OtfE klinkhamer 23EEE0? College kan voor 'radiobelasting1 niet van raadsbesluiten afwijken D66: 'Omdat Soest zo mooi is!' Top van PvdA-kandidatenlijst kent weinig of geen verrassingen Watercipressen geplant ing m/v MOSSEL AVOND 210,- iACTUEEL PAGINA 3 ers m/v PEL-0- Kaasboerderij l'De Staelenhoef' f 19.50 ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN SOESTER COURANT Vluchtelingenwerk wil operatie Harise mogelijk maken l Van Den Brink De kracht van de reclame ligt in de herhaling Twee bekeuringen voor bromfietser Het blijft genieten! ^Specialist* SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn Discussie Blommers en Joustra in 'Soestand' PAGINA 2 WOENSDAG 3 DECEMBER 1997 Armand Trippaers rijzende ster bij sociaal-democraten Horloges weg en weer terug Hekwerk AH doorn in oog van D66 Flessentrekker moet boeten met dienstverlening Gemeente geeft Van Weedestraat meer kleur Soesterbergsestraat 122 -Fax 035-6026888 istverlening aan m directe omgeving. Donvorm van 40 mensen contact komen met ïrstandelijke handicap Dde van één jaar egroep 30 n ingewonnen bij de lefoon (035) 60 96 110. dagen na het verschijnen mevrouw I. van Toorn, 3744 MN Baarn. De gemeenteraad zelf heeft beslo ten dat de subsidie voor Radio Soest volgend jaar wordt gestopt. Het College van B. en W. kan daar- van niet afwijken door een "radio- 1 belasting" voor de lokale omroep in te voeren, al is het maar een gulden J per huishouden. Dat betoogde WD-wethouder Neks f Blommers vrijdagavond in het Radio 1 Soest-programma Soestand - live vanuit Artishock - waar ze met Rob Joustra, i fractievoorzitter van de BAM, discussi eerde over de successen en teleurstellin- gen van de nu ten einde lopende raads- f periode. Joustra - tevens voorzitter van Radio Soest - kreeg het daarover direct f met Blommers aan de stok. Hij verweet het College een "kille" houding tegen- 1 over de lokale omroep. De term "radiobelasting11 schoot hem ook in het verkeerde keelgat, omdat het volgens hem niet gaat om een gemeen- telijke heffing, maar om een opslag op de omroepbijdrage die neerkomt op maximaal 4 cent per week per gezin. Dat de omroep zo laat op gang was ge komen met het omkijken naar andere financieringsmogelijkheden weet Jous tra aan de drukte van de verhuizing en de bestuurswisseling. Volgens Blommers wordt er in de ge meenteraad soms avonden lang gedis cussieerd over minder dan zo'n luttel bedrag. En voor de burgers maakt het echt niets uit hoe de heffing genoemd wordt: ze zullen het moeten betalen. Opgepept Blommers was terugkijkend heel tevre den over het gevoerde beleid. Ze stelde vast dat het economische klimaat in Soest duidelijk was opgepept, doordat bedrijven die anders weg zouden zijn gegaan op De Grachten nieuwe moge lijkheden kregen. Dat was een belang rijke stimulans geweest voor de werkge legenheid, zoals ook het CWI (in het gemeentehuis, samen met Arbeidsbu reau en GAK) ervoor had gezorgd dat de "doorlooptijd" bekort was, zodat mensen eerder aan de slag konden. Haar teleurstelling was dat ze de begro- Denkt u al aan Kerstpakketten? Wij wel! Kaasboerderij 'De Staelenhoef" heeft daar leuke ideeën over. Bel even op voor een afspraakje of we sturen u onze folder. Een mooie mand van 't land, da's weer 's wat anders! Birkstraat 123, Soest Tel.035 6013781 ting niet sluitend had gekregen, waar voor ze de schuld bij de rijksoverheid legde. Joustra bestreed het economische succes van Blommers' beleid niet, maar onder streepte wel dat de sportclustering ("minachting van de sporters") en het verkeersbeleid - overigens niet in Blom mers' portefeuille - waren uitgegroeid tot bestuurlijke drama's. "Niemand be grijpt er nog iets van," aldus Joustra, die de coalitiepartijen verweet politieke druk uit te oefenen op een of meer clubs "om zichzelf maar op te heffen". Volgens hem leek het erop dat het College dat ook met Radio Soest op het oog had. Niet zielig Joustra vond de wervingsadvertentie voor nieuwe BAM-kandidaten helemaal niet "zielig". Volgens hem zou de partij binnenkort voor de dag komen met "een gewone lijst van doorsnee burgers". Dat het door de BAM destijds vervloekte busplan - toen haar belangrijkste verkie zingsitem - inmiddels een doorslaand succes is gebleken gaf hij wel toe. "Maar dat komt omdat eigenlijk ónze motie is uitgevoerd..." Van de sluier over het nieuwe BAM- programma lichtte hij alvast een tipje op: er komen voorstellen in te staan om de negatieve gevolgen van de sportclus tering op te vangen en een einde te ma ken aan de verkeerschaos in de Van Weedestraat. "Het komt allemaal niet vanzelf op z'n pootjes terecht," aldus Joustra, die tenslotte nog met Blommers in een welles-nietes-discours terecht kwam over de vraag of de pas aangeleg de en vrijwel direct weer afgebroken verkeersdrempel in de Van Weedestraat inderdaad maar 2000 gulden had ge kost. Zetels Aan het slot van de uitzending gaven zowel Blommers als Joustra hun voor spelling voor de zetelverdeling in maart. Blommers: WD 9, CDA 7, PvdA 4, GGS 2, BAM 1, GLPS 1, D66 1, GPV/ SGP/RPF 2. Joustra: WD 7, CDA 6, PvdA 4, GGS 2, BAM 3, GLPS 1, D66 1, GPV/SGP/RPF 2. Van het panel voor de verkiezing van de Politicus van het Jaar kreeg het hele College van woordvoerder Hans de Bruin een minpunt voor de potsierlijke vertoning bij de opening van de roton de aan de Burgemeester Grothestraat, en WD-er Günther Plomp een min punt omdat zijn "antenne" niet goed had gewerkt bij de samenstelling van de li berale kandidatenlijst. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Iedere vrijdagavond vanaf 17.00 uur Onbeperkt mosselen eten met frites, sausjes en sla Reserveren gewenst. Beide Kerstdagen om 20.00 uur serveren wij een zeer uitgebreid koud en warm kerstbuffet incl. wijn en koffie f87.50 p.p. 7 dagen per week geopend. 035-601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest tv kast Revue al u/beuken Vluchtelingenwerk deed in deze krant al een paar keer een oproep voor hulp aan Harise Vrbanjac, een jongen van 18 jaar uit Sarajevo. Uit de diagnose in het Dijkzigtziekenhuis blijkt, dat hij waar schijnlijk geopereerd moet worden aan een hersentumor. Deze operatie is in zijn land (nog) niet mogelijk. Harise heeft toestemming om tot eind januari bij zijn oom en tante in Soest te verblijven. Daarna gaat hij terug naar Bosnië. Dat betekent dat Vluchtelingen- Werk nog voor het eind van het jaar f 10.000,- bij elkaar moet krijgen om de operatie te bekostigen. Alle (vrijwillige) medewerkers hebben het startsein gegeven door gezamenlijk de eerste f 1.000,- bij te dragen. Een andere Soester heeft ook al een bedrag van f 1.000,- toegezegd. Vluchtelingenwerk roept een ieder op een bijdrage te leveren door storting op Rabobank nr. 35.99.64.699 o.v.v. Hari se. Informatie is verkrijgbaar bij Elly van Ziel of Ammy Langenbach, tel. 6026053. 4444444444444444444444 X RESTAURANT - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 5 december CABARET AVOND laat u verwennen door 4 4 cabaret en een X heerlijk diner. J Een zeventienjarige Soester moet bin nenkort twee boetes betalen. Hij kreeg de bekeuringen dinsdag op de Smitsweg uitgereikt door de politie, omdat hij zonder helm op zijn bromfiets reed. Bovendien had hij geen certificaat van zijn voertuig. BAR, GRILL RESTAURANT Onze fondue- en gourmetmogelljkheden? Onze beroemde vleesspies van een meter? onze in de wok geserveerde (Tevens beide Kerstdagen geopend met ons geweldige Kerstkeuzemenu}. STEENI J 47 SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 wor- :zor- d,op trent king - 17.00 uur jur. erlening aan irecte omgeving. Bedrijf van ilgroep, mensen itvriendelijke de heer B. Kuik, 8 01 14. ia het verschijnen t.a.v. Henk van >20, 3740 BA Baarn. Afgezien van de verschijning van de Soester bankdirecteur Armand TVippaers (op nummer vier) kent de PvdA-kandidatenlijst voor de ko mende raadsverkiezingen geen of weinig verrassingen. Lijsttrekker is opnieuw Kees Boerkoel. De partij stelde afgelopen zaterdag in Soesterberg haar kandidaten aan de pers voor. Na Boerkoel volgt het zitten de raadslid Wil Stekelenburg op num mer twee, gevolgd door wethouder Pie- ter ten Hove, die opnieuw duidelijk "in de markt" is voor een plaats in het col lege van B. en W. De eerste nieuwko mer is Armand Trippaers, in het dage lijks leven directeur van de SNS-bank aan de Van Weedestraat en verder o.m. actief als secretaris van de Soester Za- kenkring, de ondernemersclub van Soest. Trippaers' ster is rijzende in de gelede ren van de Soester sociaal-democraten, die een naar verhouding korte lijst heb ben met opvallend weinig vrouwelijke kandidaten (drie, tegenover acht man nen). Op nummer 5 - heel misschien nog verkiesbaar - staat de enige kandi daat van buitenlandse herkomst, Abbas Naseri uit Iran, die in Soesterberg werkt (als controller bij Kontakt der Kontin enten) en woont. De twee "nieuwe vrouwen" staan achter hem op de onverkiesbare posities 6 en 7. Het zijn Jeanette van Geuns (HBO- docente) en Els Brienesse (oud-raads lid in Eemnes), die beiden nog niet zo lang in Soest wonen en direct tot de lijst toegetreden. Han Mink, bij de vorige verkiezingen nog nadrukkelijk als wet houderskandidaat naar voren geschoven - hij liet het direct na de verkiezingen afweten - en de afgelopen jaren actief als fractie-assistent, neemt nu genoegen met de onverkiesbare plaats 8. "Er zijn nu zoveel geweldige kandidaten, daar maak ik graag ruimte voor," aldus Mink. De lijst wordt verder opgevuld met de (tweede) fractie-assistent Pierre Verkerk (9), penningmeester Fred de Leede (10) en afdelingsvoorzitter Rob Risseeuw (11). 'Performance' Volgens Risseeuw zijn de PvdA-leden heel tevreden over de "performance" van de fractie in de afgelopen jaren, zo dat de zittende raadsleden als vanzelf sprekend bovenaan de lijst terecht geko men zijn. De lijst is volgens hem een "goeie mix" van ervaren mensen en nieuwkomers en geen van de kandidia- ten heeft een uitgesproken linkse of rechtse signatuur. Trippaers liet weten dat hij al enige tijd belangstelling heeft voor de gemeente politiek en dat hij vorig jaar PvdA-lid is geworden, omdat hij zich bij deze club het meest thuis voelt. Hij voorziet geen problemen met zijn bankbaan. Dat de Soester PvdA met de "oude rotten" Boerkoel en Stekelenburg - die aan hun vierde termijn beginnen - voorop be paald niet aan verjonging heeft gedaan wordt door Risseeuw niet tegengespro ken. "Wij kijken daar genuanceerd te genaan, maar we gaan daarover nog een principiële discussie voeren, zoals ook de landelijke partij heeft aangekondigd." Fase voorbij De ietwat magere vertegenwoordiging van de vrouwen was hem nog niet zo opgevallen. "Dat is helemaal niet aan de orde geweest; die fase zijn wij voorbij," aldus Risseeuw. "Wij kijken naar talent en deskundigheid. Andersom zou voor ons ook prima zijn..." De hoger geplaatste niet-verkiesbare kandidaten zullen in de komende raads periode een actievere rol moeten gaan spelen in de fractie, vond Risseeuw. Hij dacht in dat verband aan het mee draaien in een of meer raadscommissies. Ook lijsttrekker Boerkoel zag daar wel brood in. Volgende week presenteert de PvdA haar nieuwe programma, waarvan op dit moment alleen de titel bekend is: "Soest in Samenhang". De PvdA-kandidaten, v.l.n.r. Naseri, Risseeuw, Van Geuns, Trippaers, Boer koel, Brienesse, Ten Hove, De Leede, Stekelenburg en Mink. Verkerk ontbrak op dat moment. een: der- au- aar- rum. een hap. Onder het motto: "Omdat Soest zo mooi is!" presenteerden de kandi daten van D66 voor de komende gemeenteraadsverkiezingen zich zaterdag j.l. op een van de mooiste plekjes van Soest: de prachtige Oude Kerk tussen de mooie am bachtelijke huizen met daarachter een in de herfst verstild polderland schap. Hoöderden jaren geleden bestond dit al en generaties Soesters hebben het voor ons bewaard en in stand gehouden, al dus de democraten. "Soest is met zijn Bij een inbraak in een winkelpand aan de Schrikslaan werd in het weekeinde een vuilniszak met horloges weggeno men, die later op de Nachtegaalweg werd teruggevonden. Volgens de politie waren er ook een aantal sloffen sigaret ten en losse pakjes ontvreemd. Aangif te deed een 61-jarige Soester. polder, zijn bossen en zijn duinen, een uniek stukje Nederland en D66 wil dat vooral zo houden. Voor nu en voor ons, maar ook voor de generaties die na ons komen. Dat is een belofte, waar de kie zers ons altijd aan kunnen houden." Op de lijst van kandidaten vindt men, naast oude bekenden, ook een aantal nieuwe gezichten. De eerste vijf plaat sen op de kandidatenlijst worden inge nomen door bekenden als Wim Roest, zittend raadslid en daarnaast leraar aan het Baarns Lyceum, en Mieke Swinkels, raadslid, ex-wethouder en juridisch ad viseur in Den Haag. Nieuwe gezichten zijn: Ale van Elmpt, nog steeds zittend voorzitter van de ver eniging "Vrienden van het Soester Natuurbad"; Jacques Honkoop, onder nemer in de wereld van de informatie technologie; Herman Posthuma, onder nemer en als organisatie-adviseur vooral betrokken bij ontwikkelingen in de gezondheidszorg. De kandidaten zijn rechtstreeks gekozen door de leden van D66. De lijsttrekker is nog niet bekend. Ook deze zal door de leden van D66 rechtstreeks worden gekozen (op 16 december). Van links naar rechts: XV. Roest, N. Verhoeven, J. Honkoop, P. Schinkel, R. Sielcken +zoon, E. v. Eimeren, M. Swin kels, A. Feberwee, A. van Elmpt, en H. Posthuma. De Soester fractie van D66 is in de pen geklommen vanwege het hek werk rond het terrein van de nieuwe Albert Heijn aan de Burgemeester Grothestraat. Ze vraagt zich af of het college op de hoogte is dat het hekwerk al is opgericht en wat het daaraan wil gaan doen. D66 wijst op het bouwplan voor een hekwerk dat ter inzage ligt. D66 noemt dit plan een 'goedkope en lelijke oplos sing' en herinnert het college eraan dat de welstandscommissie een negatief ad vies heeft uitgebracht over het hekwerk. Deze commissie had ook al aangedron gen op een inrichtingsplan voor de 'troosteloze asfaltvlakte' die naast het winkelpand is gerealiseerd. Wim Roest van D66 heeft het college gevraagd de kwestie te bespreken in de commissie ruimtelijke ordening. Die werd gisteravond gehouden, waardoor de uitkomst van de vergadering niet meer in deze editie kon worden meege nomen. Voor al uw verzekeringen, pensioenen, hypotheken en financieringen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 Wegens flessentrekkerij en de ver zwijging van baten tegenover zijn curator is een 43-jarige Soester groothandelaar in groente en fruit dinsdag door de Utrechtse recht bank veroordeeld tot 240 uur dienstverlening. Dat was ook geëist. Daarnaast legde de rechtbank een voorwaardelijke celstraf op van een half jaar in plaats van de geëiste drie maanden. De verdachte bestelde in 1993 en 1994 voor bijna een miljoen gulden aan aard appelen en fruit terwijl hij wist dat hij zijn leveranciers niet zou kunnen beta len. Acht Franse bedrijven en een Ne derlandse firma raakten gedupeerd. De rechtbank nam het de Soester vooral kwalijk dat hij zo lang was doorgegaan. Na zijn faillissement bleef hij zaken doen. Daarbij bediende hij zich van val se namen en valse faxen. Het verweer van de advocaat dat de strafbare feiten zich grotendeels in Frankrijk hadden afgespeeld, waar flessentrekkerij niet strafbaar is gesteld, ging volgens de rechtbank niet op. In het vonnis hield zij er rekening mee dat de groothandelaar al eerder was veroor deeld voor frauduleuze handelingen. Volgens de curator was de Soester de miljoenenhandel eenvoudig boven het hoofd gegroeid. Ze staan er nu, in de late herfst, een beetje triest bij. Gezien het jaargetijde is het 'op de plaats rust', maar als het straks lente wordt, geven ze de Van Weedestraat on getwijfeld nog meer kleur. In ieder geval hebben de 35 watercipressen hun plaats ge kregen in het noordelijke winkelgebied van Soest. Het planten van de bomen betreft een van de laatste werkzaamheden van de herin richting van de Van Weedestraat. De jonge cipressen zijn smalle, piramidevormige bomen. Bij Braamhage stond al een volwassen exemplaar. Deze boom is enkele we ken geleden verplaatst naar de nieuwe rotonde op de Burgemeester Grothestraat. Ook in de Julianalaan komen nieuwe straatbomen te staan. De afdeling groen en milieu van de gemeente plant daar 21 amberbomen in het kader van het Boom werk plan 1997. Ze staan op het gedeelte tussen hetJuIianaplein en het Nieuwerhoekplein.

Soester Courant | 1997 | | pagina 3