Dezelfde mensen, een nieuwe naam TOERKOOP (Reisburo Hagen De Kapperij verruimt openingstijden 'Alles op orde!' brengt overzicht terug Berend I opnieuw Prins Karnaval siii Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant i HANDEL WANDEL I Elke dinsdag- en donderdagavond open Helft auto's op Stadhouderslaan rijdt te hard Ter introductie DONDERDAG m p qq KNIPDAG voor ZD, Organizer Marieke Anthonisse Zou de meest verkochte koopsom ook niet de beste zijn? Gestolen fiets voor 10 of 30 piek Spullenhulp haalt gratis op, maar... De kracht van de reclame ligt in de herhaling Vorst der Narre Knollen "Er is ontzettend veel vraag naar," zegt Nathalie van Eijk van "De Kap perij", de bekende kapsalon in het Avia-gebouw aan de Birkstraat 108. "De tijden zijn duidelijk verlegd, de aatste tijd." ke doelt daarmee op het feit dat veel Elanten tegenwoordig door de files op de wegen steeds vroeger opstaan en isteeds later thuiskomen en ook liever hun vrije zaterdag - meestal gevuld met Uierlei sociale activiteiten - niet opoffe ren aan kappersbezoek. "We horen (•steeds vaker de vraag of ze na zessen pog bij ons terecht kunnen." Nathalie en haar medewerkster Melanie Southey hebben daarom besloten om - bet ingang van 2 december - voortaan pok op dinsdag- en donderdagavond Sapen te gaan. Op die dagen is De Kap perij open tot 's avonds 20.30 uur. Op de andere dagen (behalve de maandag) is de kapsalon geopend van 's morgens 08.30 uur tot 's middags 17.30 uur, op ^zaterdagmiddag echter tot 14.00 uur. )onderdag-knipdag Dm de nieuwe openingstijden een fees telijke start te geven hebben Nathalie en Melanie de donderdag uitgeroepen tot een speciale "knipdag". Dan kost (al- leen) het knippen slechts 25 gulden, ter wijl de gebruikelijke knipprijzen liggen f op f 32,50 voor de dames en f 27,50 voor de heren. Ook de "donderdag- knipdag" gaat per december in. Voor kinderen tot 12 jaar is de woens- Edagmiddag (vanaf 13.00 uur) het beste Itijdstip om bij De Kapperij geknipt te ■worden. Ze betalen dan slechts een gul- Iden per decimeter van hun lengte, afge grond op 5 en 10 centimeter. Een kind |van 80 centimeter lengte - dat wordt vastgesteld met de grote meetlat bij De Kapperij - betaalt voor het knippen dus [maar acht gulden en eentje van 115 cen- Itimeter lang slechts f 11,50! Voordelig K Bij de kapsalon van Nathalie en Mela- I nie kunnen de klanten trouwens voor een belangrijk deel zélf bepalen hoeveel I ze moeten betalen, omdat handelingen I als wassen, drogen of extra föhnen apart berekend worden. De basisprijs voor knippen is dan ook uiterst voordelig (en I zéker op de "donderdag-knipdag"!). "De Kapperij" werkt op afspraak, maar ook zonder reservering kan men er bin nenlopen. Het telefoonummer is 6010982. De kapsalon ligt tegenwoordig een beetje verscholen achter het nieuwe Avia-benzinestation, maar er is ruime parkeergelegenheid en er komt binnen kort nog een nieuw bord aan de weg, zodat voorbijgangers de kapsalon niet kunnen missen. En er is altijd verse kof fie! Nathalie van Eijk (r.) en Melanie Southey van "De Kapperij". De politie voerde vorige week vrij dagmiddag een snelheidscontrole van een half uurtje uit op de Stadhou derslaan. Van de 228 auto's die in dat tijdsbestek de meetinstallatie pas seerden reden er maar liefst 101 - iets minder dan de helft - te hard. De top lag op 108 kilometer per uur Alle hardrijders krijgen hun trekken - en een rekening - thuis. GEEN DAG VRIJ? GEEN PROBLEEM! U kunt vanaf 1 decemberook 's avonds terecht bij Dinsdag en donderdag geopend van 8.30 tot 20.30 uur. Informeer naar onze spaarkaart. Woensdag 8.30 -17.30 uur Vrijdag 8.30 -17.30 uur Zaterdag 8.30 -14.00 uur Qfrmc.i en CJCelenin/en Birkstraat 108 (achter Avia-pomp) Tel. 035 - 601 09 82 Ook zonder afspraak. Professional organizer Marieke Anthonisse uit Amersfoort is op 1 oktober gestart met haar bedrijf Al les op Orde! Zij werkt samen met haar cliënten aan een goed georga niseerde woon- en werkomgeving. De manier waarop men "huis houdt" is namelijk bepalend voor de rust en orde die men in een (druk) bestaan heeft. Als je nooit iets kunt vinden; overal wordt omgeven door stapels papier of andere spullen; jezelf al maanden voor neemt om orde te scheppen in de chaos maar de uitvoering hiervan al voor te veel stress zorgt, dan wordt het tijd om de hulp van Marieke Anthonisse in te roepen. Zij heeft van organiseren haar beroep gemaakt. "Veel mensen schamen zich voor hun chaos. Maar om van de chaos weer orde te maken moet je wel kunnen organise ren. En als je daar niet goed in bent is het niet zo gek dat je op een gegeven moment geen uitweg meer ziet in je ei gen chaos. En dan krijg je ook chaos in je hoofd. Je ziet het vaak bij tweeverdie ners, al dan niet met kinderen. Het eeu wige gejaag gaat ten koste van het op ruimen. De kunst van het uitstellen zorgt ervoor dat de stapels kranten, brieven, speelgoed en kleding niet meer te overzien zijn. En ik kom wel eens werkkamers of bureaus tegen waarvan ik niet snap hoe iemand daar goed in kan functioneren. Dan hoor ik dat men altijd zoveel tijd kwijt is aan het opzoe ken van spullen en dat verbaast mij dan niets." Marieke Anthonisse zorgt er samen met de cliënt voor dat de woon- of werkplek weer op orde komt, weer aansluit bij de wensen en behoeften, zodat ze er weer goed kunnen functioneren. Eerst ga ik bij de cliënt langs voor een kennisma kingsgesprek. Ik probeer erachter te komen wat de oorzaak is. Ik werk met een methode die voor elke situatie geldt, maar die wel op maat wordt gemaakt voor elke cliënt." Het "organizen" zelf neemt meestal één of twee dagen in beslag. Anthonisse begeleidt de cliënt tijdens deze dag(en) in het selecteren, weggooien en ordenen van hun spullen. "Veel mensen zijn zelf al honderd keer begonnen met het op orde brengen van hun woon- of werk plek. Maar in de eerste stapel komen ze Bij Interpolis denk je aan mensen. Mensen die straks een goed pensioen wensen, of die mis schien eerder willen stoppen met werken. Mensen die daarvoor graag iets opzij zetten. Maar dan wel een aantrekkelijk rendement verwachten, én fiscaal voordeel. Mensen die behoefte hebben aan het Rabobank Persoonlijk Financieel Advies®, waarvan de koopsom deel uitkan maken. Die mensen kiezen voor de zekerheid van de meest verkochte koopsom: de Koopsom van Interpolis. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Rabobank. Beautiful People van Mathilde Santing Vraag uw adviseur naar de mogelijkheden om deze CD cadeau te krijgen. 7- lt -X- De politie heeft een 15-jarige jongen uit Soest geverbaliseerd wegens heling van een fiets, waarvoor hij een tientje had betaald. De fiets werd in het weekein de ontdekt bij de bushalte aan de Di Lassostraat, waar een groepje jongelui rondhing, waaronder de 15-jarige bezit ter. De fiets kon terug naar de rechtma tige eigenaar. Eerder had de politie tijdens een ver lichtingscontrole aan de Birkstraat een 40-jarige Soester aangehouden, omdat zijn fietslamp het niet deed. Bij de dis cussie over de bekeuring liet hij weten niet veel geld te hebben, maar omdat de fiets er nog erg nieuw uitzag was de po litie wat argwanend. De man bekende de fiets voor dertig gulden te hebben gekocht. De politie had de fiets echter in het "systeem" als gestolen staan. Ook hij kreeg een proces-verbaal wegens he ling, omdat hij volgens de politie had kunnen weten dat het geen "eerlijke handel" was.. Spullenhulp, het Soester kringloopcen trum aan de Schans, haalt spullen die haar worden aangeboden - kleding, meubels, huisraad - desgewenst op bij de aanbieders thuis. Deze ophaalservi- ce is geheel gratis. In ruil daarvoor daarvoor rekent Spul lenhulp erop dat de aanbieders een beetje rekening houden met de drukte bij het kringloopcentrum. Dat betekent dat het verzoek om thuis spullen op te halen minstens een week van tevoren moet worden aangemeld (tel. 6018370). "Soms moet je praten als Brugman om de mensen duidelijk te maken dat de spullen niet dezelfde dag kunnen wor den opgehaald," aldus coördinator Ma rieke Ramselaar, "maar het kan écht niet." Ze wijst er verder op dat het voor de medewerkers van de ophaaldienst wel bijzonder plezierig is als de losse spul len zoveel mogelijk in dozen of zakken worden klaargezet, zodat ze gemakkelijk kunnen worden meegenomen. En ten overvloede: de ophaalservice van Spul lenhulp is natuurlijk géén vuilnisdienst. De medewerkers hebben het recht om de aangeboden artikelen te sorteren op hun bruikbaarheid. Afval nemen ze dus Nadat hij in een bomvolle Knollen- burcht (Party-Centrum Bos en Duin) formeel ontmanteld en met een hengel uit vissen was gestuurd, is om 23.11 uur precies door burge meester De Widt voor de tweede maal Berend Sieben tot Karnaval- sprins der Narre Knollen 1997- 1998 geïnstalleerd. De installatie geschiedde onder toeziend oog van onder meer Prins Thomas en Prinses Inge van de Kreuke Saikers uit Zaandam, Prins Hans de tweede met Adjudant Martin van de Gooitrappers uit Hilversum, President Paul Kok met gevolg van de Kiezelfoorters uit Amers foort, Adjudant Hans Kaarsgaaren met gevolg van de Bierklinkers uit Laren, Het Presidium van Grootstad St. Joris uit Amersfoort, de Federatie Europese Narren Nederland en vele belangstellen den. Prins Berend de Eerste laat zich ook dit jaar weer bijstaan door zijn Prinses Ria en Adjudant Frans. Nadat de diverse plichtplegingen waren uitgevoerd, waar onder het uitreiken van de persoonlijke onderscheiding van Prins Berend de Eerste aan burgemeester De Widt, het omhangen van de persoonlijke onder scheiding aan de Bestuurs-, Raads- en Ereleden, werd de nieuwe Prins vergast op een optreden van de totaal in het nieuw gestoken Dansmariekes. Polonaise Daarna volgde de gehele zaal de Prins in een zinderende polonaise, waar pas een eind aan kwam toen voorzitter/ ceremoniemeester Rijk van Gardingen de bezoekende Prinsen uitnodigde om op het podium de traditionele uitwisse ling van onderscheidingen te laten plaatsvinden. Daarbij werden de heren Toon Butzelaar en Sjaak de Vries door de Federatie Europese Narren extra onderscheiden voor hun buitengewone inzet die zij aan het Karnaval en de Nar re Knollen in het bijzonder, hebben ge toond. Op zondag werden in Museum Oud- Berend I presenteert zich juichend aan het publiek. Foto: Goos van der Wilt Soest de statiefoto's voor de "Knollen- krant" gemaakt, waarna de gehele raad, bestuur en aanhang nog enige tijd ver toefden in de gezellige locatie Willem I aan de Koninginnelaan. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 een fotoboek van vroeger tegen waarna er van het opruimen weer niks terecht komt. Ik zorg ervoor dat dit dus niet gebeurt, ik zorg ervoor dat ze bij de les blijven. Ik stel veel vragen, geef tips en vanzelfsprekendheden stel ik ter discus sie." Het zijn overigens niet alleen de twee verdieners die de hulp van "Alles op Orde! inschakelen. Veel alleenstaanden (voornamelijk mannen) weten niet zo goed hoe ze hun huis praktisch kunnen inrichten en organiseren, terwijl ze hier wel hele duidelijke ideeën over hebben. Er zijn nog meer situaties waarin de or ganizer uitkomst kan bieden. "Denk maar eens aan twee mensen die willen gaan samenwonen, twee huishoudens worden dan één. Dat zit je dus al gauw met een dubbele inventaris. Als je alle bei gehecht bent aan je spullen en moei lijk weg kunt gooien heb je een pro bleem. Of twee mensen die binnenkort kleiner gaan wonen, ouderen bijvoorbeeld. Dan zul je toch ook keuzes moeten maken in "Organizer" Marieke Anthonise. Foto: Roeland de Bruyn watje meeneemt en wat niet. Vaak vin den mensen het dan moeilijk om dit in overleg met kinderen of familie te doen in verband met de emotionele betrok kenheid." De organizer geeft mensen als het ware een nieuwe start. Zij leert cliënten be ter om te gaan met hun tijd, ruimte en middelen. Naast de praktische uitvoe ring komt er ook een stukje sociaal werk bij kijken. Dat Anthonisse een gediplo meerd sociaal pedagogisch hulpverlener is, is dus mooi meegenomen. Toch wil zij zichzelf geen therapeut noemen. "Ik ga praktisch te werk en dat heeft een therapeutisch effect. Daar komen soms emoties bij los. Maar aan het eind van de dag voelen ze zich altijd de koning te rijk, trots op zichzelf en hun "nieuwe" woon- of werkplek. De chaos om hen heen en die in hun hoofd is opgeruimd. Dat geeft heel veel energie." Alles op Orde!: tel. 033-4807724. Star Travel heet voortaan TOERKOOP Reisburo Hagen. Dit betekent hetzelfde adres, dezelfde vertrouwde gezichten en nog meer vakantiepret. Graag tot ziens in onze winkell Marieke, Angélique en Antoinette Soesterbergsestraat 22 3768 EJ Soest Telefoon: (035) 60 22803 WOENSDAG 19 NOVEMBER 1997 SOESTER COURANT PAGINA 9

Soester Courant | 1997 | | pagina 9