Soest haalt flink uit in topper: 6-1 VVZ'49 nu weer wel bij de les Smolders verdedigt titel in duinen Red Stars verliest na rust weer contact met opponent a 12,50 g Springbokken turners goed van start Pearle Opticiens laat Soest niet in zijn hempje staan \GINA 16 he leiding. 3-down. 10 pers.), irband. n. doe je bij: DIJK :>est 38 14 WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 AUTETF) SOESTER COURANT PAGINA 17 Doelman Neder lof van DWS benadeelt eigen ploeg VOETBAL zondag Peter Visee volgend seizoen ook bij Soest André Hufman vier wedstrijden buitenspel ARRIE TCKr BASKETBAL Éiiii ZAALVOETBAL 5-6231623 Niets lukt bij SEC tegen Jos Geerlings TAFELTENNIS Shot sluit af met overwinning en fraaie derde plaats iMsMi Vanaf heden: DAGELIJKSE MENU'S Smeeing/BDC speelt dramatisch slecht in Hengelo: 32-19 VOLLEYBAL Stam/SoVoCo 3 bij laatste zestien om nationale beker Tijdens voorrondes provinciaal kampioenschap TURNEN Nuttige zege in uitwedstrijd tegen Merino's VOETBAL zaterdag Binnen- en buitenlandse toppers in 17e Sylvestercross ATLETIEK VOETBAL zondag SEC nog onderuit in blessuretijd bij Hercules: 1-0 HENGELSPORT Gerrit Kasius winnaar 3e wedstrijd wintercompetitie S.V. VVZ'49 - s.v. V.V.O.P. ïlstenen, zilver w.o. mdeldoosjes, oelkasteri, tllaties, textiel, i, bureaus, Ri! Snoet waron 7D <1St L I Bij Soest waren ze dit seizoen toch behoorlijk verwend met doelpunten. Twintig maal scoorden de blauwwitten in zes thuiswedstrijden dankzij onder meer S-l-zeges op CDW en Vriendenschaar. Maar uitgerekend in de topper tegen DWS schoot en kopte Soest er een half dozijn in: 6-1. Dat betekende de eerste nederlaag voor de Amsterdammers die in de eerste competitiehelft ongeslagen waren gebleven, maar wel vijfmaal een gelijk- spel hadden moeten toestaan. Soest verloor dit seizoen alleen de eerste wedstrijd, uit tegen DWS. Van Polen ook een strafschop toekende. Hij laste een afkoelingsperiode van twintig minuten in. Tijdens deze pauze konden de Amsterdammers, die geen reserve-doelman hadden meegenomen, de keeper van DWS A2 van de tribune plukken, in de outfit van Nederlof hij sen en tussen de palen posteren. De wedstrijd werd hervat met een penalty die door Hufinan werd benut: 2-1. Na een half uur spelen trok Van Polen viermaal de gele kaart, in alle gevallen voor Amsterdammers. Tussen de bedrij ven door bediende Hufman Vlaswinkel met een steekpass: 3-1. DWS liet zijn twee centrale verdedigers in de kleedkamer en ging achterin één- tegen-één spelen. Ruimte na een hoekschop van Aijan Grapend- aal, de bal ineens op zijn pantoffel: 4- 1. Negen minuten later maakte Jeroen Dorrestein er 5-1 van en One Turnan- da kopte de bal vlak voor tijd in eigen doel: 6-1. Vlak daarvoor had Peter Visee nog een dubbele wissel toegepast. Maurice d'Aquino en Joris Aarts mochten ook even proeven aan de overwinning. Voor de laatste betekende dit zijn debuut in de hoofdmacht van Soest. De strijd tussen de koploper en de num mer drie begon explosief. Reeds in de tweede minuut stuurde Jeroen van Veenendaal André Hufman de diepte in, die met een prachtige stift doelman Dennis Nederlof het nakijken gaf. Een minuut later was ook Michael van Ee gepasseerd (1-1). Rode kaart In de 22e minuut sloeg de vlam nog nadrukkelijker in de pan. Nederlof graaide de bal boven het hoofd van Mi- chel Vlaswinkel weg. De Soest-spits bleef staan, waarbij Nederlof kennelijk geïrriteerd raakte. Hij maakte een schoppende beweging en kreeg de rode kaart voorgehouden door de opletten de scheidsrechter J.A. van Polen. Neder lof ging door het lint, maakte ruzie met fotografen en publiek en ook enkele Amsterdamse toeschouwers mengden zich in de strijd toen ze doorkregen dat Soest kon daardoor naar hartelust ge bruik maken van de ruimte en voortdu rend het doel van DWS zoeken. Dat lukte alleraardigst. Een paar keer ont snapten de gasten aan een vierde treffer, maar het bleek uitstel van executie. Na 26 minuten nam Hendry Hagendoorn, Peter Visee heeft voor één seizoen bijgetekend bij Soest. De trainer en de club kwamen in de afgelopen week tot overeenstemming over ver lenging van de samenwerking. Na Wim Gelhard, Jan Stroomberg en Dick Schinkel is Visee de vierde ach tereenvolgende trainer die een derde seizoen bij de blauwwitten aan het roer gaat staan. De Baarnse trainer had in het verle den succes met Limvio, waarmee hij in drie jaar tijd tweemaal kampioen werd. Na een seizoen bij WZ'49 verkaste hij naar Baarn (later Green- stars) dat hij in drie jaar van de vier de naar de tweede klasse loodste. Bij Soest is hij aan zijn tweede sei zoen bezig. Na twaalf duels staat de ploeg eerste met een voorsprong van zes punten op Xanthos en CDW. Xanthos, waar Soest zondag op be zoek gaat, heeft een duel minder ge speeld. In de topper tegen Xanthos kan Soest zondag niet beschikken over zijn topscorer André Hufinan. De spits is vier wedstrijden geschorst naar aanleiding van de klap die hij op 2 november zou hebben uitge deeld aan Wim van Oudbroekhuizen van CDW. Tijdens de wedstrijd werd hij niet ge straft door scheidsrechter Stroobach, omdat die niets had gezien. De rap porteur van de KNVB had wel iets gezien en verwerkte dat in zijn ver slag. Daarnaast zijn bij de KNVB be lastende verklaringen binnengeko men van mensen van CDW. Soest heeft besloten geen beroep aan te tekenen tegen Hufman's straf die per 1 december is ingegaan. De aan valler, die dit seizoen al elf competi tietreffers maakte, staat derhalve vier duels buitenspel. Daaronder is de be kerwedstrijd tegen zijn vorige club Quick Amersfoort. ••■xi, INT?- Dennis Nederlof (1ziet na 22 minuten de rode kaart en gaat meteen hierna 'over de rooie'. Het tumult dat hij veroorzaaktewas voor scheidsrechter Van Polen aanlei ding om een afkoelingsperiode in te lassen. Na twintig minuten hervat de scheidsrechter de wedstrijd met een strafschop voor Soest. André Hufman, die tijdens de extra pauze in de kleedkamer de bal al had opgeëist, schiet de bal genadeloos hard in het doel. Het is voorlopig zijn laatste doelpunt, want de topscorer van Soest is vier duels geschorst naar aanleiding van de klap die hij vorige maand zou hebben uitgedeeld aan Wim van Oudbroekhuizen. Foto: Goos van der Wilt Dit seizoen hoeven de heren van Red Stars slechts één ploeg onder zich te houden om degradatie te ontlopen. Dat danken ze aan Gras- shoppers dat zich aan het begin van de competitie terugtrok. Of de bas ketballers slagen in hun missie is twijfelachtig. Het verhaal van de uitgedunde selectie is bekend. Coach René Lansaat kon za terdagavond weliswaar een beroep doen op twee junioren en Arend Kok, Dick van der Hammen en Bas Kok uit het tweede, maar werd daarentegen weer geplaagd door de absentie van Bob Kooter en Arnoud Klarenbeek. En dat uitgerekend in het duel met Voorburg 2 dat op de ranglijst net boven de Soes- ters staat. Zoals zo vaak hield Red Stars het in de eerste helft aardig vol (30-37), maar verloor naarmate de tweede helft vor derde elke vorm van aansluiting met de tegenstander. Na veertig minuten was de negende nederlaag een feit (51-90). Dames In Mijdrecht maakten de dames van Red Stars het zichzelf moeilijk door zich meer met de scheidsrechters dan met tegenstander Argon 2 te bemoeien. Na een ruststand van 15-25 leek er niets aan de hand, maar vijftien speelminuten en twee technische fouten aan Soester zijde later was het nog maar 39-45. Coach Wim Bolwerk greep toen in, zet te in een time-out de puntjes op de i en zag tot zijn genoegdoening dat Red Stars in de resterende vijf minuten het beste basketbal van die avond liet zien: 49-61. Ingeborg Vonk bleek een welko me aanvulling van het team dat zonder Nancy Smeeing en Christel Wessels naar Mijdrecht was gegaan. De junior maakte 19 punten. rsum keiaars, Niets lukte, alles ging mis. Dat is kort samengevat het spel van SEC dat vrijdag in de Zanderij tegen Jos Geerlings moest spelen. Scoren deden de Soesters niet. De eni- ge Seccer die een voldoende verdiende, is Peter Haringsma, maar ook hij moest driemaal het antwoord schuldig blijven: 3-0. De wedstrijd die SEC maandagavond in Beukendal zou spelen tegen Korten- hoef 94 werd uitgesteld. De tegenstan der belde van te voren af, omdat ze geen eam op de been kon brengen. Het duel vordt komende maandag om 22.00 uur ingehaald. Shot heeft de najaarscompetitie af gesloten met een 2-8-overwinning op Rijnsoever. Het leverde de tafel tennissers de derde plaats in de tweede divisie op. Aksel van Elteren was de meest succes volle speler van het winnende team, want hij zegevierde in al zijn enkelspe len. Daarentegen moesten Aijan Hoogeveen en Berend Jonker een punt afstaan aan Cecci. Hoogeveen verloor na een voorsprong van 3-10 in de der de game. Cafetaria en Eethuis Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Elke dag open van 10.00-22.00 uur. Het goede spel dat twee weken eer der was vertoond, kon Smeeing/ BDC niet doorzetten tegen Olym- pia. En dat had niets te maken met het ongewone tijdstip op zaterdaga vond. De handballers, die normali ter zondagmiddag spelen, verloren in Hengelo met 32-19. "Het was een drama, we hebben in tij den niet zo slecht gespeeld, niemand uitgezonderd," luidde het commentaar van Gerard Tukker. De handbalcoach vond het jammer dat Smeeing/BDC op zo'n wijze verloor. "Omdat je weet dat je wel goed kunt handballen." Deze week zullen er nog wel woorden worden vuil gemaakt aan de grootste nederlaag van in elk geval de afgelopen acht jaar. Hoewel de Soesters last had den van het (overmatig) hars-gebruik van hun tegenstanders, mocht dat niet als reden worden opgegeven voor het ongekende aantal weggegooide ballen. Komende zondag mag het publiek een ander Smeeing/BDC verwachten, be loofde Tukker. Smeeing/BDC speelt om 13.45 uur in Beukendal tegen Kol- ping. Ineke Remkes is na alle jaren in het eerste van Stam/SoVoCo toch heel wat gewend. Maar in de nadagen van haar volleybalcarrière kan ze kennelijk niet genoeg krijgen van de bekersuccessen die ze met het der de team boekt. Een van de sets tegen Piet Zoomers/D was al afgelopen, maar Remkes wilde gewoon weer gaan serveren. Het was misschien wel het grappigste moment van de bekerwedstrijd in De Bunt die door Stam/SoVoCo met 3-0 werd ge wonnen. De ploeg drong door tot de laatste zes tien. Meer zit er waarschijnlijk niet in, want de volgende tegenstander van de Soesters is Martinus, dat in de midden moot van de eredivisie bivakkeert. Stam/SoVoCo 3 is klassementsleider in de derde divisie. In de achtste finale speelt Stam/SoVo- Co thuis tegen Martinus. Het duel staat gepland voor zaterdag 3 januari. Mocht een van beide teams dan competitiever plichtingen hebben, kan van de datum worden afgeweken, mits het bekerduel vóór 10 januari wordt gespeeld. In Utrecht, tijdens de eerste van vijf voorrondes om het provinciaal kampioenschap, maakten de Springbokken-turners een veelbe lovende start. In de D-lijn namen negen turners een voorschot op een finaleplaats. Alle ploegen eindigden bij de eerste vijf, waartoe zij moeten doordringen om voor de finales te worden geplaatst. De enige individuele turner was Niels Kuiper. Hij presteerde voortreffelijk door in de D5-klasse (10-11 jaar) der- de te worden en zo ruim bij de zestien besten voor de finale te behoren. Kui per bereikte dit resultaat mede door twee prachtige eerste plaatsen bij brug (8.50) en voltige (8.60). De D5-ploeg, onder aanvoering van Wouter Walet en de broers Peter en Frank Taris presteerde goed en bereik te een welverdiende vijfde plaats. Walet behaalde met een prachtige ringoefe- ning de dertiende plaats; Peter werd zestiende en broer Frank zeventiende. De D6/7 ploeg (jongens tot 10 jaar) bestaande uit Mark-Maarten Troost en Daan Beukema werd vijfde, ondanks dat ze maar met twee turners waren. Een uitstekend resultaat in een veld van achttien ploegen. Individueel zorgde nieuwkomer Beukema voor een fantas tische prestatie door nu al tot de top-10 door te dringen. Zijn prachtige ringoe- fening (9.00) en langematoefening (8.90) legden de basis voor een zeven de plaats. Ploeggenoot Troost miste nog de goede concentratie en werd zo der tiende. De D3/4 ploeg (12 t/m 15 jaar) met Rob Demmenie, Jacob Vriend en Bas- tiaan van Vulpen bereikte door constant turnwerk een derde plaats. Demmenie turnde stabiel en werd achtste met direct daarachter de zich revancherende Vriend op plaats negen; nieuwkomer Van Vulpen werd zeventiende. Wedstrijden van WZ'49 tegen het Veenendaalse De Merino's zijn voor trainers van WZ altijd gemak kelijk. Er hoeft dan niet veel aan de motivatie van de manschappen ge daan te worden. Tegen de Merino's pept een ieder zichzelf op. Zo ook afgelopen zaterdag toen de gast heren kansloos op een 0-2 nederlaag werden getrakteerd. WZ is hierdoor weer een punt ingelopen op de nieuwe koploper WOP die a.s. zaterdag bij VVZ op bezoek komt. Met nog 10 wed strijden te gaan bedraagt de achterstand nu 5 punten. Twee weken geleden wa ren dat nog 9 punten. "Never change a winning team" moet trainer Henk van Asch gedacht hebben toen hij zaterdag dezelfde 11 spelers het veld in stuurde. Met Ton Wolfsen als centrale man op het middenveld. Daar naast rendeert Ruben de Goede nu op de linkermiddenvelder-positie beter als de weken daarvoor. WZ begon goed en geconcentreerd en was vanaf het begin de betere ploeg. Het creëerde zich ook kansen met twee keer een kopbal van Gijs Schaap, die bij de derde goede kans wel het net wist te vinden. Ruben de Goede stuurde Mar cel van Essen diep, die op zijn beurt Gijs Schaap in staat stelde zijn achtste seizoenstreffer aan te tekenen. De wed strijd was toen een twintigtal minuten jong en de voorsprong was verdiend te noemen. WZ bleef ook na deze treffer de bete re ploeg en had via Marcel van Essen, Jonii Brouwer en Bas van Doorn 3 mogelijkheden waarmee WZ op een comfortabele ruststand had kunnen staan. Het lukte ze echter niet. Na de thee tapten de gastheren uit een heel ander vaatje. Het zette meer druk op WZ en was in twintig minuten ge vaarlijker dan in de gehele helft daar voor. Mare Brouwer behoedde zijn ploeg in die fase voor de gelijkmaker. De genadeslag bracht Merino's zichzelf toe. De tweeëntwintigste minuut bracht een rode kaart wegens 2x geel voor een overtreding op Hielde Reitsma. Vervol gens waren de gastheren met tien man en verdween meteen de angel uit het spel van de Veenendalers. Ton Wolfsen was het die 5 minuten la ter een vrije trap de kruising inkrulde en WZ in een zetel plaatste. In de reste rende tijd kwam de overwinning van WZ niet meer in gevaar. Het had zelfs nog met grotere cijfers huiswaarts kun nen keren, maar veel goede kansen wa ren niet besteed aan de WZ-voor- waartsen. WZ krijgt door de overwinning weer aansluiting met de kopploegen en heeft de eerste van drie zware wedstrijden goed afgesloten. Zaterdag volgt voor de 3de keer een thuiswedstrijd tegen een koploper; zaterdag komt het Voorthui- zense WOP op bezoek. Over vier weken organiseert atle tiekvereniging Pijnenburg weer de jaarlijkse Sylvestercross op 31 de cember. Deze cross is uniek voor Soest en kan dan ook het grootste sportevenement van Soest worden genoemd. Ook dit jaar is de organisatie van plan er een grote wedstrijd voor jong en oud van te maken. In de beginjaren van de Sylvestercross was men blij met 300 deelnemers, dit jaar is de verwachting dat er in totaal ruim 2.000 atleten van start zullen gaan. De Sylvestercross mag zich reeds enige jaren de tweede cross van Nederland noemen. De laatste twee edities speelden extreme weersomstan digheden de organisatie parten, waarvan zij hopen dat deze dit jaar aan hen voor bij zullen gaan. De Sylvestercross kan met recht een echte cross worden genoemd: het fraaie parcours voert over bospaden en (mul) zand dwars door het mooie natuurge bied De Lange Duinen. Deze cross mag eigenlijk niet ontbreken in het lijstje van crossen van elke atleet: recreatie- of wedstrijdlopers, pupil of senior, op 31 december kan iedereen terecht. Iedere Soester kan aan de recreatieloop over 2, 4,6 of 8 kilometer deelnemen, ongeacht de sportvereniging waar men lid van is. Voor de recreatielopers is er dit jaar tijd registratie aanwezig, waarbij tevens een verloting op startnummer zal plaats vinden. Uiteraard is er voor elke gefi nishte loper/loopster een fraaie herin nering. Prominenteiiloop Het hoogtepunt van de dag zal weer de prominentenloop voor heren en dames zijn. Op dit moment is de organisatie nog druk bezig met het contracteren van de binnen- en buitenlandse topatleten. Ook de onderhandelingen met de win naar van vorig jaar Kamiel Maase zijn volop gaande. Hij verraste vriend en vij and door overtuigend de Sylvestercross 1996 op zijn naam te schrijven, vóór de Ethiopiërs Million Wolde en Ayele Me- zegebu. Bij de dames was bet de sym pathieke Anja Smolders uit België die voor het tweede achtereenvolgende jaar de zege greep, overigens maar net vóór Irma Heeren. Anja Smolders komt ook dit jaar weer naar Soest om haar titel te verdedigen. Of de Soester atleet Dick van den Broek meedoet, is nog niet zeker. Van den Broek, opgenomen in de nationale weg- selectie, kan waarschijnlijk vanwege drukke werkzaamheden niet aanwezig zijn. De Blauwe Garde Tevens is de komst van De Blauwe Gar de zeker. De Blauwe Garde bestaat uit de meest talentvolle jeugdatleten van België en ook zij hebben hun komst toe gezegd. Ook zal de Belgische atletiek vereniging AC Duffel, evenals voor gaande jaren, weer met een grote groep atleten in Soest aan de start verschijnen. Ron Daselaar terug In Utrecht had niet beter kunnen worden geïllustreerd in welke hoek SEC zit. De zondag-equipe hield de topploeg uit de derde klasse negen tig minuten lang op 0-0, maar capi tuleerde alsnog in blessuretijd. Uit een hoekschop scoorde Arnold Fa- Vijf minuten daarvoor had Ramon He- ijnen de bal in het zijnet geschoten en dezelfde spits had voor rust net naast het doel gemikt, maar verder waren in de eerste 'return' geen noemenswaardi ge kansen gecreëerd. In de gelijkopgaande wedstrijd gaf SEC de Utrechters goed partij. Zeki Kurt liet zich na veertig minuten wegens een blessure vervangen door Dennis Brons. Later werd Cees Dorrestein ingewisseld voor Ruud Beijnen. Meest opvallend in de opstelling bij SEC was de basisplaats van Ron Daselaar. De Soester stopte eind vorig seizoen met voetballen om zich volledig te kun nen richten op zijn functie als hoofdtrai ner (en jeugdtrainer) bij Hees. Daselaar stond zondag echter weer als linksback opgesteld. SEC speelde overigens zonder Saban Aksit. Hij is voor twee duels geschorst naar aanleiding van de rode kaart die hij opliep in de uitwedstrijd tegen ZWV. De leden van bengelsportvereniging "De Snoekbaars" visten afgelopen weekend de 3e wedstrijd van het zgn. winter- kampioenschap. Daarvoor bemanden zij de oevers van de Noordervaart. Gerrit Kasius werd ruim eerste met 65 vissen, totale lengte 12 meter en 65 cm. Zijn grootste vangst had een lengte van 40 cm. Tweede werd Henk Prinsen met 52 exemplaren en een totale lengte van 9 meter en 54 cm; derde Jan Livestro met 26 vissen en een lengte van 6 meter 40. A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Bouwbedrijf Voorbij b.v. De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Boutique des Fleurs - Van Ne* verhuizingen - G. v.d. Munt Automaterialen - Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep - Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom - W.W. Deelen b.v. Café-Bar De Kuil Procar Linden Bedrijfskleding ASBO-groep Bosman loodgieters Vini's Bar Harry v. Es Recycling Wilhelm, Hop van Wegen Hooyer Bouw en Techniek Pearle Opticien in Soest heeft de D6 van s.o. Soest in een nieuw wedstrijd tenue gestoken. Bedrijfsleidster Laurien Kunst overhandigde de kleding za terdagmiddag en gaf daarmee het startsein voor een goede samenwerking in de toekomst. "Samenwerken is iets wat we als winkeliers en andere organi saties veel vaker moeten doen. Hiermee kun je je krachten bundelen en er allemaal je extra voordeel uithalen", aldus de kersverse bedrijfsleidster Lau rien Kunst. Behalve een shirt kregen alle spelers een luxe Pearl Citroën Saxo Cap en een gratis klantenpas. Deze pas biedt de houder veel voordelen, zo als korting bij aankoop van een volgende complete bril, gratis reparaties, gratis vakkundige oogmeting en één jaar onvoorwaardelijke kras- en breukgarantie.

Soester Courant | 1997 | | pagina 17