En dit zijn de knallers van deze week: Nieuw plan voor Bosstraat-West stuit op verzet van SEC en MHC Soester Zakenkring: 'poldermodel' bij ontwikkeling visie op 2015 IliirK Soest laat Sint niet in kou staan HAPPY H©UR STUNT: 149, 149 375 298 -■—w~ WQ°yïÊN Overleg over treinoverlast 'Bos en 'Duin 6027493 't Vaarderhoogt - 1 WOENSDAG 26 NOVEMBER 1997 76e JAARGANG NO. 14 I Coalitie zal besluitvorming toch niet langer uitstellen Warm pleidooi voor aanleg Buitenbrink r, Tarty centrum Soest 15 Ifj Bosstraat 80 - Soest' Tel.: 035 - 602 23 44 HET VLEESCENTRUM Snel Deskundig Betrokken VAN DER MEULEN KLAREN®! Ook 's avonds en in 't weekend S8 3 Actueel 5 Actueel 250p Soest 21 Sport PP* 1 4 Actueel 11 Onderwijs Meisje (16) betrapt bij winkeldiefstal Snorfiets van de weg gehaald Computers weg bij inbraak Nieuwerhoek Politie waarschuwt foutparkeerders ^Van Kreukelen Vast-goed DECEMBER- FEESTMAAND Honderden kinderen wonen aankomst, intocht en feest bij Snelheidscontrole Vlaamse frieten Saté balletjes Vers gebakken kibbeling 396 Slagroomstam Kleenex Page Plus Toiletpapier 379 Magere varkens- lappen 698 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Tussen bewoners, NS en gemeente A. van der Lee TUIN-ADVIESCENTRUM Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 37ó0 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/ Soesterberg per halfjaar 15 Buiten Soest 30 Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 1 1.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG l De plaatselijke regerings-coalitie heeft een nieuw clusteringsplan voor de Bosstraat-West in gedach ten, waarmee SEC en MHC Soest niet instemmen, maar dat volgende week woensdag naar alle waar schijnlijkheid toch zal worden aan genomen. Dat de clubs deze week nog een gesprek hebben (gehad) met wethouder Ries van Logten- stein is niet meer dan een formali teit, zo lijkt het na de raadsvergade ring van afgelopen donderdag. De tekening die nu op tafel ligt, is wel iswaar al op 3 oktober door de Heide- mij gemaakt, maar nooit eerdér getoond aan SEC en MHC Soest en evenmin met hen besproken. Daarom vond de gemeenteraad het wel zo fatsoenlijk dat Van Logtenstein eerst met SEC-preses Wim Welleman en diens, collega Ruud van Vuuren van MHC Soest zou praten. Het gesprek met Welleman vond giste ren plaats, Van Vuuren zou later op be zoek komen. Beiden zien het plan niet zitten. Inleveren De hockeyvereniging moet het derde grasveld inleveren ten opzichte van het raadsvoorstel dat op 18 september j.1. werd aangenomen en krijgt daarvoor in de plaats een strook van 79 x 36 meter tot haar beschikking. Volgens Van Vuur en zou dat de 'liquidatie' van zijn hock eyclub betekenen en zou van de ruim vijfhonderd lellen over enkele jaren niet veel meer over zijn dan een 'dorpsclubje van twee- a driehonderd leden'. Voor SEC is naast de twee speelvelden een trainingsveld van 90 x 55 meter in getekend. Dat is meer dan aanvankelijk mogelijk was, maar nog steeds te weinig volgens Welleman. "Het komt aardig in de buurt, maar wij willen net als WZ'49 en S.O. Soest een volwaardig trainingsveld. We hebben dezelfde plichten, betalen hetzelfde passe-part- outtarief en willen ook dezelfde rech ten." Daarmee is de kous volgens hem af. De coalitie-fracties van WD, CDA en PvdA denken er anders over. De libe raal Bert Krijger: "Dit plan is exact vol gens het raadsbesluit van september. Je kunt aan de gang blijven, maar de clubs zijn er niet uitgekomen en meer ruimte is er niet. De bal is bij de politiek neer gelegd en die moet nu een besluit ne men." Ook het CDA en de PvdA zul len, tenzij er de komende week nog on verwachte ontwikkelingen komen, kie zen voor het bovengenoemde clus teringsplan. Kunstgras Voor de optie van een gedeeld kunst gras-trainingsveld kan volgende week ook nog worden gekozen, maar de PvdA merkte donderdag al op dat voet ballers niet op kunstgras kunnen trai nen. En aankoop van grond biedt geen soelaas om de eenvoudige reden dat de betreffende eigenaar volgens Van Log tenstein niet wil verkopen. De drie coalitie-fracties hadden vorige week schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethou ders, omdat wethouder Van Logtenstein er voor wat betreft de Bosstraat-West niet uitkwam met de clubs. De vragen waren de reden dat de clustering van sportaccommodaties vorige week nog maals in de gemeenteraad werd behan deld. Voor uitstel voelen de WD, het CDA en de PvdA niets, zoals deze krant vorige week al liet weten. Ze hadden het liefst donderdag al ingestemd met de nieuwe indeling, maar beseften dat de clubs eerst om een mening moet worden gevraagd. Komende woensdag begint om 18.00 uur een extra vergadering van de raadscommissie sport die dan alsnog een besluit zal nemen. Verbijstering Dit tot grote verbijstering van de overi ge fracties, waarvan Gemeentebelangen Groen Soest op andere gedachten is ge bracht. GGS steunde in september het (geamendeerde) raadsvoorstel, maar wil nu plotseling dat SEC, S.O. Soest en WZ'49 op de Bosstraat worden onder gebracht en dat MHC Soest en de Knickerbockers naar de Eemweg ver huizen. Volgens eerdere berekeningen overschrijft dit model het beschikbare budget van 5,5 miljoen gulden aanzien lijk. D66, BAM en GL/PS, die met stomme verbazing de gang van zaken hebben gevolgd, willen dat het besluit over de sportclustering wordt uitgesteld, maar vormen daarin een minderheid. (Lees ook het sportkatern). Het "poldermodel" - een breed overleg tussen gemeente? inwoners, bedrijfsleven, boeren, natuurbe schermers, milieuverenigingen en provincie - is wat de Soester Zaken- kring voor ogen staat bij het ontwik kelen van een visie op de langere termijn, naar 2015. Het gaat de on dernemersclub dan niet alleen om de Buitenbrink (rondweg) en een stukje polder, maar om de structuur van de hele gemeente Soest. Die "structuurvisie" kan dan worden opgenomen in het nieuwe streekplan van de provincie, legde Zakenkring- voorzitter mr. Dick van Loon maandag avond uit in zijn rede tijdens de jaarver gadering. Hij pleitte in dat verband voor het opnieuw bekijken van de plannen voor de Buitenbrink (rondweg door de polder), bij voorkeur langs de spoorlijn, als afronding van de bebouwde kom van Soest. Het nieuwe gebied zou plaats moeten bieden aan wonen en werken. "Dat stukje polder lijkt niet zeer waardevol, omdat het toch al ingesloten gebied is," aldus Van Loon. "Ook voor de boeren is het niet erg waardevol, omdat het gat om kleine stukjes weiland en bouwland die bij de huidige schaalvergroting geen zoden aan de dijk zetten." Bredere Birkstraat Van Loon maakte zijn opmerkingen over de Buitenbrink in samenhang met zijn pleidooi voor de aanleg van de Amersfoortse West-Tangent (van de Stichtse rotonde over de Eem naar Hoogland), waarvan de Zake nkring ook een hartelijk voorstander is. In dat verband noemde hij ook de eventuele verbreding van de Birkstraat en de aan leg van een vrije busbaan. Hij riep de bedrijven van Soest overi gens ook op om iets te doen aan de te rugdringing van het autoverkeer - door vervoersmanagement en carpooling - zodat de wegen van Soest wat minder snel dichtslibben en de bedrijven bereik baar blijven. Over de aanpak van de verkeerssituatie was Van Loon redelijk te spreken. Hij was ingenomen met de nieuwe rotondes aan de Koningsweg en de Burgemees ter Grothestraat, maar pleitte in dat ver band ook voor een rotonde op de krui sing Koningsweg/Biltseweg. Hij riep het gemeentebestuur op daarvoor de nodi- E(ke zoncfai 3-qanqen mthu voor maar 25,-j>j>ersoon. cnu Wij verzorgen ook graag voor u mv: Hruifoft recejttie - ifincr - catering of wat er maar te vieren is. Wij zijn geojjentf vanaf 16.00 uur. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Verse Hollandse kipfilet n per kilo10. Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar I Administraties en fiscale adviezen Choristenpad 83 Soest, Telefoon 035 - 601 05 83 ge druk uit te oefenen op het provincie bestuur. Rotonde-rondjes Volgens Van Loon was het alleen nog een punt hoe de nieuwe rotonde aan de Koningsweg moet gaan heten: "Wordt het de Van Logtenstein-rotonde of de Van 't Net-rotonde?" Hij stelde grap- penderwijs voor de keuze te laten afhan gen van wie van de twee genoemden aan de bar de meeste rondjes weg zou geven. Hoe dat afliep is niet bekend. Eerder had hij met zorg vastgesteld dat het bedrijfsterreinenareaal nagenoeg is volgelopen. Voor het industrieterrein dat geprojecteerd is op de hockeyvelden aan de Koningsweg pleitte hij, al duurt het nog wel een paar jaar voordat het beschikbaar komt, voor kleine verkave lingen, zodat er zoveel mogelijk bedrij ven aan bod kunnen komen. De bedrijven die daarop niet kunnen wachten zullen hun heil elders moeten zoeken, aldus Van Loon, of kijken naar mogelijkheden op de bestaande be drijfsterreinen. Voor transportbedrijven zijn er straks nog wel mogelijkheden aan de Richelleweg, maar dan is de koek echt wel op. "Op die manier hopen we in Soest economische groei en daarmee vanzelfsprekend ook de werkgelegen heid in stand te kunnen houden," aldus de voorzitter van de Soester Zaken- kring. accountancy hrlnslmgarivies Koningsweg 29, Soest Telefoon (035) 603 7000 i~*l onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 24 College blijft tegen opslag voor Radio Soest. Bussumer winnaar van Soester Dictee. Stam/SoVoCo kan niet doordrukken. Rit Seniorenbus kwartje duurder. Acht Soesters genomineerd voor Gouden Oliebol. Uur der waarheid nadert voor Soest. RBC leent Mustafa Aksit. Soester na ruim vier jaar in gelijk gesteld. Afscheid van Henk van Dorresteijn. Verdwenen Soest hervonden. Voorbeeldige vol leybalpromotie in Soest. Bij een drogisterij aan de Van Weede straat is vorige week een 16-jarig meis je uit Soest betrapt op de diefstal van twee flesjes eau-de-toilette en een make-upsetje. Ze had de spulletjes on der haar jas verstopt toen jze de zaak uitliep, maar werd verraden door het alarmsysteem in het "poortje". De spul len hadden een waarde van 73 gulden. De jongedame wordt - omdat het voor haar de eerste keer was - aangemeld voor een alternatieve straf. De politie heeft zaterdagmiddag op de Parklaan een 18-jarige snorfietser uit Soest staande gehouden, omdat hij met zeer grote snelheid reed. Bij onderzoek bleek de motor een vermogen van 1,5 kilowatt te heben, wat 10 maal meer is dan wettelijk toegestaan. De snorfiets werd voor een technisch onderzoek in beslag genomen en de jongeman kreeg een proces-verbaal. In alle vroegte werd de politie zaterdag morgen gebeld door een bewoner van het Nieuwerhoekplein. Hij was om vijf uur thuisgekomen en had ontdekt dat er een inbraak was gepleegd in het verze keringskantoor waar hij boven woont. De deur aan de achterzijde stond open en het kantoor was overhoop gehaald, waarbij o.m. een aantal kasten was ge forceerd. Er bleken drie computers te worden vermist. Een andere bewoner herinnerde zich dat hij rond midder nacht gerucht had gehoord, maar hij had aangenomen dat de ander op dat tijdstip thuiskwam. In Overhees heeft de politie waarschu wingsbriefjes onder de ruitenwissers ge stopt van auto's die buiten de parkeer vakken zijn achtergelaten. Dit naar aan leiding van klachten van wijkbewoners die last hebben van de fout geparkeer de wagens. Bovendien, zo stelt de poli tie, bestaat het gevaar dat deze auto's in noodgevallen de doorgang belemmeren van de brandweer. Tot en met zaterdag a.s. wordt nog gewaarschuwd met brief jes. Daarna worden foutparkeerders op de bon geslingerd. zie pagina Wij hebben een bijzondere PARTY-COLLECTIE samengesteld. Draagbaar - elegant en betaalbaar in maat 38 t/m 46 Exclusieve damesmode, Byoux, ^Beenmode, Leder-accessoires,^ Schoenen. ZUID PROMENADE 5 SOEST'TEL6024314 Consternatie alom op het Raad huisplein toen duidelijk werd dat Sint Nicolaas was verdwaald. In elk geval waren zijn Pieten hem uit het oog verloren. Hals over de kop pro beerde een van de pietermannen de rol van de goedheiligman over te nemen, maar ondanks de zwabber trapte de Soester kinderen daar niet in. Met honderden waren ze naar het ge meentehuis gekomen om de aankomst van de Sint bij te wonen, maar hij was nergens te bekennen. Daarom was zijn gevolg de weldoener vooruitgegaan. Maar zelfs in de multi-culturele samen leving van Nederland valt Sint Nicolaas op. En zo kon het gebeuren dat oplet tende politiemensen hem op straat za gen lopen en hem een lift aanboden naar Soest, waar burgemeester Hans de Widt al klaar stond om de Sint de hand te schudden en welkom te heten. De bejaarde man arriveerde er per politie wagen, hetgeen weer eens wat anders is dan een stoomboot, de trein, de bus, een helikopter of een koets. De koets was wel het vervoermiddel tij dens de intocht van de Sint die zich naar de hal van de firma Van Doorn aan de Koningsweg liet rijden. Daar vond 's middags het feest plaats voor ongeveer vierhonderd kinderen. Meer kaarten waren niet beschikbaar. In de drie dagen voor de komst van Sinterklaas moesten tientallen kinderen (en ouders) teleurge steld worden, omdat de voorraad toe gangskaarten op was. De ingeleverde kleurplaten dongen wel mee naar de prijzen die beschikbaar waren gesteld. De winnaars van de kleurwedstrijd staan elders in deze krant vermeld. Per kind mocht één volwassen begelei der mee naar binnen. Daar werd bij de ingang streng op toegezien, omdat vo rig jaar teveel ouderen op het kinder feest waren. Sommige kinderen konden toen niet alles volgen. Zaterdag wel. Het programma in de hal werd een groot succes, evenals overigens de aankomst van de Sint op het Raad huisplein. Soest liet de Sint niet in de kou staan en op zijn beurt zal de bis schop zich tot en met 6 december nog Door de politie werd Sint Nicolaas als nog naar het bomvolle Raadhuisplein gebracht. Daar heetten burgemeester Hans de Widt en honderden verwach tingsvolle kinderen hem welkom. Foto: Aldo Allessle op verschillende locaties laten zien. In winkelcentra, op scholen, maar natuur lijk ook bij de kinderen thuis. De politie hield vorige week woensdag middag een routinecontrole op de Birk straat, op het gedeelte binnen de be bouwde kom, waar dus niet harder dan 50 km/u gereden mag worden. Van de 578 passerende auto's reden er 109 een stuk harder. De top lag op maar liefst 101 km/u. De overtreders krijgen nader bericht... Cyberwave draadloze koptelefoon oplaadbare accu's op FM-frequentie adv.prijs 199,- Uitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij de: A aiiMMn Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest 750 gram 250 gram 250 gram pak 8 rollen w Burgemeester Hans de Widt heeft omwonenden van de spoorlijn Utrecht-Baarn, NS Reizigers en NS Railinfrabeheer uitgenodigd voor een gesprek. Aanleiding hiervoor is de hinder die een toenemend aantal Soesters zegt te ondervinden van de treinen. Indirect contact tussen NS Reizigers en de omwonenden heeft tot dusver niet tot een bevredigend resultaat geleid. NS Railinfrabeheer verwijderde een aantal lassen, maar ook dat leidde niet tot een oplossing. Een aantal lassen moet blij ven liggen, omdat ze deel uitmaken van het systeem van de beveiliging van de overweg op de Molenstraat. In een aan tal woningen zijn al (haar)scheurtjes ontdekt, die volgens de bewoners zijn veroorzaakt door de Sprinter. Vorige week zochten de bewoners hun toevlucht bij de gemeente. De ver ontrusting is toegenomen, nu NS Reizi gers met ingang van mei volgend jaar ook 's avonds en op zon- en feestdagen elk half uur een trein wil laten rijden. Burgemeester De Widt heeft de nood roep van de bewoners gehoord en een bijeenkomst belegd op woensdag 3 de cember. Iedereen die heeft geklaagd, is uitgenodigd, evenals vertegenwoordi gers van NS Reizigers en NS Railinfra beheer. Alle betrokkenen kunnen hun zegje doen. De bijeenkomst wordt ge houden in het gemeentehuis (tweede verdieping) en begint om 20.00 uur. VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 20 Wensen van mensen worden werkelijkheid 't Vaarderhoogt maakt uw decembermaand extra gezellig met de gloednieuwe, permanente verkoopexpositie "Sfeer Meer". Boordevol artikelen die uw woning binnen en buiten tot een waar sfeerpaleis kunnen maken. Van gezellig plantje tot artis- k tiek glaswerk, van fraaie kandelaar tot een uitbundige bloemen- I compositie. Sfeer genoeg, stijl genoeg, keus genoeg. Komt u dat zelf maar zien. En Voor uw kerstwensen is er het nieuwe GROTE KERSTK00PD0RP met een indrukwekkende COLLECTIE SCHITTEREnDE KERSTARTlKELEn. DORRESTEINWEG 72b SOEST - 035 - 6012883 Vaarderhoogt Agenda v.a. nu: Kerstkoopdorp met 1001 kerstartikelen Zondag 7 december geopend (10.00 - 17.00 uur). 12-13-14 december Vaarderhoogt Kerstmarkt

Soester Courant | 1997 | | pagina 1