En dit zijn de knallers van deze week: Radio Soest kan 'omroep-opslag' definitief op haar buik schrijven Lot Wilhelminakerk lijkt beslist HAPPY H©UR STUNT: 399,- 1000 595 1250 Gevarieerd CAI-basispakket Tassen vol gestolen waar 6027493 Maak van uw heerlijk avondje ook een lekker avondje 'Bos en Duin 3 Actueel 5 Actueel 17 Sport 19 Sport Hereti kapsalon -Marcel ^VanBreukelenj Vast-goed WIlffGG'JGEN TT SNAAR >3 H0-H0-H0, WAT EEn SHOW 't Vaarderhoogt REHAT\ Alleen BAMen GroenLinks-PS voor Advies van Programmaraad Drie Amersfoorters aangehouden KLAREN 0TROMP IÏP Ook 's avonds en in 't weekend S8 RUUD SMIT visspecialiteiten A. van der Lee Auto gestript v Partycentrum Soest Bosstraat 80 - Soest n Tef.: 035 - 602 23 44 Abonnementsprijs Soester Courant een gulden hoger Politie treedt op tegen foutparkeren in Overhees Lift en licht mis in Weegbreeflat HET VLEESCENTRUM Commissie is meest geporteerd voor Nieuwe Kerk 5. Slagersrookworst Coca Cola, Fanta of Sprite AO Verse zalmfilet Roze garnalen Goudreinetten j 25 Pinda-Satésaus Suzi-Wan 1CQ VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest TUIN-ADVIESCENTRUM Van Sint en Piet een waardebon van Nu met GRATIS handpakkingl De raadscommissie Algemene Be stuurszaken heeft zich ook in twee de instantie niet laten verleiden tot de invoering van een "omroep-op slag" (maximaal twee gulden) voor de financiering van Radio Soest De grote meerderheid schaarde zich achter het College, dat van zo'n hef fing niets wil weten. B. en W. houden de lokale omroep aan haar eigen werkplan uit 1994, waarin het bestuur aanzienlijk meer eigen in komsten (door reclame) had voorspeld. De meeste fracties zijn het daar hele maal mee eens. Ze hadden in de extra gegevens, waarom in de vorige commis sievergadering was gevraagd, weinig nieuws kunnen ontdekken. Alleen de BAM-fractie - waarvan voor zitter Rob Joustra zich wegens zijn rechtstreekse betrokkenheid bij Radio Soest (daar is-ie óók al voorzitter van, evenals van PVO) voor de gelegenheid maar even had laten wegraken - en GroenLinks-Progressief Soest toonden zich voorstander van zo'n opslag. Teeke Glastra (BAM) maakte zich gro te zorgen om het voortbestaan van de lokale omroep. Hij beschuldigde de raad ervan dat die in de afgelopen jaren had zitten slapen. "We zouden wel zien waar het schip stranden zou," aldus Glastra, die vreesde dat dat moment nu zo'n beetje aangebroken was. Uit de andere fracties klonk fel protest tegen het slaap-verwijt, maar Glastra vond een "radiobijdrage" van de burger een hele goede zaak, vooral omdat het over zo'n klein bedrag ging en omdat er mensen mee aan het werk worden ge houden. Hij riep de commissie op Ra dio Soest - "een van de beste lokale omroepen van Nederland" - in leven te Het basispakket dat de Remu de in woners van Soest gaat aanbieden krijgt een gevarieerde samenstel ling. De Programmaraad heeft daarover vorige week een advies uit gebracht aan de Remu. Het basispakket moet volgens de Pro grammaraad de volgende tv-zenders be vatten: Nederland-1, Nederland-2 en Nederland-3, België-1 en België-2, RTL-4, RTLr5 en Veronica. Service-tv en Kabelkrant, BBC-2, Duitsland-3, TV5 (Frans), Discoveiy (gecombineerd met The Box en Kindernet) en The Music Factory. Olga Duijm, onlangs benoemd tot se cretaris van de Programmaraad Soest, deelde dat vrijdagavond mee in het ra dio Soest-programma Soes tand. Volgens haar had de Programmaraad vooral ge keken naar de gevarieerdheid van de zenders en daarbij criteria gehanteerd als "educatie", "amusement" en "vreem de talen" Het gezelschap had wat moeite met de eis van de Holland Media Groep dat RTL-4 niet in het pakket kon worden opgenomen zonder RTL-5 en Veronica. "Een heel arrogante eis," aldus Olga Duijm. Dat Eurosport uit het basispak ket valt leek haar geen onoverkomelij ke ramp. "Sport zie je op bijna alle zen ders..." De kersverse secretaris gaf in het vraag gesprek toe dat ze het - naast haar rech tenstudie - druk had met het Comité Vrouwen in de Bijstand, het fractieassis- tentschap van GroenLinks-Progressief Soest en het secretariaat van de Pro grammaraad. Hoe maak je daar tijd voor, vroeg Peter Ensdorff haar. "Een beetje plannen en niet te vaak stofzui gen," aldus Olga Duijm. Het leek een simpel 'routineklusje' te worden van een man die enkele flessen drank had gestolen uit een slijterij. Toen de tassen opengingen van de twee vrouwen die hem gezel schap hielden, kwam er veel meer aan het licht. Het drietal werd woensdagmiddag rond half zes aangehouden bij een bushalte op de Vredehofstraat. Ze voldeden aan het signalement dat een slijter van de Van Weedestraat had gegeven van een man en twee vrouwen die drank hadden ontvreemd. De man, een 29-jarige Amërsfoorter, bekende vlot en werd op het politiebu reau gehoord. Toen de agenten vaststel den toch ook maar even een blik te wer pen in de overvolle tassen van de twee vrouwen, troffen ze nog veel meer ge stolen waar aan. Een 32-jarige Amersfoortse bleek in Soest-Zuid drie paar schoenen, zes paar sokken en eau de parfume te hebben gestolen en uit een supermarkt aan de Van Weedestraat paté en gehakt te heb ben meegenomen zonder af te rekenen. De andere vrouw (18 en ook uit Amers foort) had enkele flesjes eau de toilette in haar tas, die ze uit twee drogisterijen in Soest-Zuid had gestolen. Tegen de drie werd proces-verbaal op gemaakt. De paté en het gehakt werden koel bewaard en alle spullen werden de volgende dag door de politie terugge bracht naar de betreffende winkeliers. onroerend goed Burg. Grothestraat 54 zie pagina 24 'ounlanry 6 Iwlnstingadvies Koningsweg 29, Socsl AA Telefoon (035) 603 7000 Hofleverancier - van van weedestraat 149 Sinterklaas 3761 cd soest tel. 035 - 601 52 88 VAN DER GOEN ADVOCATEN m.m.v. prof. mr. P.A. Stein adviseur arbeidsrecht, huurrecht. Birkstraat 108 Tel. 035-6015080 Fax 035-6024345 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 2 houden, al was het maar met een gul dentje per aansluiting. Sigaretten of melk Volgens Ans Mann (GroenLinks-PS) was een bijdrage van vier gulden per jaar ook nog geen halszaak. "Pat is min der dan wat een pakje sigaretten tegen woordig kost." Sommige commissiele den vonden dét nu juist een pedago gisch onverantwoord voorbeeld. De bra ve huisvader Bart Krol (CDA) sprak in dat verband dan ook liever over de prijs van anderhalve liter melk... De andere fracties lieten zich niet ver murwen. Krol vond het een slechte zaak dat het nieuwe bestuur van Radio Soest onder de besluiten van het oude bestuur probeerde uit te kruipen. "Het nieuwe bestuur neemt de verantwoordelijkhe den van het oude over. Stel je voor dat wij zo met onze raadsbesluiten omgin gen..." Hans van Wuijckhuijse (GGS) sprak over een verbazende "move" van de omroep. Stoppen of subsidiëren Wat de consequenties zijn van het standpunt van het College en de meer derheid van de commissie is niet duide lijk. "Dat het niet uitkan is evident," al dus Krol. "Het zal uiteindelijk wel neer komen op stoppen met óf subsidiëren, maar dan niet op deze manier." Op een vraag van Günther Plomp (VVD) antwoordde burgemeester De Widt dat er voorafgaande aan de com missievergadering geen behoefte had bestaan aan een nader gesprek met het omroepbestuur, noch van de ene, noch van de andere zijde. "We hebben zoals afgesproken de stukken ter inzage ge legd, maar van de voorzitter (Joustra) geen signaal ontvangen dat hij met ons overleggen wilde." Op de Goudvink is vorige week de auto van een vijftigjarige vrouw gestript. In de nachtelijke uren werden de lichten van de richtingaanwijzer en de achter lichten gedemonteerd. Van beide portie ren weid de binnenbekleding afgehaald. De eigenaresse merkte dat toen ze 's ochtends bij haar wagen kwam. Twee dagen later werd ook op de Braamweg een auto gestript. Van een Fiat Uno werd het kunststofglaswerk van de richtingaanwijzers en de^acjiter- lichten gedemonteerd en meegenomen. De schade voor de 58-jarige eigenaar bedraagt 450 gulden. DE VUURWERKKRANT 1997 IS UITI Bestel nu en pak uw voordeel Soesterbergsestraat 4 - Tel.: 602 69 00 zondag Cl •pf? 3-qangen menu 7>vj| SjM voor maar 0"-*O 25,-_p.jiersoon. Wij verzorgen ook graag voor u uw: 'favifoft - receytie diner - catering of wat er maar te vieren is. Wij zijn tjeojjeiuf vanaf 16.00 uur. Kandidatenlijsten van PvdA en D66. Echte kamelenrace voorSoesters. Jubilarissen bij Bouw- en Houtbond. Smitsweg-flat krijgt 'leefregels'. VOO kritisch, maar loyaal aanstichting. Soest haalt flink uit in topper: 6-1. WZ'49 nu weer wei bij de les. Smulders verdedigt titel in duinen. Stam/SoVoCo 3 bij de laatste zestien. Ron Daselaar terug bij SEC. De voortdurend stijgende papier- en drukkosten maken het helaas onont koombaar dat de abonnementsprijs van de Soester Courant met ingang van 1 januari wordt verhoogd. Een halfjaar-abonnement gaat dan een gulden in prijs omhoog en komt op f 16,- per half jaar (postabonnees f32,-). Abonnees die via giro of bank een machtiging tot automatische afschrij ving hebben verleend hoeven geen speciale actie te ondernemen. Het af te schrijven bedrag wordt automa tisch gewijzigd. Wij rekenen op het begrip van de abonnees voor deze noodzakelijke maatregel. De politie heeft in de afgelopen week diverse waarschuwingen uitgedeeld aan automobilisten in Overhees die voor parkeerproblemen zorgden. Dat gebeur de na Wachten uit de buurt zelf, maar ook van de brandweer. In de relatief smalle straten van o.a. Gemshoorn, Draailier, Bazuin, Kornet en Cimbaal werd de doorgang te zeer belemmerd. Vanaf maandag j.1. zou de politie harder gaan optreden en elke overtreding belo nen met een bekeuring van 80 gulden. Op verschillende woonerven in Over hees heeft de politie donderdagmiddag twaalf waarschuwingen uitgedeeld aan foutparkeerders. Het was de tweede keer dat de ordebewakers dit deden naar aanleiding van Wachten van buurt bewoners en de brandweer over auto's die buiten de parkeervakken staan. Af gelopen zaterdag werd voor het laatst gewaarschuwd. Wie nu betrapt wordt op verkeerd parkeren, krijgt onherroepelijk een boete van 80 gulden. De politie werd zaterdag te hulp geroe pen bij een flat aan de Weegbreestraat, waar de openbare verlichting was uitge vallen en de lift was vast komen te zit ten. De Remu en een monteur werden gewaarschuwd, die het euvel verhielpen. Na enig speurwerk bleek dat het Remu- huisje aan de Weegbreestraat in het on gerede was geraakt. De deur stond open en de hoofdschakelaar stond op uit". Volgens de politie was er geen sprake van braak of moedwil, maar had iemand vergeten de knop weer om te zetten en de deur dicht te doen. eetzlaan 89 tel. 601 64 50 Ê^handeLing V^L^<ens afspraak Birkstraat 49 - Soest - Tel 6012477 Gourmetschotel per kilofcfc» Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar De (gereformeerde) Wilhelmina kerk aan de Soesterbergsestraat heeft haar langste tijd gehad. Dat staat wel vast nu de "commissie ge bouwenkeus11 van de Samen-op- Weg-kerken in Soest-zuid haar voorkeur heeft uitgesproken voor handhaving van de (hervormde) Oude Kerk met nieuwe bijgebou wen. Nog liever ziet de commissie overigens een "Nieuwe Kerk" verrij zen, centraal in Soest, maar ook dan met handhaving van de Oude Kerk. De commissie heeft vorige week haar definitieve advies uitgebracht, waarin knopen worden doorgehakt in het di lemma tussen voor- en tegenstanders van de sluiting van een der beide kerk gebouwen. De commissie kiest in begin sel voor de Oude Kerk als kerkelijk cen trum voor heel Zuid-samen-op-weg en voelt zich daarbij gesteund door 92 van de kerkleden die onlangs in een ge meentevergadering werden gepolst. Slechts 26 koos voor handhaving van de Wilhelminakerk. In het advies speelde ook de overweging mee dat de Oude Kerk als rijksmonu ment een grote cultuur-historische waar de heeft. Het aantal kerkgangers speel de geen rol, want de Wilhelminakerk heeft wel meer zitplaatsen, maar dat komt maar een paar keer per jaar echt van pas. Wel zal er - ter vervanging van de Rank en de Lekbak - aanvullende nieuwbouw nodig zijn bij de Oude Kerk, die daarmee te vergelijken is. In hoeverre die nieuwbouw gerealiseerd kan worden hangt overigens af van de opbrengst van de Wilhelminakerk, als die wordt verkocht. Aanbouw Bij deze optie geldt als voorwaarde dat de Oude Kerk inderdaad van "aan bouw" mag worden voorzien - waarover de gemeentelijke overheid nog helemaal geen definitief ja heeft laten horen - en dat het kerkgebouw zodanig wordt aan gepast dat er op zondag met één kerk dienst kan worden volstaan. Dat bete kent meer zitplaatsen, maar ook een betere verwarming. Op sommige zonda gen zal er overigens niet te ontkomen zijn aan twee diensten. zie pagina Denon CD-speler afstandsbediening volumeregeling digitale uitgang in zwart en gold Uitsluitend a.s. zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij de: Steenhoffstraat 15 3764 BH Soest fijn en grof, 3 stuks per blikje 250 gram 250 gram kist a 12 kilo 73<nu In het advies wordt de nodige aandacht besteed aan de positie van de koster en zijn gezin. De koster is tevens beheerder van de Rank en haalt daaruit een fors stuk van zijn neveninkomsten. Hij zal bij verkoop van de gebouwen aan de Soes terbergsestraat andere huisvesting moe ten krijgen. Overigens is er nog geen sprake van dat de Rank al op korte ter mijn gesloten zal worden, zoals wel het geval is met de Wilhelminakerk zelf. De commissie denkt dat de kerk al medio volgend jaar definitief dicht moet. 'Nieuwe Kerk' De commissie heeft in haar advies ook een tweede optie genoemd: de bouw van een "Nieuwe Kerk", in samenwer king met de SoW-wijkgemeenten Noord (Juüana- en Emmakerk) en eventueel ook West (de Open Hof). Ook in deze optie blijft de Oude Kerk gehandhaafd als historisch monument (maar dan zon der nieuwe bijgebouwen). Als deze tweede optie ook gedragen wordt door de wijkgemeenten Zuid, Noord en/of West, geeft de gebouwencommissie daaraan zelfs de voorkeur. Argumenten daarvoor zijn o.m. dat zo'n Nieuwe Kerk "toekomstvast" is (de grond blijft haar waarde behouden en de kerk kan t.z.t. voor heel Soest dienen als het aantal kerkgangers vermindert), dat daarvoor een groter financieel draagvlak bestaat (opbrengst verkoop Emma-, Juliana- en Wilhelminakerk) en dat er een gunstiger exploitatie verwacht mag worden (meer gemeenteleden). Ook de vijf Samen-op-Weg-predikanten zouden De Wilhelminakerk aan de Soester bergsestraat zou medio 1998 de deuren moeten sluiten. doelmatiger kunnen worden ingezet, al dus de commissie, die in dat verband spreekt van een "zekere mate van spe cialisatie". In het zalencentrum bij de Nieuwe Kerk zou een woning voor de koster/beheerder moeten worden opge nomen. Een andere voorwaarde is ove rigens dat er een sociaal plan wordt op gesteld voor de afvloeiing van een of twee kosters, aldus de commissie. Onzekerheid NieuwbouW bij de Oude Kerk is enigs zins riskant, omdat de opbrengst van de (grond van) de Wilhelminakerk nog onzeker is. Het goedkeuringstraject voor nieuwbouw bij de Oude Kerk is lang en er is "een bepaalde mate van onzeker heid over het verkrijgen van (gemeen telijke) goedkeuring". Als er definitief wordt gekozen voor de tweede optie (de bouw van de Nieuwe Kerk) - de keus moet uiterlijk in de eer ste drie maanden van volgend jaar ge maakt worden - moet dat het resultaat zijn van een beleidsplan dat gedragen wordt door de gezamenlijke wijken Noord, Zuid én West. Gaat de Nieuwe kerk niet door, dan wordt alsnog terug gevallen op optie 1: handhaving van de Oude Kerk met aanvullende nieuw bouw. Volop kerst bij 't Vaarderhoogt Welkom in het grote kerstkoopdorp van 't Vaarderhoogt. U waant zich in een pittoresk wintersportplaatsje, waarin het ene huisje na het andere vol ligt met een keur aan schitterende kerstartikelen en decoraties. 4 Kom genieten van onze befaamde Levende Kerststal. Ook dit jaat weer een lust voor het oog. Speciale aandacht voor de echte Schotse Hooglander met haar pasgeboren jong^<>_ 12 -13 en w december as. de grote Kerstmarkt van 't Vaarderhoogt. Vol met gezellige Kerstactiviteiten. Dat mag u gewoonweg niet missen DORRESTEINWEG 72b SOEST - 035 - 6012' - Vaarderhoogt Agenda - v.a. nu: Kerstkoopdorp met 1001 kerstartikel Zondag 7 december geopend (10.00 -17.00 ui 12-13-14 december Vaarderhoogt Kerstmarkt m e r z o I tel: 03S - 602. 4.4 Bel nu voor de waardebon of reserveer een plekje voor een gezichtsbehandeling in de maand december. De behandelingen zijn vanaf 45,- (5 kwartier). Telefoon: 035 - 602 44 92 I

Soester Courant | 1997 | | pagina 1