moet maar weer worden gekeken naar een gecombineerd veld, waarbij zowel SEC als MHC Soest een eigen gedeel te krijgt om te trainen, respectievelijk uit te lopen. Een gecombineerd kunstgras veld, waar de een uitloopt en de ander traint, zien de coalitie-partners niet zit ten, omdat voetballers niet op kunst grasveld kunnen trainen. "Ik zou daar op geen sliding durven maken, want dan kun je meteen de dokter erbij halen," aldus Boerkoel. WD, CDA en PvdA willen morgena vond duidelijkheid, waarna het college uiterlijk tot de raadsvergadering van december de tijd krijgt om alle vierkante meters in te kleuren. Uitstel van de clus tering, zoals andere fracties willen, is niet aan de orde, aldus de coalitie-par- ners die een meerderheid in de raad hebben. MHC Soest stond zondag tegen twee tegenstanders: het onbekende Noordwijk en de meer bekende Soesters zelf. Vooral dat laatste droeg bij aan de verrassende 1-3- nederlaag tegen de nummer elf van de tweede klasse. Natuurlijk had MHC Soest gerekend op twee punten, maar Noordwijk kwam na de rust op 0-2. Met een push scoorde Laurens Ros weliswaar 1-2, maar door dat de Soesters zichzelf letterlijk en fi guurlijk uit de wedstrijd haalden, kwam Noordwijk tegen negen hockeyers van Soest nog op 1-3. Dames Met oud-trainer Peter Heemskerk als aandachtig toeschouwer behaalden de dames een fraai resultaat door lijstaan voerder Overbosch op 0-0 te houden. Om dat te bereiken had Yvette Staven- uiter voor een defensieve tactiek geko zen. Ze spijkerde de verdediging dicht en werd daarbij geholpen door de mid denvelders en zelfs de aanvallers. Over bosch bezat niet de creativiteit om door die brij van speelsters te breken en leed aan de Koningsweg puntverlies. Soest won een punt. SEC-zaterdag heeft zichzelf een goede dienst bewezen door Allen Weerbaar te verelaan. De koploper moest hierdoor de koppositie af staan aan OSM'75 dat met 6-1 van het puntloze Sporting'70 won. SEC is nu derde met een achterstand van vier punten. Mare Schenderling maakte zaterdag het openingsdoelpunt, kort nadat Ed Dik- kens een mogelijke treffer van Allen Weerbaar had verijdeld. En in de twin tigste minuut leidde SEC reeds met 2- 0, omdat Schenderling opnieuw een gaatje had gevonden. De score werd niet opgevoerd, omdat Schenderling, Mo hammed Touhami en Razzo van Dam kansen verspeelden. SEC vertoefde in de tweede helft voor namelijk op eigen helft, maar gaf nau welijks kansen weg. Dat Allen Weer baar op 2-1 kwam, was volgens SEC deels te wijten, dan wel te danken aan de scheidsrechter die uit een sliding van Stojan Saric en een buiteling van diens tegenstander de conclusie trok dat hij een strafschop moest toekennen: 2-1. Niet alleen het nationale damesteam met zijn trainer Bert Goedkoop, maar ook twee speciale gasten ma ken vanavond hun opwachting in sporthal Beukendal. Naar verluidt zal de volleybalclinic van de Stichting Topvolleybal Nederland (STN) extra worden opgeluisterd met twee voor malige heren internationals, onder wie vermoedelijk Zoodsma die hon derden 'caps' achter zijn naam heeft staan. De clinic begint om 19.30 uur en be staat uit onder meer de vertoning van een videofilm en diverse soorten trai ningen van bondscoach Goedkoop. De toegang bedraagt 12,50 gulden voor volwassenen en 7,50 gulden voor jeugd tot en met 16 jaar. Plaats bewijzen zijn vanavond aan de kas sa verkrijgbaar. Cafetaria en Eethuis Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Elke dag open van 10.00-22.00 uur. Het gaat niet goed met de dames van Stam/SoVoCo. Dat bleek zater dag voor de derde achtereenvolgen de keer en werd dankbaar voor ken nisgeving aangenomen door Sudo- sa (1-3). De uit de eredivisie gede gradeerde ploeg uit Assen passeer de het Soester team dat weer een plekje zakte op de ranglijst. Het huidige eerste damesteam van Stam/SoVoCo komt gewoon kwaliteit tekort voor de eerste divisie. Gelukkig voor de volleybalsters laat ook het peil van andere clubs te wensen over, maar tot dusver heeft Stam/SoVoCo daarvan te weinig geprofiteerd, ogenschijnlijk vanwege een schrijnend gebrek aan zelf vertrouwen. Voordat ze halverwege de derde set werd vervangen door Manon Lancee had Angela van Silfhout er al een ma rathon opzitten. De spelverdeelster zag bijna alle hoeken van het veld in haar pogingen nog iets te doen met de zwak ke passes van haar teamgenoten. Ze moet er kramp van in haar vingers heb ben gekregen, maar het percentage ge oliede aanvallen bleef door de slechte passing onder peil, zodat Sudosa veel te weinig onder druk kon worden gezet. Zoektocht Inge Olthoff wisselde voortdurend in haar zoektocht naar de ideale samen stelling. Ze probeerde het zelfs met Annelies van de Wetering uit het twee de, maar waarschijnlijk is Olthoff nu nog aan het puzzelen. Opmerkelijk was wel dat na de aflossing van Van Silfhout Stam/SoVoCo het contact met Sudosa en de wedstrijd verloor. In sets was het 1-1 (7-15, 15-12) en in de derde set 8- 9 toen Lancee werd ingebracht. Het werd daarna 11-15 en 7-15, al kan dat Lancee niet worden verweten. Het ont brak Stam/SoVoCo aan overtuiging en aan 'killers', zoals bijvoorbeeld Judith Meerding. Deze buitenaanvalster en midaanvalster Petra Hendrikse zijn alweer door Olt hoff benaderd om binnenkort mee te doen. Beiden spelen nu in het derde team dat ongeslagen bovenaan staat in de derde divisie. Het tweede damesteam klopte zaterdag lijstaanvoerder Tonegi- do met 3-2 en dus valt er nog wel de gelijk te juichen in De Bunt. Alleen is dames 1 daar zo weinig bij betrokken. Oorzaak De oorzaak daarvan ligt natuurlijk voor een deel bij de speelsters, maar ook de club en de technische begeleidingsgroep in het bijzonder mag zich wat dat betreft achter de oren krabben. Dit seizoen moet teveel een beroep worden gedaan op speelsters die voorheen tweede keus waren. Van hen kan niet worden ver wacht dat ze zomaar de rol van Meer ding, Hendrikse en Esther van der Spek overnemen. Van der Spek was welis waar laat met de bekendmaking van haar transfer naar eredivisieclub Piet Zoomers/Dynamo, maar de clubleiding had kunnen zien aankomen dat Van der Spek na haar studie een stapje hoger zou willen in plaats van in de marge te blijven rommelen met Stam/SoVoCo. Aanbiedingen had ze immers al langer op zak. De club biedt uitgebreide trainingsfaci liteiten, kan een aantal garages met au to's vullen, maar slaagde er niet in een ploeg bij elkaar te krijgen die zich se rieus met de discussie in de eerste divi sie kan bemoeien. Dat er in de lagere Karin van de Maat (links) heeft de lan ding al ingezet, nadat ze de bal langs het blok heeft geslagen. Foto: Goos van oer Wilt teams speelsters rondlopen, die dat wel licht wel kunnen, geeft ook stof tot na denken. Het is de huidige spelersgroep, die zo veel tijd in de hobby steekt, niet te ver wijten. De eventuele invalbeurten van Hendrikse en Meerding zullen overigens het zelfvertrouwen van de originele groep ook niet ten goede komen. Maar met een beetje meer mentale weerstand lukt het Stam/SoVoCo dit jaar ook wel om zich te handhaven. Hetgeen voor de technische commissie geen reden mag zijn om achterover te gaan leunen. Heren Een andere tactiek moest eraan te pas komen om Stam/SoVoCo terug in het zadel te krijgen in de uitwedstrijd tegen Huizen 2. De Soesters maakten een 2- 0-achterstand goed en speelden gelijk. Een merkwaardig moment deed zich in de eerste set voor. Het was 11-14 voor Stam/SoVoCo en Jan Visser maakte na een duel aan het net het winnende punt. De scheidsrechter raakte echter de tel kwijt, zag het blok van Visser aan voor het spelen van de bal en floot hem af, omdat Visser nogmaals de bal raakte. Het werd geen 11-15, maar 16-14. Ken nelijk ontdaan door dat moment kwam Stam/SoVoCo daarna meteen achter met 9-0. Hoewel de ploeg zich herstel de, was de tweede set al verloren: 15-11. Daarna koos Ali Moghadassian voor een 4-2- in plaats van een 5-1-opstel ling, had hij bovendien meer wisselmo gelijkheden en bleek Stam/SoVoCo fy siek sterker dan de Huizers: 15-10 en 15-9 (2-2). Ton Schneider is maandagavond tij dens de ledenvergadering met alge mene stemmen gekozen tot opvolger van Gert Lamers in het bestuur van de Vereniging Sportraad Soest (VSS). Lamers had zijn functie be schikbaar gesteld vanwege drukke werkzaamheden. Schneider is voor zitter van de LTC Soestdijk en krijgt als VSS-bestuurslid het beheer over de portefeuille tafeltennis en tennis. Het is niet uitgesloten dat Schneider ook de belangen van andere sporten gaat behartigen. Mogelijk wordt hij de vertegenwoordiger voor onder meer de denksportverenigingen die nu nog bij Dik Stroband terecht kun- In Soest heeft Shot twee punten ge gund aan Never Despair. De Bos schenaren kregen daarmee één punt meer dan toen ze Shot op be zoek hadden. De 'uitglijders' bij het Soester team kwa men voor rekening van Berend Jonker die meteen zijn eerste wedstrijd verloor van Maurik. Tegen dezelfde tegenstan der ging ook Arjan Hoogeveen de bie- tenbrug op, terwijl hij zo goed was be gonnen door de eerste game met 21-9 te winnen. René Daselaar, een week eerder al de gevierde held, volgde dat voorbeeld niet en scoorde honderd procent. Bij de gymzaal aan de Paulus Potter laan voelen (jonge) sporters zich re gelmatig bedreigd en geïntimideerd door groepjes allochtone jongeren die buiten samenscholen. Uit de kleedkamers van de gymzaal worden regelmatig spullen gestolen, hetgeen wellicht mogelijk is doordat er teveel sleutels van de deur in omloop zijn. Het Sportraad-bestuur wil daarom nieuwe sloten laten aanbrengen. De laatste tijd zijn er tevens fietsen ontvreemd van kinderen die aan het sporten waren. De Springbokken heeft over de situatie geklaagd en de politie heeft toegezegd vaker te con troleren op de Paulus Potterlaan. Het bestuur van de Vereniging Sport raad Soest (VSS) heeft de acht raads fracties uitgenodigd voor een open baar debat over de toekomst van de sport in Soest. Voor de derde keer in enkele jaren is op de meerjarenbegro ting van de gemeente geen geld ge reserveerd voor nieuwe investeringen in de sport. Met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen wil de VSS de visie van de fracties horen op de ontwikkelingen op sportgebied. Het CDA en GGS hebben inmiddels toegezegd te zullen verschijnen op het debat dat op vrijdag 13 februari, vermoedelijk in restaurant De Soes ter Duinen, zal worden gehouden. De Turn Vereniging Soest (TVS) is per 1 november opgeheven. Omdat de club sluit met een ne gatief saldo heeft ze de gemeen te om kwijtschelding gevraagd voor de passe-partoutbijdrage over de tweede helft van dit jaar. Uitgaande van de zestig leden die de TVS telde, komt dat neer op een be drag van ongeveer 1.500 gulden. Een faillissement heeft TVS niet aange vraagd, omdat de omvang van de vordering niet relevant is. Dat staat in een brief die het afgetreden bestuur aan de gemeente heeft gestuurd. Een woordvoerder van de vereniging was gistermorgen niet bereikbaar voor commentaar. In de brief staat dat de club er niet in is geslaagd nieuwe leiding aan te trekken. Het gevolg daarvan was dat het ledenaantal terugliep. Per 1 no vember zijn alle activiteiten gestaakt. De Turn Vereniging Soest werd op gericht, nadat een aantal mensen zich afscheidde van De Spring] Het was toen vooral de bedoeling zo dicht mogelijk de top te benaderen met een aantal talentvolle, turners.^ Zover bekend heeft een aantal jH_ leden van de opgeheven club ziel[' inmiddels aangemeld bij De Spring bokken.

Soester Courant | 1997 | | pagina 13